Jachtgeweren Maarten Smit, CE BUTO REIZEN TO'iiraiiraüiimiiiiraiiCT IHiaiMBaMBi. Schagen - nieuws. reizen zonder zorgen! Jachtpatronen Maarten Smit Uit onze omgeving. Visscherij in het IJsselmeer over 1935 Het internationaal schaak» tournooi te Zandvoort. Opnieuw stakingen in Frankrijk Marktberichten. uitsluitend le klas fabrikaat, koopt U het yoordea- ligst bij KOEGRAS ERKEND WAPENHANDELAAR Onze reclametochten zijn geweldig populair. Reeds voor f 12.50 kunt U voor 2 dagen naar Brussel, met een geheel verzorgde reis. - Vraagt inlichtingen Sigarenmagazijn HART- LAND: Houttil 9. - Alkmaar - Tel. 3594. 4 Burgermeisjes vragen (liefst te jCallantsoog of omgeving) EENV. LOGIES, met of zonder pension, v. 8—15 Augustus. Br. met prijsopg. No. 1246 WENSING's Adv. Bur., Haarlem. Gevraagd: Een flinke DIENSTBODE, Café ,,'t VOSJE", Markt B Schagen. Te koop: PRIMA B.S.A., 2/4, zijklep, electrisch, met duo, uiterst f75.—. P. BLOKKER, Noordscharwoude. Gevraagd: 2 PAARDENKNECHTEN voor de Wieringermeer. B 26, Zuid- scharwoude. per 100 stnks 11.75 met rookloos kruit per 100 15.25 met Rottweilkruit per 100 15.75 Hagel naar keuze. KOEGRAS. FLINKE JONGEN gevraagd, bij C. BREET, Noord, Schagen. - - - PIANO te koop gevraagd. Opgave v. merk en prijs, Adres: no. 855 Bur. van dit blad. NEPPERS en UIENPLUKKERS gevraagd. (Niet op Zondag), bij P. FRANS, Stroet, St. Maarten. Te koop: DRACHTIGE ZEUG, keuze uit twee werptijd Aug. K. J. KAAN, Anna Paulowna, Tel. 64. WARMENHUIZEN VERGADERING VAN DE HANZE AFD. W ARMENHUIZEN Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Dins dagavond een vergadering in het lokaal van den heer G. J. Mosch. De nieuwe voorzitter de heer Jac. Mooy open de deze vergadering op de gebruikelijke wijze en vroeg de medewerking van de leden om het hem zoo gemakkelijk mogelijk te maken deze verga dering te leiden, daar hij als nieuweling voor deze taak nog niet ten volle berekend is. De notulen van de vorige vergadering worden onveranderd, goedgekeurd. MICA-1936 De voorzitter doet mededeeling, dat de drie groote Middenstandshonden evenals in 1935 thans ook in 1936 een MICA zullen organiseeren De verschillende bepalingen zijn veel veranderd en wel ten gunste van de kleine plaatsen, zoo dat 't bestuur met het 8og op delname van de Middenstanders in de randgemeenten, de ver gadering in overweging geeft aan deze MICA deel te nemen. Plaatselijk zuilen er dan prijzen gekocht en geëtaleerd worden. Terwijl het pu bliek bovendien nog dingen kan naar de groote landelijke prijzen als een landhuis, auto enz. enz. Na eenige discussies wordt met meerderheid van stemmen besloten aan de MICA 1936 deel te nemen. De voorzitter stelt de vergadering er van in kennis, dat een congres te Utrecht gehouden wordt van de Ned. R.K. Middenstandsbond. Op verzoek van den voorzitter, leest de heer C. Roozendaal een schrijven voor waarin de ver gadering ter kennis wordt gebracht, dat het in werking treden van het Plaatselijk voorschot fonds binnen zeer korten tijd kan tegemoet ge zien worden. Verslag vergadering Centrale Raad. Als afgevaardigde naar bovengenoemde ver gadering bracht de heer. D. Zoon een keurig verslag uit het applaus hierop bewijst hoe de vergadering dit verslag op prijs stelt en de heer Zoon kan er op rekenen, dat de vergadering hem nog meerdere malen, dank zijn goede ca paciteiten in deze als afgevaardigde zal benoe men. Rondvraag. Nadat nog enkele punten van huiskoudelijken aard werden besproken, verkrijgt de tïeestelijke adviseur het woord en spoort de leden aan tot solidairiteit en vooral de genomen besluiten daadwerkelijk ten uitvoer te brengen, hierna volgde sluiting. Onze plaatsgenoote Mej. Dorsman, onderwijze res aan de R.K. school alhier, slaagde dezer da gen voor de Hoofdacte. ANNA PAULOWNA DE A.S. KERMIS De exploitanten van kermisvermakelijkheden, die we gewoonlijk op onze kermis zagen, hebben ook thans weer hun standplaat.sen gehuurd we behoeven daarvan dus geen opsomming te ge ven. De zaalhouders bieden volop gelegenheid tot dansen. Zooals de lezers uit advertentie's kun nen weten, hebben zij voor een goede dans-band gezorgd. Behalve de voetbalwedstrijden op Zondag, wordt Dinsdag op het sportterrein een draverij gehouden, waarvoor veel belangstelling verwacht wordt, daar niet minder dan 22, en daaronder de beste kortbaandravers zijn ingeschreven A.s. Zaterdag hopen we de namen der paarden en dehandicap bekend te maken. Bij den heer Slikker treden ook de bekende Volendammers op en komt Maandagavond de Wieringer-Re- vuevereeniging met de revue „Hoe kan dat nou" Bij den heer Meeldijk komen de humoristen Van Norden en Smal. Gelegenheid tot uitgaan is er dus genoeg! als nu het weer maar mee wil werken!. BREEZAND Mej. P. Hoexum is aangesteld als leerling verpleegster in het Prov. Ziekenhuis te Bloe- mendaal. ANNA PAULOWNA. Schoolzwemmen. Woensdagmiddag hadden in het zwembad de wed strijden plaats, die de zwemvereeniging O. V. voor de kinderen der lagere scholen van onze gemeente en Wieringerwaard had georganiseerd. Burgemeester Lovink, leden van het onderwijzend personeel, verscheidene ouders en andere belangstel lenden woonden deze wedstrijden bij en genoten, met de jeugd, van den spannenden kamp, die door de jonge zwemmers en zwemstertjes voor de eer van hun school geleverd werd en waarbij het natuurlijk niet aan de noodige aanmoedigingskreten van de vriend jes en vriendinnetjes ontbrak. Bij het zwemmen over 25 M., vrije slag, was school II van Breezand de baas. De meisjes van deze school behaalden 8 punten, de jongens 4, terwijl de Kleine Sluis 4 en 4, Oostpolder 2 en 5 en Wieringerwaard I punt behaalden. Voor het springen van de meisjes stond de Kleine Sluis bovenaan met 8 p.; de R.K. school volgde met 6 en Breezand had' hierbij 1 punt. Maar het springen van de jongens zou den doorslag geven. Breezand behaalde alleen 15 punten, de anderen niets. Zoo werd de totale uitslag: 1. Breezand 30 p.; 2. KI. Sluis 16 p.; 3. Oostpolder 7 p.; 4. R.K. school 6 p. en Wieringer waard 1 p. De uitslag van het zwemmen der meisjes was: 1. L. v. Zandwijk, Breezand 25.2 sec.; 2. A. Dekker, KL Sluis, 26.2 sec.; 3. A. Kooij, Bi'eezand 26.4; 4. B. Ha- verhoek, Oostp. 26.6 en 5. B. Koomen, Wieringerwaard 28 sec. Bij de jongens: 1. J. Wiggers, Breezand 25.1; 2. A. Molenaar, KI. Sluis 26.5; 3. C. Blok, Oostp. 28; 4. C. Loer, Oostp. 29.2; 5. R. de Ridder, Breezand 30.L De heer IL Jonker Hz., die de leiding van de wed strijden in handen had, kon dus bij de prijsuitreiking Breezand gelukkig maken met den wisselbeker en met een medaille, die behouden mag worden; de school aan de Kleine Sluis kreeg een medaille als tweede -schoolprijs en Lena van Zandwijk, Breezand en Jaap Wiggers van Breezand verwierven de medail les voor het snelste meisje en den snelsten jongen. Leden van O.V. gaven tusschen de wedstrijden door demonstraties in zwemmen en duiken, om te laten zien, wat op dit gebied te bereiken is. Zij werden met aandacht gevolgd en telkens met een hartelijk applausje beloond. Op de 100 M. vrije slag werden hij deze demonstraties goede tijden gemaakt door de heeren Sinke en Kommer, nl. resp. 1 min. 20.8 sec. en 1 min, 21.6 sec. De 50 M. schoolslag deden de heeren Egmond en Liefhebber resp. in 47.5 en 50 sec.. Verschillende heeren voerden na de prijsuitrei king het woord. De heer Jonker dankte het Witte Ivrui3 voor het beschikbaar stellen van het bad, de heeren Van Dijk en Mol spraken uit naam van de kinderen en het onderwijzend personeel waar derende woorden over de organisatie van dezen middag, die zeker een aanmoediging voor de zwem- sport in Anna Paulowna was. Nadat een driewerf hoera op den badmeester was uitgebracht, sprak Burgemeester Lovink een slotwoord, waarin hij aan de stichting van het bad en het opnemen van het schoolzwemmen als leervak herinnerde. Nu is men al zoover, dat schoolwedstrijden gehouden kunnen worden en spr. hoopte, dat het nog eens zóó zal worden, dat heel Anna Paulowna zwemt. Een kleine tractatie van de jeugd volgde nog en toen behoorde deze schoolwedstrijd weer tot het verleden en gingen de jongens en meisjes naar huis, eenerzijds met het vaste voornemen, den verworven beker het andere jaar tot het uiterste voor school II te verdedigen, en anderzijds met de gedachte: we zullen zorgen, dat hij bij den volgenden wedstrijd aan onze school overgaat! Z I J P E SCHAGERBRUG. Midclenstandsvereeniging. Woensdagavond vergaderde de vereeniging van neringdoenden voor Schagerbrug en omstreken in 't lokaal van den heer S. Kuiper. Aanwezig 25 leden, waaronder 2 damesleden. De voorzitter, de heer C. Brugman, opende de ver gadering met een woord van welkom, in 't bijzonder aan den heer Van 'Hagelen, chef-propagandist van den Kon. Nederl. Middenstandsbond, aan wien spr. het woord gaf ter bespreking van de Mica (Midden standscampagne). De heer Van Hagelen zette in een uitvoerig betoog het nut van de Mica uiteen, waarbij de economische toestand in den middenstand werd besproken en er op werd gewezen, dat de middenstand grootendeels afhankelijk .is van de houding welke andere landen met betrekking tot den in- en uitvoer tegenover ons land aannemen. De strijd om het bestaan is voor den middenstand buitengewoon moeilijk geworden. De verbruikscoöperaties en de groote winkelbedrijven met hun filialen en hun reclamemiddelen in alle plaatsen halen den consument bij den middenstand vandaan. De middenstand moet naar middelen zoe ken om den omzet op peil te houden. Het doel van de Mica is om den consument tot den middenstand te brengen. Wanneer men daar in slaagt, zal men de klanten ook ongetwijfeld behouden. Over de re sultaten der Mica van het vorig jaar was men over het algemeen tevreden: in 14 dagen tijds werden 7 millioen micatjes uitgegeven, waaruit volgt dat in dat tijdvak 3.5 millioen gulden bij middenstanders zijn besteed. Door de middenstanders, die dit jaar aan de Mica- deelnemen, zal 2.5 pet. of P/4 cent per micatje moe ten worden afgestaan, t.w. 1 pet. voor plaatselijke prijzen, V2 pet. voor plaatselijke propaganda; V2 pet. voor landelijke prijzen, V2 pet. voor laudelijke pro paganda. Het slagen van de Mica is grootendeels afhankelijk van de wijze, waarop actie wordt gevoerd en het is noodzakelijk, daaraan groote publiciteit te geven. Ten slotte hoopt spr. dat men den consument zal weten te overtuigen, dat zijn heil ligt in het koopen van en het laten werken bij middenstanders. Enkele vragen worden hierop nog door den spreker beantwoord. De Voorzitter dankt den heer Van Hagel voor zijn keurige uiteenzetting, waarna wordt overgegaan tot behandeling van de agenda. De notulen worden gelezen door den Secretaris, den heer P. Hooij en onder dankzegging voor de uitgebreide en juiste weergave der besprekingen goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van het Bestuur van district XI van den Kon. Ned. Middenstandsbond om een bijdrage te verleenen aan het Borgstellingsfonds voor den Middenstand van 10 a 25 cent per lid. Tevens wordt in overweging gegeven, dat de ver eeniging zich in verbinding stelt met het Gemeente bestuur, teneinde 1 of 2 zetels in de adviescommis sie voor het borgstcllingsfonds bezet te krijgen door leden van middenstandsorganisaties. De heer Borst vraagt of de bijdragen bezit der vereeniging blijven of moeten worden afgestaan. De Voorzitter zegt, dat men de gelden moet af staan. Voorloopig zal er echter door de vereeniging niet veel kunnen worden gedaan, omdat de kas middelen niet toereikend zijn. Voorts wórdt medegedeeld, dat is overgegaan tot het aanleggen van een z.g. zwarte lijst, waarop zul len worden geplaatst wanbetalers, die, na 2 maal te zijn aangemaand, hun schuld niet hebben betaald. Over al- of niet-p!aatsing op deze lijst zal worden geadviseerd door een commissie, die tot taak heeft na te gaan in hoeverre opggegeven-posten betwiste vorderingen betreffen. Tot leden dier commissie worden benoemd de heeren D. Nap, G. de Boer en H. L. van der Poll. Bii de rondvraag wijst de heer Stöve op de wen- schelijkheid van Koninklijke goedkeuring der statu ten. In verband met de kosten wordt, hiervoor niet gevoeld. De heer Borst vraagt wanneer personen uit andere plaatsen zich hier vestigen, of men er ook kennis van krijgt, als zij in hun vorige woonplaats op de zwarte lijst voorkomen. De Voorzitter zegt dat dit ongetwijfeld de bedoeling wel zal zijn. De vergadering is hierna met een woord van dank voor de opkomst en de aangename besprekingen gesloten. S C E O 0 R L Bij Koninklijk Besluit van 20 Juli 1936 is herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente, de heer S. G. L. F. Baron van Fridagh. DEN HELDER Voor het examen Nijverheids-Onderwijs (ra- diokunde) slaagde onze stadgenoot, de heer G. J. Sonnenherg. WIERINGERMEER Mudkale rondgang ook in Slootdorp Nadat Middenmeer en Wieringerwerf door een mu zikale rondgang van de W. Meer Fanfare werden ver rast, zal het corps a.s. Zaterdagavond aan Slootdorp een bezoek brengen. Ook daar zal worden gecolpor teerd met lootjes. Aan eventueele houders van loten wordt tevens medegedeeld, dat de trekking zal plaats vinden, a.st. Zondagavond 26 Juli in Hotel Smit te Middenmeer. WIERINGERWERF. WIELRIJDER RIJDT TEGEN GROENTEN-AUTO. Zeer ernstig gewond. Gisterenmorgen omstreeks 7 uur reed de jeugdige Hendrik Bodewitz op zijn fiets met een f linken gang naar zijn werk. De jongeman houdt veel van de rijwielsport en zette cr een flinke sprint in met zijn hoofd sterk voor over op het stuur gebogen. Bij deze houding kan een wielrijder niet vooruitzien en men moet dan ook zeker zijn, dat de weg vrij is. Dit maal werd zijn racen hem noodlottig. De groentehandelaar Biersteker uit Helder had zijn auto aan den rechterkant van den weg neergezet om eenige zaken af te doen en daar Bodewitz dit voertuig niet opmerkte, reed hij er pardoes tegen aan en bleef bewusteloos liggen. Dr. Tamsma, die spoedig ter plaatse was, moest een gebroken arm, een gekneusde knie en een nek- wervelfractuur constateeren. De ongelukkige is na te zijn verbonden naar het ziekenhuis in Alkmaar overgebracht. Programma voor Zondag 26 Juli a.s. Nederlaagwedstrijden D.T.S. II: D.T.S. IISchagen II. Aanvang 2.30. Vertrek per bus 1.15. Afberichten voor Vrijdagavond 8 uur. J. Everts. J. Broer A. de Wit. P. Boontjes, S. Breebaart, J. v. d. Oord. G. Koch, P. de Vries, S. S., L. Schoorl. W. J. Biersteker. Reserves: P. Schoorl, A. Molenaar, en H. Naber. D.O.S.K.O. ASchagen A. J. J. Slikker. K. Klayer, G. Schouten. J. Slikker, G. Zwaan, Jb. Molenaar. S. Vries, v. d. Pijl, J. v. d. Ben, R. v. Haren, P. Dekker. Res.: Prins, Oostwouder. Tijdig afberichten bij Peetoom. Aanvang wordt op het Sparta-bord nader bekend gemaakt. Allen gaan per rijwiel. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Jacoba Bleeker, oud 72 jaren, weduwe van Matthijs de Moei. POLITIE. Gevonden: een schakelarmband. Verloren: een pull-over. Minderen geldelijke opbrengst. In het verslag over de visscherij gedurende 1935, lezen wij o.a.: De visscherij in het IJsselmeer bracht, evenals die in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten, over het geheel geldelijk minder op dan in 1934. De gel delijke uitkomsten van de visscherij in de Wadden zee en het niet-afgeslotcn gedeelte van de Zuiderzee en van die in de lauwerzee en den Dollart waren over het geheel iets hooger dan in het vorige jaar. NOG STEEDS ONRUST IN PALESTINA. Britsche soldaten in hinderlaag gevallen. Bij Toclkarm zijn, naar Reuter meldt, militairen in een hinderlaag van Arabieren gevallen. Een Britsch soldaat werd gedood, vier soldaten werden gewond van wie twee ernstig. Arabieren hebben een convooi aangevallen op den weg van Jeruzalem naar Tel Aviv. Een Britsch sol daat en een Joodsch chauffeur werden licht gewond. Stand na de vierde ronde. Euwe wint van Grünfeld. KeresFine afgebroken,- EuweGrünfeld 1—0. TartakowerLandau 10. Beckervan Doesburg 10 SpielmannBogoljoebof 01 MaroczyPrins KeresFine afgebroken. De stand is thans: Euwe en Bogoljoebof ieder 3 punten; Fine 2^ punt en 1 afgebroken partij; Becker, Tartakower en Maroczy ieder 2 punten; Keres 1^ punt en 1 afgebroken partij van Doesburgh, Landau, Grünfeld, Spielmann 1P punG Prins 1 punt. De rustdag schijnt de meesters goed gedaan te hebben. Opvallend was het, hoe scherp in deze ronde gestreden werd. Iedereen wilde zijn score verbeteren, zoodat geen enkele partij een uitge sproken remise-karakter doeg. Zeer belangrijk in deze ronde was de partij Keres-Fine. Laatst genoemde die de leiding heeft met 2iy* punt, had zijn nog jongeren concurrent te bekampen, die met jeugdigen overmoed zijn tegenstanders te lijf pleegt te gaan.... Euwe daarentegen, die Xp achterstaat had de zware taak om te winnen tegen de remise-koning Gruenfeld. Het is be kend, hoe moeilijk Gruenfeld uit het zadel te lichten is. In geen geval mocht Euwe toestaan,* dat Fine zijn voorsprong nog meer zou vergroo- ten. Hij legde zijn partij daarom zeer scherp aatf en was geneigd risico's te nemen. Ondanks het voorzichtige spel van den Oostenriikschen mees ter, werd deze door den wereldkampioen over rompeld. Ook Bogoljubow heeft door Spielmann in een goede partij te verslaan, gelijken tred met Euwe weten te houden. Mocht Fine er in sla gen zijn partij tegen Keres te winnen, dan zal Euwe met zwart tegen den Amerikaan scherp op winst moeten spelen om hem voor te komen. Landau, die aanvankelijk tegen Tartakower goed spel leverde en zelfs beter stond, gaf zijn voordeel in tijdnood prijs en verloor door tijds overschrijding. Van Doesburg kon het met bolwerken tegen prof Becker, die na een minder goed debuut hoe langer hoe beter gaat spelen. Dit geldt ook voor Prins, die langzamerhand ingespeeld raakt en Maroczy goed partij gaf. Naar Reuter uit Parijs meldt, is de staking in de porseleinindustrie, welke 2000 menschen omvatte, he den door regeerings-arbiTTage beëindigd.' De staking onder de landarbeiders in het district Senlis, waarbij ongeveer 2500 arbeiders waren betrok ken, is beëindigd, nadat een loonschaal was opge steld, waarbij rekening wordt gehouden met de fluc tuaties van de graanprijzen. Daarentegen heeft, zooals reeds gemeld werd, de staking bij Peugot zich thans uitgebreid tot de andere Peugotfabrieken. Volgens een D. N. B.-bericht hebben de stakers aan de hoofdportalen de roode vlag gc- heschen en waar de fabrieksleiding de deuren had doen verwijderen om het bezetten van de fabrieken te bemoeilijken, hebben de sakers barricaden opgericht. Een deel van de stakers bevindt zich in de fabrie ken. In Romans bij Valence zijn 4000 arbeiders der schoenfabrieken in staking gegaan. Zij hebben 35 fa brieken bezet. SCHAGEN, 23 JulL 67 stuks paarden f 150400, 4 veulens f 75100, 22 gelde koeien (magere) f 100140, 72 idem (vette) f 150—220, 25 kalfkoeien f 130—215, 12 graskalveren f 20—25, 63 nuchtere kalveren f 814. 110 Schapen (vette) fl&—22, 139 lammeren f6—9, 2 bokken en geiten f710, 12 magere varkens f 16- 20. 18 idem vette per Kg. 35—37 et., 93 biggen f 812, konijnen f 0.500.60, kippen f 0.46—1. ALKMAAR, 22 Juli 1936. Aardappelen 124.40. aardbeien f4655, aalbes sen f514, andijvie f0.502.40, bloemkool I f918, II f2—6, doperwten f25.50, druiven f 22—27, groe ne kool f6, kropsla f0.502.70. meloenen flO—23, peterselie f0.501.20, perziken f25, postelein 46 72 ct., peulen f 5—S, rabarber f 1—3.50, roode kool f 1.56-2.60, selderie f 0.56-1.20, spinazie f 0.93—1.35, snijboonen f312, enkele spercieboonen fl.50, dub bele idem f 1.35—2, tuinboonen f 0.35—0.60, tomaten f 1.504. uien f 4.205.60, wortelen f 4—7, zwarte bessen f 1014. AMSTERDAM, 22 Juli 1936. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop) Andijker muizen f44.40. kleine muizen f3.60—4, Westlandsche muizen f4—4.40, kleine muizen f3.60— 4, Noordbrabantsche eigenheimers f44.40, idem blauwen f44.40, verschillende soorten poters f3.40 3.60. Zceuvvsche eigenheimers f44.40, idem blau wen eigenheimers f44.40, Hillegommer zandaardap pelen f5—6, idem zand drielingen f3.604, Katwij- ker zandaardappelen f56, Noordwijker zandaard- appelen f56. drielingen zandaardappelen f3.604, verschillende soorten bonken f3.40—3.60. WINKEL. 22 Juli 1936. Appelen f 3—6. aalbessen f 6—13. kruisbessen f 4—6, frambozen f23—31, tomaten f4—5, slaboonen f5—6, peulen f4—5. kool fl.50—2, aardappelen f 1—1.25, tuinboonen fl.50—1.70, per 100 pond. Perziken f2—3, komkommers f2—3, wortelen f34.40, rabarber 2—2.30 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 22 Juli 1936. Aanvoer: 14.900 Kg. aardappelen: Schotsche muL zen 2.50, id. grove (export) fl.50, idem drielingen; f2, eigenheimers f2.502.60. MEDEMBLIK, 22 Juli 1936. Aardappelen, per 50 Kg.: Schotsche muizen fl.25, kleine muizen fl, borgers fl.251.30, bonte fl.25. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Juli 1936. Aanvoer: 20000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f2.50—2.70, bonten f2.50, drielingen f2—2.30, 600 Kg. spercieboonen f9.2010.90, 275 Kg. kroten fl.80, 35000 Kg. roode kool f 1—2.30, 7000 Kg. witte kool f 1.10-1.30, 4000 Kg. gele kool f 1.50-2.90, 700 stuks boswortelen f2—3.80. 8000 Kg. tomaten A f 4.50—4.70, B f 5.70, C f 3.30, CC f 2.70, 175 Kg. druiven Frankenthaler f 44.3048.30, Alicant f 41.90. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juli 1936. 21800 Kg. aardappelen: Schotsche muizen grooten; f 1.50, eigenheimers f 2.60, 14000 Kg. zilveruien f 2— 2.30, driel. f 3.804.30, zilvernep f 3.50—5.20. Spercieboonen f 8.50—9.70, kroten f 0.60—1, roode kool f 1.20—1.30. witte kool f 0.80—1.40, 900 Kg. tuinboonen f 3.10—3.30.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3