Raad Callantsoog Spor t-agenda voor Zondag* ELASTIEKEN KOUSEN TERLEP's Drogisterij Nieuwe gezant in Brussel Toch de Anschluss Opnieuw Italiaansch machts vertoon in Addis Abeba De „Radio-priester" verontschuldigd zich Mr. Marchant wekt op tot lijdelijk verzet. Een zitting van geringe beteekenis. Be veilaging van het presentiegeld voor de raadsleden moet aanvaard worden. Mr. Br. Buiskool gemachtigde voor de gemeente als de samenvoeging van Zijpe en Callantsoog voor Ged. Staten behan deld wordt. Gratilicatie en belooning, omdat de secretaris ziek was. Aan den heer Van Meerten op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Be heer Brus- saart lijdelijk secretaris-penningmeester van lr<et Algemeen Armbestuur. Vergadering: tfin den Raad op Vrijdag 24 Juli 1936, des morgens 1# uur. Voorzitter -de heer H. Kruisveld, loco-burgemeester, Secretaris d,e heer M. D. Breebaart Kz. Allen ar*n\vezig. Na effening volgt vaststelling der notulen. Medy>deeling wordt gedaan van het ingekomen pro- ees-vcyrbaal van opname van kas en boeken van den gemeente-ontvanger en dat er niets te doen is aan het besluit van Ged. Staten t.a.v. de vaststelling van bot presentiegeld voor de raadsleden. Ingekomen waren diverse stukken en verslagen, tt.a. de mededeeling dat de openbare zitting, waarin voor Ged. Staten de samenvoeging van de gemeen- 1en Callantsoog en Zijpe zal worden behandeld op Woensdag 16 September, des namiddags 2 uur ter Provinciale Griffie gehouden zal worden. De heer Kooger vraagt hoe de Raad kennis kan ne men van de betreffende stukken. Medegedeeld wordt dat bij bedoeld schrijven is ge voegd het rapport van den gemeenteraad van Zijpe en dit rapport is aan den Raad en aan den Neven- raad toegezonden. Besloten wordt de stukken te laten circuleeren bij «de leden der commissie, die den Raad in bedoelde zitting zullen vertegenwoordigen. De verbetering van den Helmdijk mag in werkver schaffing worden uitgevoerd en daarvoor is een rijks subsidie van hoogstens f 600.tocgsetaan. Geen badhotel. Bericht Is ingekomen dat thans van het bouwen jvan een badhotel definitief is afgezien. Mr. Dr. Buiskool gevolmachtigde. Kaar aanleiding van een ingekomen schrijven van de benoemde raadscommissie en van de commissie ïiit den Nevenraad, wordt zonder bespreking over eenkomstig dit verzoek, besloten den heer Mr. Dr. J. A. E. Buiskool toe te voegen als gemachtigde aan de commissie die terzake eventueele samenvoeging van de gemeenten Zijpe cn Callantsoog, in de open bare zitting van Ged. Staten te behandelen, de gemeente zal vertegenwoordigen. Aan de orde is een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten Den Helder, Texel, Anna Paulowna, Wie- ringen en Callantsoog, nopens het voor die gemeenten instellen van een geneeskundig schooltoezicht. Door de wijziging is de mogelijkheid geschapen dat de kosten aan den dienst verbonden, worden vastgesteld naar de werkelijkheid en niet langer is bepaald dat die kosten niet lager mogen zijn dan de kosten van den zelfstandigen dienst die de gemeente voorheen bad. Vastgesteld wordt een gewijzigd uitbreidingsplan, waarbij wordt vastgesteld welke terreinen voor villabouw, bouw van zomerwoningen, arbeiderswo ningen enz. worden bestemd, en wordt bepaald de hoegrootheid der uit te geven perceelen, enz., enz. Besloten wordt tot wijziging van de gemeentebe- grooting, dienst 1935. B. en W. stellen voor, een tweetal wijzigingen in de straatverlichting, in het dorp Callantsoog aan te Het belangrijkste sportgebeuren voor Zondag a.s. !Wordt gevormd door de Zwemwedstrijden te Oude Niedorp. De verceniging 't Skarpet aldaar, aangesloten bij de Kon. Ncd. Zwembond houdt wed strijden voor den kring Noordelijk Noord Holland. Eenigen tijd geleden hebben we eens een tochtje gemaakt naar Oude Niedorp en we hebben daar kun nen opmerken, welk een resultaat de kostbare ver anderingen hebben opgeleverd. Oifüc Niedorp klein als het plaatsje tenslotte maar is heeft daar een inrichting, die hechte burgerzin verraadt. Men was zoo vriendelijk ons tijdig in het bezit te stellen van dc deelnemerslijst met den uitslag van de indeeling in series. Om alle 11 nummers de revue te laten passeeren zou te ver strekken. Laat ohs hier en daar een greep doen. Het nummer 100 M. vrije slag heeren behoort van ouds tot de hoofdnummers. Van der Meer (H.Hugo- waard) is hierop de onbetwiste winnaar. De strijd om dc tweede plaats wordt zeer fel. Hink (Oudk.) lijkt de beste kans te hebben, maar zouden Schellin gen (Den Helder), C. de Waard (H.H.W.), F. Koning (Schagen) en een uitstekende jonge kracht als Sinke (Anna Paulowna), niet eens tot een verrassing in Staat zijn? 50 M. vrije slag dames is absoluut zeker voor Bets Goedhart uit Den Helder, die goed is voor 36 secon den. De anderen blijven daar waarschijnlijk ver ho ven in hun strijd om de tweede plaats. Die strijd zal uitgevochten worden door Babe Huyer, Den Hel der, Clasien Blaauboer, Schagen en Trien Tuinman, Anna Paulowna. Waarom heeft Schagen Mej. T. Visser niet op dit nummer ingeschreven? Ze is toch tot 42 sec. in staat! Op de 100 M. schoolslag dames is Clasien Blaau boer favoriet, terwijl ze erg op moet passen voor Tini Stam uit Den Helder, die (ot dusverre als adspirante alleen op de 50 M. uitkwam. Slechts 4 heeren starten op de 100 M. schoolslag. Carl Wester, Schagen, maakt hier een kans. Riek Goedhart, Den Helder, zien we een gooi doen naar dc 50 M. schoolslag voor meisjes. 50 M. rugslag dames biedt Bets Goedhart kans op een tweede overwinning, terwijl Van der Meer het gelijke nummer bij de heeren winnen zal. Ook de estafettenummers belooven interessant te worden. Oude Niedorp is, na de wedstrijden in de Alkmaarsche Overdekte op 5 April j.1., de eerste groote wedstrijddag in Noordelijk Noord-Holland. Met spanning worden de krachtmetingen dan ook tegemoet gezien. Elke vereeniging sleept natuurlijk graag zooveel mogelijk prijzen weg, maar ook zon der prijzenbuit valt eer te behalen. Want het gaat om de gemaakte tijden; elke deelnemer probeert zijn vorige beste tijd tc verbeteren. Slaagt hij daarin, brengen. Het betreft hier le. de verplaatsing van de lantaarn bij perceel A. Kruit, naar het pad bij den heer Vos; 2e. het verwijderen van de lantaarn bij G. Baken Jbz., naar hoek Dorpsplein—plein zomer woningen. De kosten voor het plaatsen van een nieuwe lan taarn op het plein van de zomerwoningen achten B. en W. te hoog. De heer Jimmink stelt de vraag, of die laatste lan taarn noodig is, want als men de menschen er mee gerieft, dient men toch ook wat voor de menschen te doen. Spr. wijst op de baten die de gemeente ook heeft van de zomerwoningen. De heer Vries wijst op het ongewenschte dat de lantaarns dikwijls branden, wanneer bet niet noo dig is. De heer Kooger licht toe, dat wanneer de lan taarn bij Baken verplaatst wordt naar den hoek, het terrein van do zomerwoningen reeds voldoende ver licht wordt. Na deze toelichting gaat men met het voorstel van B. en W. accoorcL Als de Secretaris ziek is. Volgt het voorstel tot het geven van een gratifi catie ad f75 aan den ambtenaar ter secretarie, we gens waarneming van het gemeente-secretariaat tij dens de ziekte van den secretaris in Januari-Fe- bruari van dit jaar. Bovendien wordt voorgesteld, om dezelfde reden, een belooning van f30 aan den volontair ter secre tarie te geven. Wat het voorstel t.a.v. den ambtenaar ter secre tarie betreft, wordt nog opgemerkt, dat deze gratifi- caie de helft bedraagt van het salaris van den secretaris. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. T.a.v. het voorstel om de volontair een belooning van f30 te geven, wenscht de Voorzitter eerst een comité-zitting. De openbare vergadering wordt dus geschorst. Nq, heropening deelt de Voorzitter mede, dat bij nader inzien blijkt, dat dit voorstel niet goed is, want dat blijkens do notulen in de vorige vergade ring reeds is besloten die vergoeding te bepalen gelijk aan het salaris van den ambtenaar ter secre tarie en dus wordt voorgesteld de vergoeding op f60 te bepalen. Aldus wordt besloten De rekeningen over 1935. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1935 en die van het Algemeen Armbestuur, eveneens over 1935. De rekening van de gemeente sluit wat den ge wonen dienst betreft, met een batig saldo van f 3072.70, die van den kapitaaldienst op f58.74. De rekening van het Algemeen Armbestuur is nog niet ingekomen. De leden van den raad, met uitzondering van de wethouders, zullen de rekeningen nazien. Eervol ontslag. In verband met zijn aanstaand vertrek, verzoekt de heer A. van Meerten eervol ontslag als hoofd der openbare lagere school, secretaris-penningmeester van het Algemeen Armbestuur, secretaris van de Com missie van toezicht op het Lager Onderwijs en als secretaris van de commissie tot wering van School verzuim. B. en W. stellen voor het ontslag op de meest eervolle wijze te vcrleenen. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. In afwachting van de dingen die komen - zullen. B. en W. stellen voor te besluiten tot benoeming van een tijdelijk secretaris-penningmeester van het Algemeen Armbestuur. De Voorzitter deelt mede, dat in comité deze zaak is besproken en met algemecne stemmen wordt voor gesteld den heer Brussaard als zoodanig voor een jaar te benoemen. Met algemeene stemmen wordt de heer Brussaard benoemd. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, zoo dat sluiting volgt. KNIEKAPPEN ENKELSTUKKEN, enz. BUIKBANDEN en HEERENGORDELS vanaf f 7.50. BREUKBANDEN met en zonder veer. Verder alle andere VERPLEGINGSARTIKE- LEN.. APOTHEKERS-ASSISTENTEN, HOOGZIJDE 103. SCHAGEN. welnu dan is hij haast even blij als wanneer hij met een matige tijd een prijs wint. Spanning en geestdrift zal cr Zondag te Oude Niedorp heerschcn. We wenschen allen een plezie rige dag en vooral mooi weer toe. De deelnemende vereenigingen zijn: De Bruinvis- schen (sportafdeeling van de H.Z.V. tc Den Helder) met hun tweede ploeg. De besten gaan naar Wor- merveer. De Wiel te Schagen; Volharding te Oud karspel; H.Z.V. te Heerhugowaard; 't Skarpet te Oude Niedorp en 't Oude Veer te Anna Paulowna. De laatste vereeniging kon helaas slechts met een gering aantal inschrijven. De oorzaak schuilt o.a. in de kermis. Want in verband hiermede durfden dc dames hun pas aangelegde permanent niet aan Ijet zilte nat toevertrouwen.. Daar sta je als zvvem- clubbestuurder nu eenmaal machteloos tegenover! Paardensport. De eerstvolgende courses worden morgen gehou den tc Alkmaar op de 800 M. baan. We krijgen eerst een prijzendraverij vierde klasse over 2000 Meter om den Openingsprijs. F.r zijn 12 deelnemers. De Zoon van Silladar (J. A. Mooij) staat vooraan (1960) en heeft een beste kans. De „Drafsport" noemt als andere favorieten Hcdizoon (1060) van G. v. d. Oord en IJlbode van U. W. de Jong die op 1980 M. staat. Daarna komt 8en heatprijzendraverij 2e en 3c klasse over 1010 Meter. De Drafsport tipt: Windekind, X Smiling, Winnie Scott en de bekende Xerxes als gevaarlijke tweede, die echter wat te onvast is om aan tc bevelen. Vervolgens wordt nog verreden de Zomerprijs, heat prijzendraverij eerste klasse over 1700 meter, waar voor Frances May de kans krijgt naast een van de paarden van pikeur Gersen (Calmulet Donald, Mr. Gregor en Clausman). Tenslotte wordt de baan vrijgemaakt voor het kampioenschap van Nederland kortebaan (800 M.) De inschrijvingen en handicap zijn daarop nog niet hekend gemaakt. Dinsdagmiddag wordt er in Anna Paulowna een kortebaan-course gehouden over 325 Meter. Bijzon derheden gelieve men aldaar onder plaatselijk nieuws aan te treffen. Voetbal. Ook wordt er nog voetbal gepleegd, n.1. in Anna Paulowna, waar B.K.C. ter gelegenheid van de kermis op twee fronten tegen Succes strijdt. Eerst B.K.C. 2—Succes 2 en daarop B.K.C. 1—Succes 1. twee winters in huis gevangen Nu weer geheel vrij van spit en rheumatiek. „Ik leed verschrikkelijk aan spit in mijn rug en rheumatiek in mijn voeten, zoodat ik al twee win ters niet op de been kon zijn. Mijn man ried mij toen aan om Kruschen Salts te probeeren, en dat deed ik. Ik ben nu aan mijn vierde flacon, en het doet mij genoegen U te kunnen zeggen dat al mijn af schuwelijke pijnen weg zijn; ik voel mij een geheel andere vrouw zeker 10 jaren jonger, en ik ga even goed mijn gang bij het werk als een vrouw van 30. Ik ben nu 58 en kan zeer goed tegen een druk leven, dank zij Kruschen Salts. Ik zou er niet bui ten kunnen." Mevr. M. M. te D. Rheumatische pijnen vinden meestal hun oorzaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit kwaadaardige urinezuur kon zich ophoopen omdat de afvalstoffen op te trage wijze door Uw afvoeror- ganen, d.z. ingewanden, lever en nieren, uit Uw li chaam werden verwijderd. Kruschen Salts bestaat uit zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen aan sporen tot krachtiger werking, waardoor de schade lijke stoffen geen kans meer hebben om zich op te hoopen. Het bloed wordt nu gezuiverd, de rheumati sche pijnen nemen geregeld af om eindelijk geheel op te houden, terwijl tegelijkertijd Uw algemeene gezondheidstoestand vooruitgaat. Zoo zult ge door de kleine dagelijksche dosis Kruschen Salts niet al leen gevrijwaard zijn tegen rheumatiek en spit, maar ge zult U ook veel krachtiger en energieker voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f0.70, en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het étiket op de flescli, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maat schappij, Amsterdam voorkomt. Naar wfj vernemen is binnenkort de benoe ming te verwachten van Mr. J. A. N. Patijn, H.Ms. Gezont te Rome, oud-burgemeester van 's-Gravenhage tot H.Ms. gezant bij het Bel gische Hof. Mr. J. A. N. Patijn, die Jhr. Mr. Tjarda van Star- kenborg Stachouwer als Nederlandsch gezant in Brussel opvolgt, is thans 63 jaar oud. Hij word in Rotterdam geboren en ontving zijn gymnasiale opleiding in 's-Gravenhage, waarna hij aan de Lcidsche universiteit in dc rechten ging stu- deeren. In 1897 promoveerde hij tot doctor in de rechtsge leerdheid op een dissertatie Zondagswetgeving. Voorts studeerde dc heer Patijn ook te Parijs aan de école libre des sciences politiques. Na zijn pro motie trad Mr. Patijn in diplomatieken dienst en was eenige jaren gezantschapsattache in Siam. Hij deed, groote reizen, en bezocht o.m. Oost-Indië, Japan en Amerika. Toen hij in Nederland terugkeerde, ver liet hij den diplomatieken dienst en werd benoertid tot chef der afdeeling gemeentebedrijven van 's-Gra venhage. In 1911 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Leeuwarden en in 191S \vcrd hij aan hei hoofd ge steld van dé résidentie als opvolger van Jhr. van Karnebeek. Tot 1930 was dc heer Patijn burgemeester van den Haag, toen hem, op zijn verzoek, eervol ontslag als zoodanig werd verleend. Eenige maanden later be noemde H.M. de Koningin hem tot gezant in Rome. Het Duitsch-Oostenrijksche verdrag is een voorloopige oplossing. Het officiecle economische orgaan van de Natio- naai-socialistische partij, „Die Deutsche Yolkswirt- schaft" hecht de volgende waarde aan het Duitseh- Oostcnrijksch verbond van 11 Juli. „Het Duitsch-Oostenrijksche verdrag is een voorloopige oplossing, in afwachting van de Anschluss. Van militair standpunt beschouwd is het een garantie voor dc verdediging van Duitschland aan de Alpen. Het verdrag is de eerste stap in de richting van een economisch Imperium, dat Midden- en Zuidwest-Europa omvat." Het blad gaat dan verder: „Oostenrijk is een ze ker punt in de Duitsche wereldmacht. Het accoord met Oostenrijk garandeert succes voor dc pogingen van Duitschland inzake economische betrekkingen in den Balkan. Tusschen Wcenen en Istamboel is een enorme industriecle mogelijkheid. Het econo misch imperium in Midden en Zuid-West-Europa zal niet rusten op een imperialistische politiek, doch op het welbegrepen belang van vrije en onaf hankelijke volkeren. Dc weg naar het zuidwesten gaat over Weenen en is voor Duitschland de eenige natuurlijke weg nu de weg over Praag is gesloten." ERNSTIG VERKEERSONGEVAL BIJ AMERSFOORT Op den Rijksstraatweg Amersfoort—Nijkcrk heeft Donderdagmiddag een zeer ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Nabij de exportslagerij te Slichten- horst fietste de vrouw van den landbouwer van S., wonende te Nijkerkerveon. Zij wilde een links van haar gelegen zijweg inslaan, doch liet na het ver- eischtc teeken te geven. liet gevolg was, dat zij door een auto, waarvan de bestuurder haar juist wilde voorbijrijden, werd gegrepen cn togen den grond geworpen. Dr. B. uit Nijkerk constateerde dat dc vrouw ernstig letsel aan hoofd, armen cn becncn, benevens een hersenschudding bad opgeloopcn. Haar toestand was van dien aard, dat zij niet naar een ziekenhuis kon worden vervoerd, als gevolg waarvan zij ter verpleging in een nabij gelegen wo ning werd opgenomen. DE OPENBARE SCHOOL TE ZWAAG. Opnieuw geopend. Destijds is, gelijk men zich zal herinneren, de open bare school te Zwaag, tegen den wensch van het gemeentebestuur door de Kroon opgeheven. Den 20sten Maart 1936 heeft de raad der gemeente be sloten tot (her-) stichting van de Openbare school. Wij vernemen, dat de op dit besluit tioodige goed keuring van don Minister van Onderwijs thans is verkregen. Défilé van gemotoriseerde troepen voor den Onderkoning. Dc onderkoning beeft, omringd door de hoogc auto riteiten van de stad. zoowel Italianen als Abessijnen, een revue afgonomen van een gemotoriseerde kolon- ne van het Italiaansche leger. Dit défilé maakte zeer veel indruk op de Inlandscho bevolking. Na het défilé hield de onderkoning een toespraak tot de Abessijnsche bevolking, waarin hij o.a. zeide dat het Italiaansche volk voor het Abessijnsche voelt als een oudere broer voor een jongeren. Vervolgens sprak Ras Hailoe, die van koninklijken bloede is. Hij wees op de edelmoedigheid van de Italianen, die met hun kracht geheel Abessinie hadden kunnen vernie tigen, doch thans als vrienden optreden en een be stuur van orde en rechtvaardigheid zoeken te bren gen en hierdoor de onrechtvaardigheden van het oestuur van den Negus trachten uit tc wisschen. Ras Hailoe besloot met de opwekking tot zijn hoorders om Italië hun trouw, toegenegenheid en dankbaar heid te betoonen. Pater Coughlin. de bekende „radio-priester", heeft onlangs in een rede op het congres van de Town- sendbeweging President Roosevelt een leugenaar en verrader genoemd. Thans heeft de pater zich in een open brief verontschuldigd en zijn opmerkingen, die, naar hij met nadruk onderstreepte, tegen den partijman Roosevelt waren gericht, teruggenomen. Naar verluidt, heeft de politieke activiteit van Coughlin in stijgende mate de bezorgdheid van het Vaticaan gewekt De paus zou de aankomst van den naar Rome vertrokken bisschop van Detroit, Gal- lagher, willen afwachten, alvorens disciplinaire maatregelen tegen den „radio-priester' te nemen. „ALS IK SCHOOLMEESTER WAS". F.en redacteur van „Het Volk" heeft Mr. Marchant geïnterviewd naar aanleiding van het spellings- besluit van Minister Slotemakcr de Bruine cn het blijkt dat Mr. Marchant volstrekt afwijzend staat te genover de nieuwe regeling. Mr. Marchant zeidc het volgende: „Wanneer ik schoolmeester was, zou ik zeggen: die regels begrijp ik niet cn die kan ik den kinde ren niet lecren. Ik zou zeggen: we moeten zien te be houden, wat is tot stand gebracht! Met deze nieuwe regeling hebben we niets te maken! Er is slechts één ding wat zeker is: ais dc nieuwe examens wor den gehouden, dan is deze minister weg en dan zit daar een opvolger, die cr hoogstwaarschijnlijk an ders over denkt!" De menschen, die de spellingregeling van 1934 niet wilden volgen heb ik eens „verzetslieden" genoemd. Dat mocht niet..Do heer Tilanus maakte er in de Tweede Kamer bezwaar tegen en de heer De Sa- vornin Lohman in de Eerste Kamer. Ik mocht niets opleggen. Reeds de examen-voorschriften waren „détournement - de pouvour". Dwang mocht eerst recht niet worden toegepast. Welnu, mijn advies aan de schoolmeesters en aan de wethouders van onderwijs is thans: houdt u deze woorden voor gezegd! Men mag u niet dwingen! Gij kunt dat in uw oor knoopen! De heeren hebben het zelf gezegd! Het onderwijs zal verstandig doen als het het heele spellingbesluit van minister Slotemaker straal ne geert cn de leerplannen niet overeenkomstig dit nieuwe besluit gaat wijzigen. Men moet den boel niet overhoop halen. Volgend jaar zit daar een an dere minister, die cr allicht ander over zal oordeelcn dan de heer Slotemaker, die een uitsluitend persoon lijk standpunt inneemt!" NIEUWE VLIEGTUIGEN VOOR HET AMERIKAANSCHE LEGER. Washington. Het Amerikaansche departe ment van oorlog deelde gisteren inedc, dat een aan tal nieuwe „mysterieuze aanvals-vlicgtuigen" waren besteld. Dit zijn gevechtstoestellen uilgerust met twee motoren en worden als de meest efficiënte en snelste machines beschouwd, welke tot nu toe worden ge bouwd. DE GEVOLGEN VAN DE TYPHOON IN JAPAN ERNSTIG. Volgens de voorloopige opgave zijn de* gevolgen van de typhoon, die Japan heeft geteisterd, als volgt: 42 dooden, 24 vermisten, 27 gewonden, 9000 woningen overstroomd, 500 huizen verwoest en 300 zwaar beschadigd, 6 schepen gezonken, en 3S andere naar zee gedreven en 50 gestrand. Vele telegraaf- cn telefoonleidingen zijn verbroken. ERNSTIG ONGELUK IN NED.-INDIë. Donderdagmorgen is, naar Aneta meldt, een Ope- lette, waarin gezeten waren mevrouw Ch. X. dc Vo gelWillemse en baar moeder, in botsing gekomen met een Buick. Mevr. de Vogel—Willemse werd ge dood. Haar moeder en de Cbineesrbc chaufcur wer den licht gewond. Zij zijn in het Juliaria-ziekcnhuis opgenomen. Dc kwestie van de schuld in zake Jeze aanrijding vormt nog een punt van onderzoek. HEFFING OP BOTER. 's Gravenhage, 24 Juli. Dc heffing op boter en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 26 Juli tot en met 1 Augustus vastge steld op vijf en zeventig cents per kilogram. INBRAKEN IN MAARTENSDIJK OPGEHELDERD. In vebband met het vorig jaar in Maartensdijk ge pleegde inbraken heeft de gemeentepolitie thans een tweetal jongemannen aangehouden. Twee ande re personen, die eveneens bij de inbraken betrokken waren en die bovendien ook aan tal van inbraken in de omgeving van Maartensdijk debet zijn. zijn reeds eerder aangehouden en in liet huis van be waring te Utrecht ingesloten. Alle gearresteerden hebben een bekentenis afgelegd. Met deze arresta ties zijn dc inbraken tot volle* klaarheid gebracht.

Schager Courant | 1936 | | pagina 15