omerdracht Examentijd ALS de warme dagen nog eens komen Zaterdag 25 Juli 1936. SCHAGER COURANT. Vijfde blad. No. 10026 benauwd? f VOOR DE VROUWJ U helpen Van wat goedkoop va- cantie-goed zult U veel plezier hebben. om van overtollige gezichtsharen verlost te wor den bestaat in de toepassing van diathermo- coagulatie. Op deze wijze worden de haarwortel- tjes zelf vernietigd, zoodat van opnieuw aan groeien der haren geen sprake meer kan zijn. Ieder haartje wordt afzonderlijk onderhanden genomen. De behandeling laat niet het minste lidteeken na. Adressen kan ik niet geven, maar als u geen schoonheidsinstituut in de buurt hebt kunt u zich ook tot een huisarts wenden, die het operatietje even goed, zoo niet beter, uitvoeren kan. Uw schrale huid moet gevoed worden. Gebruik daarvoor eenvoudig rauw kalfs- of varkensvet waarvan u een beetje iederen avond stevig in de huid wrijft. Niet afwasschen, het vet moet den geheelen nacht gelegenheid hebben in de huid te dringen. Een friction met gelijke deelen cold cream en amandelolie verdient ook aanbeveling. Mej. M. H. te S. Dit onderwerp kan ik op deze plaats niet zoo goed behandelen De door u opgegeven middelen hebben geen resultaat. Met genoegen zal ik u alle noodige inlichtingen per brief geven. Het spreekt vanzelf dat u mij nerzijds op strikte geheimhouding altijd en in alle opzichten rekenen kunt. GERTRUDE d' Examens zijn welhaast voorbij. Met lief en leed en allerlei. We zijn geslaagd of niet geslaagd. Soms hebben we een kans gewaagd! „Op hoop van Zegen", was de leus. En 't bleek zoowaar de juiste keus. Of wel. we misten ver ons doel. En 't bracht ons o zoo'n leeg gevoel.! Er was veel vreugde en veel leed. Door wat het toeval met ons deed, We wisten veel. we wisten iets. Of we herinnerden ons niets! We leden wat aan overmoed. Of worstelden met tegenspoed. We vonden nog de laatste som. Ha, net op tijd, het uur was om! En buiten de examen-zaal Dacht vader aan een ideaal. Als dat eens werk'lijkheid mocht zijn. Dat bracht weer levenszonneschijn! En moeder vond zich wat alleen. En keek wat stil soms voor zich heen. Och, nee, ze was totaal niet bang. Maar, ja, zoo'n dag, die duurde lang! Maar eindelijk, daar kwam hij aan. En vader riep al: „Goed gedaan!" En moeder zei heel blij: „Wel..wel, „Ga zitten jongen, en vertel!" Maar soms ook was men stil tesaam. En staarde zwijgend uit het raam. Dan werd er weinig meer gezegd Misschien kwam 't later nog terecht I Weer was het niet naar wensch gegaan Een stille zucht., een enk'le traan! 'd Examens zijn welhaast vo.orbij. Met lief en leed en allerlei!! Gij, die niet slaagde, vat weer moed. Het leven is nog ruim en goed! We stippelen vaakzelf een lijn. Maar daarvoor zijn we veel te klein! Door tegenslag wordt veel geleerd. Wat in een zegen is verkeerd. Mits dit slechts blijft in Uw bestaan: „Ik heb voluit mijn plicht gedaan!" K R O fc B Jul 1936. (Nadruk verboden) Als Gij *s nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker's Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bij Hoest-Griep-Brondiitis-AstJima werking 75 Sde pr'izen pen als de natuur u klein en stevig gemaakt heeft, terwijl lange magere vrouwen beter met horizontale strepen gebaat zijn. De strepen be hoeven volstrekt niet alle even breed te zijn. Het is zelfs beter dat zij het niet zijn. De zonnebad blouses zijn vooral góed van gebloemd cretonne te maken. Een zeer groote gebloemde zakdoek doet het ook bijzonder goed; daar u zich om den rug niet behoeft te bekommeren hebt u ver der alleen maar een paar bandjes noodig waar mee u den zakdoek, die tot blouse gepromo veerd is. om uw hals knoopt. Deze blouse- „bain de soleil" is zelfs te dragen als u meer gekleed voor den dag komen moet. U hebt er dan alleen het manteltje van uw tailleur over aan te trek ken. Ook tulle, dat ongeveer niets kost. is een stof, die voor zoanerblouses vele voordeelen heeft. Met een wit mantelpak is een blouse van violette, groene of marine-blauwe tulle uiterst elegant. En gekleed ook. Want dat uw blouse geen rug heeft en slechts een paar tusschen de schouder bladen gekruiste bandjes dat ziet niemand. De rug van het manteltje van uw tailleur be veiligt u volkomen. Als u 't dan maar niet in een oogenblik van verstrooidheid uittrekt! Brussel GERTRUDE in. Wilt u tijdens uw vacantie met zoo weinig mogelijk rompslomp van japonnen te maken hebben dan kunt u de „geheele robes" vervan gen door blouses, die u op iederen rok dragen kunt. Dat is des te gemakkelijker omdat de Tegenstellingen op den landweg. IN de weken, die aan den innigen omgang met buitenlucht en zon en water gewijd zijn,- doen we goed dingen te dragen, die er te gen kunnen. Dit geldt voor onze costuums en in nog grooter mate wellicht voor ons onder goed. O, natuurlijk, als de warme dagen komen bekruipt ons eeh onbedwingbare lust afstand te doen van ieder kleedingstuk dat er slechts éven voor in aanmerking komt. De meesten van ons vergenoegen zich met het strikt onmisbare. Dat is heel begrijpelijk. Maar de honderd en nog enkele grammen die overblijven moeten ons dan ook een maximum van comfort en bescher- Mej. F. T. te A. De verschijnselen, die u be schrijft glimmende roode neus, roode handen, puistjes enz. hangen samen met de circulatie van het bloed. Deze laat blijkbaar te wenschen over. Een plaatselijke behandeling kan dan ook weinig voor u doen, een algemeene, die den geheelen zomer voortgezet wordt, heeft evenwel de gunstigste resultaten. Het zal zaak voor u zijn in de mooie weken, die resten, zooveel mo gelijk van de buitenlucht te profiteeren en met mate sport te beoefenen. Zwemmen is buiten gewoon heilzaam, want die sport noopt u alle spiergroepen in beweging te brengen, 's Morgens en 's avonds diepademhalingsoefeningen. Wat uw voedsel betreft, weinig vieesch of vet, geen alcohol, maar verfrisschende spijzen en dran ken: groenten, vruchten, salade, karnemelk, kwast. Rauwe spijzen zijn in uw geval beter dan gekookte. Behalve voor uw neus geen poeder ge bruiken, alleen een neutrale crème. Iederen avond het gelaat en den hals masseeren met de in olijfolie gedoopte vingertoppen. Den neus niet vergeten. Als u dat regiem volgt ziet u er in twee maanden heel anders uit. Het overmatige transpireeren verdwijnt door de toepassing van astringente lotions. Was- schen met lauw water, waaraan aluin en ben zoë is toegevoegd, geeft goede resultaten. Ver houding: 75 gram aluin en 85 gram benzoë op een liter lauw water De oksels dienen gefricti- onneerd te worden met het volgende mengsel- Formol 3 gram, glycerine 50 gram, eucalyptus- essentie 10 gram kamferspiritus 100 gram aan te vullen met sterke alcohol tot u 200 kub. cen timeter vloeistof verkrijgt. Epileeren, zoodat u gemakkelijk alle plekjes raken kunt. Indien mo gelijk mouwlooze blouses dragen; het is van be lang dat de oksels zooveel mogelijk lucht krij gen. Mej. B. R. te H. Een afdoende behandeling ming geven. Misschien hebt u heel mooi ondergoed, waarop u terecht trotsch bent. Als ik u een goeden raad mag geven zou het deze zijn: Laat dat moois in de vacantieweken, als u van honk gaat, in een der laden van uw kast. Neem het niet mee en draag het niet. De waschvrouw van het hotel of van het pension zal het zeker niet wasschen met de zorg, die het noodig heeft. U kunt er vrijwel op rekenen dat teere blauwe en rosé tinten na enkele waschbeurten groezelige en vale kleurtjes geworden zijn en dat de kanten en inzetsels een beeld van hopeloos verval vertoonen Mooi ondergoed moet met zachte hand behandeld worden; anders verliest het onherroepelijk zijn schoonheid en zijn glorie. En een vreemde, die u niet kent, kan nóóit met zooveel liefderijke zorg voor uw mooie spulletjes zorgen als u er zelf graag voor over hebt. Schaf u dus liever wat goedkoop vacantie-on- dergoed aan. Daarvan zult u veel pleizier heb ben, niet alleen omdat er niet veel aan te be derven valt maar óók omdat u het voor de om standigheden pasklaar maken kunt. Als u dezen zomer japonnetjes „bain de soleil" draagt en wie doet dat nu niet? kunt u er tóch niet uw gewone onderkleeding bij dragen. U hebt dan in ieder geval combinaisons noodig die rugloos zijn. Deze kleedingstukken, in een uur te ma ken, verschaffen u alle gelegenheid van bet minste straaltje zon ten volle te profiteeren. Maar vergenoeg u voor de rest niet met een paar simpele „slips". Het weer is in onze meer Noordelijke landen zóó ongestadig dat u met koelere en zelfs koude dagen rekening houden moet. Op die dagen biedt een slip niet voldoende bescherming. Het is heel mooi te zeggen: „Beste meid, je moet niet zoo kouwelijk zijn, en: „Je moet je harden!" Maar een werkelijk hardings proces sluit zekere gevaren niet uit en niet ieder beschikt over het weerstandsvermogen dat om alle weer lacht. De meesten van ons voelen zich er veel beter bij haar kleeding aan de om standigheden aan te passen. Pak daarom niet alleen een half dozijn slips in, maar ó-.»k een paar „culottins", die de beenen desnoods tot de knieën bedekken, al behoeven ze die natuur lijk niet strak te omsluiten. Tenzij de weergoden u heel gunstig gezind zijn zult u van deze meer soliede kleedingstukken veel genoegen beleven. En draag ze ook vooral onder „shorts". Wijdt aan uw soutien-gorge een oogenblik de aandacht, die dit vrijwel onmisbare kleedingstuk toekomt Als u van plan is veel aan sport te doen draag er dan met een breeden band, die de maag niet strak maar toch vrij stevig omsluit, en kies voor het zonnebad ruglooze in overeenstemming met de combinaison. Chemises worden, als ver leden jaar, niet gedragen. De overbodigheid van dit kleedingstuk heb ik vroeger reeds aangetoond en de toen aangevoerde redenen hebben nog niets van haar kracht verloren. Al naar uw middelen veroorloven kunt u uw zomer-onderkleeding van voile, van crêpe de Chine, van „toile de soie" of van linon maken of laten maken. Heel practisch is ook ondergoed voor de vervaardiging waarvan een van de net- weefsels gebruikt is, die in alle maa s wijdten in den handel zijn. Deze weefsels zijn voortreffelijk waschbaar, vragen nauwelijks een „coup de fer" en nemen in den koffer nagenoeg geen plaats „blousettes" die dit jaar in de mode zijn, nage noeg geen stof vragen en in een handomdraaien te fabriceeren zijn. Voor de morgenuren is een blousette van bleek linon alleszins geschikt. De korte mouwen van dit kleedingstuk als er al van mouw-en sprake is - - hebben meestal een raglanvorm. Als siermotief is een aardig met de hand geborduurd patroontje wel het best. Voor het maken van een paar blousettes be hoeft u geen kapitalen uit te geven. Dikwijls in 't geheel niets. Het is voldoende dat u over een paar lappen crêpe de Chine beschikt, die u van vroeger-gedragen japonnen hebt overgehouden. Van die lappen kunt u een geheel maken, dat een blouse- of een vest-model heeft. U behoeft er volstrekt niet tegen op te zien dat de com binatie wat bont wordt en het is zelfs niet noo dig dat de stukken, die u aan elkaar zet, alle denzelfden vorm en dezelfde grootte hebben Inte gendeel de mode veroorlooft de sterkst-contras- teerende kleuren en de meest-artistieke onregel matigheden. Als het eindresultaat maar een zekere charme heeft hebt u uw doel volkomen bereikt. Beschikt u alleen over smalle reepjes stof dan kunt u nog altijd een blousette „a, rayu- res" vervaardigen. Daarbij moet u dan in het oog houden dat de strepen verticaal moeten loo-

Schager Courant | 1936 | | pagina 17