Groote Ruiter-Wedstrijden De Kleine Kolonel S0000 K.G. Haverstroo De uitwijzing uit Duitschland. Cinema De Haan Adverteert in dit Advertentiën. g B. van OUDENAARDEN 8 M. van OUÏENAARDEN- te BARSINGERHORN, Welwillende medewerking van het Harmonie Gezelschap „De Eendracht" Aanbesteding Het bouwen van een nieuwe met Hooiberoing, Shirley Temple en Lionel Barrymore Marktberichten. Dame over de gelokt grens De nood der kleine boeren Ondertrouwd: JANNY VOS en KLAAS KOSSEN Jbz. Assen, Nieuwe Huizen 15. Alkmaar. Laat 43-45. Huwelijksvoltrekking in Assen 10 September, 's morgens 11 uur. Ontvangdag in Alkmaar Zondag 30 Aug., 3—4/4 uur, Laat 43-45. NIC. JONKER en RIEK VAN RIJN geven U kennis van hun voorge nomen Huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Don derdag 10 September. Bergen, 27 Augustus 1936. Noordscharwoude, Receptie 10 Sept. van 8 tot 10 u. (O.T.) te Noordscharwoude. Toekomstig adres: Breelaan 126, Bergen. oöGOöocöcoaoaocxi Zondag 30 Augustus hopen ft 8U onze geliefde Ouders, Behuwd- - en Grootouders, g v. d. Bandt 8 hunne 25-jarige Echtvereeni- Q ging te herdenken. Q e Hunne dankbare Kinderen, 0 Behuwd- en Kleinkinderen. 0 Eenigenburg, 27 Aug. 1936. Goaoooooaooooiooö der Land. Rijv. „Bucephalus", „West-Friesland' en „Rossinant" op het terrein van den WelEd. Heer C. SMIT, op ZONDAG 30 AUGUSTUS a.s., Aanvang 2.30 nam. N.T. van Kolhorn. Donateurs L. R. vrije toegang. Entree 25 cent. Na afloop prijsuitreiking in Caié „DE FORTUIN". Ondergeteekcnde is voornemens op Donderdag 3 September 1es avonds 7 uur (n.t.) in het café van den heer C. VAN OPHEM te Waarland aan te besteden: voor den heer P. NIEUWBOER te Waarland, gom. Harenkarspel. Bestek en teekening verkrijgbaar tegen f2.50 per stel. S. VIS, Architect. Oudkarspcl, Aug. 1936. Te koop gevraagd: cn een partij TARWESTROO, te vens gezonde KRIEL, alles moet best en droog zijn en de uiterste prijs. J. BAKKER, vrachtrijder, Eg- mondbinnen. Te koop: Een zg.a.n. DAMESRIJWIEL, van f 35 voor f 25, bij BERTUS VELTMAN, Oudesluis. PRUIMEN VOOR JAM, S, 6 ct. per pond, bij Jb. KOSTER Dzn„ Schagerbrug Telefoon 7 Wieringen Wij brengen U Vrijdag, Zaterdag en Zon dag S nar, Zondagmiddag 3 uur: in Uitgebreid voorprogramma, Journaals, gekleurde Penteekening, enz. Vrijdag en Zaterdag populaire prijzen: Zaal f0.30, f 0.40, Balcon f 0.75, Busvertrek Den Oever 7.30. Zaterdag busvertrek W.werf, M.meer, Slootdorp 7 uur. Retour f 0.75, met inbegr. Ie Rang bioscoop- kaart. Zondagmiddag 3 uur: Populaire voorstelling met geheel w avondprogramma. Zaal f 0.25. Balcon f 0.50. Te huur: Een net BURGERWOONHUIS voor klein gezin, Ta bevragen bij A STOMPEDISSEL te Oudesluis. Te koop gevraagd: 2 goedgekeurde V'u'i&Tigt Stieren voor de Vereeniging. Brieven aan G. Gl AS. Gouw. Hoogwoud. Gevraagd, voor tijdelijk, wegens ziekte: EEN NET MEISJE, niet beneden den leeftijd van 17 jaar Huize „Avondrust'. Schagen Te koop: STAMBOEEZEUGEN met ongemerkte biggen, bij DAPPER, Burgervlotbrug. Te koop: 2—VA -jarige PAARDEN, Vossen, Belgen. Merries, bij J. v, BOHEÉMEN, Kooltuinenw., Wie- rin termeer. Te koop: 15 voer DEKRIET, staande te St Maartensvlotbrug. Te bevr. bij D. ANEMAAT, Wester- klief 14, Wieringen. Ie huur in OudeNiedorp: Een FLINKE RENTENIERSWONING voorzien vari gas, electr. en walerl., met tuin en vruchtboomen. Te bevr. bij H. SCHROODER, aldaar. POSITIE VAN DE VIER UITGE WEZEN NEDERLANDERS. Naar aanleiding van de uitwijzing van de vier Nederlanders uit Duitschland, dit als repressaille- maatregel tegenover de uitzetting van vier Duitschers uit Nederland wegens het voeren van politieke actie, vraagt men zich af, waarom juist deze vier Neder ders voor uitwijzing in aanmerking kwamen. Drie van hen zijn „Arisch"; alleen de heer Hes is Israëliet. De vier uitgewezenen beschikken allen over een ze kere financieele onafhankelijkheid. De heer P. E. Peters is een zeer populair man in de Duitsche hoofdstad, zoowel in de Nederlandsche kolonie als in de kunstwereld. Hij is eigenaar van de Galery P. E. Peters, een bekenden kunsthandel op het drukste punt van Berlijn, n.1. op den hoek van Friedrichstrassc en de Leipzigerstrasse. Hij is tot de Duitsche Kulturkammer toegelaten, waaruit dus blijkt, dat hij een goeden naam geniet, deskun dig is en dat zijn „Arische stamboom" in orde is. Do Galery Peters geldt als de drukste kunsthandel van Berlijn. Hoofdzakelijk voor de propaganda van de eigen zaak geeft de heer Peters een eigen maand blad uit, en wel in een oplaag van 100.000 exempla ren: Peters Ilauszeitung. De reclame van den heer Peters trok te Berlijn steeds zeer de aandacht; hij was het, die enkele jaren geleden op Nieuwjaarsdag allen Berlijners, die in het telefoonboek staan, een „gelukspfennig" deed toekomen, een reclamevlieger, die opging. De heer Peters is een groot zakenman,, maar zijn zaak kan hij niet meenemen: als hij over de grens gaat, mag hij, evenals andere landgenooten, 10 mark in zijn zak steken. Dc heer De Heer was in Nederland eerst op kunst gebied werkzaam; hij wilde toen leeraar worden. Hij haalde in Nederland de acte M. O. boekhouden en werd tot een der Nederlandsche accountantsvereeni- gingen toegelaten. Daarop vestigde hij zich als ac countant te Berlijn, waar het accountantswezen nog in zijn kinderschoenen stond. Zijn scherpzinnige ran p.orten trokken zeer de aandacht. Hij was o.a. accoun tfcnt van het Mandsfeld-concern en leidde de reorgani satie van deze Duitsche kopertrust. Toen het DuPsche accountantswezen wettelijk werd geregeld, werd de heer De Heer als „amtlich bestellter Wirtsehaftsnrü- fer" toegelaten. De heer De Heer, die aan den Kaiser- Vlamm gevestigd is, verheugt zich in een zeer druk ke praktijk. Eigenaardig is het, dat de heer De Heer ook leider van de N.S.B. en sedert ongeveer een jaar zelfs propagandaleider voor de N.S.B. te Berlijn is. De heer De Heer zal, in Nederland teruggekeerd, de spoe ling der Nederlandsche accountants nog dunner ma ken. De heer Eric van Lith Harrebomée, zoon van een Nederlandschen zeeofficier, is sedert Januari 1934 tweede secretaris van dc Nederlandsche Staatsbur- gervcreeniging Hollandia. Hij leidt het bureau van deze vereeniging. De lieer Hes is een der talrijke Nederlandsche den tisten, die naar Duitschland zijn gegaan, om daar een eigen practijk uit te oefenen. De heer Hes, die reeds vele jaren te Berlijn gevestigd is, heeft een drukke practijk. De heer Hes mag in Nederland waarschijnlijk zijn tandheelkundige praktijk niet uitoefenen. Ook vraagt men zich te Berlijn af, waarom de uit wijzing juist daar plaats moest vinden cn niet in West-Duitschland, waar de meeste Nederlanders ge vestigd zijn. De uitwijzing niet onherroepelijk? Het bevel van uitwijzing had groote zenuwachtig heid in de Nederlandsch kolonie te Berlijn veroor zaakt, Het dagelijksche bestuur van Hollandia, van welke vereeniging alle vier uitgewezenen lid zijn, heeft onmiddellijk stappen gedaan om den Polizei- prasident te vermurwen. In een onderhoud, dat Maan dag tusschen het bestuur van Hollandia en den heer Koek voornoemd, den chef van de vreemdelingenpoli tie, plaats vond. deelde de heer Koek mede. op hoo- gcr bevel te hebben gehandeld. Het dagelijksch be stuur van Hollandia kreeg intusschen den indruk, dat het besluit van den politieprcsident niet als on herroenelijk moet worden beschouwd. II.Ms. gezant graaf van Limburg Stirum en de consul-generaal der Nederlanden de heer Wolff, vertoeven op het oogenblik met vacantie buiten Berlijn. De waarnemende consul-generaal, de heer Van Houten, heeft intusschen den uitgewezenen eveneens zijn medewerking toegezegd. HEER HU GO WAARD Woensdagavond kwam de afdceling Heerhugo- waard van de Holl. Mij. van Landbouw in het lokaal van den heer Rus in een huishoudelijke vergadering bijeen. Dc heer D. de Jon"" leidde de vergadering. Inzake de door de Maatschappij ter hand genomen hagelverzekering werd medegedeeld, dat niet de heer Kostelijk hiervoor vertegenwoordiger is, doch de heer K. Haringhuizen. Hij had al eenig succes bereikt. Besloten werd in het najaar den heer Brakman op diens verzoek te laten spreken over de bedrijfscontro- levereenigingen, doch zonder eenige verplichting wat de oprichting van een dergelijke vereeniging betreft. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de afd. Alkmaar om ter gelegenheid van de op 23 Sep tember te houden landbouwtentoonstelling een me daille beschikbaar te stellen. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Den Haag werd aangewezen de heer P. Blaauw Sr. Besloten werd om voor de verkiezing van het hoofd bestuur candidaat te stellen den heer D. Kaan, bur gemeester van Wieringerwaard, mits deze de candi- datuur aanvaardt. Vervolgens was aan de orde de bestuursverkiezing. De secretaris, de heer M. Spaan, gaf te kennen dat hij zich niet meer herkiesbaar stelde, omdat spr. veel werk heeft in de Nat. Bond Landbouw en Maat schappij en spr. dit werk belangrijker acht. Ondanks den aandrang, die van vele kanten op den heer Spaan werd uitgeoefend, bleef deze bij zijn besluit. Vervolgens werd de heer P. Blaauw Sr. herkozen, terwijl in de ontstane vacature de heer C. Mantel werd benoemd. Bij de rondvraag vroeg de heer Spaan of het niet mogelijk zou zijn in deze gemeente gedurende den komenden winter een algemeene landbouwcursus te organiseeren. Algemeen werd de wenschelijkheid hiervan inge zien. Besloten werd een onderzoek naar de mogelijk heid in te stellen. De heer L. v. Graft wees op den gehouden melk- cursus, die naar sprekers meening zeer goed ge slaagd is. Van de 12 deelnemers hebben 8 het di ploma behaald, doch ook de anderen zijn zeer voor uit gegaan. Spr. zou het daarom zeer wenschelijk achten, dat dit werk het volgend jaar weer ter hand zal worden genomen. Hierna sluiting. W IER1N QERMEER Koninginnedag 1936. Het comité tot het vieren van den Koninginnedag 1936 kwam met zijn staf helpers gisterenavond in de schodl te Slootdorp onder leiding van den heer Hee- rink bijeen tot het vaststellen van het kinderfeest programma 1936. De voorzitter heet de aanwezigen hartelijk welkom dankte de dames, die de lijsten hadden gepresen teerd en deelde mede dat de daardoor bereikte baten bevredigend mochten heeten. Teneinde te komen tot een goede dagverdeeling voor de kinderen stelt de heer Hazeloop voor om inplaats van één spelletje per kindergroep, dit te stellen op drie spelletjes. Hiermede kunnen de aanwezigen accoord gaan en elke groep zal bestaan uit de kinderen, behoorend bij één onderwijzer (es). Daarop wordt het zeer uitgebreide programma vastgesteld, waarvoor pl.m. 200 prijzen zullen be schikbaar zijn voor de 500 schoolgaande kinderen. Voorzitter stelt dan de vraag of voor elk dorp af zonderlijk of gecombineerd moet worden feestge vierd en licht de voor- en nadeelen hieraan verbon den, toe. Besloten wordt om dit jaar nog gecombineerd feest te vieren. De Landb. Cult. Mij. zal worden gevraagd voor de terreinaankleeding te Middenmeer zorg te willen dragen. Besloten wordt dat de kinderen van W.Werf en Slootdorp per autobus zullen worden vervoerd naar Middenmeer, terwijl op geregelde tijden bussen zullen rijden om huisgenooten kosteloos te vervoeren. De begrooting. wordt hierop in details behandeld en de uitgaven vastgesteld. Getracht zal worden een mu ziekvereniging te engageeren ter opluistering, ter wijl het feest zal aanvangen Maandagmiddag te 1 u. De commissie doet het vriendelijk verzoek aan alle inwoners van de Meer om ons nationale 'dundoek dien dag te laten wapperen van de huizen. BARSINGERHORN KREIL. De jaarlijksche kermis behoort wederom tot het ver leden en we kunnen dan ook met recht zeggen: er is echt gezellig kermis gevierd. Alle drie dagen zijn prettig verloopen, zonder dat er een wanklank werd vernomen. Het bezoek is ook goed geweest, vooral Zondag cn Dinsdag. Dinsdagmiddag hadden weder om de jnarlijksche kinder- en volksfeesten plaats, begunstigd door het mooist denkbare weer en in groote getale opgekomen publick. De uitslagen der kinderfeesten waren: Meisjes 6—9 jaar Tonrollen; 1. R. Slikker, 2. K. v. d. Veen, en 3. J. Petters. Jongens 6—9 jaar Zakloopen: 1. A. Marces, 2. J. v. d Heide, 3. T. Wonder en 4. J Ridder. Meisjes 10—13 jaar Doeken hangen: 1. M. van der Veen. 2. A. Mooij, 3. M. Langedijk, en 4. S. van der Heide. Jongens 10—13 jaar Lorrierace: 1. P. Bakker, 2. A. Bakker, 3. J. van der Veen, 4. N. Hoedjes, 5. J. Bak ker en 6. G. Slim. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen. Heeren 14—90 jaar tonsteken: 1. C. Bakker, 2. F. Bakker, 3. J. Steen en 4. J. Brommer. Dames 14—85 jaar, koppen snellen: 1. Mevr. R. VosSwierts; 2. Mej. M. van der Velde; 3. Mej. A. Knol en 4. Mevr. M. A. Kooij—Wonder. Des avonds vond hiervan de prijsuitreiking plaats, welke bestonden uit contanten. De heer C. Mostert dankte namens de commissie alle geefsters en ge vers voor hun bijdragen, waardoor het mogelijk was geworden, dat deze feesten een zoo gunstig: verloop hebben gehad. Spr. sprak -den wensch uit, dat in dien de lijst het volgend jaar wederom wordt aange boden, hij weer op de burgerij zou mogen rekenen. AMSTERDAM. 26 Augustus 1936. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 227 vette kalveren, le kw. 50—60 ct., 2e kw. 4449 ct., 3e kw. 4043 ct.. per Kg. levend gewicht; 59 nuchtere kal veren f6—il per stuk, 302 varkens, vleeschvarkcns wegende van 90—110 Kg. 48—49 ct., zware varkens 47—48 ct.. vette varkens 46—47 ct. per Kg. slachtge wicht. Overzicht: Vette kalveren, aanvoer veel min der dan vorige week, vlugge handel, hoogere prijzen Nuchtere kalveren, korte aanvoer, vlugge handel, oploopcnde priizen. Varkens redelijke aanvoer, stug ge handel, prijzen als Maandag, aan het einde der markt iets dalende. ALKMAAR. 26 Aueustus 1936. Aardappelen f 1.70—2.40. andijvie f 0 50—2.30. appelen f 410. augurken f 212, bloemkool I f 8— 12.50, idem II f 2—4, bieten f 1 60—2.60. doperwten f5. druiven f 10—15. gele kool fl.70. groene kool fl.504. kropsla f0.503.20. komkommers fl2.50, meloenen f8—22, peron f510, prei f4.60520, peter selie f 0.501.20. postelein 1014 ct.. pruimen f 4 10. rabarber f 1.504, radijs f 3. ronde kool f 11.80. selderie f 0.50—1.50, spinazie 1685 ct.. snijboonen f 35.50, enkele spercieboonen f 0.801.10, dubbele idem f 0.45—1. tuinboonen f 0.80. tomaten f 1.50—2.50 uien f 1 603.70. wortelen f 28. WINKEL. 26 Augustus 1936. Appelen f28, peren f2—8, pruimen f49, drui ven f 12—13, tomaten f3—4, augurken fl7, slaboo- nen fl.503, snijboonen f3—0. uien f0.801, alles p 100 pond. Andijvie f 0.50—0.80, meloenen f 1323, komkommers f12. wortelen f45 per 100 pond. MIDDENMEER. 26 Augustus 1936. Graanbeurs. Rogge f 7.50—7.80. wintergerst f 5.75 —5 90. zomergerst f5.756. witte haver f6.256.85. groene erwten f7.50—9.50. Wijker valen f 14—15.50. blauw maanzaad f 20—21.50. Grensincident te Beek bij Nijmegen Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor vijf kwam een dame uit de richting Smorenhoek te Beek. Zij mocht blijkbaar niet op het Duit sche grondgebied komen, daar zij zeer voor zichtig langs de grens liep. Toen zij haar weg versperd zag door een heg van ongeveer 25 meter moest zii een stukje op Duitsch gebied loopen. Nauwelijks was ze op het Duitsche grondgebied of een stuk of zes verdekt opge stelde Duitsche gendarmes kwamen, zoo meklt „de Gelderlander", van verschillende zijden aanloopen om haar te arresteeren. Zij wist zich echter los te rukken en onder genoemde heg door te kruipen, waardoor zij op Neder landsche gebied kwam De gendarmes begonnen nu van Duitsch gebied op haar te schieten. Door het kordaat optreden van de gemeente politie van Beek werd verder onheil voor komen, Het schijnt, dat de dame op Duitsch grondgebied gelokt is en in een opgestelde val moest loopen Van de politie te Beek kon het blad geen nader mededeelingen ontvangen daar de be sprekingen met de Duitsche autoriteiten in vol len gang zijn. Een pleidooi voor systematische hulp. Heden wordt in de schouwburgzaal van de Ver eeniging „de Groote Sociëteit" te Enschedé het 88ste Nederlandsche landbouwhuishoudkundig congres ge houden onder voorzitterschap van Mr. A. G. A. Rid der van Rappard te Velp. Over „de sociale beteekenis en de tegenwoordige positie van het kleine landbouwbedrijf" werd door Dr. Ir. J. H. F. Deckers, rijkslandbouwconsulent ie St. Oedenrode cn door Ir. J. Nysingh, rentmeester der domeinen te Zwolle over „Tewerkstelling van kleine boeren in eigen bedrijf" geprae-adviseerd. De heer Deckers zegt. dat het aantal kleine land bouwbedrijven in ons land zeer groot is. Spr. bepaalt zich bij zijn verdere bespreking tot de zelfstandige landbouwbedrijven, van omstreeks 5 H.A., wat zoo goed als uitsluitend gemengde bedrijven zijn. Deze bedrijven verkeeren in een afzonderlijke po sitie in dozen crisistijd. De gewone steunmaatregelen zijn er niet voldoende voor. waarom dan ook reeds directe steun is gegeven. .Verschillende menschen, die zich vroeger tot de landbouwers rekenden en ook als zoodanig georganiseerd waren, zijn toegetre den tot landarbeidersbonden om dan bij werkver schaffing en steun te kunnen komen. Spr. acht het van groot belang dat maat regelen getroffen worden, waardoor de klei ne boeren een onafhankelijk en voldoende be staan kunnen blijven vinden in hun boerde rijen. Do heer Nijsingh is ook van meening, dat als ge volg van verschillende crisis-omstandigheden de positie van dc kleine boeren zeer slecht, zoo niet onhoudbaar is geworden en dat hulp in welken vorm ook. zeer noodzakelijk is te achten. Spr. gaat vervolgens na hetgeen van overheidswe ge voor don kleinen boer is gedaan. Men kan zeg gen, dat de plaatsing van kleine boeren in de werk verschaffing effectief zuinig en billijk werkt. Bij het systeem van hulpverleening aan de kleine boeren is getracht, deze drie voordeelen te behouden en daar naast de nadeelen verbonden aan de werkverschaf fing te elimineeren, hetgeen geschieden kan door het tewerkstellen van deze personen in het eigen bedrijf. Bij dit systeem wordt de behoefte van den kleinen boer vastgesteld op grond van de door het gemeen tebestuur óp te maken staten van inlichtingen. Aan de hand van een door de regeering vast te stellen schaal wordt het bedrag voor een uitkeering per week aan de betreffenden kleinen boer bepaald. Om te voorkomen, dat een kleine boer niet op de juiste wijze zijn tijd besteedt, kan hem een „taak" op eigen bedrijf worden opgedragen. De controle ge schiedt door den bedrijfsconsulcnt cn zijn assisten ten, die dan van deze gelegenheid gebruik kunnen maken om voorlichtend op te treden. Over deze bei de prae-adviezen werd daarna uitvoerig van gedach ten gewisseld. GEMEENTE SCHAGEN. Pieternellt Maria van der Hooft, oud 79 jaren, zonder beroep, weduwe van Kornelis Ivoelewijn. POLITIE. Gevonden: Een bos sleutels: Verloren: een jasje. SCHAGEN. 27 Augustus. 8 Paarden f 150—375, 9 veulens 90—130. 17 gel de- koeien magere f 120—140, 90 idem vette f 160—270, 15 kalfkoeien f 190—240, 8 graskalveren f 3045, 36 nuchtere kalveren f 8—17.-50 schapen, magere f 14— 20, 221 idem vette f 20—27, 101 lammeren g 7—14, 19 vette varkens per Kg. 39—41 ct., 86 biggen f 9—13, konijnen f 0.25—1, 32 kippen 40—70 ct., haantjes 30— 70 ct. WARMENHUIZEN, 26 Augustus 1936. Schotscho muizen f 1.60, grove f 1.90—2, eigenhei mers f 1.60—1.80, gele nep f2.60—2.80. uien f 1.30—1.60, drielingen f 1.40—1.50, zilvernep f 0.60, driel. f 0.60, uien 60 ct., slaboonen f 4.30—5.90. Aanvoer: 4900 Kg. aardappelen, 900 Kg. gele nep, 1650 Kg. uien, 225 Kg. zilveruien, 975 Kg. slaboonen. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Aug. 25000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 1.30 1.90, grooten f 1.90—2.30, eigenheimers f 1.90—2.20, bl. dito f 1.80—2.10, drielignen f 2—2.20, 9000 Kg. uien f 1.30—1.90, drielingen f 1.50—1.60, gele nep f 3—3.40, zilvernep f 2.80, zilverdriel. f 1.30, 400 bos peen f 2, 8000 Kg. spercieboonen f 3—7. 200 Kg. snijboonen f 6.20 7.50, 3000 Kg. kroten f 150—1.90, 3000Ó Kg. roode kool f 1—1.50, 45000 Kg. witte kool f 0.80—1.10, 4000 Kg. gele kool f 11.4, 200 boswortelen f 2.20, 1050 Kg. tomaten A f 3.30—3.60, B f 3.10, C f 3. CC f 2, 1300 Kg. druiven Frankenthaler f 26.50—27.50, Alicante f 22.10. NOORDSCHARWOUDE. 27 Augustus 1936. 28200 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 1.10—1.60 grooten f 1.80—2.10, r. Duken f 2.80—2.90, eigenhei mers f 2.20, bl. dito f 2—2.50, driel. f 1.90—2, 22600 Kg. uien f 1.20—1.90, driel. f 1.40—1.60, grove f 2.20—2.40, nep f 2.70—3.30. 1700 Kg. zilveruien nep f 2.604.50, driel. f 1.20—1.50. Spercieboonen f 3.80—6.80. kroten f 1.10—1.50. roode kool f 1—1.10, witte kool f Ö.90—1.10, gele kool f 1 tot f 1.10.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3