Strandfeest 1936 Rijwielplaatje Spanje's grenzen gesloten Opticien Teriep Mussolini per vliegtuig naar Abessinië 1 Actie voor grootere veiligheid op de wegen Opleiding voor belastingconsulent De nieuwe steunregeling geen twee Brillen üaiHiiaiiHiBiiffiiiaiiHiiaii Misverstanden in het Verre Oosten Londen. De Romeinsche correspondent van de „Daily Telegraph" verneemt uü be trouwbare bron, dat Mussolini voornemens is in het najaar zoodra de regens voorbij zijn, Abessinië te bezoeken. Het is niet mogelijk van dit gerucht een officieele bevestiging of ontkenning te verkrijgen. Men gelooft, dat de Duce de reis zal maken met een der nieu we Italiaansche vliegtuigen, die met krach tige motoren van een nieuw soort zijn uit gerust. In het toestel zullen zich drie be stuurders bevinden en het zal worden verge zeld door verscheidene andere vliegtuigen van hetzelfde,type. Mussolini, zoo wordt ver wacht, zal de Abessijnsche slagvelden, Addis Abeba en Harrar bezoeken. Zwaardere straffen voor overtreders, Chris tcliurch (Nieuw-Zeeland). De Nieuw- Zeelandsche minister van het verkeerswezen, Sem- ple, heeft bijzonderheden -bekend gemaakt van een actie om het aantal verkeersongelukken te vermin deren en maatregelen te treffen in verband met het toenemende automobielverkeer. De voornaamste der voorgestelde maatregelen zijn: 1. verhooging der eischen voor het verkrij gen van een rijbewijs; 2. samenvoeging der verschillende ver keerswetten tot een uniforme regeling; 3. verbod op te groot aantal arbeidsuren voor chauffeurs; 4. zwaardere straffen voor verkeerszondaars. De laatste 13 jaar, zoo verklaarde de minister, Is het aantal verliezen door verkeersongelukken grooter geweest dan het aantal der Nieuw-Zeelandsche slachtoffers in don wereldoorlog, of, om het anders te zeggen, indien men vier kinderen heeft, is één daarvan voorbestemd om bij een auto-ongeluk te worden gedood of gewond. De laatste 7 jaar zijn 1250 menschen bij verkeers ongelukken gedood of gewond. De minister is voor nemens verbeteringen aan te brengen op gevaarlijke spoorwegovergangen en andere plekken die gevaar opleveren, en toezicht uit te oefenen op de conditie der verkeersmiddelen. Mondelinge cursussen in vele plaatsen van het land. Door het bestuur van den bond van belastingconsu lenten is besloten met ingang van 1 September a.s. in vele plaatsen des lands mondelinge cursussen te organisecren voor de volledige opleiding tot belas tingconsulent. Reeds lang bleek aan een dergelijke opleiding behoefte te bestaan, aangezien uitsluitend schriftelijke opleiding ten eenen male onvoldoende is ter verkrijging van een juist inzicht in het belasting recht en het privaatrecht voor zoover dit voor den belastingconsulent van belang is. Het geheele systeem dezer mondelinge cursussen zal onder leiding staan van mr. A. W. Udo, oud hoofdinspecteur der directe belastingen te Rotter dam en 's Gravenhage. De opleiding zal zich in het bijzonder richten naar de eischen van het examen voor belastingconsulent zooals deze zijn neergelegd in het programma voor het examen, hetwelk op aanvrage wordt toegezonden door het secretariaat, Schietbaanlaan 128 te Rotterdam. Het bestuur van het N.V.V. heeft aan den minister president en aan den minister van sociale zaken het volgende telegram gezonden: „Hebben kennis genomen van communiqué inzake wijziging steun- en werkverschaffings regeling. Achten verschillende maatregelen, welke verbeteringen inhouden en waarop door het N.V.V. reeds herhaaldelijk is aan gedrongen, dringend noodzakelijk. Tegen in trekking huurtoeslag moet ons bestuur ech ter met den grootsten ernst waarschuwen. Duizenden gezinnen zijn onmogelijk in staat zonder toeslag de huur te betalen. Verwach ten van dezen maatregel groote moeilijkhe den. Dringen daarom ten sterkste op hand having huurtoeslag aan." KLIMATEN OP BESTELLING. Doel de invloed van het klimaat op den mensch vast te stellen. Moskou. In een tweetal laboratoria te Tasjkent Oezbekistan, zijn een paar speciale „klimaatkamers" in aanbouw, waarin binnenkort de meest uitecnloo- pende weersomstandigheden zullen kunnen worden geschapen, zooals bijv. de droge hitte van de woes tijn, het vochtige klimaat aan de zee, de ijle berg lucht en de strenge koude der prairies. Het doel is den invloed van het klimaat op den mcnsch vast te stellen en verschillende klimatologi- gische verschijnselen te bestudeeren. De hermetisch afgesloten kamers zijn voorzien van dikke glazen kijkgaten en electrisch licht, opdat de onderzoekers naar binnen kunnen zien. HONGAARSCHE WERKLOOZEN WILLEN NAAR ITALIAANSCH OOST AFRIKA. Boedapest. Een aantal Hongaarsche oudstrijders, die werkloos zijn, wenden zich in een verzoekschrift tot Mussolini, teneinde van den Duce toestemming te verkrijgen, om in Italiaansch Oost-Afrika te werken. Het verzoekschrift zal door bemiddeling van den Hongaarschen Minister van Binnenlandsche Zaken San den Duco worden overhandigd. Wees welkomnieuwe rijwielplaatje Dat thans opnieuw Uw intree doet Ik breng U met een vrij geweten Vanouds den vaderlandschen groet! Ik kocht U weer aan het loketje. Al was de kostprijs lang niet min, Gij strekt kordaat tot vrijgeleide Voor mij, alsook voor mijn gezin! Ik rijd weer breed-uit langs de wegen. We kenden onzen „duren" plicht. Al zijn dan ook des fiscus blikken Op onze balhoofd-buis gericht! Want niets en niemand kan ons deren, We voelen ons opnieuw gestaald Aanschouw mijn koperen kwitantie. De losprijs is compleet betaald! En we begrijpen niet dezulken. Die wachten op het pijnlijk feit. Om ten aanschouwe van de massa Alsnog te worden „voorgeleid!" Die op een schoonen zomermorgen 5 En op een pleintje vol van zon. De barsche boodschap incasseeren: „Meneer. U staat dus op de bon!" Vermijdt dit alles, koopt Uw plaatjes. Blijf ook per fiets de schatkist trouw. Al geldt soms vaak de overweging „Want eenmaal zit ik toch in 't nauw"! Bemoei U niet met plaatjes-praatjes. Ook dat geeft leelijk ongemak. Zeg niet: „Ik wou er juist een koopen!" Of: ,,'k Had het net nog in m'n zak!" Alleen van 1 tot 8 Augustus. Wordt er dit jaar nog niet bekeurd, En voor het rijden zonder plaatje Is er geen boete nog verbeurd!! En 'k denk, dat 'k dan in alle stilte Een vriend'lijk eererondje rijd Hoe schoon zijn steeds herinneringen Aan onzen ouden rijwiel-tijd!! Augustus 1936 KROES (Nadruk verboden) Toegang 'voor vreemdelingen gesperd Perpignan De Spaansche regeeringsauto- riteiten hebben thans voor alle vreemdelingen den toegang tot Spanje gesperd. Daarentegen worden Spaansche staatsburgers die naar hun land willen terugkeeren toegelaten. Deze terug keerenden zijn meerendeels jeugdige arbeiders die hun betrekking in Frankrijk verlaten om tpe te treden tot de regeeringsmilitie Alleen op het grensstation Cerberes passeeren dagelijks ruim 100 Spanjaarden De treinen uit Barceona ech ter, die slechts tot het grensstation rijden, bren gen dagelijks 200 tot 300 vreemdelngen en vluch telingen naar Cerbenes. De hotels in Zuid- Frankrijk, aan de Middellandsche zee en aan de golf van Biscaye zijn overvol met Spaansche uitgewekenen. Plet goederenverkeer over de Spaansche grens staat volkomen stil. De afzen ders halen hun goederen aan het grensstation terug, daar zij vreezen, dat zij anders door de Spaansche autoriteiten in beslag genomen wor den. BEWAKING VAN DE OLIE-PIJPLEIDING IN PALESTINA VERSCHEEPT Jeruzalem De plaatselijke autoriteiten zün zeer verontrust over de herhaalde aanslagen op de olie-pijpleiding en de militaire bewaking is dan ook verscherpt. De hoofden der Noma denstammen worden voor de schade verant woordelijk gesteld. DE RECORDPOGING VAN DE „QUEEN MARY". Londen. De „Queen Mary" is gister "./eer van haar tocht over den Oceaan in Engeland terugge keerd, na over den reis vanaf het Ambrose lichtschip 4 dagen en 9 uur te hebben gedaan. De gemiddelde snelheid bedroeg derhalve 29.79 knoop. ZUID-KOREA DOOR WOLKBREUKEN GETEISTERD. 17 personen om het leven gekomen, Nog zeven vermisten. Zuid-Korea is naar Domei meldt, geteisterd door wolkbreuken, als gevolg waarvan 17 personen om het leven zijn gekomen, terwijl een honderdtal werd gewond. Zeven personen worden nog vermist. De aangerichte schade is aanzienlijk, o.a. zijn 130 huizen door het water weggevaagd. KOLONEL LINDBERGH IN KOPENHAGEN. Kopenhagen, 3 Aug. (A.N.P.) Kolonel Charles Lindbergh en zijn vrouw zijn Zondagavond per vlieg tuig vanuit Staaken in Duitschland te Kopenhagen aangekomen. DE SPRINGSTOFFEN AAN BOORD VAN EEN ZWEEDSCH SCHIP. Stockholm. Met betrekking tot het Zweedsche stoomschip, dat kort geleden te Tonnay Charente i: aangekomen met een lading dynamiet, meldt het dagblad van Treleborg, dat 't hier gaat om het s.s. „Gunborg" afkomstig uit Trelleborg, dat den dienst op de Canarische eilanden en West-Afrika onder houdt. De schepen van deze lijn vervoeren geregeld dynamiet, en de lading van de „Gunborg" was reeds lang voor den opstand in Spanje besteld. meer noodig. Eén paar glazen voor ver zien en lezen, per paar f 4.bij Oogonderzoek gratis, te SCHAGEN. BELGISCHE ONDERWIJZERS STEUNEN SPAANSCHE REGEERING. Rijssel. Het Nationaal Onderwijzerscongres, waar een duizendtal onderwijzers, 85.000 collega's in^ Bel gië vertegenwoordigen, allen leden van den Natio- nalen Bond van Onderwijspersoneel heeft bij accla matie een voorstel van het bureau van het congres aangenomen om 10.00 frank te zenden aan de Spaan sche regeering. Op dit oogenblik verscheen op de tribune Augusto Vidal, afgevaardigde van den Spaanschen Onderwij zersbond. De deelnemers aan het congres verhieven zich van hun zetels en zongen met opgeheven vuist de „Internationale". DREIGBRIEFSCHRIJVER AAN SHIRLEY TEMPLE GEARRESTEERD. Actie der Kwansl-troepen Ver zet tegen de opperbevelhebbers. Sjanghai 3 Aug. (A.N.P.) Berichten uit Kanton melden alle dat ongeveer 5.000 man Kwangsi troepen in Kwantoeng, een sector on geveer 100 km. ten Zuiden van Woetsjau en 75 km. ten Noord-Oosten van Fransch Kwants- joean bezet hebben. Er worden versterkingen heen gezonden teneinde een havenplaats aan de Kwantoeng-kust te bezetten Blijkbaar is het plan, door het afsnijden van de overblijvende punt van Kwantoeng een toegang naar de zee te verkrijgen en zoodoende de blokkade te land te verbreken Tegen de binnengedrongen Kwang- si-troepen worden sterke afdeelingen regeerings- troepen in het veld gebracht In Kwangsi doen zich verschijnselen voor, die op oneenigheid wijzen Te Nanking is de militie aan het muiten geslagen, zoodat zij moest wor den ontwapend. In invloedrijke politieke krin gen alsmede bij verschillende generaals zou krachtig verzet tegen de opperbevelhebbers merkbaar worden. Tsjang Kai Sjek heeft in een lang telegram de bedde opstandige Kwangsi-ge- neraals tot gehoorzaamheid aan de maatrege len van Nanking aangespoord. Tegelijkertijd heeft hij medegedeeld, dat hij binnenkort naar Kanton zal reizen, om in een persoonlijke bijeenkomst de misverstanden uit den weg te ruimen. JODEN IN PALESTINA DREIGEN MET BOYCOT. Jeruzalem. Het Joodsche orgaan dreigt met boy- cott van de imperiale commissie, indien de Jood sche immigratie wordt verboden, voor de commis sie aankomt, om toe te geven aan de pressie der Arabieren. North Platte (Nebraska). De „Nevv-York Herald Tribune" bericht, dat een 16-jarige jongen te Omaha is gearresteerd, die bekend heeft de dreigbrief te heb ben geschreven aan den vader van Shirley Temple, waarin hij een som van 25.000 dollar eischte, anders zou het filmkind worden ontvoerd. Deze som moest op een bepaalde plaats in Nebraska uit een vliegtuig worden geworpen. FRIESCHE KAPITALE BOERDERIJ AFGE BRAND. Heerenveen. De kapitale boerderij van den heer G. Veldman te Suameer is gistermorgen, vermoede lijk tengevolge van hooibroei, in vlammen opge gaan. Zestig voer hooi werd door het vuur verteerd. De inboedel kon gedeeltelijk behouden worden De schade wordt door verzekering gedekt. ONGELUK MET DOODELIJKE AFLOOP TE ROTTERDAM Rotterdam, 3 Aug. Gisteravond is de zeven jarige A. Boere op den hoek van de Schiedam- schen Singel en de van Brakelstraat te Rotter dam bij bet oversteken van den rijweg door een vrachtauto gegrepen. Een der achterwielen ging den jongen over het hoofd. De knaap werd naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht alwaar hij bij aankomst is overleden. EPIDEMIE VAN KINDERVERLAMMING IN ZWEDEN In Zuid-Zweden is een epidemie van kinder verlamming uitgebroken. De autoriteiten hebben uitgebreide maatregelen genomen ter bestrijding van de ziekte die reeds talrijke dooden heeft ge- oischt. BOM IN KATHEDRAAL. In de Kathedraal te Saragossa heeft men ach ter een pilaar een bom gevonden. Men gelooft dat de bom daar door een anarchist is neerge legd. Het feit, dat de bom niet tot ontploffing is gekomen wordt door de bevolking der stad als een wonder beschouwd. Voor herstel heeft men een processie gehouden. CALLANTSOOG Het op Zondag j.I. door de V.V.V. georganiseerde strandfeest, de jaarlijksche wedstrijd in het maken van zandfiguren, is weer geslaagd. Hoewel het weer niet zoo mooi was, besloot de commissie toch dat het feest doorgang zou hebben, in de hoop dat de wel wat frisschc wind het zou drooghouden. Helaas heeft het niet zoo mogen zijn. Toen de meesten hun werk stuk gereed hadden en de jury naar het strand ging voor de beoordeeling, hadden regen en wind wel wat schade aangebracht. Heel jammer, sinds jaren is het niet zoo geweest. Het fanfarecorps trachtte de verslagenheid en on tevredenheid over het slechte weer goed te maken. Het gaf in de strandtent een concert. De bedoeling was geweest op het strand, maarn u hadden we toch nog wat. De jury heeft wel 'n zware taak gehad met de beoor deeling van 150 werkstukken. Om drie uur verhuisde de muziek naar de overdekte speelplaats achter de school; de Jury ging de uitslag opmaken en de da mes en hoeren van de regelingscommissie maakten zich verdienstelijk met de overbrenging van de prij zen naar de speelplaats, waar de prijsuitreiking zou plaats hebben. De nieuwsgierige jeugd begon zich daar te verzamelen en de heer Vriesman en zijn man nen hielden er den moed bij hen in. Toen om ruim half vijf de jury arriveerde, ging een gejuich, neen het was een geloei, op bij de jongens en meisjes. Ja, ze hebben lang moeten wachten, want de dames- en hoeren juryleden hebben hun taak zeer serieus opge vat, wat wel bleek uit hetgeen haar Voorzitter later hierover mededeelde. De voorzitter der V.V.V., de heer Vos, nam het woord namens deze vereeniging, in de eerste plaats om allen, die hebben medegewerkt aan het welsla gen van dit feest, dat, hoewel in het water gevallen, toch goed geslaagd mag heeten, te bedanken. Spreker dankte dames en heeren jury-leden en commissie leden, de milde gevers en geefsters, de kinderen en last not least het fanfarecorps. Ten slotte spreekt de heer Vos een propagandawoord voor de V.V.V. en wekt allen op om lid te worden. Spreker doet nog mededeeling van de openstelling van het „Kooibosch" tegen een kleine vergoeding, waarvoor hij nogmaals de fam. Jhr. Van de Poll hartelijk dank zegt. Hierna krijgt de Voorzitter der Jury. de heer Nijkamp, het woord. Spreker deelt het nieuwe systeem van prijs toekenning mede, waardoor er wel eens meer dan één zelfde prijs is toegekend geworden. Dan gaat spr. over tot de prijsuitreiking, na nog te hebben ge zegd dat zestig het totaal te behalen puntental was. Groep I, meisjes van 6 tot en met 18 jaar: Jannie Bakker le pr. 41 p. met een schip; Elly Kleerekoo- per, le pr. met een vuurtoren; Nettie Vos 2e pr. 36 p.; Olga Lohle 2e pr. 36 p.; Cobie Duinker 3e pr. 35 p.; Corrie Mooij, 3ep r. 35 p.; Rietje Bakker 4e pr. 34 p.; Jannie Vriesman 5e pr. 31 p.; Jansje Baken en Guurtje Blom, 6e pr. 30 p.; Dietje Eikel 7e pr. 26 p.; Gurie Barneveld 8e pr. 24 p.; Elly Kraai 8e pr. 24 p.; Trien Bood 8e pr. 24 p.; Annie Tensen 8e pr. £4 p.; Pietje Mooij, 9e pr. 21 p.; Jannie van Twuijver 10e pr. 20 p.; Cobi Ambuul 11e pr. 19 p. Groep II. Jongens van 6 tot en met 8 jaar: Paul Lohle le pr. 42 p. met „Seinpost"; Rolf Jansonius le pr. 41 p. met een anker: Jan Pels Rijcken 2e pr. 39 p.; Jopie Dito 2e pr. 39 p.; Robbie de Koek 2e pr. 39 p.; Maarten Mooij, 3e pr. 38 p.; Japie de Vries 3e pr. 38 p.; Piet Bood 4e pr. 37 p.; Casper Bellis 4e pr. 37 p.; Han Limburg 5e pr. 35 p.J Robbie Schornagel 6e pr. 33 P-; Corrie Voorthuizen 6e pr. 33 p.J Jaap Zwaan 7e pr. 32 p.; Bennie Borsten 7e pr. 32 pJ Gerard de Wit 7e pr. 32 p.J Jan Vis 7e pr. 32 p.J Frits Dekker Se pr. 31 p.; Herman van der Vlies 8e pr. 31 p.; Larry Schornagel 8e pr. 31 p.; Henkic Blankcn- slein 9e pr. 30 p.J Gu van der Vlies 9e pr. 30 P-5 Geert Polak 10e pr. 29 p.; Simon Kruit 10e pr. 29 p.J Jan Tromp 10e pr. 29 p.; Arie van Scheijen 10e pr. 29 p.; Corrie Kruit 11e pr. 27 p.; Jan Reintjcs van Veerssen 11e pr. 27 p.; Erry Smit 11e pr. 27 p.J Hans Vis 12e pr. 23 p.; Frits Kraai 13e pr. 22 p.J An ti ries Bruinsma 14e pr. 21 p.J Ebi Borsten 14e pr. 21 p.; Piet Tromp 15e pr. 18 p. Groep III, meisjes van 9 tot en met 11 jaar: Ag-< nieta van Dishoeck le pr. 45 p., met „Callantsoog"; Boy Tholen, le pr. 43 p., eend ene endjes; WillyDuin ker, 2e pr. 42 p.; Tootje Hooning 2e pr. 41 p.; Greta Borsten 3e pr. 40 p.; iïanneke Smits en Marijke van Dishoeck 4e pr. 39 P-l Miek Blankenstein 4c pr. 39 p. Guus de Wit, 4e pr. 39 p.; Gerrie.Zeeman, 4-e pr. 39 p.; Leni de Koek 5e pr. 38 p.; Inge Jansonius 6e pr. 36 p.; Corrie Bakker en Neeltje Toes 7e pr. 35 p.*, Truus Slingerland 8e pr. 34 p.; Maart je van der Vlies 8e pr. 34 p.; Annie Baken 9e pr. 33 p.; Neeltje Blom 9e pr. 33 p.; Iet Breed, 9e pr. 33 p.; Ali Hol lander 10e pr. 32 p.; Hieky van der Horst 11e pr. 31 p.; Jannie van Delft, 12e pr. 29 p.; Aat van Scheijen, 12e pr. 29 p.; Anni Meijer 13e pr. 28 p.; Maartje Lan- gereis 14e pr. 24 p. Groep IV, jongens van 9 tot en met 11 jaar: Ge rard Stolker le pr. 49 p. met krokodil; Gcrrit de Vries le pr. met een gems 49 p.; Adriaan Baken 2e pr. 43 p.; Theo Lohle 2e pr. 43 p.; Hans Lohle 2e pr. 43 p.; Edward Vos 3e pr. 42 p.; Bert Hendriks 4e pr, 40 p.; Gijs Oskam 4e pr. 40 p.; Wim Limburg 5e pr. 37 p.; Tienus Reintjes van Veerssen 6e pr. 36 p.J Gerard Barneveld 6e pr. 36 p.; Piet Bakker 7e pr. 35 p.; Dolf Timmerman 8e pr. 33 p.; Wim Swan 8e pr. 33 p.; Kees Kater 9e pr. 32 p.; Gerrit Mooij 10e pr. 28 p.; Jan Polak 11e pr. 26 p.; Piet Roos 12e pr. 25 p.; Tommy Borsten 13e pr. 22 p. Groep V meisjes van 12 tot en met 14 jaar: Tru- di van der Velde le pr. 54 p., met nest met ooievaars; Grietje Vries 2e pr. 48 p.; Grietje Kater 3e pr. 46 p.; Marga de Jong 3e pr. 46 p.; Trien Vries, 4e pr. 44 p.; Trijntje Weij en Rina Hollander 4e pr. 43 p.; Nettie Hendriks 5e pr. 42 p.; Toni Mooij en Nellie Johannes 6e pr. 41 p.; Jaantje Kater 6e pr. 41 p.; Ignaz Bor sten 7e pr. 40 p.; Lientje Groothof 8e pr. 38 p.; Wil- ly Slingerland 8e pr. 38 p.; Coba Mooij 9e pr. 36 p.; Maria Ferdinandusse 9e pr. 36 p.; Ali Olivier 9e pr. 36 p.; Noor Polak 10e pr. 35 p.; Reintje Hoep 10e pr. 35 p.; Elly Ottevanger 11e pr. 32 p.; Adri Iiarting 12e pr. 31 p.; Maartje de Boer 13e pr. 30 p.; Truus Rampen 14e pr. 28 p.; Pietertje de Boer 14e pr. 28 p.j Marina Harting 15e pr. 22 p.; Dieuwertje de Boer, 15e pr. 22 p. Groep VI, jongens van 12 tot en met 14 jaar: Klaas Bood le prijs 47 p. met een olifant; Wim Smit le pr. 46 p. met een onderzeeër; Jacob Breed 2e pr. 43 p.; Loekie Kleerekoper 2e pr. 43 p.; Jan Prins 3e pr. 41 p.; Andries van der Horst 3e pr. 41 p.; Karei Houtkamp 4e pr. 40 p.; Wim Ottevanger 4e pr. 40 p.; Jaap Dito 4e pr. 40 p.; Alje Breed en Jan van Scheijen 5e pr. 39 p.; Jan Vos 5e pr. 39 p.; Cor Bood 6e pr. 35 p.; Arie Nieuwland en Jaap Hoogvorst 7e pr. 34 p.; Pim Hooning 7e pr. 34 p.; Arie Baken 8e pr. 33 p.; Jan Bood 9e pr. 32 p.; Jan Beuwkes 10e pr. 31 p.; Groep VII, 15 jaar en ouder: Jaantje de Vries, le pr. met zeemeermin, 54 p.; Annie de Vries, le pr. 53 p., met hond en haas; Fré France le pr. 53 p. met verslagen negerbokser; Dirk Visser, 2e pr. 51 p.; An-i nie Zwaan 3e pr. 35 p.; Annie Harting 4e pr. 25 p.. De „tabaksprijs" was voor Piet de Boer,

Schager Courant | 1936 | | pagina 6