Restanten 'confectie van onze Ch.H.Th.Schmalz-Schagen Poorters Seizoen-Opruiming De toestand in Abessinië. goedkooper de Laatste tot 15 Augustus tegen afbraakprijzen Koopt U nu nog Uitsluitend a contant De strijd om het vervoer* Van het Olympisch front Windhoos te Dedemsvaart JAVA-KAPOK DEKENS Fant.-dekens, Kinderdekens Tapijt- en Meubelhandel Laagzijde B 51 Schagen - Iel. 81 De Italiaansche lezing. Generaal Gallina, de commandant van de polonne welke belast was met de zuivering van de spoorlijn naar Djibouti van roovers en saboteurs, is in de hoofdstad teruggekeerd. Hij verklaarde dat de algemeene situatie in het spoorweggebied bevredigend is. De spoor lijn wordt door de Italiaansche troepen be- heerscht. Het verkeer vindt zonder inciden ten plaats en van den spoorweg wordt een steeds grooter gebruik gemaakt. Daar om zijn de sneltreinen weer ingevoerd. De gouverneur van Erythrea, generaal. Gnzzoni verklaarde het volgende, aan den correspondent, van Stefani: De toestand in mijn gebied en vooral in de nieuwe uitgestrekte gebieden van het vroegere kei zerrijk is volkomen rustig en er wordt hard ge werkt om den aanleg van wegen, de inrichting van het bestuur en de economisché verheffing van het land te bespoedigen. De bevolking houdt zich rus tig bezig met den landbouw en werkt vreedzaam met de autoriteiten samen. De gouverneur voegde hieraan toe, dat hij zich o.a. wil bekommeren om het land van de ongelukkige Dankali-bevolking, welke gedurende 40 jaren systematisch in bloedigo razzia's is onderworpen, waardoor het land is ver armd en ontvolkt. Italiaansche verliezen bij politiediensten. Tijdens politie-operaties in Oost-Afrika hebben, naar Rome meldt, sinds 1 Juli jl. tien officieren, drie onderofficieren en 32 soldaten of zwarthemden den dood gevonden. Een officier en vier soldaten zijn bezweken aan hun verwondingen, een officier en 44 zwarthemden worden vermist, vier officieren, acht onderofficieren, 99 soldaten en 27 zwarthemden zijn aan ziekte «gestorven. Bovendien hebben 73 werklie den door ziekten en ongevallen den dood gevonden. Svoor teaen autobus. Gisteren werd de Staat de Nederlanden door de Friesch-Hollandsche reisvereeniging „Samen werking" gevestigd te Leeuwarden, in kort ge ding gedagvaard inzake het beletten der toch ten, uitgeschreven door voormelde vereeniging, door de ambtenaren van het rijkstoezaoht op de spoorwegen. De pleidooien voor den president van de Haagsche rechtbank zullen plaats hebben op Maandag 17 Aug. Woensdag heeft het rijkstoezicht wederom eenige bussen van de reis vereeniging belet de uitgeschreven tochten te vol brengen. Het rijks toezicht wilde de bussen onmiddellijk vrij ge ven op voorwaarde, dat het bestuur van de ver eeniging een schriftelijke verklaring teekende, dat de vereeniging zou worden ontbonden, of, wanneer de eigenaar der bussen schriftelijk ver klaarde geen bussen meer aan de Friesch- ÏIollandsche redsvereeniging. of andere ver- eenigingen, te zullen verhuren. Nadat de raadsman der vereeniging aan dit college had bericht, dat de dagvaarding was uitgebracht, werd medegedeeld dat het verder beletten der tochten tot de uitspraak door den Haagschen president der rechtbank, achterwege blijven. HEFFING OP BOTER De heffing op boter en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is voor de week van 1015 Augustus wederom vastgesteld op f 0.80 per kg. DRIE WERELDRECORDS VERBETERD. i De dag van Donderdag heeft weer eenige uitste kende prestaties der Nederlandsche deelnemers ge bracht, maar ook zijn de teleurstellingen niet uitge bleven. Op de eerste plaats dient Kagchelland genoemd, die bit het zeilen te Kiel wederom de eerste plaats van de Olympia-jollen bezette. Bob Kaas werd vier de in de Star-klasse terwijl mr. Carp bij de zes meters wegens averij werd uitgeschakeld. In het athletiektornooi plaatste Van der Poll zich des morgens bij de 17 beste speerwerpers, doch 's middags bleef hij beneden de verwachtingen en bracht hij het niet tot den eindstrijd. Klasema, die zich op den hink-stap-sprong in den voormiddag eveneens gemakkelijk klassifioeerde, viel ook later af. Mej. Ter Braake eindigde in de finale 80 M. hor den op de vijfde plaats. Bij het wlelrijden kwam de Ned. ploeg in de ach tervolging over 4 K.M. te vallen en werd uitgescha keld. Van Vliet plaatste zich gemakkelijk in de achtste finale der sprints. Voorts zegevierde de Ned. hockeyploeg met 4—1 over Zwitserland. Van de Nederlandsche deelnemers in den moder nen vijfkamp bezette luit. Van Geen de 18e, Serré de 27e en Van der Horst de 29e plaats in het totaal, klassement van 39 deelnemers. Luit. D. van den Bosch is bij het automatisch pistool-schieten direct uitgevallen. Donderdag, de vijfde athletiekdag heeft een buiten gewoon spannend en interessant verloop gehad. Er LOVELOCK, die het wereldrecord 1500 M. hardloopen verbeterde. De drie dames die in het floretschermen de zege be haalden. Van links naar rechts: Elles Preis, Oosten rijk (bronzen), Helene Mayer, Duitschland (zilveren) en Schacherer—Elek, Hongarije (gouden medaille). kan nu reeds worden vastgesteld, dat deze Olympi sche Spelen in sportief opzicht een uitzonderlijk suc ces zullen worden. Dit is in hoofdzaakeen gevolg van het feit, dat alle nummers sterker bezet zijn dan ooit te voren. De sport heeft de laatste jaren een steeds hoogere vlucht genomen hetgeen zich ook in het resultaat van deze Spelen weerspiegelt, Niet minder dan 3 wereldrecords werden op dezen mooien Donderdagmiddag verbeterd. De beroemde looper van Nieuw Zeeland, Lovelock, legde de 1500 M. hardloopen in 3 min. 47.8 sec. af, waardoor hij het wereldrecord met niet minder dan 1 sec. omlaag haalde. Dat er op dit nummer fel gestreden is, moge even eens blijken uit het feit, dat niet minder dan vijf loopers in den eindstrijd beneden het Olympisch re cord bleven, dat sinds Los Angeles 1932 op naam stond van den Italiaan Beccali met een tijd van 3 min. 51.2 sec. Het tweede nieuwe wereldrecord van dezen dag vestigde de fenomenale hordenlooper, de Amerikaan Towns. Hij liep de 110 meter horden in 14.1 sec. en wel in den halven eindstrijd. In de finale deed hij er 0.1 sec. langer over. Het wereldrecord stond op 14.2 sec. Het Olympisch record stond sinds Los An geles 1932 op naam van den Amerikaan Saling, met een tijd van 14.6 sec. Het derde nieuwe wereldrecord kwam op naam van den Japanner Tajima, die op het nummer hink- stap-sprong niet minder dan 16 meter bereikte, het geen 18 c.M. verder is dan het wereldrecord, dat sinds 1934 op naam staat van den Japanner Oshima, met 15.82 meter. Het Olympisch record stond sinds Los Angeles 1932 op naam van den Japanner Nam- biu, met 15.72 meter. Speciale vermelding verdient nog, dat in het speer werpen de Duitscher Stoïck voor de groote verras sing zorgde, door vóór de Finnen op de eerste plaats te eindigen. De wereldrecordhouder Jarvinen kon het niet ver der dan tot de vijfde plaats brengen. AL WAT DE VERNIELENDE STORM OP ZIJN WEG ONTMOET TE, VERWOEST. BOOMEN ONT WORTELD EN DEELEN VAN HUIZEN DE LUCHT IN. Over de buurtschap Stegeren nabij het dorp Dedemsvaart is een krachtige windhoos getrokken, die heel wat schade heeft aan gericht. Gaande van West naar Oost, heeft deze hoos al wat zij op haar weg ontmoette, vernield. Boomen werden ontworteld of van hun kruin ontdaan. Het op het land staande n koren werd ontworteld en de lucht in ge slingerd. Ook hooibergen, daken, kippenhok ken en schuren moesten het ontgelden. On- derdeelen er van werden afgerukt en hon derden meters verder in het land weer neer- gesmakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, doch de schade, welke werd aan gericht, is aanzienlijk. De jeugdige Italiaansche, Valla, werd kampioen© in het nummer 80 M. horden met 11.7 sec., d.i. in den Olympischen recordtijd, welken miss Didrickson in 1932 te Los Angeles vestigde. Het wereldrecord staat met 11.6 sec. op naam van mej. Engelhard, (Duitschland). Onze Nederlandsche deelneemster óp dit nummer, mej. Ter Braake had helaas een minder goeden start waardoor ze direct eenigszins achter raakte. Had onze landgenoote, die de horden goed nam en die weinig voor haar tegenstandsters behoefde onder te doen, een beteren start gehad, dan zou ze misschien tot de eerste drie hebben behoord. Ze trachtte haar achterstand in te loopen en inderdaad haalde ze eenigszins op. Ze was echter te ver achter zoodat de poging mislukte en mej. Ter Braake op de vijfde plaats eindigde, met naar schatting in den lijd van 11.8 sec. Van onze Seizoen-Opruiming 5 Wij ruimen dan nog opKarpetten, Coupons Vloerzeil, Handweefstotfen, Kleedjes, Matten De -allerbeste die staat onder rijkscontrole, verkoopen wij per baal van 22% pond 110.50 per baal. van allerlei soorten en formaten. WOLLEN DEKENS, 2-persoons a i 3.75 en f 1.95 2-persoons, maat 190230 f 6.75 MOLTON DEKENS, vanaf 18, 56 en 95 cent in alle prijzen. Allen die nu nog goedkoop en goed willen koopen naar

Schager Courant | 1936 | | pagina 11