Mobiloil WARM..? Goedkoope prijzen Ch. H.Th. Scfimalz. Schap BAL Olympische zwemploeg in het vaderland terng VM£$i Uw I/Het l/ho&iloil matei fyeeti waimte. BadCostumes Badmantels - Badschoenen op ZONDAG 30 AUGUSTUS b« H. Schrieken U kunt er haast op wachten OVERTOLLIG HAAR! Hartjesdag te Amsterdam Begin van grondverschuiving tegengegaan De Japansche politiek in Noord-China Kampeertent in brand gevlogen Waarom? Een moderne motor wordt vlug warm, omdat de zuiger speling zeer gering is en hij een grooter aantal omwente lingen per minuut maakt. Hij moet de overvloedige, rijke smering hebben, die gegeven wordt door Mobiloil, de olie, die volkomen be schermt, een lange levensduur heeft en een goedkoope smering verzekert. anneef hij warm wordt, zult U de voortreffelijkheid van Mobiloil het meest op prijs stellen, want warmte is de grootste vijand van gewone olie, die daardoor uitdunt, oxydeert en verwoest wordt. Mobiloil staat nog steeds aan de spits, hetgeen zij dankt aan haar onverwoestbaar smeervermogen. Een feit is, dat zij volgens onze eigen geheime methoden wordt geraffineerd uit de allerbeste aardoliesoorten. Bovendien wordt zij voortdurend verbeterd door een leger van specialisten. Rijdt snel, goedkoop en veiligMobiliseert al Uw paardekrachten met Mobiloil ONVERWOESTBAAR SMEERVERMOGEN 't Zand. Zoo snel wordeu Uw films af gewerkt en vooral goed, zorg vuldig en billijk, door Foto-handel N1ESTADT Schagen. Met deze hebben wij de eer Ij kennis te geven van de geboorte van onzen Zoon, PIETER* H. KUIT Pz. J. KUIT—Minnes Md. Julianadorp, 17 Aug. 1936, Loopuijtpark 57, Twee Dames wenschen kennismas Icing met j TWEE NETTE HEEREN. Brieven met foto onder letter F21] Bur. van dit blad. Te koop: 18 SCHRAMMEN bij Jb. Swaan, Schagerwaard. Te koop: ZWARE KOUDRLOED MERRIE, 5 jaar oud, bij S. GROOTES, Wog» meer, Spierdijk. GEDIPL, ZIEKEN-, KRAAMVER PLEEGSTER b. z. a. tegen billijk tarief. Brieven no. 90 Bur. van dit blad. De aankomst te Amsterdam Amsterdam, 'Aug. De Nederlandsche zwemsters en zwemmers en polospelers, waarvan vooral de eer sten zulke fraaie successen behaald hebben en over wier prestaties de geheele wereld spreekt, zijn gister avond in het vaderland teruggekeerd. Een deel van hen, waaronder Nida Senff, die op zoo fraaie wijze op den rugslag de gouden medaille heeft weten te behalen, hoort te Amsterdam thuis en op het Centraal station is hen een hartelijke ont vangst bereid. Evenals dit de vorige week bij de terugkomst der athleten het geval was geweest, had men dank zij de groote medewerking van den stationschef, den oud-sportsman, den heer Jongstra een groot deel van het eerste perron afgezet en was de eerste klasse wachtkamer voor de ontvangst ter beschikking ge steld. Reeds lang voordat de trein zou binnenrollen had den velen zich op het perron opgesteld, om straks getuige te zijn van een ontvangst, zooals men die maar zelden zal zien. Hun geduld werd lang op den proef gesteld, want doordat ook onderweg overal hul digingen plaats vonden, had de trein een vertraging van ongeveer drie kwartier. Een muziekcorps zorgde er echter intusschen voor dat het wachten niet al te saai was en blies vroolijke wijsjes- Eindelijk tegen elf uur rolde de trein bin nen, de locomotief met groen versierd en voorop de Olympische en de Nederlandsche vlag. Een gewel dig gejuich barstte los en toen onze Amsterdamsche zwemsters te weten Nida Senff, de Olympische kam pioene op den rugslag, Jopie Selbach van de estafet te, Jopie Waalberg e.a. uitstapten en de muziek een welkomstlied inzette, was er voor de ouders en de officials bijna geen gelegenheid om hen hartelijk wel kom te heeten. Toen hiervoor eindelijk gelegenheid was en nadat de muziek het Wilhelmus gespeeld had, ging men naar de gereserveerde wachtkamer, waar een meer officieele begroeting plaats vond. Hier werd, nadat de dames en heeren rijkelijk met bloemen voorzien plaats genomen hadden, allereerst het woorcl gevoerd door den voorzitter van den kring Amsterdam, die de dames feliciteerde met de behaal de successen en in het bijzonder Nida Senff geluk wenschte met het groote succes, dat door haar te Berlijn behaald was. Hij zeide o.a. dat het Olympisch vuur te Berlijn nu gedoofd was, doch dat het vuur van den strijdlust onzer dames nog steeds vlamde en dat dit vuur nog menige overwinning op het water zou behalen. Nadat het officieele gedeelte op het Centraal Sta tion was afgeloopen, begon de zegetocht van Nida Senff door de straten van Amsterdam. Haar wachtte nog iets, dat zij haar leven lang wel niet zal vergeten. Op de schouders gedragen ging zij naar buiten, waar duizenden zich voor het Cen traal Station hadden opgesteld om daar plaats te nemen in een open auto. In langzaam tempo ging het huiswaarts. Overal waar zij voorbijkwam steeg een luid applaus op, terwijl honderden fiet sers de auto volgden. Op den Overtoom aangekomen, stond het in de omgeving van haar woning, zwart van belangstellenden en toen zij uitstapte moest zij wederom op de schouders genomen worden en het geleek wel of aan het gejuich geen einde kwam. Bij den ingang van de deur was een eerepoort van groen en bloemen en vlaggen aangebracht, terwijl ook de balcons met vlaggen en bloemen versierd waren. Eenmaal thuis zijnde, waar de kamer in een waren bloementuin herschapen was, moest zij, al- verens de enthousiaste menigte huiswaarts ging, nog eenmaal op het balcon verschijnen en weer steeg een denderend hoera op. Ook de hockeyers, roeiers en boksers aan gekomen. Met 'denzelfden trein waarmede de zwemploeg ge arriveerd was, waren ook de hockeyers, roeiers en zwemmers aangekomen. Hen wachtte echter geen officieele ontvangst en hun aankomst die geheel te niet ging in de belangstelling voor de zwemsters, is dan ook slechts door weinigen waargenomen. De Rotterdamsche zwemsters thuis. Een geestdriftige ontvangst. Rotterdam. Rie Mastenbroek, Willy den Ouden, Dini Kerkmeester en Annie Timmermans, namen van meisjes die iedereen kent, zijn gisteravond met den trein van 23.47 uit Berlijn te Rotterdam terug gekeerd. Een gejuich, dat geen einde scheen te krijgen, steeg op, toen de meisjes uitstapten. Na de begroe ting van de wachtenden, nam men plaats in een aan tal autobussen en voorafgegaan door de postfanfare o. 1. v. Theo Adde, reed men langzaam naar bet ge bouw „Palace" aan de Gedempte Botersloot. Zoowel bij het station als bij „Palace" heerschte een onge kende drukte en een geweldige geestdrift. Bij het binnentreden van de zwemsters in de groo te zaal van Palace werd het „Wilhelmus" gespeeld, dat door allen staande werd aangehoord. Nadat de dames op het podium hadden plaats genomen, wer den zij begroet door den heer G. Langelaar Jr., voor zitter van. den zwembond voor oRtterdam en omstre ken, die haar namens den K.N.Z.B. hartelijk welkom heette in het vaderland. Hij zeide een gevoel van trots niet te kunnen onderdrukken over het feit, dat het Rotterdamsche meisjes waren, die de eer van de Nederlandsche vlag hebben hoog gehouden. Spon taan en hartelijk zegde hij hiervoor dank. Aan mevr. Braun ,en mevr. van Wuijckhuijzen werden bloemen aangeboden. Mevr. Van der Laan—Boogacrd, bestuurslid van de O.D.Z., zeide te Berlijn werkelijk genoten te heb ben van de sportieve daden der Rotterdamsche meisjes, die zich zoo kranig geweerd hebben en die zich daarvoor groote opofferingen getroost hebben. Ook de trainsters bracht mevr. Van der Laan dank. Steeds meer bloemen werden op het podium ge dragen, zoodat de zwemsters allengs schuil gingen achter de prachtige bloemenschat. op armen, beenen en gezicht verdwijnt in 1 minuut door do volkomen onschadelijke Dulmin Ontharingscrême Per groote tube 75 cent. Verkrijgbaar in: TERLEP's Drogisterij APOTHEKERS-ASSISTENTEN, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - SCHAGEN. AANRIJDING OP DEN HAARLEMMERWEG. Motorrijder plotseling den weg overge stoken. Duorijder met gebroken been opgenomen. Amsterdam. Op den Haarlemmerweg bij het Kruithuis heeft gistermiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motor. De motorrij der die een dame op de duo had, stak plotseling den weg over en werd gegrepen door een auto die uit de richting Haarlem kwam. De duo-rijdster werd over den weg geslingerd en bleef met een gebroken been liggen. Haar werd de eerste hulp verleend door een juist passeerenden dokter. Een auto nam haar ver volgens mee naar Haarlem. Vandaar bracht een an dere auto haar naar Leiden, waar zij in het St. Eli- sabethsgasthuis ter verpleging is opgenomen. AAN GROOTE UITSPATTINGEN HEEFT HET ONTBROKEN. OP ENKELE PLAATSEN HEEFT DE POLITIE ECH TER KRACHTIG MOETEN OPTREDEN OM ERGER TE VOORKOMEN. Amsterdam: De hartjesdag in de hoofdstad zou hartjesdag niet zijn, als er geen vuurwerk werd afgestoken en als er geen straatbrandjes wer den gestookt. Het heeft dan ook vooral in de stad geknald van de zevenklappers, bommen en hoe het verdere kleine vuurwei'k heeten mag. Veel bengaal- sche lucifers in groen en rood werden hoofdzakelijk in de volksbuurten uit de ramen ontstoken. Het heeft echter aan^.groote uitspattingen, waardoor de politie gedwongen werd met wapengeweld een ein de te maken, ontbroken. Wanneer er gisteravond van tumult sprake is ge weest, heeft dat plaats gehad in de omgeving van de Kinkerstraat en aan den overkant van het IJ. In de omgeving van de Kinkerstraat heeft de po litie eenige charges gemaakt om de opgeschoten jon gens uit elkaar te jagen. Toen echter bij een van deze charges in de Ten Katestraat met een paar stecnen naar de politie werd geworpen, knalden gelijktijdig een paar revolverschoten der politie. De ramen moesten gesloten worden. Hiermede was aan dit incident door dadelijk krachtig ingrijpen, een einde gemaakt. Aan de overzijde van het IJ is tumult geweest op het Mosveld en op den Hage- doornweg. Op beide plaatsen heeft de politie eeni ge malen krachtig moeten optreden om erger te voorkomen. Om schrik aan te jagen werden eenige patronen met los kruit afgeschoten. In de Jordaan en Voor namelijk in de Willemstraat was met dezen heerlij ken zomeravond veel publiek op straat. Ook uit andere deelen der stad was men blijkbaar naar deze straat getogen om Hartjesdag te vieren. Met kalmte en overleg heeft de politie echter de me nigte verspreid zonder van haar wapens gebruik te maken. De brandweer heeft het evenals altijd druk gehad. Haar hulp werd ongeveer 25 maal inge roepen voor het verwerken van straatbranden. Ook was haar hulp noodig in de Lange Houtstraat 26, waar een open opslagplaats is van oude auto- en fietsbanden. Door weggeworpen vuurwerk was daar brand ontstaan Met een straal op de motorspuit en een op de Veclrtkraan werd het vuur gedoofd. Tegen middernacht was overal wel aan het feest een einde gekomen. Haastrecht. Ten behoeve van den nieuwen pro vincialen weg is te Stolwijkersluis, evenwijdig aan den dijk, een groote hoeveelheid grond gestort, wel ke herhaaldelijk is aangestampt en waarop men juist dezer dagen de klinkers voor het nieuwe weg dek heeft gelost. De ondergrond van dezen nieuwen weg is veen, hetzelfde verraderlijke veen, dat des tijds bij den aanleg van de spoorlijn naar Schoonho ven den aannemers herhaaldelijk parten heeft ge speeld. Aan de binnenzijde van dezen nieuwen weg is deze over een groote lengte verzakt, terwijl de veengrond onder aan den weg is omhooggedrukt, zoo zelfs, dat een vijftal huizen ter plaatse vrij ernstige scheuren vertoonde, eenigszins verschoven en een lichten schuinen stand gingen aannemen. Zaterdag jl. heeft ir. Rover van den provincialen waterstaat den toestand ter plaatse opgenomen en onmiddellijk zijn de noodige voorzieningen getroffen, welke be staan in het graven van een diepen geul voor de huizen, om verdere 'grondverschuivingen op te van gen. Hieraan wordt thans dag en nacht doorge werkt, zoodat spoedig de weg wederom op hoogte gebracht zal kunnen worden. Peking: De Japansche ambassadeur ïn China! heeft te Tientsin een conferentie belegd der Japan-» sche consuls in Noord-China, waaraan ook werd deel» genomen door vertegenwoordigers der ministers! van oorlog, marine en buitenlandsche zaken uit To» kio. Uit Chineesche bron wordt vernomen, dat Ka» wago, den voorzitter van den politieken raad vanj Hopei en Tsjahar een drietal vragen zou voorleg» gen met betrekking tot de spoorlijn Tsjang-Tsjow» Tsje Kiang, de ijzermijnen van Tsjahar en de katoen» cultuur in Hopei. De voorzitter, generaal Soeng Tsjeh Joean, heeft de Chineesche autoriteiten tot een bespreking bijeengeroepen ter vaststelling de? te volgen gedragslijn met betrekking tot deze vra» gen. In Chineesche kringen is men van meening, dat de Japansche autoriteiten in Noord-China thana vastbesloten zijn met alle middelen het Chineesch» Japansche probleem in dit gebied tot oplossing tel brengen, zelfs door militair optreden. De toestand in Oost-Sui-Yuan zou nog altijd ge» spannen zijn en een veertigtal «provinciale regimen» ten zouden gereed staan tegenaanvallen te doen opj de ongeregelde Mongoolsche troepen. VIER BERGKLIMMERS VERONGELUKT. Holen-onderzoeker hangt 40 uur in eeU bergspleet. Zaterdag en Zondag hebben in Oostenrijk eeuj aantal bergongelukken plaats gehad, waarbij in to» taal 4 personen om het leven zijn gekomen. Verder is een holen-onderzoeker in het binnenste van een berg in een rotsspleet gevallen, zoodat hij' zich niet zelf meer kon bevrijden. Zijn metgezellen, moesten tenslotte een pionier-afdeeling te hulp roe» pen. De man werd eerst na 40 uur in de spleet te hebben gehangen, gered. IN HET ZWEMBAD OVERLEDEN. Tengevolge van een hartverlamming. Amsterdam, 17 Aug. Een jongeman van 16 jaar die gisteravond ongeveer 7 uur met zijn vader in het Amstel-zwembad te Amsterdam aan het zwemmen was, verdween plotseling in de diepte. Zijn vader die hem dadelijk greep, bracht hem ook boven, maar toen reeds waren de levensgeesten verdwenen. Een te hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateerèn. Een hartverlamming had een einde gemaakt aan het lev.en van den jongen man. Een 2-jarig jongetje verbrand. Door eenige kinderen van de Lievenkamp te Oss was een z.g kampeertent opgeslagen, waarin de kin deren speelden. Een der kleinen was daarbij zoo on voorzichtig met lucifers te gaan spelen met het ge volg, dat de tent in brand vloog. De kinderen wisten allen nog naar buiten te komen, doch het 2-jarig zoontje van den heer van der Heyden, wonende aan de Lievenkamp, bekwam daarbij zeer ernstige brand wonden. De moeder, die de brandende kleeren van haar kind bluschte, en een zes-jarig broertje, bekwa men minder ernstige brandwonden aan armen en handen. Het tweejarige kind is onmiddellijk naar 't St. Anna-Ziekenhuis te Oss overgebracht, waar het eenige uren later aan de bekomen verwondingen is bezweken.

Schager Courant | 1936 | | pagina 4