et huis •ijl De Langendijker Groentenveilingen. Verfrissching Laat Uw vacantie niet bederven! Plantenziektekundige dienst met de Het blijft slecht gaan aan de veilingen de verarming der tuinders gaat voort aardappels brengen te lage prijzen op ook de puike Eigenheimers met de kool gaat het buitengewoon slecht gele en roode brengen den minimumprijs of iets meer op een deel draait door bloemkool weinig aanvoer afwisselen de prijzen voor tuinboonen vrij groote aanvoer van slaboonen standvastige, bevredigende prijs minder aanvoer van snijboonen uiteenloopende prijzen Bieten en wortelen, geringe aanvoer, lage prijzen vrij sterk achteruitlo pende prijzen voor uien grootere aan voer zeer slechte markt voor tomaten druiven lager. In de laatste vergadering van afgevaardigden van het district Noord-Holland werd door een der spre kers gezegd, dat practisch 95 pet. der tuinders in staat van faillissement verkecren. Als dat zoo is, dan verkeeren 95 van de 100 tuinders in den toe stand, dat zij hebben opgehouden te betalen. Dit zal wel wat overdreven zijn, doch met betrekking tot de aflossing der tuinderscredieten en de betaling der rente zal men met het genoemde verhoudingsgetal wel niet ver van de waarheid af zijn. Door ten aan zien dqarvan in gebreke te blijven, wordt geen 'faillissement ingediend en reilen en zeilen de zaken bij vele tuinders zoon beetje voort. Het verloop aan de veilingen in de afgeloopen week is er niet naar geweest, om weer wat op gang te komen. Het blijft slecht gaan. Ook met de bloembollen ging het deze week aan de veiling van de L.G.C. slecht. Voor ve len is dit een ernstige tegenvaller. De eene tegen slag volgt den anderen op. Eerst, verleden jaar, de ramp van de luizenplaag, nu de vele zieke aardap pelen met de draaihartiglieid in de kool. Bloemkool, vroeger een hoofdproduct, kan hier practisch niet meer verbouwd worden wegens het optreden van al lerlei kwalen. Met de roode koolteelt is het in het Geestmerambacht ook zoo goed als gedaan door de zelfde oorzaak. Wortelen, eens de roem van Langen- dijk, worden zoo goed als niet meer geteeld vanwege de ongemakken, die er bij optreden. En zoo sukkelen de tuinders maar voort, beperkt in de vrije uitoefe ning van hun mooi bedrijf, gehandicapt door het slui ten der grenzen, terwijl hun producten op export.zijn aangewezen, beladen veelal met vrij groote schulden. Het blijft er maar duister voor hen uitzien, terwijl zich geen lichtpuntje aan den horizon vertoont. Het beeld, dat onze veilingen de laatste week te zien gaven, was weer alles behalve rooskleurig. Of schoon de aanvoer van aardappelen verminderde, stegen de prijzen niet, integendeel ze liepen nog ach teruit. Voor grove Schotsche muizen, de zoogenaam de bonken, werd f 2.302.70 betaald. Enkele partijen bleven beneden die laagste noteering en sommigen gingen boven de hoogste. Groote Schotten brachten aanvankelijk f 1.30—1.80 op, later liepen die prijzen iets op en werd er f 1.50 tot ruim f 2 voor betaald. Drielingen brachten f 2.10—2.50 op. Met de blauwe Eigenheimers ging het deze week ook al niet. Werd daarvoor de vorige week nog gemiddeld f 2.50 be taald, veel werd nu verkocht voor prijzen, varieeren- de van f 1.702. Sommige partijen gingen daar iets boven uit, doch andere bleven er weer beneden. Blan ke Eigenheimers brachten nog minder op, gemiddeld 20 cent minder dan de blauwe. Schoolmeesters wer den verkocht voor f 1.G0. Duken brachten bevredi gende prijzen op, n.1. f 2.504.10. Veelal staat de markt in het teeken van den kool- aanvoer, Met den handel in de diverse koolsoorten ging het int.ussc.hcn buitengewoon slecht. Voor roode kool kon over 't geheel niet meer dan f 11.30 wor den bedongen. Een enkel partijtje van de mooiste, kleine sorteering bracht het iets hooger. De hoogste noteering was f 1.90. Een deel van den aanvoer was onverkoopbaar, draaide door. Ging het gedurende enkele weken vrij bevredigend met de gele kool, ook daarmee gaat het nu slecht, zoo zelfs, dat een deel niet te verkoopen is. De prij zen liggen bijna altijd tusschen f 1 en f 1.30 en maar zelden wordt een paar dubbeltjes meer betaald. Van de witte kool wordt al^es verkocht, dank zij de afname door de fabrieken voor het inmaken van zuurkool. Er zit echter ook weinig leven in den witte koolhandel. Enkele partijtjes brachten f 1.40 1.70 op. Overigens wordt alles voor f 1.101.30 ver kocht. Bloemkool kwam er deze week al heel weinig en dan nog maar alleen aan de Broeker veiling. Voor eerste soort werd f 12, voor tweede f 4.70 besteed. Tuinboonen hadden een afwisselende markt. Aan vankelijk brachten ze f 1.80 op, later zijn ze nog voor f 3.50 verkocht, terwijl bij den laatsten aanvoer f 2.30 3.60 werd betaald. Slaboonen werden er al vrij veel aangevoerd, in het bijzonder aan de veiling van den Noordermarkt- bond. De prijs is betrekkelijk aan weinig schomme lingen onderhevig. De prijs, welke ervoor wordt be taald, ligt van f 7.30—8. Enkele bijzonder mooie par tijtjes stijgen daar boven, andere mindere kwalitei ten blijven f 0.60—1 daar beneden. Snijboonen kwamen er nog maar weinig. De beste kwaliteiten brachten het tot f 1112; veel werd ech ter verkocht voor f 89; sommige partijen voor f 5 6.50. Wortelen werden zoowel los als aan bossen aan gevoerd. De laatste bracht f 1.502.60 op, de losse f 1.60—2.50. De aanvoer was echter niet groot. Ook was de aanvoer van bieten niet groot. Groote brachten f 1.30—1.50 op, de andere werden voor f 1.80—2.70 verkocht. Minder gezochte golden f 0.40 —1.20. De aanvoer van gele uien en zilveruien nam toe, dank zij het gunstiger weer. Voor de laatste was de markt buitengewoon stug en lusteloos. Werd aan vankelijk voor zilvernep nog gemiddeld f 4 betaald, op het eind der week kon slechts f 1.50 tot ruim f 2 worden bedongen. Zilverdrielingen vertoonden onge- veel hetzelfde beeld. Aanvankelijk werden ze nog verhandeld tegen f 3.50 tot 3.80, doch later brachten ze f 1.50—2.50 op. Zilveruien werden voor f 0.601.50 verkocht. In het begine der week werd voor gele uien f 3.404.50 betaald, doch ook deze prijs kon geen stand houden en zakte in tot f 1.502.10. Gele drielingen hielden zich beter en brachten f 3.403.80 op. Alleen Zaterdag trad er een verlaging in. Gele nep, aanvankelijk voor f 4.104.60 verkocht, zakte geleidelijk en bracht op het laatst der week f 2.20 —3 op. De aanvoer van tomaten vermindert sterk. Niette min blijven de prijzen laag, veel te laag voor een bevredigende uitkomst. Vooral op het laatst der week was het daarmee bedroevend gesteld. Aanvankelijk werd voor A nog f 5.20 besteed, later f 3—4.50. B. zakte van f 5.60 tot f 4, C van f 3.90 tot f 3. CC bracht f 2 op en draaide gedeeltelijk door. De aanvoer van druiven was iets grooter en de prijs iets lager. Voor Frankenthalers werd f 37.80 39.80 betaald, voor Alicante ongeveer f 34. 'f. Is zes en tachtig, in de schaduw, De zon die maakt je loom, en moe. Je neemt je badpak, en je peddelt Naar zee, naar strand, naar water toe. De stad loopt leeg, en ligt verlaten, De boomen, staan zoo stil en slap, De zon blakert, de stadstrottoiren, En kookt het asphalt, tot een pap. De mensch, zoekt ruimte, en verkoeling, In deze tropentemp'ratuur. Ze drinken kwast, en limonade, En eten ijsjes, sla, en zuur. Ze liggen in het zand te schroeien, En baden, in een lauwe zee. Ze tennissen, aan 't strand, en roeien, En transpireeren, blij, tevree, En is zoo'n zon-dag dan verstreken. Van dit verkoclingstrandsysteem, Dan trekken velen voor ontspanning Naar cabaret, en dancing heen. Daar danst men dan, omdat 't zoo koud is, In de geladen atmospheer, Van rook, odeur, en andTe geuren, En gutst het zweet, bij 't lichaam neer. 't Is zes en tachtig, in de schaduw, Het leven zwijgt in de natuur. De mensch verfrischt zich, met een rumba, En ondergaat, een hittekuur. 21 Juni j.1. JAN TIMMER. door zoo'n schele hoofdpijn, door warmte of ongewone vermoeienis. Zorg altijd zoo'n zakdoosje met 3 „AKKERTJES" bij te heb ben van 20 ct. Ze helpen direct, maken „fit" BESMETTINGSGEVAAR VAN NIEUWE GEBIEDEN VOOR DE DRAAIHARTIGHEID. Er is den laatsten tijd nogal rumor in cassa om trent het feit, dat gebleken is, dat nu reeds de Wie- ringermeer besmet blijkt te zijn door de veroorza kers van de draaihartiglieid. Men vraagt, of het niet mogelijk zou geweest zijn en of het wellicht nog niet mogelijk is, maatregelen te treffen om verdere besmetting te voorkomen. Sommige schrijvers maken het de regeeringsorga- nen, die bij dergelijke maatregelen betrokken plegen te zijn al heel gemakkelijk door direct maar aan te geven, op welke wijze dat te bereiken zou zijn. Zoo komen velen met het idee naar voren een algemeen invoerverbod van planten in den Wieringermeer in te voeren. Door het invoeren van planten uit de koolstreek n.1. wordt 't insect „eingeschlept" volgens diegenen die met zulk een verbod willen komen. In verband met dit alles is het wellicht dienstig eens na te gaan, op welke wijze het overbrengen van het insect mogelijk is en welke maatregelen daarte gen eventueel genomen zouden kunnen worden. Vervolgens zouden wij na kunnen gaan, of de kans op besmetting met behulp van dergelijke maat regelen werkelijk tot een minimum beperkt is en indien dat niet het geval is zou daaruit kunnen wor den geconcludeerd, dat het nemen van dergelijke zeer ingrijpende maatregelen wel nagelaten kan worden. Het overbrengen dan van het galmugje, dat schul dig is aan de vernietiging van onze koolteelt, kan plaats vinden door het overbrengen van poppen die in den grond voorkomen. Het zou dus ook onmoge lijk moeten zijn, grond, voor welk doel dan ook, uit andere streken in de Wieringermeer over te bren gen zonder dat die grond eerst gedesinfecteerd is. Vooral hebben wij het oog op grond bestemd voor potgrond, grond die gehecht is aan planten, die door de nieuwe bewoners mede naar hun nieuwe woon plaats genomen worden (b.v. planten met kluiten) Verder grond bestemd voor het enten van perceelen, die vlinderbloemige gewassen voortbrengen moeten. Ook kan het insect in den vorm van larve worden overgebracht met planten, die bestemd zijn voor uit- planting in de Meer, zij het clan rnet de bedoeling daarvan kool te telen, of met de bedoeling daarvan zaad b.v. te telen. Vooral echter bij koolplanten is de kans zeer groot, dat er besmette exemplaren tus schen zitten. Die besmetting kan voor het bloote oog wel onmerkbaar zijn b.v. als er eieren aanwezig zijn, die voor de meesten met het bloote oog niet zicht- baar zijn. Nu zou het natuurlijk wel mogelijk zijn een invoer verbod voor koolplanten in het leven te roepen, maar, waar moeten dan de noodige planten vandaan ko men. Die kan men desnoods op een centraal punt in den polder telen en vandaar uit doen distribueeren. Wij duizelen echter als wij denken aan de organisa tie, clie noodig zou zijn om dat goed uit te voeren. In de eerste plaats zou dat een nivelleering van de variëteiten tengevolge hebben, iets, waaraan 'n echte koolbouwer een groote hekel heeft, maar het zou geen kinderspel zijn te zorgen, dat de akkers allen op hetzelfde moment plantklaar zouden zijn. Dat zou toch noodig zijn. En wat een castrophe zou dat ge ven als op een centraal distributieveld eens aard- vlooien en kool vliegen zouden optreden. Of b.v. de vallersziekte. En zou men maar voor niemendal in de koolstreek zoo gehecht zijn aan het gebruik van dö vaste plantenbanen? Verder komen sommigen met het voorstel den koolteelt op de nu reeds besmette gebieden in de Meer, voor eenige jaren te verbieden. Hebben die genen wel aandacht geschonken aan het feit, dat reeds enkele jaren koolzaad, rapen, mosterd en an dere kruisbloemige gewassen zijn geteeld. En hebben ze zich er wel van overtuigd, of die gewassen niet door de galmug van de draaihartiglieid waren aan getast? Ook die perceelen zouden dus in het verbod betrokken moeten worden en in de toekomst zou men die gewassen over dezelfde kam moeten sche ren. Men ziet, dat het vraagstuk meer kanten heeft dan één. Zoo komen wij vanzelf bij de vraag, of het nemen van dergelijke maatregelen doeltreffend zal zijn, met andere woorden, of de Meer dan voor een reeks van jaren vrij zal blijven van de draaihartiglieid of dat men er minstens goede kool zal kunnen telen. Wij kunnen wel zeggen, dat met en zonder maat regelen de Meer besmet zal raken. De intensiviteit van de besmetting echter kan door maatregelen wel beinvloed worden. Of dat echter wel mede zal vallen, betwijfelen wij gezien het feit, dat nu reeds op ieder erf draaiers te vinden zijn, terwijl natuur lijk gerekend moet. worden op een z.g. natuurlijke verspreiding vanuit het vaste land. Aan den rand van den Polder hebben wij nu reeds koolakkers ge zien, die danig aangetast waren.- Natuurlijk zal de snelheid waarmede de aantas ting zal gaan, worden beinvloed door de intensiviteit van den koolbouw in de toekomst. Als wij dan echter hooren, dat de Wieringermeer eigenlijk het koolland van Noord-Holland moet worden, houden wij ons hart vast (zoo zegt men dat immers). Ondergeteekende is er dan ook vast van overtuigd dat het nog wel eenige jaren mogelijk zal zijn m de Meer goede sluitkool te telen. Hoeveel jaren dat zullen zijn, is niet te zeggen, als men geen waarzeg genden geest heeft. Het nemen van ingrijpende maatregelen zal daarop vermoedelijk van weinig invloed meer zijn, vooral nu niet meer. Natuurlijk moet het gebruik van besmette planten worden af geraden. Wii zijn er echter nieuwsgierig naar, hoe men hier in hoogère wetenschappelijke kringen tegenover zal staan. 'De toekomst zal verder aanwijzen, wie het bij het rechte eind heeft gehad. Laten wij verder hopen, dat de thans loopende onderzoekingen omtrent de draaihartiglieid ook tot resultaat zullen hebben, dat een goed bestrijdings middel zal worden gevonden. Ook dat zal men in de toekomst in de Wieringermeer niet kunnen missen. De Ambtenaar b. d. Plantenziektenk. Dienst, VAN HERWIJNEN. WOENSDAG 19 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) VAR A-uitzending; 10.00 V.P.R.O.; 6.30 R.V.U. 8.00 Grampl; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Viool, piano orgel en grampl; 12.00—1.45 De Bohemians en gram. pl; 2.00 Fantasia; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Voor de kinderen; 4.00 Grampl; 4.30 Kinderkooreoncert; 5.00 De Notenkrakers; 6.00 Dansmuziek; 6.30 „Zomer genot", causerie; 7.03 Sportpraatje," 7.20 Grampl; 8.00 Berichten; 8.03 Nièuwsber., A.N.P. en VARA- Varia; 8.15 VARA-Orkest; 9.00 Radiotooneel; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Nieuwsber. A.N.P.10.05 Zang en piano; 10.20 Mignon-kwintet; 10.4512.00 Gr.pl. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing; 8.15—9.30 Grampl; 10.30 Morgendienst; 11.00—12.00 Ensemble v. d. Horst; 12.15 Grampl; 12.30 Vervolg concert; 1.15 Zang en piano; 2.00 Orgelspel; 3.00 Chr. lectuur; 3.30—3.45 Grampl; 4.00 Pianorecital; 5.00 Kinderuur tje; 6.00 Grampl; 6.30 Afgestaan; 7.00 Berichten; 7.15 Grampl; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P.; 8.15 NCRV-Harmonie-orkest en declamatie. (Om 10.00 Be richten A.N.P.); 10.30—12.00 Grampl; Schriftlezing. DROITWICH (1500 M.) 11.05 F. Lionel Johns en zijn orkest; 11.50 Orgelspel; 12.20 Sportreportage; 12.35 Het BBC-Empire-orkest; 1.45 Sportreportage; 1.55 Grampl; 2.35 Het Sted. Mil. Orkest van Cheltenham; 3.20 Sportreportage; 3.35 Grampl; 4.20 Vesper; 5.10 Grampl; 5.35 Dansmu ziek; 6.20 Berichten; 6.50 Orgelspel; 7.20 BBC-Variété- orkest, BBC-Revuekoor en solisten; 8.20 Grampl; 8.45 BBC-Symphonie-orkest en solisten; 9.50 Grampl; 10.00 Berichten; 10.30 Tiet Leslie Bridgewater Kwin tet, en soliste; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Kamerorkest; 2.50 Sym- phonieconcert; 4.20 Grampl; 5.50 Orkest concert; '8.20 Zang; 9.05 Radiotooneel; 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 6.20 Populair concert; 8.20 Dito; 9.20 Vroolijk pro gramma; 10.20 Solistenconcert; 11.20 Omroepkoor en piano; 12.20 Blaasconcert; 1.20 Grampl; 2.20 Gevar. concert; 4.20 Omroepkleinorkest; 6.20 Fehse-kwar- tet; 7.20 Volksliederenconcert; 8.20 „Stunde der jun- gen Nation"; S.50 Pianorecital; 9.10 Zie Deutschland sender. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Dansmuziek; 1.302.20 Grampl; 5.20 Grampl; 6.20 en 6.50 Dito; 7.20 Vioolrecital; 8.20 Om- roep-symphonie-orkest; 9.20 Orkestconcert; hierna tot 11.20 Grampl.; 484 M.: 12.20 Omroepsalonorkest; I.302.20 Omroeporkest; 5.25 aDnsmuziek; 6.35 en 7.20 Grampl; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Omroep-Sym- phonie-orkest; 10.3011.20 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.)! 8.50 „Stunde der jungen Nation"; 9.10 Omroep- Amusementsorkest en dansorkest; 10.20 Berichten; II.20—1.15 Populair concert. H FEUILLETON Naar het Engelsch door A. E. W. Mason 64. HOOFDSTUK XXII. Be Corona-Schrijfmachine. De hand van den defectieve viel zacht op den schouder van Jirn Frobisher ten einde deze tot zwijgen aan te manen, en deze vermaning was noodig. De lusters van de groote kristallen licht kroon vonkelden als even zooveel juweelen; de spiegels van de girandoles vermenigvuldigden de lichten van deze; het niet groote vertrek zwom in een zee van licht, en in dien schitte renden glans stond Betty en lachte. Haar lelie blanke schouders kwamen uit een avondjapon van zwart fluweel te voorschijn van haar keu rig gekapte koperkleurige haren af tot aan haar zwart satijnen schoentjes, zag er uit als door een ringetje te halen, en zij stond van ganscher harte te lachen over een dichtgebonden zak, die op den divan was gelegd, een zak, die spartelde en zich bespottelijk wrong als een visch op het droge. Jim Frobisher kon niet langer twijfelen wie zich binnen in dien zak bevond, en het scheen hem toe, dat er in de wereld nooit een onbarmhartiger en redeloozer geluid gehoord was, dan de uiting van vroolijkheid van Betty. Zij had het hoofd achterover geworpen; Jim kon haar keel in haar slanken hals zien klop pen, haar schouders in het licht zien schitte ren en schudden. Van uitbundige pref klapte zij in de handen. Toen hij dit hoorde, scheen het Jim Frobisher alsof e rin zijn hart iets knapte. Was het wel in zijn hart vroeg hij zich af? Doch wat het was, het was in ieder geval de laatste maal, dat Betty Harlowe zou lachen „Je kunt haar losmaken. Francine'. zeide zij en terwijl Francine met een schaar de touwen doorknipte en den zak losmaakte, ging zij, den rug daarheen gekeerd, aan het schrijfbureau zitten en opende een lade. De zak werd verder weggesneden en viel op den grond, en thans lag Ann Upoott in haar glinsterend haltoilet op den divan, haar handen op den rug vastgebonden, en haar enkels wreedaardig met een touw ge snoerd. Haar kapsel was geheel in de war, haar gelaat gloeiend, en haar oogen zagen rond als of' zij verblind waren. Terwijl haar boezem hef tig op en neer ging, haalde zij een paar malen diep adem. Doch voor een oogenblik scheen zij zich onbewust van den toestand waarin zij zich bevond, of van haar omgeving, en haar oogen bleven rusten op Francine, om van deze naar Betty te dwalen, zonder eenig blijk van her kenning. Zij draaide een weinig met haar pol sen, doch zelfs die beweging geschiedde werk tuigelijk, en daarna sloot zij haar oogen en lag stil, zoodat, indien haar boezem niet zoo was op en neer gegaan, de mannen bij de deur had den kunnen denken, dat zij dood was. Intusschen had Betty uit de lade, eerst een fleschje genomen, dat half gevuld was met een bleekgele vloeistof, en vervolgens een klein ma rokijnen lederen kistje. Uit dit laatste nam zij een hypodermisch spuitje en een naald, die zij aan elkander schroefde. „Is zij gereed?" vroeg Betty, terwijl zij het fleschje van den stop ontdeed. „Geheel gereed, mademoiselle", antwoordde Francine. Zij was gichelend begonnen, doch onder het spreken had zij naar de gevangene gekeken, en zij eindigde met een uitroep Aan schrik. Want Ann zag haar aan, met den vreemdsoortigsten blik. Het was onmogelijk te zeggen, of zij Francine herkende, zij van deze herkenning niet wilde laten blijken. Doch haar stijf starende blik liet Francine niet los; zij werd bijna akelig door zijn strakheid, en met scher pe, hysterische stem, riep Francine haar. eens klaps toe: „Wilt u dien blik van mij afwenden ja?" en met een rilling liet zij volgen: „Het is om mijn bloed te laten stollen, mademoiselle! Zij is precies een doode, die u gadeslaat, terwijl u zich door de kamer beweegt. Nieuwsgierig trad Betty op den divan toe, en de oogen van Ann vielen thans op haar. Het scheen alsof die wisseling van blik juist noodig was om haar te laten ontwaken. Want toen Betty voortging, het hypodermivsch spuitje te vullen uit het fleschje, verscheen een blik van ontzetting Ann in de oogen. Zij trachtte op te gaan zitten, doch bevindende dat zij dit niet kon, trok zij aan de touwen, die om haar pol sen vastgemaakt waren. Haar voeten schepten op den divan. Een gekreun van pijn ontsnapte aan haar lippen, en met deze, keerde het volle bewustzijn in haar terug. „Betty!" fluisterde zij, en Betty keerde zich tot haar, den'naald in haar hand. Spreken deed zij niet, doch haar gezicht sprak voor haar. Haar bovenlip had zich een weinig boven de tanden opgetrokken, en in haar groote oogen stond een blik, die het hart van Jim Frobisher deed stilstaan. Eéns te voren had hij dienzelf den blik gezien toen Betty op het bed van Mevrouw Harlowe gelegen had. voor de proef neming van Hanaud in de schatkamer toen de ze het door Ann beschreven tooneel reconstru eerde. Destijds was die blik onverstaanbaar voor hem geweest, doch thans was deze duidelijk voor hem te lezen. Het was de blik van een moordenares. En aldus las Ann Upcott hem ook Hulpeloos als zij was, kromp zij op den divan ineen; in haar doodelijken angst stamelde zij woorden met trillende lippen en hield zij de oogen met een uitdrukking van het duidelijkst niet begrijpen op Betty gevestigd. „Betty! Heb jij me dan laten oppakken en hier brengen! Dan heb je me met opzet naar madame La Vay laten gaan. O! En die brief dan! De anonieme brief!" doch thans ging Ann een licht op, en een nieuwe vrees door schokte haar. „Die heb jij geschreven! Jij, Bet ty, jij! Jii bent de Geesel!" Zij viel achterover en worstelde vergeefs met haar kluisters. Betty was van haar stoel opge staan en trad naar den divan, waarbij de naald in haar hand glinsterde. Haar rampzalige ge vangene zag deze. „Wat beteekent dat?" riep zij, en begon luid te schreeuwen Haar bovenmatige angst ver-, leende haar een onnatuurlijke kracht. Het ge lukte haar op een of andere wijze overeind te komen en zij plaatste haar voeten op den grond Vervolgens slaagde zij er in op haar heenen te gaan staan, al waggelde zij dan dan ook. „Je wil mijbegon zij, doch brak af. „Ach, neen! Dat kun je niet! Dat kun je niet!" Betty stak een hand uit en legde deze op den schouder van Ann'> zij liet haar daar een oogenblik, met volle teugen van haar wraak genietende. (Wordt vervolgd.)'

Schager Courant | 1936 | | pagina 6