Bisschappen en N S B. Cultuurstrijd Japan China. VARIA Predikbeurten. Uit onze Omgeving. herderlijke brief ter na- dere toelichting van het standpunt van het episco paat. bidstond op 6 sept. In alle kerken en kapellen van het bisdom Roer mond is Zondag j.1., aldus meldt „De Tijd", een her derlijke brief van dr. G. Lemmens, bisschop van Roer mond, voorgelezen. De bisschop herinnert daarin aan de vorige waar schuwingen tegen de N.S.B., welke zijn uitgegaan .van hem persoonlijk en van het geheele Episcopaat. Met laat echter blijkbaar, zegt de brief, de bis schoppen maar verklaren. Men acht zich zelfs be- leedigd, dat zij volgens hun herderlijken plicht spre ken en optreden. Men gaat met even groote vrijmoe digheid door. Meer nog: men smeedt plannen om in het oer-katholieke Limburg groote vergaderingen en demonstraties te houden. Het schrijven vervolgt dan: Ieder weet, dat wij met groot geduld en lank moedigheid zijn opgetreden. Ieder weet, dat wij ons nooit in zuiver tijdelijke aangelegenheden willen mengen. Maar ieder zal moeten erkennen, dat wij, nu men op deze wijze reageert op onze plechtige Vermaningen omtrent dreigende geestelijke gevaren, niet meer mogen zwijgen en stil zitten. De Bisschop vraagt van de geloovigen met allen aandrang: „Houdt u allen ver van de bedoelde bijeenkom sten; toont geen belangstelling en bedwingt ook uw nieuwsgierigheid, want zelfs die zou als belang stelling kunnen wordèn uitgelegd; leest hun ge schriften niet, neemt ze niet aan, maar toont open lijk uw afkeer; sluit enger en sterker dan ooit de katholieke gelederen; vermaant uw medebroeder, opdat hij zich wachte voor rnenschen, die openlijk tegen den Bisschop ingaan, schaart u allen daad werkelijk achter uw Bisschop, die in naam van God en als een vader u wil leiden in deze tijden, die vol zijn van geestelijke gevaren; en bidt met Ons, dat God de verblinde en verdwaalde broeders nog doet terugkeeren van den weg, die steeds verder afwijkt". Wij zullen aldus de bisschop op Zondag 6 September een grooten Biddag houden om Gods hulp af te roepen tegen 't groeiend gevaar. De Bisschop sluit met een vermaning en een smeekbede tot hen, die de stem van hun Bisschop tot nu toe niet verstonden en niet volgden: „Broeders, weest niet eigenwijs, maar blijft trouw aan de leiding van hem, die door God gesteld werd om ook u veilig naar uw eeuwig einddoel te leiden. Thans geldt het verschrikkelijke woord: wie niet met Mij is, is tegen Mij. Wie zou dan tegen Chris tus durven kiezen? Wij zegenen u allen en rekenen op u!" Auto met Ouden van Dagen in een droge sloot Een der inzittende oudjes ernstig ge wond. Iloogezand. Gistermorgen te omstreeks tien uur is in de Knijpslaan te Hoogezand door onbe kende oorzaak een auto, waarin ouden van dagen uit Appingedam een tochtje in de omgeving maak ten, uit de rij voertuigen geraakt en in 'n langs den ■weg loopende droge sloot terecht gekomen. In de auto zaten, behalve de bestuurder, twee bejaarde echtparen. Van hen werd mejuffrouw Bosgraaf zoo ernstig gewond, dat zij door een dokter uit Hooge zand moest worden verbonden, waarna zij per auto naar haar woning te Appingedam werd vervoerd. De tocht werd hierna, zij het met grodte vertraging voortgezet. Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. zondag 23 augustus. ned. herv. gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. de Kloet, van Purmer- <end. Barsingerhorn, geen dienst. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10.30 uur, Ds. Witkop. Doop. Aangifte bij den heer H. Kuiper, koster. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, nam. 2.30 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. Groet, voorm. 10.30 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Jeugddienst. Winkel, voorm. 10.30 uur, de heer F. Oberman, theol. cand., den Haag. Warmenhuizen, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Vcenhuizen, nam. 2.30 uur, Ds. v. d. Kam. Onder werp: Olympische Spelen, Spanje, Paulus. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de eerw. heer J. Luther Ramp, van Den Helder. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Wieringerwaard, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Wichen. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Molenaar. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Los. Aartswoud, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10.30 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Engelen en Daemonen. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 8 uur, Ds. Tinholt. doopsgezinde gemeente. Barsingerhorn, samenkomst kwart voor 10. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Meihuizen. geref. kerk. Schagen, (voormalig Kantongerecht), nam. 5.45 uur, Ds. H. Steenhuis, van Sneek. Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Chr Jongemannenvereeniging, geen samenkomst, wegens vacantie. Scïïagcn, voorm. 10.15 uur, de heer Lodder, van Alkmaar. the star of hope mission. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer Meijer, van Heiloo. vrij evangelische gemeente. Alkmaar Geesterweg la), voorm. 10.15 uur Ds. Ruijs (bij ongunstig weer), 's Av. 7.30 uur, Ds. Ruijs. Schoorl (dorp) bij gunstig weer, tuin achter „de Roode Leeuw", voorm. 10.30 uur, hagepreek en om 5 uur idem, Ds. Ruijs. Ongeval bij de inpolderings- werken bij Urk Bak die door een kraan werd opgehe- schen naar beneden gestort. Zwolle. Tijdens den storm van eenLge weken geleden is een bak van de inpolderingswerken na bij Urk gezonken. Bij de lichtingswerkzaamheden van gistermorgen hing de bak tusschen twee kranen toen een poot van de kleinste kraan brak en de heele installatie naar beneden stortte. In de bak waren drie rnenschen aan het werk. In allerijl werd hulp geboden om dezen van dén verdrinkingsdood te redden. Een der drie, de uitvoerder van het werk, de heer Remans, was er het ergst aan toe. Hij zat tusschen de kraan en een lier bekneld. De man had zware inwendige kneuzingen opgeloopen. Hoewel men aanvankelijk vreesde voor zijn leven, is er voor het slachtoffer thans weer hoop. MOEST BOODSCHAP VOOR BUURVROUW DOEN. Kind te water geraakt en verdronken. Gistermorgen is te Onderdendam, gemeente Be- dum, het vijfjarig dochtertje van den landbouwer Koenes, dat een boodschap moest doen bij een buur vrouw, in het, voor de boerderij, loopende kanaal geraakt en verdronken. BERGEN Auto in de sloot gereden. Dinsdagnacht omstreeks 12 uur is op den Berger- weg een auto met 5 Utrechtsche studenten, die uit kampeeren gingen, bij de bocht voor de Barnebrug in de bermsloot terecht gekomen. De auto reed met matige snelheid, doch de bestuurder week door on bekendheid met den weg uit het rechte spoor. Met behulp van den kraanwagen van Jac. Met's Autobedrijf werd de auto uit het water gelicht. De auto bleek zoo licht beschadigd, dat de studentjes op eigen kracht na het natte bad verder konden rijden en hun vacantiepret niet verstoord werd. Auto verduisterd. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen een zekeren J. G. G. alhier, wien verduistering van een auto wordt ten laste gelegd. G. had bij een Am- sterdamschen autohandelaar een auto in huurkoop gekocht en deze weder aan een ander verkocht, hoewel hij nog niet alle termijn-en had afbetaald en dus nog geen rechthebbende was. De nieuwe be zitter had inmiddels den wagen reeds aan een an der verkocht en deze weer aan een ander en zoo voort. Toen de politie op de bewuste auto beslag wist te leggen, bleek deze reeds in -5 verschillende handen te zijn geweest! Verstoring van vacantiepret. Gisteren is op het strand te Bergen aan Zee door onvoorzichtigheid van een vacantieganger diens tent in brand geraakt. Hoewel spoedig vele vrijwil lige brandblusschers aanwezig waren in den vorm van dagjesmenschen en pensiongasten, konden zij niet verhinderen dat de tent groot-endeels vernield werd. Alweer iemand, wiens vacantie bedorven is! W 1 E R 1 N G E N Verpachting. Zooals uit een advertentie, in dit blad geplaatst, blijkt, ish et zoeken van kruikels op den Afsluit- blijkt, is het zoeken van kruikels op den Afsluifc- speciale vergunning daarvoor. De geheele Afsluitdijk vanaf Den Oever tot aan de Friesche kust, is voor dit doel verpacht. DEN OEVER. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Jb. Kuiper, onderwijzer aan de O. L. school alhier, slaagde jl. Zaterdag te Haarlem voor de hoofdakte. VROUWENLEVEN OP HET EILAND MAJORCA. Het leven van de vrouw is zwaar op Majorca, zooals bijna overal el ders in Spanje, vooral dat van de arbeidersvrouw, op wie bijna alle zorgen van het dagelijksch leven neerkomen, terwijl alle genoegens, die het bestaan kan brengen, vrij wel onbereikbaar voor haar zijn. Primitieve maatschappelijke toe standen én de nadeelen van een verouderde traditie drukken op hèAr in de eerste plaats. De loonen van de arbeiders zijn belangrijk lager dan in bijna alle Europeesche landen, terwijl de prij zen van levensmiddelen, op enkele uitzonderingen na, op het interna tionale niveau staan. Dit veroor zaakt een onafgebroken reeks van dagelijksche zorgen, zorgen waarin de vrouwen gedurende haar geheele leven gevangen blijven en waaraan zij niet kunnen ontkomen. Werkloo- nen van tien, elf gulden, waarvan een heel gezin moet leven, zijn nor maal. Wanneer de man geen werk heeft, worden de kinderen op kar wei gestuurd, omdat deze, daar zij tegen geringer loon arbeiden, mak kelijker een plaats vinden. Men ziet in de pottcbakkerijen, op het land en vooral in de touwvlechte- rijen, jongens van zes, zeven jaar met de ouderen meeploeteren, tegen een verdienste van vijf en twintig cent per dag! Tot 's avonds laat loo- pen krantenjongens en kleine schoenpoetsers van denzelfden leef tijd op straat, om een paar centi mes te vergaren. De moeders op Majorca zijn ver maard om haar liefde en haar goe de zorgen voor haar- kroost. On danks het vaak nijpend gebrek komt er op het eiland geen kinder- verwaarloozing voor. Des te wree- der moet het voor deze moeders zijn, als zij haar lievelingen, die zij toch met een zekere illusie zagen op groeien, al zoo vroeg het vijandige leven in moet sturen, een leven, waarin zij nooit tot ontwikkeling zullen komen, maar dat hen doe men zal tot dezelfde armoede, die zij zelf kennen. Dikwijls ook moeten deze moe ders er op uit, als marktvrouw, melk-, vruchten- en vischventsters. Vroeg in den morgen, onder de brandende zon van het zuiden, zwoegen de vischvrouwen met hun waar in manden en zeildoeken tas- schen de bergwegen op, naar de hooger gelegen dorpen, en venten urenlang met langgerekte kreten, die als ware noodkreten klinken De man, die geen werk heeft, be schouwt allen arbeid buiten zijn vak om als minderwaardig en laat dit daarom aan de vrouw over. Bui tendien heeft hij het te druk niet debatteeren over de spannende en verwarde Spaansche politieke toe standen. Het zwoegen, om ten minste nog eenig geld te verdienen, komt in tij den van nood dan ook grootendeels op de vrouw neer nog buiten haar huishoudelijke bezigheden om zoodat zij den heelen dag geen oogenblik voor zich zelve heeft. Geen moderne hulpmiddelen ma ken haar taak in de huishouding lichter.. Het eten moet zij koken op een steenen fornuis, waarin een ter gend langzaam opgloeiend houts koolvuur met een kleinen rieten waaier aangewaaid moet worden, een werk, dat een goed uur in be slag neemt. Meestal gaat zij zelf het hout sprokkelen, dat tot houts kool gebrand moet worden. Water moet zij ophalen uit regenputten, of van buitenaf aansjouwen in ruw- aarden kruiken. Buitenshuis komt zij zoowat nooit. In de café's en op de café-terras sen ziet men alleen maar mannen. Het zou niet met de Spaansche ze den stroken, wanneer de vrouw den man vergezelde. De vermakelijkhe den zijn uiterst goedkoop op Ma jorca. Koffie en wijn kosten een paar cent, een theater- en cinema- entrée in de kleinere plaatsen 5 8 cent. De man durft dit kleine be drag er nog wel af te nemen de vrouw denkt er anders over en zij heeft er bovendien geen tijd voor, want voor haar is er altijd 't werk, dat wacht (v. d.) Aanbesteding. Woensdag werd door de Directie der Zuiderzee werken te Den Haag aanbesteed het maken van een werkhaven, opslagterreinen en een fundeeringsput bij Lemmer als 2e object van de werken tot aanleg van den N. O. Polder. Laagste inschrijver was de N.V. Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken te Den Oever, met rond f284000.Hoogste inschrijfster was de N.V. Aanneming Mij. v.h. v. Looijen, met rond f447.000. Aanbesteding. De heer C. Bakker Jz. alhier besteedde Dinsdag avond aan de bouw van een nieuw woonhuis aan de Zwinstraat. De uitslag luidde als volgt: W. Stadig f2860; Gebr. Hegeman f 3099; D. Bak ker f 3275; Jn. Hermans f 3469; P. Bakker f 3550. Gegund aan den laagsten inschrijver. Aanrijding. Maandagmorgen reed een zwaar beladen vracht wagen, komende uit de richting Friesland door de afsluitboomen voor de verkeersbrug aan Den Oever. De afsluitboom moest het ontgelden en was geheel krom. Wonder boven wonder bekwam de auto slechts geringe schade en kon zijn reis vervolgen. Dit is de zooveelste auto die deze boomen gekraakt heeft. LANGEND1JK Éénheid in den Tuinbouw. In verband met den steeds slechter wordenden toestand van den tuinbouw en de noodzakelijkheid van eensgezindheid en optreden van de verschillen de organisaties, schrijft de Nederlandsche Tuinbouw, het orgaan van den Ned. Tuindersbond, dat deze een laatste poging zal doen om zoodra mogelijk, in groote eenheid den tuinbouw bijeen te brengen, om kalm en zakelijk, doch niettemin duidelijk kenbaar te ma ken, hoe de toestand is. Op een dezer dagen te houden H. B. vergadering zal omtrent deze aangelegenheid worden beslist. De voorstellen uit de districten, alsmede de resultaten IS DE STRIJD DER CHINEEZEN hopeloos? EEN SPEL VAN KAT EN MUIS. TIENTSIN, 18 Augustus. Hand in hand met de Japansche expan sie-bedoelingen in China op politiek gebied, gaan de Japansche pogingen, China ook cultureel met Japansche ideeën te doordringen. Dit artikel be handelt de Chineesche tegenmaatregelen van dit niet te onderschatten gevaar, dat het rijk van den Grooten Muur bedreigt. Naast de militaire voorbereidingen en be wegingen van Japan in China wordt tegen woordig een buitengewoon felle Chineesch- Japansche cultuurstrijd op zeer breede schaal gevoerd, waarvan de beteekenis in de ontwikkeling van het Verre Oosten niet te onderschatten is. De groote massa bemerkt niets van dezen grooten cultuurstrijd. Slechts do ontwikkelde Chineezen zien het gevaar, dat het rijk bedreigt, en zij hebben Inmid dels vele vereenigingen gesticht, om in China deze Japansche pogingen voor de „hegemonie in het Verre Oosten" tegen te gaan. De belangrijkste van deze vereeni gingen is de Liga ter verdediging van de Chineesche Cultuur. DE JAPANSCHE INVASIE. Overal in China zijn er bewijzen te over, met welk een succes de Japansche cultuurstrijd in het Chineesche Rijk gevoerd wordt. Zoo maakte b.v. de politieke Raad van Tsjahmar en Hopei eenigen tijd geleden bekend, dat alle leerboeken, die in Chi neesche onderwijskringen, van de lagere school tot de universiteit toe, gebruikt worden, moeten wor den „herzien". Studenten, die hiermede geen ge noegen namen, verklaren, dat de nieuwe leerboe ken een Japansche geest ademen. Verder worden Chineesche couranten, de een na de ander, door Japansche ondernemers gekocht, of financieel on dersteund. Chineesch radio-stations zenden Japan sche muziek uit, Japansche tooneelstukken en Ja pansche lezingen. Er worden studentcnvereenigin- gen gevormd, welke op kosten van de Japansche regeering een reis naar Japan mogen maken. Ja pansche firma's doorkruisen het land in alle rich tingen om de Chineezen met nieuwe Japansche producten vertrouwd te maken. In kringen van Chineesche nationalisten en intellectueelen vat men de Japansche pogingen als volgt samen: „Ja pan doet al het mogelijke om het Chineesche den ken in zijn invloedssfeer te trekken." Chineesche nationalisten meenen, dat de leiders van het Japansche eilandenrijk slechts aan den dag denken, dat de droom, Japan eens als de heerscher van het Verre Oosten te zien, verwezenlijkt zal zijn. De Japanners zouden uit de geschiedenis van China geleerd hebben, dat de Chineesche cultuurstaat niet alleen door wapens te overwinnen is en dat tot nog toe nog steeds de Chineesche cultuur over de ver overaars overwon. JAPAN DENKT TE WINNEN. De Japanners willen het lot, dat de „Chins", de gouden horden, de tartaren, de Mongolen van Dsjingis Khan en de Mandsjoes getroffen heeft, ver mijden. Zij willen hun militaire macht over Oost- Azië door de overwinning van de cultuur van Dai Nippon over de Chineezen consolideeren en tot een duurzame maken. Japan onderneemt steeds nieuwe, steeds grootere pogingen, om dit doel te bereiken. Zoo stelde den OSen zittingen van den Japanschen Rijksdag 1 mil- lioen yen „voor de verbreiding van de Japansche cultuur in de buurlanden" ter beschikking, „opdat de machtsinvloed van Japan niet slechts op het ge weld, maar ook op den geest gebaseerd wordt." De Chineezen schrijven het mislukken van de pogingen der vroegere veroveraars van China om hun machtspositie in stand te houden toe, aan het be wonderenswaardige vermogen van het volk van Cathay om vreemde stammen in zich op te nemen. De Japanners meenen echter uitgevonden te heb ben, dat de veroveraars van China door iets anders te gronde zijn gegaan. Zij gelooven, dat de indrin gers, rnenschen van niet zeer hooge cultuur, zijn ten onder gegaan, omdat de Chineesche cultuur op een veel hooger peil stond. De Mandsjoes, aldus verklaren Japansche geleer den, zijn zich van het gevaar „opgeslokt" te wor den" bewust geweest. Daarom zouden zij ook het huwelijk tusschen Chineezen en Mandsjoes verbo^ den hebben. De Mandsjoes zijn gevallen, omdat zij langzamerhand te zwak en corrupt geworden zijn, om nog weerstand aan den Chiheeschen invloed te kunnen bieden. Omdat de Japanners dit gelooven, verzuimen ze geen gelegenheid om hun „cultuur- bereider", waarin zij de voorhoede, het escorte en de achterhoede van hun leger zien, in het veld te sturen, om de Chineezen in de scholen, in de cou ranten en bibliotheken, de radiostations en theaters, de Academie voor Kunsten en universiteiten van de superioriteit van de Japansche over de Chineesche cultuur te overtuigen. Veel hebben de Japanners reeds bereikt, ofschoon ze nog aan het begin staan. (U.P. V.P.B.) van de met verschillende anderen gehouden bespre kingen, die thans dagelijks, worden gevoerd, zullen daar ter tafel komen. Raadslidmaatschap-Ambtenaarschap on- vereenigbaar. Het Bestuur van Gemeenschappelijke Lichtbedrij- ven heeft een voorstel bij het Georganiseerd Overleg ingediend, om het Ambtenarenreglement aan te vul len met een artikel, waarbij het raadslidmaatschap met het ambtenaarschap bij die bedrijven onvereenig- baar wordt geacht. De bedoeling is duidelijk: nu het hoogste rechtscollege in Nederland beide wel ver- eenigbaar heeft geacht, maar tegen den zin van het Bestuur (of een meerderheid in het Bestuur?) zal men het op deze wijze probeeren zich van het beken de raadslid te ontdoen. We gelooven niet, dat men op deze manier zijn zin zal krijgen. OUDKARSPEL. De kennis. De jaarlijksche kermis is weer achter den rug. Het is dit jaar een zeer stille kermis geweest. Er was geen druk bezoek. In de beide danszalen, van de heeren Vis en Jansen was het ook minder druk dan vorige jaren. Niettemin is er wel gezellig kermis ge vierd. Ditmaal werd door den heer Vis op Maandag avond geen tooneeluitvoering gegeven, waardoor men voor een andere ontspanning dan dansen was aan gewezen op de bioscoop. Waren er verleden jaar twee bioscopen, thans was slechts de plaatselijke bioscoop, de Centraal Bioscoop vertegenwoordigd, hoewel door het gemeentebestuur wel voor twee bioscopen ver gunning was verleend. Cinema Schinkel is echter weggebleven. Nu, het programma van de Centraal Bioscoop was weer keurig verzorgd, 's Zondags de Hollandsche film De Kribbebijter, welke veel bezoek trok. Maan dag de dramatische film: Moeder en Kind, die even eens ten volle een bezoek waard was en waarvan de bezoekers dan ook zeer zeker hebben genoten. Dins dag werd de honderste Harry Piel-film „Artisten" ge geven. Ook dit was- een keurige film, vertolkende het lief en leed van circus-artisten en wat de liefde voor en van dieren kan beteekenen en bereiken. Verder waren er de verschillende kermisattracties, die het ook niet druk zullen hebben gehad. Het is nu eenmaal zoo, dat de kermissen aan po pulariteit inboeten. Men gaat liever naar zee. De moderne jeugd vraagt iets anders dan het kermis vermaak.' Dat is een feit, waarmee rekening dient te worden gehouden. NEDERLANDSCHE KOLFBOND. Voorafgaande aan de groote nationale kolfwed- strijden, welke in het begin van de volgende maand te Koog aan de Zaan in de kolfbaan van hotel „De Waakzaamheid" van den heer H. Ero zullen worden gehouden, werd een 50-slagenwedstrijd gehouden. De deelname aan deze wedstrijd was groot. Pl.m. 100 kolvers hebben elkanders krachten gemeten. De uit slagen waren als volgt: Gummiballen. Eerste klasse: le prijs D. de Smetli Sta Vast, Grootebroek 472 p.; 2e prijs D. Rijper Jr., Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude 464 p.; 3e prijs W. Visser, De Vier Eenen, Spanbroek 454 p. Serieprijs: C. Vlug Jz., Volharding, Oudkarspel 110 punten. Tweede klasse: 1ste prijs A. Eecen, Onder Vrienden Oudkarspel 444 p.; 2e prijs G. Teeling, Zaandijk 437 p.; 3e pr. D. Rijper Sr., Gezellig Samenzijn, Zuid scharwoude, 435 p. Serieprijs A. Houter, Aan is Winst, Venhuizen 104 p. Derde klasse: 1ste prijs Kistemaker, Barsingerhorn 402 p.; 2e prijs P. de Wit te Wormer 396 p.; 3e prijs D. Plakman, Volharding, Oudlcarspel 392 p. Seriepr. G. Hoorn, Mik Wis, Koog a.d. Zaan 97 p. Sajetballen: 1ste klasse: 1ste prijs D. Tiemeijer, Amsterdam 452 p. Serieprijs W. Gorter TOGIDO, Krom menie 105 p. Tweede klasse: 1ste prijs D. Blaauboer, Barsinger horn te Barsingerhorn 432 p.; 2e prijs Joh. Dil, Zaan streek, Zaandijk 414 p.; Serieprijs J. G. van Tongeren Onder Ons, Krommenie, 101 punten. OUDE NIEDORP Hieronder volgen de uitslagen van de tijdens de kermis gehouden kinderspelen: Stokjes in stoof steken. Meisjes -68 jaar: Pauwi van Leijen, le prijs, pop; Rensje Meereboer, 2e prijs, bal; Hanni Feijs, 3e prijs, bal. Jongens 68 jaar: Remmet Heinis, le prijs, zeil schip; Jaap Blokker, 2e prijs, motorboot; P. Persijn, 3e prijs, zeilschip. Hindernisloopen. Paren 810 jaar; Jeltje Berken bosch en Jan Meereboer, le prijs, servies, zeilschip; Mar Blokker en Nico Kroon, 2e prijs, racket, behen digheidsspel; Lientje Berkenbosch, Klaas Biersteker, 3e prijs, behendigheidsspel, mondorgel. Hindernisrijden met fiets. Meisjes 1014 jaar: An- nie van der Óord, le prijs, strandbal; Nellie Blokker, 2e prijs, racket met bal; Duke Roozendaal, 3e prijs, strandbal. Jongens 1014 jaar: Kees de Wit, le prijs, strand bal; Arie Ens, 2e prijs, zweefvliegtuig; L. de Wit, 3e prijs, strandbal; G. Bruin, 4e prijs, racket. Na afloop kregen alle aanwezige kinderen een reep chocolade.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2