Bezoek van Mussolini aan Hitier? Uit onze omgeving. Schatzoekers Tragisch ongeval Predikbeurten. Marktberichten. Belastingverhooging in Duitschland N 1 EU WE N IE D 0 RP LANGEN DIJK DE SOORTEN KOOL, DIE WEINIG LAST VAN DRAAIHARTIGHEID HADDEN Is er een tijd geweest, dat gevreesd werd dat de draaihartigheid in de verschillende kool soorten weer groote verwoestingen zou aanrich ten, het blijkt nu, dat de Deensche witte en voor al de gele kool er vrii goed zijn afgekomen. Dit verschijnsel is meermalen voorgekomen n.1. dat de kool na de eerste verschijnselen er nog bo venop komt. Men deelde ons mee, dat de stand van de gele kool over 't geheel genomen goed is, die van de Deensche witte iets minder Roode kool, die echter maar weinig in het Ambacht is uitgeplant, heeft sterk van de draaihartigheid te lijden. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE NIEUWE OVERHAAL. Met de werkzaamheden aan den Overhaal uit den Hugow;aardpolder naar de Broeker-veiling maakt men goede vorderingen. Behalve dat de glooiing uit en naar den polder flink vordert, zijn er in het kanaal reeds een groot aantal palen aangebracht, op de plaats waarvan, naar men ons meedeelde later een betonnen afschei ding zal worden aangebracht. Uit een en ander blijkt reeds, dat de nieuwe overhaal beter aan zijn doei zal beantwoorden dan de oude. Postduivenvereeniging „De Meteoor", WarmenhuizenNoordscharwoude. Bovengenoemde vereeniging hield een welvlucht met jonge duiven vanaf Quivrain, afstand 270 K.M. De duiven werden om 7.30 uur losgelaten met een N.N.West. wind. De aankomst was als volgt: 1. P. J. Pronk 11 uur 56 min. 24 sec.; 2. J. Deutekom ■12.6.17; 3. P. J. Pronk 12.8.54; 4. H. Bouwens 12.13.20; 5. G. Se venhuizen 12.18,40; Dè behaalde punten voor het kampioenschap wa ren: 1 G. Sevenhuiaen 2365 punten; 2. J. Deutekom 2262 punten; 3. P. .T. PFonk 1806 punten; 4. H. Bou wens 1374 punten; 5. C. Keetnan 560 punten; 6. S. Kuilboer 325 punten. Aanbesteding. Alhier werd voor rekening van de N.V. VEKA (Veerman en Kaper)- aanbesteed het bouwen van een bewaarplaats voor fruit op het bedrijf van ge- noemde. N.V. bij het Noordscharwouder station. Laagste inschrijver was de heer J. Valkonet te Oudkarspel voor f2600. Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund. Het beteft hier een bijzondere aanbesteding, daar hier in deze omgeving een dergelijke bewaarplaats voor fruit nog nergens in bedrijf is. In de Betuwe zijn dergelijke inrichtingen wel meer in gebruik, doch deze, welke door den bouwkundige, den heer J. M. de Jong te Broek op Langendijk is ontwor pen, is, vergeleken bij die in de Betuwe, nog weer meer modern. Men begint alzoo hoe langer hoe. meer zorg aan het fruit te besteden. Ook daarbij is het, evenals bij de andere producten, zorgen voor eerste klas waar. Uitverkoop. Hoewel de tijd van de uitverkoopen, de wette lijk geoorloofde althans, voorbij is, heeft hier op de Spoorstraat toch nog een uitverkoop plaats gevon den en wel op een handige manier. Een koopman in manufacturen had zijn koffer op de kant van den weg staan. Toen hij deze wilde pakken, gleed de koffer met inhoud echter in het water. Het gelukfe den man de koffer weer spoedig op den kant te krijgen, maar het kon toch niet verhinderd worden, dat de inhoud „waterschade" had opgeloopen. Er was evenwel al spoedig heel wat belangstel ling voor deze gebeurtenis; verscheidene huismoe ders kwamen eens kijken naar de gedoopte waren. Al spoedig werden zaken gedaan en heeft de koop man een hoeveelheid manufacturen verkocht, zoo als hij zeker niet veel op een dag zal verkoopen. Of hij moet er natuurlijk een gewoonte van maken, zijn koffer in het water te schuiven. W I E R I N G E N Wielerbaan. Blijkens een in dit blad voorkomende advertentie, zullen op a.s. Zondagavond wedstrijden op de ver lichte wielerbaan worden gehouden. Volgens het programma zullen het spannende wed strijden worden. Hollend paard. J.l. Vrijdagmiddag geraakte een paard van mej. wed. Maarschalk, hetwelk bij den smid beslagen moest worden, op hol, echter gelukkig zonder voer tuig achter zich. Het beest holde door de drukke Hoofdstraat, Kerk plein, zoo naar den Slingerweg en vandaar den Hoofweg, richting Oosterland op, waar het dier kon worden gegrepen. De tuigen bleken flink beschadigd. Gelukkig werd geen ander letsel veroorzaakt. Een en ander had begrijpelijk veel publieke belangstelling. ANNA PAULOWNA Het is het voornemen van mevr. de wed. Van Gijn- Kaan, voor haar een woning te doen bouwen in „het Bosch je" aan de Kleine Sluis. Burgemeester afwezig. Burgemeester Lovink, die op doktersadvies met ver lof naar het buitenland is vertrokken, zal tot 16 Sep tember afwezig zijn. Geen kinderaubaude. In verband met de afwezigheid van den burge meester, vervalt dit jaar bij de viering van het Ko- ninginnefeest de aubade der schoolkinderen voor de ambtswoning van het hoofd der gemeente. Des morgens worden nu alleen kinderspelen ge houden, die in Breezand worden voorafgegaan door een rondwandeling der deelnemende kinderen, met muziek van „Concordia". In Breezand zijn 's middags voorts volksspelen, 's avonds is er een concert te geven door de vereeni- gingen Soli Deo Gloria en Concordia, terwijl het feest als gewoonlijk besloten wordt met vuurwerk. De heer 'L. Sinke slaagde voor de acte Engelsch 1. o. De heer D. Lemstra had in zijn serie loten het nummer waarop f25.000 viel. Hij had het twintig ste lot verkocht aan een Breezander, die het geld heel, heel erg best gebruiken kon en wien dan ook bij het hooren van de gelukkige tijding de vreugdetranen in de oogen sprongen. Schutkermis. Een aantal kramen ïs reeds gearriveerd om mede luister bij te zetten aan de festiviteit. Een en ander geeft reeds een gezelligen indruk. Gedurende drie dagen is in de Prins Maurits gele genheid tot dansen. Terwijl bij den heer Kossen al leen Zondag gelegenheid zal zijn tot dansen, op eer ste klas muziek van Gebrs. Van Meurs. Des middags geheel vrij entree, terwijl des avonds slechts een entree zal worden geheven van 25 cent. (Zie verder advertenties.) OUDE NIED0RP 'T VELD. Melkcuarsus L.T.B. Bij het gehouden examen voor den melkcursus slaagden de heeren J. Keesom met YlVA punt voor d, e en f, 113 punten; A. v. d. Stoop met 164H pt., alsvoren 109, A. Wijnker Dzn. 164V2 pt-. alsvoren 108; And. Dekker Pzn., 155% Pt-> alsvoren 104. De cursus werd gegeven door den heer Th. Schip per van Spanbroek en werd gehouden op de boerde rij van den heer W. J. Keesom te Nieuwe Niedorp. De examencommissie bestond uit de heeren Dr. Scheij, Koster en Van Kampen. S G H 0 0 R L Verloting V.V.V. Groet Camperduin. De trekking der jubileumverloting der V.V.V. Groet Camperduin heeft op 28 dezer plaats gehad. De eer ste 6 hoofdprijzen zijn gevallen resp. op 614, 1757, 331, 641, 1751 en 160. Bectificatie. In het verslag autotocht ouden van dagen staat dat de voorzitter door de commissie met een medail le werd versierd. Dit moet zijn door de oudjes. De heer J. Krijgsman heeft hem namens alle ouden van dagen overgedragen. Z I J P E Op zoek naar een fabuleuze goudmijn. Rio de Janeiro (Brazilië). Sedert een maand trekken in Matto Grosso dertig Braziliaansche avonturiers op zoek naar een fabuleuze goudmijn, die in een geheimzinnig woud zou zijn verborgen. Zij staan onder leiding van Jose Morbeck, die al dertig jaar op zoek is naar goud en diamanten in de wilde gebieden van Matto Grosso. De goudzoekers zijn thans aangekomen in de streek van de Bororo Indianen, aan gene zijde van den Rio Gargas, die al 17 jaar lang S0.000 diamantzoekers aan het werk houdt. De streek waar zij nu zijn is nog slechts zeer wei nig bekend. DE BEDOELING ZOU ZIJN OM IN HET CENTRUM VAN EUROPA 'N ANTI-BOLSJEWISTISCHE STA- TENGROEP TE VORMEN. Berlijn In zekere politieke Duitsche en buitenlandsche kringen doet het gerucht de ronde, dat wij onder voorbehoud vermelden, dat Mussolini in de tweede helft van Sep tember een bezoek zou kunnen brengen aan Hitier. Men verzekert, dat dit bezoek onder werp van de besprekingen tusschen Horthy en Hitier zou hebben uitgemaakt. Mussolini zou per vliegtuig komen en landen op het vliegveld, dat men te Berchtesgaden bezig is aan te leggen voor Hit Ier. In dezelfde kringen hecht men aan dit eventueele bezoek van Mussolini groot poli tiek belang. Mussolini zou dit bezoek als tegenbezoek- brengen voor dat wat Hitier in Venetië hem gebracht heeft, in den zomer van 1933. De duce zou van de gelegenheid gebruik maken persoonlijk zijn dank baarheid te uiten voor de houding, die Duitschland tijdens de sancties heeft aangenomen. De Duitsch-Oostenrijkscho verzoening van 11 Juli heeft het bewijs geleverd, dat de Duitsche en Ita- liaansche politiek op het oogen'blik niet meer met elkaar in botsing komen ten aanzien van de Oostenrijksche en Midden-Europccsche kwestie. Boven dien gelooven sommige waarnemers dat Duitsch land en Italië in het centrum van Europa een anti- bolsjewistische statengroep pogen te vormen. De ge beurtenissen in Spanje, zoo zeggen zij, zouden deze evolutie hebben versneld. Een accoord zou onder oogen worden gezien, dat behalve Italië en Duitsch land de volgende landen zou omvatten: Polen, Oostenrijk, Hongarije en misschien Bulgarije. Bij de familie B., wonende aan den Koppelweg te Zeist, was het eenjarig jongste kind gistermiddag op een bovenkamer te rusten gelegd. Toen een logé eens ging kijken of het kind wakker was, zag deze, dat het kind met zijn truitje aan een haak van het ledikant, hing. Dadelijk waarschuwde zij de moeder, die tot. haar groote ontzetting geen levensgeesten bij het kind meer kon bespeuren. Een terstond ontboden geneesheer heeft slechts den dood kunnen constateeren. Het kind is vermoedelijk in zijn bedje gaan staan, is toen gevallen en niet het truitje blijven hangen, waarbij de keel van het kind is dichtgesnoerd. PLATINA-KLOMP VAN 2345 GRAM. Sverdlowsk (Rusland): Aan den rechteroever van de rivier Iss, is een platinaklomp van 2345 grartf gevonden. DE SNELLE QUEEN MARY. Civerpool: De Cunard White Star Line deelf officieel mede, dat de Queen Mary van Donderdag middag 12 uur tot Vrijdagmiddag 12 uur 703 mijlen! heeft afgelegd, d. i. een gemiddelde uursnelheid vaq 30.57 knoopen. In totaal waren toen afgelegd 1283 mijl, d.w.z. daÖ de Queen Mary tot dan toe gemiddeld 30.37 mijl pe^ uur heeft geloopen. MEISJE DOOR EEN HOND AANGEVALLEN. Amsterdam: Gisteravond tegen zes uur werel in een woning in de Heemstede-straat een 6-jarig meisje plotseling aangevallen door een eigen hond, die reeds geruimen tijd in het gezin vertoefde. Het meisje werd zoodanig toegetakeld, dat het met vrij ernstige verwondingen aan hals en kin naar het Wil- helminagasthuis moest worden overgebracht. TROTSKY WORDT GEÏNTERNEERD. De Noorsche minister van justitie deelt mede, 'daï de Noorsche regeering besloten heeft Trotsky en zijn echtgenoote te interneeren, nadat Trotsky gister ochtend in een bespreking nadrukkelijk had gewei- gerd de voorwaarden, welke hem werden gesteld voor verder verblijf in Noorwegen, zich niet meef in te laten met politiek, te aanvaarden. De beide secretarissen van Trotsky zullen wordetB uitgewezen. i AANBESTEDINGSNIEUWS. Vrijdag werd te Utrecht in het vergaderlokaal van de Oosterkerk door het bestuur v. de Gereformeerde kerk te Utrecht aanbesteed het bouwen van eeni kerkgebouw met toren, vergaderlokalen en koster» woning te Maartensdijk. Hoogste inschrijver M. Koe kens te Arnhem voor f 62800. Laagste inschrijver J< Leegwater te Heerhugowaard voor f 54460. GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Johannes Pieter Vogelzang, oud 23 jaren, brandstofhandelaar, wonende te Zijpe, eni Christina Molenaar, oud 25 jaren, zonder beroep* wonende te Schagen. POLITIE. I Verloren: een portemonnaie met rijwielplaatje, eeni pakje ajourwerk. ZONDAG 30 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Wieringermeer: geen opgave. Groet, voorrn. 10.30 uur, Ds. Boeke. Schoorl, voorm. 9 uur, Ds. Boeke. Jeugddienst, Warmenhuizen, voorm. 10.30 uur, Ds. Molenaar. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar, (Geesterweg la), voorm. 10.15 uur ei$ 's av. 7.30 uur, Ds. Ruijs. NED. HERV. EVANGELISATIE. Wieringerwerf, 10 uur, Ds. K. O. Finkensieper van Oosthem. Middenmeer 2.30 uur, Ds. Finkensieper. H. Avond-» maal. GEREF. KERK. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Leesdienst. Slootdorp, nam. 3 uur, Ds. C. v. d. Vliet. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Ds. V. d. Vliet. Middenmeer, nam. 3 uur Leesdienst. Wieringerwerf, voorm. 9-30 uur, Leesdienst. Wieringerwerf, nam. 7 uur, Ds. v. d. Vliet. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Augustus. Schotsclie muizen 1.201.80, grooten 1.802.1Ö, eigenheimers 2.10, bl. dito 1.602.20, uilen 11.60, drielingen 0.901.20, gele nep 3.30—3.40, drielingen 1.50—1.60, zilvemep 2.504.50, peen 0.60—1.60, idem kleine peen f 2, spercieboonen 3—6.10. 3300 Kg. spercieboonen f 36.10, 400 Kg. snijboonen f 3—6.50, 1825 Kg. kroten f 1.30—1.80, 24000 Kg. roode kool f 1—1.60, 65000 Kg. witte kool f 0.80—1.10, 15000 Kg. gele kool f 11.30, 1200 stuks bloemkool f 3.60— 4.80, 2e s. f 1.50, 1500 Kg. tomaten A f 33.10, B f 3.2Q C f 3, CC f 2, LEEUWARDEN. 28 Augustus 1936. Binnenlandsche granen. Gerst zomer puike f O— 6.35. gerst winter puike f66.15, haver witte puike f66.40, groene kleine kook f7—9. Buitenl. granen? Gele laplatamais disp. 133 boordvrij Leeuwarden, id. 126 boordvrij Rotterdam, Laplata gerst disp. 137 boordvrij Leeuwarden; Russische gerst disp. 129 boordvrij Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 8 boordvrij Leeuwarden, idem 7.35 boordvrij Rotter» dam, idem merk S-.K. disp. 7.50 boordvrij R'dam. WINKEL, 28 Augustus 1936. Appelen f2—8, peren f2—9, pruimen f 4—12, to maten f34. augurken f2—8, slaboonen f 1.50—2, snijboonen f2—6, aardappelen f 1—1.20, alles per 100 pond. Bloemkool f5—6. andijvie 60—70 ct., meloenen f 320, komkommers f 12, wortelen f 34, p. 100 st« In het Provinciale Gou vernementsgebouw te Zwolle vond Vrijdag de conferentie plaats tus schen den minister van Sociale Zaken, Mr. Slin- genberg en de wethou ders der groote gemeen ten, in verband met de regeeringscirculaire omtrent de wijzigingen in de steunverleening. Tijdens de conferentie. Tweede van rechts mi nister Slingenberg. ST. MAARTENSBRUG. Donderdag 27 Aug. hield de bond van B. e. a. Pl.l.vr. haar jaarvergadering in café Kossen, 's avonds 8 uur. Voorzitter opende de vergadering met een woord van. welkom aan de leden en zegt dat het bestuur deze keer voor afwisseling den heer Leeuwen van St. Maartensbrug heeft gevraagd om wat te vertellen over bloemen en planten. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd volgt het jaarverslag. Hieruit blijkt dat de vereeni ging begonnen met 39, thans 72 leden telt. In den afgeloopen winter zijn 5 lezingen en in Maart enMei een excursie gehouden. Nadat door voorz. wat mededeelingen zijn gedaan, is als punt 4 van de agenda, de beurt gekomen aan den heer Leeuwen, welke door voorzitter hartelijk welkom wordt geheeten. De heer Leuwen weet. dan de dames heel wat te vertellen, in hoofdzaak over cactussen en vetplanten. Hierna wordt door den heer Leeuwen aan liefheb bers een cactus aangeboden, door hem zelf gekweekt van zaad. Dankbaar wordt hier gebruik van gemaakt Daarna pauze. Na de pauze is er bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftr. waren mevr. Zeeman—Klerk, secr., en mevr. van LoenenKlaus, vice-voorz. Beide da mes stellen zich niet herkiesbaar. Na twee maal te hebben gestemd worden gekozen mèvr. van der BaanNieuwenliuizen en mevr. de GraafBrouwer, welke de benoeming aannemen. Na de rondvraag volgde sluiting. Alvorens Voorzitster hiertoe overgaat, wil ze een hartelijk woord van dank brengen aan Mevr. Zee man en aan Mevr. van Loenen voor hetgeen zij voor de vereeniging deden. Verder wekt Voorz. de leden op om nieuwe leden te winnen, daar het nu de tijd is en sluit ze de vergadering met een woord van dank aan allen voor de opkomst en aandacht. Belasting op handelslichamen met 50 pro cent verhoogd. Berlijn: De rijksregeering heeft een wet aan genomen waarbij de belasting op handelslichamen voor 1936 met een vierde en vanaf 1937 met. 50 procent van het tegenwoordige tarief wordt verhoogd. Deze belasting wordt geheven van het inkomen der „ka pitaalmaatschappijen", persoonlijke vereenigingen en vermogens, in het bijzonder van naamlooze vennoot schappen en maatschappijen m.b.h. De malversaties van den notarisklerk te Princenhage Reeds jarenlang groote bedragen door mid del van valsche hypotheek-acten verkregen. De malversaties op het kantoor van den notaris E. te Princewhage, blijken een veel ernstiger karakter te dragen dan aanvankelijk gedacht werd. Meende nnen aan het begin van de week, dat de fraude zich zou bepalen tot de 10.000 gulden, welke de notaris in drie dagen aan gedupeerden had uitbetaald, ach teraf is gebleken, dat de notarisklerk van G., die de malversaties pleegde, daarjnede reeds jarenlang be zig is geweest. Vrijwel dagelijks melden zich nog menschen met valsche hypotheekacten. De bedragen varieeren tot dusver van 1000 tot 11.000 gulden. Waar van G. steeds de hypotheekrente aan houders van valsche hypotheekacten overmaakte, kreeg tot dusver niemand argwaan. Echter moest hij, om aan al zijn verplichtingen, die steeds zwaarder werden, te voldoen, weer komen :ot het opmaken van nieuwe valsche hypotheekacten Hij kon dat doen, omdat hij te Princenhage een groot vertrouwen genoot. Verschillende menschien .lieten de afdoening van hun zaken geheel aan hem over. Hij was reeds 17 jaar op het kantoor van no taris E. werkzaam, ook reeds, toen het kantoor nog door den schoonvader van notaris E. werd beheerd. Dit vertrouwen bleef ook nog bestaan, toen van G. eenige jaren geleden als penningmeester van een muziekfeest te Princenhage werd geschorst, omdat de kas niet klopte. Men weet dit destijds aan een slordige administratie. Hoe groot het bedrag is, waarvan Van G. zich op onrechtmatige wijze heeft meester gemaakt, is nog niet bij benadering te zegen, omdat men geheel en al in het, onzekere verkeert hoeveel valsche acten Van G. heeft opgemaakt en hoe lang hij daanmee reeds bezig is; op het oogenblik staat het echter reeds vast, dat het bedrag der malversaties ten minste f 50.000 bedraagt. Of alle gedupeerden door den notaris zullen kun nen worden schadeloos gesteld, waarteo hij wette lijk niet verplicht schijnt te zijn, is op het oogen blik nog niet bekend. Van G. is tot dusver niet gearresteerd en schijnt zich, volgens prentbrief kaarten die zijn familie van hem ontving, nog steeds in Duitschland te bevinden. De malversaties van den notarisklerk hebben te Princenhage, war het kantoor van notaris E. zeer gunstig bekend staat, groote consternatie verwekt.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16