Een Nederlandsche Agrarische jaarbeurs HARIG bit Beriren. EEN ONDERHOUD MET DEN HEER W. GRAADT VAN ROGGEN. Utrecht, 25 Juli: De mededeeling van den Raad van Beheer der Koninklijke Ne derlandsche Jaarbeurs, dat aan de Seplem- ber-Jaarbeurs te Utrecht een agrarische af- deeling verbonden zal zijn, heeft het A.N.P. aanleiding .gegeven in een onderhoud met den secretaris-generaal, den heer W. Graadt van Roggen, nadere inlichtingen omtrent de plannen tot oprichting eener agrarische jaar beurs in Nederland in te winnen. Dc heer Graadt van Roggen deelde mede, dat in de lzvatste jaren reeds herhaaldelijk plannen opge doken waren om, hetzij als onderdeel der algemeene jaarbeurs te Utrecht, hetzij als afzonderlijke organisa tie in een ander deel van ons land, een jaarbeurs instituut op agrarisch gebied in het leven te roepen. Alen ging daarbij van dc meening uit, dat, evenals zulks op industrieel gebied het geval is geweest, con centratie van de zakelijke belangen op agrarisch ge bied, inzonderheid van de belangen van de landbouw industrie en landbouw-1 ïandel, zeer gewenscht was. Dc gewijzigde tijdsomstandighedefi en de gevaren, welke land- en tuinbouw, vee- en pluimveeteelt en de groote belangengroepen, die zich daaromheen groepecren bedreigen, hebben het bewustzijn ge wekt., dat ook op agrarisch gebied het internationale jaarbeursintermediair diensten zou kunnen bewijzen aan dit belangrijk deel van onze nationale volkshuis houding. Bij de jongste rijksbegrooting werd zelfs te dozen opzichte door een der Kamerleden een vraag tot de regeering gericht en verklaarde deze zich bereid de totstandkoming van een agrarisch gedeelte hij de Ne derlandsche Jaarbeurs te bevorderen. Evenais zulks ïn andere landen het geval was bijv. het Comploir Suisse te Lausanne meende men, dat een goed ifunctionneerend en internationaal ingevoerd, modern geoutilleerd Jaarbeursapparaat goede diensten zou kunnen bewijzen voor het uitbreiden van bestaande afzetmogelijkheden en liet vinden van nieuwe afzet gebieden voor agrarische producten in binnen- en buitenland. Den 22en Mei jl. heeft op initiatief van het Jaarbeursbesluur te Utrecht een vergade ring plaats gehad van vertegenwoordigers van de voornaamste organisaties op land-, tuin- en boschbouwgebied, alsmede op dat van de vee- en de pluimveeteelt. In deze ver gadering, welke op verzoek van het Jaar- beursbestuur geleid werd door Dr. F. E. Posthuma, bleek in breedo kringen belang stelling te bestaan voor de vorming van een agrarische jaarbeurs onder een dak met de „industrieelo" jaarbeurs, welke dit.. Jaar twintig jaar heeft bestaan. Deze belangstel ling zette zich hij de verdere voorbereiding om in daden, waardoor het het jaarbeursbc- stuur mogelijk werd, niettegenstaande den korten termijn van voorbereiding, reeds aan de komende Septemberbeurs (S t.m. 17 Sep tember) een agrarische afdeeling te verbin den. Hoewel de onderhandelingen met dc verschil lende belangengroepen nog niet beëindigd zijn. kon de heer Graadt van Roggen ons toch reeds ecnige inlichtingen verschaffen omtrent den opzet der agrarische beurs, wat hare samenstelling en huis vesting betreft. De inzendingen op deze eerste agra rische beurs zullen nl. van drieërlei aard zijn. In de eerste plaats als „kern "-inzendingen de produc ten zelf van onzen land-t tuin- en boschbouw en van ouzo vee- en pluimveeteelt. Voor het meerendcel zullen dit collectieve, in hoofdzaak demonstratieve inzendingen zijn, die een onpersoonlijke propaganda beoogen voor het product als zoodanig. Zoo zal er een inzending zui velproducten zijn vanwege het crisis zuivelbureau, een inzending pluimvee en eieren vanwege de Ne derlandsche centrale voor eieren en pluimvee en het Nederlandsche eieren controle-bureau, een „kern" op het gebied der zaaizaden en pootgoed, een „kern", een overzicht gevende van onze boschbouw producten, terwijl nog een aantal andere demon stratieve producten-inzendingen in voorbereiding is. Op het terrein der veefokkerij zal het Nederland sche rundveestamboek deelnemen met een 15 stuks stamboëkveo vijf stuks van elk der drie erken de Nederlandsche veeslagen dat gehuisvest zal worden in een speciaal daarvoor te bouwen stal op het Vredenburg. Rondom deze kern-inzendingen zullen zich groe- peeren de stands der meer op direct zakelijk belang georienteerde fabrikanten van en handelaren in de verwerkte bodemproduclen en voortbrengselen van veeteelt. Voorts der fabrikanten van en handelaren in werktuigen, machinerieën, tchnische apparaten, chemische producten transport- en verpakkingsmate riaal, kortom van die artikelen, die in den ruirnsten zin des woords te beschouwen zijn als hulpmidde len voor den -land- en tuinbouw. Voor de ontwikkeling van liet agrarisch bedrijfs leven toch is in hoogc mate van belang een goede outillage, de toepassing der meest moderne vindin gen, het gebruikmaken van de nieuwste methoden op het gebied der bodemcultuur. Door eenmaal per jaar in het najaar de fabrikanten van en han delaren in landbouwhulpmiddelen, kunstmeststoffen veevoeder, enz. te Utrecht op zakelijke basis te con- centreeren hoopt men niet alleen de belangen van de landbouwindustrie en lanbouwhandel, maar ook die van den landbouw en veeteelt zelf te kunnen be vorderen. De reeds vroeger aan de najaarsbeurzen verbonden groep werktuigen en machinerieën voor de zuivelindustrie zal voortaan deel uitmaken van de agrarische jaarbeurs. Tenslotte zullen de bezoekers der agrarische beurs kennis kunnen nemen van hetgeen door rijks- en andere diensten gepresteerd wordt ten behoeve van de bevordering ofd en waarborg van de crualiteit van de Nederlandsche agrarische producten. Ook dit is een belangrijke factor bij het streven om den afzet van onze agrarische producten te vergrooten. Van de zijde van deze voorlichtingsdiensten mocht het Jaarbcursbestuur groote medewerking onder vinden: de plantenziektenkundige dienst, de Neder landsche algemeene keuringsdienst, verschillende proefstations, enz. hebben bereids inzendingen toe gezegd. Een groote binnen- en buitenlandsche propaganda voor het bezoek is reeds aangevangen. Ook hierbij ontbreekt bet niet aan de medewerking van diverse organisaties. Een speciale commissie van advies uit het agrarische bedrijfsleven staat het Jaarbeurs- bestuur hierbij -terzijde. De agrarische Jaarbeurs zal worden gehuisvest in het parterre-gedeelte van het tweede en derde Jaar beursgebouw en in verschillende tijdelijke paviljoens, welke op het Vredenburg-terrein zullen worden op gericht. Voor de inzendingen o.a. op het gebied van. de boom- en plantenkweekerij, landbouwwerktuigen, enz. is een gedeelte in de open lucht op het Vreden burg gereserveerd. De deelneming is reeds van dien aard, dat het Jaarbeursbestu'ur aan het gemeentebestuur van Utrecht verzocht heeft ditmaal de beschikking te mogen hebben over het Vredenburg in vollen om vang. VOLKSSPELEN OP OOSTDORP. De Volksspelen, welke gistermiddag, onder groote deelneming van de zijde der kinderen, aan den Turfweg op Oosidorp werden gehouden, hebben het met 't weer buitengewoon getroffen. Hctw as niet te warm en toch luisterde een vroolijk zonnetje dit- maal het jaarlijksche feest op. Het comité dat zich ook dit jaar weer zeer veel moeite had getroost heeft ongetwijfeld eer van zijn werk gehad. Er heerschte een gezellige drukte en een groote vroo- lijkhcid op het met vlaggen versierde feestterrein en er is door de meisjes en jongens, groot en klein, met zeer veel animo om de prijzen gestreden. Wij laten hieronder dc uitslagen der verschillende wedstrijden volgen: Zakloopen (jongens var. 69 jaar): 1. O. de Waart, 2. C. Roobeek, 3. G. van Zandbergen, 4. G. Winder, 5. J. Hoeb en G. J. Dekker. Loopen met bal op blad (meisjes van 6—9 jaar): 1. Betsie Ruiter, 2. Joopie Dekker, 3. Elisabeth Roo- sloot, 4. Truus van Wonderen, 5. Toosje Roobeek, 6. Corry Hoeben en 7. Rika Mulder. Mastklimmen (jongens boven 15 jaar): 1. M. Min, 2. R. Wokke, 3. li. Kramer, 4. K. Min, 5. B. Boots, 6. P. de Rover, 7. J. Trebes, 8. H. Roosloot, 9. J. Schil der en 10. W. de Vet. Popaankleeden (meisjes van 10—14 jaar): 1. T. Witte, 2. B. Martin, 3. M. Grolman, 4. M. v. Wonde ren, 5. M. Bloedje, 6. M. Koning, 7. T. Koning en 8. T. Boots. Korfbal (meisjes boven 14 jaar): 1. G. Roobeek, 2. II. Koopman, 3. M. Witte, 4. T. Martin, 5. T. Hoebcn en 6. G. Wokke. Ringsteken voor paren: 1. C. Hoeben en dochter; 2 C. Hoeben en vrouw, en 3. W. de Vet en vrouw. Voor alle deelneemsters en deelnemers waren er voorts troostprijzen. 's Avonds was er tot besluit van de feesten een geanimeerd bal in de zaal van ,,'t Berger Veerhuis" van don heer Min. V.V.V. OPENLUCHT-THEATER Tweede Bioscoopvoorstelling. Harry Piel in: „Als de Wildernis roept!" De bioscoopvoorstellingen in het Openluchttheater der V.V.V. worden veel te weinig bezocht. Dat is spij tig, want ze zijn een bezoek inderdaad ten volle waard. Er zijn er wellicht velen die zich door de gure avonden laten weerhouden; men bedenke ech ter, dat het theater is gelegen in een geheel beschut te duinpan, waar men van dc koude winden niets bemerkt en het er dus best is uit 1e houden. En de wondermooie film welke Zaterdag- en gis teravond gedraaid werd, was zoozeer de moeite waard, dat het geringe aantal toeschouwers nog te meer viel te betreuren. „Als de wildernis roept!" met den bekenden acteur Harry Piel in de hoofdrol is een film van buitenge wone kwaliteit. Men valt feitelijk van de eeno ver bazing in de andere en kan zich moeilijk voorstel len, hoe dc man aan de camera al deze geweldige opnamen heeft kunnen maken. Voor dierenliefhebbers vooral gaat er een groote bekoring van uit; een kudde olifanten, die door het oerwoud trekt, boomen ontwortelend en wadend door snelstroomende rivieren; heele troepen antilopen, die vlug hun weg zoeken door dc dichte bosschen, stoere buffels, die met hun woeste koppen door de blade ren loeren en heele families apen,- die slingerend van boom tot boom, onder luid gckrijsch vluchten voor het vervaarlijk gehuil van de hyena. Van buitengewone kwaliteit is ook de dressuur van den wreeden tijger, den loggen olifant en niet te vergeten van den verstandigen chimpansee, die in het huis van zijn meester als huisknecht fungeert cn als een echt mensch mee aan tafel zit en netjes zijn eten met vork en mes naar binnen werkt. Ook voor liefhebbers van de natuur viel er in deze film veel wat hoogelijk te bewonderen was. De pracht van het oerwoud, met z'n ondoordringbare struiken, dc kracht van dc wild ziedende bergstroomen cn de- vergezichten van het strand waar de palmen wuif den op de beweeglijke zee, waren opnamen, welke in een woord schitterend moeten worden genoemd. En voor wie houdt van romantiek en van sensatie was er gelegenheid te over, om van een spannend verhaal dat door de film is heengewevcn, volop te genieten. Menigeen zal den adem hebben ingehou den bij het wilde gevecht van den man tegen den tijger; van de razende vlucht van alle bewoners van een rustig tentenkamp voor een troep wild aan stormende olifanten. Harry Piel toont in deze film weer z'n groote ta lent en als acteur en als krachtmensch. Zooals ge zegd, een film van buitengewone kwaliteiten, waar mede de V.V.V. zeker een goeden greep deed. Een goed journal van Paramount en een geestig teekenfilmpje completeerde dit alleszins belangwek kende programma. Mogen de nog komende voorstellingen zich in een druk bezoek verhucgcn. Ze zijn het ten volle waard! WIERJNGERMEER Door het dak gevallen. Een der bouwvakarbeiders, werkzaam bij de nieu we kapschuren, giced, terwijl hij op het dak liep, dwars door de ctcrnit.-golfplaten, pardoes op den grond. De man smakte van pl.m. 10 Meter hoogte op den grond, doch bekwam slechts een lichte her senschudding, Op advies van den geneesheer mocht hij niet vervoerd worden. De dorschmachines vangen hun werk weer aan. Met de dorschcampagne zal vermoedelijk heden reeds worden begonnen. Weliswaar is het koolzaad dorschen reeds bijna beëindigd' doch morgen vangt de campagne aan van het z.g. witte zaad. Aanvan kelijk zal worden gedorscht van het open veld. Muzikale opluisteringen. Slootdorp werd j.1. Zaterdagavond verrast door een muzikale rondgang, gegeven door de Wierin- germeer-fanfare, terwijl W.werf genoot van de Chr. Muziekvereeniging. Beide dorpen genoten een ge mengd en vroolijk programma, dat groote belang stelling trok. MAN DOOR HOLLEND PAARD DOODGEREDEN. Zaterdagmiddag circa 2 uur had op het bedrijf der Cultuur Mij. beheerd door den opzichter Beukcma, een ontzettend ongeluk met doodelijken afloop plaats Dc paardenknecht Andries Zee, afkomstig uit Twisk, was op dit bedrijf bezig met een paard hooi te rij den. Juist op het oogenblik dat hij den wagen hooi had afgestoken op den transporteur, schrok het paard cn sloeg op hol. Het schichtig geworden dier vloog dwars door de kapschuur en de heer Zee, blijk baar uit vrees voor een botsing met de ijzeren ge binten, sprong van de kar, kreeg tijdens de sprong een slag van den wagen in den rug en rolde onder den wagen, met het gevolg dat hij een wiel over zijn lichaam kreeg. Haastig werd Dr. Hoogkamer ontboden en hoewel na een half uur de getroffene nog tot bewustzijn te rugkeerde, mocht medische hulp niet haten. Na 5 kwartier overleed het slachtoffer, dat 50 jaren oud was, gehuwd en vader van 3 kinderen. Het hollend paard rende door cn sprong bij het bedrijf van Vette door de groote schuurdeur. Nader vernemen wij nog dat door de politie pro ces-verbaal is gemaakt, omdat de wagen, welke op luchtbanden was gemonteerd, niet was voorzien van afdoende remmen. Bedrijfsongeval. Dc binder-chauffeur E. Weiland, afkomstig uit Anna Paulowna, overkwam j.1. Vrijdag een ongeluk tijdens zijn werkzaamheden. Terwijl de machine werkte, zag hij de aandraaislinger meedraaien en wilde deze, terwijl de machine liep, even verwijde ren. Dit ging natuurlijk niet zonder risico en de slinger trof den onvoorzichtige zóó ongelukkig, dat hij een arm brak. Op advies van Dr. Hoogkamer werd het slachtoffer naar Alkmaar vervoerd. Z 1 J P E SCHAGERBRUG. AFSCHEID VAN DEN HEER S. JARING ALS HOOFD DER SCHOOL. J.1. Vrijdagavond werd in de o. 1. school een ou deravond gehouden, speciaal belegd om afscheid te nemen van den heer Jaring, die per 1 September a.s. is benoemd tot Hoofd eener School te Gouda. Om pl.m. 8.30 uur heette de heer Nieuwland in zijn openingswoord de aanwezigen welkom, er op wijzen de, dat dit do laatste avond was, waarop de com missie den heer Jaring als voorzitter en als Hoofd der school in haar midden had. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer E. Rentenaar, werden onveranderd vastgesteld. Vervolgens was het woord aan den heer Nieuwland, die namens de ouders der schoolgaande kinderen hulde bracht aan de prachtige opvoedende en leer zame arbeid, die dc lieer Jaring gedurende de 10 ja ren, dat hij aan de school werkzaam was, heeft ver richt. Spr. herinnerde er aan, dat het niet de bedoe ling van het scheidend Hoofd is geweest de Zijpe te verlaten, omdat hij geen genoegen meer vond in het werk voor de jeugd cn dc school ter plaatse, doch om een sport op den maatschappelijken ladder te klimmen, mede ter wille van zijn kinderen, die in een stad betere gelegenheid vinden om hun verdere op leiding te genieten. Ook dankte spreker mevrouw Ja ring voor het werk, dat zij in het belang van de schoolfeesten heeft gedaan en voor de trouw, waar mede zij haar echtgenoot steeds ter zijde heeft ge staan. Namens de ouders bood spreker hierbij de familie Jaring een mooie haardfauteuil aan. (Appl.) De heer Jaring dankte, mede namens zijn vrouw, voor deze waardeerendc woorden en voor het prach tige cadeau, dat een waardige plaats in zijn nieuwe woning zal krijgen en de herinnering aan Schager- brug zeker levendig zal houden. Spreker zeide het moeilijk te vinden op dezen laat- sten ouderavond te Schagerbrug het woord te voe ren en afscheid van allen en alles te moeten nemen, wat hem hier in den loop der jaren dierbaar is ge worden. In 't kort ging spreker de geschiedenis van de schooi in Schagerbrug na. Het doel van spr. is altijd geweest een goede geest te kweeken onder de leerlingen, een van de voornaamste dingen, die liet onderwijs en de opvoeding vruchtdragend kunnen doen zijn. Verder werd de samenwerking met de ouders aan een beschouwing onderworpen, deze is thans zeer veel beter dan in 't begin, de ouderavon den groeiden in ieders belangstelling ten voordeele van de school en van de goede verstandhouding tus- schen ouders en onderwijzend personeel. Herdacht werd de steun, die spreker van het Gemeentebestuur heeft gehad, vooral bij de totstandkoming van de nieuwe school. De heer Jaring zei er trots op te zijn, deze school als eerste hoofd to hebben mogen leiden. De toestand, waarin het schoolgebouw verkeert, roemde spreker ton zeerste, waarhij hij dank bracht aan den heer Herman en echtgenoote en den con ciërge Stins voor de plichtgetrouwe wijze, waarop zij hun werk aan de school verrichten. Ook bracht spre ker woorden van dank aan het onderwijzend perso neel, vroeger uit 3, thans nog uit 2 personen be staande. Verder zei spreker als stedeling de plattelandsbewo ners te hebben leeren kennen cn waardceren. Dat hij gaat vertrekken, vindt zijn oorzaak er in hoofdzaak in, dat zijn kinderen een betere opleiding zal kun nen worden gegeven. Het werken in een grootcre school zal wel lichter zijn, doch ook in Gouda zullen er wel teleurstellingen zijn. Een verblijdend ver schijnsel noemde spr., dat vele kinderen, die de la gere school te Schagerbrug bezochten, nu hoogerop gingen: 2 oud-leerlingen bezoeken zelfs de Univer siteit te Amsterdam. Dat enkelen dezer leerlingen hier aanwezig waren, trof spr. zeer. Het was hier echter niet steeds vreugde, ook smartelijke gebeurtenissen zijn gepasseerd. In 10 jaren tijd zijn 3 leerlingen ons door den dood ontvallen en spreker bracht in ge voelvolle woorden hulde aan hun nagedachtenis. Ten slotte beval spreker de schoolfeesten cn het St. Ni- colaasfeest bij zijn opvolger warm aan, wekte de ou ders op deze mooie kinderfeesten zooveel mogelijk te steunen, ook in het belang van de schoolopvoeding en uitte de beste wcnschen voor dc toekomst van de school. Hierna word alle aanwezigen door mevr. Jaring en haar helpsters een verversching aangeboden. Door de familie Herman werd den heer Jaring een aschbalc aangeboden, een attentie, die zeer op prijs werd gesteld. Het scheidende Hoofd vond voorts nog gelegenheid mevr. Schipper, die zich als lid van de commissie van toezicht op de nuttige handwerken voortreffelijk van haar plicht heeft gekweten, te bedanken. Aan het einde richtte mej. Krul het woord tot den heer Jaring, waarin spr. er op wees, dat de samen werking in de afgeloopen 10 jaren niets te wenschen heeft overgelaten in dat de verhouding steeds uitste kend is geweest. Zij sprak do hoop uit, dat de heer Jaring ook in Gouda de onontbeerlijke samenwerking en het vertrouwen zal mogen vinden bij zijn nieuw personeel, zoowel als bij de ouders. „Schagerbrug", aldus spreekster, „vergeet U niet." De heer Jaring dankte hartelijk voor deze woor den. Nadat een ieder persoonlijk afscheid van den heer en mevr. Jaring hadden genomen, gingen allen in dankbare stemming huiswaarts. Het afscheid in de school. Zaterdagmorgen werd in de school afscheid ge nomen van den heer Jaring, waarbij behalve perso neel en leerlingen, ook Burgemeester en Wethou ders en den Gcjnecntesecretai'is van Zijpe tegen woordig waren. DINSDAG 28 JULI. HILVERSUM (1875 M.V AVRO-uitzending6.30 R.V.U. 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwijding; Grampl; 10.30 Ensemble J. Kroon; 11.00 Huish. wenken; 11.30 Vervolg ensemble J. Kroon; 12.45 Grampl; 1.30 Omroeporkest en gram. pl; 3.00 Liedjes a. d. vleugel, pianospel en grampl;' 3.45 Lvra-trio; 4.30 Kinderkoorzang; 5.00 Voor de kin deren; 5.30 Omroeporkest; 6.30 Vliegles; 7 00 Concert door „De Staalmeesters"... 7.40 Causerie „Sleepen en Sjouwen"; 8.00 Berichten A.N.P.; Mededeelingen? 8.15 Gevar. programma mmv. De Violicrs, De AVRO- Girls en solisten; 10.30 Grampl; 11.00 Berichten A.N, P.; 11.10—12.00 Dansmuziek. HILVERSUM (301 M.) KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Grampl; 11.30 —12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Grampl; 2.0Q Vrouwen uur; 3.00 KRO-orkest; 3.45 Grampl; 4.15 KRO-Kamer- orkest mmv. solist; 5.00 Grampl; 5.15 Vervolg KRO- orkest; 5.45 Felicitatiebezoek; 6.00 Grampl; 7.00 Be richten; 7.15 Techniek der Luchtbescherming; 7.3a Sporthalfuur; S.00 Berichten A.N.P.; Mededeelingen; 8.10 Sted. Orkest Maastricht; 9.00 Grampl; 9.15 Po pulair concert 9.45 Grampl; 10.30 Berichten A.N.PJ 10.35 Sprato Calza en zijn orkest mmv. solist; 11.15— 12.00 Grampl. DROITWICH (1500 M.) 11.20 Orgelspel; 11.50 Grampl; 12.20 Sportverslag", 12.35 BBC-Schotsch-orkest mmv. soliste; 1.45 Sport verslag; 1.55 Het Sharpe Sextet; 2.35 Grampl; 3.20 Sportverslag; 3.35 Het Clifford kwintet; 4.20 Gram. pl; 4.45 Sportverslag; 4.55 Het Carlton Hotel-orkest; 5.35 Het Vario-Trio mmv. soliste; 6.50 Het BBC-Mili- tair kwintet: 7.20 Komische dialoog; 7.35 Declamatie; 7.50 Ch. Ernesco's kwintet; 8.20 Korte causerie; 8.25 Dansmuziek; 9.00 Radiotooneel; 9-50 Berichten; 10.20 Zang en Het New London-Trio; 11.3512.20 Dans muziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Orkestconcert; 12.35 Ver volg concert; 2.50 Grampl; 5.50 en 6.50 Orkestconcert 9.05 Cabaret-programma; 11.0512.35 'Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 6.20 Populair concert; 8.20 A. Goronzy's orkest; 9.20 Blaasconcert; 10.20 Hans Bund's Kapel, Ferdy Kauff- man's orkest en solisten; 12.20 Omroep-amusements- orkest en solisten; 2.20 Gevar. concert; 3.20 Fransche operamuziek; 4.20 Populair concert; 6.20 Dansmu ziek; 7.20 Grampl; 8.20—1.15 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL (322 en 484 M.> 322 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Klein-orkest; 1.30 Dans muziek; 1.50—2.20 Grampl; 5.20 Dansmuziek en gr. pl; 6.50 en 7.20 Grampl.; 8.20 Kleinorkest; 8.40 Voor dracht; 9.05 Klein-orkest; 9.20 Cabaret: 10.30—11.20 Grampl. 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Dansmuziek; 1.30 Kleinorkest; 1.50 Grampl. (tot 2.20); 5.20 Solis- tenconcert; 6.35 Grampl; 6.50 Salonorkest; 8.20 Fauré concert; 9.20 Opera-uitzending; 11.00—11.15 Grampl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Volksconcert; 10.20 Berichten; 10.35 Reportage; 10.50 Grampl; 10.55—1.15 Dansmuziek. Door Jacob Schoorl werd namens de leerlingen het scheidende schoolhoofd onder een toepasselijk gedichtje een prachtige pasteltcekening aangeboden, waarvoor de heer Jaring hartelijk dankte. De heer Kingma uitte zijn dank voor de prettige wijze van samenwerking, terwijl namens het Ge meentebestuur der Burgemeester in hartelijke be woordingen afscheid van den heer Jaring nam. De heer J. A. de Boer voerde het woord namens de Commisie van toezicht op het lager onderwijs. De heer Jaring dankte, zichtbaar ontroerd, voor de waardeering die dezen dag op zoo ondubbelzin nige wijze tot uiting kwam. Aan mej. Krul en den heer Kingma werd door Annie Jaring. namens haar vader een aandenken aan diens hoofdschap te Schagerbrug aangeboden. Nadat allen een versnapering was uitgedeeld en de kinderen een „Lang zullen ze leven" hadden ge zongen, was het oogenblik van scheiden daar en gingen allen na een persoonlijk afscheid, huistoe. Oade rijwielbelastingplaatjes. Nu aanstonds weer nieuwe rijwielbelastingplaatjes moeten worden aangeschaft, herinneren wij er aan, dat mej. G. Smit alhier, gaax-ne oude plaatjes in ontvangst zal nemen, ten behoeve van „Zonnestraal", inrichting voor de verpleging van t.b.c.-lijders van alle gezindten. Ook andere metalen, b.v. capsules van flesschen e.d. zijn welkom. NIEUWE N 1 E D O RP, De oude rijwielbelastingplaatjes zullen weldra weer vervangen moeten woi'den door nieuwe. Een ieder is er natuurlijk van doordrongen dat deze oude plaat jes goede diensten kunnen doen ter bestrijding der t.b.c.-besti'ijding en leveren deze dan ook weer in bij de betreffende personen. De heer Bangma alhier zal zich voor N. Niedorp en omstreken gaarne met de ontvangst belasten. HARENKARSPEL DIRKSHORN. De dienstgeleider der Directe Belastingen maakt bekend, dat er gelegenheid bestaat voor het aanvra gen van kostelooze rijwielmerken op Maandag 27 Juli, Woensdag 29 Juli en Vrijdag 31 Juli, des avonds van 6—9 uur (n.t.), ten huize: Oosterdijk F 45. WASCHDAG IN 1NT)IE „Jumbo, schei nu eindelijk eens uit met bel lenblazen"

Schager Courant | 1936 | | pagina 7