Raad Barsingerhorn Jeugdherbergen en de Caféhouders. Alkmaarsche Kaasmarkt, Vergadering van den raad op Vrijdag 24 Juli 1936, 's namiddags om 3 uur. Voorzitter de heer G. G. Loggers, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt vaststelling van de notulen. Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken vermelden we o.m. een schrijven van Ged. Staten, houdende terugzending van de verordening op de heffing eener vermake lijkheidsbelasting, met verzoek het in artikel 3 d bepaalde ten aanzien van plaatselijke vereenigingen te vervangen door een nieuw objectief criterium, verband houdende met het doel der vereeniging. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen door te bepalen, dat vrijstelling van belasting wordt verleend voor vereenigingen ter beoefening van kunsten en wetenschappen, voor zoover de vermake lijkheden worden gegeven tot nastreving van het gestelde doel. Allen voor. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij wordt ver zocht in het reglement van het Alg. Armbestuur een bepaling op te nemen, krachtens welke boeken en kas te allen tijde door of vanwege Ged. Staten kun nen worden opgenomen. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen. Goedgevonden. Goedgekeurd zijn eenige raadsbesluiten o.a. dat tot het verstrekken van een rentelooze geldleening aan het op te richten Middenstandsborgstellingsfonds te Allernaar. Eveneens goedgekeurd werden de begrooting 1935, en de le tot en met de 6e suppletoire begrootingen 1935. De gemeenterekening* over 1934 kwam terug met enkele op- en aanmerkingen. B. en W. stellen voor de rekening overeenkomstig die bemerkingen te wijzigen. Aldus besloten. Een en ander is van administratieven aard. Te hoog geraamd? Een schrijven van Ged. Staten, houdende mede- deeling dat de Commissie van Overleg inzake de Gemeentebegrootingen zich niet kan vereenigen met het over het jaar 1935 nader geraamde bedrag aan uitgaven voor werkverschaffing en steunverleening, groot f 30.225, aangezien dit naar aan de Commissie is gebleken tot f 23574.86 kan worden teruggebracht. Ged Staten verzoeken te bevorderen, dat de ra ming met het vorenstaande in overeenstemming wordt gebracht. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen. Na een toelichting van den Voorzitter wordt aldus besloten. Het komt neer op het aanpassen van de begroo- tingscijfers aan de uitkomsten van den dienst. Ged. Staten berichtten, dat tegen het doen van uitgaven voor den aanleg van een woonwagenkamp geen bezwaren bestaan. Een schrijven van den Minister van Sociale Za ken, houdende mededeeling dat de gemeente voor het ontvangen van een bijdrage voor extra-hulp aan werkloozen over 1936 in aanmerkink kan komen. Berichten, waarin staat vermeld, dat de werkver schaffing aan de begraafplaats tot 1 Augustus 1936 voortgezet kan worden en waarbij is vastgesteld het percentage bedoeld in het K.B. van 31 Jan. 1936. Dat deel der kosten van de Wieringermeerwerlc- verschaffing, dat ten laste komt van de gemeente is over December 1935 vastgesteld op f 333.73 en over Januari 1936 op f 660.01; het subsidievoorschot werk* loozenzorg over Februari 1936 op f 1300 en de Rijks bijdrage in het salaris van den agent der arbeids bemiddeling over 1935 op f 60. De werkverschaffing in de Onder-Buurt en Nieu we Streek kan voorloopig tot en met 29 Augustus a.s. worden voortgezet. Een schrijven van L. J. van der Kuijl te Barsinger horn, houdende hem eervol ontslag te willen verlee- nen als hoofd der O. L. school, lid van de Commis sie van Toezicht op het L.O. en lid van de Commis sie tot Wering van schoolverzuim. B. en W. stellen voor het ontslag eervol te verlee- nen ingaande 16 Augustus e.k. Goedgekeurd. De Voorzitter dankte den heer van der Kuyl voor de wijze, waarop hij in de afgeloopen jaren de belan gen van het onderwijs heeft behartigd. (Instemming). Een schrijven van den Minister van Binnenland- sche Zaken, houdende mededeeling dat het verzoek om toekenning van een extra-bijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds voor 1935 is afgewezen. Een schrijven van den Minister van Sociale Zaken houdende mededeeling dat de werkloosheidsuitgaven over 1935, waarin het Rijk een bijdrage verleent, zijn vastgesteld op f 23.574.86, de rijksbijdrage op f 17.374.67, Vastgesteld werd ook het voorschot subsidie werk- ïoozenzorg Maart 1936 en het ten laste van de ge meente komende bedrag van de Wieringermeerwerk- yerschaffing over Februari 1936 (f 502.62). Voorts waren nog ingekomen diverse controle-rap porten en een verslag van den correspondent der ar beidsbemiddeling over 1935. Alsnog was ingekomen een jaarverslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Voor het Bijzonder onderwijs. B. en W. stellen voor aan Jan de Pooter te Kolhorn één tegemoetkoming van f 62.50 en aan KI. de Rooij te Kolhorn een tegemoetkoming van f 62.50 's jaars te verleenen, ingevolge art. 13 L. O.-wet 1920, voor het bezoeken van hun kinderen van de school voor christ. nat. onderwijs, een en ander onder de be kende voorwaarden. Aldus wordt besloten. Rekening-courantovereenkomst Vleesch- keuringsdienst. Overeenkomstig het advies van de Commissie van Uitvoering stellen B. en W. voor te besluiten tot ver lenging van de met de Coöperatieve Boerenleenbank te Schagen gesloten rekening-courant overeenkomst. Goedgevonden. Uitvoering capitulantenwet. Ingevolge de voorschriften moet voor 9 December 1936 een verordening zijn vastgesteld tot aanwijzing van ambten en betrekkingen welke, met uitsluiting van andere gegadigden slechts kunnen worden ver vuld door militairen of gewezen militairen, die in gevolge een wettelijke regeling aanspraak hebben op benoeming tot ambtenaar in dienst van één der li chamen genoemd in de artikelen 3 en 4 der pensioen wet 1922. Op verzoek van den Gemeenteraad kan door de Kroon van deze verplichting ontheffing worden verleend. B. en W. stellen voor deze ontheffing aan te vra gen. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten. Vaststelling wegenlegger. Ingevolge artikel 34, le lid der wegenwet moet het ontwerp van den in artikel 27 dier wet bedoelden legger der wegen door B. en W. opgemaakt worden en ingevolge artikel 55 binnen 5 jaren na het inwer king treden der wet, d.w.z. voor 11-Oct. 1937. Het Ing. Bureau voor bouw- en waterbouwkunde „het Oversticht" te Deventer is genegen de hieraan verbonden werkzaamheden voor pl.m. f 95 uit te Voeren. B. en W. stellen voor hen de daarvoor benoodigde gelden door begrootingswijziging toe te staan. Voorheen waren de lasten veel hooger en f 95. moet dan ook als een laag bedrag worden beschouwd. Voor 5 jaren liepen de kosten in de honderden gul dens. Dit deelde de Voorzitter mee n.a.v. de opmer king van den heer Kater, die f 95.al een aardige stuiver vond. Conform het voorstel werd hierna besloten. Vastgesteld wordt een 7e suppletoire begrooting '35 en een 3e suppletoire begrooting 1936, o.a. voor aan vulling brandweermateriaal (slangen te Kolhorn). Men zal zich meteen verzekeren van een betere kwaliteit slangen. Vastgesteld wordt het kohier hondenbelasting '36, tot een bedrag van f 552. Rekening 1935. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1935 met bijlagen, waarbij B. en W. opmerken dat, rekening houdende met nog te ontvangen subsidies-werkver- schaffingskosten 1935, de dienst nagenoeg sluit. (Het jaar tevoren een tekort van f 8963.55). De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur wijst zelfs een gering voordeelig saldo aan. (Het jaar daarvoor een tekort van f 2774.51, dank zij een gemeentesubsidie van f 10355.60! Het vorenstaande in aanmerking nemende moge duidelijk worden, dat de begrootingspositie der ge meente voor 1937 zeer belangrijk gunstiger zal zijn De Voorzitter noemde 1936 een zeer moeilijk be- grootingsjaar, een jaar, zooals we het niet meer zul len krijgen. Minder optimistisch was de heer Smit, die oordeel de, dat we in de toekomst misschien nog wel eens een zwaar jaar zullen krijgen, zoo niet zwaarder. De commissie, die de rekening naziet, zal bestaan uit de heeren raadsleden, uitgezonderd de wethou ders. Rondvraag. Het verdrinkingsgevaar te Kolhorn. De heer K. Burger oordeelde den toestand, die bij de uitloozing van het gemaal te Kolhorn was ont staan, door de verbreeding van den Westfrieschen dijk, zeer gevaarlijk. Het gevaar om hier in het wa ter te vallen is lang niet denkbeeldig. De Voorzitter zegde toe een onderzoek te zullen instellen, om dan in de eerstvolgende vergadering van B. en W. rapport uit te brengen. De heer K. Burger herinnerde aan het ongeval in de haven van Kolhorn, waarbij ternauwernood een menschenleven gered kon worden en spr. vroeg of de aanwezigheid van een reddingsboei met lijn en van een werpboei met lijn geen aanbeveling verdien de. De Voorzitter geloofde, dat het Witte Kruis over het genoemde materiaal beschikte, zoo niet, dan is hier een taak voor de gemeente weggelegd. De heer K. Burger zeide, dat het reddingsmateriaal bestond uit haken, die spr. wel wat primitief vond. Spr. haalde nogmaals het ongeval op; men kan ge rust zeggen dat het kind van den dood werd gered. Het Witte Kruis heeft al een verbandtrommel aan geschaft cn spr. wist niet of het bij machte was ook dit materiaal te verwerven. De Voorzitter bracht van deze plaats nog hulde aan den heer Kuiper, die het kind met eigen le vensgevaar redde en zegde toe een onderzoek te zul len instellen. Tenslotte zag de heer K. Burger gaarne, dat men streng toeziet op de overschrijding van de maxi mum-snelheid van auto's en het fietsen langs Nieu we Streek en Onderhuurt. Inzake dit laatste hadden den heer Kater ook klachten bereikt. De Voorzitter beloofde dat men er achterheen zou zitten. De heer Kater wees er op dat eenige eigendommen behoefte hebben aan een streek verf, o.a. noemde spr. de schoolbrug te Kolhorn. Zal aan worden vol daan. N.a.v. een vraag van den heer Smit, betreffende de teerketel aan den Meeldijk, lichtte de Voorzitter toe, dat die er zoolang staat, omdat er werk is aan den Nieuwen Dijk. Is dat af, dan gaat ook de ketel weg. Hierna sluiting. CORRESPONDENTIE. J. S. Jr., Wieringen. Met Uw ingezonden schrij ven is geen algemeen, doch een zuiver persoonlijk belang gediend. Vaststelling van een leeftijdsgrens gewenscht. Het Bestuur van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters heeft gister in een persconferentie zijn standpunt uiteengezet ten aanzien van de Jeugdherbergen. Voorop zij gesteld dat deze Bond niet is gekant tegen Jeugdherbergen, integendeel het bestaan van deze instellingen toejuicht, omdat daardoor het rei zen en trekken bij de jeugd wordt aangewakkerd en eenmaal boven den jeugdleeftijd bezoekers zullen worden van hotels. Het bezwaar gaat echter tegen den leeftijdsgrens. Zooals hét woord jeugdherberg al in zichzelf aantoont zijn deze inrichtingen uitsluitend bestemd voor de jeugd. Met een grens van 25 jaar zou het hotelbedrijf reeds genoegen kunnen nemen, maar met een dergelijken leeftijdsgrens wordt geen reke ning gehouden, want zooals ons werd medegedeeld, bedroeg in 1935 het aantal overnachtingen van per sonen boven 25 jaar 21.000. Onder deze oudere per sonen waren een groot aantal echtparen en zelfs menschen boven de vijftig jaar. Ook gaan naar de Jeugdherbergen bet er-gesitueerden, die vroeger van hotels gebruik maakten. Afgezien van het feit, dat de Jeugdherberg niet bedoeld is als goedkoope logeergelegen- heid voor ouderen en beter gesitueerden, doet zich de vraag voor of het ook om redenen van anderen aard wel gewenscht is, dat ouderen met jeugdige personen op dezelfde slaapzaal vertoeven. De lage prijs voor logies en maaltijden lokt na tuurlijk aan, maar deze prijs kan zoo laag worden gehouden, omdat van overheidswege de' Jeugdher bergen met belangrijke sommen gesubsidieerd worden. Men zou het wenschelijk achten, dat als voor waarde van deze subsidieeringen gesteld wordt, dat personen boven de 25 jaar van de Jeugdherber gen geen gebruik mogen maken. Reeds geschiedt dit door Ged. Staten van Noord-Holland voor de Jeugdherberg „Koningsbosch" te Bakkum en door de regenten van het voormalig Burgerweeshuis te Amersfoort, die hun gebouw gratis ter beschikking stelden, maar van deze beperking wordt geen mel ding gemaakt'in den gids der Ned. Jeugdherberg Centrale. Tegenover het buitenland neemt ons land een uit zonderingspositie in. In Zwitserland is voor een ver blijf in jeugdherbergen den leeftijd van 25 jaar ge steld. In Duitschland is de leeftijdsgrens 21 jaar. De hotelhouders zijn van oordeel dat door perso nen van eiken leeftijd tot te laten in de jeugdherber gen hun, die op hooge lasten zitten, de deloyale con currentie wordt aangedaan. Het bestuur van den Ned. Bond van Koffiehuis-, restauranthouders en slijters, hoopt dat aan. deze ongezonde toestanden dooi de overheid een einde zal worden gemaakt. Het was zeer vlug. Aanvankelijk scheen de hoogste prijs f 21.— te zullen worden. Een drietal stapels was daartegen verkocht, een vierde echter wist het te brengen tot f 22. De noteering voor goede exportkaas was f20 ad f21.die voor consumptiekaas circa f 18.met f 19.voor de beste. Waaraan deze nieuwe verhooging is toe te schrijven is moeilijk te zeggen. Voor de maand Augustus is het Duitsche contingent met 20 verhoogd, doch dat is in de eerste plaats van belang voor Friesland. En het eigenaardige is juist, dat men daar liever naar beneden schijnt te willen. De voorraden zijn er groot, de prijs te Leeuwarden zal intusschen wel beinvloed worden door de marktprijs te Alkmaar. Waaruit in ieder ge val zou kunnen blijken, dat het motief van de prijszettende kracht, welke van onze markt uitgaat, niet geheel berust op een fabeltje. Met Spanje is het natuurlijk hoegenaamd niets meer gedaan. De verhooging zal wel grootendeels haar oorzaak vinden in specu latie. Het feit, dat de voorraden bij het begin van deze groote-productie-periode geheel ge ruimd waren, blijft vermoedelijk nawerken. De nieuw gevormde voorraden moeten eerder worden aangetast en het zou kunnen zijn, dat alles in zijn geheel daardoor wat meevalt. w "armenhuizen Studenten-kamp. De Studenten van het Hollandsch Studenten-Gilde van St. Jeroen zijn ƒ.1. Woensdag te Warmenhuizen aangekomen. Zij hebben intrek genomen in het groote Boerenhuis van den heer P. Mosch Dz. Op de dorsch houden zij hun bijeenkomsten en ergens anders in het gebouw genieten zij op wat stroo van hun nachtrust. Donderdag waren er ongeveer 25 studenten van de diverse Universiteiten te War menhuizen aangekomen. Des avonds ziet men ze door het dorp trekken onder het zingen van eenige liederen. Ook de Geestelijke leiders van dit kamp ziet men dan met hen medetrekken. Tot a.s. Zon dag blijven de studenten zooveel mogelijk om stu die-doeleinden, in afzondering bijeen. De bedoeling hiervan is ook om een landelijk verband te kwee ken tusschen de Katholieke Studenten, aangesloten bij het Gilde St. Jeroen, van de diverse Hollandsche Universiteiten. Wij hopen, dat de studenten onge stoord kunnen genieten van de rust van ons lan delijk dorp. A.s. Zondag zal contact gezocht worden met de bevolking. Zooals reeds eerder is gemeld, zal dan om 10 uur Hoogmis plaats hebben. Om 2 uur vernachten de studenten do bevolking bij het vereenigingsge- bouw bijeen, waarna gezamenlijke optocht door het dorp. Ook zullen de studenten op het raadhuis, door het Gemeentebestuur officieel ontvangen worden. Na afloop is het plan naar het mooie V.I.O.S.-terrein te trekken, alwaar een der studenten de aanwezigen zal toespreken. De studenten zullen op het V.I.O.S.- terrein nog kinderspelen organiseeren en tot slot bieden de studenten des avonds in het Vereenigings ^gebouw de bevolking een tooneelavond aan. Wij hopen van harte, dat de wenschen van de studenten geheel vervuld mogen worden en dat het a.s. Zondag een waar grootsch feest zal zijn in het dorp. Tegen a.s. Zondag worden ten hoogste 40 stu denten verwacht. Schoolfeest R.K. Scholen. Het is Donderdagmorgen. Men ziet vele blijde ge zichten, zoowel jong als oud. Het is vandaag feest voor de schooljeugd en wat de feeststemming nog verhoogd het is mooi zomerweer. Ruim 265 kinderen, benevens het onderwijzend personeel, met een groot aantal geleiders en het schoolfeest-comité, trekken om pl.m. 9 uur naar het station, alwaar een extra tram gereed staat om hen allen naar Bergen aan Zee te brengen. Te Bergen aan Zee hebben de kinderen volop kunnen genieten van het toen nog mooie zomerweer. Bij het vertrek van Bergen aan Zee werd 't weer dreigend en gedurende de reis naar Schoorl viel er zelfs veel regen. In Schoorl aangekomen, stond het comité nog een poos in twijfel wat te zullen doen. Naar huis of naar Schoorl. Alhoewel het weer verre van gunstig was, besloot men toch door te gaan naar Schoorl, waar de kinderen nog naar hartelust hebben genoten van duin en speeltuin. Van de voorgenomen wandeltocht is jammer genoeg niets terecht gekomen. Te ruim 8 uur kwam de extra-tram te Warmenhui zen aan, en bij de halte Zuiderbrug werd uitge stapt, om in optocht met Soli Deo voorop door het dorp te trekken. Dank zij de gaven van vele inwoners is het 't comité wederom gelukt een schoolfeest te organiseeren. De opbrengst van de gehouden inzameling was dit jaar minder dan verleden jaar. Een paar milde gevers zij wenschten onbekend te blijven hebben het mogelijk gemaakt, niettegenstaande de slechte tijds omstandigheden, de kinderen dit feest aan te bieden. Uit naam van de kinderen en hunne ouders daar voor hartelijk dank. De Gebrs. Groot waren zoo vriendelijk om geheel belangloos den mondvoorraad naar Bergen aan Zee en naar Schoorl te rijden. Een woord van hartelijken dank voor deze welwillendheid is zeker op zijn plaats. w1eringen Ongeval. Het vijfjarige dochtertje van den heer C. Duijnker Jbd., werd j.1. Donderdagavond, toen het onverwachts de Belstraat overstak, aangereden door mej. K. W. welke daar juist langs fietste. De aanrijding was nog al ernstig, aangezien na doktersonderzoek bleek dat ■de kleine een sleutelbeen had gebroken. Wielerbaan. De reeds per advertentie aangekondigde groote wedstrijden op de Wieringer wielerbaan op 2 Aug. (kermisweek) te houden, trekt reeds veler belang stelling. De voorverkoop der kaarten gaat naar wensch en er is veel kans op uitverkochte plaatsen. Dit vindt zeker mede zijn oorzaak in het feit, dat de kaarten in voorverkoop 20 lager zijn dan op den dag van den wedstrijd. Voor hen die dus van een plaatsje verzekerd willen zijn, raden wij aan reeds nu kaarten te koopen. Het zal een pracht-wed- strijd worden. „Die Csardasfürstin" in Cinema de Haan. Wii mogen met voldoening constateeren, dat Cine ma de Haan met het kiezen van deze operettefilm een zeer gelukkige keus heeft gedaan. Csardasfürstin is zeker een der beste films in dit genre en zij heeft de groote verdienste ons eens voor enkele uren te onttrekken aan deze wereld van crisis, oorlog en ellende en ons mede te voeren in de wereld, waarin ieder plezier in het leven heeft cn het daarin goed is te zijn. „De Residentiebode" zegt van deze film? De meest verstokte hypochonder zal voor enkele uren plezier in het leven krijgen. KORTEBAANDRAVERIJ TE HOORN. Our-Dream eerste. Donderdag zijn te Hoorn kortebaan-drayerijen ge houden, waarvoor niet minder dan 35 deelnemers waren ingeschreven en niet minder dan 27 opkwa men. Mede door het fraaie weer was er groote belang stelling. Jammer dat de gevolgde startmethode tot veel yal- sche starten aanleiding gaf. Our Dream eindigde als eerste, terwijl de premie! was voor Uitlenspiegel. Daar men de derde en vierde prijs deelde, verliep het slot zonder de bekende lang gerekte beslissingsritten. De uitslag is: Öur-Dream, berijder B. Bolwijn, ei genaar K. Wijk te Laren, eerste prijs f250.Uilen spiegel, berijder W. Geertsen, eigenaar A. J. Kats to Sloterdijk, de premie van f 100.terwijl Vitesse S. W., eigenaar stal Bakkum te Bakkum, berijder J. van: Leeuwen en Robert A Lee, eigenaar Corver te Am sterdam, berijder M. Siderius, de derde en vierde prijs resp. f50.en f25.broederlijk deelden. Is dat geen verdienste in dezen tijd?' Het is een echte operette-film. Alle mogelijke mid delen zijn aangewend om de heerlijke mousseeren- de wijzen van Emmerich Kalman zoo voordeel-ig mogelijk op het witte doek te illustrceren. En het is omgekeerd de muziek, welke er voor zorgt, datj de gebeurtenissen en figuren uitgroeien boven het operette-gegeven tot een film, zoo vol vaart en tem perament, dat wij en iedereen erdoor zulleni worden meegesleept. Wij hebben ons rustig laten meeslepen eii wijl deelden gaarne het operette-lief en -leed. De idylle! tusschen de groote variété-ster S.vlva Valescu en denj jongen officier Prins Weylersheim; de Graaf von Kerckes met zijn lieve „nichtjes', de onhandiger Graaf Boni Kaucsianu neen, wij willen het ver-, haaltje niet vertellen, 't is onbelangrijk, maar o zoaj Hongaarsch-bruischend: iedereen moge zich hiervan gaan overtuigen. Na de bespreking eindigt het blad haar recensie^ Slechts één ding blijft ons over; de raad aam een ieder, om deze film te gaan zien. Wielerclub. Zondag a.s. zullen trainingswedstrijden plaats heb ben op den weg voor A en B-klasse over 50 K.M. pe- letonrace. Start om 10 uur te Haukes. Alle renners worden verzocht hieraan deel te ne men. Zoo ons wordt medegedeeld zullen Maandag a.s* 7 renners van hier deelnemen aan de groote weg wedstrijd, de ronde van de Beemster, georganiseerd door de wielerver. „Excelsior" te Amsterdam. D. Klink als onafhankelijke en M. Deykers, H* Meijer, S. Lont, C. Hegeman, C. Oostdijk, W. Geer- ligs als nieuwelingen. Nu jongens, allen veel succesi toegewenscht. Geslaagd. De heeren P. Bruul Jz. te Hippolytushoef en S. Bakker te Oosterland behaalden te Den Helder het diploma boekhouden der .vereen, van leeraren in def handelswetenschappen. z i j p n ST. MAARTENSBRUG. Woensdag hebben de ouden van dagen, onder het genot van prachtig zomerweer, een autorit gemaakt 24 Personen hadden zich hiervoor aangemeld. Een 9-tal luxe auto's, gratis beschikbaar gesteld door de eigenaars, benevens de mooie en" goed ingerichte toerwagen van den heer Van Scheijen te Groote Keeten, waren op tijd present. Te. ongeveer 8 u.ur! werd de reis aanvaard over Dirkshorn,- Heerhugo- waard, Bcemstér, Edam, Monnikendam en Broek' ia Waterland, waar halt werd gehouden om de inwen dige mensch te versterken. De reis werd vervolgd! door Amsterdam naar Hilversum, Baarn, Soest enj Soestdijk. Op den terugreis werd in Hilversum ver toefd, voor bezichtiging van het prachtige Raadhuis en de nieuwe AVRO-Studio. Na vervolgens op Groot Kievietsdal iets genuttigd te hebben, ging het weer! naar Amsterdam, waar het heele gezelschap in goe de orde in Hecks Lunchroom arriveerde. Dat was een mooie en hoogst welkome afwisseling. Er werd1 heerlijk gedineerd en volop genoten van de prach tige inrichting van dit, gebouw. Te 6 uur werd het sein gegeven voor instappen eni toen ging het via de Zaan naar huis toe. In opge wekte stemming arriveerde men te 8 uur weer aatf de Brug, om in het café Kossen nog een poosje tei vertoeven. Velen waren hier aanwezig om het ge zelschap te verwelkomen. De zaal was mooi ver sierd en bij het binnentreden klonken de toonen van een vroolijlce en opgewekte welkomstmarsch van de muziekvereeniging R.V.S. uit Schagen. Na nog een heerlijke tractatïe nam. de heer Nierop het woord om allen hartelijk dank te zeggen voor de spontane wijze waarop de heele burgerij het mo gelijk had gemaakt .de oudjes dit mooie reisje aan te bieden. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heeren G. Groot en P. Breed, die namens allo reizigers hartelijk dank brachten aan het Bestuur van de afd. van den Bond v. Staatsp., welke het initiatief hadg enomen deze autotocht te organisee ren. Mede werd dank gebracht aan alle ingezetenen voor hun zeer gewaardeerde medewerking. Nog een krachtig opwekkend woord van beide heeren, even als van den heer Zeeman, om als lid van de Afdee- ling toe te treden, en toen kregen wij nog een paar opgewekte nummertjes muziek van de R.V.S. te hooren. Een hartelijk tot weerziens tot het volgend jaar van den voorzitter was het besluit van deze uistekend geslaagde autotocht. Hulde aan allen, zonder uitzondering, die deize mooie dag voor onze oudjes hebben doen slagen. bergen Opera Martha niet doorgegaan^ In verband met de slechte weersomstandigheden» in de morgenuren, is de Opera „Martha" van v. Flü- tow, welke gisteravond in het Openlucht-theater der V.V.V.. door de Alkmaarsche Opera-vereeniging, on der leiding van den heer Jac. Jansen, zou worden; opgevoerd, niet doorgegaan. Jaarlijksch tennistournooi te Bergen aait Zee. Naar wij vernemen zal op 6, 7, 8 en 9 Augustus 1930 het bekende jaarlijksche lawntennistournooi te Ber gen aan Zee gehouden worden. Voor het Heeren-enkelspel, het gemengd dubbel spel en het dames enkelspel zijn wisselprijzen be schikbaar gesteld, welke driemaal achtereen of vier maal in totaal gewonnen moeten worden om defini tief eigendom van den speler(ster) te worden. De wedstrijden worden gespeeld volgens de bepa lingen van den N.L.T.B. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden; een roode portcmonnaie met trekslui- ting, bruin-witte halsdoek, halsketting van witte kra len, zwart kindertaschje, kammetje in étui. Verloren: een gebreid oranjekleurig jasje; belasting- plaatje; een autoped met kleine wielen; bruin lede ren damesportemonnaie; zwarte parapluie met grij zen rand; zwarte armband met twee groene steenenj een donkerblauwe muts; Parijsche armband (zwarte en zilveren schakels), zilveren dames-beursje; een pak badgoederen (3 stel); wit kinderhoedje; zwarte damesmuts; donkerbruine portemonnaie; ring met zes sleutels; goude schakelarmband en donkerblauw kinderjasje.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16