Nagekomen sport Anti-Japansche samen zwering ondekt Marktberichten. Advertentiën. Autorit voor Ouden van Dagen, ATHLETIEK. ENGELSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Nederlandsche successen. Op de jaarlijksche kampioenschapswedstrijden van den Engèlschen athletiekhond pleegt immer een Ne- derlandscho ploeg present te zijn. Ook thans heeft dit uitstapje vruchten afgeworpen. Osendarp won de 100 yards (91 meter) in 9,8 sec. De Bruin won het kogelstooten met 14.08 M. Van der Poll werd eerste bij het speerwerpen met 55.66 M. De estafetteploeg werd kampioen op het nummer 4 X HO yards in 43 sec. VOETBAL. ANNA PAULOWNA. B.K.C. a—Succes a, 1—11; B.K.C. 4—Succes 4, 3—8; B.K.C. 3—Succes 3 5—6. Al-zoo weinig lauweren voor den Polder. FINALE GOUDEN KRUIS. Petten—Zaanlandia 2, 0—0. Overspe- len in Zaandam. Petten en Zaanlandia 2 hebben Zondagmiddag ge- Hik gespeeld. Hierdoor is Petten niet uit den strijd. Want voor de finale geldt een andere regeling dan voor de andere wedstrijden. Gelijk spel in de finale maakt verlengen noodzakelijk. Er is dan ook ver lengd. Maar in de 2 X 7^ min. verlenging wist men ook niet te scoren. De bijzondere regeling gebiedt nu dat Petten naar Zaanlandia 2 gaat om over te spe len. Wordt ook daar gelijk gespeeld en geeft ook daar de verlenging geen beslissing., dan zullen alle voor hoedespelers een strafschop moeten nemen. De ploeg die de meeste van de 5 penaltys benut, wint het Gouden Kruis. PETTEN 1—ZAANLANDIA 2, 0—0. Onder enorme belangstelling, ook vanuit de Zaan streek, vond Zondagmiddag de finale plaats voor het Gouden Kruis, dat zelfs na een kwartier verlen ging nog geen definitieven bezitter heeft gevonden, want in strijd met de mededeeling van onzen sport redacteur, zal krachtens de bepalingen van het nieuwe reglement een return wedstrijd gespeeld moe ten worden in de Zaanstreek. Toen om half drie onder leiding van den heer Stam, die deze ontmoeting feilloos leidde, de ploegen zich opstelden, misten we P. Roozing; op zijn plaats speelde thans J. Vriesman, die daar uitstekend werk verrichtte, maar in de voorhoede een gemis deed ont staan. Vanaf den aftrap nam Zaanlandia het spel in han den om gedurende nagenoeg de geheele eerste helft te domineeren. Slechts een enkele sporadische uit val van P. bracht even verademing; er werd zelfs bij een dezer nog gescoord, doch de arbiter keurde dit doelpunt terecht af. Werkelijk gevaar bestond aan de andere zijde, waar de verdediging bergen werk te verzetten kreeg, wat haar naar behooren afging. Eriks in 't doel had wel een zeer bijzonderen dag; tal van ballen wist hij het doel uit te ranselen, terwijl hij eenmaal een fraaie save verrichtte, toen de Z. midvoor geheel al leen voor hem verscheen. Met blanken stand werd gedraaid. P. kreeg nu de vrij krachtige wind tegen, toch was het spel over 't geheel even beter, al bleef inzonderheid het afge ven te slordig, waardoor Z. steeds weer gelegenheid kreeg in te grijpen. Bij de gasten onderscheidde zich inzonderheid de spil, die 't geheele middenveld be- heerschte en uit persoonlijke duels steeds als over winnaar naar voren trad. Wat is het toch fnuikend voor een richtige spelontplooiing, dat zoo weinig P. voorhoedespelers het hoofd onder den bal durven zetten. Even daagde het voor P., toen een Z. back hands maakte binnen de beruchte lijnen. De toegestane pe nalty werd echter ten koste van een corner gestopt en toen deze juist werd overgekopt, was voor gerui- men tijd de kans verkeken Z. putte uit dit onver wachte meevallertje nieuwe energie. Een hard schot van den midvoor suisde naar den hoek van het doel, maar met een prachtigen duik wendde Eriks dit on heil af. Met Z. in de meerderheid klonk 't voorloo- pige eindsignaal, waarna getosst werd voor 't naspel, dat 2 X 7V2 min. duurde, maar ook de beslissing niet bracht. Wil P. zich in Zaandam een redelijke kans scheppen, dan zal er met meer élan en vooral ook met meer doorzicht gespeeld moeten worden. PAARDENSPORT. DRAVERIJEN TE GRONINGEN. Calumet Donald van Thies kampioen van Nederland 2000 meter. Groningen. Door de harddraverij-vereeniging Groningen werdén gister draverijen georganiseerd, ™™raan tevens het kampioenschap van Nederland 20°° meter verbonden was. Calumet Donald van den heer H Thies werd kampioen met een k.m. tijd van 1 min. 2o.4 sec. De uitslagen luidden: Prijzendraverij vierde klasse over 1800 meter om den zomerprijs: 1. Anselor, eig. stal Valkeveen (1760 M.) k.m.-tijd 1 min. 33.9 sec.; 2. IJlbode J, eig. U W de Jong. Kampioenschap van Nederland voor sedert 20 Juni ln het bezit van Ned. eigenaars zijnde en op dien datum in Nederland geregistreerde paarden, heat S™Te,r,IJ Jan meet eerste klasse ov" afstand van -000 M. Eerste heat: 1. Calumet Astor, eig. stal Rem- brandt, k.m.-tijd 1 m. 33.9 sec., 2e heat: 1. Calumet Bastle, eig. G. J. van der Elshout, k.m.-tijd 1 m. 26 7 s Beslissende heat: 1. en kampioen van Nederland Calumet Donald. eigenaar H. Thies, k.m. tijd 1 min 25.4 sec. 2. Deterinination, eig. J. de Vlieger; 3. Ca lumet Bastle, eig. J. van der Elshout; 4. Peter ingo- mar, eig. stal Gruno. Heat prijzendraverij tweede en derde klasse over 1700 meter om den Horecaf-prijs: beslissende heat- 1. Zus Braun, eig. stal Valkeveen (1720 M.) k.m.-tijd 1 min. 30 sec.; 2. Zoon van David Guy, eig. A T M Knijnenburg. P,riïzendraverii der(*e en vierde klasse, afstand 2200 M. om den Juliprijs: 1. Welkom H, eig. K. van Dellen (2200 M.) k.m. tijd 1 min. 34 6 sec.; 2. Wladi- inir, eigenaar C. H. do Vries. Ren op do vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door heerrijders over een afstand van 1650 meter, om den Long Champs prijs: 1. Ya- tagan, eig. Stal Gruno, tijd 1 min. 59.2 sec.; 2. St. Mars. eig. r. Prijt. Hanricapdraverij eerste klasse over 2300 meter om den derden hcerrijdersprijs: 1. Qui yive, eigenaar Van der Velde (2300 M.) k.m. tijd 1 min. 40.8 sec.; 2. Druy, eigenaar Stal Gruno. motorfietsrijder over den kop geslagen Bood opaenomen. Gistermiddag heeft zich in het Villapark te i man ^°^and een ernstig ongeluk voorge- aaan. Tengevolge van het gladde wegdek, kwam de 26-jarige motorfietsrijder S. L. van Vliet uit Maasland le slippen, met het gevolg, dat hij ebnige malen over den kop sloeg. Het slachtoffer was vriiwel op slag dood. Zijn stoffelijk overschot is naar het lijkhuisje Hoek van Holland overgebracht. Het jonge Alkmaarsche Amateurskoppel DerksenPronk wint na zeer spannen- den strijd de 50. K.M. Koppelwedstrijd in 1 uur 13 minuten en 20 sec. ALKMAAR, 12 Juli. Hedenavond half acht had den op bovengenoemde baan wielerwedstrijden plaats voor Amateurs, Onafhankelijken en Nieuwe lingen. De belangstelling voor deze wedstrijden viel nog al mee, terwijl het aanwezige publiek getuige is geweest van een zeer geanimeerde en vlotte strijd. Het programma ving aan met een Sprintwedstrijd over 1 K.M. (6 ronden) voor Onafhankelijken en Amateurs verreden in 3 series, welke resp. werden gewonnen door F. van Rooijen 11.4 sec. (l.r.), W. Metz 11.2 sec. (l.r.) en J. W. Derken 10.8 sec. (l.r.) Deze 3 winnaars reden wederom een sprintwedstrijd over 6 ronden, maar thans met puntentelling te verrijden in 3 series. De le aankomende in iedere serie krijgt 1 punt, no. 2, 2 punten en no. 3, 3 punten. Deze 3 series werden op schitterende wijze gewonnen door J. W. Derksen in resp. 11 sec., 11.2 sec. en 11 sec. (l.r.) 3 punten. Van Rooijen was in iedere serie 2e, en kreeg 6 punten, W. Metz 3e met 9 punten. De pioegen-inhaahvedstrijd voor Nieuwelingen over max. 3 K.M. (18 ronden) waarbij in iedere serie 3 ploegen uitkwamen, was een zeer zwaren wed strijd voor deze nieuwelingen. De le serie werd ge wonnen door de ploeg Groeneveld KramerB. Mar tin in 4 min. 7.4 sec., terwijl de ploeg Hollebeek— Tol de 2e plaats bezette. De ploeg P. EversJ. Her mes moest na 7 ronden den strijd opgeven. Ook in de 2e serie gaf de ploeg SmitStroombergen na 8 ronden den strijd op, terwijl de ploeg BosmaGod fried den wedstrijd won in 4 min. 3.6 sec. De be slissing van deze 2 winnende ploegen, n.1. Groene veld KramerMartin en BosmaGodfried gaf een zeer mooie strijd te zien. Laatstgenoemde ploeg haalde de ploeg Groenevld KramerB. Martin in de laatste 'ronde in, tijd 4 min. 1 sec. In de 75 Rondenwedstrïjd voor Onafhankelijken en Amateurs, waarin tevens startten de verliezers van wedstrijd 1, n.1. C. Bakker, J. Leijenaar en J. üuineveld, werd door 11 renners deelgenomen. Na het uitloven van twee heerlijke metworsten door slager Koppen uit Wieringen werden de jachten ingezet, waarbij G. Oukes de le ronde nam en te vens beslag legde op bovengenoemde premie. Ook C. Bakker wist zich hierbij aan te sluiten, terwijl D. Klink uit Wieringen zich ook niet onbetuigd laat en even later zijn ronde neemt. Ook J. Kuiper wil het eens probeeren, doch het veld, aangevoerd door D. Klink, doet na langen strijd de poging van Kuiper mislukken. I-Ict is thans J. Schipper, die van deze gelegenheid gebruik maakt om zijn ronde te nemen, zoodat dus 4 renners aan den kop liggen. Na een geweldige sprint wordt deze strijd gewon nen door C. Bakker in 8 min. 5 sec.; 2. G. Oukes, 3. J. Schippers en 4. D. Klink, allen met één ronde voorsprong. De 100 ronden wedstrijd voor Nieuwe lingen wordt verreden over 5 wedstrijden om den Lotisico-Beker. In de eerste wedstrijd van 3 weken terug behaalde Groeneveld Kramer 4 punten, J. Bou- man 3 punten, P. Evers 2 punten en W. Tol 1 punt. Thans werd dus de 2e 100 ronden wedstrijd verre den en op zeer fraaie wijze gewonnen door A. Bos ma 4 p.; 2. J. Bouman 3 p.; 3. W. Tol 2 p. en 4. P. Evers 1 p. De stand na deze twee wedstrijden is thans aan den kop: J. Bouman 6 p., Groeneveld Kramer 4 p., A. Bosma 4 p., W. Tol 3 p. en P. Evers 3 p. De twee kaasjes, welke inmiddels waren uitgeloofd, worden gewonnen door Groeneveld Kramer en Bou man. Na de pauze volgde de 50 K.M.-koppelwedstrijd voor onafhankelijken en amateurs met 4 klassemen ten, waaraan door zeven koppels wordt deelgeno men, n.1. J. Hiemstra—J. Leijenaar; 2. Jb. Kuiper— H. Dieterman; 3. D. KlinkW. Metz; 4. J. W. Derk senJ. Pronk; 5. J. BreyF. v. Rooijen; 6. G. Oukes J. Schipper en 7. C. BakkerJ. Duineveld. Door laatstgenoemde koppel wordt de eerste jacht ingezet yvelke echter na feilen strijd mislukt. Ook de 2e jacht, ingezet door Leijenaar wordt een mislukking. Na 45 ronden rijden heeft een ernstige valpartij plaats, waarbij W. Metz, C. Bakker en G. Oukes zijn betrokken. W. Metz is er slecht aan toe en wordt weggedragen, terwijl Bakker en Oukes na tien mi nuten wederom in de baan zijn. Intusschen is het le klassement verreden en na zeer spannenden strijd gewonnen door J. Pronk, voor v. Rooijen, Leijenaar en Dieterman. Het is thans Dieterman, die een ge weldige jacht ontketent, doch Derksen is op zijn hoede en weet het veld aan te sluiten. Thans wordt een collecte aangekondigd voor Bakker, wiens fiets bij de valpartij ernstig beschadigd is en door werke loosheid niet in staat is deze te doen herstellen. Deze collecte bracht f 28.52 op. De uitgeloofde premie van 2 schapenbouten door Gebr. Ackerman zijn nimmer gewonnen, daar in dezen wedstrijd geen der kop pels in staat was een ronde te nemen. Na eenige mislukte jachten wordt het 2e klassement ingeluid en het is thans D. Klink, die deze sprint wint voor Derksen, Dieterman en v. Rooijen. Oukes moet in tusschen toch den strijd opgeven, waardoor een nieuw koppel ontstaat, n.1. D. Klink—J. Schipper, welke dus reglementair 1 ronde achterstand boeken. Alle uitlooppogingen mislukken en worden steeds door het koppel DerksenPronk in de kiem ge smoord. Inmiddels is Bakker ten tweede male geval len en moet de strijd staken. Het 3e klassement is wederom voor J. Pronk, voor Dieterman, Leijenaar en v. Rooijen. Door de felle jachten, welke door J. Kuiper werden ingezet, boekt het koppel Breij-van Rooijen 2 ronden achterstand. Geen der koppels is in staat 1 ronde te nemen en zoo nadert het 4e klasse ment, welke thans Derksen op zeer fraaie wijze met 25 m. voorsprong wist te winnen voor Duineveld, Dieterman, Leijenaar. De uitslag van dezen wedstrijd luide dus: 1. DerksenPronk, 19 p., 2. KuiperDie terman 10 p., 2. Hiemstra—Leijenaar 6 p., 4. Klink— Duneveld 6 p. Zooals wij dus voorspeld hadden wist het jonge Alkmaarsche amateurskoppel op zeer fraaie wijze deze 50 K.M.koppelwedstrijd te winnen. Wij zijn dan ook overtuigd, dat dit Alkmaarsche kop pel nog menige overwinning zal hoeken. TUINBOUW GEEN VERNIETIGING VAN VROEGE AARDAPPELEN Het met groote stelligheid uit het Westland gelanceerde bericht, dat de berg te vernietigen aardappelen reeds onrustbarend hoog zou zijn gestegen, berust gelukkig op een onjuistheid. Men wees ons er uit bevoegde kringen op, dat vroege aardappelen, welke doordraaien nimmer worden vernietigd maar voor rekening van de groenten- en fruitcentrales worden ingekuild om op een daarvoor gunstig moment te worden ver kocht. VOORZICHTIG MET INKUILEN VAN VROE GE AARDAPPELEN Aan alle veilingsbest uren is een rondschrij ven gericht waarin er op wordt gewezen, dat het gevaar voor, „rot" in de in te kuilen vroege aardappelen, door de zeer ongunstige weers omstandigheden der laatste dagen, ten zeerste is toegenomen. Telers dienen er met nadruk op te worden gewezen, dat het risico voor rot worden niet voor rekening komt van de Nederlandsche groenten- en f rui teen trale, welke zich op het standpunt stelt dat doelmatig sproeien schade uit dien hoofde kan voorkomen. GRAAN TEGEN SLUITKOOL Met de Hongaarsche regeering is een regeling getroffen waarhij de uitvoer van Nederlandsche producten zal kunnen plaatsvinden tegen invoer van Hongaarsch graan in Nederland. Als dus invoer van graan inderdaad zou plaatsvinden bestaat de mogelijkheid om van de nieuwen sluitkooloogst een hoeveelheid uit te voeren daar dit land vóór de betalingsmoeilijk heden steeds een goede arnemer van onze sluit- kool was. WARMENHUIZEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN V.I.O.S. De om 1 uur gespeelde wedstrijd V.I.O.S. II—Vic toria I uit Obdam, eindigde in een 6—2 overwinning voor Victoria. Voor de rust had Victoria het spel ge heel in handen; zij hadden toen ook de wind in den rug. Na de rust kwam V.I.O.S. wel beter op zetten, doch de verdediging van Victoria was te hecht. Victoria bezat bovendien een paar heel goede voorspelers, die beschikten over een zuiver schot. Een handicap voor'V.I.O.S. was, dat het tweede elf tal zeer verzwakt was door invallers. Om half drie kwam het eerste elftal in het veld tegen Oranje Wit II uit Limmen. Deze wedstrijd was van het begin tot het einde zeer spannend. Bei de partijen gaven goed spel te zien, doch het is te danken aan het open spel van V.I.O.S., dat deze wed strijd door V.I.O.S. met 63 is gewonnen. Het korte spel van Oranje Wit was zeker de oorzaak, dat de gasten het er niet beter hebben afgebracht. Ondanks den achterstand hield Oranje Wit nog goeden moed en hebben zij tot het einde toe alles op altes ge zet om de bakens te verzetten. Het spel van de V.I.O.S.-spelers was j.1. Zondag bijzonder goed, waar om dezen wedstrijd verdiend is gewonnen. Dat in de hitte van den strijd deze momenten kwamen zelfs j.1. Zondag veelvuldig voor een Oranje wit-speler zich in het strafschopgebied met de handen ver greep, is gezien dezen wedstrijd, denkbaar. De toe gekende strafschop werd door V.I.O.S. dankbaar in een doelpunt omgezet. De leiding was in zeer vertrouwde handen van den heer Van Santen. "Wegens overlijden van den heer P. Slot K.Rz. is door het bestuur van de Goöperatieve-Bank tot kassier benoemd den heer A. Kroon Cz, alhier. ANNA PAULOWNA PLOTSELING ONWEL GEWORDEN Toen de landbouwers Van Splunter en De Kok uit Amsterdam, die de hoeve „Hartelust" in de Kneesweg exptoiteeren. Zaterdagmiddag hun landerijen bezichtigden werd de heer S. plotseling onwel. De beide compagnons besloten daarom maar naar Amsterdam terug te keeren. In de auto gezeten kreeg de heer Van S. het ter hoogte van J. Stammes weer te kwaad en onge- ver bij de plaats van Huiberts bleek het den heer De Kok tot zijn groote schrik dat zijn com- pagnonwas overleden. Onmiddellijk werden dok ter en politie gewaarschuwd, een en ander ver oorzaakte heel wat consternatie in de Kneesweg. Geslaagd. De heer J. C. Waggendorf van Rijn (thans te Soera- baja) slaagde voor het examen sergeant-vliegtuig maker, WINKEL Door den aanhoudenden regen die gedurende den nacht van Zondag op Maandag neergutste waren de anders zoo mooie wegen zeer vet en glad geworden, waardoor het slipgevaar, vooral in de bochten, groot is. Dit ondervond de chauf feur van een verhuur-inrichting, die in de bocht van de Weere alhier met een personenauto slipte en op den kop in de sloot naast dien weg te recht kwam. Wonder hoven wonder kwamen de inzittenden, buiten den chauffeur twee inwoners uit N.-Niedorp er goed af, hoewel allen een nat pak hadden opgeloopen en een aan het hoofd was verwond. Met een andere auto zijn de pas sagiers thuis gebracht. WIER1NGERMEER Een prachtige opbrengst. In den tuin van den heer H. L. te Middenmeer, prijkt een blauw-bloei vlasplant, met niet minder dan 241 zaadbolletjes. Een opbrengst alzoo, welke verre uitgaat boven de honderdvoudige! Muzikale rondgang Wieringermeer-fanfare. De Wieringermeer-fanfare maakte Zaterdagavond een muzikale rondgang door Middenmeer, terwijl te gelijkertijd werd gecolporteerd met loten. De trek king zal vrij zeker plaats vinden den 26 Juli a.s. Voorstelling Circus-Variété. Een openlucht-circus trad Vrijdag- en Zaterdag avond voor een tamelijk getal belangstellenden te Middenmeer op. Kranige staaltjes werden gedemon streerd aan trapéze, terwijl krachtmetingen, goochel toeren enz. bijzondere vermelding verdienen. Het vlas wordt geplukt. De vlasoogst zal a.s. Maandag een aanvang ne men. Door pl.m. 100 personen denkt de Cult. Mij. het door haar geteelde vlas te doen plukken, zijnde in totaal ettelijke tientallen H.A. Ook met de oogst van wintergerst is reeds een aan* vang gemaakt. Aardappelziekte gesignaleerd, In de volkstuintjes is bij de vroege variëteiten da bekende aardappelziekte geconstateerd. Moge de ziek te blijven bij de vroege soorten. Sportnieuws. Seriewedstrijden, Te Middenmeer zullen op Zondag 19 Juli en d.a.v* 26 Juli voetbal-seriewedstrijden worden gehouden. Op Zondag 19 Juli zullen naar wij vernemen, deel-» nemen Flevo II, Nieuwe Niedorp 3 en Succes 3. Ter opluistering zal een gecostumeerde wedstrijd worden gespeeld. Zondag 26 Juli zullen deelnemen Flevo I, Twisk I, N. Niedorp II en D.O.S.K.O. I. Indien de gevraagde toezegging op de verzonden; uitnoodiging binnen komt, zal een propaganda-wed-* strijd plaats vinden tusschen Alcmaria I en Hein der I. Een en ander zal naar wij hopen, den voetballief hebbers in dichte drommen doen opgaan naar het Flevo-terrein, om aldaar hun sportieve hart eens ta kunnen ophalen. EEN SENSATIONEELE WILDWEST-JACHT OP STROOPERS IN HET NOORDELIJK DEEL VAN DEN POLDER MET SUCCES BEKROOND. Het wild werd vanuit een luxe auto neer geschoten. Strooper rijdt door een haag van geweervuur verder. Het mag algemeen bekend worden verondersteld, dat voor de W. Meersche langooren bijzondere belang stelling bestaat.En niet alleen bij de jagers, resp. pachters der jachtvelden, ook niet pachters geven af en toe wel eens blijk groote liefde te koesteren voor hazenbout. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, toen de jachtopzieners C. Kroon. Baijs en J. v. d. Sluis op zoek togen naar ongewenschte gasten bleek hun dat er in het Noordelijk deel van den polder vanuit een luxe auto af en toe werd ge schoten. Daar het hen niet waarschijnlijk leek dat op vliegen of muizen werd geschoten, spoedden do jachtopzieners zich in het holst van den nacht naar de verdachte zone en stelden zich verdekt op. Toen de verdachte auto naderde, gaf de controlepost Kroon met het bekende seinlicht bevel tot stoppen. In- plaats hieraan te voldoen, gaf de bestuurder vol gas, doch liep vast op controlepost 2. jachtopziener v. d. Sluis. Een stopsein baatte ook daar niet. v. d. Sluis, die door den snel voortsuizenden wagen bijna wercl overreden, zond hem een tweetal geweerschoten na* wat echter den berijder niet bewoog tot stoppen. Het autonummer was intusschen opgenomen en men kreeg de overtuiging met een bekend adres te doen te hebben. Men spoedde zich dus naar de woning van den! houder van het auto-nummer en wachte kalmpjes op; het binnenkomen van den wildgragen automobilist. Het duurde niet lang of men had clen knaap gevan gen en kon men overgaan tot hel in beslag nemen' van een luxe auto en jachtbuks, behoorende aan den, garagehouder J. B. te Den Oever, terwijl proces-ver baal werd opgemaakt. Het rechter spatscherm was besmeurd met bloed sporen, vermoedelijk afkomstig van geschoten hazen- boutjes. Op den voorgrond tredende Japanners moesten om het leven gebracht worden. Tokio. Groot opzien is gebaard door een in de bladen gepubliceerd bericht uit Hongkong betref fende ontdekking van wijdvertakte samenzwering die zich ten doel stelde op den voorgrond tredende Japanners in Zuid-China om te brengen. Het com plot is ontdekt door de Chineesche politic van Kan ton, als gevolg van kortgeleden gegeven instructies van generaal Tsjen Tsji Tang tot», het uitvoeren van raids in alle plaatselijke centra van de organi satie der blauwhemden. Vele blauwhemden zijn in arrest gesteld. De politie heeft tevens de hand we ten te leggen op zeer geheime instructies van het centrale hoofdkwartier, der blauwhemden, geda teerd 4 April, warin de blauwhemden opdracht werd gegeven in Kwantoeng en Kwangsi prominente Ja panners om te brengen, teneinde een verscherping te weeg te brengen in de betrekkingen tusschen Kanton en Japan, opdat aJpan een krachtige hou ding tegen Kanton zou aannemen. ALKMAAR, 11 Juli 1936. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor; groothandel 67V272V2 cent en kleinhandel 671472Yz cent, handel matig. Kipeieren (groothan del) f 2.502.95 en Eendeieren f 2.10. Handel goed. ALKMAAR, 11 Juli 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: l paard en 1 melkkoe, prijzen niet genoteerd; 5 nuchtere kalveren (slacht) f 6—12; 3 bokken en geiten f 10—12. ALKMAAR. 11 Juli 1936. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 160.000 kipeieren: 53—60 Kg. f2.80—3.05, GO62 Kg. f 2.90-3.10, 62—64 Kg. f3—3.20, 64—66 Kg. f3.10—325, eendeieren f 2.152.25. W ARMENHUIZEN, 11 Juli 1936. Aanvoer; 164150 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 3.50—3.60. id. grove f 3.50, id. drielingen 2 2.40, Eigenheimers f 3.503.60, drielingen f 2, idem grove f 3.50. NOORDSCHARWOUDE, 13 Juli 1936. Aanvoer; 96000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f2.50—3.70, grooten f 1.50—2.50, bl. dito f 3—3.50, drielingen f2—2.30, 75 Kg. tuinbooncn f 2.50, 2000 Kg. witte kool f2.30—2.40. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juli 1936. Schotsche muizen f 2.50—4, grooten f 2.50—3, Schoolmeesters f 2.60, eigenheimers f 2.60—2.90, bl. dito f 2.50—3.30, drielingen f 2—2.70, 15 Kg. snij- boonen f 21.90, 70 bos rabarber f 1.60—2, roode kool f 2.90—3.40, gele kool f 4.30-4.90, bloemkool f 0- 11.10, 2e soort f 1.602.20, 1250 Kg. vroege witte kool f 1—2.60. W. L. CORRELJé en G. CORRELJé-Baken geven kennis van de geboorte van hun Dochter Truus Renate. Schagerbrug, 11 juli 1936. A. v. d. HAM en K. v. d. HAM—Rezelman geven kennis van de geboorte van hun Zoon JAN. Anna Paulowna, 11 Juli 1936 Veerweg 24, Met deze betuigen wij onzen har lijken dank voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van onzen gelief den Zoon, Broeder, Behuwdbrocder 3n Oom, CORNELIS WIT. In het bijzonder onzen danlc aan Dr. Broekens en Zuster Duijven bode, v. d. liefderijke behandeling en tenslotte aan de Begafenisver- eeniging voor de nette teraardebe stelling. Uit aller naam, ABR. WIT. Lutjewinkel, Juli 1936. Gevraagd: Een net DAGMEISJE ook' wel voor dag en nacht, bij P. KISTEMAKER, Melkhandel, Wie- ringerwerL Zij die belang stellen in de te aouden worden ter vergadering verzocht op DINSDAG 14 JULI, 's avonds 8 uur, in lokaal P. KOSSEN. Het Bestuur van de B. v. SL Afd. St. Maartensbrug. Te koop aangeboden Een best on derhouden KINDERWAGEN, een handwaschmachine met electri- sche aandrijving, een viool met kast, en een kuikalf t.b.c. vrije stal, hoog vetgehalte Adres: N. PEET-» OOM, Dijk A 2. Winkel.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3