De wereld-stem üii Bergen. Woensdag 12 Augustus 1936. SCHAGER COURANT. Derde blad. No. 10039 Een omroep-schets Kort verhaal VEREENIGINGSBOND „DE EENDRACHT", De dreigende onweerswolken welke te gen acht uur kwamen opzetten, maakten dat de Bonte Avond een mislukking werd. De Verecnigingsbond „De Eendracht", heeft het gister met z'n Bonten Avond in het Openlucht-The ater der V.V.V. niet heel veel beter getroffen dan op den Zondag van 2 Augustus. Immers: de dreigende onweerswolken welke juist tegen het uur van aan vang kwamen opzetten, weerhielden de menschen om zich naar het theater te begeven en ofschoon het weer zich beter hield alleen in het eerste half uur .van de uitvoering viel een lichte regen was de opkomst van het publiek bedroevend. Naar men ons mededeelde, waren er niet meer dan een vijftig be talende bezoekers. Jammer; want het is ongetwijfeld een mooie avond geweest en de talrijke gasten, die thans in Bergen vertoeven, hadden een prachtige ge legenheid gehad eens kennis te maken met onze plaatselijke vereenigingen en waren dan ongetwij feld tot de overtuiging gekomen, dat Bergen op het gebied van muziek, zang en gymnastiek werkelijk niet achteraan komt. Bergen's Harmonie opende het programma met een uitmuntende vertolking van Adam's' „Le Brasseur de Preston", gevolgd door een gave uitvoering van Charles Lecocq's 'Ballet Pantomime in 5 deelen. De directeur, de heer P. Pranger, toonde met deze num mers het orkest uitmuntend in de hand te hebben, alleen beluisterden we nu en- dan een minder zuive ren klank der pistons. De Koorvereeniging „Bergen", directeur de heer 'Joh. Brands, kwam niet minder goed voor den dag met „De Wilgen" van J. P. J. Wierts en „Feest in 't Bosch" van Jac. Bonser. Van het laatste vooral ging een groote bekoring uit, en deed ons volop ge nieten van het fraaie stemmenmateriaal dezer ver- eeniging. „De Stem des Volks" zong „De Nacht" van Schu- bert en „Een avonddans" van M. A. Brands-Buys. De keuze dezer nummers kwamen ons minder gelukkig voor. We hebben „De Stem" wel eens beter gehoord in meer dankbare nummers. Als we tenslotte „Bergen's Mannenkoor" noemen, dan kunnen wij gerust zeggen, dat Karei Böhne met z'n zangers wel iets zeer bijzonders heeft gepresteerd. Het koor beschikt over eenige uitmuntende tenoren en baritons en legde alle eer in met het gevoelvolle „Goeden Nacht" van Fred. J. Roeske en het altijd mooie gedragene lied van Olman „De Gravers". Jam mer, dat van het eerste nummer veel v erloren ging door het lawaai dat er in de kleedkamers werd ge maakt. Onze wakkere gymnastiekvereniging „Be-Quick" kwam onder leiding van haar directeur, den heer Van Zoonen, weer kranig voor den dag. En al wa ren de nummers voor ons niet nieuw, ze hebben toch weer bekoord. Vooral de Rythmische oefening der dames en de Reidans oogstten weer een dank baar applaus. De knotsoefening kon ons wel het meest bekoren, door de mooie regelmaat en de keu rige afwerking. Tiet slotnummer: „De laatste Zonnestraal" van J. Paardekoper, uitgevoerd door de gezamenlijke ko ren en het orkest, het geheel onder leiding van den heer Pranger, heeft ons niet gebracht, wat we er van verwacht hadden. Het werk was daarvoor niet uit drukkingsvol- genoeg, terwijl - er aan den samenzang nogal een en ander ontbrak. Zooals gezegd, een mooie avond, welke een uitver kocht huis ten volle had verdiend. WIJ verzoeken U op 29 dezer in het gebouw der Nationale Radio Company te willen komen en U daar bij den heer regisseur Dee te melden teneinde Uw stem voor den micro foon te beproeven". Francis Laughton legde de brief op tafel en glim lachte. Het is maar goed dacht ze dat niemand mij ziet s alleen maar hoort! De commissie van keuring bestond uit zes heeren ten één dame. „Francis Laughton wie is dat?" vroeg Dee. „Geen notie van!" antwoordde zijn assistent. De anderen zwegen. Francis Laughton was voor hen no. 37 der sollicitanten en zij waren vermoeid. „Francis Laughton no. 37", hoorden zij een dro ge stem door den luidspreker aankondigen. De ge- luids-ingenieur stak met een verveeld gebaar zijn sigaret aan en knipte de lucifer tegen het bordje >tverboden te rooken" „Waarschijnlijk zei hij, maar opeens zweeg hij In de luisterzaal klonk een stem van zulke on beschrijfelijke helderheid en zuiverheid, dat ieder den adem inhield, om geen klank te moeten mis sen! Twee uur achtereen luisterden zij naar deze stem, 'twee uur lang luisterden zij naar een voordracht, die in zes vreemde talen werd gehouden. Richard Dee had al lang zijn jas uitgetrok ken. Herhaalde malen streek hij opgewonden door het haar. Hij was misschien de eenige, die de beteekenis van het gesprokene ten volle begreep. Nauwelijks zweeg de stem of hij greep zijn jas en verliet het zaal tje sDe anderen keken hem verwonderd na. Hij rende naar de zendzaal en trok de deur open. Voor hem stond Francis Laughton, klein, verlegen ten hulpeloos. Dee snoof hoorbaar. Hij had tranen van teleurstel ling in zijn oogen. Francis liet beschaamd het hoofd zakken, toen zij zijn gedachten zoo open en bloot kon lezen. Op zijn gezicht las zij, dat zij er weinig aantrekkelijk uitzag. Toen deed Dee iets onverwachts hij legde kame raadschappelijk zijn arm om haar smalle schou ders en bracht haar naar het luisterzaaltje. NIEUWE N I E D O RP Kermis Langereis. Zondag en Maandag is er in het café Warnaar op behoorlijke wijze lustig kermis gevierd. De eerste dag waren de kermislustige jongelui in talrijke mate opgekomen en de vroolijke band van familie Schermer zorgde voor de juiste stemming. Maandag, de dag der volksspelen, bracht als van ouds jong en oud op de been om getuige te zijn van de verschillende wedstrijden of om zoo mogelijk zelf een kansje te wagen. Begonnen werd met de kinderen. Voor deze wals er van 67 jaar: houtjesrapen. le prijs Piet Ruiter, 2e pr. Bregtje de Vries, 3e pr. Truus Koopman, 4e pr. prijs Trien Sterk; van 89 jaar hoedjebal: le pr. Gea Ruiter, 2e pr. Simon Koopman, 3e pr. Klaas Bossen, 4e pr. Kees Bood. Meisjes van 1013 jaar kegelstooten: le pr. Trien Koopman, 2e pr. Aafje Klaver, 3e pr. Rita Rozelaar, 4e pr. Nelie Lak. Jongens van 1013 jaar kegelstooten: le pr. Ton Gené, 2e pr. Dik de Jong, 3e pr. Piet Bossen, 4e pr. Piet Wiggers, 5e pr. Kers Boomsma. Tot besluit van de middigfeestelijklieden kregen we iets geheel nieuws voor de Langereis, n.1. kring steken op lorries met knaleffect. Hiervoor bestond groote belangstelling en na spannende races konden eindelijk de volgende paren als winnaars worden genoteerd: le pr. Mej. Nelie Berg en Tine Gené; 2e pr. Mej. Corrie Groot en Alie Hollenberg; 3e pr. Mej. C. de GraafBakker en Trien Klinkhamer; 4e pr. Mej. R. BoomsmaSchaafsma en P. Elzinga. Des avonds waren wederom velen opgekomen om te genieten of mede te dingen naar wederom een voor deze plaats geheel nieuwe attractie, n.1. cham pagne-dansen. Dat dit idee in de smaak is gevallen dat kunnen we met zekerheid melden. Als het tijdstip van de aanvang daar zoo ongeveer is aan gebroken, neemt de voorz. der feestcommissie de heer D. Olie het woord. In de eerste plaats richt voorz. een woord van dank aan de burgerij voor de finan- cieele bijdrage, die de commissie wederom in staat heeft gesteld deze feesten te organiseeren. Nadat nog eenige toelichting omtrent de wijze van 't dansen is gegeven geeft de heer Olie het startsein en onmiddellijk zijn dansers en publiek in spanning. De hierna volgende paren kwamen allen met een flesch champagne uit de ring: D. Ruiter en echtge- noote; Tj. Groot en echtgenoote; P. Zwager en echt- genoote; Jannetje Koopman en Trien Koopman; D. de Jong en A; Kooij; H. Rezelman en echtgenoote; Marie de Jong en Rina Klaver. Daarna volgden nog dertien paren, die in aanmer king kwamen voor een heel aardige troostprijs. Na afloop hiervan bleef het nog lang gezellig in de zaal en bleef men zooals dat dan meestal gaat, nog een poosje na. HOOGWOUD V.C.L. 1—M.O.K. 1, 2—6. V.C.L'. speelde een vriendschappelijke wedstrijd op het M.O.K.-terrein en kreeg een 62 nederlaag in ontvangst te nemen. Voor de rust werd er nog een aardige partij voetbal gegeven, welke inging met een stand van 13 in het voordeel van M.O.K. Na de rust maakte V.C.L. er nagenoeg niets meer van. De backs waren bepaald slecht, waardoor de achterhoede haar verband kwijt raakte. De M.O.K.- ploeg was soms heel gevaarlijk in haar goed opge zette aanvallen en eenmaal doorgebroken was er voor V.C.L, geen houden aan. De bespèclbaarheid van het terrein was niet. wat je noemt, omdat het gras veel. te lang was. Doch dit. mag geen reden zijn, dat het spel tenslotte gelijk als „Dat is Francis Laughton en ik wil geen Ri chard Dee meer heeten, als ik haar niet in deze be trekking gepjaatst zie!" „Klets.geen onzin, Dee", zei de zend-leider s „Heb je gehoord, wat zij vertelde door den luid spreker?" zei Dee opgewonden Francis ver schuilde zich angstig achter zijn breede rug; Dee draaide zich even om en knikte haar bemoedigend toe. „Luister dan, Milte!" Hij sprak nu tegen den lei der der uitzendingen, waarmede hij jarenlang pret tig en kameraadschappelijk had samengewerkt. „Daar komt dit menschenkind en vertelt ons ons dat op den Himalaya een expeditie zit, dat aan den Zuid- en den Noordpool, in Afrika, en Australië mannen werken, die hun leven op het spel zetten... niet voor eigen baat, maar voor hun vaderland, voor de eer van hun volk! Afgesloten van de we reld die in de kranten en door de radio een en an der omtrent deze mannen verneemt, doch zich niet veel ermee ophoudt, werken zij voort. Maar niemand richt direct het woord tot hen! Niemand zegt tot hen: wij dénken aan jullie, wij zijn trotsch op jullie, we zijn verheugd, dat er zulke mannen zijn! Iedere expeditie heeft een ontvanger, maar niemand beurt hen op, geeft hen frisschen moed bij hun levens gevaarlijk werk!" „U hebt gehoord, U allen, wat Francis Laughton zeide: Zij zou die wereld-stem wel willen zijn! Hatfr stem en de wijze, waarop ze al die vreemde talen beheerscht, geven haar het recht op die plaats! En ik stel mij, met alles wat ik ben, borg voor haar!" Francis glimlachte. Zij had tranen in de oogen. Richard Dee en Francis werden in den nu vol genden strijd met voor en tegen's overwinnaar! De „Wereld-Stem" sprak Sprak tot hen, die in afgelegen oorden streden voor hun land en volk, voor de roem van hun na tie. Amerikanen en Britten Duitschers, Franschen en Noren, Nederlanders, Italianen en Spanjaarden zij hoorden die stem, of zij nu in Alaska of Tibet, aan den Zuid- of Noordpool, in Afrika of Australië waren. Telegrammen en brieven kwamen uit alle oorden ter wereld naar het kleine kamertje, waar Francis onder leiding van Dee werkte. En allen dankten zij de stem, die in hun eenzaamheid een weinig licht bracht. „Er zijn al weer drie huwelijks-aanzoeken onder, Francis" grijnsde Dee, „Laten we je naam maar bekend maken!" „Neen nooit nooit lachte Francis. Op dat moment werd de deur opengeworpen. Een groote, bruingebrande kerel was met een paar spron gen bij Dee, schudde hem beide handen, alsof hij ze uit zijn lijf wilde rukken en sloeg hem op den schouder dat Dee er bleek van werd „Deksels, kerel waar kom jij vandaan?" „Regelrecht van den Himalaya!" schreeuwde Ro- bert Stuart vroólijk en drukte ook Francis de hand. een nachtkaars uitgaat. Wat de spelers nooit ten goede komt, dat is het z.g. haasten naar den wed strijd. Vroegtijdig aanwezig zijn, even op ons gemak uitrusten en dan aan den slag. Dit geldt voor iedere club die per fiets gaat, dus ook voor V.C.L. V.C.L.adsp.M.O.K.-adsp., 1—2. Met animo hebben onze adsp. weer gespeeld tegen hun collega's van M.O.K. In één woord gezegd, weer een wedstrijd met mooie sportmomenteri van de beide clubs. V.C.L. bracht vier nieuwe leden in het veld, die heel goed hebben voldaan. V.C.L. speelde met negen man, wat zeker niet in haar voordeel was, maar niettemin heeft ze eervol verloren. Tot schouwmeester in de banne Hoogwoud en Aartswoud is bij enkele candidaatstelling benoemd de heer A. Zijp te Lambertschaag. Voor de hoofdact© is geslaagd onze plaatsgenoot de heer H. Wegdam. De veehouder A. M. kreeg kwestie met een ■vee handelaar over den verkoop van een stier. De vee handelaar had de stier reeds op zijn vrachtauto ge laden en wilde daarmede wegrijden, wat echter niet naar den zin van den veehouder was, die op' den treeplank sprong om hem dit te beletten. Inplaats van te stoppen gaf deze zijn chauffeur bevel vol gas te geven, terwijl hij M. van de treeplank duwde, die nog net de kruk van het portier wist te grijpen. Zoo werd hij in deze levensgevaarlijke positie een paar honderd meter medegesleurd, waarbij hij velschillen de kwetsuren opliep. De politie heeft tegen den vee handelaar proces-verbaal opgemaakt wegens poging tot zware mishandeling. BARS1NGERH0RN Nadat op den eersten kermisdag verschillende ath- letiekwedstrijdcn werden gehouden, waarover wij reeds eerder schreven, is de dag verder in gepaste vroolijlcheid doorgebracht, 's Maandags stonden kin- der- en volksspelen óp het programma, welke wer den georganiseerd door de gymnastiekver. „De West- fries" en waaraan door een groot aantal liefhebbers en -hebsters werd deelgenomen. De uitslag van de diverse wedstrijden is als volgt: Meisjes 7—9 jaar: 1 A. Wardenaar, 2. Alie Smit, 3. Rina Baan en 4. Rientje Slikker. Jongens 7—9: 1. Henk Grin, 2. Jo Hylkema, 3. Wim Schoorl en 4. Jaap v. d. Velde. Meisjes 10—12: 1. Tine Spaans, 2. M. Everts, 3. T. van Stipriaan en 4. A. v. d. Heide. Jongens 10—12: 1. Kees Schoorl, 2. Kees Gorter, 3. M. v. d. Velde en 4. J. v. d. Velde. Meisjes 1315: 1. B. Stammes, 2. M. Jongejans, 3. G. Bakker en 4. M. Dekker. Jongens 1315: 1, C. Bakker Az., 2. J. Wai- boer en 3. D. Schenk Jz. Jongens 16—20, Mastklim- men: 1. G. Schenk, 2. F. Nauts en 3. D. Schenk Cz. Dames, Ringsteken op motorfietsen: 1. Tr. Borst, 2. A. de Graaf, 3. L. Bakker en 4. A. Koorn; Heeren, planken zagen: 1. C. Bak, 2. P. Kater Jz., 3. D. Spaans en 4. C. Met. Na afloop reikte de heer Met, die de leiding van dezen middag op zich had genomen, de prijzen uit en dankte allen die behulpzaam waren geweest voor do medewerking. Wij kunnen niet nalaten den heer Met zelf dank te brengen voor de uitstekende wijze,, waarop hij een en ander voor elkaar had gezet, waardoor deze middag op buitengewoon gezellige wijze werd doorgebracht. De belangstelling hiervoor had nog grooter kunnen zijn. Het is vooï. ..tyén, die zich daarvoor inspanden altijd prettig,Waardeëxing te j zien voor hun streven, in een zoo groot mogelijke publieke belangstelling. 's Avonds gaf in de zaal van „de Fortuin" de too- Francis keek verschrikt op. Dee keek zijdelings even naar haar. Maar Stuart schonk haar al lang geen aandacht meer. „Stel je voor kerel, daar zaten we al drie dagen en nachten in die vervloekte eenzaamheid en kon den niet vooruit komen: sneevvstormen. Teruggaan v as eveneens uitgesloten!" „Twee van ons hadden hooge koorts. Enkele lede maten waren bevroren. Reuze lol op het dak der we reld! Tenslotte was ik zooiels als de verantwoorde lijke leider van de heele zaak. Nu daar kan je begrijpen, hoe ik me voelde: ellendig als een hond! Den vierden dag ging die duivelsche storm pas lig gen ik was besloten terug te gaan... vanwege mijn kameraden, weet je!" „Ja," zee Deo kortaf, „En... keerde je om?" Robert Stuart schudde het hoofd. „Neen! Ik bleef... We bleven alle op onze post. Wij hadden de Wereld-stem gehoord! Francis omklemde de leuning van haar stoel, tot het wit van haar knokkels zichtbaar werd... Stuart ging wat zachter voort: „Dat moet men meegemaakt hebben, weet je! We waren wanhopig, doodelijk vermoeid. Boates knut selde wat aan onzen ontvanger en opeens schrok ken wij allen op. Een liefelijke, kristalheldere vrou wenstem zei: „Hallo, luitenant Stuart! Hallo luite nant Stuart hier spreekt de Wereld-stem! Wij zenden U een hartelijken groet uit Uw vaderland toe... heel de wereld groet U en Uw dappere kame raden. Wij weten, hoe U strijden moet maar: we weten, dat U zult slagen, dat U zult overwinnen!" Robert Stuart zweeg. Enkele seconden heerschte er diepe stilte in het kamertje. Men kon het zachte tik ken van Francis' polshorloge duidelijk hooren. „En... we hebben overwonnen!" zei Stuart opeens bi'uusk... Francis ademde op. Dee stak een sigaret aan. „Prettig, dat je dadelijk den weg naar mij vond!" Stuart lachte verlegen. „Tja, weet je, dat heeft nog een anderen oorzaak ook! Ik moet die vrouw leeren kennen. Dat moet een schoonheid zijn... met zoo'n stem!" Francis kromp ineen, maar beheerschte zich oogen- blikkelijk weer, „Excuseert U mij" haar stem klonk heesch door de opwinding „ik ben haar secretaresse. Ik wil U niet voor het hoofd stooten maar de Wereld-stem wij mogen namelijk haar naam onder geen voor waarde bekend makenis gehuwd en wenscht niemand te leeren kennen!" Later, Robert Stuart had al lang afscheid geno men, legde Dee zijn arm om haar schouders, zooals bij hun eerste kennismaking. „Je bent een wonder van dapperheid, kleine Fran cis... een pracht-meisje ben je! Ik zou je waarlijk aan niemand gunnen!" Het contract van de „Wereld-stem" met de Natio nal Radio Company moest gewijzigd worden. Het was maar een kleinigheid. Maar inplaats van Fran cis Laughton stond nu Francis Dee achter den mi crofoon... neelvereeniging „Ons Genoegen" uit Bakkum een vóorsteling met „Mijnheer de Senator', een blijspel in drie bedrijven. Of het kwam door de onbekend heid met deze vereeniging, wij weten het niet, maar de opkomst had grooter kunnen zijn. Het was nu be vredigend, zonder meer. Het stuk zelf heeft geeiï grooten indruk achtergelaten. Het wil ons voorkomen* dat bij een mooie vertolking het publiek kan genie ten, doch helaas aan het laatste mankeerde nog wel het een en ander, al vielen ook zeer te waardeeren momenten te noteeren. Het tweede bedrijf o.a. maakte veel goed van het eei'ste, doch het derde was weer veel mindei*. Als we de personen in volgorde van het programma de re vue laten passeeren, dan kunnen wij zeggen, dat Mijnheer de Senator zijn rol (iemand, die zich zijn stand welbewust is en wiens wil steeds wet dient te zijn) in het eerste en tweede bedrijf uitstekend ver* tolkte. In het dei'de zakte hij evenwel af en vooral in de scène met Sophie Petzold kon hij ons niet be* koren. I-Ielene, zijn vrouw, gaf een verdienstelijke uitbeelding van haar rol, alhoewel deze van tame* lijk ondergeschikt belang was. De beide dochters Agatha en Stephanic speelden goed, vooral in hot eei'ste en het begin van het tweede bedrijf, was Agatha zeer goed. De zoon des huizes, Oscai-, had blijkbaar nog niet veel met de planken kennis ge* maakt. Zijn optreden was wat jongensachtig, doch door de onbelangrijkheid van de rol deed het niet veel afbreuk. Mittelbach, de echtgenoot van Agatha, een zeer belangrijke figuur in dit stuk, was absoluut onvoldoende. Deze jonge man, die jarenlang student was geweest en later was opgenomen in de voor-» name familie van „Mijnheer de Senator", heeft ons geen moment kunnen boeien. Zijn nervositeit was weinig natuurlijk. In de scènes, waarin hij zich wat .kon laten gaan, versprak hij zich nog al eens, ter* wijl ook de uitspraak te wenschen overliet.. Jammer!! Hoe geheel anders was het met de vriend uit zijn studententijd, Mr. Ghering. Op en top gentleman, prachtig in zijn mimiek en zijn manieren, een uit* stekend verzorgde uitspraak en bovendien rolvast, Ook de kleeding van Mr. Ghering stak zeer gunstig af bij die van Mittelbach. Een prachtige figuur, waarvoor niets dan lof. Sophie Petzold, de gouver* nante. Zag zij er uit als een gouvernante? Was haar stern, haar heele voorkómen in overeenstemming mét wat van een dame mag worden verwacht? Wij ge- looven van niet. Di\ Steiner, Thekla, het kamermeisje en Jozef, huisknecht, speelden de kleinere rollen; naar behooren. Als geheel heeft deze uitvoering dus niet heele* maal voldaan, alhoewel b.v. Mr. Ghering heel veel goed maakte. De tooneelaankleeding was goed verzorgd, terwijl ook de grime te waardeeren was. Dezen avond wérd besloten met een gezellig bal. 'ANNA P AU LOW N A BREEZAND. Uitslag van .de gehouden bloembollenveiling op Dinsdag 11 Augustus door de N.V. Blócmbollenveiling „Breezand" te Breezand. Enkele vroege tulpen: Diana 11—12 1.20; Couleur Cardinal 12 op 1.40, 11—12 1.20, 10—11 0.90; Gele Prins 12 op 1.40; Fred. Moore 1112 1.10; Duc de Berlin 1112.1.20; Gen. de Wet 12 op 2.75; Brillant Star 12 op 1.50—1.85; 11—12 1.20—1.85; 11—12 1.20—1.55; 10-11 1.05—1.35; Witte Duc Max 11—12 1.20; Artus 11—12 1.20. Dubbele vroege tulpen: Theeroos 11—12 1.20; Vuur baak 12 op 2.35; El Toreador 10—11 1.40—1.70; Muril- 10 12 op 1.40; Mr. v. d. Hoeff 12 op 1.40. Enkele ldte tulpen: Inglesc. Yellow 12 op 1.301.4Ö 10—11 0.80;...Picot.ee 11—12 1.35; 10—11 0.80; Oranje King 12 op 1.50; Bonton d'Or 11—12 1.45—1.60; 10—li 1.05; 91/2—IO 0.70; Inglesc. Pink 11—12 1.25; 10—11 0.80; Mr. M0011 12 2.40. Darwin-tulpen: Will. Copland 12 op 1.30—1.75, 11— 12 1.10; Allard Pierson 12 op 1.95, 1112 1.40; Barti- gon 12 op 1.3Ö; 10—11 0.85: Pr. Elisabeth 12 op 1.701 —1.80; 11—12 1.35; Mad. Krelage 12 op 1.30; WilL Pitt 12 op 2.50; 11 1.30; 10 0.80; Centenaire 12 op 1.80; 1112 1.25; Farnc. Sanders 12 op 1.30; Sieraad van; Flora 12 op 1.30; 11—1.10; Le Notre 12 op 2.35; 10 11 1.20; Nora Ware 10—11 0.90; Clara Butt 12 op 1.3Ö 11—12 1.10; The Sultan 12 op 1.30; 11—12 1.25; Prof. Rauwenhoff 12 op 1.30; 10 0.80; Alex Bleu 10—11' 0.85; King Harold 12 op 1.60; 11—12 1.20; 10—11 0.80 —0.85, Re-v. Ewbank 12 op 1.35; Roi Island 12 op 1.40 11 1.10; 10 0.80; Vict. d'Oliviere 12 op 1.50; 10—11' 0.80. Brt. Bronze Queen 11—12 1.20. Hyacinten: E. R. Lady Derbv 19 op 6.60; 1819 6.-* 17—IS 4.80: 16-17 4.—; 15—16 3.25 Blauwe druifjes 8—9 0.20; 7—8 0.15. W 1 E R I N GE N\ Beroepen. Ds. Meihuizen, Doopsgez, predikant alhier, is be* roepen naar Pekela (Gr.). Z I J P E SCHAGERBRUG. Geslaagd. De heer P. Kroonenburg, alhier, slaagde gisteren te Haarlem voor de hoofdakte. W ARMENHUIZEN, Ouden van Dagen. Volgens eén door het comité gerichte circulaire aan de betrokken Ouden van Dagen dezer gemeente, zal op 31 Augustus a.s. hen een autorit aangeboden worden over Nieuwe Niedorp, Winkel, Wieringer- meerpoldei*, Wieringen, Afsluitdijk, Den Helder en verder loopende langs de Duinstreek. Het vertrek op dien dag heeft plaats om 8 uur v.m. (oude tijd). De Ouden van Dagen worden per auto van huis ge* haald. Uiterlijk 7 uur hoopt men weer thuis te zijn. Dank zij de goede gaven van vele ingezetenen, is het comité ook dit jaar weder in de gelegenheid de oudjes een rijtoer aan te bieden. Op de patent-canapé die u mij ge leverd hebt, kan ik niet slapen. Neemt u mij nfet kwalijk, meneer, maar wij verkoop en deze meubelen reeds twintig jaar. Nu, en houdt u mij misschien voor een feeginniling?. Ik slaap reeds 05 jaar.

Schager Courant | 1936 | | pagina 10