Vit Bergen. Spaaosche bisschop gearresteerd Mysterieus auto-ongeval aan den Duin weg. Naar wij vernemen heeft er op den Duinweg on der Bergen een auto-ongeval met een geheimzinnig tintje plaats gevonden. Maandagmorgen omstreeks 9 uur constateerden eenige voorbijgangers dat een auto tegen een boom was gebotst, dat het geheele linker voorwiel was verdwenen en in de nabijheid een der zittingen van de auto op den grond lag uit te branden. Nadat dit brandje was gebluscht, werd de politie van een en ander kennis gegeven, welke terstond een onderzoek instelde. Uit de ter plaatse aanwezige gegevens leidde de politie af, dat de zitting vermoedelijk onderweg in brand was geraakt door het achteloos wegwerpen van een sigaar of sigaret, waarna de bestuurder van schrik het stuur zou zijn kwijtgeraakt, met het ge noemde gevolg. Ondanks ingesteld onderzoek werd geen spoor gevonden van het verdwenen voorwiel, noch van den bestuurder. Volgens zeggen van eenige personen zou de auto toebehooren aan een zekeren B., auto-verhuurder te Alkmaar. De politie houdt de zaak in onderzoek. Nader vernemen wij, dat later op den dag de be stuurder van den verongelukten wagen is opge spoord. Het bleek een Alkmaarsche taxi-chauffeur te zijn, die bekende, dat de oorzaak van het onge luk was zooals de politie reeds vermoed had. Katholieke Jongens Centrale. Op Zondag 9 Augustus a.s., namiddags 3 uur or ganiseert het Bestuur van de Katholieke Jongens Contrale in het District Alkmaar haar jaarlijksch Tornier (d.w.z. middag van spel en vaardigheids wedstrijden) op het Berdos-terrein te Bergen. Vooraf wordt in de R.K. Kerk een korte plechtig heid gehouden. De c.a. 100 deelnemende jongens begeven zich on der toezicht van den leider om half twee met vlag en slaande trom in marschorde naar het sportter rein. De route die gevolgd zal worden is: Dorps straat, St. Antoniusstraat, Loudelsweg, Geestweg, Lijtweg. Benoemd. In de plaats van Mej. van Gulik is aan de School der Berger Schoolvereeniging benoemd als onder wijzeres in de lichamelijke oefeningen met ingang van 1 September a.s. Mej. R. H. A. Straus te Am sterdam. Postzegelautomaten Gistermiddag is de eerste postzegelautomaat (voor postzegels van f 0.01 aan het postkantoor in wer king gesteld. Naar wij vernemen zullen automaten voor post zegels van 5 en 6 cent spoedig volgen. HOOGWOUD Vrijdagmiddag j.I. kwamen het bestuur en leden van de naai- en breischool „Hoogwoud-Aartswoud" in een algemeene vergadering bijeen in het lokaal van den heer Joh. Visser te Aartswoud. Behalve het be stuur gaven slechts drie dames van belangstelling blijk. Door de voorzitster werd de vergadering met een kort, gepast woord geopend, waarna de secreta resse de notulen der vorige vergadering voorlas, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. De penningmeesteresse deed rekening en verant woording, welke in de beste orde werden bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden werden herkozen en namen hunne benoeming wederom aan. De agenda was ditmaal niet ruim voorzien, zoodat men na enkele huishoudelijke besprekingen aan de rondvraag was gekomen. Algemeen werd bij het steeds grooter wordende aantal leerlingen de noodzakelijkheid gevoeld van het aanschaffen van nog een naaimachine. Daar de geldmiddelen het in dit geval niet veroorloven, een machine aan te schaffen, werden verschillende mid delen aan de hand gedaan om tot het doel te gera ken. Het bestuur zal de plannen thans uitwerken en straks met een voorstel komen, want zoo gaat het niet langer. Hierna volgt bespreking over de keuring der ge maakte goederen. Zooals dit op het oogenblik ging, was het niet geheel naar aller wensch. Voortaan zal in het begin van elke maand gekeurd worden. Ten slotte komt nog ter sprake liet verplichte lid maatschap, o.a. een gulden per huisgezin. Door verschillende ouders is hieraan nog niet vol daan. Deze ouders zullen eerstdaags worden bezocht, om te trachten hun als lid aan te werven, daar het lesgeld anders verhoogd wordt. Nadat niet belangrijks meer de aandacht vroeg, werdo vergegaan tot het bezichtigen der gemaakte werkstukken der leerlingen. Allen waren vol lof over de keurige wijze waarop de onderwijzeres, mej. Zweet, de leerlingen de noo- dige ontwikkeling praetisch bijbrengt. Buitengewoon jammer was het dat het medeleven welk zoo nood zakelijk is voor een vereeniging, niet grooter is om een zoo nuttige instelling in stand te houden. Voor de verafwonenden was het slechte weer een excuus, maar voor hen die zoo nabij wonen, geldt dit toch niet. De vereeniging is bloeiende, laat het niet aan u liggen, dat ze verdort. V.C.L. I—Beurtschippers 5—2. V.c.L. 1 was de gastheer der Beurtschippers, die uit alle hoeken van Noordholland naar Hoogwoud waren gekomen. V.c.L. zoowel als de gasten hebben ons een waar dig partij voetbal laten zien. Eenmaal in het strijd perk werd alle conventie vergeten en trad elke partij voor zijn eigen belangen op, zoodat de hecren elkan der niets toegaven. Toch was V.c.L. de meerdere. We merkten de voordeelen van de training wel op. De voorhoede was bepaald best, er lag uitste kend verband in. Het middentrio was ook heel goed en heeft goed voldaan. De backs konden ons ook bevredigen, al waren die niet zoo in het evenwicht; liet leeuwenaandeel was voor Grootewal. De beurtschippers, een combinatie van verschil lende spelers konden er ook zijn. We merkten ver schillende prima spelers op. Daarvan waren de backs wel het zwakst, de rest was bepaald uitste kend. Het was bepaald een wedstrijd waar nog weer eens een stukje romantiek aan kleefde en waar we V.C.L. nog eens in hoogcre sferen hopen te zien. V.c.L. Adsp.D.E.S. Adsp. 1—1. D.E.S. bracht in den voormiddag een tegenbezoek aan V.c.L. D.E.S. kwam met 10 man en V.cL. met 9 man in het veld. De verhouding was heel goed. Ware het dat de V.c.L. Adsp. volledig waren opgekomen, dan had het voor D.E.S. er bepaald anders uitgezien. We kregen een hgel mooi partijtje voetbal te z>en. van de beide clubs, dat kan vel bekoren. Na de rust moest V.c.L. nog een mannetje missen, maar het heeft haar geen schade gedaan. De tegenwoordige trainer van de voetbalvereeni- ging V.c.L., de heer J. Reuhman, slaagde met goed gevolg te Alkmaar als spelleider. Da Technische Commissie van den K.N.V.B. had deze cursus georganiseerd met het doel het spel peil der vereeniging in het algemeen te verhoogen. V.c.L. kan zich zeker gelukkig prijzen een leider als de heer Reuhman te mogen bezitten. We twijfelen dan ook niet of verschillende ver- eenigingen in den omtrek zullen zeker beslag op den heer Reuhman trachten te leggen. Rest ons nog te melden, dat de heer Reuhman een der eersten is die in het district Drechterland een diploma als zoodanig behaalde. Burgerlijke stand vanaf Juli '36. Geboren: Antje, dochter van Teunis Mantel en van Maria Jongejan; Cornelis, zoon van Jacobus Dol en Aafje Schuit; Petrus Nicolaas, zoon van Jo- seph Rood en van Elisabeth Maria Stap; Emeren- tiana, dochter van Simon Matthias Smit en van Mar- garetha Maria Vlaar; Martha Johanna, dochter van Simon Groot en van Trijntje Jongkind; Nicolaas Wil helmus, zoon van Hendricus Rood en van Elisabeth Sijm. Ondertrouwd: Joannes Tromp, oud 52 jaar, vee houder, wonende te Bergen en Rijkje Koning, oud 50 jaar, zonder beroep, wonende te Hoogwoud. Getrouwd: Geene. Overleden: Othilia Margaretha Kuiper, weduwe van Thijmen Koster, oud 55 jaar (overleden te Schel linkhout); Jozephus Antonius Klaver, oud vier we ken, zoon van Jacobus Klaver en van Cornelia Mans handen; Theodorus Cornelis Koopman, oud 3 weken, zoon van Jacobus Petrus Koopman en van Agatha Beerepoot; Levenloos aangegeven: een kind van het mannelijk geslacht van Francis Maas en van Aafje de Lange. Loop der bevolking. Ingekomen personen: Maria Alida Paauw, uit 's-Hertogenbosch in Boekeiweg I 20; Wilhelmina Por- tegies, van Enschede in Weere K 53; Francois de Blaey, van IJzendijke in Aartswoud E 23; Jan Ren- ses, van Heerhugowaard in Langereis A 17; Pieter Cornelis de Graaf, van Wognum in Kerkelaan C 51; Vertrokken personen: Joannes Jong, van Weere I 22 naar Abbekerk; Cornelis Adriaan Donckenvolcke, van Kerkelaan C 51 naar Berkhout; Anna Maria van der Gracht, van Pade B 13 naar Amsterdam. W 1 E R1N GE N Toeslagregeling voor IJsselmeer—Waddenzee- visscherij. Voor de IJsselmeervisschers in de andere Zuider- zeegemeenten bestaat reeds een regeling, maar daar de belanghebbenden in de Gemeente Wieringen al len ook de Waddenzeevisscherij uitoefenen is voor hen een toeslagregeling in het leven geroepen, die geheel gebaseerd is op de uitkomsten van de vis scherij. Telkens, wanneer de resultaten van de door eiken visscher, medeschipper of vasten knecht uitgeoefen de visscherij door bijzondere omstandigheden on gunstig worden beinvloed, zoodat tot het geven van toeslag aanleiding bestaat, zal in plaats van een gel delijke tegemoetkoming ingevolge art. 13 der Zuider- zeesteunwet een bijzondere toeslag volgens art. 6 der Zuiderzeesteunwet worden verleend. Aan de toetreding tot deze regeling zijn de volgen de voorwaarden verbonden: a. formulieren model 2—2, welke verkrijgbaar zijn bij den vischafslag Den Oever en op de Arbeidsbeurs te Hippolytushoef, moeten vóór 9 Aug. a.s. ingevuld en onderteekend, ingeleverd zijn bij den vischafslag of arbeidsbeurs. b. belanghebbende moet in het bezit zijn van een vergunning tot uitoefening van de IJsselmeervissche- rij of medeschipper of vaste knecht van een vergun ninghouder zijn en vrijwel uitsluitend de IJsselmeer- visscherij en Waddenzeevisscherij uitoefenen. c. belanghebbende verplicht zich geen visscherij op het IJsselmeer te zullen uitoefenen zonder akte of in strijd met de bepalingen, vervat in of gegrond op de visscherij wet en de visscherij-reglementen. d. belanghebbende verplicht zich de voorwaarden der vergunning stipt te zullen neleven en door zijn personeel te doen naleven. e. belanghebbende verplicht zich de door hem of met zijn vischtuig gevangen visch te verkoopen door bemiddeling van een erkenden vischafslag, behou dens, indien hem door den directeur van den Rijks dienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet toe stemming is verleend tot lossen buiten erkende visch- afslagcn. AUTO ONGEVAL. J.I. Zondagnacht omstreeks twee uur is een luxe Buick auto van den heer Br., autoverhuurder te Wie- ringerwaard, welke bestuurd werd door diens chauf feur, bij Smerp van den weg geraakt. In de auto waren vier jongens en vier meisjes ge zeten, welke zich van de kermis te Hippolytushoef naar Den Oever lieten brengen. Even voorbij een bocht in den weg is aan de spo ren te zien, dat de auto in de greppel terecht is ge komen en botste vervolgens tegen een hek en een telefoonpaal, welke totaal werden vernield. De telefoonpaal brak bij den grond af. De auto sloeg over den kop en werd zwaar beschadigd. Alle inzittenden werden geducht door elkander geslin gerd, maar kwamen er wonder best af. De meeste hunner bekwamen lichte verwondingen en builen. De chauffeur, en een der jongens, zekere K., wa ren er nog het ergste aan toe, en begaven zich naar Dr. Bceker te Hippolytushoef. Deze constateerde dat de chauffeur snijwonden aan het gelaat had beko men en dat K. een gebroken rib had opgeloopen. Bei den konden na geholpen te zijn, naar huis gaan. De auto is later weggesleept. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. Burg. Stand over de maand Juli 1936. Geboren: Roelof, zoon van R. Menkveld en van J. M. Tak. Getrouwd: A. Boon, oud 24 jaar en N. C. Kouwen, oud 22 jaar; D. Kok, oud 23 jaar en A. Kostelijk oud 23 jaar. Overleden: Neeltje Jansen, oud 73 jaar, weduwe v. Jan Bak; Klaas Visser, oud 80 jaar, echtgenoot van M. Jongedcugd. OUDKARSPEL. Vischwedstrijd. De uitslag van den gehouden vischwedstiüjd op het Waardje, in schuitjes gehouden, was als volgt: le pr. A. Visser voor de grootste baars 23%, 2e prijs J. Bruin, idem 21%; le prijs voor de grootste hoeveel heid maatbaars, K. Koster met 10 st., 2e prijs idem F. Polman met 5 stuks. le prijs grootste aantal baars D. K. Plakman met 10 st., 2e prijs id. St. de Rijke met 9 st. De wedstrijd had als steeds een geanimeerd verloop. Burgerlijke stand over de maand Juli '36. Geboren: Hielkje, dochter van Arie Leijcn en Tjipk- je Geertsma; Alida Cornelia, dochter van Adrianus Johannes de Wit en Maria Engelina Prins; Marti- nus, zoon van Cornelis Molenaar en Hendrika Hes- sing; Arie, zoon van Jan Duijves en Trijntje Dissel. Getrouwd: Petrus Bommer, oud 25 jaar te Schagen en Maria Hendrika Bruin, oud 25 jaar te Oudkars pel; Hendrik Aarts, oud 24 jaar te Oudkarspel en Jacoba Spaansen, oud 24 jaar te Oudkarspel. Ingekomen personen: Maria Jacoba Schouten van Zuidscharwoude, Margaretha Spaans van Haren- karspel; Hendrik Swager van Noordscharwoude; Johannis Matheus Magielsen van Stad aan 't Haring vliet; Lijsbert Wijnstra van Zuidscharwoude. ONGELUK OP HET VOETBALVELD. Sleutelbeen gebroken. In de j.1. Zondag gespeelden wedstrijd Schagen 1^- 's-Gravenzande I is het niet bepaald zachtzinnig toe gegaan. Waren er na afloop enkele spelers, die min of meer kreupelden en ontvellingen hadden opge loopen, het ergste was wel de linksbinnen Grootes er aan toe, die men op een gegeven oogenblik zoodanig tegen het lichaam ramde, dat hij zijn sleutelbeen brak. Door dit ongeval zal Grootes circa 2 weken zijn werkzaamheden niet kunnen verrichten. M. Slikker, die voor hem inviel, was er al niet veel beter aan toe. Hem trapte men zoo fel langs het scheenbeen, dat een groote wond ontstond, die later door zijn medespeler De Haas is behandeld geworden. Het moet gezegd worden, dat de 's-Gravenzanders een zeer forsch spel speelden en sommigen hun boekje wel eens te buiten gingen. En dat in een vriendschappelijk partijtje. Jammer. DE VRIJE MIDDAG. De vrije Zaterdag? Vele onschuldige liefhebberijen krijgen hun beslag juist op Zaterdagmiddag. De een gaat uit fietsen, de ander trekt met de hengel af, no. 3 gaat vliegeren, terwijl een vierde geen grooter ge noegen kent dan een tuintje om te leggen. Een onzer gemeentelijke werklieden, de heer E. H., echter, doet niets van al die genoemde dingen. Hij is een waterrot in hart en nieren en men kan hem dan ook steeds op de vrije middagen aantreffen, varen de op de groene brakke baren rondom Schagen. J.1. Zaterdag zag men hem weer schipperen achter de Dorpen. Om ook een ander gelegenheid te geven z'n superieure kwaliteiten als bootsman van nader bij te leeren kennen, had hij zich het gezelschap van een passagier verzekerd. Bij de nieuwe brug kwam evenwel de ontgoocheling. De boot kapseisde en E. H. plus passagier verdwenen in de diepte. Men zij ge rustgesteld: zij kwamen weer boven ook. Heerlijk op- gefrischt stapten zij even later aan de wal. Hartelijk toegejuicht door een talrijk publiek. Naar men ons nader mededeelde maakt E. H. een goede kans om afgevaardigd te worden naar de Olympische Spelen 1940 te Tokio als kanovaarder. Veel succes Bertus, en nu maar trainen! JUBILEUM. Maandag a.s. herdenkt de heer H. de Nijs alhier, dat hij voor 25 jaar benoemd werd tot kantoorbe diende bij de Posterijen. Gedurende al dien tijd is de heer de Nijs aan het kantoor Schagen werkzaam gebleven en heeft zich Vertrokken personen: Maria Hendrika Bruin naar Schagen; Gerardus Bruin naar Heerhugowaard Z; Pieter Dissel naar Wieringerwaard; Ulbe Kamminga naar Noordscharwoude; Adrianus Matheus Spanjaart naar Zwaag; Stefanus Smit naar Alkmaar. BARS1NGERHORN Burg. Stand over de maand Juli 1936. Geboren: Sijbrand, zoon van Gerrit Vis en van Annigje van der Wal; Trientje, dochter van Johan nes Siepel en van Henderika Muller. Ondertrouwd: Rudolf Salomon Conrah, oud 25 jaren, landarbeider en Ilse Karoline Plachta, oud 22 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsinger- horn; Jan de Smit, oud 30 jaren, landarbeider en Dirkje Klare, oud 29 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Barsingerhorn; Geert Baron, oud 24 ja ren, arbeider, wonende te Hoogwoud en Aafje Bak ker, oud 18 jaren, zonder beroep, wonende te Bar singerhorn. Getrouwd: Rudolf Salomon Conrah en Ilse Karoli ne Plachta; Jan de Smit en Dirkje Klare. Overleden: Geene. Loop der bevolking. Ingekomen: A. Mooij en gezin van Haarlem naar Haringhuizen D 13; echtg. A. Schaart van Amster dam naar Kolhorn, aan boord; J. van der Werf en gezin van Zijpe naar F 2 c; Mej. M. Stoppelman van Velsen; Mej. I. Anker van Amsterdam naar Werk dorp Stichting Joodsche Arbeid, Niouwesluis; R. van Dijk en gezin van Nieuwer-Amstel naar Kol horn, F 2 d; P. Molenaar en gezin van Abbekerk naar Kolhorn E 53; IC. Kwantes van Culemborg naar Kolhorn F 106; S. Bok van Stavoren naar Ha ringhuizen D 28; Mej. M. W. van Drie van Zijpe naar A 32. Vertrokken: M. Gerschlowitz naar Zuid-Afrika; Mej. C. Waij naar Broek op Langendijk, Dorpsstraat 277; Mej. E. Dirkmaat naar Sint Maarten, Stroet; J. G. Schenk naar Haarlem, Kinderhuisvest 17; Mej. E. Burger naar Harenkarspel, Dirkshorn B 141; H. Plaut naar Baarn, Burgem. Grootestraat 4; Mej. G. Gerson en Mej. H. Elsbach naar Duitschland; Wed. A. Bos naar Avereest; S. Hartman en echtg. naar Zijpe, Oudesluis H 63; Mej. A. Douma naar Wie ringerwaard, C 34. SINT MAARTEN STROET, Begunstigd door goed weer toog onze hengelsport- vereen. Zondagmorgen te 6 uur op 't pad teneinde in wedstrijd elkander te bekampen om de grootste vangst of de grootste visch. Als plaats was uitgeko zen het water om den voorpolder. De vangst was goed, onze 18 leden vingen totaal 229 stuks. le pr. A. Sijbrands, grootste baars; 2e pr. C. Blokker 34 st.; 3e pr. H. de Pee, 33 st.; 4e pr. M. Wit 31 st.; 5e pr. J. Winkel 21 st.; 6e pr. M. Brommer 17 st.; 7e pr. A. Keetman 15 st.; 8e pr. K. Wit 13 st.; 9e pr. D. Brommer 11 st.; 10e pr. J. Schenk 11 st.; 12e pr. J. Bakker 10 st.; 13e pr. G. Bijpost 10 st. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen en le vensmiddelen. SLEEPSCHIP IN DE LUCHT GEVLOGEN Met tien -personen aan boord. Stockholm, 3 Augustus (Stefani A.N.P.) Terwijl men bezig was met het pompen van benzine uit een tankschip in een sleep- schip deed zich plotseling een ontploffing voor, tengevolge waarvan het sleepschip. waarop zich tien personen bevonden, in de lucht vloog met 100 ton benzine. Ondanks het feit, dat de lucht geruimen tijd met benzinedampen bezwangerd was ontstond geen brand. AARDAPPELZIEKTE In het etmaal van des avonds 1 Augustus tot 's avonds 2 Augustus is in Friesland. Noord- Holland en op de Zuid-Hollandsche eilanden de weersgesteldheid critiek geweest voor het op treden van aardappelziekte. opgewerkt tot adjunct-commies, terwijl hij tijdens afwezigheid van den directeur als diens plaatsver vanger optreedt. De heer De Nijs heeft zich door zijn ijverige en nauwgezette plichtsbetrachting niet alleen bij zijn superieuren en collega's, maar ook onder het pu bliek vele vrienden verworven en wij zijn er dan ook zeker van, dat Maandag voor hem niet onge merkt zal voorbij gaan. Onze redactie moet uit den aard der zaak zeer dikwijls een beroep doen op de medewerking der postambtenaren en wij hebben in den loop der ja ren ondervonden, dat de jubilaris zich steeds be ijverde zooveel mogelijk aan de eischen welke ons bedrijf stelde, tegemoet te komen. Wij wenschen hem dan ook van harte geluk met dezen voor hem en zijn gezin zoo belangrijken dag. en hopen dat de ze verdienstelijke ambtenaar nog vele jaren de Ne- derlandsche Posterijen en vooral Schagen mag dienen. SCHAGEN-NIEUWS. Dinsdagavond speelt Schagen I tegen Wieringer waard I op het terrein van Wieringerwaard. Aan vang 7.30 (n.t.) Opstelling: D. Arnoldus; J. Peetoom, H. Middel beek; J. Weeland, A. Slikker, A. de Wit; H. Veen- stra, D. Schoorl, S. S., P. de Vries, C. de Moor. Res.S S. Breebaart; J. Broer. Vertrek per bus 6.45. De E. C. OUDE LIEFDE ROEST NIET. Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen zal in de a.s. voetbalcompetitie de bekende Sparta-back Vlottes weer voor zijn oude club uitkomen. Zooals men weet is voor eenigen tijd Vlottes zicli in Haarlem gaan vestigen en leek het, alsof hij voor altijd voor Sparta zou verloren gaan. Zijn laatste wedstrijd werd zelfs al gespeeld. Nu Vlottes alweer enkele maanden in Haarlem woont, is hij tot de overtuiging gekomen, dat het Haarlemsche voetbal hem niet datgene kan brengen, wat hij er zich wel van voorstelt. Maar, iedere voet baller wee.t, hoe moeilijk het is, definitief zijn Schoe nen aan de wilgen te hangen en ook Vlottes ver mocht niet hiertoe voetstoots over te gaan. En zoo is hij tot het besluit gekomen het a.s. seizoen weer voor Sparta te gaan spelen. Een besluit dat door iederen Spartaan en iederen Sparta-supporter ten zeerste zal worden toegejuicht Ongetwijfeld beteekent dit wedcr-uitkomen een geduchte versterking voor Schagen I en zal straks aan de plaats op de rang lijst niet onbeduidend ten goede komen. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Pieter Spaans en Engelina Guardina Koole; Carolus Adrianus Behe en Maria Gesina Mag^ dalena Josephina Brugemann. POLITIE. Verloren: een geit. Gevonden: een bankbiljet. Op het oogenblik dat hij met zijn familie wilde vluchten. Madrid. De regeering deelde per radio mede, dat de bisschop van Caen werd gearresteerd, tezamen met zijn familie, op het oogenblik dat zij wilden vluchten. De roode militie, welke den bisschop ar resteerde, heeft hem opgesloten in de kathedraal, wel ke is omgevormd in een gevangenis. De zuster van den bisschop, die eveneens werd gearresteerd, tracht te een millioen peseta aan bankbiljetten en effecten mee te nemen. Bij huiszoeking in het paleis van den bisschop zijn acht millioen peseta en vele juweelen in beslag genomen. Deze zijn gedeponeerd bij het bij kantoor van de Spaansche bank. Verder is de fascistische afgevaardigde Dr. Albt- nana gearresteerd. Het schijnt dat hij deel uit zou moeten maken van de regeering, welke de opstande lingen hebben gevormd. DRONKEN ACHTER HET STUUR Amsterdam, 3 Augustus Een autobestuurder die onder den invloed van sterken drank ver keerde, heeft gisteravond op de Prins Hendrik kade te Amsterdam ter hoogte van den Zeedijk een aanrijding veroorzaakt, met een andere auto De botsing had alleen materieele schade tenge volge, doch toen de politie zag, in welken toe stand de bedrijver van het ongeval verkeerde* heeft zü hem aangehouden en ter ontnuchtering in het bureau Warmoesstraat opgesloten. SPAANSCH GOUD IN PARIJS AANGE KOMEN Parijs Gister is uit Madrid een vliegtuig aangekomen met 6 passagiers en 1200 kg. goud aan boord. DROEVIG ONGELUK TE LEERDAM Bij zijn grootmoeder van de trap gevallen. Het ongeveer 4^ jarig eenig zoontje van de familie van Steendeler uit Amersfoort, dat lo geerde bij zijn grootmoeder, mej. Wed. Clements te Leerdam, had bij het opstaan het ongeluk van de trap te vallen en op het hoofd terecht te ko men in den benedengang. Bewusteloos werd het ventje door de familie opgenomen en de inmid dels ontboden geneesheer constateerde een ern stige hersenschudding. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is het ventje in den loop van den middag overleden. Een politiehond joeg 200 man op de vlucht Rumoerige volksoploop in de hoofdstad. Een rumoerige bespreking van den toestand in Spanje heeft gisteravond om tien uur in de Van Woustraat te Amsterdam aanleiding gegeven tot eenig geharrewar tusschen politieke tcgenstandersEr ontstond een volksoploop, als gevolg waarvan een politie-agent, die zijn hond bij zich had, zich genood zaakt zag.de menigte tot doorloopen aan te manen. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven, liet hij den riem, waaraan hij den hond vast had, ecnigszins vieren. Hot dier greep daarop een der omstanders heet. Dit was voor de menigte aanleiding om zich schielijk uit do voeten te maken. De rust was toen dra weergekeerd.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2