Sport van Zondag Stand der Land bouwgewassen Uit den Langendijk Berger Sportvereeniging. Op 17 Augustus 1936 In een goed gespeelden wedsrijd verloor B.S.V. I van Wieringerwaard I met 20. Een gelijk spel had o.i. de verhouding be ter weergegeven. Wij hebben gisteravond op liet terrein der Berger Sportvereeniging aan den Kerkedijk een goed ge- spcelden wedstrijd gezien tusschen de eerste elftal len van B.S.V. en Wieringerwaard; goed gespeeld van beide zijden. Dat het aan spanning niet heeft ontbroken, getuigt wel in de eerste plaats de blanke score met de rust en voorts het feit, dat Wieringer waard twee doelpunten maakte welke niet direct mooie goals konden worden genoemd, doch meer het gevolg waren van een zich verkeerd opstellen van de B.S.V. achterspelers, die hardnekkig naast elkan der bleven spelen, ofschoon een spel met voor en achteback naar onze meening beide punten had kun nen voorkomen. Direct dient gezegd, dat B.S.V. niet direct gelukkig was met haar dikwijls uitnemend opgezette aanval len. Ook met schieten hadden de B.S.V. spelers geen veine en wat op doel kwam, werd door den eminen- ten keeper der gasten kranig gestopt. Het is van den beginne tot het einde een vrijwel gelijk opgaande strijd geweest, met beide partijen om beurten in den aanval. Bij B.S.V. was het de rechter vleugel welke den toon aangaf; bij Wieringerwaard waren het meer open aanvallen over de gehecle linie. Van het zoozeer geroemde duo I-IazeloopSchenk hebben we weinig bijzondere dingen gezien; trouwens de "Jong als spil en Beeldman en Urbanus als backs gaven den heeren bitter weinig kans. Daarbij was keeper de Moor weer safe als altijd; hij redde keer op keer keurig en had zeker geen schuld aan beide doelpunten. De kanthalfs Ludding en de invaller Roel Koning speelden eveneens een verdienstelijke partij, doch legden zich te veel op verdedigen toe en vergaten, dat het ook tot de taak van den middenspeler be hoort, mede aan te vallen. Bovendien beging de geheele middenlinie de fout het spel niet open te gooien; bijna alle ballen wer den op 't midden geplaatst en het kwam slechts spo radisch voor, dat de vleugels aan het werk werden gezet. Henk Plomp rechts en Jaap Tuijn links, speel den niet onverdienstelijk, doch beide hebben de fout, te veel den bal langs de verdediging te willen bren gen, waardoor de defensie van Wieringerwaard tel kens weer gelegenheid had, het binnentrio der voor hoede te dekken. Dadelijk doorgeven den bal; geen tijd laten; dat is de methode om een verdediging te overrompelen. Voeg daarbij, dat het binnentrio het spel te peuterig hield en men begrijpt, dat er eigen lijk geen doorkomen aan was. Toch had een pracht kopbal van Jac. de Groot vlak langs den paal beter lot verdiend en hetzelfde geldt voor een gloeienden kogel van Cor Coevert. Ab v. d. Berg deed technisch weer uiterst knappe dingen, maar had ook al met schieten weinig geluk. De wedstrijd, welke in de beste verstandhouding werd gespeeld, werd door scheidsrechter Friedt op uitstekende wijze geleid. B.S.V. verloor: maar met eere en onverdiend! SPORTDAG TE NOORDSCHARWOUDE. Zondag werd op het voetbalveld van Voorwaarts achter de r.k. kerk alhier, een sportdag gehouden, waaraan medewerking werd verleend door de vrou welijke jeugdbeweging van Kalh. Actie „De Graal", de Maria-congregatic, K.J.C., St. Josepli-gezcllen-ver- eeniging, het Fanfarecorps Genot door Kunst en de gymnastiekvereniging D.V.V. Na een kort lof om twee uur, werd te half drie een optocht gehouden van alle deelnemers door de ge meenten Noord- en Zuidscharwoude, onder de vroo- lijke tonen van het fanfarecorps Genot door Kunst. De wedstrijden op het sportterrein werden geopend door kapelaan Oudshoorn. Door de Maria-congregatie werd een balspel uitge voerd, Vriend en Vijand genaamd, een aardig spel, waarmee prijzen konden worden behaald. De uitslag hiervan was: le pr. M. Bruin; 2e pr. A. Brink; 3e pr. Mej. Tr. Kuin; 4e pr. Mej. G. de Lange; 5e pr. Mej. A. Beers en 6e pr. Mèj. M. van Kleef. Door de K.J.C. werden diverse volksspelen gedaan, als koekkappen, zakloopen enz. Dit was ook heel aardig, terwijl tevens prijsjes aan deze attractie wa ren verbonden. Vervolgens werden door de adspiranten en heeren van D.V.V. vrije orde-oefeningen uitgevoerd, waarna de beurt was aan het toestclturnen, door de adspi ranten van D.V.V. De uitslagen van deze wedstrijden waren: Jongens van 711 jaar, paard en brug: le pr. T. Hand, Noord- scharwoude; 2e prijs S. Sneekcs. Oudkarspcl; 3e pr. P. Kuilboer Oudkarspel; 4e pr. D. Grootjes Noord- scharwoude. Jongens van 12 tot 14 jaar, paard, brug en laagrek: le pr. J. van Kleef, Zuidscharwoude: 2e prijs J. Tromp, Oudkarspel, na loting met G. Biersteker, die de derde prijs verwierf. Beidon hadden evenveel pun ten. De tweede groep van deze jongens gaf de vol gende uitslag: le pr. C. Komen, 2e pr. S. Groen en 3e pr. P. Bruin. Jongens van 15 en 16 jaar: paard, brug en laagrek: le prijs D. Kuilboer, Oudkarspel; 2e pr. .Tb. Komen. 3e pr. Th. Droog, Noordscharwoude en 4e pr. Jb. Bier steker, Oudkarspel. Groepen, uitgevoerd door de heeren van D.W.V, vielen zeer in den smaak van. het. publiek. De korf- wedstrijd tusschen twee twaalftallen van de Gezel len, eindigde met een gelijken stand, 1—1. „Zoowat er in" kon het niet winnen van „Net op 't randje". Hierna werd door de heeren aan het toestel ge turnd, paard, brug, rek en paardspringen. Hiervoor was een wisselprijs beschikbaar, welke in het bezit blijft van den winnaar, wanneer hij driemaal ach tereen of vijfmaal in het geheel door hem is gewon nen. Deze beker werd voor de tweede maal gewon nen door Joh. Kuilboer te Oudkarspel; 2e prijs B. Bruin, Zuidscharwoude; 3e prijs J. Sneekes, Oud- karspel; 4e priis K. Schuit Kz.. Noordscharwoude; 5e prijs P. Kuilboer te Oudkarspel. Athletiekwedstrijden. De uitslagen van deze wedstrijden waren als volgt: Jongens van 7 tot 11 jaar, 60 Meter hardloopen met hindernissen: le prijs S. Sneekes, Oudkarspel, 11.8 sec.; 2e prijs P. Kuilboer, Oudkarspel, 13 sec.; 3e prijs J. Hand, Noordscharwoude, 14 sec. Jongens 12—14 jaar. 60 M. hardloopen en hoog springen: le prijs J. Tromp, Oudkarspel, 2e prijs J. van Kleef, Zuidscharwoude en 3. G. Biersteker, Oud karsel na loting met nog drie anderen. Jongens 15 en 16 jaar, kogelstooten en hardloo pen: le prijs H. Bruin Kz., Oudkarspel; 2e priis W. Henselmans. Noordscharwoude, 3c prijs Th. Droog en 4e prijs G. Biersteker, Oudkarspel. Heeren. Kogelstooten en hindernisbaan: le prijs na loting, Joh. Kuilboer, 2e prijs J. Sneekes, 3e pr. Nic. Koomen en 4e prijs B. Bruin. De Graal, afd. Langendijk. speelde een korfbalwed strijd tegen de afd. Warmenhuizen, welke wedstrijd werd gewonnen door de Langcndijker dames met 2—0. De prijzen werden uitgereikt in ,.De Rnrrr" door kapelaan Oudshoorn, die een toepasselijk woord sprak. Naar men ons mededeelt, werden door den directeur, den heer Langendijk drie extra prijzen en door het bekende sigarenmagazijn A. B. Jansen te Oudkarspel zes extra-prijzen beschikbaar gesteld. Deze sportdag is, mede dank zij het prachtige weer, keurig geslaagd. NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen OnderL Genoegen. De ren- en tourvereeniging Onderling Genoegen hield Zondag wederom een rit voor het kampioen schap op den langen afstand. De uitslagen hier van waren als volgt.: A klasse, af te leggen afstand 56 k.m. Tijdrace: 1. P. Kort, 1 uur 34 min. 48 sec.; 2. J. Boon, 1 uur 34 min. 48.3 sec.; 3. M. Strijbis, 1 uur 36 mni. 45 sec.; 4. W. Dekker, 1 uur 39 min.. 5,4 sec.; B-klasse, tijdrace over 40 k.m.: 1. C. de Meijer, 1 uur 10 min. 25 sec.; 2. Cs. Zeegers, 1 uur 10 min. 28,2 sec.; 3. E. Bos, 1 uur 13 min. 18.1 sec. 4. Cs. Groen, 1 uur 13 min. 26.2 sec. Juniores: Tijdrace over 28 km.: 1 II. Groen 51 min. 9.3 sec.; 2. P. Zeegers, 52 min. 14.3 sec.; 3. A. ten Bruggencatc, 54 min. 30.2 sec. NIEUWE NIEDORP. In een van weerskanten lauw gespeeld partijtje is N. Niedorp's reserve elftal er in geslaagd de D.T.S. di to's met een 43 nederlaag huiswaarts te zenden. Voor het enorm verzwakte tweede elftal een goede prestatie. De a.s. Zondag is voor Nieuwe Niedorp een be langrijke, dan toch houdt N. Niedcrp I haar groote seriewedstrijden met de deelnemers Zaandijk I, As sendelft I en A.D.R. uit Amstderarn voor N. Niedorp zeer nuttige oefenwedstrijden voor de a.s. competitie. N. Niedorp II trekt naar Hoorn om aldaar op de door Sport uitgeschreven seriewedstrijden een zwa re strijd te spelen tegen Twisk I. DE OPENING VAN DE NIEUWE KLEUTERSCHOOL VAN DE AFD. LANGENDIJK VAN VOLKSONDER WIJS TE OUDKARSPEL. Zaterdagmiddag te drie uur werd in het lokaal van den heer Jansen, alhier een bijeenkomst gehou den, waarin de kleuterschool van de afdeeling Volks onderwijs officieel werd geopend. Voor deze bijeenkomst waren een groot aantal uit- noodigingen verzonden. De zaal van café Jansen was dan ook bijna geheel bezet met genoodigden, w.o. tal van autoriteiten. De voorzitter van de afd., de heer J. Keizer opende de bijeenkomst met een welkom toe te roepen aan allen, die aan de uitnoodiging gehoor hebben gege ven, in liet bijzonder tot Mej. Wit, de onderwijzeres en haar ouders, voor wie het vandaag zeker een blijde dag mag heeten. Spr. ging 25 jaren in de geschiedenis terug. Toen werden reeds plannen be raamd om een Fröbelschool te stichten in de oude openbare school te Noordscharwoude, het gebouw, waar nu de ULO in is gevestigd. Die pogingen en ook latere zijn niet geslaagd, in verband met finan- cieele bezwaren. Bezwaren waarmee men thans ook te kampen heeft gehad, maar die dank zij de mede werking van voorstanders van hetgeen wij wenschen te stichten, konden worden overwonnen. Deze over winning is des te grooter nu de stichting een feit is geworden, niettegenstaande de zorgvolle tijden, waar in wij verkeeren. Niet minder dan twaalf plannen zijn voorbereid doch liepen op niets uit. Het der tiende, het ongeluksgetal werd ons geluk. Spr. me moreerde, dat er veel moeilijkheden en tegenwerking zijn geweest, doch de medewerking wordt allengs grooter. De gemeente Oudkarspel is thans in het bezit van een school, waarop ze trotsch kan zijn. In de eerste plaats bracht voorz. dank aan den bouw kundige, den heer J. M. de Jong van Broek op Lan gendijk, die gratis bestek en teckening en het op zicht heeft uitgevoerd. Uit dankbaarheid werden den heer De Jong een tweetal foto's van de school aan geboden en aan mevr. De Jong een bouquet bloemen. Dank werd gebracht aan den heer Eecen voor do beschikbaarstelling van het terrein en aan den heer Jansen voor zijn medeleven en medewerking van be gin tot einde. Vervolgens dankte voorz. hen, die voor het zware gedeelte, de financien, hebben ge-" zorgd, de heeren P. Langedijk en A. Bakker, die voor de plaatsing der obligaties hebben gezorgd, en niet minder de obligatiehouders, die hun geld hiervoor hebben gestort. Verder degenen, die rentelooze voorschotten hebben gegeven en die borg teekenden voor de aankoop van het hout. Spr. memoreerde hierna de moeilijkheden, welke men er eerst aan begon te twijfelen, of er nog wel iets van den bouw zou komen. Tenslotte kon de opdracht worden gegeven. Spr. feliciteerde zijn me debestuursleden met het behaalde succes om twee scholen te stichten in een jaar tijds. Voorz. bracht dank aan hen, die de bouw en de inrichting van dé school hebben verzorgd, den heer Zuidscherwoude voor den bouw, den heer K. Dek ker voor het schilderwerk, en het sanitair en lood- gieterswerk van de heeren Posthumus en Heimans. Voorts aan den directeur van de gem. lichtbedrijven, die steeds in alle opzichten ter wille is geweest. De commissieleden, die 76 maal hebben vergaderd voor een en ander gereed was, werden hierna toe gesproken en hartelijk bedankt voor hun toewij ding. Tot burgemeester Wijnveldt werden eveneens dmikwoordon gericht voor de ontvangen medewer king en de bereidverklaring, de officicele opening te willen verrichten. Tenslote werd mej. Wit, de onderwijzeres, toege sproken; spr. feliciteerde haar met haar benoeming en bood bloemen aan, na te hebben gewezen op de schoone taak die haar wacht. Hierna overhandigde spr. den sleutel van de school aan den burgemees ter, die de officieele openingsrede uitsprak. De burgemeester spreekt. Wat wij aanstonds te aanschouwen krijgen, aldus de burgemeester, is het resultaat van eendrachtige samenwerking van allen, die_ sympathiseerden met de stichting van een school voor voorbereidend on derwijs, n.1. het mooie gebouw dat in deze gemeente is verrezen. Hierover sprak de burgemeester als hoofd der gemeente zijn groote verheugenis uit. Van nabij heeft spr. de vele moeilijkheden meegemaakt van het zoeken der plaats, fourneering der gelden enz. De commissie heeft een zware taak vervuld, want art. 1S9 van de L.O.-wet noemt wei de scholen voor voorbereidend onderwijs, maar de staat en ge meenten hebben zich teruggetrokken van deze soort scholen. De taak was te meer zwaar door de slechte tijdsomstandigheden. Spr. herinnerde aan de voor bereidingen en de groote steun, welke men mocht ontvangen van Volksonderwijs en verschillende in gezetenen. Hier is weer eens te meer gebleken, wat eendrachtige samenwerking vermag. In de schakel van de financiën is ook het schoolgeld. Mogen de ouders dit bedenken, dat het aanstonds hun school DOOR DEN GROOTEN REGENVAL VAN DE LAATSTE WEKEN IS ERNSTIGE SCHADE BEROKKEND In het oogstbericht van 13 Jnli 1.L kon wor den medegedeeld, dat de stand der gewas sen reden gaf tot tevredenheid. Na dezen datum heeft evenwel ©en periode van onge stadig regenachtig weer de kansen op een ruimen oogst vernietigd. Dooreengenomen kan de stand der gewassen niet eens nor maal worden genoemd. Aldus vangt het in de Staatscourant van gisteren gepubliceerde overzicht aan betreffende den stand oer landbouwgewassen op 17 Augustus 1936, dat, onder medewerking van de Rijkslandbouwconsulen- ten is samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der directie van den Landbouw en, wat de weersgesteldheid betreft, door het Ko ninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut. VOORAL GRANEN EN PEUL VRUCHTEN HEBBEN GELEDEN. Vooral de granen, die reeds voor een belangrijk gedeelte zijn geoogst, hebben op vele plaatsen door den grootcn regenval geleden; ook aan de peul vruchten is plaatselijk vrij. groote schade veroor zaakt. Vóór het tijdstip, waarop met het graanmalen een aanvang kon worden genomen, bleken vele per- ceelen reeds te zijn gelegerd en gedurende den tijd, dat het koren in hokken te velde stond, hield de regen zoo lang aan, dat op vele plaatsen schot op trad. Voor het optreden van de aardappelziekte was de weersgesteldheid eveneens bevorderlijk. Bezwaar lijk kunnen de verwachtingen ten aanzien van de opbrengst en kwaliteit der gewassen hoog zijn ge steld. De tarwe, die voor het belangrijkste deel op den datum, van het oogstbericht was binnengehaald, zal waarschijnlijk nog een normaal gewas leveren. Le geren is vrij veel voorgekomen. In enkele deelen des lands kon ook schot worden geconstateerd, doch dit euvel is bij genoemd gewas vrij beperkt gebleven. De kwaliteit van de korrel is er evenwel ongunstig door beïnvloed. De rogge, die eveneens reeds grootendeels is ge oogst, heeft meer van de weergesteldheid geleden dan de tarwe. In dit gewas is op de zandgronden plaatselijk vrij veel schot waargenomen. De kwaliteit van de korrel zal dooreengenomen tegenvallen, ter wijl de opbrengst iets onder normaal zal zijn. Van de granen heeft de wintergerst het minst ge leden. Het gewas kan normaal worden genoemd. De haver, die nog ten deele in gemaaiden toestand buiten staat, is sedert het vorig oogstbericht vrij sterk achteruitgegaan. Op sommige plaatsen kon in dit gewas nawas worden geconstateerd, een euvel, dat de korrelkwaliteit zeer benadeelt. In Zeeland was de opbrengst bevredigend. De zomergerst verschilde in hoedanigheid weinig van de haver. Van de peulvruchten vertoonen de veldboonen nog een normalen stand, welke dus met het praedicaat goed tot vrij goed kan worden aangeduid. De erwten, die er bij het vorig oogstbericht zoo gunstig voorstonden, hebben het meest van de weersgesteldheid te lijden gehad. Vele peulen zijn door den regen op den grond gezakt en onder het loof gaan rotten, zoodat de kwaliteit en opbrengst is, zoodat de commissie in staat wordt gesteld, aan de financieele verplichtingen te voldoen. Er werd wel eens gevraagd: Is er behoefte aan zoo'n school? De ouders kunnen toch zelf op hun kinderen pas sen? Moeten de kinderen niet lang genoeg naar school? Zij die dit zeggen, zijn absoluut niet op de hoogte van de bedoeling der inrichting. Het is geen „bewaarschool", er wordt wel degelijk, volgens een vaste methode, onderwijs gegeven. Aan de onderwij zeres worden groote cischen gesteld. Deze school kan onder goede leiding een zegen zijn voor het jonge kind. Men moet het voorbereidend onderwijs zien in verband met het volgend lager onderwijs. Het kan niet anders dan ten voordeele zijn van het Lager Onderwijs. (Applaus). Goed onderlegd voorbereidend* onderwijs kan niet anders dan het ojnge kind op zijn verdere levenspad ten goede komen. Spr. feliciteerde de onderwijzeres met haar benoeming en hoopte haar over eenigen tijd met zijn echtgenoote in haar werk gade te slaan. Tot de ouders zeide spr.: „Steunt de commissie in haar werk, weest de steunpilaren van deze school". Bestuur en commissie werd dank gebracht voor de totstandkoming van de school. De moeilijkheden zijn glansrijk overwonnen. Alle voorstanders van het O. L. onderwijs zijn trotsch op de school. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de school tot in lengte van dagen aan het doel mocht beantwoorden (Applaus). Namens het Hoofdbestuur Vervolgens sprak de heer Klaas de Vries. alg. se cretaris van Volksonderwijs, die namens het Hoofd bestuur de dankbaarheid en ingenomenheid van het H.B. met hetgeen hier gewrocht is, overbracht. Spr. dankte den burgemeester voor hetgeen deze voor de school heeft gedaan. Spr. verheugde zich over des tichting voor de kinderen en voor de ouders. Het is vandaag juist 100 jaren geleden dat de eerste Fröbelschool te Blankenburg in Theuringen werd gesticht en 35 jaren geleden, dat spr. een krans hechtte aan het gedenkteeken van Fröbel, bij het 65- jarig bestaan van het Froebelonderwijs. Deze geze gende instelling is opgericht door de voorstanders van openbaar onderwijs, zeide de heer De Vries. De schuld, dat deze school niet voor elk kind is, ligt niet bij ons, maar bij de splitsing in het onderwijs. Als er weer Föbelscholen komen, moet dit zijn voor allen, niet met het sectarisme. Nogmaals dankte spr. voor hetgeen hier tot stand is gebracht. Andere stemmen. De heer Bosschaert sprak namens den Kring Kin- heim van Volksonderwijs felecitaties uit, waarna de heer M. Wagenaar den voorzitter dankte voor zijn volhardend streven naar de stichting van de school. Als aandenken aan dezen dag werd den heer Kei zer een tweetal foto's overhandigd en aan mevr. een bloemenmand. Vervolgens bood de heer St. Nicolaas, oud-commis sielid, bloemen aan, waarna de heer De Jong namens Belang der Jeugd te Broek op Langedijk een hang- plant aanbood en persoonlijk, als de bouwkundige nog het woord voerde. Namens den heer Mienes te Oudkarspel werd een cadeautje overhandigd voor de school, waarvoor hem dank werd gebracht. Het afd. bestuur bood verder nog een vaste plant aan, waarna aan mevr. Jansen, veel te wenschen overlaten. Ook de kleur is minder goed, doordat het gewas te lang op de ruiters heeft gestaan. Ook de stamboonen zijn zeer achteruitgegaan. De stand kan nauwelijks vrij goed worden genoemd. Hoewel het vlas na het trekken minder gunstig weer heeft gehad, zal de opbrengst van het gewas niet beneden normaal zijn. De oogst van het koolzaad werd eveneens door den regen bemoeilijkt. Kort vóór den oogst was de stand vrij goed te noemen. De kwaliteit is matig, doch de opbrengst stelt niet teleur. Het blauwmaanzaad zal waarschijnlijk een goed gewas opleveren. Het karwijzaad heeft meer dan een normalen oogst gegeven. De aantasting van de karwijmot was min* der dan in de voorafgaande jaren. Ook het mosterdzaad vertoonde een vrijwel nor-* maal gewas. De stand van het spinaziezaad en suikerbieten* zaad kan goed worden genoemd. Uit de vele berichten kan worden opgemaakt, dat het optreden van Phytophtora in de consumptie aardappelen vrij groote afmetingen heeft aangeno men en wel vooral in de vroege soorten. De stand van de late aardappelen kan nog goed worden ge noemd, doch over de opbrengst hiervan kan nog weinig worden gezegd. De fabrieksaardappelen vertoonen een goeden tot vrij goeden stand. Ook hierin treedt Phytophtora op, terwijl het loof vrij vlug afsterft. De suikerbieten vertoonen tot dusverre een goeden tot zeer goeden stand. Hetzelfde kan gezegd worden van de uien en voederbieten. Het weiland heeft zich door den oyervloedigcn regenval weelderig ontwikkeld. Overal in het land is overvloed van gras. Slechts de lager gelegen lan den zijn door de aanhoudende regens drassig ge* worden, als gevolg waarvan gras is vertrapt. Door eengenomen kan de stand van het weiland echter goed tot zeer goed worden genoemd. SAMENVATTING. Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cijfers, onder inachtneming der beteelde oppervlakte, het cijfer af voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgende resultaat, waarbij ver der het cijfer in de tweede kolom aangeeft hoe» de stand op 13 Juli jl. was, terwijl het cijfer in de derde kolom aangeeft, hoe gedurende de laatste 10 jaren de stand gemiddeld in de maand Augustus was. Gemidd. stand tarwe rogge wintergerst haver zomergerst veldboonen erwten stamboonen vlas koolzaad blauwmaanzaad karwij mosterdzaad klaverzaad spinaziezaad suikerbietenzaad consumptie-aardappelen 70 70 (67) fabrieksaardappelen 65 71 (67) suikerbieten 72 73 (68) (65) uien 76 75 cichorei 70 70 171) (68) voederbieten 71 74 koolrapen 65 (-) weiland 79 68 (66) roode klaver 71 67 (63) Door de correspondenten wordt de stand opgege ven in cijfers, waarbij 100 uitmuntend, 90 zeer goed, 70 goed, 60 vrij goed, 50 matig, 40 vrij slecht, 30 slecht en 10 mislukt. vóór haar goede zorgen voor de school een tuil bloe men werd overhandigd, met een toepasselijk woord. De zuster der onderwijzeres bood ter versiering van de school door haar zelf geschilderde wanpla- ten aan. Keurig waren deze verzorgd. Van verschillende personen waren nog bloemstuk ken ontvangen, o.m. van de aannemers van de school. Vervolgens bracht voorzitter een algemeen woord van dank en voegde er den wensch aan toe, dat men het volgend jaar een geheel schuldvrije school mocht hebben. De burgemeester stelde voor, een driewerf hoera uit te brengen op den voorzitter, waaraan werd vol daan. Hierna ging men over tot de bezichtiging van de school, welke door den burgemeester met de hem overhandigde sleutel werd geopend. Het geheele gebouw is keurig verzorgd; in lichte kleuren geschilderd, geeft het een vriendelijken in druk. Ongetwijfeld zullen de kinderen hier zeer gaarne vertoeven. Van de gelegenheid- tot bezichtigen werd door verscheidene moeders met toekomstige scholieren gebruik gemaakt, waardoor zeer zeker de animo van de kinderen, om in dit aardige gebouwtje te zijn bij al die mooie dingen, zal zijn vermeer derd. De afdeeling van Volksonderwijs kan trotsch zijn op hetgeen hier tot stand is gebracht. Een eigenaardig telefoongesprek. Hallo! spreek ik met sigarenmaga zijn „De Stoere Rooker?" Ik zit in de telefooncel opgesloten. Stand op: de laatste Aug. 13 Juli 10 jaar 69 73 (69) 68 72 (69) 71 72 (69) 67 73 (70) 67 69 (69) 64 66 (63) 59 72 (63) 59 69 (63) 65 64 (63) 65 69 >65) 69 62 (62) 67 65 (58) 66 68 (66) 56 (06) 67 66 (63) 73 7? (71)

Schager Courant | 1936 | | pagina 7