Raad Nieuwe Niedorp. et huis i»iji De Langendijker Groentenveilingen. met de .En ,,i_n eeuwig zingen de Bosschen" Boekhandel Trapman Vergadering van den raad op Zaterdag 4 Juli 1936, 's avonds om acht uur. Voorzitter do heer P. Pluister, burgemeester; se cretaris de heer P. Haringhuizen. I)e Voorzitter opent de vergadering en doet mede- deeling dat de heeren Leegwater en De Boer niet aanwezig henden zijn, de eerste door zijn ongesteld heid, en de tweede wegens droeve familie-omstan digheden. De notulen worden hierna voorgelezen en onder dankzegging vastgesteld. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden wc: Mededeeling van de goedkeuring van diverse raadsbesluiten, o.a. dat tot vaststelling eener ver ordening op do heffing van vermakelijkheden en vergunningsrecht, waardoor de belasting niet meer verschuldigd is voor plaatselijke vereenigiiigen en vereenigingen uit andere plaatsen, die geen uitvoe ringen geven uit geldsgewin. Proces-verbaal van kasopname. Verslag van de vergadering van de Commissie tot Uitvoering van den Vlecschkeuringsdicnst. Vergoeding van vervoerkosten. Van II. Poland en A. Groot kwam een verzoek om vergoeding van vervoerkosten voor hun leerplichtige kindoren haar de bijz. scholen in 't Veld tot een be drag van f 50 per kind en per jaar. B. en W# stellen voor de gevraagde vergoeding toe .te kennen. Aldus wordt besloten. Het betreft hier 7 kinderen. Vastgesteld wordt het voorschot op do vergoeding overeenkomstig art. 101 der 1. o-wet 1920 aan de 11. K. Jongensschool in 't Veld en wel op f 1000. Vastgesteld wordt een verordening, waarbij wor den herzien de verordeningen, tegen welker over treding straf is bedreigd. Besloten wordt tot wijziging van de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden over eenkomstig een door de regecring aangegeven uni form tarief. Het is een wijziging ten goede van hen, die bij deze heffing tot betrokkenen kunnen worden. Vastgesteld wordt een verordening op de heffing van leges in verband met artt. 104 en 105 van het besluit Bevolkingsboekhouding met bijbehoorende invorderingsverordening. Gewijzigd wordt de begrooting 1935. Wijziging begrooting 1936. Werkobjecten! B. en W. stellen voor de begrooting 1936 te wijzi gen. In het ontwerpbesluit zijn de volgende uitgaaf posten opgenomen: a. kosten van inenten tegen roodvonk en diphte- rio f40. b. salaris voor den door B. en W. tot tweeden ambtenaar ter secretarie benoemden volontair L. Bakker over het tweede halfjaar 1936 f 100: c. afwikkeling van het tuindersvoorschot 1931 van een uit deze gemeente vertrokken persoon, op wien verhaal uitgesloten moet worden geacht. Het aan deel der gemeente hierin is f307.39, plus de rente hiervan na 1 Mei jl. d. de kosten van hot in werkverschaffing doen uitvoeren van de volgende werken: 1. .hot aanbrengen van een betonschoeiing voor liet keeren van den berm der Dorpsstraat aan het Westeinde. benevens het vereffenen van den berm langs de gcheele straat met den aanvoer van grond etc. Voor materialen en toezicht f1400—; 2. het herstellen van de tegelbcstrating op de speelplaats bij de school in de kom, f80. 3. het egaliseeren en draineeren van het terrein achter de school, f 170.—; 4. het herstelion van het tegeltrottoir langs den Dorpsweg, f 150.—. Totale in de bcgrooting op te nemen uitgaaf sub d. f1800.Voor de arbeidsloonen ten bedrage van omstreeks f3500.behoeft niet te worden geraamd, wijl dezo uit den voor kosten van werkverschaffing op de primitieve begrooting geplaatsten post kun nen worden bestredei^ liet ligt in de bedoeling t.z.t. voor de uitgaven onder c en d een geldleening aan te gaan. Sub a. De Voorzitter zeide, dat de kinderen in 't Veld dan ingeënt kunnen worden en spr. hoopte dat de gemeente Oude Niedorp tot dezelfde maat regel zou overgaan, zoodat in zoo'n geval een groot gebied was ingeënt tegen roodvonk cn diph- terie. De volontair. Sub b: De Voorzitter deelde mede, dat door den volontair veel meer werk werd gedaan, dan geacht wordt voldoende te zijn voor een volontair. Daarom FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 34. Het eerste uitgangetje van een herstellende na een geduchte operatie! De eerste wandeling van een valsche betichte, nadat haar onschuld, aan het licht is gekomen! Zulk een wandelingetje te maken, dat is eerst de moeite waard. Doch troost je, mijn vriend, dat je je lunch nog te goed hebt. Je bent immers mij tegengekomen!" en hij nam zoo iets als een zeer verwaande hou ding aan. Nu had Jim aan niets zoo het, land als aan theatrale vertooningen, vooral wanneer deze op openbare plaatsen ten beste werden gegeven en derhalve antwoordde hij stijfjes: ..Een genoegen is het. dat is zeker" Hanaud grijnslachte. Jim het land aan te jagen, scheen een soort van sport voor hem ge worden. ..Doch ik zal u beloonen", zeide hij,'hoewel Jim volstrekt niet inzag, waarmede hij een belooning bad verdiend. „Ik zal u met mij medenemen. Op dit uur, boven op het terras van den Toren van Philips den Goede, zullen wij de geheele wereld voor ons zeiven hebben". Hij ging voor, over het groote plein vóór bet stadhuis. Achter den langen vleugel tegenover hen, rees een vierkante, zware toren, omhoog tot is do jongeman benoemd tot 2den ambtenaar. De heer Borst vroeg, hoe de volontair hier geko men was. De Voorzitter zeide, dat dit gebeurd was met het oog op de vele werkzaamheden; er is toen een op roep geplaatst. De heer Olie voelt er niet veel voor nog een 2e ambtenaar er bij te hebben. Je weet wel het begin, maar niet het eind en is het wel noodig 3 personen op het secretarie? vraagt spr. zich af. De Voorzitter wees er op, dat de werkzaamheden vooral in verband met de werkverschaffing en steun- vcrleening enorm zijn toegenomen. Het is dus vol komen logisc-h, dat er een kleine kracht bij komt. Het salaris van f200 noemde spr. slechts een kleine verhooging, want wanneer Bakker er niet was, had den we af en toe iemand noodig om schrijfwerk te verrichten. De heer Kooij stond niet geheel cn al sympathiek tegenover dit, voorstel. Spr. vreesde, dat we straks met verhoogingen moeten komen, want in de toe komst zal f 2C0 te gering zijn voor een volleerden kracht. De heer Olie deelde deze zienswijze. De heer Gaijaard beschouwde de f200 als een waardeering voor het werk door den volontair ge daan en ook als een aanmoediging. Zoo het nu gaat gaat liet heter, dan dat Bakker er niet was, zeide spr. Een salarisverhooging, daar zijn we zelf bij. Als de heer Haringbuizen eens weg zou gaan, dan zou den we hem bost kunnen gebruiken. De heer Olie tot den Secretaris: Ze willen jou wegmoffelen! (Hilariteit). De heer Gaijaard zeide, dat toch geruchten in die richting waren vernomen. De heer Wit had in den beginne ook niet de vollo sympathie met dit voors.tel. Spr. wees echter op de opleiding van 15 maanden van den volontair en oordeelde de verhooging van de uitgaaf niet te groot. Spr. dacht er niet aan dit salaris elk jaar in be spreking te brengen. Het voorstel van B. en W. werd hierna aange nomen; tegen stemde de heer Olie. Sub c. Aan dozen post is niets te doen; Ged. Sta len dringen op afwikkeling aan. Sub d 1. De Voorzitter lichtte het voorstel toe en trad, daarbij in détails, ongeschikt voor vei-melding. Spr. zeide. dat het de bedoeling was, het beton zelf te gieten, daar we over mcnschen beschikken die dat kunnen. De heer Kooij zou het eerst willen prabeeren met puin storten; en bedrag van f1400 noemde spr. zeer hoog. De Voorzitter merkte op, dat in die f 1400 ook een bedrag zit voor toezicht. De heer Wit wees op het bezwaar van puinstor- ting; de kinderen gooien nl. het puin te water. Het resultaat, van de discussies was, dat de raads leden zich ter plaatse van den toestand op de hoog te zullen stellen, waarbij dan ook de gemeente-op zichter aanwezig zal zijn. De gemeente als loondrukker. Sub. d 2. Dc heer Borst zeide. dat de vakmen- schcn worden uitgeschakeld. Voor 25 cent per uur krijg je geen vaknienschen (metselaars) en spr. kon het niet. goedvinden, dat de gemeente optreedt als loondrukker. De Voorzitter antwoordde, dat we niet over de middelen beschikken om het de metselaars te laten doen. Dit is de eenige manier en doen we het zoo niet, dan gebeurt het niet. Sub d 3. Dc heer Kooij wilde het terrein maar eerst gewoon dicht gooien. De Voorzitter zegde toe, dat men voorzichtig te werk zou gaan. De heer Kooij vroeg verder, of door B. en W. po gingen in het werk gesteld waren om de beschik king te krijgen over het voetbalveld, voor de school kinderen. Door medewerking van verschillende zij den is een prima veld tot stand gekomen en spr. gaf in overweging zich met het nieuwe bestuur in verbinding fc stellen. De Voorzitter antwoordde, dit te zullen doen, maar spr. handhaafde toch in ieder geval het voorstel tot vlak maken van het terein. aWt het draineeren be treft zal voorzichtigheid betracht worden; men zal niet draineeren. als het niet noodig blijkt. Algemeen ging men hierna met het voorstel ac- coord. Sub d4. De heer Borst, gaf in overweging de groote straat langs het trottoir eens na te kijken. De heer Gaijaard zeide. dat men voor het tegels leggen etc. menschcn moet hebben, die over de noo- 'dige vakbekwaamheid moeten beschikken en daar óm zou spr. willen, dat B. en W. trachtten een beter loon uitbetaald te krijgen. Ook ried spr. aan de mcnschen een paar uur per dag langer te laten wer ken, opdat een behoorlijk loontje kan worden thuis gebracht. Do vaknienschen worden uitgesloten, en nu moeten zij, die er bekwaam genoeg Voor zijn, het doen voor dit bedrag; dat vond spr. een beetje gek, te meer, daar er dingen bij zijn. die noodzakelijk moeten wor den verricht. Dat de gemeente zich op deze manier gaat bevoordcelcn, is wel een beetje al te kras. Wat het schoolplein en het trottoir betreft, dat is honderd vijftig voet boven den grond. Met Fro- bisher op zijn hielen, beklom Hanaud de drie honderd zestien treden en stapte op het dak. in liet blauw en goud van een wolkenloozen Meidag in Frankrijk Zij richtten hun blikken oostwaarts en de pracht van het vergezicht ontnam Jim bijna den adem. Rechttegcnover hem, verhief zich de slanke spits van de Notre-dame, zoo fijn als een vrouwelijk sieraad, en hij vroeg zicli af, hoe ter wereld deze zich gedurende al die eenwen had staande kunnen houden; en meer achter waarts, strekte zich de effen vlakte uit, rijk en groen en wonderbaarlijk met haar glinsterende stroomen en dorpen als nestjes tusschen de da len. Hanaud was op een steenen bank gaan zit ten en strekte zijn armen over de borstwering uit. „Zie eens!" riep hij met vuur, trotsch. „Dat wilde ik u hier laten zien. Kijk daar eens!" Jim keek en zag, en zijn trekken klaaren op. Ver weg, aan den rand van den horizon, boven- aardsch in haar schoonheid hing de groote massa van den Mont-Blanc; zoo wit als zilver, zoo zacht als fluweel, en hier en daar van goud vonkelende, als door de vlammen van een vuur gelokt. „Ha, ha!" zeide Hanaud, die scherp op het gelaat van Jim gelet had. „Dat hebben wij dus met elkander gemeen. Misschien heeft u boven op den top van dien berg gestaan?" „Vijf malen", antwoordde Jim, meteen glim lach aan de herinneringen daarvan terugden kende. „Ik hoop het nog eens meer te doen". „U is wel gelukkig", antwoordde Hanaud met een stem, waaruit bleek hoe hij den ander be nijdde. „Want mij is het alleen vergund, hem op een afstand te zien. Doch indien ik ergens over tob is het mij zelfs dan, als was ik in gezelschap van een zwijgenden vriend. Jim Frobisher liet zijn gedachten teruggaan Groote drukte aan de veilingen grooter dan het vorige jaar afzetmogelijkheid voor vroege aardappels niet gunstig groote hoeveelheden draaien door Duitschland, Zwitserland en Engeland betrekken maar weinig uitvoer naar Zuid-Amerika prijzen voor aardappels, Schotsche muizen, gelijk of iets meer dan minimumprijs aanvoer andere soorten deze duurder#—- lage prijzen voor to maten, later hooger wortelen vrij goe de prijs weinig aanvoer van bloem kool afwisselende prijs geringe aanvoer rabarber geen hooge prijs druiven duurder roode kool niet hoo ge, vrij stationnaire prijzen. Buitengewoon druk is het nu aan onze veilingen, veroorzaakt door den aanvoer van de groote hoe veelheden aardappelen, welke er dagelijks worden aangevoerd. Aan de Broeker veiling beloopt die aanvoer per dag meer dan 40 spoorwagens, aan die van den Noordcrmarktbond te Noordscharwoude tusschen de 20 cn 30. Dat daarvoor menige schuit noodig is, is te begrijpen. Dc tegenwoordige drukte steekt vrij scherp af tegen die van het seizoen in het vorige jaar. De oogst was toen veel geringer, gevolg in het bijzonder van dc onderzeeërs. Als nu echter alles maar kon worden verkocht! Helaas is dit niet het geval. Het vorige jaar was dit al niet mogelijk en moesten groote hoeveelheden worden ingekuild, die gelukkig voor verreweg het grootste deel nog een goede bestemming hebben gekregen. De omstandigheden voor den afzei zijn niet veel gunstiger dan verleden jaar, zoodat het voor de hand ligt, dat ook thans groote hoeveelheden onver kocht blijven. Voor het binnenland is de vraag nog maar matig en wat het buitenland betreft, de al- gemeene verdwazing ten aanzien van invoerverbo den, contingenten, hooge invoerrechten, autarkie e.a. doet hier haar funesten invloed gelden. Doordien Duitschland aanvankelijk als kooper optrad, kon alles toen nog worden geplaatst. Het Duitsche con tingent was al spoedig opgeteerd en daarmee een factor verdwenen, die aan een geregelden afzet zijn invloed ontnam. Ook met Engeland was er maar weinig te doen. De voor uitvoer bestemde aardappe len worden daar maar weinig gevraagd. De vraag uit Zwitserland is van weinig beteekenis, wat een tegenvaller is, daar voorheen een belangrijk kwan tum naar dat land werd geëxporteerd. We verne men intussohen, dat er nog al export is naar Zuid- Amerika; men sehijnt daar verschil lende relaties te hebben verkregen, doch de afzet daarheen weegt niet op tegen dien, welken onze aardappelen voor heen in dc omringende landen vonden. Bovendien de reis voor nog betrekkelijk jonge aardappels is vrij groot. In hoofdzaak werden in de afgeloopen week Schot sche muizen aangevoerd. Voor groote aardappels werd f3.50 tot ruim f4 betaald en voor bonken f3.50—f3.60. Draaien bonken en groote aardappelen echter door, dan moeten deze worden overgeveild voor export naar alle landen. Dan bedraagt de mi nimumprijs f2.50. Dit is in de afgeloopen week her haaldelijk voorgekomen. De exporteur betaalt de heffing cn tevens het verschil tusschen koopprijs en voor h§t binnenland geldende minimumprijs (f3.50). Voor drielingen werd f2 tot ruim f3 betaald, terwijl kleine f 1.30 tot fl.GO ppbrachten. Ook kwamen er deze week aan de veilingen enkele partijtjes Eigen heimers, waarvoor f 4.10—f 4.50 werd betaald. Blau we Eigenheimers brachten fö.30f5.90 op. Voor Schoolmeesters werd f5.50 betaald. Voor de tomatenkweekers was de afgeloopen week niet gunstig. Er was een groote aanvoer, cn de uit- voermogelijkheden zijn ook hier van dien aard, dat er lage prijzen werden besteed, hoewel er op het eind der week een verbetering intrad. Aanvankelijk werd voor A-kwaliteit f7.20—f9 betaald, welke prijs steeg tot f 11.80 a f 12.70. Voor de B-sorteering werd eerst f 10 besteed, later f7.90—fS.SO, terwijl den laatsten veilingsdag ruim f 11 werd gemaakt. C. stee.g van f6.90 in het begin der week tot f 11.30 a f 11.70 op het eind, terwijl voor CC. aanvankelijk f3.60—f4.60 en later f7.70 werd betaald. De aanvoer beliep 54000 K.G. Wortelen deden het vrij goed. Alleen op één markt dag liet de prijs van f2— f3.40 wel wat te wensohen over. Op het eind der week lagen de noleeringen tusschen f3.50—f7.50. Over 't geheel is men over den loop der prijzen van dit product vrij goed te vreden. De aanvoer van bloemkool was aan beide veilin gen nog niet groot. Aan de Broeker veiling bracht ze aanvankelijk f3.10—f6 op, terwijl ze op het eind der week voor f 10.10f 13.20 werd verkocht. Rabarber werd er nog maar weinig aangevoerd. Voor dc mooiste soort werd f2f2.50 besteed. De laagst bestede prijs was f 1.70. De druiven, soort Frankcnthaler, deden het beter dan ..verleden week; men besteedde er nu f48.90 voor. Roode kool, aanvankelijk bij eersten aanvoer f7.10 f7.30 opbrengende, werd later voor f4.50f7.50 verkocht. Deze prijs kon beter zijn. absoluut werk voor vakbekwamen; spr. zag het dan ook niet als werkverschaffing, maar een soort werk verruiming en spr. kan niet met de voorstellen mee gaan, wanneer geen hooger loon wordt betaald. De Voorzitter zeide inzake het loon, geen toezeg ging te kunnen doen. Spr. oordeelde, het voor de be trokkenen onaangenaam, dat, zij hun vak moeten uitoefenen voor dit lage uurloon, maar daoht, dat zij het nog liever zouden doen, dan naar de Wierin- gèrnieer gaan. Ook de gemeente vaart er wel bij, voor een zachten prijs worden verbeteringen aan gebracht, die voor haar van belang zijn. Spr. gaf in overweging den practischcn kant van de zaak te bekijken. Hot geheelo voorstel werd hierna in stemming gebracht en aangenomen met 3 tegen 2 stemmen die van de heeren Borst cn Gaijaard. Hierbij is dan nog niet het voorstel sub d 1, waarover men zich nog beraden zal. De ziekenfondspremie. Toetreding tot de 1/3-regeling. Ingekomen is een verzoek van C. Rutsen, vertegen woordiger van het A.A.Z.A. te Alkmaar, en 7 leden van het fonds, „om in de contributie van Crisis- slachtoffers tegemoet te komen en het daarheen te willen brengen om 1/3 te betalen door de Gemeente 1/3 door den verzekerde en 1/3 door den Docter". Deze aanvrage is verkeerd gesteld, hieruit moet men do conclusie trekken als zou voqi* alle fonds leden 1/3 door de Gemeente kunnen worden ver goed. Niets is minder waar. Het is alleen aan Gemeentebesturen toegestaan dit voor werkloozen te doen en dan alleen nog tij dens den duur van hun werkloosheid. B. en W. zijn echter van oordeel, dat, gelet op het feit, dat deze zaak reeds zoo lang hangende is, het goed is hierin thans een beslissing te nemen met terzijdestelling dan van dit adres. Hoewel B. en W. liever een andere oplossing had den gezien, stellen zij echter voor, gelet op de situatie waarin deze zaak thans is gekomen, tot nader opzeg ging toe te treden tot de regeling, als door het fonds bedoeld, namelijk dat door de gemeente 1/3 naar herinneringen, aan die sneeuw- en ijshel- lingen voor hem verbonden. De woorden, door Hanaud gebruikt, bevatten een volmaakte waar heid. Zij gaven uitdrukking aan een van de vele vluchtige, bijna niet in woorden over te brengen aandoeningen, die bergen doen ontstaan bij men- schen, die „dat" den hartstocht voor bergen met elkander gemeen hadden. Jim zag Ha naud met een nieuwsgierigen blik aan. „U tobt dus over dit geval?" vroeg bij mede gevoelend. Het verafgelegen en heerlijke visioen van dien hoogen zilveren en fluweelen boog, af- geteekend tegen de lucht, had in ieder geval be werkt. dat de beide mannen zich voor een oogen- blik nader tot elkander aangetrokken gevoel den. „Zeer", gaf Hanaud langzaam ten antwoord, zonder zijn oogen van den horizon af te wenden, „en om méér redenen dan één. Wat denkt gij er zelf van"? „Ik denk, mijnheer Hanaud," antwoordde Jim droogjes, „dat gij niet goed kunt velen, dat iemand vragen stelt, behalve gij." Hanaud lachte en stak dezen steek opgeruimd in zijn zak. „Ja, u wenschte een vraag te doen aan de schoone mademoiselle Upcott. Zeg mij of ik goed geraden heb, wat het was, dat gij vragen wildet! U wilde vragen, of het gezicht, dat in het donker door haar werd aangeraakt, het gladde gezicht was van een vrouw of dat van een man. „Juist. Zoo is het". Thans was de beurt aan Hanaud, een nieuws gierigen blik op Jim te werpen. Er kon geen twijfel bestaan omtrent de gedachte, die hem thans bliksemsnel door "het hoofd schoot: ..Ik moet een beetje op je gaan letten, mijn jonge vriend". Doch hij zorgde er wel voor, zijn ge dachten niet onder woorden te brengen. „Ik wenschte niet, dat die vraag gesteld werd" zeide hij. zoomede „WINDEN WAAIEN OM DE ROTSEN" - de twee nieuwe romans van TRYGVE GULBRANSSEN, zijn verkrijgbaar in LAAN SCHAGEN wordt vergoed van de premie ziekenfonds van werkloozen, uitsluitend tijdens hun werkloosheid, mits ook de dokter 1/3 voor zijn rekening neemt. Aanneming van dit ovorstel kan voor de werk loozen een mindere uitgaaf van pl.m. f 20 per jaar beteekenen. De heer Olie merkte op, dat men te Winkel de re geling voor iedereen laat gelden, maar dat daar een inkomengrens gesteld wordt. De Voorzitter oordeelt elke discussie hieromtrent nutteloos; het mag nu eenmaal niet. Verder als voorgesteld wordt, mag de gemeente niet gaan. De heer Gaijaard kon zich zeer goed met het voor stel vcrecnigen, dat hierna met algemeene stemmen werd aangenomen. Voor een nieuwe oven. Voorstel tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van den bouw van een nieuwen oven in de gasfabriek, ten bedrage van f 4000, tegen een rente van ten hoogste 4 3/4 af te lossen in 10 jaren. Goedgevonden. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelasting 1936 op een bedrag van f342. Na rondvraag, die niets oplevert, volgt sluiting. „Waarom niet?" „Omdat zij overbodig was, en overbodige vra gen zijn lastige dingen, die het best met rust gelaten kunnen worden. Van die verklaring geloofde Jim geen woord. Hij kon zich de snelle beweging en den blik waarmede Hanaud hem had teruggehouden, te goed herinneren. Beide waren onmiskenbaar teekenen van onrust geweest. Hanaud zou zich niet ongerust hebben betoond bij het vooruitzicht van een vraag die gedaan dreigde te worden, alléén omdat -deze vraag overbodig werd geacht. Er bestond een andere, en daarvan was Jim overtuigd, zeer dringende reden in het brein van Hanaud. Doch deze nagaan, kon hij niet. En voorts, was de vraag overbodig? „Ja, ik wenschte het niet", hernam Hanaud. „Veronderstel eens, dat de hand van die jonge dame in het duister het gelaat van een man had aangeraakt met zijn stoppeligen, taaien kin en zijn korte hoofdharen, zoo diep over het hare gebogen, zou dat niet het meest verschrikkelijke, het meest ontstellende voor haar geweest zijn, in dat oogenhlik? Haar handen werktuigelijk bo ven haar hoofd uitstrekkende, raakt zij plotse ling, op het aleronverwachtst, het gezicht van een man aan? Zij zou haar geschiedenis niet hebben kunnen vertellen, en dat hebben verzwe gen. Het zou voor haar het onvergetelijke punt geweest zijn/de kern van haar schrik. Zij raakte het gezicht van een man aan!" Jim moest erkennen, dat deze redeneering gezond was, doch zij bracht hem niet dichter bij de oplossing van zijn vraagstuk waarom Ha naud zich met hand en tand had verzet, tegen het stellen van die vraag. Doch op dit oogenhlik maakte Hanaud een rustige opmerking, die alle gissingen langen tijd uit hem verdreef. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6