Raad Schoorl De Indische pers over de defensievoorstellen Bewondering voor Duitschland Neem 'n "AKKERTJE" Kan men voor f1850.een be hoorlijke arbeiderswoning bou wen? - Wat de rekeningen over 1935 te zien gaven. - De bijbaantjes van den eersten ambtenaar en diens jaarwedde - De leerling ambtenaar krijgt een salaris van f 410,per jaar. - De nieuwe ge meente-secretaris, de heer W. K. Belonje, wordt beëedigd. Een motie inzake de verlaging van den huurtoeslag. - Of het helpen zal? - De Schoorlsche molen voor een Schorelaar. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 26 Augustus, 's namiddags om half drie, onder voorzit terschap van burgemeester S. G. L. F. baron van Fri- dagh. De Raad is voltallig. Na opening volgt vaststelling der notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Ingekomen is o.a. een schrijven van Ged. Staten, waarbij is goedgekeurd een Raadsbesluit tot vaststel ling van een Verordening op de heffing van opcen ten op de Gemeentefondsbelasting; tevens zijn goed gekeurd een drietal Raadsbesluiten tot vaststelling van 2 suppletoire begrootingen en een af- en over schrijving voor den dienst 1935, en een besluit tot het aangaan van een rekening-courantovereenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten ten be drage van f30.0000.—. Een adres van S. Wever alhier, houdende verzoek hem ontheffing te verleenen van het bepaalde onder C, punt 3 van het Uitbreidings-(bestemmings)-plan dezer gemeente voor den bouw van een woning aan den Heereweg, kadastraal bekend gemeente Schoorl, Sectie C, no. 1136. B. en W. stellen voor op grond van het feit, dat het betreffende perceel slechts 13 M. breed is, en voor ontheffing een breedte van tenminste 16 Meter ver- eischt is, het verzoek niet ontvankelijk te verkla ren. De heer Kaandorp vraagt of het werkelijk zoo erg js, als hier een woning zou komen. Voor het natuur schoon toch zeker niet in zulke mate. Tevens kan het bouwen als een zekere werkverruiming be schouwd worden en bestaat aan goedkoope arbeiders woningen veel gebrek. Spr. zou de ontheffing willen verleenen. De Voorzitter: Dat kan niet. De heer Bijl zou het in dit geval willen toestaan. De heer Schermer vindt het jammer voor de be trokkene, maar als we a zeggen, moeten we ook b zeggen en daarom kan spr. met het voorstel van B. en W. accoord gaan. De Voorzitter brengt nog eens den Raad de on mogelijkheid van inwilliging van het verzoek onder de oogen. Ook spr. betreurt het voor den heer Wever, maar het gaat nu eenmaaln iet. Z. h. s. wordt dan ook conform het voorstel van B. en W. besloten. Een adres van D. F. Burgers alhier, houdende ver zoek hem de ontheffing te verleenen als bedoeld in punt 8 van het Uitbreidings-(bestemmings)-plan der gemeente voor de stichting van een woning op het 18 M. breede perceel gemeente Schoorl, Sectie C, no. 119, gelegen aan de Slotlaan. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Goedgevonden. Een schrijven d.d. 1 Augustus 1936 van A. Bogt- man alhier, houdende aanvrage ingevolge art. 13 der Landarbeiderswet ter bekoming van een voor schot groot f2767.50, voor den aankoop van grond en stichting van een woninga n de Teuglaan in de (buurtschap Aagtdorp dezer gemeente. B. en W. stellen voor het gevraagde voorschot te verleenen met inachtneming van de gebruikelijke voorwaarden en onder bepaling dat het Rijk bereid zal blijken te zijn aan de gemeente onder gelijke voorwaarden het benoodigde kapitaal in den vorm van een anuïteitsleening te verstrekken. Bij de betrokken afdeeling van Sociale Zaken wordt steeds meer op bezuiniging aangedrongen en men wil daar de arbeiderswoningen niet meer doen kosten dan f8.per M3. (en schuur f5.per M3.). Een woning zou niet meer mogen kosten dan f1850. De heer Gutter meent, dat er hier niet erg wordt meegewerkt; in andere gemeenten heeft men drang bij den minister uitgeoefend en daar zijn de wonin gen volgens het plan gebouwd. De Voorzitter noemt het in het belang van den arbeider, dat de woning zoo goedkoop mogelijk wordt gemaakt, mits degelijk. De her Blom merkt op, dat de woningen, wanneer het zoover komt, ruimte voor een gezin moeten kun nen bieden. De heer Schermer is steeds een voorstander van goede woningen geweest; spr. is van oordeel, dat men piet duurder dan f8.behoeft te bouwen. De heer Duin informeert, of men er nu bij de wo ning van Blom een paar honderd gulden gaat af knijpen. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Blom wijst er op, hoe moeilijk het is met M3. te bouwen, dat gaat niet op met kleine huizen; er is groot verschil tusschen blokwoningen en alleen staande huizen. Spr. leest een gedeelte uit een ministerieele circu laire voor, waaruit blijkt, dat er gebrek aan wonin gen bestaat en men den bouw ervan wil bevorderen. Indien B. en W. volle medewerking geven, zal vol gens spr. overeenkomstig het plan gebouwd kunnen worden. De heer Schermer betoogt, dat B. en W. het blijkt uit de toelichting van het voorstel wel wil len medewerken, de tegenwerking komt echter van het betrokken departement. De heer Duin vraagt of het in de bedoeling ligt, 6lechts woningen te bouwen tegen ten hoogste een prijs van f 1850. De Voorzitter antwoordt, dat dit een wensch van een ambtenaar is. De heer Duin: Met een ambtenaar hebben we niets te maken. De Voorzitter meent van wel. De heer Duin denkt, dat het ten slotte toch de minister is, die beslist. De Voorzitter geeft dat toe, maar de minister laat zich tenslotte voorlichten door zijn ambtenaren. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd hierna besloten. De rekeningen over 1935. Aan de orde wordt gesteld de vaststelling van de diverse rekeningen over 1935. Ze sluiten als volgt: Maatschappelijk Hulpbetoon met een nadeelig saldo van f 198.84; Vleeschkeuringsdienst, kring Schoorl, nadeelig saldo van f 155.83; Woningbouwvereniging „Schoorl" bouwblik A nadeelig saldo van f 1252.92, bouwblok B nadeelig saldo van f 477 56; G. E. B. winstsaldo van f 2473.63; Gemeentelijk Gasbedrijf verliessaldo van f 5223.25; Gemeenterekening, gewone dienst, nadeelig saldo van f 11.576,65, kapitaaldienst batig saldo van f 1812,96. Goedgevonden werd het winstsaldo G.E.B. in de gemeentekas te storten om dan naar het G.G.B. over te brengen. Een en ander werd op bovenstaande cijfers vast gesteld. De rapporteur, de heer Kaandorp, sprka nog een woord van hulde aan den secretaris-ontvanger. De Voorzitter voegde er nog een woord van dank bij aan het adres van de overige ambtenaren, voorts aan den heer Kaandorp en de commissie van on derzoek. De borgtocht voor den gemeente-ont vanger. B. en W. stellen voor de te stellen borgtocht voor den gemeente-ontvanger met ingang van 1 Septem ber a.s. te bepalen op f 12000.en een besluit vast te stellen, waarbij de zekerheid wordt gesteld door hypothecair verband op onroerende goederen. De heer Schermer kon mededeelcn, dat er een zeer ruime overwaarde komt. Wat betreft het hypothecair verband oordeelde de heer Winder het een vreemde zaak, je geeft je goedkeuring, zonder dat je er iets van af weet; spr. weet er geen sikkepit van. De heer Schermer deelde mede, dat in aanmerking genomen de lage landprijs, de hypothecaire vorde ring volkomen gedekt was. Ook de heer Bijl oordeelde, dal er geen last was. De Voorzitter zeide, dat de volgende week bij de beëediging gelegenheid bestond inzage van de goe deren te krijgen. Het voorstel van B. en W. werd hierna z. h. s. aangenomen. Instructie secretaris. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Septem ber 1936 een instructie voor den gemeentesecretaris vast te stellen, onder intrekking met gelijken datum van de instructie vastgesteld bij raadsbesluit van 19 Sept. 1900. Aldus besloten. De heer Bijl informeerde naar de bepaling inza ke de verhouding van den secretaris tot andere winstgevende betrekkingen: spr. dacht dat de in structie daarmede was aangevuld. De Voorzitter antwoordde, dat deze materie ge regeld wordt bij de verordening voor de gemeente ambtenaren. Administrateur Vleeschkeuringsdienst. De door B. en W. gemaakte voordracht tot benoe ming van 'n administrateur van den Gemeenschap- pelijken Vleeschkeuringsdienst kring Schoorl luidt als volgt: 1. C. J. van Wijk, ambtenaar ter secretarie, 2. W. K. Belonje, ambtenaar ter secretarie. Zij stellen bovendien voor de wedde van den admi nistrateur te bepalen op f 250 en de hulpadministra teurs, zijnde de secretarissen te Koedijk en Warmen- huizen, een vergoeding toe te kennen van f 50 per jaar. Benoemd met 6 van de 7 stemmen werd de heer Van Wijk. De Voorzitter sprak de hoop uit. dat Van Wijk z'n werk loffelijk zal verrichten en prettig zal sa menwerken. Goedgekeurd worden de voorstellen inzake de wed den van den administrateur en hulpadministrateurs. Secretaris commissie van Bijstand van de Lichtbedrijven. Met ingang van 1 Sept. 1936 hebben B. en W. over eenkomstig het advies van de betrokken commissie, den ambtenaar ter secretarie, C. J. van Wijk, als secretaris van de commissie van bijstand van de electriciteits- en gasbedrijven aangewezen. Zij stellen voor de belooning te bepalen op f 100 per jaar. Den heer Duin valt het op, dat dit een ander be sluit is, dan genomen werd in de vorige comitéver gadering. De heer Bijl zegt, dat volgens art. 7 iemand van het secretarie benoemd moest worden. De heer Schermer constateert dat de voorstellen in B. en W. aldus zijn geformuleerd, maar spr.houdt. er een andere meening op na. De vergaderingen hebben steeds plaats onder secretarie-tijd. Spr. zou het juister vinden, wanneer niet het salaris door do bedrijven werd betaald, maar opgenomen werd in de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie en secretaris. Overigens oordeelt spr. f 100 hoog, men heeft een gemakkelijke taak als secretaris; f 50 is meer dan voldoende. Voor 12 vergaderingen betee- kent f 100 ruim f 8 per keer. De heer Blom zegt, dat deze kwestie ook bespro ken is in de G.E.C. en daar had men het nog over f 75. Om nu te zeggen, het wordt zooveel per keer, dat is niet juist, het is een secretarisbaantje met 'n zekere verantwoording. Het bedrag der vergoeding is met 1/3 verminderd en dat is niet weinig. Naar spr.'s meening is f 100 niet te hoog. Toen een salaris van f 150 werd gege ven, was de heer Schermer er ook bij en toen was het ook niet te hoog. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. als volgt de verdeeling van de vergoeding gedacht hadden: f 75 uit G.E.B. en f 25 uit G.G.B. In 1942 toch gaat het G.E.B. over aan de provincie en blijft het gasbedrijf over. De heer Schermer antwoordt den heer Blom niet van inzicht veranderd te zijn. Maar men moet nu eenmaal eens zwichten voor de meerderheid. Spr. heeft dit nooit een juist systeem kunnen vinden. Dat bijbaantjes bedacht moeten worden, vindt spr. niet den juisten weg. Het voorstel van B en W. werd tenslotte met al- gemeene stemmen aangenomen. Pensioengrondslagen Secretaris-Ontvanger. Door B. en W. wordt voorgesteld om de pensioen grondslagen van den nieuwbenoemden secretaris ontvanger vast te stellen op onderscheidenlijk f2650 en f 625. De benoemde heeft reeds 8 jaren boven den 23-jarigen leeftijd in overheidsdienst- doorgebracht. De heer Duin vraagt naar het aanvangsalaris van den Secretaris. Hem wordt medegedeeld, dat dit f2150 bedraagt. Regeling van jaarwedden. B. en W. stellen aan den raad voor, ingaande 1 September a.s. de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie te bepalen op f 1000 per jaar, te vermeer deren met 3 éénjaarlijksche verhoogingen ad f 100; van den leerling-ambtenaar ter secretarie te bepalen op f 410 per jaar; en voor diploma A gemeente-admi nistratie een toelage te verleenen van f100 per jaar. De ambtenaar ter secretaris zal dan 1 Sept. a.s. aan spraak hebben op een salaris van f1200 per jaar. De heer Gutter zegt, dat het salaris van den amb- lenaar voorheen f1600—f 1800 was. Wat is de reden dat het nu zoo is verlaagd? De Voorzitter zegt, dat de wedde minimum al is door de bijbetrekkingen f 1350 (waar dan af gaat de pensioenaftrek). De heer Duin constateert dat er nu één volwaardig ambtenaar minder is. Er komt te kort volk op de secretarie en te veel werk. Het werk, dat voor den Vleeschkeuringsdienst moet worden verricht, kan niet op de secretarie en zal dus thuis gedaan moeten worden en dan is f 1000 te kort. Uit zijn benoeming blijkt, dat men Van Wijk als een goed ambtenaar beschouwt, het loon moet dus ook volwaardig zijn. De heer Blom is het eens met den heer Duin: de bijbaantjes moeten thuis gebeuren. Spr. zou willen voorstellen dit salaris te stellen op f 1600—f 1800. De heer Bijl zegt dat gesproken wordt over f 1000. Over 6 weken is dat echter al f 1300. Plus bijbaantjes f 1650 en wanneer een diploma wordt behaald, komt het totale bedrag op f 1750. De vergaderingen zijn in secretarie-tijd. De heer Gutter is voor een behoorlijk salaris; dit is geen salaris voor een len ambtenaar. De Voorzitter merkt op, dat steeds op bezuiniging wordt aangedrongen. Tegenwoordig wordt, de opvat ting gehuldigd, dat nu er andere tijden zijn, ieder een gekort wordt op het salaris. De heer Winder herinnert eraan, dat men hier de bekende 5 pet. verlaging (B. S. en O.) niet wilde toestaan. De heer Blom: 1 persoon moet het gelag van de be zuiniging betalen. De heer Schermer voelt in het algemeen voor een goed salaris en spr. voelt ook voor de redenaties van deze heeren. Spr. stelt voor de bijbaantjes in oogen- schouw genomen, de wedde vast te stellen op f1200 —f1500. De heer Gutter begrijpt niet, dat B. en W. niet direct een behoorlijk salaris noemen. Een voorstel van f 10000 noemt spr. een schandaal. De heer Blom zegt dat een geheel ander geluid vernomen wordt, dan met de 5 pet. verlaging. De heer Blom stelt voor het salaris vast te stel len op f 1600—f 1800. De Voorzitter: Dan komt het hooger! Tenslotte wordt een voorstel van den heer Duin aangenomen om de jaarwedde te bepa len op f1500—f1700 met 2 tweejaarlijksche verhoogingen, plus f 100 voor diploma; een en ander met algemeene stemmen. De andere voorstellen worden ook z. h. s. aange nomen. Aan de orde was nu Beeëdiging van den Secretaris. De Secretaris legde daartoe de vcrcischte ecden af. De Voorzitter wenschte den Secretaris geluk. Spr. weet, dat de zoo juist afgelegde eed geen bloote eed is geweest. Spr. wenscht. dat de Secretaris Schoorl zal liehebben, gelijk hij het zelf heeft lief gekregen en spreekt den wcnsch uit, dat de nieuw benoemde met voldoening voor zich zelf en ook voor de ge meente werkzaam mag zijn. Hij mag zich gelukkig prijzen, met het groote vertrouwen, dat men hem heeft geschonken. Spr. twijfelt er niet aan of de heer Belonje zal zijn beste krachten geven. Trouwens het secretarisschap is lang geen sinécure; het verlangt den vollen mensch. Moge er een tijd komen van nauwe samenwerking en een goeden tijd. De heer Belonje dankte voor deze woorden. Spr. vertrouwde erop als secretaris op zijn plaats te zijn en aanvaardde zijn taak met liefde. Spr. wees er op, hoe men sinds 1930 steeds rekening had te houden met veranderde voorschriften, vooral op het gebied der werkloosheidszorg. Het komt er maar op aan, hoe B. en W. worden voorgeleid door den Secretaris. Deze taak geeft wel veel arbeid, maar het doet de gemeente goed ken nen en met veel menschen omgaan. Ik hoop, zeide spr., steeds van juiste voorlichting te kunnen blij ven dienen. Ik dank den raad voor mijne benoeming met algemeene stemmen en hoop in de toekomst dat vertrouwen volkomen waardig te zijn. De rondvraag. De verlaging van de huurtoeslag. Een motie. De heer Blom vestigde de aandacht op de voorge nomen verlaging van den huurtoeslag, n.1. van 2/3 op 1/3 dus een verlaging van de helft. De steun is in die mate dat een gezin er niet van komen kan. Met deze verlaging, die neerkomt op f 1 per gezin kunnen wij dan ook niet instemmen en spr. stelde voor een motie aan den minister van Soc. Zaken te richten, wat werd goedgevonden. Deze motie was ongeveer van den volgenden inhoud: UIT ONZE OOST. Teleurstelling over het feit dat geen nieuwe kruiser op stapel gezet wordt Aneta seint uit Batavia: Onder den titel ,.Berg en Muis" wijdt het „Bat. Nieuwsblad" een hoofdar tikel aan de voorstellen der regeering inzake de Indische defensie.' Het blad noemt de voorstellen „zeer teleurstellend" ten aanzien van de vlootuitbreiding, en wijst er op, dat, indien thans geen nieuwen kruiser op stapel wordt gezet, het dan uitgesloten is dat wij in 1940 drie volwaardige kruisers hebben. Het blad besluit met te zeggen dat dit voorstel is een proeve van schipperen in plaats van navigeeren. De „Java-Bode" wijst er ironisch op dat het der mate rustig is op aarde, dat haast maken met uit breiding en vernieuwing van de vloot onredelijk is. Het „Nieuws van den Dag" noemt de beslissing een bittere teleurstelling, die de geest bij de marine deprimeert. Het. blad wijst er op dat de „Java" en de „Sumatra" in 1940 moeten worden vervangen, zoodat thans de eerste kruiser voor die vervanging op stapel moet worden gezet, teneinde achteruitgang te voorkomen. VAN NATIONAAL-CHRISTELIJKE ZIJDE IN ROEMENIË. Boekarest: Octava Goga, de leider van de nationaal-christelijke partij „Hakenkruis", die van Berlijn is teruggekeerd, waar hij een onderhoud had met Adolf Hitier, Goering en Goebbels, verklaarde in een interview met de „Curentul", dat de Duitsche politieke wereld zich alleen bezig houdt met het bolsjewistische gevaar.'Hij is van oordeel, dat een conflict tusschen het nationaal-socialisme en het Mos kouisme onvermijdelijk is. Duitschland is een voor vechter voor een internationale solidariteit tegen het communisme en is bereid in het strijdperk te treden om het te bestrijden. Tenslotte verklaarde Goga nog het Derde Rijk te bewonderen. MRS. ATKINSON WEER VRIJGELATEN. Ostrow, 26 Aug. Naar de „New York Herald Tri bune" bericht is de Amerikaansche afgevaardigde van het congres van academisch gevormde vrouwen,- die Dinsdag in Polen tot een jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, aangezien zij in het bezit was van een cheque, welke zij niet had aangegeven, weer in vrijheid gesteld. Haar pas wordt evenwel nog door de politie gehouden. Mrs. Atkinson is met haar zoon en dochter weer naar Warschau teruggekeerd. De raad van de gemeente Schoorl, gezien dc wijzigingen in de steunmaatregelen en dat som mige wijzigingen verslechteringen beteekenen, gezien den reeds minimalen steun, verzoekt den minister die maatregelen te nemen, die de ver slechteringen ongedaan maken. Goedgevonden wordt deze motie te versturen. De Voorzitter betwijfelt of zij resultaat zal hebben. Spr. laat den Secretaris een overzicht geven van den stand van de Werkloosheidszorg in deze ge meente. Hieruit blijkt dat over 1936 alle kosten van werk loosheidszorg zijn geraamd op f 38000 en wel f 33000 voor werkverschaffing en f 5000 voor steunverlee- ning. In Oct.. 1935 werd de ontwerp-begrooting inge zonden; in November begon de verplichtte roulee ring, terwijl in December de ontwerp-begrooting te rug kwam. Aan de f 38000 was niet getornd. De ra ming van 1935 was reeds overschreden. Voor 1 Janu ari moest worden beslist op welke raming werd aan gehouden en werd f 38.000 aan de veiligen kant ge acht. In Maart 1936 kwam de begrooting terug met de mededeeling dat geen verhooging van het bedrag kon worden toegestaan. In Juni bleek een verhoo ging met f 4000, noodzakelijk. Soc. Zaken werd er mee in kennis gesteld, hoe men de werkloosheids zaken, rouleering e.d. hier had geregeld en nu heeft een ambtenaar uitgerekend, dat vastgehouden aan een bedrag van f 38000 in het laatste kwar taal van 1936 slechts 50 man in de werkverschaffing kan werken, inplaats van 75. Wanneer dus aan de 38000 gulden wordt vastgehouden, dan zal een straf fe rouleering het gevolg moeten zijn. De heer Blom stelt vast, dat elke bezuiniging het eorst op de werkloozen drukt. De Voorzitter zegt, dat er vele kleine luiden zijn, die veel belasting moeten betalen; ook zij maken een slechten tijd door. De heer Blom zegt, dat zijn partij er juist zoo over denkt. De Voorzitter wil in navolging van een anderen burgemeester liever geen 2e kamertje spelen. Hem wordt tegengeworpen dat er ook nog andere burge meesters zijn; de heer Winder zegt, dat anderen geen genoegen namen met de verslechteringen in de steunmaatregelen. De Muziektent. De heer Kaandorp vraagt hoe het staat met de plannen voor een muziektent. De Voorzitter meent te weten, dat de muziekver- eeniging liever eerst pauken kocht. Wil men echter aan de tent beginnen, dan stuurt men ons maar be richt. Overigens heeft men wel werkobjecten in petto. De scheidende Secretaris. Het is den heer Duin niet meegevallen, dat de Voorzitter geen woorden van dank richtte tot dén scheidenden Secretaris. Den Voorzitter is het om in dezelfde termen te blijven niet meegevallen van den scheidenden Secretaris, dat hij niet aanwezig was, door spr. wordt er daarom geen prijs op gesteld iets te zeggen. De molen. De heer Duin vraagt eenige inlichtingen omtrent de verhuring van de molen; er worden gegadigden opgeroepen, heeft spr. wel gezien. De heer Schermer licht den heer Duin uitvoerig in. Het wordt het beste geoordeeld de molen aan een scharrelaar te verhuren. Van een vreemdeling weet men niet vooruit, of hij zijn brood zal kunnen ver dienen; 6 aanvragen zijn nu binnengekomen, 1 er van leek spr. buitengewoon goed. Men kan straks beter kosten voor zijn rekening nemen als men weet hoe het bedrijf werkt. De heer Duin zou de molen als een monument wil len beschouwen, en hem doen laten draaien door den ouden molenaar. Er is z.i. geen brood in te verdie nen, ook voor een scharrelaar niet. De heer Schermer zei, dat het maar geprobeerd wordt; men neemt slechts de lage huur voor zijn rekening. Als de molen niet draait, rust alles op één punt en is verzakking het gevolg. Hierna volgde sluiting. bij Hooidpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. Refreinzanger gearresteerd Wegens oplichting. Hij had n.1. ook aandeel in een zwendelbank. Hilversum. De bekende refrein-zanger J. M., wo- nénde te Hilversum is door de politie gearresteerd wegens oplichting. M. had zich in samenwerking met een reeds eerder gearresteerden persoon, een te Amersfoort wonenden Italiaan, een zwendelbank te Amsterdam en Amersfoort gedreven onder den naam „Nederlandsche Crediet- en Geldverschaffingsbank". Eenige personen hadden bedragen gestort in de verwachting een flinke som gelds te kunnen leenen. Een gedupeerde te Diemen deed het eerst aangifte, waarna de politie in deze plaats in samenwerking met de Amsterdamsche een onderzoek instelde. Dit heeft tenslotte geleid tot de arrestatie van M. De zanger is gisteren door den officier van justitie te Amsterdam verhoord, waarna hij in arrest is ge steld. MISGESTAPT. Schilder van een ladder gevallen. 's-G ra venhage: Gistermiddag omstreeks half twee is de 33-jarige schilder J. van D., wonende aan den Marktweg te Den Haag, bij werkzaamheden aan een perceel op de van Boelzelaerlaan van een lad der gevallen. Hij werd opgenomen met een gecompli ceerde beenbreuk, en is naar het Roode Kruis-zieken- huis vervoerd. Het ongeluk kwam vermoedelijk, door dat van D. van het balcon op de le étage op den ladder wilde stappen, en hierbij is misgestapt. 472e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3e klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 26 Augustus Hooge Prijzen 25000.— 9975 5000.— 6443 4002107 100.— 3885 Prijzen van f 45. 197 227 327 357 555 1565 1599 1609 1669 1927 1968 2075 2565 2704 2799 3204 3836 3921 3926 4220 4350 4463 4510 4647 4658 4749 4793 4983 5014 5027 5676 5758 5834 6490 6723 6880 7089 7098 7125 7805 8051 8321 8514 8671 9236 9246 9494 9549 9583 9938 10116 10753 11028 11189 11531 11786 11886 12466 12599 12627 12849 12881 13091 13223 13735 13791 14010 14043 14251 15080 15277 15596 15997 16176 16177 16309 16795 16952 17401 17520 17587 17772 17837 18097 18503 18555 18800 18921 19407 19634 19791 19911 20179 20632 20669 20896 Verbet. 3e klas, 2e lijst; 9163 m. z. 9136; 11165 ontbreekt.

Schager Courant | 1936 | | pagina 8