RAAD SCHAGEN Schagenl - 'sGravenzandel Zaterdag 1 Augustus 1936. SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 10031 Schagen in eere hersteld Bouwmeester-Revue in Theater Royaal ZONDAG a.s. faMBaiai Geen huurtoeslag voor „Goed Wonen" Veld- en Kanaalstraat blijven particulier eigendom De burgemeester zal autovallen doen uitzetten Een ket mag niet op de openbare weg worden gestald Vergadering van den Raad op Vrijdag 31 Juli 1936, Öes namiddags te kwart over .7 uur. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester; Secretaris de heer A. C. Rogge veem Afwezig de heeren Buiskool en De Vries met ken nisgeving, Ingekomen stukken. Ged. Staten keurden goecf verordening opcenten personeele belasting, idem reinigingsrechten, idem hondenbelasting, idem heffing leges, idem heffing opcenten gemeentefondsbelasting; besluit verkoop bouwterreinen, besluit betreffende de borgstelling van den gemeente-ontvanger en suppletoire begroo- itingen. Voorts kwamen in verslag vleeschkeuringsdienst 1935 en verslag van de vergadering op 29 Mei van de commissie van uitvoering van den Vleeschkeurings- Idienst in den Kring Barsingerhorn. Ingekomen ïs proces-verbaal van opname van kas fcn boeken van den gemeenteontvanger op 16 Juni Ü936, Slechte koopmanschap. De heer G. Bras "deelt mede, dat hij niet accoord gaat met den door den Raad vastgestelden huurprijs [van een terrein aan de haven. De heer Van Erp informeert of hiermee de zaak fs afgedaan, n.1. of beide partijen nu weer vrij zijn? Voorzitter zegt van ja. De heer Bras is op de voor- Waarden niet ingegaan, dus daarmede is de zaak uit. Zooals bekend, hadden B. en W. een huurprijs per M2. vastgesteld van 10 cent, de Raad heeft het op 15 cent gebracht. De heer Schoorl wijst er op dat zeer jammer is ge weest dat de Raad dit besluit heeft genomen. Naar het oordeel van B. en W. was 10 cent een ruime huur prijs en de gemeente lijdt nu schade. Eerstens om dat het perceel grond hoogstwaarschijnlijk onver- huurd blijft, wat nog niet 't ergste is, maar tweedens houdt dit in, dat de heer Bras zeer weinig zal laten (aanvoeren aan onze haven. Dat geeft schade voor de lig- en kadegelden. En verder zal het de werkloos heid bevorderen, omdat het losse personeel dat voor lossen van de aanvoeren noodig is, nu niet uit Scha- gen zal worden betrokken. Het Rijk vraagt aan de Stolpen maar 5 cent per M2. Spr. betreurt het zeer 'dat de raadsmeerderheid niet meer vertrouwen in B. en W. heeft gehad. De heer Dekker onderschrijft 'deze meening en Wenscht pogingen om met den heer Bras nog tot over eenstemming te komen. Spr. betreurt het dat de heer Bras zoo kortaf de zaak afbreekt. Het stuk wordt voor kennisgeving aangenomen. Eierveiling en het verleenen van cre dieten. Van het accountantskantoor J. X de Vries ïs Inge komen rapport inzake de controle over de gemeente- leierveiling over het eerste kwartaal 1936. Door de Commisie voor de Eierveiling werd leen overzicht gegeven van het debiteurencijfer en Opgemerkt wordt, dat de commissie oordeelt, dat er ivoor ongerustheid t.a.v. de debiteurenposten geen grond bestaat. Intusschen wordt door de commissie Op de debiteurenposten voortdurend toegezien. De heer Van Erp komt aan de hand van het rap port over de eierveiling terug op zijn reeds eerder ge uite meening, omtrent het verleenen van credieten aan de koopers van eieren op onze veiling. Spr. meent, hoewel de credietwaardigheid der betrokkenen niet. kunnende beoordeelen, wat echter ook 't geval met de commissie is, dat het geen pas geeft om van wege de gemeente die menschen aan bedrijfsgeld te helpen. Spr. vraagt aan B. en W. alle pogingen aan te wenden dit crediet te beperken. .Voorzitter acht het ook verkeerd, maar een eier- (Veiling is nu eenmaal iets aparts en wil men de con currentie, die zeer groot is, het hoofd bieden, dan moet het wel. De heer Schoorl, voorzitter der commissie, kan in bpenbare vergadering geen namen noemen, maar zegt 'dat van de lijst van koopers die aan het rapport is toegevoegd, er nog maar 2 zijn die nog een bedrag moeten betalen. Al de anderen hebben betaald. Maar 'er bestaat niet de minste reden tot ongerustheid. Trouwens, nu de aanvoer kleiner is en er minder wórdt gekocht, zijn deze bedragen uit den aard der zaak reeds lager dan vroeger. De commissie doet al les om de bedragen te verminderen en dat is ook gelukt. Er is geinformeerd naar de credietwaardig heid dezer koopers en de berichten zijn niet alarmee rend. Spr. is 't eens dat 't beter was dat 't niet ge schiedde, maar bij een eierveiling heeft men de koopers niet zoo vast in de hand. Doen wij het niet, 'dan koopen de menschen elders. Laat de Raad ech ter vertrouwen in de commissie hebben. De heer Van Erp is nog niet bevredigd. De gemeente mag geen crediet verleenen met de kans op het loo- pen van finantieele schade. Sommige koopers zijn wellicht credietwaardig, maar zeker niet allen. Èn dan gaat het niet op crediet te verleenen voor 6000 a 7000 eieren. Dan moeten er maar andere wegen ge zocht, worden om onze veiling op peil te houden. Voorzitter zegt dat er vértrouwen gevraagd wordt ïn de commissie. De heer De Veer wil de commissie wel vertrou wen, maar ook spr. dringt aan op beperking, of schoon er soepelheid moet worden betracht. Ook de heer Van Erp zegt dat het hier niet gaat 'om vertrouwen in de commissie, ook niet om vertrou wen in de koopers. Spr. zijn de bedragen te hoog. Elke zakenman beperkt tegenwoordig het crediet zijner klanten, de gemeente mag en kan zich de luxe niet permitteeren om op deze wijze gratis geld te leenen. Het rapport wordt voor kennisgeving aangenomen. Goed wonen. Medegedeeld wordt, dat B. en W. aan het Bestuur van „Goed Wonen" bericht zonden, dat waar de wo ningen der vereeniging steeds bewoond zijn, er geen termen aanwezig zijn om tot huurverlaging mee te werken, welke verlaging dan ten laste der gemeente kas zou komen. De heer Bijlsma is het met het oordeel van B. en W. niet eens en spr. begrijpt niet hoe haar meening omtrent het al of niet bijdragen in de huur zoo spoe dig kan veranderen. Eerst willen B. en W. wel een bij drage en nu een paar weken later weer niet. Voorzitter wijst op het door de gemeente met Goed Wonen aangegane contract en dat de Raad zelf heeft goedgekeurd en dat wat Goed Wonen vraagt, ver biedt. Mr. Buiskool heeft in den Raad daarop de aan dacht van B. en W. gevestigd. Van dat contract mo gen wij niet afwijken. De eenige personen die onder de huurders voor een bijslag in aanmerking zou ko men, is in staat een andere woning te zoeken. De heer Bijlsma vindt 't vreemd. Er zijn huurders die op dit raadsbesluit hebben gewacht en nu aan stonds zullen heengaan. Dan komen er huizen leeg en wordt er grooter schade geleden dan de bijslag zou bedragen. Voorzitter zou dat zeer spijten, maar spr. kan het contract niet wijzigen. Het verzoek van Goed Wonen wordt voor kennis geving aangenomen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verorde ning op de heffing van vergoeding voor inlichtingen uit het bevolkingsregister. Aldus vastgesteld. Lig- en Kadegelden. In de plaats van de verordening tot heffing van havengelden, stellen B. en W. voor, vast te stellen een verordening op de heffing van lig- en kadegelden. Voor elk vaartuig voor hetwelk aan kade of wal ligplaats wordt genomen, bedraagt het liggeld per reis en per ton laadvermogen l1/^ cent. Het liggeld kan ook per jaar worden betaald en zal alsdan per 50 ton laadvermogen of gedeelte daarvan f 12.50 be dragen. K a d e g e 1 d. Wanneer door of vanwege B. en W. vergunning is verleend voor het gebruik van een kade of wal tot tijdelijke opslag van goederen, dan is daarvoor verschuldigd: voor eiken M2. per dag of gedeelte daarvan ZV2 cent. De heer Stam vraagt of deze liggelden ook ver schuldigd zijn door de firma Stoel en Z. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Na artikelgewijze behandeling wordt de verorde ning zonder verdere bespreking goedgekeurd, B. en W. stellen voor te besluiten tot liquidatie van het akkerbouwvoorschot ten name van Gebr. J. en V. Waij. De heer de Veer vindt de houding van Ged. Staten vreemd. Hij meent dat eerst in betere tijden kan worden beoordeeld of deze credieten waardeloos zijn. Spr. stelt voor jaarlijks van gemeentewege de rente aan de Boerenleenbank te betalen en eerst later te beoordeelen of liquidatie noodig is. Wethouder Schoorl zegt dat het niet de bedoeling is deze gelden aan de debiteuren te schenken, doch de vordering van de Boerenleenbank over te nemen. Zeker zullen deze posten later van Gebr. Waij wor den teruggevorderd. De heer de Veer had de kwestie dan verkeerd be grepen en had slechts bezwaar als de gelden waren geschonken, hetgeen een uitzondering op den regel zou zijn geweest, welke spr. ongewenscht acht. Confonn voorstel van B. en W. besloten. Uitkeering R.K. school. Naar aanleiding van het verzoek van het R.-K. schoolbestuur om een uitkeering van f 5?200, volgens art. 205ter L. O. wet 1920, zulks in verband met de bezuinigingsplannen van den Minister, stellen B. en W. voor een annuïteitsleening aan te gaan, tegen een rente van hoogstens 4% en voor een tijd van 50 jaar, teneinde aan genoemd schoolbestuur een uitkee ring van f 56823.80 te kunnen verstrekken. De heer Stam wijst op een verschil in' de genoem de cijfers. De Voorzitter merkt op dat het verschil is ontstaan door een verbouwing, waardoor een herschatting noodig was. Conform voorstel van B. en W. besloten. Ten behoeve van het eeuwigdurend onderhoud van een graf ter algemeene begraafplaats, stellen B. en W. voor te aanvaarden een bedrag van f 100..van Jacob Blom te Schagen. Conform besloten. Aanbieding gemeenterekening dienst '35. Tot leden der commissie tot het nazien dezer rekening worden benoemd de heeren Stam, Bijlsma en de Veer, die hun benoeming aannemen. Borgstellingsfonds. Nu de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier heeft bericht dat zij be sloten heeft een der twee door haar aan te wijzen permanente bestuursplaatsen in het Middenstands- borgstellingsfonds voor onze gemeente beschikbaar te stellen, en de Voorzitter deze benoeming heeft aan genomen, stellen B. en W. den Raad voor in te trek ken het raadsbesluit van 15 Mei, tot intrekking van het besluit tot deelname in het fonds en dus mede werking te verleenen aan het Middenstandsborgstel- lingsfonds. De Voorzitter zegt met genoegen de opdracht van de wethouders te hebben aanvaard en deelt mede, thans zelfs als tweede penningmeester in het dage- lijksch bestuur te zijn gekozen. Zonder discussies aangenomen. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting, dienst 1936. Waarnemend Gemeente-Ontvanger. B. en W. stellen den Raad voor, tot waarnemend Gemeente-Ontvanger te benoemen den heer K, H. Holtrop, le Ambtenaar ter Secretarie alhier. De heer Holtrop wordt met algemeene stemmen benoemd en legt in handen van den burgemeester de vereischte eeden af. Lid Vleeschkenringsdienst. Naar aanleiding van bedanken als zoodanig door den heer J. Schoorl Pz., stellen B. en W. den Raad voor een benoeming als vertegenwoordiger der ge meente aan te bevelen, de heer Mr. Dr. J. A. E. Buiskool. De Voorzitter deelt mede, dat dit bedanken dient om een betere functieverdeeling in het college te bevorderen. De heer Buiskool wordt met 8 stemmen voor en 1 blanco conform het voorstel van B. en W. benoemd Benoeming Havenmeester. B. en W. bieden de navolgende alphabetische aan beveling aan: N. Hoogschagen, Schagen, J. Keesman, Schagen. Na beraadslagingen in comité wordt benoemd de heer Hoogschagen met 5 stemmen tegen 1 op den heer Keesman en 3 op den heer Lievens. De datum van indiensttreding wordt bepaald op 1 September a.s. Bezoldiging onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de U.L.O.-schooL In verband met de op wachtgeld stelling van de onderwijzeres Mej. A. P. Visser, stellen B. en W. den Raad voor een oproeping te plaatsen voor sollici tanten naar de betrekking van onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de U.L.O.-school op een bezoldiging van f150.— per jaar, hetgeen overeen komt met ongeveer f2.per lesuur. Conform besloten. Overname van de Veldstraat en de Ka naalstraat. Naar aanleiding van het aanbod van den heer M. C. Tuinman alhier, betreffende bovenvermeld onder werp, stellen B. en W. den Raad voor, bedoelde straten voor de gemeente in eigendom over te ne men voor den prijs van f 1.per perceel. Wordt dit voorstel aangenomen, dan stellen zij voor de Veldstraat te doen voorzien van een teerdek, waarvan de kosten volgens raming van den Ge meente-Architect zullen bedragen f140. De heer Stam merkt op dat de heer Tuinman in zijn aanbod zegt dat de straten in goede staat verkee ren en verbaast er zicho ver dat de gemeente nu direct al f 140 moet betalen voor verbetering. De heer Van Erp onderschrijft dit standpunt. De Voorzitter is het niet met de heeren eens. Een straat kan in goeden staat van onderhoud verkeeren, doch in het oog van het gemeentebestuur toch ver betering behoeven. De heer Bijlsma zegt er mede bekend te zijn dat de onderbouw van deze straat zeer licht is en niet geschikt voor zwaar verkeer. Hij vreest voor geregeld en duur onderhoud en is van meening dat een dek van straatsteenen veel beter zou zijn. De Voorzitter merkt op dat dit veel te duur zou worden van aanleg. De heer De Veer dringt ook aan op voorziening door den heer Tuinman, alvorens de straat wordt overgenomen en wijst op de indertijd vastgestelde verordening, welke voorschrijft dat dergelijke straten in goede bruikbaren staat moeten verkeeren, alvo rens ze door de gemeente worden overgenomen. Wethouder Schoorl is van meening, dat een straat zeer goed in deugdelijken staat van onder houd kan zijn, doch dat het voor de gemeente voor- deeliger kan zijn om ze van een teerdek te voor zien met het oog op zeker komende klachten van stuiven. Hij wijst daarenboven op het minder wen- schelijke, dat straten, welke voor het openbare verkeer worden gebezigd, in handen van particu lieren zijn en betwijfelt of de door den heer De Veer aangehaalde verordening op dit geval van toe passing zou zijn. Daarnaast is hij de meening toegedaan, dat het moreel niet verantwoord is een eigenaar van een straat nog daarenboven stratenbelasting te doen betalen, als de gemeente niets aan het onderhoud ten koste legt. Spr. raadt aanneming van het voor stel van B. en W. aan. De heer De Veer is niet overtuigd en zal zijn stem aan het voorstel niet geven. De heer Van Erp ziet in de tegenstrijdigheid In het voorstel van B. en W. het bewijs, dat de straat thans niet in behoorlijken staat verkeert. Spreker wijst ook op derving van de straatbelas ting bij overname. De heer Schoorl weerspreekt dit en attendeert de heer Van Erp er op dat de gemeente natuurlijk wel degelijk deze belasting zal kunnen heffen. Met algemeene stemmen tegen, behalve die van den heer Schoorl, wordt het voorstel verworpen. Vastgesteld worden: kohier straatbelasting, kohier tonnen- en rioolbelasting en kohier schoolgeld Fran- sche cursus, welke respectievelijk bedragen f 6458.20, f4330, f843, f209.39. Rondvraag. De heer Van Erp wijst op de slechte staat waar in de straat langs de haven verkeert en dringt aan op spoedige voorziening. De Voorziter zegt dat de toestand inderdaad zeer slecht is en dat ze in Aug. zal worden voorzien. De heer Van Erp: Augustus 1936? De heer Dekker wijst op het woeste rijden van automobilisten door de kom der gemeente. De Voorzitter zegt scherper maatregelen toe en zal enkele autovallen doen opstellen, teneinde de schuldigen te kunnen betrappen, daar dit op andere wijze zeer moeilijk is en op een vermaan steeds een ontkenning volgt. Mej. Kamp vraagt of het geoorloofd is het verkeer op een trottoir geheel af te sluiten. De Voorzitter antwoordt ontkennend. Mej. Kamp vraagt dan maatregelen tegen het feit, dat elke week Donderdag; tusschen 9 en 10 uur v.m., door een handelaar een ket wordt vastgebonden aan de deurknop van den heer Dekker in de Regenten straat, waardoor men genoodzaakt, is het trottoir te verlaten, daar het dier dikwijls dwars in de straat gaat staan. (Hilariteit.) De Voorzitter verzoekt mej. Kamp dergelijke din gen in het vervolg persoonlijk of door middel van een briefje te zijner kennis te brengen. Mej. Kamp zegt dit toe en deelt mede, zelf al aan merkingen tegen den deliquent te hebben gemaakt, echter zonder succes. De Voorzitter wijst er op, dat Donderdags de bei de politiemannen in het centrum der gemeente noo dig zijn, doch zal op het gesignaleerde doen toezien en er een eind aan maken. Daar niemand meer het woord verlangt, sluit de Voorzitter de openbare vergadering, waarna de Raad in comité gaat ter bespreking van een reclame te gen een aanslag in de vermakelijkheidsbelastang. TOCH CENTRUM-GEMEENTE. In ons blad van 27 Juni ƒ.1. wijdden wij een uit voerig artikel aan het nieuwe werkverschaffings plan in Noordholland, bij welk project. Schagen was ingedeeld bij de gemeente Zijpe, welke laatste gemeente als centrumgemeente voor Noordholland- Noord werd aangewezen. Wij merkten daarbij op, dat volgens betrouwbare inlichtingen, Schagen als centrum-gemeentewas gepasseerd, omdat de burgemeesters der centrum gemeenten ambtshalve voorzitter worden van de commissies en men blijkbaar onze burgemeester daarvoor niet geschikt oordeelde. Dat dit passeeren van Schagen als centrumge meente meerderen sterk naar de kruin stak, hebben wij gelukkig herhaaldelijk kunnen constateeren en blijkbaar was ook het dagelijksch bestuur onzer gemeente met het besluit van Ged. Staten minder ingenomen, althans de heeren vroegen over deze beslissing een audiëntie aan bij dat college. Naar wij vernemen, is als gevolg van deze plaats gevonden conferentie thans aan Schagen haar recht matige plaats als centrum-gemeente hergeven. Of echter onze burgemeester ook fungeeren zal als leider der Commissie, kon men ons nog niet mededeelen. „LACHENDE KOMEDIANTEN". Ik ben een komediant maar een lachende Met deze woorden eindigde de onvergelijkelijke Bu- ziau Donderdag de Bouwmeester-revue, die Donder dag en Vrijdag en heden, Zaterdagavond, in Theater Royal gaat. „Lachende Komedianten" aan gene tfijde van het voetlicht, maar een daverend gelach aan deze zijde drie avonden lang krom van 't lachen!! Elk jaar opnieuw genieten wij van deze op zich zelf staande revue-kunst en noch aan Buziau, noch aan de Bouwmeester-revue merkt men de moeilijk heden van de jaarlijksche herhaling. Eerder zouden wij" willen neerschrijven, dat het met deze revue en speciaal met Buziau nog steeds excelsior gaat. De laatste, deze onweerstaanbare komiek, is ongetwijfeld nog in zijn groote jaren. De avond, zooals we dien Donderdag meemaakten, overtrof weer elke verwach ting. Het was weer een rijke afwisseling van scènes, die van een ongeëvenaarde aantrekkelijkheid voor den toeschouwer zijn, één genot van kleur, beweging en frischheid en dan „Buus" op z'n allerbest die de zaal telkens weer doet gieren en brullen van den lach. Hartelijk en gul in onze dank en bewon- dering zijn wij voor de zeer fijn-komische scènes, voor zijn groote originaliteit en vindingrijkheid. Door het steeds oplaaiende enthousiasme heeft het publiek getoond hoe het zijn Kunst (met een groote K) waar deert, hoe Schagen en omgeving Buus vereert! Wij zien Buziau het eerst verschijnen als een soort prototype, namelijk een vondeling, die door een reis wagen vol dartele tooneelspelers wordt gevonden. Deze Vondeling groeit zeer snel uit zijn wieg en ontwikkelt zich voorspoedig tot het wereldwijze kind „Buusjc", dat van zijn kinderstoel uit de wereld verbaast met zijn opmerkingen en levenswijsheid. Het spel gaat dan eerst recht beginnen. Dc eene dolle scène volgt de andere op, afgewisseld door fi nales en balletten, vol kleur, en door zeldzame be lichting tot ware schilderijtjes omgetooverd. Buziau had natuurlijk weer muzikale nieuwighe den, al moet gezegd worden, dat wij ditmaal van hem als straatmuzikant meer levenswaarheden hebben gehoord dan muziek. En dan als operazanger als stemwonder hoe weet hij het publiek op oer-komische wijze de werkelijke operazangers voor oogen te tooveren. Zijn mimiek is dan bewonderens waardig, fijntjes en in deze scène weet hij deze gave tot in het volmaakte tot uitdrukking te brengen Bij zoo-iets is Buus op zijn grootst! Vervolgens als „goochelaar", het afscheid bij den trein, als bruid, die op haar bruigom wacht"; in al deze creaties hebben wij zijn veelzijdig talent kun nen bewonderen. Niemand beter dan Buziau, die de kracht van het zoogenaamde misverstane woord kent, en die steeds daardoor weer het publiek doet bulderen van het lachen. Wanneer we tot nu toe alleen over Buziau schrij ven, dan komt dit omdat Buziau Buziau is!! Daar mee is eigenlijk alles gezegd. Nochtans heeft ons het vele andere eveneens kun nen bekoren en hoe zou dit ook anders kunnen, waar de Bouwmeester-revue steeds de hoogste eischen aan de aankleeding en de balletten stelt. En dan kan „1936' in alle opzichten met haar voor gangsters wedijveren. Het was alles keurig, tot in de 'puntjes verzorgd. De Bojar-bruiloft, de Cocktailbar, een romantische avond, waar Lodewijk XV en madame de Pompa- dour niet ontbreken, een Venetiaansche Nacht alle bieden zij gelegenheid te over voor de vertooning van dans- en balletkunst in schoone omlijsting. Siem Nieuwenhuyzen, Willv Walden en H. Bood wa ren de voornaamste tegenspelers van Buziau, en mèt de vele anderen weten ze dat op 'n wijze te doen, die er toe leidt, dat het in deze revue in alle opzichten „botert", om maar met een van de vele geestige slagwoorden van Buziau in deze revue te eindigen. 3e KI. Kon. Ned. Voetbalbond. AANVANG 2 UUR. VOORZICHTIG MET EEN HOND! Een onzer plaatsgenooten had zijn „fik" aan een riem vastgebonden aan een boom, terwijl hij zich liet scheren. De coiffeur had zijn plicht in alle op zichten gedaan en de klant vertrok. Buiten kwamen een paar kennissen aan, en een greep al gekscherend naar den baas van den hond onder den uitroep, nu heb ik je! Maar de fik, die niet malsch is, trok als een dolle aan zijn riem, deze brak en in minder dan geen tijd besprong hij de zoogenaamde aanvaller van zijn baas en takelde deze zóó toe, dat jasje, arm etc. de duidelijke sporen ervan droegen. Dokter moest zelfs zijn hulp verleenen. Zoo ziet men, met honden is voorzichtigheid geboden. ONGEVAL. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur raakte een wielrijder, een knaapje uit 't Veld, J. Sm., op de hoek SpoorlaanRegenten straat onder de auto van de fa. Sch. te Alkmaar. Het ventje bleek dusdanig aan de beenen te zijn verwond, dat hij moest wor den opgenomen en een onderdak vond bij den heer R. Band. Hier verleende Dr. Nanninga, die inmid dels was gewaarschuwd, medische hulp. Het slacht offer is later per bus naar de ouderlijke woning ge reisd. Zijn fiets was tamelijk zwaar gehavend. SPARTA-NIEUWS. Zondag a.s. speelt Sparta I weer eens een thuis wedstrijd en wel tegen het hier geheel onbekende 's-Gravenzand I, een 3e klas Kon. Ned. Voetbalbond- elftal. Deze vereeniging komt met 2 bussen suppor ters de reis naar het.hooge Noorden maken en wij twijfelen er niet aan of de Spartanen zullen zich

Schager Courant | 1936 | | pagina 12