Engelsche regeering in gevaar Tholen en van Lier Carlo K1527 KERMIS Lux begraven Prof. Piccard bleef beneden Uit onze Omgeving. Advertentiën. OUDESLUIS Joch. Kreijger. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Een laatste brief aan Litwinof. De Tsjechische journalist Lux, die vorige week In de zittingszaal van den Volkenbond zelfmoord heeft gepleegd, is gisterochtend in allen eenvoud te Genève ter aarde besteld. In een brief aan Litwinof, die deze aan de pers heeft ter hand gesteld, zegt Lux: Het was niet mijn voornemen om zelfmoord te plegen, want ik hield van het leven zooals de meesten, maar er moest iets gebeuren om opnieuw den ongelukkigen toe stand van mijn ras- en geloofsgenooten in Duitsch- land onder de aandacht te brengen der publieke wereldopinie. Ik verzoek u mijn vrouw en kind toe te staan zich in Rusland te mogen vestigen, in welk land ik ook eens gehoopt had mijn dagen te zuilen voltooien, ofschoon ik geen communist ben. Ofschoon de joodsche godsdienst zelfmoord met voorbedachten rade verbiedt, hadedn de Israëlieten van Genève toegestaan, dat hem desalniettemin de godsdienstige eer werd bewezen, zooals Lux, alvorens te sterven, had verzocht, aldus meldt nog de Ge- neefsche corr. van de N.R.Crt. De vertegenwoordi gers der Isralitisohe kolonie van Genève en vele journalisten waren op de begraafplaats aanwezig. De opperrabbijn herinnerde er aan, dat de overle dene in den wereldoorlog twee maal ernstig ge wond was geweest, toen hij in het Oostenrijksche leger streed. Door een wonder is hij toen aan den dood ontsnapt. Hij heeft zich thans na rijp beraad vrijwillig geofferd om een beroep te doen op het geweten van den Volkenbond, die tot dusver het bru tale geweld de kreten der zwakken laat verstikken. Ook de voorzitter van de Israëlitische gemeente te Genève voerde het woord, waarbij hij de hoop uit sprak, dat de offerdood van Lux, die de helden der oudheid waardig is, niet vergeefsch zou zijn. Tenslotte sprak de voorzitter der internationale vereeniging van volkenbondsjournalisten Dell van de Manchester Guardian. Deze herinnerde aan de gevoelens van verontwaardiging in gansch Europa toen de Turksche sultan Abdoel Hamid de Arme niërs vervolgde. Hij vergeleek deze verontwaardi ging met de berustende lijdzaamheid van thans bij soortgelijke vervolgingen. De weduwe van den over ledene en haar zoontje woonden de begrafenis plechtigheid bij. In een schrijven aan Eden heeft Lux de hoop uit gesproken, dat dit vrijwillige offer van een „onbe kende soldaat van het leven", althans zal bijdragen tot een weinig meer helderheid en waarheid. Ernstige ongeregeldheden te Parijs De vuurkruizen veroorzaken opstootjes. Zondag hebben te Parijs weder ernstige ongere geldheden plaats gevonden op de Champs Elysées. Dagelijks wordt de vlam boven het graf van den onbekenden soldaat door deputaties van oud-strijders of nationale vereenigingen opgerakeld. Natuurlijk is dit slechts een symbolische handeling, waarin niemand meer erg heeft. Nu echter de nationale vereenigingen zijn ontbon den en dus ook geen deputaties van hen deze cere monie mogen verrichten, geeft de boven omschreven handeling herhaaldelijk aanleiding tot ongeregeld heden. Zoo ook Zondag. Reeds geruimen tijd te voren stonden groepen vuurkruizen, getooid met de nationale kleuren, langs de trottoirs te wachten en toen de oud-strijders, die de dagelijksche plechtigheid zouden verrichten, na derden, klonken kreten als: Blum aan de galg" en „Vive de la Rocqe". Al spoedig was de straat geheel versperd en de vuurkruizen defileerden met opgeheven arm voorbij het graf van den Onbekenden Soldaat. Toen politie en marechaussee trachtten de orde te herstellen, werden de café's beroofd van glazen cn flesschen en ontstond een ware veldslag. Slechts na zeer veel moeite wist de politie tenslotte de betoogers uiteen te drijven. DE BALLON GING NIET OP. Zondagmiddag zou prof. Piccard in het kader van een luchtvaartdag, die in het Heyselstadion te Brus sel werd gehouden, een demonstratie geven met zijn stratosfeerballon, die Ier herdenking van de beide stratosfeertochten, welke deze ballon gemaakt heeft, thans herdoopt is in „Piccard-Cosyns". De ballon zou ditmaal niet met gas, maar met lucht gevuld worden, welke lucht men door een ingenieus bedacht, binnen in den ballon aangebracht gastoestel met 50 branders zou verwarmen. Prof. Piccard hoopte op deze wijze tot 10.000 M. hoogte te kunnen opstijgen en daarbij een cylinder met samengeperst gas, voldoende om het gastoestel 8 uur lang te laten branden, aan boord had, zou hij een flinken tocht kunnen maken. Koning Leopold, die naar Heysel was gekomen om de demonstratie bij te wonen, liet zich door prof. Pic card alles haarfijn uitleggen en wachtte geduldig tot de geweldige ballon, die een inhoud van 14.000 M3. heeft, geheel was volgeblazen, wat urenlang duurde. Intusschcn waren een 12-tal kleinere ballons on der de toejuichingen van het talrijke publiek, opge stegen en eindelijk werd het gastoestel in den stra- tosfeerballan aangestoken. Prof. Piccard, lang en mager, een rugzak op den rug, nam plaats in het mandje, maar de ballon ging niet omhoog. Klaarblijkelijk was de capaciteit der 50 gaspitten niet groot genoeg om de lucht in den ballon voldoen de te verwarmen en de demonstratie werd dan ook uitgesteld tot een volgenden keer. Tot zoover de Brusselsche correspondent van het Alg. Hdbld. Zooals later echter gebleken is, is de opstijging niet doorgegaan, aangezien het hulsel scheurde. DE HINDENBURG BOVEN ENGELAND Vragen in het Lagerhuis De Hindenburg is Zondag op de terugreis naar Duitschland over Engeland gevlogen. De Engelsche pers maakt nadrukkelijk melding van bet feit, dat het luchtschip boven Engeland verscheidene punten van groote strategische beteekenis heeft gepasseerd. Da Daily Herald vertelt, dat de Hindenburg vloog over drie Britsche luchthavens, over de haven van Southampton en over de vloothasjs te Portsmouth. Gemeld wordt, dat over deze aangelegenheid vragen zullen worden gesteld in het Lagerhuis, HET KABINET KOMT STEEDS MEER IN EEN PRECAIREN TOESTAND TE VERKEEREN. DE „TIMES" VERWIJT GEBREK AAN SAMENWERKING EN DOEL BEWUSTE LEIDING. Wanneer zal Baldwin aftreden? (Van onzen United Press-correspondent) Londen, 6 Juli 1936. Staat Engeland binnen afzienbaren tijd een ka binetscrisis te wachten? Dit is het vraagstuk van den dag, dat alle politieke kringen in Londen intensief bezighoudt. Want het is duidelijk, dat de Engelsche regeering in gevaar verkeert natuur lijk niet door een nederlaag in het parlement, waar zij immers over een zeer groote meerderheid te beschikken heeft, doch door het enorme verlies aan prestige, dat zij geleden heeft, waarbij buiten be schouwing kan worden gelaten, of zulks en gevolg is van omstandigheden van buiten af, dan wel van fouten en vergissingen van de Engelsche staatslie den zelf. Baldwin verliest zijn populariteit. Vooraanstaande politici spreken openlijk hun verassing uit over het naar hun meening wonder baarlijk snel verdwijnen van de persoonlijke popu lariteit van Baldwin in het laatste half jaar en er kan geen twijfel over bestaan, dat zijn positie steeds zwakker is geworden, sinds hij en zijn kabinet de overeenkomst tusschen Hoare en Laval van de hand wezen. Toendertijd was men in breede kringen de opvat ting toegedaan, dat Baldwin eveneens had moeten aftreden; op het oogenblilc zijn zij er van overtuigd, dat deze opvatting de juiste is geweest. En wanneer men een terugblik werpt op de ontwikkeling der dingen, dan schijnt het werkelijk zoo, alsof het on geluk voor de Engelsche regeering met de affaire HoareLaval is begonnen. Want sindsdien ging er ARRESTATIE TE DANTZIG Warschau Te Dantzig zijn véle leden der oppositiepartijen gearresteerd. Alleen Maandag hebben 150 arrestaties plaats ge had. DE DAGELIJKSCHE BOTSING IN SPANJE Madrid In het plaatsje Miguelturra in Ciudad Real zijn bij een vuurgevecht tusschen fascisten en linkschen twee personen gedood en tien gewond. Van de gewonden verkeeren vier in levensgevaar. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP Met een mes gedreigd. Voor het terras van een café in de Plantage Middellaan te Amsterdam verscheen een onge veer 40-jarig man, die den bezoekers potlooden te koop aanbood. Toen men hem vroeg zich te verwijderen maakte de venter zich zoo kwaad dat hij een mes trok. De meesten der terrasbezoe kers weken haastig achteruit, doch voor erger gebeuren kon, was de man door enkele voorbij gangers gegrepen en werd hem het mes afhandig gemaakt, waarna men hem liet gaan. Even later werd hij echter op aanwijzing door een agent aangehouden en naar het bureau J. D. Meyer- plein overgebracht. WIER1NGERWAARD Maandagavond werd ten overstaan van Notaris J. Koomen publiek te koop aangeboden het café „Nieuw Leven", waarin tevens kruidenierewinkel, staande aan de Kreil, gem. Barsingerhorn. Kooper werd de heer A. Steen aldaar voor f2200. S C H O O R L Geslaagd. Gisteren slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoote mej. C. G. Terburg voor het examen Esperanto A. WINKEL Op Maandag, 6 Juli des avonds te 8.30 uur verga derde de afdeeling Winkel van „Volksonderwijs", ten huize van den heer R. Laan. In de plaats van wijlen den heer De Ridder, die voorzitter van de afdeeling was, trad thans de heer G. J. van Leersum op, die in zijn openingswoord me dedeelde, dat hij tot voorzitter was aangewezen en herdacht zijn voorganger als iemand die als in zoo vele vereenigingen hier ter plaatse ook in deze af deeling een zoo voorname plaats had ingenomen. Spr. memoreerde het vele wat door den heer De Rid der voor Volksonderwijs was gedaan, zoodat zijn verlies wel zeer werd gevoeld. Met vertrouwen neemt spr. echter de ledige plaats in, wetende, dat hij gesteund wordt in zijn taak door het huidige be stuur. In het bijzonder heet voorzitter de nieuwe on derwijskracht van de school te Lutjewinkel welkom, Mej. A. Koomen, die, naar hij vertrouwt, staande de ze vergadering wel als lid van de afdeeling zal wil len toetreden. Na dit openingswoord worden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris, den heer B. Span, voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Bij de behandeling van de ingekomen stukken wordt in het bijzonder ter sprake gebracht de me- dedeeling, dat de bij Volksonderwijs zeer bekende heer Klaas de Vries spoedig 75 jaar wordt en zich dan ook uit V.O. terugtrekt in verband met het be i-eiken van dien leeftijd en dat in verband hiermede éen commissie is gevormd om dezen voorvechter voor het V.O. een huldeblijk aan te bieden, waarvoor een geen week voorbij, zonder dat de regeering ten aan zien van haar prestige een grootere of kleinere ne derlaag te lijden had. Een kleine nederlaag leed de regeering bijvoorbeeld in het Lagei-huisdebat over het vraagstuk, of de loonen van vrouwen even hoog moesten zijn als die van de mannen; een nederlaag in grooten omvang vormde het hoogst pijnlijke bud get-incident, hoewel de regeering in haar geheel hieraan geen schuld had. De ongelukkige buitenlandsche politiek. Het zijn vooral de misstappen op het gebied der buitenlandsche politiek geweest, die het aanzien van de regeering geschaad hebben. Deze misstappen hadden tot gevolg, dat de oppositiepartijen cn ook talrijke aanhangei-s van de regeering zij het op grond van verschillende overwegingen en tot ver schillende doeleinden hevige aanvallen op de re geering ondernamen, aanvallen, die natuurlijk het aanzien van de regeering in het binnen- zoowel als in het buitenland nog verder schaadden. Op het oogenblik zijn velen van de meest loyale aanhangers van de regeering van meening, dat het kabinet zelf de oorzaak is geweest van het verminderde prestige en dat nog wel geheel zonder noodzaak. In de „Times" b.v., waarvan men toch zeker niet zal kunnen beweren, dat zij de regeering vijandig ge zind is, wordt steeds weer op het gebrek aan sa menwerking in het kabinet gewezen en meer nog op het gebrek aan een vastbesloten, ordenende cn doelbewuste leiding. Deze trouwe- vrienden van de regeering konden zelf voor de gehouden rede voeringen van Neville Chamberlain en Duff Cooper geen andere verklaring vinden, dan het gemis aan een leidende persoonlijkheid en een definitief gefor muleerde politiek. Wanneer zal Baldwin aftreden? Nu houdt Baldwin geenszins zijn ambt met beide handen vast, omdat liet hem zoo lief is. Tenslotte telt hij reeds negenenzestig jaar en zijn gezondheid behoort niet tot de al lef besten. Maar juist omdat de regeering in den laatsten tijd zoo tamelijk in zak cn asch is geraakt, houdt hij het voorloopig voor zijn plicht zijn plaats aan het hoofd van het kabinet te blijven innemen. Desondanks hoort men in breede kringen te Lon den deo vertuiging uitspreken, dat hij niet tot op het door hem zelf gekozen oogenblik van aftreden na de kroningsfeesten in het komende jaar als minister-president zal aanblijven en reeds vroeger zijn ontslag zal nemen. En wanneer hij dit doet, dan zal naar alle waarschijnlijkheid zijn aftreden meer beteekenen dan enkel cn alleen een verandering van minister-president. Het probleem van de toe komst der „nationale" regeering zou dan noodzake lijkerwijs een oplossing eischen en bovendien zou men dan ook een uiteindelijke oriëntatie van de En gelsche buitenlandsche politiek (een nieuwe oriën tatie kan men het nauwelijks noemen) mogen ver wachten. (Auteursrecht V.P.B. —United Press). ieders medewerking wordt ingeroepen. Algemeen wordt het bestuursvoorstel, om f 10 hiervoor beschik baar te stellen, goedgevonden. Door het bestuur wordt verder medegedeeld, dat men voor de buitengewone algemeene vergadering te Amsterdam een afgevaardigde had gezonden en het bestuur vertrouwt., dat men het hem niet euvel duidt, dat dit niet op een ledenvergadering is besloten, want men zat zonder voorzitter en het beleggen van zoodanige vergadering, alleen om een afgevaardigde te benoemen had weinig zin. Goedgevonden, evenals de mededeeling van den Secretaris, dat hij namens de afdeeling bij de ter aardebestelling van den heer De Ridder had gesproken en bloemen had gezon den, voor welk blijk van belangstelling een dankbe tuiging was ingekomen. Bij het verslag van den penningmeester bleek een batig saldo aanwezig te zijn van f 134.53. Daarna vol gen verslagen van de schoolspaarbanken te Winkel en te Lutje winkel. Allen goedgekeurd. Bij de verkiezing van bestuurslid, ontstaan door het overlijden van den heer De Ridder, deelde de voorzitter mede, dat eigenlijk het nieuwgekozen be stuurslid na enkele maanden weer zou moeten af treden en niet meer herkiesbaar was en stelde daar om voor in dit geval te dispenseeren en het nieuw te kiezen bestuurslid voor een gehecle zittingsduur te kiezen. Wordt algemeen goedgevonden en bij enkele can- didaatstelling wordt Mej. van Dieren bij acclamatie gekozen, die de benoeming aanneemt. Op verzoek van den voorzitter, brengt de heer J. Slooten, die naar bovengemelde buitengewone alge meene vergadei'ing was afgevaardigd, hiervan een uitvoerig verslag uit. Bij de bespreking van de te organiseeren schoolreisjes wordt na ampele bespre- kin besloten dit jaar naar Velserend te gaan via IJmuiden en wel op 23 cn 24 Juli a.s. Om aan de daartoe benoodigde gelden te komen, zal wederom door het laten circuleeren van lijsten, een beroep op de burgerij worden gedaan en daar de tijd van voorbereiding niet al te lang meer is, zal men deze zaak zeer spoedig ter hand nemen, zoodat Woensdag a.s., nadat de goedkeuring van den heer burgemees ter zal zijn verkregen, zal beginnen. Nadat men een en ander nog nader heeft besproken, sluit de voor zitter deze geanimeerde vergadering. In verband met de bespreking van de schoolreisjes voor onze jeugd meencn wij goed te doen de aan te bieden lijsten in de welwillende aandacht van de burgerij aan te bevelen. W I E R I N G E R M E E R De fijnzaadteelt niet overal een succes. In dit voorjaar bestond nogal eenige belangstelling voor de fijnzaadteelt en daarom besloten sommige landbouwers daarmede ook dit jaar eens de proef te nemen. Het artikel spinazie trok nogal vrij goede be langstelling, zoodat door enkele hiervan nogal bedui dende perceeltjes werden gecontracteerd. De stand van dit gewas geeft bij sommigen vrij goede hoop op een behoorlijke zaadopbrengst. Daar entegen merkten we een perceel op, dat jammerlijk al bloeiende ging sterven en dus een mislukking wordt. We meenen te mogen aannemen, dat de warmo zomerdagen, van voor eenige weken gele den, aan dit verschijnsel niet vreemd zijn. WIERINGERWERF. Tijdelijke Raadhuis geopend. Morgen wordt het tijdelijke Raadhuis officieel in gebruik genomen en het Algemeen Dagelijksch Be stuur van de Wieringermcer naar hier overgeplaatst. Meer en meer wordt ons dorp centrum en wie sinds eenigen tijd Wieringerwerf niet heeft bezocht, staat verbaasd over 't veel fleuriger aspect dat het dorps beeld thans biedt in vergelijking met eenige maan den geleden. Een ongelukkige wedloop. Eenige Jongens hielden Zaterdag j.1. een wedloop, met hindernissen, waarbij de 12-jarige M. Crielaard, toen hij over een prikkeldraadafrastering wilde sprin gen, zoo slecht kwam te vallen, dat hij een arm brak en z'n knie kneusde. Dr. Tamsma verleende de eerste hulp en deed het patientje naar een chirurg in den Helder vervoeren, waarvan hij, na te zijn geholpen, weer naar huis kon terugkeeren. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juli 1936. Aanvoer: 400.000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f3.0—3.80, grooten f3.50, Schoolm. f3.90, blauwe eigenheimers f4.40—5.40, drielingen f2.10—3, kleine f 11.40, 6500 Kg. peen f 4.205.30, 410 bos rabarber f2.20, 11000 Kg. roodc kool f3.70—5, 1950 stuks bloem kool f3.50—5.90, 20200 Kg. Tomaten: A f 11.40—12, B f 10.20—11.30, C f9.80—10.40, CC f4.3Q-4;S0. 19, 20 en 21 JULI CAFé KREIJGER. MAANDAG 20 JULI optreden van het bekende Duo Entrée 75 cent. Aanvang 3.30 uur n.t. Bespreekt uw plaatsen 10 ct. extra Aanbevelend, KH. PAARDENFOKKERS. De Hengst WORDT NIET MEER RONDGE LEID, verder aan huis beschik baar. C. GEERLLGS Cz. Veerweg 6. Anna Paulowna. Telef. 47. Schager Roosjes. TULPENPELSTERS gevraagd, door J. DE GOEDE, Middenvliet 49, Breezand. JONGENS gevraagd, voor bollen opzoeken, 15 jaar en ouder, bij K. PAARLBERG, Schagcrwaard. Te koop: Een in besten staat ver- keerende CHEVROLET '31. 6 cylinder. Te bevragen J. KOS TER, Plantsoen, Schagen. VERPLAATST. De heer P. H. Weijling, onderwijzer aan de school voor Chr. Nat. onderwijs is benoemd tot onderwij zer aan de Chr. School te Gramsbergen (O.), In de plaats van den heer Weijling zal worden voorzien door een kweekeling met acte. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Petrus Gerardus Maria, zoon van Hen- dricus Cornelis Schneider en van Petronella Geer- truida Emma Meereboer; Nicolaas Jacobus en Ida Catharina, zoon en dochter van Jacob Heddes en van Catharina Molenaar; Johanna Catharina, doch ter van Johannes Godefridus Lemmens en van Cor- nelia Schoorl. Overleden: Cornelis Schoorl. oud 40 jaren, weduw naar van Wilhelmina Antonia Korstanje. POLITIE. Verloren: een bos sleutels en een zilveren arm band. AMSTERDAM, 6 Juli 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 383 vette, koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 5660 ct., 2e kw. 4654 ct., 3e kw. 3844 ct. per Kg. slacht- gewicht; 84 melk- cn kalfkoeien f165210 per stuk; 138 vette kalveren: le kw. niet genoteerd; 2e kw. 4452 ct., 3e kw. 3442 ct. per Kg. levend gewicht; 133 nuchtere kalveren f5—S per stuk; 39 schapen f 1722 per stuk; vleeschvarkens, wegende van 90 110 Kg. 4344 ct., zware varkens 41—42 ct., vette varkens 4041 ct. per Kg. slachtgewicht, enkele hooger. Overzicht: Runderen korte aanvoer, vlugge handel, stijf prijshoudend; vette kalveren matige aanvoer, handel willig, hoogere prijzen; nuchtere kalveren gewone aanvoer, zeer vlugge handel, prijs houdend; varkens behoorlijke aanvoer, handel zeer willig met iets hoogere prijzen. AMSTERDAM, 6 Juli 1936. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop)« Andijker muizen f4.S0—5.20, grove drielingen f3.00— 4, kriel f2.402.60, Westlandsche muizen f55.40, drielingen f3.604. kriel f2.46—2.60, Nieuwe blau we eigenheimers f7—7.20, alle soorten Bonken f i.SO —5, Katwijker Zandaardappelen f5.66—6, dito kleine f 4—4.40, Noordwijker zandaardappelen f5.606, drie lingen f44.40, Hillcgommer zandaardappelen f5.60 —6, drielingen f44.40, Nieuwe Malta-aardappelen f8—9. Zeeuwsche eigenheimers f5.40—5.60, Zeeuw- sche blauwe Eigenheimers f7—7.20. Verder per 70 kilo: Friesche Roodstar f 1.56—1.80. ALKMAAR. 6 Juli 193G. Aangevoerd 37 vette koeien f126—225, 14 kalveren, graskalveren f 16—25. vette kalveren f28—S0, per Kg. 5075 ct., 64 nuchtere kalveren f616, 1S8 vette varkens 3539 ct. Handel goed. ALKMAAR, 6 Juli 1936. Aardappelen f2.40—5.20, aardbeien f22—68, aal bessen f 12, andijvie f 0.50—2.30, bloemkool I f5—8, II f 1.50—3.50, doperwten f3.50—10.50, druiven f21 23, groene kool f 4.50, kropsla f 0.50—2.30, komkom mers fl3, meloenen f 13, peterselie fl, perziken fl 4.50, postelein 10—30 ct., peulen f 1.50—12.50, ra barber fl.505, roodc kool f4.806.80, selderie f0.50 —1.20. spinazie 1640 ct. snijboonen f916, dubbele spercieboonen f 1517, tuinboonen f 1—2.50, tomaten fl.50—6.50, uien f2.10—6.50, wortelen f37. WINKEL, 6 Juli 1936. Aalbessen f511, kruisbessen f23, frambozen f2225, aardbeien f612, kool fl.50—2, aardappelen fl1-75, peulen f67, andijvie fl.501.70, komkom mers f2—3, kropsla f 1—1.2Ö. WARMENHUIZEN, 6 Juni 1936. Aanvoer: 40050 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f3.56—3.70, id. grove, export f2.50, id. drielingen f 2.10-2.50. MEDEMBLIK. 6 Juli 1936. Aardappelen: Schotsche muizen f 1.75, idem kleine f 1—1.05. grove Schot f 1.25—1.35, borgers f 1.90—2.30, ronde fl.75, kriel f1. AMSTERDAM, 6 Juli 1936. Binnenl. granrn. (Boerennoteerïng)'. Rogge f88.25, Chevaliergerst f5.50—6, haver f6.50—6.80. duiveboo- nen f8.56—9, paardebooncn f 5.56—6, alles per 100 Kg. Karwijzaad f 10 en blauwmaanzaad f77.50 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 7 Juli 1936. Aardappelen: Schotsche muizen 2.503.90, grooten 2.50—3.50,. bl eigenheimers 4.80,d reilingen 2—2.80, kleine f 1—140, bloemkool 4.S0,

Schager Courant | 1936 | | pagina 3