VEEKËIRItUT l| 18111 s n -t Uit onze Omgeving. Ruiterdag Cinema De Haan Predikbeurten. Schagen - nieuws. Nieuwe inbraak te Zwammerdam Münster krijgt nieuw vliegveld Een schilderijen-affaire te Oosterbeek Verwachting: zwakke tot matige noordelijke tot oostelijke wind, licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer overdag. Verdere v ooruitzichten: waarschijnlijk nog droog, en iets warmer. Hierboven BAROMETERSTAND VAN HEDENMORGEN 8 UUR: 776. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 16 gr. C. is 69 gr. F. UW BRIL STUK? Opticien TERLEP repareert vlug goed goedkoop. 1 Hoogzijde 103 Schagen. L AN GEN DlJ K LANGS DE STRAAT NAT AVONTUUR IN 't AVONDUUR Een Café-lhouder was. zooals zoovele café houders tegenwoordig, in het bezit van een radio-toestel, dat tevens kan worden gebruikt voor gramofoonplaten. Op zekeren keer wei gerde dit apparaat echter dienst zoodat de repa rateur moest komen. Het bleek noodzakelijk te zijn. dat het instrument naar de werkplaats van den deskundige werd gebracht, om daar te worden nagezien. Het was een zwaar gevaarte dus was het de vraag, hoe men op de beste ma nier het vevoer kon bewerkstelligen. Een goede kennis van den radio-man was in het bezit van een motorboot. Daarmee zou het vervoer maar plaats vinden. Zoo gezegd, zoo gedaan.. Op een avond kwam de boot voor de wal. Het was geen 40-tons motor deze boot, maar een roeibootje met een buitenboordmotor tje er aan. De eigenaar van het radio-toestel had al eens bezorgd naar dit vaartuigje geke ken en gevraagd, of het wel met dit kleine ding zou kunnen. De eigenaar en kapitein van de motorboot had hierop zeer geruststellend ge knikt en verzekerd, dat het makkeluk ging. Het was inmiddels ongeveer een uur of tien geworden, dus donker, toen de gondelvaart zou beginnen. De kast werd in het vaartuigje ge zet. Het was wel aardig vol geworden, maar „het ging gemakkelijk, er was geen last hij-." De bootsman morrelde aan zijn motor om deze op gang te gooien, opdat men werkelijk zou gaan varen, doch.... plomp..plomp plomp., drie plonsen kort achter elkaar. Het waren achtereenvolgens de kapitein van het schip de lading en tenslotte de radio-reparateur die als matroos fungeerde, alles in de sloot. Om het geval heelemaal compleet te maken dreef de boot onderst-boven tuschen de beide schip breukelingen in. die tot hun middel in het wa ter stonden. Inplaats van met hun schip de wateren te doorklieven waren zij gedwongen in het donker naar de verdronken lading te visschen. waar de kwaliteit na dit bad zeer zeker niet zal zijn vooruitgegaan. OUDKARSPEL KORPSKOLVERS VOLHARDING Tot korpskolvers van de sociëteit Volharding zijn aangewezen de heeren P. Langendijk Cz., P. Gelder en C. Vlug. EARENKARSPEL DIRKSHORN Alhier gevonden een .manchester jasje met zakagenda 1936 en een label van de fruit- en groentenvereeniging te Winkel. Z I J P E Door Burgemeester en Wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: Aan G. M. van der Oordt te Schagerbrug tot het op richten van een bergplaats; aan H. Jonker te Oudesluis tot het oprichten van een bergplaats; aan B. Zeeman te Oudkarspel tot het vernieu wen van een schuurtje; aan A. van der Vlies te Pettemerkluft tot het oprichten van een schuur tje. OUDE N1ED 0 RP IEPENZIEKTE Vanwege het staatsboschbeheer wordt weder om een onderzoek ingesteld nar de gevallen van iepenziekte in deze gemeente. Naar thans reeds blijkt zullen verscheidene boomen wederom moe ten worden geveld. 't VELD De voetbalwedstrijd van Rood-Wit, samen gesteld uit spelers uit den omtrek tegen Ben- ningbroek, versterkt met den internationaal Smit is geëindigd met een 72 nederlaag voor Rood-Wit. Hoewel de spelers van het Rood-Wit elftal een pracht spel hebben getoond, kon het toch niet uitblijven dat dew edstrijd met dezen stand eindigde daar Smit zijn bekend pracht spel ook heden eens aan onze plaats heeft ten beste ge geven. I-aten we hoopen dat deze wedstrijd een mooie leer en een goede ijver tot instandhou ding van onze Rood-Wit vereeniging tengevol ge heeft gehad. BARS1NGERH0RN De Burgemeester dezer gemeente zal van 27 Augustus t.m. 6 September met verlof afwe zig zijn, en wordt gedurende dien lijd vervan gen door den Heer Jb. Ivstemaker te Kolhorn De plaatselijke commissie van het Midden- standsborgstellingsfonds te Alkmaar is door B. en W. als volgt samengesteld: .Tb. Kistemaker, Lid-Voorzitter, A. Wied ijk. Lid- Secretaris en do Heeren K. Burger, D. Gorter, An. van der Welle. Leden. Tegen een steuntrekker in deze gemeente werd proces-verbaal opgemaakt wegens on rechtmatig steuntrekken. Op Zondag 30 Augustus a.s. zullen te Barsingerhorn ruiterwedstrijdcn plaats vinden. De Land. Rijvereeni- gingen „Bucéphalus", Barsingerhorn, „Rossinant" te Winkel cn „West-Friesland" te Schagerbrug, zullen elkander dien dag onderling bekampen in vriend- schappelijken strijd. Terwijl de voorkeuringen voor- middags zullen plaats hebben, zal aan de bezoekers des namiddags een demonstratie worden aangeboden, welke uit verschillende nummers zal bestaan, waar mede deze vereenigingen reeds op vele plaatsen suc cessen oogstten. Als waardig sluitstuk van den mid dag is uitgeschreven een groot Handicap Springcon cours. Wij twijfelen er niet aan, dat naast de vele dona teurs der drie vereenigingen, nog een groot aantal belangstellenden in de mooie plaatselijke ruitersport, naar Barsingerhorn zullen trekken, om daar de prestaties der ruiters en amazones te bewonderen cn tot de conclusie zullen komen dat de kernen dezer vereenigingen nog jong en krachtig zijn en dat lan delijke ruitersport de sport van het platteland is en ook blijft. (Zie nadere bijzonderheden in een der volgende nummers. W 1 E R l N O E N „De kleine Kolonel Samen met Lionel Barrymore speelt Shirley Temple. de kleine artiste. die het hart van de gansche werled gestolen heeft „De kleine Kolo nel" de zeldzaam mooie film. die vanaf Vrijdag avond in Cinema De Haan draait. Een ontroerend filmwerk, dat door velen nog aangrijpender gevonden wordt dan „Hartedief" Shirley Temple speelt hiermee haar eerste historische film. Zij is er de eere-kolonel van een regiment uit de titel van de Amerikaansche burgeroorlog in. Iioned Barrymore smaakt thans op zijn oude dag nog het genoegen om als ster naa9t de Ster. naast de kleine peuter, die in Amerika vrijwel Garbo en Dietrich uit de voluksgunst heeft verdrongen, op het witte doek te mogen verschijnen hij is de heusche kol., die als een oude brombeer Shirley's moeder (Evelyn Ve- nable) de deur heeft gewezen, omdat hij als aanhanger van het Zuiden, niet zijn toestem ming kon geven tot een huwelijk van zijn doch ter met een heer uit het Noorden (John Lodee) De heer uit het Noorden heeft voorts nog hevig peoh in zaken en laat zich leelük in de nek kijken bij een land-aankoop, terwijl hij tenslotte meer dood dan levend na een ex ploratietocht bij zijn vrouw terugkeert. Maar als de nood het hoogst is, is de redding na bij: de kleine Shirley heeft onder de hand connecties met haar grootvader aangeknoopt en hoewel ze begint met hem te tracteeren op een bombardement met modder, ontwik kelen de betrekkingen zich tenslotte toch in goede zin, zoodat de grootvader in de laatste acten op kan treden als redder van zijn door dieven en aspirant-moordenaars bedreigden schoonzoon, zoodat de film met een. dank zij Technicolor en den kleuren-regisseur Natalie Kalmus, met een finale in alle kleuren kan eindigen. Motor-ongeval. Woensdagmiddag omstreeks 12 uur is de heer A. Berkhout, van Hippolytushoef op Zandburen met zijn motorfiets in botsing gekomen met een boeren wagen van den heer J. Lont. Deze laatste kwam uit den Noordburenweg gereden, terwijl de heer B. van de richting Den Oever kwam. De botsing werd veroorzaakt doordat B. sterk remde cn zoo aan het slingeren geraakte. Met een ernstige hoofdwonde kon B. zich nog naar de nabij gelegen woning van den heer Leen begeven, waar de waarnemend arts van Dr. Beeker het eerst geneeskundige hulp verleende. Deze achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Den Helder per ziekenauto noodzakelijk. Woensdagmorgen werden de bewoners van de Koningstraat opgeschrikt door glasgerinkel. Het bleek dat de heer N. W. van de Haukcs de ruiten van café „Concordia" zoodanig bewerkte, dat deze het onderspit moesten delven. Het bleek alras dat W. in zeer ernstige mate over spannen was. De politie en een dokter kwamen er bij te pas. Deze laatste achtte overbrenging naar Me demblik noodzakelijk, waar de ongelukkige dan later op den dag is heengebracht. K O E G R A S JULIANADORP. Het café „Prins Hendrik" alhier is door onderhand- schen verkoop in eigendom overgegaan aan den heer A. Doorn. DE BOER ENDE HEER. De Rijksweg baadt in een zee van zonlicht op de zen Augustusdag. Bij tientallen snorren de moderne voertuigen voorbij. Ook zijn er enkelen die niet veel haast hebben. Een daarvan rijdt zijn wagen naast den rijweg in het gras. Dat zag ons boertje. Kalm en bedaard gaat hij op het gezelschap toe en verzoekt beleefd, om zijn gras niet zoo plat te loopen enz., daar het hem anders onmogelijk is het nog te kun nen maaien. Nu klinken de stemmen uit de auto, dan moet U hier maar een bord neerzetten; onze wagen kan niet op den rijweg staan, en dat gras is toch voor iedereen, enz. Ons boertje, die zag dat hier niets tegen te doen viel, af. Maar wat gebeurt nu even later. Daar komt de heer bij het boertje vertellen dat zijn gouden pols horloge weg was, en als het boertje het vond, dan zou een ruime belooning gegeven worden. Inderdaad werd het horloge gevonden, en het werd terugge bracht en de ruime belooning bestond uit „één gul den". Dat alles ondervond ons boertje van den heer met een auto op een Augustusdag. ANNA P AÜLOWNA MeJ. R. v. d. Berg is aangesteld als volontair aan de r.k. school in de Spoorbuurt. Het zilveren priesterfeest van pastoor Van der Eem viel juist in de vacantie en werd daarom met de schooljeugd den eersten dag na deze rustperiode gevierd. Des morgens werd een onderlingen voetbalwedstrijd gespeeld en werden alle kinderen getracteerd. Des middags vertoonde prof. Meiloc, goochelaar en buik spreker uit Amsterdam zijn kunsten en oogstto groot succes bij de kleinen. Verscheidene kinderen moch ten ook zelf iets te voorschijn goochelen en kre gen dat als aandenken mee naar huis. Van vele zijden werd belangstelling getoond voor dit feest; zoo waren o.a. alle geestelijken uit het Dekenaat aanwezig. De voetbalverceniglng „Z.A.P." vergaderde onder voorzitterschap van den heer L. F. Schlaman in café Alkemade. Er werden eenige reglementswijzigingen aangenomen, doch daar de opkomst te gering was, (slechts 18 leden waren aanwezig) kon nog niet tot vaststelling der elftallen voor de komende competitie worden overgegaan. Besloten werd de opgave nog tot Zondag open te stellen en daarna het elftal sa men te stellen. BREEZAND. Na wijding door pastoor Verhoeff is het gebouw voor de r.k. bewaarschool in gebruik genomen en het kleuteronderwijs met ongeveer 40 kinderen aan gevangen, Verkooping. Ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam had Woensdagmiddag in café Borst de verkooping plaats van de hofstede „Eldorado" met bloembollenberging en schuur, erf, tuin en wei- en bollenland, benevens de burgerwoning „Margaretha" tezamen groot 8 H.A. 10 A. 30 c.A., gelegen aan de Molenvaart en eigendom van den heer B. Moolenaar. Do woning „Margaretha" met tuin, groot 38 A. 80 c.A. kwam in bod op f 2910. Bij afslag werd niet ge mijnd, zoodat de heer J. Koorn, alhier eigenaar werd. Voor de hofstede „Eldorado" en het wei- en bouw land groot 7 H.A. 71 A. 50 c.A. was het hoogste bod f 13555.24, voor welk bedrag mevr. A. M. Jungerhans Lefeber van Heemstede eigenaresse werd. WIER1NGERWAARD De Nederlandsche Athletiekkampioen- sohappen op 13 Sept. a.s. in 't Sportpark. Naar het bestuur van Olympia ons heeft medege deeld. is er reeds thans een flinke inschrijving voor deze wedstrijden. Zelfs uit Meppel, Dordrecht en Eindhoven komen de opgaven binnen en daar voor de verst-wegkomenden tevens voor logies zal worden gezorgd, beteekent dit, dat Olympia op den volledi- gen steun van alle ingezetenen hoopt te mogen re kenen om al deze athleten onder te kunnen bren gen en zoodoende de vereerende opdracht deze kampioenschappen hier in 't Noorden te mogen or- ganiseeren, tot in de puntjes te verzorgen. Voor belangstellenden worden de bijzonderheden steeds in dit blad vermeld. Dus houdt 13 September vrij voor Wieringerwaard. ZONDAG 30 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorrn. 10 uur, Ds. Eikema. Doop. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. Van de Poel. Petten, geen dienst. Schagerbrug. zie Oudesluis. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10.30 Ds. de Leeuw. On derwerp: Waarlijk verlicht. Winkel, geen samenkomst. Huisduinen, voorm. 9.30 uur, Ds. M. van Wichen. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds. M. van Wichen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Westerland. nam. 2 uur, Ds. Van Beek. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds. R. van der Veen. Hippolytushoef, nam. 2.30 uur, Ds. Meihuizen. GEREF. KERK. Schagen (voormalig gebouw Kantongerecht), nam. 5.45 uur, Ds. S. Greving, van Dirkshorn: Kolhorn, voorm. 10 uur, de heer D. Visch. Nam. 3 uur, de heer D. Visch. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.15 uur, de heer Mensink, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Bijeenkomst Chr. Jongemannenvereen. Woensdagavond 8.15 uur, in Evaneelisatiegebouvv. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7.30 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, de heer Kraak, van Den Helder. Wedstrijd voor Zondag 30 Augustus a.s. Om 10 30 zullen de volgende elftallen den strijd aanbinden: Schagen I (Sparta-shirt) D. Arnoldus. J. Peetoom, II. Middelbeek. J. Weeland, A Slikker, M. Slikker. G. Koch, E. Rus, S. S„ D. Ruig, Jb. Broersma. Reserve: A Molenaar, P. Kistemaker, J. Franzen. Schagen II: (wit shirt) J. Evers. A. de Wit, P. Boon. Jb. Molenaar, S Breebaart. P Boontjes, C. de Jager, P. de Vries, M. de Haas, L. Schoorl, C. de Moor Reserve: A. Willemse, J. v. d. Oord en H. Naber. Afbericbten voor Vrijdagavond 8 uur bij J. Broer. Woning van den hoofdonderwijzer ge plunderd. Een zak met centen in ruil door de inbrekers achtergelaten. Nauwelijks is de politie er in geslaagd de daders van den onlangs gepleegden inbraak in het huis van den burgemeester van Zwammerdam achter slot en grendel te zetten of opnieuw hebben ongenoode gas ten in deze gemeente hun slag geslagen. Ditmaal in de woning van het hoofd van de bijzondere lagere school den beer A. Koster. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben zij een ruit van de school in gedrukt, doch daar de school geen toegang geeft tot de woning van het hoofd, moest eveneens een ruit van de woonkamer het ontgelden. In het gelijkstraat- sche gedeelte werd alles doorzocht en een dressoir werd opengebroken. Merkwaardig genoeg hebben de bewoners, die boven sliepen, niets van dit alles ge merkt. De buit bestond uit een groote partij kleeding- stukken, eenige rollen kleingeld, schoenen, levens middelen, limonade enz In ruil daarvoor hebben dc inbrekers een hoed en een zak met centen, die men buiten in het gras vond, achtergelaten. Daar tevens vingerafdrukken zijn gevonden, hoopt de politie dat een en ander zal bijdragen tot een spoedige arresta tie van de daders. OUD-MILITAIR VLIEGTUIG ZONDER VERGUNNING VERTROKKEN. Bruss el: Het dagblad „Le Soir" meldt, dat gistermiddag om 12 uur een vliegtuig, voorzien van een 420 pk. motor en bestuurd door Autrioque, ver trokken is in de richting van Frankrijk, zonder daar toe vergunning te hebben cn zonder van de noodige papieren te zijn voorzien. Het gaat hier om een oud militair Belgisch vlieg tuig, dat voor oudroest verkocht is. Het signalement van het toestel is naar alle richtingen geseind. Een doorverbinding naar het Neder- lansche vliegveld Twente? Naar wij vernemen zal in April a.s. ndbij de stad Muenster in West Falen een nieuw modern geoutil leerd vliegveld officieel geopend en in gebruik ge nomen worden. Het oude vliegveld nabij Muenster wordt geheel gereserveerd voor militaire doeleinden, terwijl het zeer ruime nieuwe vliegveld bestemd zal worden voor de sportvliegerij en voor de burger luchtvaart. Het ligt in de bedoeling der Duitsche luchtvaart autoriteiten Westfalen een goede verbinding met Berlijn en ook met de groote luchtlijnen naar Zuid- Duitschland te geven. De Deutsche Lufthansa heeft toegezegd een dienst Muenster-Dortmund te openen, die aansluit op de diensten naar Berlijn en ook naar Frankfort-Muenchen. In Westfalen zelf stelt men bovendien prijs op een aansluitend luchtverkeer naar Neder land en is men voornemens te trachten een dienst tot stand te brengen die Miirfster ver bindt met het vliegveld Twente, met even tueel doorverbinding naar Waalhaven of Schiphol, en des zomers zelfs via Eelde naar de Duitsche waddeneilanden, die zeer vele badgasten uit Westfalen en het Beneden Rijn gebied trekken. Van Duitsche zijde is men voornemens over deze eventueele doorverbinding en in elk geval over een kleine luchtlijn tusschen Muenster en Twente met de De.utsche Lufthansa cn de K.L.M. in onderhan deling te treden. Een vervolg van de zwendel-affaire van 1931? De Oosterbeeksche politie heeft zich dezer dagen bezig gehouden met een vermoedelijke oplichting^- affaire met schilderijen, welke verband hield met de bekende schilderijen-affaire, welke zich in 1931 te Oosterheek afspeelde. Een tweetal Utrechtscho kooplieden hebben in de afgeloopen maanden een Oosterbeeksch ingezetene, die ook in de vorige affaire gedupeerd werd, her haaldelijk bewogen tot afgifte van bedragen van f350 en f50. Een van hen speelde voor een schatrijk buitenlander, afkomstig uit Belgisch Congo, die een groote erfenis te wachten stond. Deze „kocht" van den Oosterbeekschen ingezetene verscheidene stukken antiek, terwijl deze op zijn beurt den Congolees de genoemde bedragen „leen de" wanneer deze in geldverlegenheid zat. Een aan tal waardelooze schilderijen, welke ten huize van den Oosterbeeker waren neergezet speelde hierbij een rol. evenals een collectie van 149 schilderijen, welke uit de zwendelaffaire van 1931 afkomstig was. Deze collectie is dezer dagen door de politie te Rotterdam in beslag genomen, doch reeds den volgenden dag weer vrijgegeven omdat bleek, dat de beheerder der schilderijen een rechtsgeldig con tract met den eigenaar over den verkoop der collec tie bezat. Ook de beide gearresteerde Jtrechtenarcn heeft men weer op vrije voeten gesteld, omdat hun rela tie met den Oosterbeekschen ingezetene niet tot verder ingrijpen der politie noopte. GELDSMOKKELENDE HOOGLEERAAR? De politie in de Tsjechische hoofdstad heeft een hoogleeraar uit Praag aangehouden, wiens naam men niet onthult, die er op betrapt werd vijf mil- üocn marken uit Tsjecho-Slowakijc uit te voeren. VLIEGTUIG MET EEN LEKKEN BAND. Gistermiddag bij het vertrek van de Junker-machine van de Deutsche Lufthansa, die te half vier van Schiphol naar Berlijn vertrekt, is een band van een der wielen van het landingsgestel gesprongen. Het vliegtuig, een Junker van het type JÜ 86. rolde juist weg naar de startplaats, toen het. incident geschied de en had dus gelukkig nog slechts een zeer geringe snelheid. Derhalve had dc lekke band geen enkel ern stig gevolg en werd slechts eenig oponthoud veroor zaakt, want het wiel met den gesprongen band moest verwijderd worden, waarna een reservewiel ge monteerd werd en het vliegtuig met eenige vertra ging zonder verdere moeilijkheden naar Berlijn kon vertrekken.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2