Arrondissiments-Rechtbank üil Bergen. te Alkmaar. „En eeuwig zingen de Bosschen" Boekhandel Trapman Zitting van 21 Juli. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. UITSPRAKEN VORIGE ZITTING. Petrus Franciscus Boere, reiziger zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, oplichting. Eisch 10 maanden gevangenisstraf; 6 maanden gevangenis straf. Nicolaas Bouman, Hoorn, garagehouder, gedetin., misdrijf art. 248 Bis strafr. 8 Maanden gev. Joz. Adrianus Durer, opperman te Helder, thans in voorarrest zedendelict art. 247 wetb. v. strafr.: 1 jaar voorw. met 3 proefjaren. Berend Jan Ezcndam, metaalbewerker den Haag, gedetineerd, poging tot oplichting. Eisch 1 jaar gev. Uitspraak conform. Syvert Schaper, verlofhouder te Hoorn, thans in voorarrest, zedenmisdr. art. 248 bis, wetb. v. strafr. 1 dag gev. met 1 dag aftrek en ter beschikking rc- gcering gesteld. Helder. MET WIEN HADDEN WE TE DOEN? MET ËEN HANDIGE KOMEDIANT OF 'N REUZE SUFFERT? Een lummelige en vervelende kerel noemde de pre sident der meerv. strafkamer, Mr. Ledeboer, die geen vijgeblad voor zijn mond neemt, den 42-jarigen kast- jesventer Lambert Koers, wonende te Alkmaar en thans geïnterneerd in rust Maison „Boulanger" al daar, welke geachte verdachte de hoofdrol vervulde en de marké speelde in de eenzame strafzaak, thans de zittingsrol sierende. De heer Coenrad Lampers, een niet aan hebzucht lamboreerend man met ingevallen wangen, was 'n stevige kerel met een fatsoenlijk uiterlijk en een voudig uiterlijk. Niemand zou in hem een zuiper, inbreker, dief en insluiper vermoeden. En toch had hij het, toen hij met zijn venterskistje, omtrent April tot Juni zoo ongeveer het gcheele arrondissement doorzwierf, nogal tamelijk raar versierd. In de eerste plaats bevond hij zich medio April te Helder, des avonds in het café van den heer Th. J. van Kummcl, alwaar hij voor een lcistjesnegosiant al zeer grove verteeringen maakte en onder meer 18 glaasjes bier ad 15 ets. per stuk achter zijn kiezen spoelde. Hij bleef daar Zondag 13 April den geheelen avond in dit café lummelen tot sluitingstijd kwam, het, café werd ontruimd en de caféhouder, die ook wel graag eens iets anders zag dan zijn bitterglaas- jes en bierfleschjes, en in een auto reed naar het „Keerlenhuis", zal wel „Kegelhuis" zijn, met cenige vrienden, om daar met een gezellig dansje nog een uurtje te verpozen. zoomede „WINDEN WAAIEN OM DE ROTSEN" de twee nieuwe romans van TRYGVE GULBRANSSEN, zijn verkrijgbaar in LAAN SCHAGEN GARAGE VISSER. Een prachtig modern ingericht bedrijf. Iets geheel nieuws voor Bergen. Op een uitstekend voor het doel gelegen punt, aan den Bergerweg 8385 tusschen Turfweg en Achter pad, heeft de heer N. Visser uit Aalsmeer een mo dern ingericht reparatie-bedrijf voor auto's en' mo toren ingericht. Het geheel ziet er geschilderd in de frissche kleuren der Standard-Oil en met het groote, ruime voorplein, keurig uit en moet een ieder, die de gemeente binnenkomt of verlaat, onmiddellijk opval len. Al was het alleen maar om de vlak aan den weg in roode kleur geschilderde installatie voor de levering van Standard- en Esso-benzine, met haar smaakvol ingerichte vitrine er boven, welke des avonds straalt in het vroolijke schijnsel van helder clectrisch licht. Naast deze benzinepompen, ziet men de installatie, welke den radiateur van de auto van water en de banden van lucht kan voorzien. Het is een bijzonderheid in ons land, deze gemak kelijke hulpmiddelen, zoo vlak aan dei* weg te heb ben en ongetwijfeld zal daarvan een druk en dank baar gebruik worden gemaakt. Op het voorplein trekt rechts de aandacht de 5- fons weegbrug ter oppervlakte van 4V£ x 2.30 M. Auto's en autobussen kunnen hier gewogen worden en de eigenaar krijgt een kaartje mede, waarop het gewicht is aangegeven, net als bij de weegtoestellen voor personen. Schuin tegenover de weegbrug ziet men de elec- trische hefbrug van 3 ton, loopende op een kleine motor van 1 P.K. Een enkele beweging met den hef boom en langzaam stijgt de brug met op haar vlak 'do auto, welke grondig moet worden nagezien. Pre cies op de vereischt hoogte, zoodat een man van nor male afmetingen z'n werk aan den onderkant van den wagen verrichten kan, stopt de brug automatisch. Maar ook een reparateur van kleinere gestalte kan van de brug gebruik maken, omdat op verschil lende hoogten de stroom kan worden uitgeschakeld en de brug .-daardoor tot stilstand kan worden ge bracht. Dat deze bruggen nog zeldzaam zijn in ons land, bewijst wel het feit, dat bij garage Visser het 36ste exemplaar van deze soort werd in gebruik gesteld. Vlak bij de hand heeft deauto-dokter dan het luchtdruk-apparaat om den wagen door te spuiten en te smeren. Voorts treffen we daar aan een electrische lak- spuit-installatie. Wanneer we de ruime garage betreden, waar eenige fraaie wagens onze aandacht trekken, zien we ook hier tal van practische hulpmiddelen om den repa rateur van dienst te zijn. We noemen b.v. het elec- Irischc toestel om de verschillende onderdeelen door te nieten en een apparaat om de batterijen te testen. Als we nu nog vermelden, dat een gezellig inge richt kantoor zich naast de garage bevindt en dat er een show is van G.M.C.-producten, dan zal elk automobilist en iedere motorrijder het met ons eens zijn, dat dit modern ingerichte en uitstekend geoutil leerde service-station een groote aanwinst is vooc Bergen. Bij de opening was zeer veel belangstelling, terwijl er niet minder dan 20 bloemstukken waren aangedragen. Wij wenschen den heer Visser geluk met z'n fraaie inrichting. Coenrad Lampert stond nu ook op de keien, hij vroeg nog om te mogen meerijden, doch de wagen was volgeladen en dus was er voor Lambert geen plaats meer. Niettemin wist Lambert ook den nscht nog nuttig en voordeelig te besteden. Hij keerde terug naar het café, verbrijzelde een keukenraam, wist alzoo zich weer tot het café toe gang te verschaffen cn stal pl.m. f84 uit de buffet lade in hard geld en 'n paar papieren tientjes, voorts nam hij nog een blocknote-blaadje mee, waar op zijn gemaakte verteering stond genoteerd, als mede een duimstok! Daarop zou hij naar den Zee dijk zijn gesjokt om zijn 18 glaasjes bierroes uit te maffen, zooals hij Dinsdagmorgen aan de met aan dacht luisterende rechtbank vertelde en zou hij toen ook de gegapte f 84 in het water hebben geworpen, welke fabel echter niemand van zijn auditorium geliefde te geloven. Hierna zette Coenrad zijn handelstournée voort cn verscheen op 23 Mei te Schagerbrug met zijn kistje aan do deur van Dirk Kant. Hij verkocht niets aan diens huisvrouw mej. A. Breed, doch zag wèl kans uit een bijgebouwtje van de woning een aardig fantasieklokje te annexeeren. Ongehinderd zette hij toen koers... naar Texel en wist aldaar op 9 Juli te Eierland uit de borstzak van een ergens opgehan gen werkjas van den veehouder W. Stark een nik kelen horloge met kast en ketting achterover te druk ken. Toen maakte de rijksveldwachter Jellema gelukkig een eind aan de kruimeldiefstallen van dezen lang- vingerigen zwerver cn deponeerde hem ter beschik king van den Officier van Justitie, die geen minuut aarzelde dezen gevaarlijken snuiter met een straf rechterlijk verleden in het huis van bewaring te doen insluiten ter zijner beschikking. Hardnekkig bleef de verdachte de feiten ontkennen, hoewel de bewijzen zich opstapelden en ook de heer Wiggers schoot maar slecht op, doch vóór de open bare behandeling zijner zaak, wijzigde hij die hou ding en op de zitting erkende hij al zijn begane mis slagen. Beweerde echter in een soort van alcohol roes te hebben gehandeld en feitelijk niet meer te weten, wat hij allemaal had uitgespookt. Het geld zou hij hebben weggeworpen! De Officier bleek echter van zijn antecedenten uit muntend op de hoogte. Hij was van zijn vrouw, die hem echter gaarne liefdevol terug wil nemen cn ook met een betraand gezicht de zitting bijwoonde weggeloopen en leefde nu van haar van tafel cn bed gescheiden. Eenige jaren terug was Coenrad wegens vermogensdelicten veroordeeld. Verdachte had steeds ontkend en was ook niet openhartig ge weest tegenover den heer Wiggers, een en ander te zamen genomen, vermeende de Officier voldoende motief te hebben om tegen verdachte 1 jaar gevan genisstraf te requireeren. Nadat veardachte nog een deemoedig woordje had gesproken, kreeg de verdediger pro deo, mr. Dwars, van Hoorn, gelegenheid tot het houden van zijn pleidooi, waarin hij aandrong op een voorw. straf, gelet op de erkentenis van zijn cliënt, den langen tijd dat hij zich goed hield en het 'feit, dat zijn vrouw bereid is hem weer in genade te accepteeren. A.s. week uitspraak. GROEPSHUIS N.S.B. In een perceel aan de Karei de Grootelaan, alhier, werd Maandagavond onder groote belangstelling van Mussert's volgelingen een groepshuis van de N.S.B. geopend. De rood-zwarte vlag wappert dus thans ook in Bergen „officieel". OUDE NIED O RP Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer Corn. P. Jong Fz. slaag de voor het te Amsterdam gehouden examen boek houden voor de verceniging van leeraren in de han delswetenschappen en voor de federatie van handels- en kantoorbediendenvereenigingen in Nederland. (Mercurius). Bouwvergunning. Aan den heer C. Witsmeer is vergunning verleend tot het bouwen van een W.C. W 1 E R I N O E N Geslaagd. De heer C. Engel alhier is te Haarlem geslaagd voor het eindexamen Midb. Tech. school afd. Weg cn Waterbouwkunde. CALLANTSOOG Strandfeest V.V.V. Door het bestuur van de V.V.V. is besloten het jaarlijksehc groote V.V.V. strandfeest, d.i. de wed strijd in het maken van zandfiguren, op Zondag 2 Augustus a.s. te houden. Het is te hopen dat het weer beter zal zijn dan we gewend zijn op de laatste Zondagen. Bestemming dienstplichtigen. Van de lichting 1937 zijn tot gewoon dienstplich tigen bestemd: J. A. Noordstrand en W. Raven; en tot buitengewoon dienstplichtigen: S. Baken; A. ten Boekei, S. Kooger en S. Schagen. HOOGWOUD AARTSWOUD. Gisteren slaagde te Alkmaar voor het MULO-exa- men A onze plaatsgenoot P. Tromp. DE GOUW. Onze plaatsgenoote mej. M. Zwaag is geslaagd voor het Mercurius-examen te A'dam en van de ver-, een. van leeraren te Alkmaar, alzoo boekhouden en handelswetenschappen. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. LANGENDIJKER GROENTEN-CENTRALE. Mededeelingen van verschillenden aard. Gescheurde tomaten. Met ingang van 21 Juli mogen gescheurde tomaten niet meer geveild worden. Onder gescheurde vallen niet alleen de „nat" maar ook „droog" gescheurde, wanneer dit laatste van eenige beteekenis is of wan neer verwacht kan worden, dat bij vervoer ook deze „nat" zullen worden. Aardappelen. Wanneer er tengevolge van verminderde aanvoer door weersgesteldheid enz. op de veiling een tekort ontstaat aan aardappelen en er geen versch aange voerde aardappelen groote en bonken door draaien, dan mogen ook de gekuilde aardappelen voor het binnenland worden geveild, tegen de thans geldende prijzen en bepalingen. Gekuilde aardappelen. Wanneer zich in de kuilen „rot" vertoont, zullen de telers verplicht zijn de aardappelen om te zetten. Dit omzetten is mede begrepen in het bewaarloon van 50 cents per 100 K.G. Zoodra omzetten noodzake lijk is, zal de kweeker de veiling dienen te waar schuwen, welke laatste zorg draagt, dat bij het om zetten de controleur aanwezig is. Inlevering „rotte" aardappelen. Dg uitgesorteerde „rotte" aardappelen zullen aan de veiling ingeleverd moeten worden, die ze zal doen vernietigen of onder toezicht van den contro leur te velde vernietigd moeten worden. Hierdoor zal een betere controle over de ingekuilde gewichtshoe- veelheden mogelijk worden en eventueele fraudes worden voorkomen. De veiling zal de ingekuilde hoeveelheden per kwee ker noteeren. Export-aardappelen naar België. Vanaf heden mogen tot nader order geen machtigin gen tot uitvoer van aardappelen naar België opge geven worden. Veilen onrijp fruit. In verband met het feit, dat er tengevolge van den storm appelen en peren worden aangeboden, die zijn afgewaaid en nog lang niet rijp zijn, wordt er de aan dacht op gevestigd, dat volgens voorschrift, deze niet mogen worden geveild. LANGENDIJK. Keuring van zaaizaden. Doordien de Duitsche regeering als eisch heeft ge steld, dat in Duitschland uitsluitend zaaizaden mo gen worden ingevoerd, voorzie* van een waarmerk, van raszuiverheid, afgegeven door een officieel er kende instelling, en vooral de aanwijzing als zooda nig van den Ned. Alg. Keuringsdienst (N.A.K.) is er in de kringen der zaadhandelarcn eenige ontevre denheid ontstaan. Erkennende, dat de N.A.K. een uitmuntenden staat van dienst heeft ten aanzien van de keuring van landbouwzaden, doch zich veel minder heeft bewogen op die der tuinbouwzaden, meenden een aantal zaadhandelaren goed te doen, een eigen keuringsinstituut op te richten, uitgaande van vereenigingen van zaadhandelaren, het z.g. Bondskeuringsinstituut (B.K.Z.). Groothandelaren in zaden en nagenoeg alle zaadhandelaars-groot-de taillisten schijnen zich daarbij aangesloten te heb ben, terwijl ook in de kringen van de tuinbouwzaai- zaadtelers voor de vrije markt, voorkeur blijkt te be staan voor het genoemde instituut. Getracht zal nu worden, het B.K.Z. als officieel keuringsinstituut er kend te krijgen. DE CLEARING MET DUITSCHLAND. De stand van de clearing met Duitschland was per 15 Juni, dat het tekort ten nadeele van Neder land was gestegen tot f41.209.900. Een aanmerke lijk bedrag! NOORDSCHARWOUDE. Van de dertien leerlingen van de U.L.O. school al hier zijn er dit jaar slechts vier geslaagd voor het eindexamen. Drie voor A en een voor B. Geen erg gunstig resultaat alzoo! De r.k. voetbalvereeniging Voorwaarts heeft in een feestavond het kampioenschap gevierd. Deze feestavond was zeer druk bezocht en heeft een zeer geanimeerd verloop gehad. De Eerste Heldersche r.k. gemengde Tooneelvereeniging heeft op ver dienstelijke wijze het blijspel „Polly Perkins" opge voerd. Kostelooze rijwielbelastingmerken. De dienstgeleider van de directe belastingen enz. te Noordscharwoude houdt, zitting voor de aanvrage van kostelooze rijwielbelastingmerken in het per ceel Oosterstraat 26, uitsluitend op 28, 29, 30 en 31 Juli en 1—3 Augustus, 's avonds van 8 tot 10 uur. Te Broek op Langendijk 23 en 24- Juli cn 3 tot en met 6 Augustus van 8 tot 10 uur namiddags. Het adres is Dijk 616. Nieuwe voorschriften voor de veilingen. Ten aanzien van het veilen van aardappelen is door de Nederlandsche Groenten en Fruit Centrale aan de veilingen bericht, dat wanneer er tengevolge van verminderde aanvoer door weersgesteldheid enz., op de veiling een tekort ontstaat aan aardap pelen en er geen versch aangevoerde aardappelen, groote en bonken, doordraaien, dan mogen ook de gekuilde aardappelen voor hét binnenland worden geveild tegen de nu geldende prijzen en bepalingen. Als in de kuilen van de voor rekening der regee ring opgeslagen aardappelen rot wordt geconstateerd, zullen de verbouwers deze moeten omzetten. Zoodra de noodzakelijkheid van omzetten aanwezig is, zal de kweeker de veiling dienen te waarschuwen, welke er voor moet zorgen, dat een controleur bij het omzetten aanwezig is. De uitgesorteerde rotte aardappelen zul len aan de veilingen moeten worden ingeleverd, die ze zal doen vernietigen of onder toezicht van den controleur te velde moeten worden vernietigd. Hier door zal een latere controle over de ingekuilde ge- wichtshoeveelheden mogelijk worden en eventueele fraudes worden voorkomen. De veiling moet de inge kuilde hoeveelheden per tuinder noteeren. Vanaf heden mogen geen uitvoermachtigingen wor den afgegeven voor uitvoer naar België. Aardappelen naar Argentinië. Naar wij vernemen zal deze week weer een tame lijke hoeveelheid aardappelen naar Argentinië worden geëxporteerd. De ziekte is schijnbaar weer zooveel voorbij, dat de verzending geen gevaar meer geeft. Verscheidene exporteurs zijn reeds weer met de ver werking der aardappelen bezig, wordt ons medege deeld. De verzendingen naar de boot zijn al weer be gonnen. Verschillende motorbooten werden alhier af geladen. ZUIDSCHARWOUDE. De heer C. Kout is tijdelijk aangesteld als contro leur bij het U.C.B. ERNSTIG AUTOBUSONGE LOC IN FRANKRIJK Een autobus, die van Parijs naar Nice onder weg was, is in de nabijheid van Braguignan tengevolge van een verkeerde manoeuvre van den weg geraakt en van een hoogte van 45 m. op de rotsen gevallen. Zeventien inzittenden en de beide chauffeurs werden rnstig gewond. SCHOMMEL TEGEN HET HOOFD GE KREGEN Wassenaar. 21 Juli Vanmiddag heeft op de gemeentelijke speelplaats te Wassenaar een 7- jarig jongetje en schommel tegen het hoofd ge kregen. Inzorgwekkenden toestand is het ventje naar het Academisch ziekenhuis vrvoerd. Italiaansch machtsvertoon te Addis Abeba Troepen-revue voor generaal Graziana, Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat 10.000 man" schappen van verschillende wapenen de revue ge" passeerd hebben voor generaal Graziani cn vervol- GENERAAL GRAZIANA. gens een marsch door de straten der hoofdstad ge* houden hebben. Graziani sprak de inlandsche me- nigto toe cn zeide dat deze 10.000 man slechts een klein deel vormden van de troepenmacht die zich in de hoofdstad bevond. Hij bevestigde tevens, dat do spoorweg naar Djibouti regelmatig functioneert. Brand in een Noorsch stoomschip te Rotterdam Gistermiddag omstreeks half twee, heeft het Noor- sche stoomschip „Tarn", van de reederij Wilhelmsen te Oslo, welk schip van Hamburg via Antwerpen juist 's morgens den Nieuwen Waterweg was bin nengekomen en aan paal 52 in de Waalhaven lag, kennis gegeven, dat er een brand was ontstaan in ruim 3. Daar de bemanning met de automatische bluschapparaten den brand niet op eigen kracht kon blusschen, heeft men het. ruim afgesloten en assis tentie verzocht. De havendienst 2 en de havendienst 4, alsmede de motor-reservcwagen, zijn toen onmid" dellijk derwaarts getrokken. Met rookmaskers is aan boord een onderzoek ingesteld. De havendienst 4 gaf met vier stralen water, ter wijl de bemanning van de „Tarn" met één straal \va« ter gaf. De brand woedde in het passagiersruim. Zij liet liet zich aanvankelijk ernstig aanzien, doch leek niet van zoo grooten omvang te zijn als men vermoedde* GEEN -BETREKKINGEN MEER TUSSCHEN POLEN EN LITHAUEN. Kaunas 21 Juli (A.N.P.) De eenige be trekking welke tusschen Polen en Lithauen ds afgeloopen twee jaar bestond, was de vertegen woordiging van de Gazeta Polska te Kaunasen de vertegenwoordiger van het officieuze Litbau- sche regeeringsorgaan Lietuvos Aid As te War schau. Deze betrekking is thans verbroken* aangezien het Lithausche orgaan zijn verte genwoordiger te Warschau heeft teruggeroepen# Eerste dictatoriale daad van Greiser WIL DANTZIG ALS SOUVEREINE STAAT ERKEND WORDEN? De Poolsche conunossaris-generaal te Dantzig heeft een onderhoud gehad met den Volkenbondsconunis- saris Lester. Het officieele orgaan van de Nat. Soe. Partij in Dantzig „Vorposten" vraagt in zijn editie van gisteren Polen Dantzig te erkennen als een souverei" ncn staat en biedt het in ruil daarvoor aan de „ge" GREISER. wettigde Poolsche belangen", in de vrije stad te er kennen. Wanneer de stelling van een Dantzigschen souvereinen staat aanvaard mocht worden, zou dat Duitschland in staat kunnen stellen de Dantzigsche kwestie op te lossen in den zin van de' oplossing voor het Oostenrijksch Duitsche probleem. „Danziger Echo" verboden. Warschau, 21 Juli (A.N.P.)De „Danziger Echo", het blad van de Joodsclie minderheid in Danzig, is voor den tijd van tien maanden verboden. Dit is de eerste maatregel overeenkomstig de nieuwe maatregelen van den senaat, zoodat een beroep op den rechter niet mogelijk is.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7