Uit den Langendijk bit Bergen. WIERINGEN WIELERBAAN WIERINGEN. De wielerwedstrijden van j'.l. Zondag worden thans in zijn geheel verreden op Zondag 9 Aug. a.s. De wielerbaandirectie, die den laatsten tijd met veel tegenslag te kampen had door slechte weersom standigheden, zet echter flink door en brengt goede programma's. Het Belgische koppel Hamerlinck-de Kuysscher, dat Zondag a.s. niet aanwezig kan zijn, wordt vervangen door de wereldbekende ploeg Charlier—Deneef. Dit koppel wist reeds acht zesdaagschen op eervolle wij ze te winnen. Charlier—Deneef die nog nimmer boven het IJ hebben gestart, zullen deze gelegenheid wel waarne men, om de Noordhallanders van hun fenomenaal rij den te laten genieten en zich met één slag populair te maken. Voegen wij hier nog bij L. v. Schijndel—F. v. d. Broek, de jongste en beste Nederlandsche ploeg, het koppel, dat onvermoeibaar is in demarreeren en uit- loopen. De oude bekende A. J. Braspenninckx met zijn neef J. Braspenninckx, die kampioen van Neder land is. De bekende Limburgers Willy en Matthien Vroomen, de ploeg van het Oosten: JazetSchotman cn dan nog de locale favorieten Klink en J. Kuiper, toegevoegd worden nog W. Metz, AlkmaarR. Schip pers, Rotterdam; K. de Vries, Workum en H. J. Die- terman, Zaandam. Deze koppels rijden een 80 K.M.-koppelwedstrijd. Sprint- en klassementsrace, een 5 KM achtervolging Klink-Schotman. Een 6-tal Amateurs en Niewelingen rijden een omnium, bestaande uit sprint, tijdrace en klasse mentsrace. Deze zijn: C. Smit, Schagen, J. Snijders, Den Helder, J. Tigchelaar, Julianadorp, J. Kreijger C. Hegeman, Wieringen en N. Bakker, Wieringer- waard. De wedstrijden beginnen precies om 2 uur, doch voor het wachtende publiek zullen enkele voorwed- 6trijden worden verreden. Dus alle sportliefhebbers zijn Zondag aanwezig hij den spannendste en sensationeelsten strijd van het heele seizoen op de wielerbaan „Wieringen". „DE ZIGEUNERBARON" IN CINEMA DE HAAN. Niet ieder ïs in staat zich de luxe te permittee- ren van een reis naar Hongarije, het land der ro mantiek, waar een vurig en edel volk zijn eigen leven leeft en temidden zijner poesta's en bergen de eeuwenoude cultuur ongeschonden tracht te be waren. De zeldzame bekoring, welke van land en volk uitgaat, moet men hebben ondergaan, om daarover te kunnen medepraten en slechts ware kunstenaars is het gegeven, aan ons, koude Wes terlingen, iets te doen gevoelen van de bruisende hartstochten en de diepe melancholie welke dit ras heheerschen. Een van deze begenadigden is ongetwijfeld de groote kunstenaar Strauss, die in zijn beroemde werk ,de Zigeunerbaron" ons door dolle dansen, verliefde harten, Czardas-spelende zigeuners en soms grove brutale streken, een inzicht vermag te geven in het Hongaarsche leven en denken in al zijn geledingen. Romantiek, vraagt ge, geachte lezer? Welnu, „de Zigeunerbaron" geeft het u, in over vloed. Zij voert u binnen temidden van een wereld, wélke u boeit door haar ongekende cn onverwachte schakeeringen. Wit ge voor enkele uren eens géén Hollander zijn, eens alles en ieder om u heen vergeten, laat u dan wegglijden op de bekoorlijke muziek van Strauss, waaromheen een romantische zigeuner-historie is geweven, welke zeer goed aansluit bij de sfeer, waarin de muziek ons voert. De melk 8 cent. Door de gezamenlijke melkslijters hier ter plaatse is besloten de melkprijs met ingang van 10 Aug. a.s. van 7 op 8 cent per liter te brengen. VEREENIGINGSBOND „DE EENDRACHT". De gecombineerde uitvoering in het Open luoht-theater der V.V.V. welke Zondag j.1. werd uitgesteld, wordt nu Dinsdag 11 Aug. a.s. gehouden. Zooals wij in ons blad van j.1. Maandag schreven, was het slechte weer oorzaak, dat de gecombineerde uitvoering van de vereenigingen, aangesloten bij den Vereenigingsbond „De Eendracht", welke Zondag avond in het Openlucht-theater der V.V.V. zou wor den gehouden, geen doorgang vinden kon. De uit voering zal nu Dinsdag 11 Aug. a.s. des avonds om 8 uur plaats vinden en laten wij hopen, dat het weer dien dag in alleopzichten medewerkt. Aan de samenstelling van het programma is de ime'est mogelijke zorg besteed; alle vereenigingen ko men met haar beste nummers uit en er is verschei denheid te over, wanneer men bedenkt dat mede werking wordt verleend door Bergen's Harmonie, Bergen's Mannenkoor, De Stem des Volks, de Koor- vereen. „Bergen" en door de gymnastiekvereeniging „Be Quick", muziek, zang, gymnastiek en dans, der halve! Maar wat wel het meest op den voorgrond zal treden is het slotnummer: „De laatste Zonnestraal", van J. Paardekooper, gezongen door de gezamenlij ke koren met orkestbegeleiding, het geheel staande onder leiding van den heer P. Pranger, directeur van Bergen's Harmonie. Aan het instudceren van dit nummer is de meest mogelijke zorg besteed en het laat zich dan ook aan zien, dat het publiek iets heel bijzonders te hooren zal krijgen. Aangezien de prijzen zeer laag gesteld zijn, n.1. Ie rang 50 en 2e rang 30 cents, twijfelen we er niet aan of de inwoners van Bergen en de hier vertoevende gasten zullen allen optrekken naar het fraai Open lucht-theater; ongetwijfeld zullen zij een mooie, zeer gevarieerde uitvoering te zien krijgen. Allen dus Dinsdagavond op naar het Openlucht theater der V.V.V. Overschrijving vergunning. Door B. en W. is met machtiging van den Minis ter van Soc. Zaken de volledige vergunning van het Oranjehotel, staande ten name van wed. van der Lans, overgeschreven ten name van J. A. Dalloyaux, den tegenwoordigen eigenaar en exploitant van het hotel. Postzegelautomaten. Aan het postkantoor alhier zijn thans ook 2 auto maten voor postzegels van 5 en 6 cent aangebracht. Aan een lang gekoesterde wensch van het publiek is dientengevolge tegemoetgekomen. Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer F. van 't Sant slaagde Donderdag te Utrecht voor de akte Engelsch M.O. (A.) Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een hondenketting, een klein zakmesje met beenen heft; zwarte regenjas; huissleutel en een ceintuur; een gouden heerenring; ceintuur van een kindermantel (steenrood); een witte rozenkrans; bankbiljet van f 10.een bruin lederen beursje met ritssluiting, blauwe regenmantel; lichtgrijs dames- hoedje met bruin lint: een bruin lederen actetasch. Verloren: Zilveren armband met horloge; een bank biljet van f 10.ceintuur van een regenjas; paar zwarte gevoerde glacé handschoenen; schakelarm band; rood-bruin padvindersmes; wit padvindersmes; nikkelen broche met blanke steen; blauwe regenjas; gekleurd taschje met geld; een gouden broche (vei ligheidsspeld), heerenhandschoen, bl. damesporte- monnaie met geld; gouden schakelarmband. WARMENHUIZEN Weest voorzichtig met het opbergen van Uw heussleutel. Tijdens afwezigheid van de bewoners is Dinsdag j.1 op klaarlichten dag ingebroken bij den heer W. M. aan de Oudewal alhier. Een bedrag van ongeveer f 40 werd vermist De dader heeft zich vermoede lijk toegang verschaft door de achterdeur, wat den kelijk niet moeilijk voor hem geweest zal zijn, om reden gewoonlijk en ook nu weer, de sleutel was opgeborgen in een Womp, bij de reenbak in de on middellijk cnabijheid van bedoelde deur. Men zou haast denken, dit moet bekend werk zijn. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Verg. Middenstandsvereen. Donderdagavond hield de Middenstandsvereeni- ging afd. v. d. K.N.M.B. Warmenhuizcn een alge- meene vergadering in de zaal van den heer Slikker De Voorzitter opende de vergadering, de aanwe zigen welkom heetende. De opkomst was nog wel niet groot, merkte de Voorz. op, maar spr. verwacht te nog enkele leden. Voorz. zegt dat deze vergade ring kort op de laatstgehoudene komt. Ooi-zaak hiervan is de te houden Mica, waarover spoedig beslist moet worden. De secretaris, de heer Diepsmeer, las hierna de notulen, welke onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. Vervolgens bracht de heer Diepsmeer uitvoerig verslag naar voren over de Alg. vergadering die te Utrecht gehouden is. Over het punt contributieverhooging is het, zooals de afge vaardigde mededeelde, niet zoo zoetjes toegegaan. Het is aan het bestuur dan ook kenbaar gemaakt dat de plattelandsafdeclingcn er anders over dach ten cn dat verhooging tegenwoordig een ongekend iets is. Hierna volgde voorlezing der notulen van de ge houden districtsvergadering te Alkmaar, waar 13 af- declingen waren vertegenwoordigd. Enkele vragen werden nog gesteld over een paar punten. Voorz. dankte den afgevaardigde Diepsmeer voor de duide lijke uiteenzetting. Bespreking over de te houden Mica. Voorzitter lichtte dit punt uitvoerig toe, aangaande de wer king enz. Breedvoerig is dit punt besproken en tenslotte besloten in principe aan de Mica deel te nemen. Na gehouden stemming is hiervoor een bestuur gekozen, n.1. de heeren P. Dissel, P. Vogelaar en Jb. Slot. Genoemde heeren namen hun benoeming aan. In bespreking kwam de te lioudc;i jaarvergade ring. Voorz. vond het wenschelijk om een paar aanwezigen te verzoeken die de leden en niet-leden langs gaan om wat propaganda te maken, niet en kel voor de avond van de jaarvergadering, maar speciaal voor de vereeniging, wat aangaat het vcr- gaderingbezoek enz. De heeren Jn. te Buck en A. de Geus waren bereid deze taak op zich te nemen. Wat betreft de avond van de jaarvergadering, biervoor zal getracht worden ook de dames van de leden zooveel mogelijk op dezen avond te krijgen. De heer A. de Geus stelde hiervoor zijn auto dis ponibel om de leden van buiten teh alen. Dit werd door de vergadering buitengewoon op prijs gesteld. Rondvraag. Deze- was zeer uitgebreid maar van huishoudeljjkèn aard. Hierna èluiting. De aanvoer aan de veiling in de maand Juli 1936 bedroeg: 1.482.300 Kg. aardappelen, 385 Kg. tuinbóo- nen, 14.625 Kg. zilveruien, 38S Kg. slaboonen, 14.975 Kg. roode kool, 3050 Kg, gele kool, 775 Kg. gele nep bloemkool. Over Juli 1935 waren deze cijfers: 1.191.694 Kg. aardappen, tuinboonen, 24.625 Kg. zilveruien, 356 Kg. slaboonen, 2275 Kg. roode kool, gele kool, gele nep, 2030 stuks bloemkool. De omzet bedroeg in Juli 1936 f 39.399.88 tegen f 47.123.28 in Juli 1935. Z I J P E KEINSMERBRUG. DANK JE WEL. Het gebeurde Vrijdagmiddag. Een auto van de melkinrichting Concordia uit Alkmaar, reed komen de van Oudesluis naar Keinsmerbrug. Juist ervoor reed een auto van de fa. Grunwald uit Den Helder. Daar kwam een tegenligger, met een min of meer geslaagde manoeuvre week ie uit voor de Grun- waldsche automobiel. Om echter langs den weg in minder stevigen grond te belanden, te verzakken en vast te raken. Zoo vast zelfs, dat de chauffeur, een boer uit de Zijpe, met geen mogelijkheid op eigen kracht den wagen weer op den weg kon krijgen. Maar hij was massel. Want de Concordia-expres stop te direct en de chauffeur bood aan, de verzakte auto weer op het goede spoor te brengen, een aanbod, waarvan ons boertje natuurlijk gretig gebruik maak te, want anders had hij een kraanwagen moeten ont bieden, en daar rijden ze nu eenmaal niet mee voor niets. Fluks werd een touw bevestigd, helaas het brak. Maar dat nam niet weg, dat de pogingen onvermoeid werden voortgezet en na veel zweetdroppels in het toch al natte gras te hebben laten verdwijnen, kon de Concordia-chauffeur met zijn helper het genoegen smaken, de auto weer op den weg te hebben ge bracht. Onze boer, bijzonder verheugd, toonde een goede daad te kunnen waardeeren en voegde zijn redders hartelijk toe: „Dank je wel", waarmede hij de zaak afgedaan beschouwde. Het behoeft geen betoog, dat onze vrienden sprake loos stonden. Maar ze besloten toch nog te probee- ren iets te redden en informeerden of „mijnheer nog een sigaar voor hen had". Nee, die had mijnheer niet maar hij voelde nu toch zeker nattigheid als ze een kwartje wilden hebben Maar het waren ondankbare helpers, want ze wil den zelfs het kwartje niet hebben. Onze royale boer stapte hierna onverstoorbaar in z'n auto en reed weg. Wat moet hij een slechten in druk van deze jongens hebben gekregen De jongens, met hun kapotte spullen, smerige han den, bezweete gezichten en ook met hun verloren tijd. Zij waren weer een ervaring rijker geworden! CALLANTSOOG Succes van „Zanglust". Op het Donderdag j.1. gehouden zangconcours te Bunschoten behaalde de Dameszangvereen. „Zang- lust" van hier een eersten prijs in de vierde afdec- ling. Dit is wel een succes voor het koor en haar directrice, mevr. Breebaartvan der Horst, daar de vereen, steeds minder leden telt, ruim tien momen teel, voor wie het dan ook een strijd zal geweest zijn om dit succes te behalen. Filmavond. Door de medewerking der badgasten, een lid van de smalfilm liga, afd. Haarlem, Dr. Cox. is 't de V.V.V, Callantsoog mogelijk, geweest een filmavond te orga- niseeren voor de badgasten, speciaal voor de kinderen Het slechte weer noodzaakt het zoeken van vermaak elders dan op het strand en het aanbod van den heer Cox, welke de films zelf vervaardigd heeft, is dan ook met beide handen aangenomen. De voorstelling, welke zoowel voor kinderen als volwassenen was, is gegeven j.1. Donderdagavond in hotel de Haan. Om 7 uur opende de voorz. de heer P. Vos Jbz. met een welkomstwoord. De heer Cox sprak er zijn spijt over uit nu niet de beschikking te hebben over een groote projector. Dit komt echter een volgende maai wel. De beelden waren nu klein, maar toch duidelijk. De vertoonde films waren een reisfilm, een teeken film, een film van het zoontje van den heer Cox en als laatste voor de pauze een film over Callantsoog. De zee, de vlet van de V.V.V. met de bemanning, de duinen, het V.V.V.-bosch, het Kooibosch, de zomer huisjes, de opening van de „Tijdgeest"-winkel en het strandfeest van Zondag. Hier zagen de kinderen zichzelf gefilmd. Dat was waarlijk een attractie. Het werd nu echter nog beter, want na de pauze wilde de heer Cox het publiek in de zaal filmen. Hierna draaide de heer Cox een film over „Sporen". De practijk en het speelgoed in vergelijking naast elkaar. Dan nog een film van zijn jongste zoontje, een film over roeien en tot slot de beëediging van de landofficieren en van de zeeofficieren. Dat men genoten heeft, bewees het hartelijk ap plaus na iedere film. V.V.V. Callantsoog zal den heer Cox, dankbaar kunnen zijn voor deze zoo geslaagde avond voor jong cn oud. HEER-HU GO WAARD Ergerlijke baldadigheid. Meerdere bewoners aan don Rustenburgerwcg wer den een dezer morgens onaangenaam verrast toen zij voorwerpen, welke ind en regel 's nachts buiten plegen te staan zoaols melkbussen, bakken voor de groentenveilingen en dergelijke, in de sloot vonden geworpen. Ook buiten gebleven waschgoed was op ergerlijke wij zo bevuild of te water geworpen. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld- OUDKARSPEL. DE NIEUWE SCHOOL VOOR VOORBEREIDEND ONDERWIJS. Nu de nieuwe school voor voorbereidend onderwijs is afgebouwd geworden cn door den aannemer, den heer Zuidscharwoude is Opgeleverd, moesten natuur lijk door de commissie de laatste voorbereidende maatregelen worden genomen in overleg met de ouders wier kinderen aanstonds deze nieuwe school zullen bevolken. Daarvoor werd Donderdagavond in het lokaal van den heer Jansen een vergadering ge houden waarop een groot aantal ouders vertegen woordigd was, terwijl ook de vergadering werd bijge woond door de onderwijzeres mej. Wit. Verschillende leermiddelen en ook speelmiddelen waren ter bezichtiging aanwezig, opdat een indruk zou worden verkregen wat het onderwijs bedoelt te zijn onder goede leiding. Na de eerste bezichtiging werd de vergadering door den vooi-Zi geopend, die, nadat door hem aan de aanwezigen een welkom was toegeroepen, een kort 'overzicht gaf van hetgeen aan de totstandkoming is voorafgegaan. De aanwezigen toonden de grootste belangstelling, niet alleen voor hetgeen tot stand is gebracht, maar ook voor het komende onderwijs. Geen wonder dan ook, dat verschillende vragen door de ouders werden gedaan, die alle naar genoegen werden beantwoord. Tevens werden in overleg met de ouders nog eenige beslissingen genomen, die bevorderlijk" kunnen zijn voor een goeden gang van zaken. Door de onderwij zeres werd nog oen. uiteenzetting gegeven van de wij- 'ze ivaarop hét onderwijs wórdt gegeven aan de hand van de leermiddelen die aanwezig waren, die ech ter nog maar een klein onderdeel vormden van het geen waarmede de school zal worden geïnstalleerd. Na de besprekingen werden staande vergadering definitief door de aanwezige ouders 31 leerlingen op gegeven. Dit aantal is van dien aard dat de commis sie zich gelukkig mag prijzen, doordat met de reeds eerder opgegevenen een aantal van 40 zal worden bereikt. Wij willen er nog bijvoegen dat ouders, die hun kinderen nog niet hebben opgegeven en dit als nog wenschen te doen, en die den leeftijd van vier jaar hebben bereikt, zich kunnen vervoegen bij de commissieleden de heeren P. Langendijk, A. Bakker en H. Albertz. Overeengekomen werd dat de ouders bericht zullen doen aan de onderwijzeres wanneer hun kind door de een of andere omstandigheid niet op school komt. De lesuren van de school zijn van v.m. 9—11.15 en des namiddags van 2—3.30 uur. De schoolgelden zullen iedere Maandag worden opge haald, zoodat dit niet door de kinderen wordt mede genomen. De vacanties gaan gelijk op en neer met die van de openbare school. De officieele opening van de school zal plaats hebben op Zaterdag 22 Aug. des nam. 3 uur, terwijl dien dag de school voor de ouders en belangstellenden ter bezichtiging wordt openge steld van des namiddags 5 uur tot ongeveer 9 uur, alles nieuwe tijd. Daarbij zal de onderwijzeres aan wezig zijn voor het geven van de noodige inlichtingen. Verder kunnen de ouders, wanneer de school is aan gevangen gedurende de eerste twee weken onder schooltijd een bezoek brengen om het onderwijs te volgen en om daarvan een duidelijken indruk te krijgen. Tenslotte kan nog worden medegedeeld dat het in de bedoeling ligt openbare lesdagen te organiseeren en ook ouderavonden om den band tusschen school en ouders zoo sterk mogelijk te maken. Nadat de aanwezigen nog eenige oogenblikkcn met elkander hadden gesproken werd de vergadering on der dank aan de ouders voor hun belangstelling dooi den voorzitter gesloten. BROEK OP LANGENDIJK. Bloembollen veiling. Vrijdag werd de derde droge bloembollenveiling gehouden in 't veilingsgebouw van de Langendijker Groenten Centrale. Was voor de beide eerste vei lingen flinke belangstelling van de zijde der koop lieden, deze derde veiling kon zich hierop niet be roemen. Er waren er een tiental minder. Dit is wel het gevolg van de mindere vraag voor de bloem bollen, welke ook uitkwam in de lagere prijzen welke op de veiling werden be steed. Er was niet zoo veel kooplust. Voor contante betaling wordt pet. per maand tot aan Mei 1937 vergoed. Er werden in totaal 78 partijen van de aangevoerde 228, waar onder ook die partijen zijn begrepen welke vorige veilingsdagen zijn doorgeloopen, verkocht. De aan voer beliep pl.m. 500.000 bollen. De noteeringen waren als volgt: Darw. Will. Cop land 12 op 1.30—1.95; 11 1.10—1.45; 10 0.85; Velloos 12 op 1.30; Darw. Le Notre 10 1.20; EVT Couleur Cardinal 12 op 1.40—1.45; 11 1.20; EVT Inglescombc Yelow 12 op 1.30—1.35: 11 1.10; Darw. Will. Pitt 12 op 1.60—1.80; 11 1.40; 10 1.—; velloos 12 1.30; gebl. en ongebl. 11 1.101.5; Darw. Pr Elisaheth 12 op 160-1.80 11 1.30 10 1.Galantus 0.30; DVT Vuurbaak 12 op 1.50; 11 1.25; EVT Gesneriana Lueta 12 op 1.30; 11 1.15; Darw. Bartigon 12 op 1.30—1.45; DVT Azalea 12 op 1.40; Darw. Baron de Latonay 12 op 1.30; DVT El Toreador 11 1.65: 10 1.80; Darw. Prof. Rouwenhof 12 op 1.30; Darw. Mad. Krelage 12 op 1.30; 11 1.10; ELT La Merveille 12 op 1.35: 11 1.15; EVT I'.obbema 12 op 1.55; EVT Cochenille Duc 10 0.90; EVT Ge neraal de Wet 12 op 2.80; 11 2.10—2.20; EVT Ladv Moore 11 1.30: Darw. Zwanenburg 12 op 3.05: DVT Peach B lossom 12 op 1.65; 10 0.90; EVT Mon Tresor 11 1.65: Darw. Clara Butt 12 op 1.45: EVT Crimson Queen 11 1.20; alles per 100 stuks. Verscheidene variëteiten, als Fred Moore, La Rei ne, Prins van Oostenrijk. Murillo, Herm. Schlegel en nog enkele andere bleken geheel of gedeeltelijk onverkoopbaar le zijn. VECHTPARTIJ TE BOEKAREST Tusschen politieke tenen- standers. Boiekarest Een groep communistische ar beiders heeft met messen gewapend een aan tal studenten overvallen, een student werd ge dood, een ander levensgevaarlijk gewond. Be aanvallers werden gearresteerd, doch een van hen, een bekende van de politie, wist aan de waakzaamheid van zijn bewakers te ontsnap pen en wierp zich van de derde verdieping van het politiebureau omlaag, zoodat hij om het leven is gekomen. DE DOOR DE ONLUSTEN IN PALESTINA GELEDEN SCHADE Wordt niet door de Palestijnsche mandaatsreaeerina vernoed. Jerusalem, 7 Aug. (Reuter A.N.P.) De mandaatsregeering in Palestina heeft bekend ge maakt. dat zij de schade, welke tijdens de on lusten is geleden niet kan vergoeden. Van andere zijde wordt vernomen, dat «ie 3000 Joodsche vluchtelingen uit Jaffa. die zich. thans te Tel Aviv bevinden in een moeilijken toe stand zijn. Zij kunnen niet naar Jaffa terug- keeren, noch kunnen zij langen tijd van lief dadigheid leven. DE POST VAN HET VERONGELUKTE VLIEGTUIG DER AIR FRANCE 's-Oravenhage 7 Aug. De Air France deelt mede. dat de luchtpost voor Zuid-Amerika gis terochtend om 5 uur te Buenos Aires is aan gekomen. Deze post is afkomstig van het op weg naar Toulouse verongelukte vliegtuig der Air France De postzakken waren ongeschonden gebleven en konden met 48 uur vertraging te Buenos Aires worden afgeleverd. IN" EEN MUI GERAAKT Tien jarifje jonnen verdronken Gistermiddag is te Katwijk de 10-jarige A. de M., zoon van een Rotterdamsche familie, die met vacantie aan zee vertoefde, bij het ba den in zee in een mui geraakt, door den stroom meegesleurd en verdronken. De reddingsbriga de heeft geruimen lijd de zee afgezocht, maar is er niet in geslaagd het lijk van het slachtoffer te vinden. LANGENDIJK. Adres aan den Minister. De Ncderi. Tuindersbond, het Hollands Bloembol lenkweekers Genootschap, de Chr. Boeren- en Tuin dersbond en de dloc. R.K. Land- cn Tuinbouwbond in het bisdom Haarlem hebben zich met een adres tot den Minister van Landbouw en Visscherij ge wend, waarin zij hun eensgezind standpunt ten aan zien van de bedrijfsmaatregelen voor het bloembol- lenbedrijf onder 's ministers aandacht brengen. Adres santen achten de door de regeering genomen bedrijfs maatregelen voor het blocmbollenbedrijf gunstig en hoogst noodzakelijk, de maatregelen inzake-de mini mumprijzen en de afkoop van het surplus ook voor 1936—1937 te handhaven. Een teeltregeling alleen achten zij beslist onvoldoende. Door de uitbetaling van het surplus, ingeleverd als bloembollen van zeer snel groeiende variëteiten, welke door de markt in het geheel niet worden gevraagd, worden ook de kweekers van de meer normaal gevraagde handels- variëteiten belast. Adressanten zijn van oordeel, dat deze lasten op den duur niet door het vak kunnen worden gedragen. Zij .verzoeken daarom dit te voor komen door een ander dan tot nu toe gevolgd sys teem van uitbetaling van het surplus te willen be vorderen voor die bloembollen, waarvan in de eerst volgende twee jaren zal blijken, dat een belangrijk te groot surplus wordt gehandhaafd. Verder wijzen zij op de noodzakelijkheid om de voorschriften meer correct te omschrijven en de na leving van de genomen maatregelen op meer krach tige wijze te handhaven. Daarom verzoeken zij, dat worde bevorderd, dat de kweekers, die zich aan de voorschriften houden, niet worden achtergesteld bij hen, die de gegeven voorschriften niet naieven. In dit verband verzoeken zij den Minister alle ten dienste staande middelen aan te wenden, om de onbillijkheid weg te nemen tegenover de kweekers, welke door het naleven der voorschriften, bij de uitbetaling der vroege tulpen, oogst 1935, zijn gedu peerd Nog verzoeken adressanten te bevorderen, dat voor de uitvoering der maatregelen geen lasten meer op het bedrijf zullen worden gelegd door een omslag per are, doch dat dit zal geschieden door een omslag per afgeleverd leverbaar. Verder wenschen zij, het bedrijf zelf ook te doen medewerken aan de maatregelen, genomen om een ongemotiveerd ineenzakken van de markt tegen te gaan, welke voor de besturen voor het bloembollen- bedrijf, gezien de omstandigheden, waarin het ver keert. het meest noodzakelijk worden geacht. Tenslotte wijzen adressanten er den Minister op, dat voor het behoud van ons nationaal bloembollen bedrijf een verdere beperking van deze cultuur al leen bij alleruiterste noodzaak zal mogen plaats hebben. Postduivenvereniging „De Meteoor", te NoordscharwoudeWarmenhuizen. De Meteoor hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde (België met jonge duiven. De afstand was 200 K.M. De wind Z.Z.West. Los 9.5 uur. Aankomst: 1. J. Deu- tekom 11 uur 27 min. 58 sec.; 2. idem 11.28.20; 3. G. Sevenhuijzen 11.31.19; 4. J. Deutekom 11.29.50 5. G. Sevenhuijzen 11.31.58; 6. idem 11.32.39; 7. TT. Bou- wens 11.33.27; 8. J. Deutekom 11.32.46; 9. C. Keeman 11.32.38: 10. S. Kuilboer 11.34.2; 11. C. Keeman 11.33.4 12. H. Bouwens 11.33.14. ANNA PAU 10W NA B.K.C.-nieaws. A.s. Zondag wordt het voor B.K.C. een belangrijke voetbaldag. Dan komt V.U.C., de Haagscbe- eerste klasser op bezoek met het elftal: Slootweg; Kok, Los; v. d. Wildt, Idzenga, Hensbergen; Slootweg, Klein, Dill, Hendriks, Van Gelder. V.U.C. komt met 7 spelers van het eerste elftal, waaronder de oud-internationaal v. d. Wildt en Van Gelder, de ex-linksbuiten van het Ned. Elftal. De wedstrijd vangt aan om half 3 cn moge het weer meewerken dan belooft dit voor K.B.C.. haar supporters en verdere voetballiefhebbers een buitelt gewone middag te worden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 15