Algetn. Vergadering Zilveren Priesterfeest van Pastoor van der Eem Wieringerwaarder Sportclub. Bond voor Staatspensionneering Wervelstorm teistert Chineesche kust Marktberichten. ANNA F.AULOWNA V Schitterend geslaagd. Zaterdag vond het tweede gedeelte plaats van het groote pastoorsfeest aan de Spoorbuurt. Ook dezen dag is uitmuntend geslaagd, niet in het minst door de begunstiging van het ideale zomerweer. Nadat des morgens te half zeven een stille H. Mis met uitreiking van de H. Communie en te half acht een stille H. Mis met algemeene H. Communie van de Parochianen waren opgedragen, werd het weer druk in de versierde Spoorbuurt tegen 10 uur, den aanvang van de plechtige Hoogmis. De pastoor werd van de pastorie afgehaald door de bruidjes en misdienaren. Terwijl de jubilaris het kerkgebouw binnentrad werd het Veni Creator ge zongen. Deze Hoogmis werd meerdere luister bijgezet door de uitvoering van het Missa Popli voor 3 stem mig mannen- en jongenskoor, geschreven door Hu- hert Cuypers. Een en ander onder leiding van den heer L. Schlaman, het Hoofd der R.K. school, ter wijl de heer Dudock het orgel bespeelde. In de feestpredicatie, die gehouden werd, door Pastoor Saraber van Oude Wetering, viel andermaal het volle licht op de gaven van hoofd en hart van den jubilaris. Na de hoogmis zong het Zangkoor nog de Feest- cantante van A. Giesen op woorden van J. J. Boelen S. J. Aan het slot van dezen bijzonder plechtigen eere- dienst zongén alle kerkgangers een feestlied: Aan U, o Priester des Heren Aan U onze liefdegroet. Ontvang voor al Uw zorgen Den dank van ons gemoed Moog 'r al op aard verdwijnen, Toch nooit ons dankbaar lied: Uw liefdezon blijft schijnen, Haar glansen sterven niet. Des offers glorie ontvonkelt, O, Priester, Uw liefdewerk, In vlekloos stralende luister, Tot roem van Christus Kerk Tot troost bij zooveel lijden Ten spijt der helse macht, Hoe ooit voor al Uw zorgen U dank genoeg gebracht. Neen, eerst met d' Engelenkoren, In psalmen vol hoogen gloed, Zal eens Uw glorie weerklinken In d' eeuwige liefdegroet, Hoe schater daar de vreugde Waar zelfs geen dood ons scheidt Den Priester onzer liefde, Zij eeuwig dankbaarheid. Voorafgegaan door de bruidjes, verliet Pastoor Van der Eem de kerk. De receptie. Des middags te ongeveer 2 uur werd een officieele receptie gehouden in de zaal van De Vlas- en Ko renbeurs. Bij het binnengaan plaatsten allen hun liandteekening in het gedenkboek dat de Jubilaris ter hand zal worden gesteld. Bij de receptie merkten we o.a. op het volledig college van het Dagelijksch Bestuur der gemeente, burgemeester Lovink, de wethouders Keuris en Op 't Veld, alsmede de gemeente-secretaris, de heer C. Keijzpr. Ook de Dijkgraaf, de heer Wijdenes Spaans, gaf van zijn belangstelling blijk. Bij de binnenkomst van den jubilaris klonk hem wederom een lied toe. De heer W. Komen heeft als voorzitter van het hul digingscomité namens de parochianen een redevoe ring gehouden, waarin den jubileerenden herder dank werd gebracht voor het door hem verrichte. Op allerlei gebied bleek Pastoor Van der Eem des kundig. In alles stond hij klaar met raad en daad. De geestige noot ontbrak in de speoch van den heer Komen ook niet, toen hij verhaalde hoe hij een auto tocht ter behartiging van de belangen van de paro chianen eens met een onvrijwillig bad had moeten bekoopen. Als blijk van waardeering overhandigde de heer Komen tenslotte een enveloppe met inhoud, te be steden voor een doel door den jubilaris zelf te be palen. De burgemeester van Anna Paulowna heeft toen als eerste der rij sprekers gewezen op de goede ver standhouding tusschen overheid en kerk in deze ge meente. Verder zeide spr. te constateeren, dat dit feest gelukkig niet uitsluitend door katholieken wordt gevierd, maar ook door vele andersdenkenden (langdurig applaus). I-Iuizinga's boek aanhalende, zeide de burgemeester, dat in een bezeten wereld als deze waarin wij leven, een priester zoo'n zware taak heeft, maar daarom een niet minder dankbare. Hij is het die alom de vrede predikt. Tenslotte sprak spr. de wensch uit, dat de pastoor hier nog lang zou mogen blijven en dat de parochie zich nog vele jaren in het bezit van hun jovialen, populairen herder en leeraar zouden mogen verheu gen. (Luid applaus.) Een rij van sprekers kwam daarna aan het woord uit de kring der parochianen. Mej. Mooiman vertolkte de gevoelens van de Ma ria Congregatie. De heer P. Alkemade, prefect van de jongens-congregatie sprak woorden van dank namens zijn vcreeniging De heer II. op 't Veld hield een geestig speechje na mens de leden van de Stille Ommegang. Mej. Van Kuieren kwam voor de lessenaar na mens de naaikrans, de heer Beuleek voor de tooneel- club, de heer Schlaman voor de voetbalclub. Allen brachten naar voren hoe groot de stuwen de kracht van den jubilaris was en hoezeer hij zich speciaal voor de jeugd interesseerde. De heer II. Naastcpad zou spreken namens de bu ren, in hoofdzaak de niet-katholiekc bewoners van de Spoorbuurt. Doch juist had de heer Naastepad zijn speech ontvouwd toen hij aah de telefoon werd ge roepen ijlings wegvluchtte. Nauwelijks was de hi lariteit over dit komische voorval verstomd of de heer Van der Ploeg nam het woord voor den Katholieken Volksbond. Deze vereerde zijn geestelijke adviseur, als alle vorige vereenigingen, met een cadeau. Toen was ook de heer Naastepad teruggekeerd, die in een bij zonder hartelijk toespraakje gedeeltelijk op rijm, twee mooje geschenken aanbood: een groote blocmenstan- daartl en een schemerlampje. Intusschen was de kleine Goof van Zandwijk tot Pastoor doorgedrongen om hem allerliefst zijn geluk- wenschen aan te bieden. Voor hen die het niet ge zien hebben, lichtte voorzitter Komen de talrijke aan wezigen in, dat was de dagelijlcsche gast van de Pastorie! De heer Brinkmann heeft in zijn kwaliteit van voorzitter der R.K. Middenstandsver. De Hanze, den jubilaris lof toegezwaaid en hem bedankt voor zijn adviezen. De heer Van Gessel uit Den Helder sprak namens de Stille Omgang uit Den Helder. Beide sprekers bo den een stoffelijk blijk van waardeering aan. Inmiddels was Ds. Vorstman den jubilaris komen feliciteeren en had de Mandolineclub zich gereed gemaakt om enkele nummers uit te voeren. Gespeeld werden de Surante Marsch en Morgenrood, wat met een applausje werd beloond. De heer W. Alketaade diende zich daarop nog aan als sprelïer, die mede namens zijn familie bloemen aanbood voor de steun in zijn zakenleven .van den Pastoor ondervonden. Het congregatiekoortje onder leiding van den heer Dudock, heeft tenslotte nog gezongen. Te ruim 4 uur vond de hulde van de kinderen plaats op het schoolplein, bestaande uit zang, samen spraak, aanbieding van een cadeau van personeel der school en kinderen door het Hoofd, den heer L. Schlaman. Aan het slot defileerden de kinderen langs den jubilaris. Des avonds te half acht is een plechtig danklof met Te Deum in de kerk opgedragen. Pastoor van der Eem heeft hierbij op zeer gevoelige wijze een dankpredicatie gehouden. Na afloop van den kerkdienst spoedden allen zich naar het schoolplein, waar alles voor een bal cham- petre was ingericht. Een groote menigte was op de been, er werd druk gedanst. Er is nog een spreekkoor opgetreden met „De Priester", uitgevoerd door de Missienaaikrans en het congregatiekoortje, het geheel onder leiding van den heer Dudock, Ook een reidans werd door de Meisjescongregatie uitgevoerd, samengesteld door Abbé W. Kroon en dén heer Dudock. Er is ook, in de feestelijke stemming, nog gespro ken. Pastoor van der Eem stelde in zijn dankwoord voor, meer van zulke bal-champetres te houden, wat de vreugde niet weinig verhoogde. Tot laat in den nacht is er, zonder eenige wan klank, feestgevierd. Dat kon, want alle factoren tot het welslagen waren aanwezig: ideaal zomerweer, een spontane stemming van blijdschap, over het feest van den beminde pastoor en last but not least, de uitstekende organisatie van beide dagen, waarin naar wij vernamen, de heer Dudock, het grootste aandeel heeft gehad. De katholieken van Anna Paulowna en tal van andere inwoners van onzen polder hebben een paar prachtige dagen meegemaakt. W I E R I N G E N WIELERBAAN „WIERINGEN". Zondagmiddag zijn op de Wielerbaan, begunstigd door schitterend zomerweer, internationale wed strijd verreden. Voor en tusschen de wedstrijden zagen we den motorkunstrijder Wammers, met zijn echtgenoote, bun adembenemende en sensationeele toeren ver richten. Ook zagen we de wielrenners Schoenmaker en Achterberg acrobatische toeren verrichten, deze vielen zeer zeker in den smaak, hun werk was dan ook af! De uitslagen der wedstrijden luiden: Sprint over 3 ronden: lste serie: 1. J. v. Rijn, 13.4 sec.; 2. Bak; 3. C. Smit 2de serie: 1. Dieterman, 13.1 sec.; 2. Lucas; 3. K. de Vries. 15 ronden races: lste serie. Door 10 renners werd gestart, waarvan er 4 geplaatst werden. Dit waren: 1. J. Krijger, 14.3; 2. C. Smit; 3. J. Snijders; 4. S. Lont. Totale tijd 4% min. 2de serie: 1. C. Hegeman, 14; 2. W. Geerligs; 3. N. Bakker; 4. D. Nijzing. Totale tijd 4.29 min. Koppel-achtervolging over 20 ronden (4 K.M.) Op 0 M. starten J. Kuiper en W. Frank. Op 100 M. Ach terberg—Schoenmaker. Het koppel Kuiper—Frank won na 16 ronden in een tijd van 4 m. 16 sec. Finale 20 ronden race: No. 1. J. Kreijger, 14 sec.; 2. C. Hegeman; 3. J. Snijders; 4. W. Geerligs. Klassementrace 30 ronden, 3 klassementen, lste klassement: B. v. d. Stek 4 pnt., Jonker 3 p., F. Pronk 2 p„ P. Roes 1 p.; tijd 14.1. 2de klassement: Klink 4 p., C. Bakker 3 p., B. v. d. Stek 2 p., Duineveld 1 p.; tijd 15. 3de klassement: B v. d. Stek 4 p., C. Bakker 3 p., Klink 2 p.. P. Roes 1 p.; tijd 14.3. Totale uitslag: 1. B. v. d. Stek 10 p.,; 2. Klink, 6 p.; 3. C. Bakker 6 p., Totale tijd 5 min. 57 sec. Voor dezen wedstrijd waren door mevr. Hartog Berghorst bloemen aangeboden. Finale Sprint: 1. v. Rijn 13.1; 2. Dieterman; 3. Lu cas. Koppelwedstrijd Nieuwelingen: 20 K.M. (100 ron den) 2 klassementen. lste klassement: KrijgerMeijer 4 pnt.; Lont I-Iegeman 3 p.; DeijkersKorshuize 2 p.; W. Geer ligsN. Bakker 1 pnt. 2de klassement: KreijgerMeijer S p.; PronkNij zing 6 p.; DeijkersKorshuize 4 p.; SnijdersBaart- man 1 pnt. tijd 14.3. Deze. zeer spannende race werd in 29 min. gereden. Het lila koppel Snijders—Baartman heeft na 97 ron den 1 ronde uitgeloopen. Bravo. Als premies werden beschikbaar gesteld 5 loten van VIOS, winnaars Pronk-Nyzing; 2 worsten van G. Poppen, winnaars LontHegeman. Totale uitslag: 1. SnijdersBaartman met 2 p. Op 1 ronde 2. Kreijger—Meijer 12 p.; 3. PronkNyzing 6 p.; 4. Deykers—Korshuize 6 p. Na de hierop volgende pauze kregen we den kop pelwedstrijd voor amateurs en •onafhankelijken over 50 K.M. (250 ronden) met 5 klassementen. Reeds voor 't lste klassement hebben de volgende koppels 1 ronde voor: v. Rijn—v. Stek; Kuiper—Frank, Klink Roes BakkerDuineveld. lste klassem. Dieterman—Tichelaar 4 p., Kuiper- Frank 3 p., Schoenmaker—Achterberg 2 p., v. Rijn— v. Stek 1 p. 2c klassem. DietermanTichelaar 4 p., Bakker Duineveld 3 p.; Cerny—Lucas 2 p.; v. Rijn—v. Stek 1 punt. 3e klassem.: SchoenmakerAchterberg 4 p., Dieter man—Tichelaar 3 p., v. Rijn—v. Stek 2 p., Kuiper- Frank 1 p. 4e klassem. Dieterman—Tichelaar 4 p., Kuiper- Frank 3 p., v. Rijn—v. Stek 2 p., Klink—Roes 1 p. Het koppel Bakker—Duineveld komt al meer op en het gelukt hun nog een ronde te nemen. Schitte rend. 5e klassement: Kuiper—Frank 8 p., v. Rijn—v. Stek 6 p., Dieterman—Tichelaar 64 p., Bakker—Duine veld 2 p. Totale uitslag: No. 1: Bakker—Duineveld 5 p. Op 1 ronde 2. Kuiper—Frank 15 p., 3. v. Rijn—v. Stek 12 p., 5. Dieterman—Tichelaar met 19 p., De volgende premies worden beschikbaar gesteld; 5 VlOS-loten, winn. v. Rijn—v. Stek; f 1.— van de Wieringer Courant, winn. Dieterman—Tichelaar; f 1 van gebr.Vroome, winn. Schoenmaker—Achterberg; f 2.— van O. J. Bosker, winn. v. Rijn—v. Stek; f 2 van de baandirectie, ook gewonnen door v. Rijn v. Stek. Deze wedstrijden hadden behoudens eenige valpartijen een mooi verloop. Zomerfeesten. Zaterdag en Zondag hadden alhier op het Am- stelbad groote zomerfeesten plaats. Zaterdagsavonds om 7 uur maakte de muziekvereeniging „Apollo" een rondgang door Westerland naar 't Amstelbad, waarna een concert op 't strand plaats had. Om 8 uur werd de danstent geopend, waar de band van Siem Spruit de dansmuziek verzorgde. Het bal werd door vele bezocht, hetgeen zeer gezellig was. Tot 's nachts 1 uur duurde de pret voort. Den volgenden dag begon om 2 uur gemengd zwemmen, afgewisseld door de dames der Gym. ver- ceniging met tuindemonstraties, opgeluisterd met muziek van Siem Spruit. Dit duurde tot 6 uur. Om 4 uur had de opening der danstent plaats, waarna om half tien de Venetiaansche nacht begon met gondelvaart en illuminatie van het Paviljoen en steigerwerk. Tevens trad de Dames Turnploeg op en werd vuurwerk vertoond. Hierna ging alles weer terug naar de dancing, die toen overvol was. Om 1 uur was ook hieraan een einde gekomen en thans kunnen we zeker op 'n druk bezocht zomerfeest te rug zien. Heden overleed na een lang durig lijden, onze beste Moeder, Behuwd- en Grootmoeder REINOUTJE K00IJ, Wed. van P. KONING, in den ouderdom van 76 jaar. A. HOORNSMAN. A. C. HOORNSMAN- Koning en Kinderen, lulianadorp, 15 Aug. 1936. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag a.s., om 1 uur op de Begraafplaats te St. Maar tensbrug. Wie kan mij op nader overeen te komen wijze, helpen aan 5 biégenmerken. D. MAREES, Keinsmerbrug, Oudesluis Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon Eddy Nicolaas» J. P. BROUWER, G. Th. BROUWER-Koster. Nieuwe Niedorp, 15 Aug. 1936, op Dinsdag 18 Augustus, 's avonds half acht o.t., in het lokaal van Mej. Wed. H. v. d, WOUDE. HET BESTUUR. Afd. Wieringerwaard van den Ingezetenen van 65 jaar of ouder, die niet voor de Autotocht gevraagd zijn en toch mede willen, kunnen zich vóór Woensdag Aug. opgeven bij den Secr. A. C. WOESTENBURG. Bij vroegtijdige opgave: Graskalveren met schets te koop. NIEROP's Veehandel, St. Maartensbrug Zijpe. Tel. 5. LANGEND1JK INGEKUILDE AARDAPPELEN NAAR ABESSINIE. Onder dit hoofd kwam in ons nummer van Zaterdag wordt bericht naar het Alg. Hdbld. dat een groot deel van de ingekuilde aardappelen naar Abes- ginië verhandeld woedt. Naar ons uit betrouwbare bron wordt medegedeeld, heeft men hier te doen met een „canard" van het Alg. Handelsblad, daar deze aardappelen in geen ge val naar Abessinië worden verzonden. Het afzetge bied voor deze ingekuilde aardappelen is, zooals wij reeds meerdere malen hebben bericht, Argentinië en Zuid-Amerika. Een exporteur, wien wij voor alle zekerheid nog even hebben opgebeld, moest op onze vraag of dit waar kon zijn, hartelijk lachen en verzekerde ons, dat hier zeker van „een klokje hooren luiden maar niet welen waar de klepel hangt", sprake was. OUDKARSPEL. Harmonie „Excelsior". Door de Harmonie „Excelsior", Dir. de heer P. Pranger, werd in deze gemeente een muzikale rond wandeling gehouden voor aankoop van nieuwe mu ziekinstrumenten. Naar wij vernemen heeft de opbrengst van deze collecte f15.bedragen. Te water gevallen. Zaterdag is het twee-jarig kindje van den heer B. alhier, dat aan den waterkant zat te spelen, te wa ter gevallen. Het kind zat in een stoeltje nog ta melijk ver van den slootkant, doch buitelde met stoel tje en al een paar maal over den kop en kwam tus schen de wal en een schuitje terecht. Gelukkig was men er spoedig bij en liep dit ongeval af met een nat pak. NOORDSCHARWOUDE. Over den uitslag van de gehouden aanbesteding, bij de gem. lichtbedrijven, waarvan door de directie geen mededeeling werd gedaan, vernemen wij nader uit betrouwbare bron, dat het bedrag van den laag- sten inschrijver f333.was. De hierop volgende in schrijving was f525.—. ALKMAAR Brand. Hedenmorgen half 7 brak brand uit in perceel Druivenlaan 41, Alkmaar. Het perceel was 4 maan den geleden door jonge menschen betrokken en brandde geheel uit. De brandweer wist de belen dende perceelen te behouden. Als oorzaak wordt ver moed het afdekken van een waschketel op een pe troleumstel. Verzekering dekt de schade. DIRKSHORN. Politie. Alhier verloren een doublé damesarmbandhorloge. WIER1NGERMEER Bloedvergiftiging. Door een wondje op de hand kreeg de jeugdige F. L. alhier onverwachts bloedvergiftiging. De plaatselijke medicus behandelde de patiënt. Nieuwbouw. Voor rekening van den aannemer J. B. Wassink en onder eigen beheer uitgevoerd wordt een timmer manswerkplaats gebouwd op het Industrieterrein. Eveneens denkt den heer Wassink een woonhuis te bouwen te Middenmeer. Flevo 1—Dosko 1, 10. De jl. Zondag vriendschappelijk gespeelde wed strijd tusschen Flevo I—Dosko I te Oudesluis bracht voor het W. Meer elftal een dubbele teleurstelling. De Flevo's kwamen uit met 2 invallers, zoodat de strijd plaats vond tusschen een verminkt en in com pleet elftal. 'De spaning ontbrak hierdoor dan ook zeer zeker voor een groot deel. Met een eindstand van 101 werden onze jongens geklopt. SPORT. SCHAGEN-NIEUWS. De trip naar den Haag. Sparta 1 en 2 toerden gisteren per bus naar Den Haag om daar B.T.C., de club waartegen men voor eenige weken in Schagcn speelde, een tegenbezoek te brengen. Nadat onder geleide van een B.T.C.-man na aankomst ccn rit door Den Haag werd gemaakt, bonden onder een tropische hitte Sparta 2 en B.T.C. 2 den strijd aan. Tegen dit elftal, dat een klas hooger speelt, kon Sparta 2 het niet bolwerken en moest na 1 uur spelen met 5—1 het onderspit delven. Ook voor Sparta 1 was geen overwinning wegge legd, dat kreeg n.1. in een geanimeerd partijtje met 6—0 klop. Vermelden we nog, dat de wedstrijden in de beste verstandhouding werden gespeeld en zich geen en kel incident voordeed en Schagen een fraai aanden ken aan deze wedstrijden werd geoffreerd, dan is het belangrijkste van dezen sportmiddag gememo reerd. 's Avonds werd Scheveningen bezocht en om 10 uur werd vanhier de terugtocht aanvaard. In de beste stemming kwam men reeds laat in den nacht te Schagen aan: aan een uitstekend geslaagden dag was het einde gekomen. D.T.S. I—VOORWAARTS I, 3—1. HONGKONG, Maandagmorgen. De Chineesche kust Is geteisterd door een typhoon, tengevolge waarvan tal van personen om het leven gekomen zijn. In de arme Chineezenwijken te Hongkong en Kanton is groote schade aangericht. Vele huizen zijn ingestort, en ontwortelde boomen liggen in de straten. Tengevolge van een aardverschuiving zou. den honderd Chineezen levend begraven zijn. Het Britsche s.s. „Sunning" heeft noodseinen uit* gezonden, het zou buiten de haven van Hongkong aan den grond zijn geloopen en zich in een ge vaarlijke positie bevinden. het aankijken ten volle waard was. De eerste aanvallen waren voor Voorwaarts en zij zijn niet van gevaar ontbloot. Een onverwachts schot gaat rakelings langs het D.T.S.-doel. Ook D.T.S. valt eenige malen aan. maar voorloopie: zijn de verdedi gingen de baas. D.T.S. neemt de leiding door hun linksbuiten, die van dichtbij inschiet. Tien minuten later maakt hun midvoor er 20 van. Na de hervatting valt Voorwaarts den eersten tijd het meest aan. Toch duurt het nog eenigen tijd voor zij weten te scoren. Na 20 minuten weten zij door een hard schot den achterstand te verkleinen. Maar als D.T.S. kort daarna weer weet te scoren, is het met Voorwaarts gedaan. Met onveranderden stand komt het einde. De returnmatch tusschen beide bovengenoemde clubs heeft zonder twijfel uitgemaakt, dat de beker in de handen komt van die club die er de meeste aanspraak op mag maken. Ondanks het warme weer heeft het talrijke publiek een wedstrijd gezien, die NOORDSCHARWOUDE,. Wielrennen Onderl. Genoegen. De wedstrijden voor de kampioenschappen 1936 van de ren- en tourver. Ond. Gen. werden Zondag voortgezet met een sprint voor alle drie categorieën. De uitslagen waren: A-klasse: 1. M. Schagen (kam pioen); 2. J. Boon; 3. W. Dekker; 4. P. van Exter; 5. P. Kort; 6. M. Strijbis. B-klasse: 1. E. Bos (kampioen); 2. C. Groen: 3. P, Bijhouwer; 4. C. de Mager; 5. C. Lugers; 6. K. Heids- ma. Juniores: 1. H. Groen (kampioen); 2. B. Span jaard; 3. P. Zeegers; 4. A. ten Bruggencate; 5. P. Glas; 6. J. Tesselaar. Voor algemeen kampioen is de stand: 1. E. Bos? 2. M. Schagen; 3. H. Groen. Het record op den nieuwen weg heen en terug, dat tot heden op naam stond van P. Kort in IS min. cn 3 sec., werd door Jan Langendijk gebracht op 17 min. 59 4/5 sec. Goed gedaan. ALKMAAR, 17 Augustus 1936. j Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoel* en prijzen als volgt: SI vette koeien f 140—240, han del redelijk; 27 graskalveren en vette kalveren; gras kalveren f 25—45, vette f 40—85, per Kg. 50—80 ct., 59 nuchtere kalveren slacht per stuk f 616, 303 vette varkens per Kg. 37—40 ct. Handel stug. ALKMAAR, 15 Augustus 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 paarden f150—350; 2 veulens f75—125; 7 melkkoeien f150—190; 3 n uchtere kal veren (slacht) f8—14 en 2 bokken of geiten, prijs niet genoteerd. ALKMAAR. 15 Augustus 1936. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen! voor groothandel 721/?—67% enk leinhandel 12>/z— 67Vz cent. Handel matig. Kipeieren (groothandel)i f3.50—3.75 en eendeieren f 2.25. Handel goed. ALKMAAR, 15 Augustus 1936. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer: 130.000 kipeieren: 56—58 Kg. f3.30—3.40, 58—60 Kg. f3.30—3,50. 60-62 Kg. f3.35—3.55, 62—64 Kg. f3.40—3.65, 64—66 Kg. f3.65—3.70, kleine eieren; f 1.75—2.55 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 15 Augustus 1936. Schotsche muizen f 1.60—1.90. id. grove f2.40—2.60, id. drielingen f 2.30. eigenheimers f 1.80—2.30, gele nep f 2.50—2.60, uien f 1.90—2.10. id. drielingen 2.80! 3.10. zilvernep f 0.90—1.50, id. drielingen 70 ct., id, uien S0 ct., roode kool f 1, gele kool 11—1.50, witta kool f 1.30, slaboonen f 5—5.90. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Augustus. Aanvoer: 6800 Kg aardappelen: Schotsche muizen; f 1.40—2.20, grooten f2.20—2.80, bl. dito f2.20—2.60, 675 Kg. uien f 1.702.70, drielingen f2.50—2.60, gele nep f2.903.20, zilveruien, drielingen f 1.0, zilvernep f2.10, 1650 Kg. sDerciehoonen f5.20—5.60, 150 Kg. snij: boonen f4.90—5.70. 950 Kg. kroten f-1.50-1.90, 1900Ó Kg. roode kool f 1—1.2, 7100 Kg. witte kool f 1.20 1-30, 9500 Kg. gele kool f 1—1.40, 500 stuks bloemkool f45. 2e soort f 1.60. NOORDSCHARWOUDE, 17 Augustus. Schotsche muizen 1.70. grooten 2.50—2.70, R. Du- ken 3.90, eigenheimers 1.70, bl. dito 2.drielingen 2.40—2.50, uien. drielingen f 2.40, gele nep f 3—3.20, zilveruien, drielingen f 0.S0—1.10, zilvernep f O.SO •1.50. spercieboonen f 4.60—6. witte olcol f 1.20.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3