et huis De Langendijker Groentenveilingen. i>iji Dr Schacht bij Hitier. Gladiolenziekten. De Spaansche verschrikking Een goede vangst met de Een slechte week voor onze tuinders al moeilijker worden de tijden voor hen zeer lage prijzen, terwijl een deel der aanvoeren onverkoopbaar is aard appelen worden tegen veel te lage prijzen verkocht of zijn onverkoopbaar groote aanvoer van slaboonen afwisselende, lage prijzen minder aanvoer van snij- boonen prijzen idem de verschillen de koolsoorten brengen den minimum prijs of iets meer op, of draaien door aanvoer groene kool idem bloemkool tegen te lagen prijs veel aanvoer van uien, afwisselende prijzen, doch voor sommige soorten laag, voor andere zeer laag geringe aanvoer van wortelen en bieten tomaten zeer slecht druiven lage prijzen aanvoer sla, onverkoop baar. Wie men ook spreekt in de kringen der tuinbou wers, ieder stemt er mee in, dat het reeds, gedurende verscheidene weken weer bitter slecht gaat aan de veilingen. Zoo goed als alle producten brengen heel weinig op en men moet er zich, bij de geldende prij zen en den achterstand, die er reeds bij tal van tuin ders is, over verwonderen, dat er nog.zoovelen hun bedrijf in stand weten te houden. Bij velen zal het er ook naar zijn. Groot zullen de moeiten en zorgen zijn, om zich door deze miserabele tijden heen te werken. Zware en lange arbeid is het lot van de meeste tuinders, die voor dien arbeid weinig ontvan gen. Het tuinbouwvak is ongetwijfeld een mooi vak. De Langendijker mogen er zich op beroemen, dat zij het beste weten te telen, dat op dit gebied aan de veilingen te koop wordt aangeboden. Mooie, heer lijke groenten verschijnen er. Doch het prachtigste goed is soms onverkoopbaar. Dat stemt mede tot ontmoediging. Wetende, dat er zoovelen zijn, die hunkeren naar de groenten, die door hen worden ge teeld en dan te zien, dat ze op de belt terecht ko men, het moet den tuinders ongetwijfeld tot de over tuiging brengen, dat er veel, heel veel aan onze sa menleving ontbreekt. Telkens weer wordt gehoopt op vriendschappelijker verhoudingen in den econo- mischen strijd, maar telkens weer komt men bedro gen uit. Tariefoorlogen worden met steeds grooter heftigheid gevoerd en de pogingen van zoo goed als alle landen, om zich zelf van het noodige te voor zien, ten einde onafhankelijk van anderen te zijn. worden met verdubbelden ijver aangewend en voort gezet. Zoo is het begrijpelijk, dat de omstandighe den voor den Langendijker tuinbouw slecht zijn en blijven. Aan aardappelen wordt eiken dag in totaal nog 3 A 4 spoorwagens aangevoerd. Er was voor dit pro duct nog meerder animo dan de vorige week. Schot- sche muizen, groote, brachten bij uitzondering f2 op, veel werd voor f 1.30f 1.60 verkocht. Er werden zelfs partijen verhandeld voor f 0.80f 1.20. De grove waren ook lager in prijs. Verleden week werden nog vele partijen voor f2.50f2.80 verkocht, nu was het aanvankelijk f2 tot f2.30. later fl.30f2. Blauwe Eigenheimers brachten meestal f 1.80f2 op; er werd soms nog minder voor betaald. Voor blanke Eigen heimers lag de prijs meestal tusschen fl.90 en f2.20. Ronde Duken waren nog het meest in trek: ze brach ten f2.50f2.00 on. Cres werd voor f2.verkocht. Drielingen, aanvankelijk f2-2.40 opbrengende, liepen later terug tot f 1.60 a f2.—. Van de ingekuilde aard appelen worden nog een aantal wagons aangevoerd waarvan een deel werd verkocht voor den minimum prijs, een ander deel onverkocht bleef. Do aanvoer van spercieboonen was deze week groot. Do prijzen liepen nogal uiteen, vaak verband hou dend met de qualitèit. Een prijs van f4.50 tot f5.50 kan als doorsneeprijs gelden. Enkele mooie partijtjes brachten het tot f6—f7.30. Minder gewilde konden geen hoogeren prijs dan f3—f 4 bedingen. Snijboonen kwamen er niet zoo veel. Aanvankelijk werden ze verkocht voor f5f8, later daalden de prijzen tot f3.a ruim f6.Tuinboonen werden in 't geheel niet aangevoerd. Met. de verschillende koolsoorten ging het weer allesbehalve naar wensch. Roode kool draaide voor een beduidend gedeelte door. Het verkochte bracht voor een belangrijk gedeelte den minimumprijs op, overigens liepen heel mooie partijtjes tot f 1.20 of f3, terwijl bij zeer hooge uitzondering f i.40 tot f 1.60 werd betaald. Aan de Broeker veiling kwam dit voor bij zeer geringen aanvoer. Eenzelfde beeld vertoon de de gele kool. Een deel was ook hiervan niet te vcrkoopen, een ander deel bracht het tót den mini mumprijs of mooie partijtjes tot f 1.30 a f 1.40 en een zeldzaamheid was het. als f 1.60 of f 1.70 werd be taald. De witte kool maakte geen uitzondering op dezen slechten gang van zaken. Aanvankelijk werd er zelfs 70 tot 90 cent per 100 K.G. besteed. Later werd het iets minder slecht en kon voor verschillen de partijtjes tot f 1.10 worden bedongen. De kleine brachten minder op. Groene kool werd er aan de Broeker veiling ook nog verhandeld. In het begin werd ze voor f2.80 f3.10, later voor fl.30 verkocht. Slechts enkele tuin ders kwamen met bloemkool ter markt. Over den prijs valt niet te roemen. Gemiddeld kon voor eerste soort ongeveer f5.worden bedongen met f3.60 tot f6.50 in minimum en maximum. Tweede soort werd voor f 1f 1.70 verkocht. Voor uien werden zeer uiteenloopcndc prijzen be steed. Zilvcrnep deed aanvankelijk fl.90—f2.10, op het eind van de week werd er f 3.80f 4.50 voor be taald; intusschen nog een lage prijs voor dit product Voor zilverdrielingen werd nog heel wat minder be taald n.1. f0.60f 1.70, terwijl sommige partijtjes doordraaiden. Gele uien brachten aanvankelijk f2.20— f2.90 op, later f0.80fl.90. Grove werden verkocht voor f 1.80f2.40. Drielingen, waarvoor aanvankelijk f 1.50fl.Of) werd betaald, werden later voor f 1.10 f 1.30 verkocht. Groete bieten golden van f 1.10f 1.30, mooie kleine f 1.40f 1.60, een enkele maal iets meer. Wortelen werden zoowel los als in bossen aange voerd. Voor bospeen werd f2f3 betaald, losse wor telen golden aanvankelijk f2f2.20, later f0.60f 1.60. Uitermate slecht ging het weer met de tomaten, evenals dit aan andere groote tomatcnveilingen het geval is, waar ze in groote hoeveelheden op de belt terecht komen. Ook hier draaide een groot deel door. A-qualiteit bracht van f3f3.60 op, B f3.10f3.60, C 3 en CC f2, den minimumprijs. De prijs van de druiven verschilde maar weinig met die van de vorige weck. Frankenthaler gold van f26.30f27.30, Alicantc van f21.tot f22,10. Voorts werden nog eenige partijtjes sla aangeboden, die voor 50 cent werd verkocht of doordraaide. Indien men een ondankbaar onderwerp op planten- ziektenkundig gebied zou moeten uitzoeken zou het niet gemakkelijk zijn iets anders te bedenken dan de gladiolenziekten. Over de ziekten in het bijzonder willen wij dan ook niet spreken. Laten wij volstaan met te constateeren, dat de gladiolen op het oogomblik een droevig beeld te zien geven. Tengevolge van het natte weer dat wij gehad hebben (of tengevolge van wat dan ook) hebben verschillende ziekten zich kolossaal ontwikkeld en de oogst kon dan ook op sommige plaatsen weieens tegen vallen. Het meest op den voorgrond tredend is op het oogenblik wel het droogrot en het z.g.n. vuur. Laten wij even opmerken, dal er van een eigenlijke vuur- ziekte geen sprake is, maar laten wij er ons ook maar verder niet in verdiepen. Hoofdzaak voor ons is, dat er in dit stadium toch niet veel meer tegen te doen is. Spuiten met Bordcauxsche pap wordt wel aangeraden, maar veal succes beleeft men er veelal niet van. In ieder geval is het nu wel te laat. Het zou dan ook geen-nut hebben hierover verder te spreken, ware het niet. dat de tijd van rooien voor de door ziek aangetaste partijen spoedig aan gebroken zal zijn. Het zal velen wellicht apocrief in de ooren klinken dat wij nu reeds over het rooien gaan spreken maar het is een feit, dat vroeg rooien, ja, zeer vroeg rooien noodzakelijk is. Zieke gladiolen worden in ieder geval in Septem ber gerooid, liefst niet in de laatste helft van die maand. Dan vlug drogen en koel, droog bewaren. Niet in kuilen op het land leggen. Om de liefheb* bers onder de lezers ter wille Ie zijn willen wij ook nog even over een paar lastposten van Dahlia's spreken. Deze zoo populaire bloem wordt veel ge teisterd door verschillende insecten, vooral in dezeti tijd, de oorwormen. Tegen deze dieren kan men heel slecht gebruik maken van vergiften en daarom rest ons niet veel anders dan wegvangen en dooden, liet meest klas sieke insectenbestrijdingsmiddel. Wij hadden welis waar heel graag een minder klassiek en meer af doend middel. Dit wegvangen kan men het beste doen door b.v. gebruik te maken van luciferdoosjes, die op de stokken gestoken worden met de opening naar beneden. De oorwormen zijn n.1. nachtdieren en verrichten hun vernielend werk dus des nachts. Over dag kruipen ze dan in de luciferdoosjes en als die er niet zijn, in de bloemen. Zitten ze in de doosjes, dan kan men ze dooden. Gebruikt men als stokken de z.g..n tonkinstok- ken, dan kruipen ze ook wel in die holle stokken. Het is dus goed de boveneinden van die stokken af te sluiten, b.v. met wat stopverf. Staan de planten niet te dicht opeen dan kan men vele oorwormen, vangen, door ze op den grond te schudden of ze in een paraplui op te vangen en dan te dooden. Doet men dat, dan heeft men ook kans, dat men wat wantsen vangt. Dit zijn diertjes, die ook zeer veel schade aan de bloemen kunnen doen. Hiertegen kan men weliswaar spuiten, maar niet terwijl de bloemen open zijn, omdat die anders allicht besmeurd zouden worden. Deze wantsen zijn insecten die groenachtig van kleur zijn, pl.m. 4 m.m. lang en met doorzichtige vleugels. Ze laten zich bij de minste aanraking van de planten vallen en dat is een van de oorzaken, Rapport uitgebracht over zijn bezoek aan Frankrijk. Dr. Schacht is na van zijn bezoek aan Frankrijk te Berlijn te zijn teruggekeerd, onmiddellijk doorge reisd naar Bayreuth, om aan Hitlcr rapport uit te brengen van zijn te Parijs gevoerde besprekingen met de leden van de Fransche regeering en Labcy- rie. Men meent te weten, dat dr. Schacht optimis tisch is gestemd wat betreft de vooruitzichten van de Duitsch- Franschc handels betrekkingen. Men verwacht .ichter geen on middellijke verbe- ering in deze be- rekkingen, doch le handelskrin- ren zijn er over verheugd, dat dr. Schacht bij zijn jongste bezoek aan Parijs den weg heeft ge baand voor het verbeteren en uit breiden dezer be trekkingen. Men vermoedt, dat te Parijs bet voorstel is geopperd van een informeele ontmoeting tusschen de leiders van het Duitschc ministerie van economische zaken en het Fransche ministerie van handel. Deze ontmoeting zou dan worden voorbereid door een verdere gedachtenwisseling langs de gewo ne diplomatieke wegen. Reportage van „Times"-correspondent. Londen. In een speciaal bericht uit Va- lencia maakt de correspondent van de „Ti mes" melding van de in Madrid heerschende bloedige terreur. Eiken morgen kan men in de rivier Manzanares de naakte lijken zien van vermoorde slachtoffers. Vele gefusilleer- den worden zelfs midden op den dag vanuit rijdende vrachtauto's op straat geworpen. Vele plekken zijn met bloed bespat. Zieken huizen aan den rand der stad hebben zich zelfs bij de regeering beklaagd, dat de patiën ten wegens de kreten der slachtoffers, die eiken nacht in de voorsteden van Madrid worden terechtgesteld, niet kunnen slapen. Vele vooraanstaande ingezetenen zijn zon der vorm van proces omgebracht. Internationale misdadiger gearresteerd. Ten huize van mejuffrouw H. aan den Velserweg te Beverwijk is in den nacht van Zaterdag op Zon dag de internationale misdadiger Andor Kaszo ge arresteerd. De man werd voor verschillende feiten gezocht door de politic van Haarlem en Bloemen- daal, zoomede dooi de Belgische justitie, wegens een roofoverval te Ostende. Kaszo was bij zijn arrestatie in het bezit van een automatischen revolver met scherpe patronen, als mede van een vervalscht paspoort. Hij is naar Haarlem overgebracht. Tegen mejuffrouw H. is proces-verbaal opgemaakt, wegens het voor de justitie verborgen houden van een misdadiger. dat men ze zoo slecht kent. Bij ons, menscheii, die hun kost verdienen met de narigheden van anderen, zijn ze echter bekend genoeg en., berucht. Niet al leen bij Dahlia's komen ze n.1. voor. maar bij zoo goed als alle andere tuinbouwproducten. Er komt echter, hopen wij, nog eens een andere gelegenheid daarop terug te komen. De Ambtenaar b. d. Plantenz.k. Dienst, St. Pancras. VAN HERWIJNEN. te zeggen, die' hij bij den aanvang van dit on derhoud reeds had willen uiten. ,.Ik zal mijnheer Bex nauwkeurig mededee- len wat u mij zooeven verteld heeft. Ik zal hem iedere hulp verleenen. die ik persoonlijk, of mijn firma hem geven kan. Doch ik sta verder in geen enkel formeel verband meer tot de ver dediging. Hanaud zag Frobisher verrast aan. ..Dat begrijp ik niet. mijnheer. Het is thans het oogenblik niet. een cliënt los te laten". „Dat doe ik niet", hernam Frobisher. .Het komt meer van den anderen kant. Mijnheer "Bex bracht mij dit zeer hoe zal ik het uitdruk ken?" Hanaud vulde het woord waarnaar Jim zlocht aan, met een smakken van zijn tong. „Zeer correct". „Hij bracht mij onder het oog. dat mademoi- sèlle mij niet meer wenschte te ontmoeten". Hanaud liep naar het venster. De schaamte 'die' uit de stem en het gelaat van Frobisher duidelijk spraken, hadden hem ontroerd. Hij zed'de zeer welwillend: „Dat kan ik begrijpen, u niet? Zij heeft deze gelveele laatste week om een grooten inzet gestreden, om haar vrijheid, haar fortuin, haar goeden naam, en om u. O. ja" ging hij voort, toen Jim een heftige beweging maakte, „laat ons oprecht zijn! En om u, mijn heer! U waart een weinig anders dan haar vrienden. Van het eerste oogenblik af, had zij haar zinnen op u gezet. Herinnert gii u dien eersten morgen, waarop ik in Maison Grenelle kwam? U beloofde Ann Upcott daar uw intrek te zullen nemen, terwijl u het een oogenblik eerder aan Betty Harlowe had geweigerd. Toen straalde er zulk een vuur van jaloerschheiid uit Een massa=executie 61 bandieten gelijktijdig gefusilleerd. Tsinan prov. Sjantoeng). Door een massa-exe cutie van 61 bandieten is een eind gekomen aan de terreur, welke langer dan een jaar in de provincie Sjantoeng heeft geduurd. De bandieten werden door een vuurpeleton allen tegelijk doodgeschoten. Tot de bende behoorde ook een vrouw, die levenslange ge vangenisstraf kreeg. HET GROOTSTE ORGEL IN EUROPA KOMT TE NEURENBERG. Meer dan 16000 pijpen. Berlijn. Een reusachtig orgel is op het oogen blik in aanbouw men zegt dat het 't grootste in Europa wordt dat gebruikt zal worden op het a.s. partijcongres te Neurenberg. Het orgel, dat in de congreszaal zal worden opgesteld, krijgt 16.013 pijr pen, 220 'registers en 5 manualen. Het zal tezamen met het Rijkssymphonie-orkest zijn machtig geluid laten weerklinken. ONRECHTMATIG STEUNTREKKEN. Nog steeds in Ben Haag. Door de directie van den dienst, voor Maatschappe lijk Hulpbetoon en van het Gemeentelijk Bureau voor werkloozensteun te 's Gravenhagc werd namens de gemeente 's-Gravenhage aangifte gedaan van het onrechtmatig steuntrekken in 10 gevallen, tot een bedrag van totaal f553,56 WOENSDAG 2 SEPTEMBER HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Grampl; 9.30 Keukenpraat je; 10.00 Morgenwijding VPRO; 10.15 Do Bohemians; Radiotooneel; Causerie over de Intern. Vredescam pagne; 12.00 Grampl; 12.30 VARA-orkest; 1.15—1.45 Grampl; 2.00 Ivniplcs; 2.30 Voor de vrouw; 3.00 Or gelspel; 3.30 Voor de kinderen; 5.30 Orvitropia en Grampl; 6.30 R.V.U.: „De methode Coué", causerie; 7 00 Sportuitzcnding; 7.15 De Roodborstjes; 7.40 „So ciale aardrijkskunde, haar gebied en haar beteeice- nis", causerie; 8.00 Herh. S.Ö.S.ber.; Nicuwsber. A.N. P.; VARA-varia; 8.15 „Leert de planliederen", mmv. solisten; 8.30 Grampl; 9.00 VARA-Groot-Orkest; 9.45 Radiotooneel; 10.00 Nicuwsber. A.N.P.; 10.05 Orgel spel; 10.20 Grampl; 10.30 De Flierefluiters en solist; 11.00—12,00 Grampl. HILVERSUM (301 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing; S.159.30 Gr. pl; 10.30 Morgendienst; 11.0012.00 Ensemble v. d. Horst; 12.15 Vervolg concert; 1.15 Grampl; 2.00 Or gelspel; 3.00 Chr. lectuur; 3.30—3.45 Grampl; 4.00 Zang en grampl; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Grampl; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Land- bouwhalfuurtje; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N. P.; 8.15 Uitz. v. h. 6de Chr. Geheelonthouderscongres; 9.15 Grampl; 9.30 Orgelconcert. (Om 10.00 Berichten A.N.P.)10.3011.30 Grampl.; Schriftlezing. DROITWICH (1.500 M.) 11.05 „Thinking back", causerie; 11.20 F. Lionel Johns en zijn orkest; 12.20 Orgelspel; 12.50 Grampl; 1.20 Het BBC-Empire-orkest; 2.20 Geigcr en zijn orkest; 3.05 P.iano-recital; 3.35 Het Cheltenham Sted. Har monie-orkest; 4.20 Vesper; 5.10 Grampl; 5.35 Dans muziek; 6.20—6.45 Berichten; 6.50 Variété-program ma; 7.50 Dansmuziek; 8.20 Het BBC-Svmphonie- orkest en solisten; 10.00 Berichten; 10.30 Het Bridge- water-kwintet mmv. soliste; 11.25 Sportreportage; 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Grampl; 11.20 Kamerorkest; 2.50 Sym- phonieconcert; 4.20 Grampl; 5.50 Kamerorkest; 8.20 Zang en piano; 9.05 Radiotooneel; 11.0512.35 Dans muziek en populair concert. KEULEN (456 M.) 6.50 en 12.20 Orkestconcert; 2.34 Grampl; 4.50 Keulsch oymphonie-orkest; 6.50 Grampl; 8.35 Uitzending van de H. J.; 9.05 Omroeporkest; 10.50 Omroepkleinorkest BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Max Alexys' orkest; 1.30 Salonorkest; I.50—2.20 Grampl; 6.20 Kamermuziek; 7.20 Grampl; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Sympbonieconcert; 10.30 II.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Grampl; 12.50 Sa lonorkest en zang; 1.30 Max Alexys' orkest; 5.25 Sa lonorkest; 6.35 Caharet; 8.20 Symphonie-concert; 9.05 Grampl; 9.35 Omroeporkest; 10.3011.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 8.30 Uja Livscbakoffs orkest; 9.05 Uitzending van de H.J.; 9.35 Kwintetconcert; 10.20 Berichten; 10.50 Cembalo-recital; 11.05 Scheepsweerbericht; 11.20 12.20 Uit Saarbrücken: Omroepkleinorkest. haar oogen, dat ik mijn wandelstok kletterend op de ?teenen van de hal moest laten vallen, uit vrees dat zij mij zou aanzien, dat ik haar ge heim had geraden. Nu zij voor dien inzet heeft gestreden en verloren, kan ik mij begrijpen, dat zij u niet terug wil zien. En bovendien u heeft haar gezien met de boeien om de polsen en haar beenen vastgebonden als die van een schaap. Ik kan haar werkelijk zeer goed begrijpen". Jim Frobisher herinnerde zich. dat vanaf het oogenblik waarop Hanaud zich op den drem pel van de kamer in het Hotel de Brebizart had vertoond. Betty geen enkele maal naar hem gezien had. Hij stond uit zijn stoel op en nam zijn hoed en stok. „Zoodra ik deze geschiedenis aan monsieur Bex heb medegedeeld, ga ik zoo spoedig moge lijk naar mijn compagnon en naar Londen te rug". zeide hij „Doch ik zou haar gaarne vol ledig willen makenv Wanneer viel uw eerste verdenking op Betty Harlowe?" Hanaud knikte. „Ook dat zult u vernemen. O, bedank mij niet! Ik weet niet heel zeker of ik wel zoo gul zou zijn met al deze vertrouwelijke mededeeün- gen indien ik niet te voren overtuigd was. welk vonnis de rechtbank zal vellen. Ik zal de losse draden voor u verzamelen, doch niet hier". Hij keek op zijn horloge. „Komaan! Het is even twaalf uur. Wij zul len he terras 00 den Toren van Philips den Goede wederom voor ons zeiven hebben. Mis schien zien wij ook den Mont Blanc weer, over alle mijlpalen van Frankrijk heen. Kom, neem uw memorandum mede en laat ons daarheen gaan", (Wordt vervolgd) FEUILLETON Naar het Engeisch door A. E. W. Mason 74. „Het tooneel dat toen volgde, kunt gij u voor stellen: de ten diepste gekwetste vrouw, wier romantisch en tragisch leven aldus werd uitge buit, lucht gevende aan haar verontwaardiging, in het bijzijn van Francine Rollard. Het was niet Waberski die tot de huid zou-wor den afgestroopt neen. doch dat meisje in haar mooie baljapon van zilvergaas en de zilveren schoentjes. En stel u ook eens dat meisje voor. wier voornemens op de schandelijkste wijze aan de kaak worden gesteld. Waarom zou zij het pijlenvergif voor zich zelve aanwenden, wan neer zij alias fortuin, vrijheid, positie kon winnen door - een moord? Het eenige ver- eischte was. dat zij snel moest handelen. De stem van mevrouw maakt een groot misbaar. Zelfs in dat huis met de dikke muren, zou Je- anne Bauddn. of iemand anders, van het la waai wakker kunnen worden. En in een oog wenk is de lafhartige handeling geschied. Me vrouw Harlowe wordt op haar bed achterover geworpen. Haar mond wordt dichtgehouden door Francine Rollard De naald verricht zijn werk „Zoe is het genoeg", fluistert Bettv Har lowe. Doch bij de deur van de schatkamer staat Ann Upcott, niet in staat uit te maken, door wie zooeven gefluisterd is. evenmin als wij in staat waren, mijnheer Frobisher. uit te maken aan wie de stem toebehoorde, die tot ons fluis terde uit het raam van het huis van Jean Cla- del. doch de woorden onuitwisbaar in haar ge heugen griftende. En geen van de twee moorde naressen wist dit. „Zij gaan bedaard voort met het zoeken naar de brieven. Zij kunnen deze niet vinden, want mevrouw had deze verstopt tusschen de oude kwitanties en papieren in het kistje. Zij bren gen het bed in orde. leggen hun slachtoffer in een houding alsof het sliep, gaan naar de schat kamer, doch vergeten de deur achter zich te sluiten. Zeer waarschijnlijk hebben zij zich toen naar het Hotel de Brebizart begeven. Betty Har lowe moest het overige van het pijlengif en het spuitje in veiliheid brengen en waar elders was het veilig dan in het verlaten huis? Einde lijk. nadat alle voorzorgen zijn genomen dat er den volgenden morgen geen „Moord!" zal worden geschreeuwd, sluipt Betty de trap op, ten einde zich te overtuigen, dat Ann Upcott slaapt; en Ann Upcott. die juist wakker wordt, strekt haar handen uit, en strijkt over het ge laat van Bettv" „Dit mijnheer", en Hanaud stond op. „is wat bij u genoemd zou worden een punt voor den of ficier van Justitie Het is een geval, dat u en monsieur Bex onder de oogen zullen moeten zien". Jim Frobisher nam het besluit, die dingen

Schager Courant | 1936 | | pagina 8