Plaatselijk Nieuws. 'n Uitkomst voor U SPORT. bit Bergen. Opticien Teriep Uit onze omgeving. geen twee Brillen niHiraiHiraiiHiuraiBia Gaat U met vacantie Geen nieuwe uitkeeringen aan schapenhouders WERKLOOZEN-COMITÉ. Een adres aan H. M. de Koningin. :Door het Werlcloozen-Comité alhier is het onder- .Volgende adres gericht aan H. M. de Koningin: Ondergetoelcenden, D. Bergman en J. Schaper, bei den wonende te Bergen (N.-H.), respectievelijk voor zitter en secretaris van liet Werkloozen-Comité alhier, nemen bij dezen erbiedig de vrijheid om namens hun ne vereeniging het volgende onder de aandacht van Uwe Majesteit te brengen en te verzoeken: Het mag van algemeene bekendheid worden ge acht, dat, gezien het feit, dat de Rijkssteunregeling ten eencnmale verre van voldoende is, de vrijwel permanente werkloosheid in vele gezinnen groote verwoestingen heeft aangericht en nog dagelijks i" steeds heviger mate bezig is aan te richten. Niettemin wordt op gezette tijden aan deze steun regeling geknibbeld, onder het motief, dat bezuinigd moet worden. De eene maal heet het: wegknippen van franje, een andere maal: reorganisatie. Zoo is b.v. d.d. 6 Juli 1930 te Bergen een nieuw voorschrift ge komen, waarbij is bepaald, dat tegenover drie we ken tewerkstelling in de werkverschaffing, zeven we ken steun zal worden verleend, terwijl die verhouding vóór dien was respectievelijk zes en vier weken, wat weer een belangrijke vermindering van inkomsten voor de werkloozen beteekent. Het is zoover gekomen, dat elke nieuwe bemoeiing van Overheidswege met de steun verleening nieuwe schrik en ontsteltenis brengt in duizenden gezinnen. Geldt dit reeds voor de Nederlandsche werkloozen in het algemeen, voor die te Bergen geldt; het wel in hot bizonder. En de reden daarvan is, dat deze ge meente in een lagere steunklasse is geplaatst, dan die volgens de Rijksregeling behoort. Hierbij komt nog ten overvloede dat Bergen een seizoenplaats is, dat vele inwoners uit het verhu ren hunner woningen in den vacantietijd eenige in komsten trekken, wat er toe heeft geleid, dat de wo- ninghuren in den loop der jaren hier abnormaal hoog zijn geworden. De huurprijs van arbeiderswoningen varieert dan ook van vijf tot zes gulden per week, enkele uilzonderingen daargelaten. Dat dit onderverhuren den werkloozen geen baten brengt, is duidelijk, aangezien bij tewerkstelling en steun verleening met dergelijke inkomsten wordt re kening gehouden. Vanzelfsprekend is, dat ook de prijzen der levens middelen hier uit gaan boven die, welke gelden voor gewone plattelandsgemeenten. Niettegenstaande dit alles, geldt voor Bergen de laagste steunklasse op één na. Bij herhaling is hier de aandacht der autoriteiten op gevestigd. Nog dit voorjaar is in samenwerking met het Werkloozen-Comité door het Gemeentebe stuur de Regeering in een adres op de onjuistheid hiervan gewezen. Dit optreden had de volle instem ming van vrijwel alle neringdoenden hier ter plaatse, waarvan dezen schriftelijk hebben doen blijken. In het adres hierbcdoeld is aan de hand van een staat van loonen, welke hier in het vrije bedrijf wor den betaald, aangetoond, dat Bergen recht heeft op een hoogere steunklasse en werd verzocht deze ge meente in te deelcn in de klasse, waarin ze behoort De Regeering wcnschte nochtans aan het alleszins redelijke verzoek niet te voldoen, op dezen grond, dat naar hare meening in 'fr- particulier bedrijf lagere loonen werden betaald, dan in het adres stond aange geven. Voor de werkloozen was dit een ontzettende te leurstelling. Het leed, dat door hen wordt geleden, is ontstellend. Dit kan o.m. hieruit worden afgeleid, dat de inkomsten van het gezin van een werklooze, hetwelk beslaat dit om maar een voorbeeld te noe men uit man, vrouw en drie kinderen, rond f 12.50 bedragen, terwijl blijkens nevengaand staatje de kosten van levensonderhoud daar verre boven uit gaan en minimaal bedragen rond f20.per week. Het is ondergeteekenden niet bekend, op welke wijze de Regeering hare inlichtingen nog anders heeft verkregen, dan via het Gemeentebestuur. Dit is wel te betreuren. liet is natuurlijk niet mogelijk na te gaan, op welk punt die langs anderen weg verkregen inlichtingen fout zijn. Thans kan slechts in het algemeen worden vastgesteld, dat deze niet deugen. Een en ander te zamen is de reden, dat onderge teekenden zich tot Uwe Majesteit wenden met het eerbiedig verzoek om het daarheen te willen leiden, dat een hernieuwd onderzoek wordt ingesteld naar de loonen, welke in deze gemeente in het vrije bedrijf worden betaald. Zij zouden er buitengewoon prijs op stellen, dat dit onderzoek kon geschieden door een man, die vrij staat vjm de ambtelijke instantie's, wel ke in dezen de Regecring van advies hebben gediend. Alleen op die wijze is het mogelijk, het beoogde 'doel te bereiken, n.1. dat een einde wordt gemaakt aan de uitzonderingspositie, die Bergen ten aanzien van de Rijkssteunregeling inneemt. In het vaste vertrouwen, dat ten dezen niet tever geefs een beroep wordt gedaan op Uwer Majesteits welwillendheid en zin voor rechtvaardigheid, teeke nen zij, enz. Voor het Staatsexamen piano lager onderwijs slaagde te 's Gravcnhage, onze plaatsgenoot, de heer H. J. Zaal. AANRIJDING OP DEN RUSSENWEG Zondagmorgen omstreeks elf uur had op den Russen weg even voorbij het Russische monu ment een aanrijding plaats tusschen een zand- auto en een racefiets, waarop een 17-jarige jon gen was gezeten. De wielrijder, zekere G.A.B. uit Amsterdam, komende van den Kerkedijk, Teed aan den rechterkant van den weg, doch kon wegens zijn groote vaart in de wegbocht niet vol doende rechts uithalen, terwijl hij belemmering ondervond van de vrachtauto. De bestuurder van do auto reed langzaam en moest juist voor eenige voetgangers iets naar links uitwijken B. reed tegen den zijkant van de auto. waardoor hij kwam te vallen en in zijn gezicht ernstige ontvellingen opliep. Het rijwiel werd totaal ver nield. AUTOMOBILISTEN OPGEPAST! In de afgeloopen week is tegen verscheidene bestuurders van motorrijtuigen proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden met auto's waar van de remmen na onderzoek ondeugdelijk ble- ken. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling een voortdurende strenge contrcle op het rem- materiaal te houden. Men zij dus op zijn hoede. CORRESPONDETIE. C. W. te Bergen, Uw repliek komt zoo laat, dat wij geen reden vinden thans de zaak opnieuw aan de orde te stellen. meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen, per paar f 4.—. bij Oogonderzoek gratis, te SCHAGEN. W 1 E R l N G E N DEN OEVER. Harmonievereen. „Apollo" naar concours Onder stroomenden regen, doch in de beste stem ming vertrok de harmoniever. Apollo vergezeld van een aantal supporters, Zondagmorgen naar Oost woud, teneinde aldaar deel te nemeri aan het Nat. Concours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen. Apollo heeft zoowel aan de marsch- als aan de concertwedstrijd deelgenomen en met succes. Iu de marschwcdstrijd werd een eerste prijs behaald met 58 punten en in de concertwedstrijd ook een eerste prijs met 153 p. Apollo heeft zich onder leiding van tiaar eminenten directeur den heer J. V. Glabbeek van den Helder, weer van haar beste zijde laten zien. Genoemde vereen, mag weer op een uitstekend concoursseizoen terugzien daar zij in twee concour sen niet minder dan vier eerste prijzen in de wacht heeft weten te sleepen. Toen Zondagavond de vroolijke stoet wederom te Den Oever terugkeerde werd in de concertzaal van den heer Lont nog een marsch geblazen voor het talrijke publiek dat Apollo stond op te wachten. Hierna feliciteerde de heer J. Tijsen Sr., wethouder dezer gemeente, Apollo met haar mooie succes, na mens de burgerij van Oost-Wieringen. Tot slot dank te de heer v. Glabbeek voor de gebrachte felicitaties en hulde. Geslaagd reisje. De tooneelvereen V.I.O.S. organiseerde j.1. Zondag een reisje naar Schoorl en Bergen. 's Morgens om 8 uur vertrok het gezelschap per autobus. De reis ging over Slootdorp, Zijpc, Petten, Camperduin en zoo vervolgens naar Schoorl. Daar werd de reis onderbroken, en er is naar hartelust genoten. Vervolgens stond de Berger speeltuin en klimduin nog op het programma. Ook hier, was het al pret en jool. Een wandeling door de bosschen en het duin bracht allen voldoening. Ook werd nog door gereden naar de bedriegertjes, wat ook al veel ver maak gaf. De terugreis werd nog onderbroken te Oudesluis, zoodat het gezelschap te ongeveer twaalf uur binnen kwam. Het was voor allen een prachtige dag, welke in deze tijden een welkome afwisseling gaf. Zang en Vriendschap. Bovengenoemde zangvereen., directeur de heer Jb. I. Hovenier behaalde op het zangconcours te Bever wijk op j.1. Zondag een tweede prijs met 297^ punt in de 1ste afd. gem. koren. De verloting van de voetbalver. Succes, welke gehouden is ten bate van het trainingsfonds werd reeds j.1. Zondagavond gehouden. De hoofdprijs, een stofzuiger, werd gewonnen door den heer W. Hege man te Den Oever op numer 2541. De tweede prijs, een opklapbed viel op nr. 4, de derde prijs een. hoe kenkast, op no. 1205. Herwonnen Levenskracht. Zaterdagavond j.1. had alhier in lokaal Veerdig de trekking plaats van de verloting ten bate van Her wonnen Levenskracht (t.b.c.-bestrijding). Op de vol gende nummers zijn prijzen gevallen: 1098 1073 1170 931 533 1076 222 1271 739 928 531 75 342 391 1165 225 104 431 131 897 557 818 420 808 510 963 507 621 387 405 906 775 692 716 161 974 813 741 216 831 1159 534 1221 43 1214 1027 189 359 1110 1289 187 124 365 600 710 666 707. De hoofdprijs viel op nr. 1221. Wielerbaan Wieringen. De voor Zondag j.1. aangekondigde wedstrijden zijn wegens de weersgesteldheid niet doorgegaan. Voor vele sportliefhebbers was dit een ware teleurstelling. naar bosch en heide, zee en strand? Verzuim dan toch vooral niet AMILDA-zonnebruin- crême mede te nemen. Deze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huidbruining, óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. HOOGWOUD VAN EEN PAARD DE TONG UfT i)E BEK GESNEDEN Waarschijnlijk in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.1. is van een paard van don veehou der P.S. aan de Gouw de tong uit den bek ge sneden. Menstaat hier voor een volslagen raad sel, wie zich aan deze lage, lafhartige daad kan hebben schuldig gemaakt Of het een geval be treft van wraakneming of dat het een daad is van een krankzinnige, men weet het niet. Zaterdag vond de knecht van S. een stuk vleesch op het land, wat later de tong bleek te zijn. Toen was nog niets aan het paard ge merkt. Eerst Zondag bemerkte men, wat er ge beurd was. Het paard zal moeten worden afge maakt. Het schuurtje van den landbouwer G.C. in de Weere moest het in den nacht van Zaterdag op Zondag ontgelden. Een ruit was stuk ge maakt, het slot was vernield en de deur dicht gespijkerd De politie heeft het geval in onderzoek Eveneens in den nacht van Zaterdag op Zon dag is uit een vischkaar van den visscher L. een viertal snoeken ontvreemd, die een totaal ge wicht hadden van 7 pond. Ook hier ontbreekt van den dader elk spoor.» HARDDRAVERIJ TE KNIJPE. De uitslag van de harddraverij te Knijpe om het kortebaankampioenschap van Friesland luidt: 1. Anlezy, eig. Mevr. wed. Knorr, Sncek; 2. Vitesse S.W., eig. Stal Bakkum; 3. Fatima, cig. J. Haan, Wij de Wormer; 4. Ago Khan, eig. De Jong, Oranjewoud; 5. Quila, eig. Hofland, Beverwijk, ATHLETIEK TE AMSTERDAM. Op de Zondag te Amsterdam gehouden athletiek- wedstrijden van de A.V. 1923 op de Sintelbaan kwa men de meeste Olympische deelnemers uit. Kalkman (Sportclub Rotterdam) verbeterde het Ned. record 1500 M. door dezen afstand af te leggen in 4 min. 4.3 sec. De recordhouder S. Petit werd twee de met 4 min. 5.8 sec. cn bleef dus ook binnen zijn record, dat op 4 min. 6 sec. staat. Bij het hoogspringen werd Mej. Koen eerste met 1.50 M„ tweede Mcj. N. van Balen Blanken (Olym- pia, Wieringerwaard) met 1.45 M., derde Mcj. Koop- mans met 1.40 M. Zooals men weet is Mcj. Koop- mans wél en Mej. Van Balen Blanken niet aangewe zen voor Berlijn. Ook op het nummer 80 M. horden haalde Mej. Van Balen Blanken een prijs, n.1. de derde in een tijd van 13.9 sec. ZWEMMEN TE ALKMAAR. In Pcsie's Natuurbad te Alkmaar werden Zondag de zwemkampioenschappcn van den Kring Noord- Holland boven het IJ gehouden, waarbij de deelname ook was opengesteld voor de Kring Noordelijk Noord Holland. Het water was koud en bet weer slecht. Desondanks zijn er behoorlijke tijden gemaakt. 50 M. vrije slag dames: 1. J. Spreeuw, Zaandijk, 35 sec..; 2. B. Smit, Alkmaar en 3. A. Vermeulen, Den Helder, beiden 35.4. 50 M. schoolslag dames: 1. De Vos Burghart, Alk maar, 44.8; 2. Boulonois, Alkmaar, 45 sec.; 3. G. Kat, West zaan 45 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. Wegener, Zaandijk, 1 min. 7.2; 2. Koeman, Zaandijk, 1 min. 12.2; 3. H. v. d Meer, Heerhugowaard, 1 min. 14.4. 200 M. schoolslag: 1. Jo Frijdal, Den Helder, 3 min. 15 sec.; 2. Imhülsen, Alkmaar, 3 min. 24 sec.; 3. Koel, Alkmaar, 3 min. 25. 4 x 50 M. vrije slag dames: 1. D.A.W., Alkmaar, 2 min. 31; 2. Nereus, Zaandijk, 2 min. 34; 3. Bruin- visschen, Den Helder, 2 min. 36. 5 x 50 M. vrije slag heeren: 1. Nereus, Zaandijk, 2. min. 4.4 sec.; 2. D.A.W., Alkmaar, 2 min. 50 sec. Afstandzwemwedstrijd te Zaandijk. Op de jaarlijlcsche zwemwedstrijd over 1 K.M. in de Achlerzaanj die Zaterdag werd gehouden, was dc uilslag bij de heeren; 1. Wegener, Zaandijk, 17.33.4; 2. Laddé, Den Helder, 1S.9.S; 3. Van der Meer, Heer hugowaard, 18.45.6. Bii de dames won Mej. Spreeuw van Nereus, Zaandijk, onbedreigd in 19 min. 32 sec. Kring wedstrijden te Oude Niedorp. Naar wij vernemen zijn voor de zwemwedstrijden te Oude Niedorp a.s Zondag 70 deelnemers ingeschre ven. Schoolwedstrijden te Anna Paulowna. Water en weder dienendc> zal de zwemclub „Het Oude Veer" a.s. Woensdagmiddag een aanvang ma ken met het houden van schoolwedstrijden iu het zwembad van het Witte Kruis. De bedoeling is dit tot een jaarlijksch terugkeerend jeugdfeest te ma ken, ter bevordering van het zwemmen onder de schooljeugd. De schoolwedstrijden worden afgewis seld door demonstraties door de leden van „Het Oude Veer". De prijzen zijn te zien in de etalage van A. Dekker te Klcincsluis. WARMENHUIZEN. V.LO.S.-Nieuws. Zondag heeft VIOS 1 het weten te winnen van Geel-Zwart. 1 met 63. Dit viel de supporters van VIOS 1 ook danig mee, want het eerste elftal speel- Naar aanleiding van een in de dagbladen opgeno men bericht omtrent verhooging van het 10e hoofd stuk der rijksbegrootïng voor 1935, o.a. met bedrag van f 460.000.bestemd voor het doen van uitkeerin gen van f 1.voor elk lam, dat blijkens in 1933 ge houden inventarisatie in het bezit werd bevonden van diegenen, die toen het houden van schapen als hoofd- of nevenbedrijf uitoefenden, merkt het Vlecsch- export-bureau te Nijmegen', ter voorkoming van mis verstand en teleurstelling, uitdrukkelijk op, dat hier geen sprake is van nieuwe uitkeeringen, doch dat de uitkeeringen in kwestie reeds hebben plaats gehad. Mochten dus niettemin nog aanvragen om een uit- keering bij het Bureau binnenkomen, dan zullen deze zonder meer ter zijde moeten worden gelegd. GEEN EXTRA VOORZORGSMAATREGELEN IN VERBAND MET KONING EDWARD'S REIS NAAR FRANKRIJK. Londen, 20 Juli A.N.P.) In tal van kerken in het Britsche rijk is gisteren dank gebracht voor den góeden afloop van hetgeen Donderdag, toen de Koning van Hvde Park naar Buckingham Palace te rugkeerde, op Constitution Hill gebeurd is. Wanneer de koning aan het einde der week naar Vimy zal vertrekken, om daar het gedenksteen voor de in den oorlog gesneuvelde Canadeezen te onthul len, zullen slechts de normale voorzorgsmaatregelen worden getroffen, daar het gebeurde van j.1. Don derdag beschouwd wordt als een alleenstaand inci dent cn niet een, dat buitengewone maatregelen voor de toekomst noodig maakt. Van Vimy zal de koning direct naar de Riviera doorreizen, om daar zijn vacantie door té brengen. DE JEUGDREIS VAN DE „TARAKAN". De N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" deelt mede, dat het m.s. „Tarakan", welk schip Zaterdag middag j.1. voor zijn 2e jeugdreis met circa 500 jon gens en hun leiders naar Noorwegen is vertrokken, volgens telegrafisch bericht van den gezagvoerder gistermorgen te Nordheimsund is aangekomen. De deelnemers hadden een uitstekende overtocht, terwijl zij in Noorwegen fraai weder treffen. ONVOORZICHTIGHEID MET DEN DOOD BEKOCHT. Heerenveen: Gistermiddag is in het zieken huis te Hoogeveen overleden de 14-jarige zoon van den heer Th. Lagcveen te Nieuweschoot, die Zater dagmiddag tengevolge van eigen onoplettendheid met zijn rijwiel tegen een wisselboom van een melkwa gen is gereden en daarbij ernstig werd gewond. de met 2 invallers. Dank zij het open spel van VIOS zijn onze jongens tot de overwinning gekomen. Er moet echter bij gezegd worden dat Geel Zwart in dezen wedstrijd eenigszins ongelukkig was. Het tweede elftal heeft het van Geel Zwart ver loren met 3—0. SUCCES—DONAR, 6—4. Succes I speelde Zondagavond na een lange rust periode een vriendschappelijke wedstrijd tegen de 3o klasser Donar uit Hilversum. De belangstelling voor dezen wedstrijd was niet groot, wat zijn oor zaak wel zal hebben gevonden in het onstuimige weer. Om 7.15 uur laat J. Augusteijn beginnen. Suc ces had 2 invallers, voor Rijkers cn Kuiper, die beide ongesteld waren. Hiervoor stelden zich II. Lont en Jb. O.tt op. Succes wint den toss en Donar brengt den bal aan 't rollen. De eerste aanvallen zijn voor S. S. was eenigszins de kluts kwijt, doch na 10 min. herstelde zij zich. Inmiddels had D. de leiding ge nomen, doch al spoedig maakt S. gelijk. Daarna nam D. opnieuw de leiding, doch ook dit was van korten duur, want Albert zorgde voor den gelijkma ker. Dan is S. overwegend sterker en menige ge vaarlijke situatie ontstaat voor liet S.doel, waardoor menige corner moet worden genomen. Uit een daar van maakt C. Lont met een keurige kopbal gelijk. S. houdt het beste van 't spel en maakt voor rust er 5—2 van. Na rust is D. eenigszins de meerdere, de S.-achterhoede beeft niet zijn goeden vorm en weet met een pracht schot al spoedig den achterstand te verkleinen, 5—3. Dit wordt S. te bar en doet er een schepje op en na een lialf uur spelen maakt Albert er 63 van. Daarna golft het spel geregeld heen en weer en een minuut voor het einde scoort D. nog een doelpunt, 6—4 Dan fluit Augusteijn voor het laatst en heeft S. een mooie overwinning geboekt. Donar was een goede sportieve club. Augusteijn leidde rustig en correct. MIDDENMEER. Seriewedstiijden Flevo 2. Schagen 3 wint de le prijs» Op ons 'voetbalterrein hadden Zondag de serie- wedstrijden van Flevo 2 plaats. De weersomstandig heden waren nu juist niet gunstig en zijn onge twijfeld debet aan de geringe publieke belangstel ling geweest. Niettegenstaande de harde wind, af en toe ge paard gaande met een fiksch regenbuitje wel eenigs zins afbreuk aan het spel moest doen, werd er toch zeer behoorlijk gespeeld en was het publiek getuige van tal van spannende momenten. Allereerst traden Flevo 2 en Succes 3 binnen de lijnen en het was reeds dadelijk te zien, dat onze jongens het niet zouden kunnen bolwerken. Suc ces was technisch de meerdere, er werd over alle linies beter gecombineerd en dit kwam dan in de doelpunten wel tot uitdrukking. Succes nam de leiding, voerde successievelijk haar score op en toen het einde daar was, had zij den strijd met 6—0 in haar voordeel beslist. Schagen 3 en N. Niedorp 3 waren nu aan de beurt en hoewel N. Niedorp 3 reeds spoedig de loiding nam, met een zeer dubieus doelpunt (de bal was o.i. het doelvlak niet gepasseerd), kon zij toch niet verhinderen, dat Schagen gelijk maakte, en aan een doelpuntenreeks begon, die pas bij 7 zou eindigen. Eindstand alzoo 71 voor Schagen 3. In een zeer geanimeerd partijtje bekampten ver volgens-' de verliezers elkaar en weer dolf Flevo het onderspit, nu met 21. Om- den len en 2en prijs streden toen ten slotte Schagen 3 en Succes 3. Ook Succes bleek niet tegen het vlotte spel der Schagenaars opgewassen cn zoo was de ruststand 1—0 voor Schagen. Ilaar meerderheid vermocht Schagen evenwel niet in meerdere doelpunten uit te drukken en daar ook Succes geen kans zag, door de hechte Schagen ach terhoede te breken, eindigde deze match met een 1—0 overwinning voor Schagen 3. Na afloop der wedstrijden verzamelden zich de spelers en Flevo-officials in Hotel Smit, alwaar de Flevo-voorzitter met een passend speech je de prijzen uitreikte. De aanvoerders van Schagen en Succes spraken ook nog eenige woorden van erken telijkheid jegens de organiseerende vereeniging, waarmede de plechtigheid was beëindigd. KIND OVERREDEN. Klundcrt: Gistermiddag is het tweejarig zoontje van den grocntenhandelaar M. Rijnart, die plotseling den weg overstak, overreden door een per sonenauto, bestuurd door den heer L. K. In zorgwek- lccnden toestand is het kind de ouderlijke woning binnengedragen. AFSCHEID MEJ. N. VISSER Hoewel onze kalender voorshands nog geen September aanwijst, de datum waarop- mej. N. Visser, onderwijzeres aan de IJ.L.O. school al hier op wachtgeld wordt gesteld, zoo waren er toch omstandigheden die oorzaak waren dat wegens dat aanstaand vertrek, gistermiddag afscheid van baar werd genomen In de eerste plaats omdat mej. Visser van daag om redenen van persoonlijken aard niet in de school aanwezig kan zijn en in de tweede plaats, omdat vandaag en niet zooals aanvan kelijk was bepaald, op Vrijdag a.s. de groote zo- mervacantie zou ingaan. Gistermiddag namen onderwijzend personeel en leerlingen van de U.L.O. school dus afscheid van juffrouw Visser. Daarbij werd het woord gevoerd door het hoofd van dze onderwijs-in- richting. den heer J. Visser, maar evenzoo werd door een der leerlingen uit de derde klas, op uitstekende wijze vertolkt, wat op dat moment omging in de harten der leerlingen. En bovendien het bleef niet bij woorden 't werd ook gezegd met bloemen en door de collga's en door de leerlingen, terwijl de gezamenlijke leer lingen haar ook vereerde met een handtasch en een redsnecessaire. Het spreekt vanzelf, dat Juffrouw Visser aan genaam verrast was door deze hartelijke sym pathie bewijzen en haar oprechten dank ervoor uitsprak, erbij vertellende dat zij aanvankelijk met eenige schroom van de OLS naar de ULO school met haar groote jongens en meisjes was gekomen Maar.het was best meegevallen! GESLAAGD Voor het praktijk-diploma Boekhouden van de Federatie „Mercurius-diploma" is geslaagd- de heer F. Buyl te Schoorldam, leerling van den heer J. J. de Vries leeraar M.O. Boekhouden al hier..

Schager Courant | 1936 | | pagina 2