Ronde van Alkmaar Raad Oudkarspel De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond .te acht uur in het Raadhuis. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, burgemeester, .tevens 'secretaris. De heer Borst vroeg de gelegenheid tot het stellen van eenige vragen ten aanzien van de intrekking van den huurtoeslag enz. Werd toegestaan aan het einde der vergadering. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede: De Rijksbijdrage in de kosten van werkverschaf fing en steun verleening over 1935 is vastgesteld op f 217115.03. De totale uitgaven hebben bedragen f26487.27, voor zoover deze in aanmerking komen voor rijkssubsidie, zoodat voor rekening der gemeente blijft f4741.22, be- nevens een bedrag van f295.21, dat uitgaven betreft voor kolenbijslag aan steuntrekkenden uit werkloos heid c.d., uitgaven waarin het Rijk geen bijdrage ver leent. De Minister van Sociale Zaken kan geen vrijheid vinden de gemeente te ontheffen van de verplichting tot rouleering bij de centrale werkverschaffing en acht geen termen aanwezig de gemeente in een hoo- gere klasse van het steuntarief te plaatsen. 17 aanvragen zijn ingediend om in aanmerking te komen voor de loonbijslagregcling in den tuinbouw; hiervan zijn 14 aanvragen door de Rijksinspectie te Beemster ingewilligd; 2 zijn afgewezen op grond van het feit, dat hun bedrijf niet voldoet aan de gestelde eischen en 1 de aanvrage heeft ingetrokken. Kroos in de slooten. Het Bestuur der Banne Oudkarspel bericht, naar aanleiding van een brief van Burgemeester en Wet houders, om maatregelen te nemen tegen de hooping van kroos in de vaarten en slooten, in die Banne, dat hoe gaarne dit Bestuur ook tot het verwijderen van het hinderlijke kroos zoude medewerken, wat dan naar zijn meening in het geheele Geestmcram- bacht zou moeten geschieden, dit verzoek moet af wijzen, omdat het, naar zijn meening niet op den weg van het Bannebestuur ligt. De heer Bakker vond het antwoord van de Banne wel eigenaardig. Als er nu werd gezegd, dat het mon nikenwerk was, omdat het al door weer aan was, zou spr. het kunnen begrijpen. Ook de heer Bakker had een voorstel aangaande 'de steun verslechtering. Zal aan het einde der ver gadering worden behandeld. De heer De Boer vond ook het antwoord van de Banne vreemd. In Oudkarspel is het het ergst met de rommel in sloot. Voorzitter merkte op, dat de ingelanden zich tot het bannebestuur kunnen wenden, desnoods tot een hooger college, als de banne niet wil. De heer Kostelijk wees op het vele akkervuil, dat 'te water wordt gegooid. Daar is geen uithalen aan. Je kunt er niet van stoom en met de motorboot. De heer C. Borst Pz. vond, dat daar dan naar ge keken moest worden. Dan kan men het nog eens probeeren bij de banne. Voorzitter merkte op, dat de gemeente haar taak heeft gedaan. De heer Rijper kon niet tevreden zijn over het ant woord. Die heeft toch als eigenaar verplichtingen. De mededeelingen werden voor kennisgeving aan genomen. Aangeboden werd de gemeenterekening 1935. Er was een voordeelig saldo van f7030.35. De ka- pitaaldienst sloot met een .voordeelig saldo van f 100.—. Voorzitter geloofde, dat de leden hiervan wel met genoegen hebben kennis genomen." Niettegenstaande de lage belastingdruk, heeft men een zeer gunstige uitslag gekregen. Voorzitter hoopte, dat zeer spoedig betere tijden aanbreken, zoodat men baas in eigen huis kan blijven. De lichtbedrijven in 1935. Vervolgens werd aangeboden de rekening van het gasbedrijf over 1936, ditmaal sluitende met een na- deelig saldo van f 1438.59. Hierin zijn echter inbe grepen de kosten van het 25-jarig jubileum, met alle daaraan verbonden kosten van f 1044.16. Over dit eerste halfjaar is het gasgebruik weer toe- genoemen. De rekening van het electriciteitsbcdrijf heeft een winstsaldo opgeleverd van f 10.390.70. Hiervan wordt aan elke gemeente f 2000 uitge keerd. Voorstellen van B. en W. Verzoek' aan de Kroon om ontheffing van de ver plichting tot het aanwijzen der ambten en betrekkin gen, weke slechts kunnen worden vervuld door mi litairen of gewezen militairen; bedoeld in art. 179, 2c lid der gemeentewet. Voorzitter lichtte dit voorstel nader toe, waarna het voorstel werd aangenomen. Hierna werd de pensioengrondslag van de onder wijzeres mcj. W. G. Roest vastgesteld op f 1336, met ingang van 1 Maart 1936. Vragen van den heer Borst. Motie van den heer Bakker. Hierna werd de gelegenheid gegeven tot het stel len van vragen door den heer Borst, over het voor nemen van de regeering om de huurtoeslag in te trekken. Spr. vroeg of B. en W. niet van meening waren dat dit voor de werkloozen een directe ver slechtering en voor het platteland door vermindering van de koopkracht een indirecte verslechtering is. Zijn B. en W. ook van oordeel aan den raad te moe ten voorstellen om tegen deze maatregelen te protes- teeren en den Minister te verzoeken in den vorm van een motie deze maatregelen in te trekken. De motie van den heer Bakker, aan het begin der vergadering voorgelezen, dringt er bij de regeering op aan, deze wijzigingen voor zoover ze verslechte ringen inhouden, niet in te voeren. Noodigt het col lege van B. en W. uit, deze motie kenbaar te maken aan den Minister. De Voorzitter zeide, dat door de nieuwe steunre geling niets verandert van bcteckenis voor deze ge meente. Korten tijd geleden hadden we drie men- schen die voor huurtoeslag in aanmerking kwamen. De negende klasse wordt met 50 cent verhoogd. Voor de transporarbeiders zijn we in de 7e klasse, voor de landarbeiders in de 8e klasse. Dit heeft dus geen invloed. Wat betreft de standaardloonen, daarover zijn de groote gemeenten reeds bezig. Er is niets tegen dat de Raad B. en W. opdraagt den minister er op te wijzen, dat de verslechteringen geen doorgang moeten vinden. Aldus besloten. De besprekingen over dit ernstige onderwerp wer den onderbroken door de vroolijke tonen van een marsch van de harmonie „Excelsior", welke een rondwandeling door het dorp deed. Zelfs trad een collectrice de raadzaal in met een busje, waarin blijmoedig werd geofferd. Rondvraag. De heer Borst vroeg of liet mogelijk was, dat de werkloozen in de werkverschaffing kunnen worden geplaatst. Zij stempelen al eenige weken. De Voorz. antwoordde, dat zoo spoedig mogelijk, als het benoodigde aantal er is, de menschen in de werkverschaffing zullen worden geplaatst. De om standigheden hebben ook tegengewerkt. De heer Borst vroeg of het verplichtend was, dat dc huiseigenaren in kennis werden gesteld dat geld kan worden ingehouden voor de huren. WIELRENNEN IN DE AFDEELING NIEUWELINGEN WEET C. VIS UIT LEIMUIDEN DE 50 K.M. RONDE TE WINNEN. DE 100 K.M. VOOR AMATEURS NA ZEER MOOIEN STRIJD GEWONNEN DOOR H. TIMMERMAN, DEN HAAG. J. BRASPENNINX, PRINCENHAGE, WINT DE RONDE VAN 125 K.M. VOOR PROFS EN ONAFHANKELIJKEN. (Van een specialen verslaggever.)' ALKMAAR, 14 Augustus. Heden had in de Schermer nabij Alkmaar de zoo lang verwachte wie lerwedstrijden „De Ronde van Alkmaar" plaats. Deze eerste Ronde van Alkmaar mocht zich in de op komst van een groot aantal renners verheugen. Niet minder dan 187 namen aan deze wedstrijden deel. De publieke belangstelling daarentegen was vooral in de ochtenduren bedroevend, terwijl gedurende de groote wedstrijden voor Profs, welke 's middags om half vier plaats hadden, circa duizend menschen aanwe zig waren. Alvorens tot den wedstrijd over te gaan, hield de voorzitter der Rijwielvereeniging „Alcmaria", de heer K. Verwer, een toespraak, waarin hij allen hartelijk welkom heette. Verder richtte spr. een woord van dank tot de gemeentebesturen van Alkmaar, Oter- leek en Oudorp en aan allen die hebben geholpen om deze Ronde tot stand te brengen. Vervolgens gaf spr. de leiding over aan de Wedstrijdcommissie. Om acht minuten over tienen klonk het eerste startschot van deze eerste ronde van Alkmaar, waar aan door niet minder dan 86 nieuwelingen werd deelgenomen voor een wedstrijd van 50 K.M. over 4 ronden. De start had plaats aan de Noordervaart tus- schcn dc Omval en Zuidervaart aan de westzijde en het parcours liep naar den Omval langs dc Oudorper- kom (Westdijk), vervolgens langs den Slingerdijlc, Molenweg, Oterleekerwcg naar Stompetoren en daar na langs de Noordervaart door de startplaats naar de finish. Een ronde dus van 121/* K.M. Direct na den start werd een zeer snel tempo ingezet, zoodat de eerste ronde werd afgelegd in 18 min., 17 sec. Tijdens deze ronde kwamen 6 renners te vallen, doch zij wisten zich spoedig te herstellen om den wedstrijd te ver volgen. De tweede ronde is intussch'en ingegaan en na 16 min. 38 sec. zijn het Vis uit Leimuiden en Wijdenes uit Ouderkerk a.d. Amstel, die als eersten de finish passeeren. Thans blijkt, dat de kop aanmerkelijk is gedund en het pcleton zich in drieën heeft gesplitst. Een zestal renners heeft de strijd moeten opgeven en tijdens de 3e ronde volgen steeds meer uitvallers. Het is Vis die in deze 3e ronde 150 meter is uitge- loopen om in 17 min. 39 sec. zijn derde ronde te win nen op 150 meter gevolgd door Loskamp. Fl. v. Es sen en Wijdenes. Hierachter lag een ploeg van 20 renners, terwijl de rest geheel kansloos was en velen dan ook opgaven. Intusschen is de 4e en laatste ron de ingegaan en het is Vis uit Leimuiden, die onbe dreigd deze ronde wint in 1 uur 11 min. 5? sec. Op 150 M. gevolgd door 2. Loskamp, Hilversum; 3. H. de Hoog, Amsterdam; 4. H. Koning, Amsterdam; 5. J. Weber, Amsterdam; 6. v. d. Neut, Amsterdam; 7. J. de Boer, Haarlemmermeer; 8. D. v. d. Stroom, As sendelft; 9. M. Boterman, Zaandam; 10. T. Pijnen burg, Tilburg. De amateurs. Te 12.37 uur klonk het tweede startschot voor den wedstrijd voor amateurs over 100 K.M. (8 ronden). Na een vlotte start was de groep van 57 renners (uit alle declen van het land) spoedig uit het gezicht ver dwenen. Ondanks de toegenomen wind weten de amateurs de eerste ronde af te leggen in 17 min. 58 sec. Aan den kop: Zwartepoort, direct gevolgd door J. op den Berg, Den Haag en J. Hofstede, Gouda. In de 2e ploeg welke circa 200 M. achter ligt, bevindt zich de Alkmaarder Jan Groot. Reeds thans komen berichten binnen van uitvallers, n.1. 6 renners in de le ronde. De 2e ronde wordt zeer snel verreden en H. Timmerman legt ze af in 16 min. 14 sec., direct gevolgd door P. Schipper, Adam en W. Houtman, Den Haag; Jan Groot is nog steeds in de 2e ploeg en zet als no. 6 de 3e ronde in. Het peloton is thans verdeeld in zeven ploegen. Dc Olympische renner Zwartcpoorter, welke de le ronde won, ligt thans in de 4e ploeg, terwijl 110. 2 van de le ronde op den Berg den strijd heeft opgegeven. De 3e ronde wordt minder snel verreden en weer zijn het dezelfde 3 renners als in dc 2e ronde, welke de jury het eerst passeeren in 17 min. 40 sec. De rest volgt in onderlinge afstand van 150 m. in 6 ploegen. Jan Pronk uit Alkmaar heeft na zijn 3e ronde de strijd gestaakt. Tijdens de 4e ronde hebben' zich eenige renners bij den kopploeg aangesloten en het zijn thans 5 renners, welke lief eerst' 'de 5e ronde Ingaan, n,t. aan den kop: P. Schipper, 4e ronde in 17 min. 31 sec. Vervolgens Houtman, C. Bakker, Schulte (Olvmp. renner) en Timmerman. De ploegen zijn thans verminderd van 7 tot 4 en liggen ongeveer 800 Meter uit elkaar. In de 5e ronde heeft de eerste ploeg zich kunnen handhaven, doch thans is Schul te aan den kop en passeert als eerste u>' jury in 17 min. 32 sec. Ook de 6e ronde brengt geen verande ring in den stand. Alleen Schipper is van de eerste naar de 2e groep gevallen, tengevolge van een lekke band. Deze ploeg ligt thans 2 min. 56 sec. achter de eerste ploeg. In de 7e ronde bestaat de kopploeg uit 3 renners, n.1. Schulte, Houtman en Timmerman, terwijl de achterstand van de 2e ploeg grooter is geworden, n.1. 3 min. 50 sec. De tijd over dc 7e ron de is 18 min. 3 sec. In de 8e en laatste wordt bij de eindspurt een zeer felle sprint ingezet tusschen de 3 renners van de le ploeg welke werd gewonnen door H. Timmerman, Den Haag in 19 min. 16 sec., tevens winnaar van deze 100 K.M. ronde in 2 uur 21 min. 5S sec.; 2. Schulte, 3. W. Houtman, Den Haag; 4. Jan Groot, Alkmaar, 5. C. Bakker, Zaandam 6. N. Ammerlaan, Den Haag. 7. M. Peetoom, Haar lem; 8. L. J. de Beer, Amsterdam; 9. S. Jonker, Haarlem; 10. A. Anneese, Amsterdam. Profs en Onafhankelijken. Om 3.47 uur wordt thans de laatste wedstrijd in gezet voor Profs en Onafhankelijken 125 K.M. (10 ronden). Na een zeer vlotte start zijn ook de profs spoedig uit het gezicht verdwenen om na 17 min. 7 sec. de 2e ronde in te gaan met een kopploegje van 3 man, n.1.: H. Dieterman, Zaandam; J. Braspen- ninx, Prinsenhage en P. van Nek te Nieuwendam. Ook de 2e en 3e ronde wordt door' deze 3 renners het eerst genomen resp. in 17 min. 18 sec. en 17 min. 27 sec. In de 4e ronde heeft een renner, n.1. S. v. d. Valk, den Haag, zich bij de kopploeg aangesloten, doch boekt 1 ronde achterstand wegens machine pech. Deze had zich echter bij de achterste ploeg moeten aansluiten. Zeer terecht werd hij dus uit den strijd genomen, hetgeen in de 5e ronde geschied de Hierdoor kwam hij in botsing met Dieterman waardoor deze kwam te vallen en zich daardoor zijn mooie kans zag ontnomen. In de 5e, 6e, 7e, 8e en 9e ronde waren steeds Bras- penninx en Piet van Nek aan den kop. Déze ronden werden resp. genomen in den tijd van 17 min. 13 sec.; 17 min. 33 sec.; 17 min. 45 sec.,* 17 min. 58 sec.: 18 min. 19 sec. In de 10e en laatste ronde weet Braspenninx 11a een geweldigen sprint te winnen in 18 min. 48 s. en dus beslag te leggen op de Kaveeweeprijs in to- taaltijd van 2 uur 56 min. 48 sec.; 2. op 25 M. gevolgd door P. van Nek, Nieuwendam; 3. op 4 min. 42 sec. achter G. Markus, A'dam: 4. A. v. Amsterdam, Lei derdorp; 5. C. v. d. Star, Den Haag; 6. J. Riethoven Leiden; 7. Jb. Kuiper, Julianadorp; 8. M. Brizee, A'dam; 9. W. W. Suiker, Rotterdam en 10 K. de Vries Workum. Voorzitter antwoordde, dat dit voorgeschreven was van hoogerhand. Spr. voegde er aan toe, dat bij de oude regeling in de steun van bijv. f 8 f 3 voor huur was inbegrepen. Bepaald was.d at wanneer de gesteunde geen huur betaalde, dit bedrag moest worden ingehouden. Dat mocht echter niet aan den huisbaas worden uitbe taald. Bij de nieuwe regeling treden wc zelfs voor de huisbazen op. Dit is echter voorgeschreven. De heer Borst merkte op, dat de menschen niet voldoende kregen om te leven om van dc steun nog huishuur te betalen. Spr. wilde hiertegen protestee ren. Voorz. zag hierin geen heil. De organisaties moeten trachten steunverhoogingen te krijgen. Daarna sluiting. NOORD-SCHARWOUDE GESLAAGD Onze plaatsgenoote, mej. G. Balder slaagde voor het door de vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen gehouden examen Fran sche Handelscorrespondentie. Zij was opgeleid door mej. Van Slooten te Heerhugowaard. BROEK OP LANGENDTJK BLOEMBOLLEN VEILING Vrijdagmorgen werd de vierde droge bloem bollenveiling gehouden inliet veilingsgebouw van de Langendiiker GroentenCentrale te Broek op Langendijk. De aanvoer was minder dan verleden week, terwijl ook minder kooplieden aanwezig waren. In totaal waren ruim 250.000 stuks bollen ingebracht. Slechts een klein gedeelte van den aanvoer kon worden verkocht. De conditie's dezer vei ling zijn contante betaling, met 3/4 korting per maand tot Mei 1937. De bestede prijzen waren: Darw. Le Notre z 12 en op f 2.10; z 11 f 1.60; Prinses Elizabeth z 11 f 1.40) z 10 f 0.95; Bartigon z 12 en op f 1.351.40; Darw. Will. Copland z 12 en op f 1.30; z 11 f 1.10; z 10 f 0.80. DVT Peach Blos som z 12 en op f 1.70; z 11 f 1.20. EVT Pink Beauty z 12 en op f 1.45. BERGEN GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: Bruin loderen portemonnaie met geld; twee kleine sleuteltjes aan een touwtje) grijs-groen vulpolood gegalvaniseerde emmer bruine por temonnaie; bruin poederdoosje: twee Lipssleu- tels aan een ketting met hoefijzer; blauw da- mesjasje. Verloren: Een zilveren beursje, bruin lederen porte feuille met papieren; lichtbruine schooltasch) bruin geblokt wollen taschje, groen-blauw tafel kleedje; blauw wollen badpak; broek van een strandpyama; bril met hoornen montuur; bruin lederen portemonnaie) blauw kinderjasje; bruin fluweelen ceintuur met groote gesp; bos sleutels; zilveren armbandhorloge met zwart ieeren bandje: zilveren heerenhorloge: paar grij ze glacé-handschoenen; fototoestel merk Kodak in bruin lederen etui) donkerroode sjaal; eenige belastingplaatjes. bankbiljet van f 10-: roode badmuts; verchroomd dames armbandhorloge met zwart bandje; roode kinderportemonnaie; bruin lederen portemonnaie met geld; gebraad zilveren manchetknoop) bril in etui; gouden broche met 3 pareutjes; zilveren dames arm band horloge; gouden armband; Parker Vulpen BENOEMD Met ingang van 1 September a.s. is tot vak onderwijzeres in Nederlandsch en Geschiedenis aan de U.L.O. school der Berger Schoolvereeni- ging benoemd mej. Dr. M. M. Prinsen te Am sterdam. WIERINOEN CINEMA DE HAAN. TWEE FRAAIE HOOFDFILMS. Wij hebben reeds eerder gezegd, dat de directie van Cinema de Haan ons verwend, maar deze week maakt ze het toch 1è erg. Twee fraaie hoofdfilms in één programma. En wat voor rolprenten! De een al fraaier, al spannender dan de andere. Daar hebben we eerst „Rare Snuiters", een muzi kale dwaasheid in zestiende-eeuwsche omgeving. Als u eens lachen wilt, zóó lachen, dat dc lever op angstige wijze schudt, och ga dan eens naar deze film kijken. Dc bekende Amerikaanschc komieken Whecler cn Woolsey hebben hier voor hun potsier lijke potsen "een achtergrond gekozen uit de zestien de eeuw, welke een oer-komisch contrast vormt met hun echte twintigste-eeuwsche Yankee-gijn. Als er één film is, waarmee Wheeler en Woolsey in staat zullen zijn stormenderhand het publiek te veroveren, dan moet het „Rare Snuiters" zijn. Wool sey met zestiende eeuwsche kleeding, zijn moderne uitlenbril en zijn onafscheidelijke lange zwarte si gaar, is onbetaalbaar. De vreemdste situaties, de lachwekkendste complicaties, volgen elkaar in duizelingwekkend tempo op. En als dessert, zouden wij haast zeggen, komt dan de boeiende film „Nachten in Chinatown", ware het niet, dat de benaming van toespijs op deze rolprent allerminst van toepassing is. Zij is allerminst een „toetje", doch strijdt integen deel met „Rare Snuiters" om de ecreplaats op het program en het is volkomen begrijpelijk, dat de di rectie van Cinema de Haan niet heeft geweten aan welke de voorkeur te geven en ze dus beiden tot hoofdfilm heeft gepromoveerd. In „Nachten in Chinatown" speelt de wereldbe roemde Chineesche actrice Anna May Wong haar rol in de omlijsting van de Londensche Chineezenwijk „Limehouse" of wel „Chinatown". Wij bevinden ons hier in een broeinest van kwaad, waarin het raffinement der Oosterling strijd voert met de technische superioriteit van Scotland Yard. De eene spannende situatie volgt op.de andere en wij zien in alle afgrijselijkheid de roode draad der misdaad, welke getrokken is door de Chineezenwijk van een groote havenstad. De milieu-teekening van deze film is zóó scherp, dat wij de dreiging van dit verradclijke leven haast aanvoelen en een zicht van verlichting slaken als toch weer een happv-end een zonnige nasmaak weet te geven aan deze geschiedenis der misdaad. Wie spanning waardeert en een zijde van het le ven wil zien vol kleur en scherpe tegenstellingen, mag „Nachten in Chinatown" niet uit Wieringcn la ten vertrekken, zonder te wezen kijken. BESMETTELIJKE VEEZIEKTE IN DE WIERINGERMEER Op een der boerderijen in den Wieringermeer polder is onder een koppel van 700 schapen, ei genaar de heer K. uit IJselmonde, de besmet telijke veeziekte z.g.n. „rotkreupel geconstateerd Reeds zijn tientallen dieren aan deze gevrees de ziekte bezweken. Speciale maatregelen zijn genomen om uit breiding hiervan te voorkomen. TOESLAG IJSSELMEERVISSCHERS De toeslag voor de IJsselmeervisschers zal ingaande 16 Augustus a.s. tot een nader te be palen tijdstip 50% van de grondslag bedragen. PERSONALIA De heer P. W. Kooiman, onderwijzer te Mid- woud is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. School te Westerland ter vervanging van den heer P. Cornielje, wien verlof is verleend tot het vervullen van militairendienst. Z I J P E Het gewoon onderhoudswerk, dienst 1936. van het waterschap Zijpe en Hazepolder. is op gedragen aan de lieeren D. Eriks. Burgerbrug (timmerman). M. Baltus, 't Zand (schilderwerk perceel I) en C. Goet te Oudesluis (schilder werk. perceel II). 1 SCHAGERBRUG De wielrenner Andr. Ligthart. alhier, die gis teren meereed in de ronde van Alkmaar, kwam tijdens deze wedstrijd zoodanig te vallen dat hij een lichte hersenschudding opliep. Per auto is hij naar de ouderlijke woning vervoerd, waar Dr. Van der Sluis uit Schagen geneeskundige hulp verleende. PETTEN Zondagmorgen om half tien zal er een oefe ning in Callantsoog met de reddingboot plaats hebben. OU BE N 1 EDO RP, R.K. ZWEMVEREENIGING Op initiatief van den heer W. de Wever om een R.K. Zwem vereen iging op te richten, is een daartoe strekkende bijeenkomst gehouden ten lokale van den heer G. Ligthart te Zijdewind. Het voorloopig bestuur is als volgt samenge steld: P. Wit (haltechef) Voorzitter) H. Tamisj Secretaris: B. Rohof, Penningmeester; M. Hoebe Pzn. en C. Jong Jbzn. Commissarissen; N. Vlaar en N. Koomen. leden. FLORALIAVEREENIGING In de laatst gehouden bestuursvergadering van bovenvermelde vereeniging werd de heer Leek bij acclamatie tot voorzitter gekozen en de heer Poen tot Secrearis-Penningmeester. De herbouw van de onlangs door de bliksem afgebrande boerderij van de Wed. Dekker te Heerhugowaard is bij onderhandsche aanbeste ding opgedragen aan de laagste inschrijvers de hoeren Blanken en De Vries te Oude Niedorp De plannen voor deze boerderij werden gemaakt door den heer F. Leek alhier. SINT P AN C R A S DE RONDVRAAG KWESTIE In het raadsverslag van de laatstgehouden gemeenteraadsvergadering heeft men kunnen lezen bij de bespreking van de wederinvoering van de rondvraag, dat de heer Lek zeide, ge meend te hbben dat hij had tegengestemd bij een vorig besluit tot opheffing van de rondvraag. De heer Van Kampen merkte toen op. dat de heer Lek niet eens in de raad zat toen dit besluit was genomen. Naar wij thans vernemen, is het inderdaad waar dat de heer Lek bij 't nemen van het be sluit tot opheffing van de rondvraag, nu 19 jaren geleden, niet in de gemeentefaad zitting had. In zooverre had de heer Van Kampen dus gelijk. Doch In een raadsvergadering van 1925 is, zooals ons van bevoegde zijde wordt medege- deeeld, een voorstel behandeld van den heer Lek, om de rondvraag weer aan de gewone agenda toe te voegen. Inderdaad heeft de heer Lek dus eens voor wederinvoering van de rond vraag gestemd, al heeft dit toen niet mogen baten, omdat de raad het nut van wederinvoe ring niet inzag evenals thans het standpunt van de meerderheid van de raad is. Wij meenden dit even te moeten berichten om te voorkomen, dat verkeerde gevolgtrekkingen worden gemaakt naar aanleiding van in de laatstgehouden vergadering van den gemeente raad gevoerde besprekingen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 15