w m GRATIS I SCHAGER COURANT Uit onze Omgeving. Gecompliceerde auto- botsing Dc uitwijzing der vier Nederlanders Marktberichten. BERGEN Benoemd. Tot tijdelijk hoofd van de School der Berger Schoolvereeniging is met ingang van 1 September jl. benoemd de heer J. Duinker uit Nijmegen. Ernstige auto-botsing. Gistermiddag ongeveer 3 uur heeft op den Ka naaldijk vóór de Kocdijkervlotbrug in deze gemeen te een ernstig auto-ongeval plaats gevonden. Een luxe auto bestuurd door den Burgemeester Secretaris van Akersloot, den heer Van de Heuvel, kwam op den Kanaaldijk uit de richting Alkmaar voor de Koedijkcrvlotbrug tot stilstand. Vlak achter deze auto reed een vrachtauto met aanhangwagen, welks bestuurder blijkbaar niet verdacht was op het stoppen van de luxe-auto, zoodat een geweldige bot sing het gevolg was. De luxe-auto werd van achteren totaal vernield. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De vrachtauto bleef onbeschadigd. Uit het politie onderzoek is reeds gebleken, dat den bestuurder van de vrachtauto alle schuld treft. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. ANNA P AULOWNA BREEZAND. Uitslag van de gehouden bloembollenveiling op Dinsdag l September door de N.V. Bloembollenvei ling „Breezand" te Brcezand. Enkele vroege tulpen: Diana 12 op 1.40; 11—12 1.20 Artus 11—12 1.20; Max Havelaar 11—12 1.20; Witte Zwaan 10—11 0.90; Witte Duc Max 10—11 0.90; Pro- serpine 11—12 1.20; Flamingo 11—12 1.20; Prospo- rity II-t-12 1.20; Brillant Star 11 1.G0. Dubbele vroege tulpen: El Toreador 9—10 1.20; Mr. v. d. Hoeff 10—11 0.90. Enkele late tulpen: Inglesc. Yellow 12 op 1.30 1.40; 11—12 1.10; Darwin-tulpen: Rev. Ewbank 11—12 1.10; 10—11 0.80; Will. Pitt 11—12 1.20; 10—11 0.80; Clara Butt 11—12 1.10; Will. Copland 12 op 1.55—1.60; 11—12 1.151.20; Allard Pierson 11 1.75; King Harold 11— 12 1.15; Pr. Elisabeth 1011 0.85; Prof. Rauwenhoff 11—12 1.10. H. I.: Imperator 8 op 0.G0; 7—8 0.25; 6—7 0.14; Yel low Queen G—7 0.32—0.50; 5—6 0.13; David Bless 8 op 0.50; 7—S 0.30; Poggenbeck 7 op 0.20; 6 0.16; Dr. Haring 6—7 0.20. Sp. I.: King of the White 4—5 0.0G; Cajanus 5—6 0.35; 4—5 014; Leviathan 45 0.06; Kon. Wilhelmina 5 op 0.20; La Bizarre 4—5 0.07. NIEUWE N I E D 0 R P De schutkermis behoort weer tot het verleden, en zooals we dat hier in N. Niedorp gewend zijn is deze kermis in gepaste vroolijkheid gevierd. Geen enkele wanklank werd vernomen, wat een bewijs is voor de goede stemming. Zondagmiddag waren velen getuige van de span nende voetbalwedstrijd op het N.V.V.-terrein. Het publiek heeft daar kunnen genieten van goed spel door sterke elftallen. Des avonds waren daar de dansvloeren der Prins Maurits en van den heer Ros sen, die de danslustigen tot een bezoek lokten. Was het bezoek aan eerstgenoemde zaal grooter dan bij de laatste, toch kon er gesproken worden van een tamelijk druk bezoek. Maandagavond was de Centraal Bioscoop met de film „Artisten" met de bekende Harry Piel in de hoofdrol, in de Prins Maurits. Een flink bezette zaal heeft kunnen genieten van prachtig spel van mensch en dier. Artisten is een film welke zelfs het meest verwende publiek zal voldoen. De Centraal -maakte een goede beurt. Een gezellig doch nogal ruim bal hield de aanwezigen tot laat in den nacht bijeen. Dinsdagavond werd eerst gespeeld de derby N. NiedorpO. Niedorp-veteranen. Was van de tot nu speelde matches O. iedorp steeds in de meerder heid geweest, nu nam N. Niedorp geducht wraak en wist met niet minder dan 6—1 hun buren naar huis te sturen. Het Niedorper spel was van dien aard dat O.N. er bijwijlen niet aan te pas kwam. Reeds bij de rust had Nieuwe N. een 30 voorsprong verkregen door een geweldig zuiver berekend schot van Krap- man, door toedoen der O. Niedorp-back Barten werd het 20, terwijl Biesheuvel er met een keurig ge plaatste bal 3—0 van maakte. Doelman Blokker moest wel verschillende malen zijn talenten toonen, doch O. Niedorp slaagde er alsnog niet in te scoren. Na de rust was N. Niedorp al weer direct in de meerderheid; het was Henk de Vries die kort na el kaar met twee goede schoten den stand op 5—0 bracht. O.i. was één der goals niet geheel vrij van buitenspel. De O. Niedorp-back Ens wilde blijkbaar niet voor zijn college onderdoen en maakte er 6—0 van. Voor het einde daar was wist O. Niedorp on der de vallende duisternis de eer te redden, Wat zij ruimschoots verdiende ook. Des avonds was het de gezellige avond in de Prins Maurits. Jaap Gelder had dezen avond aangekon digd als een carnavalavond. Het is inderdaad zoo geworden; er heerschte een gezelligheid en drukte die aan beter tijden deed denken. Dat het onder deze omstandigheden heel laat werd laat zich' gemakke lijk raden. Een waardig besluit van de schutkermis. Z 1 J P E SCHAGERBRUG. Volgons advertentie in dit nummer is de opgave van inzondingen voor do Tentoonstelling der I-Ioll. Mij. van Landbouw weder opengesteld. Wij willen onze lezers er attent op maken dat een rubriek koudhloed-paardcn is bijgevoegd. Gevraagd worden: Veulens; 1-jarige, 2-jarige, 3-jarige en oudere paar den. Dit laatste was niet in het vraag programma vermeld, waarom wij er speciaal op willen wijzen. HE E R - HU GO WAARD Naspel. Heerlijk is de nacht. Het nog zware loof der boo- men van den Middenweg hangt geruischloos en stil. Duizenden sterren flonkeren aan het onbewolkte fir mament. Een maanacht, zooals wij die hier maar weinigen kennen. Honderden lichtjes van fietsen bewegen zich naar Noordelijke richting. Thuiskomers van de Alkmaar- sche kermis, die zich in al diverse stemmingen, waar in een kermis iemand pleegt te brengen, huiswaarts keeren. Moeizaam achter zijn fiets duwend, strompelt een eenzame nachtelijke zwerver voort. Een enkele wiel rijder speelt den barmhartigen Samaritaan, stapt af en vraagt of hij niet van dienst kan zijn. Een lekke band, hapering aan de ketting, of wat anders een fiets in zoo nachtelijk uur overkomen kan. Maar onveranderlijk klinkt liet stereotiepe ant woord: M'n fiets, neen, zie je, die is wel goed, maar ikke, ikke, zie je. Ikke kan d'r niet opkomen. En voor de zooveelste maal wordt een hopeloozc poging om „d'r op te komen", ondernomen. Koninginnefeest Chr. School Basserweg. Ondanks het buiige weer verzamelde de jeugd zich om twee uur met blijmoedige gezichten op het met vlaggen en wimpels versierde schoolplein, waar Wie zich vanat heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand September verschijnende nummers op zelfs een eerepoort niet ontbrak. Een aardig ge zicht leverden de met bloemen en kransen doorwe ven haren van sommige meisjes. In optocht trokken de kinderen, getooid mot oranje sjerpen en linten en met oranje en groen gekleede hoepels, naar het station, om vervolgens te wandelen naar het terrein, gelegen achter het huis van de familie Kostelijk, wel willend daarvoor afgestaan. Om ongeveer half drie begonnen de verschillende kinderspelen, zooals houtjes rapen, zak kruipen, e.d., waaraan prijzen verbonden waren, eerst eenmaal voor de kleintjes en vervolgens voor de grooteren. Deze eerste proefneming van een schoolfeest (daar andere jaren gcwottilijk een uitstapje werd gemaakt), waarvoor zoowel net schoolbestuur als het onder wijzend personeel zich veel moeite getroostte,mag ze ker wel geslaagd heeten. Het feest eindigde eerst te zeven uur en alle kinderen ontvingen bovendien nog een troostprijs. WIER1NGERWAARD Politie. Gevonden: een deken. BARSINGERHORN Burg. stand over de maand September '36. Geboren: Maartje, dochter van Dira van Twuijver en van Anna Dekker; Elisabeth, dochter van Arie Bakker en van Maria Brommer. Ondertrouwd: Ernst Günther Meijer, oud 22 jaren, timmerman en Grete Zanders, oud 26 jaren, zonder beroep, wonende te Barsingerhorn; Adriaan van der Welle, oud 44 jaren, smid en Hendrika Maria Elisa beth Tulp, oud 37 jaren, zonder beroep, beiden wo nende te Barsingerhorn; Adrianus van Alteren, oud 28*jaren, arbeider, wonende te Barsingerhorn en Hendrik je van der Klok, oud 22 jaren, zonder beroep, wonende te Harenkarspel; Gerhard Gottschalk, oud 22 jaren, metselaar, wonende te Berlijn en Ingeborg Anker, oud 23 jaren, huishoudster, wonende te Bar singerhorn. Getrouwd: Geert Baron en Aafje Bakker; Adriaan van der Welle en Hendrika Maria Elisabeth Tulp; Ernst Günther Meijer en Grete Zanders; Gerhard Gottschalk en Ingeborg Anker; Adrianus van Alto ren en Hendrikje van der Klok. Overleden: Arie Breed, oud 46 jaren, echtgenoot van Joukje Plantinga; Arie Cornelis Kossen, oud 10 jaren; Teunis Wardenaar, oud 66 jaren, echtgenoot van \ntje Bruin. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: H. Klostadt, A. Kresch, W. Fröhlich, W. Kolatzki, H. Litten, A. Weinberg, M. Löwenberg, H. Löwenberg, H. Roscnthal, L. Rosenhoch, Mej. I. Moser, G. Münzcr, W. Lewkowitz, P. Hanaper, J. Löw, M. Kaufherr, L. Prins, mej. E. Spiegel,, van Duitschland naar Nieuwesluis, werkdorp Stichting Joodsche Arbeid W. F. Clotscher van Dinteloord naar Waardpolder G 23d. Vertrokken: L. J. van der Kuijl en gezin naar Den Helder, Singel 5; Mej. A. de Boer naar Vreeswijk, de Moreestr. 4; II. Kraus en R. H Groenink naar Zuid-Afrika; A. Epstein en G. Kramer naar buiten land; R. Birkenfeld en echt., J. Carlé, R. Conrah en cchtg., F. Dalberg, W. P. Goldhaber, W. Stern en echtg., M. Königsberg en echtg. naar Palestina; mej. R. R. Silbcrstein en W. Stamm n. Z.-Afrika; H. L. Ph. Wittenborg en echtg., H .Zatzkis, H. Jonas, H. Th. Unna, H. Süsskind, G. Wolff naar Palestina; K. H. Putzratli naar Tschecho-Slowakije. LANGENDIJK Uitslag verloting. Dinsdagavond werd in het lokaal van den heer C. Jansen de z.g. kleine verloting gehouden van de afd. Langendijk van Volksonderwijs. De belangstelling was niet groot. De loting werd door den burgemeester uitgevoerd. Er waren 56 prijzen. De eerste tien prijzen laten wjj hieronder volgen: Eerste prijs, een rijwiel of stof zuiger werd gewonnen door Notaris Smit te Zuid- scharwoude op no. 612. Tweede prijs, eetservies P. v. Exter, Zuidscharvvoude, op no. 523. Derde prijs no. 1147. Vervolgens de prijzen op de navolgende num mers: 549, 1356, 306, 31S, 1176. 537, 300. NOORDSCHARWOUDE. Floralia. Naar wij vernemen, zal door de damesclub W.O.L. alhier een Floraliatentoonstelling worden gehouden, waaraan o.m. medewerking wordt verleend door de gem. zangvereeniging Crescendo. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat het Ned. Herv. Kerkbestuur be sloot, de mogelijkheid te onderzoeken, slooten, liggen de tusschen smalle akkers, te dempen en daarbij een beroep te doen op het Werkfonds, eventueel op de in uitzicht gestelde subsidie der provincie bij het uitvoeren van werkverschaffingsobjecten. Als het er mocht toe komen, dat er een rijweg wordt aangelegd van uit het centrum van deze ge meente door de Koog naar Hugowaard, zullen, be halve de rijbrug over het nieuwe kanaal, twee brug gen moeten worden geslagen, één bij do Ned. Herv. kerk en één ten westen van de tegenwoordige Lange Balk. Men deelt ons nu mede, dat ook een oplossing zou kunnen worden gevonden door het water op die plaatsen te dempen en een brug te slaan ongev. op de helft van dien eventueelen weg tusschen de tegen woordige bruggen. Deze zou ongetwijfeld minder kosten met zich brengen en voor het verkeer zou het fn prpforooron 7Ïin ZUIDERZEESTEUNWET. I Jsselmeervisscherij Nogmaals worden de IJsselmeervisschers, die for mulieren 2—2 hebben ingeleverd en daarop bericht hebben ontvangen van den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet 1925 erop gewezen, opgeno men te zijn in de toeslagregeling bedrijfsinkomsten, dat zij verplicht zijn de door of met hun vischtuig govangen visch te verkoopen door bemiddeling van een erkenden vischafslag. Bij overtreding dezer voorwaarden zal de toeslag direct worden ingetrokken. Erkende vischafslagen zijn: De gemeentelijke vischafslag te Enkhuizen, Me- demblik, Hoorn, Monnickendam, Bunschoten, Har derwijk, Elburg, Kampen, Vollenhove, Lemmer, Har- lingen, Urk, Makkum (Wonseradeel), Kornwerder- zand (Wonseradeel); De Coöperatieve vischafslag te Volendam, Wierin- gen en Huizen. Hoewel deze voorwaarde uit den aard der zaak geldt voor allo in het IJsselmeer te vangen visch, wordt er toch in het bijzonder op gewezen, dat ook voor het afslaan van de paling, gevangen gedurende de palingvisscherij, met fuiken bij den afsluitdijk, thans voldoende gelegenheid bestaat. Daarom wordt medegedeeld, dat ook het verkoopen van deze paling buiten een erkende vischafslag in geen geval geoorloofd is en dat iedere overtreding dezer voorwaarde intrekking van den toeslag tot ge volg zal hebben. LANGENDIJK. Zooals men weet, kunnen de gemeenten van Lan gendijk. ingeval van brand, beschikken over de mo- lorbrandspuit van de Gemeenscahppelijk Lichtbedrij- ven. Deze brandspuit wordt ook bij de jaarlijksche „beproeving" aan een onderzoek onderworpen. Deze brandspuit moet dan door de brandweer van de be trokken gemeente worden gehaald. Er zijn nu tegen woordig wel heel wat lieden, die een auto kunnen besturen, doch het geval zou zich toch kunnen voor doen, dat er bij brand niet een autobestuurder be schikbaar was. We hoorden nu stemmen opgaan, die er op wezen, dat het aanbeveling zou verdienen, dat van het gebouw der Lichtbedrijven uit de spuit op de verlangde plaats kon worden gebracht, zoowel bij brand als bij de beproeving. Als dat mogelijk was, zou daarvoor wel iets te zeggen zijn. De leden van het Georganiseerd Overleg van de Gemeenschappelijke Lichtbedrijven zijn in kennis gesteld met het voorstel van het Bestuur, om leden van het personeel, die zitting nemen als lid van den raad van een der 5 gemeenten (4 Langendijker ge meenten en St. Pancras) op non-actief te stellen met inhouding van salaris en in dien geest het Ambtena renreglement te wijzigen. OUDKARSPEL. Burg. Stand over de maand Aug. 1936. Geboren: Ida Wilhelmina, dochter van Petrus Jo- hannes Jonker en Helena Spaans; Grietje Klazina, dochter van Klaas Leijen en Trijntje Vriesema; Ni- colaas, zoon van Wilhelmus Ooijevaar en Anna Martha Laan. Ondertrouwd: Kramer, Andreas Jacobus te Oud karspel en Bakker, Maartje te Alkmaar; de Waard, Willem Frederik te Zijpe en Huigen, Anna te Oud karspel; Beenken, Cornelis te Oudkarspel en Best, Aaltje te Grootebroek. Getrouwd: Kramer, Andreas Jacobus te Oudkar spel en Bakker, Maartje te Alkmaar; de Waard, Willem Frederik te Zijpe en Huigen, Anna te Oud karspel. Overleden: Groen, Maartje, oud 69 jaren, echtge- noote van Johannes Dignum; Rijs, Maartje, oud 10 jaren, dochter van Hendrik Rijs en van Maria Naatje Lodder. Ingekomen personen: Bruin, Gertruda Anna van Noordscharwoude; Bakker, Maartje van Noordschar- woude. Vertrokken personen: Eecen, Elisabeth Maria naar Amsterdam; Langendijk, Catharina Caecilia naar Velsen; Van Vuure, Arijan naar Zuidscharwoude; Huigen, Anna naar Zijpe; Jansen, Aart naar Aven- horn. STAATSCOURANT Bij koninklijk besluit van 15 Aug. 1936 is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau: S. de Kadt. wonende te Aerdenhout, gemeente Bloemendaal. directeur van de N.V. Holland- sche Maatschappij voor gecondenseerde melk, gevestigd te Alkmaar. Nederlanclsche auto rijdt in Bel gië op een roep menschen in Zes personen vrij ernstig, vijf licht gewond. Brussel Gister heeft zich onder de gemeen te Waver een gecompliceerd, ernstig auto-onge luk voorgedaan. De heer Dehalloy, wonende te Yvoer, keerde met zijn auto uit Brussel huis waarts, toen hij nabij het z.g. Bois du Prussien op het gebied van Waver in aanrijding kwam met een autobus, welke uit de tegenovergestelde richting kwam en trachtte den wagen van den heer Dehalloy nog te passeeren. De schok was zeer hevig en de heer Dehalloy werd zwaar ge wond. Vijf inzittenden van de autobus, die van een tocht naar de P-reneeën terugkeerde, wer den licht gewond, gendarmes waren spoedig ter plaatse en namen de noodige maatregelen voor de verzorging der gewonden en het vrijmaken van den weg. Terwijl zij hiermede bezig waren naderde in grooten vaart de Nederlandsche auto van den her B. oud 66 jaar en wonende te Bredadie zelf zijn wagen stuurde Hij reed op den roep in, tengevolge waarvan twee gendarmes vrij ernstig werden gewond en drie andere personen eveneens betrekkelijk zware verwondingen bekwamen. In allerijl moesten de gekwetsten nar het ziekenhuis worden vervoerd. De heer B. verklaart, dat hij de door de gend armes gegeven teekens niet heeft opgemerkt en daarom is doorgereden, welke verklaring alles zins aannemelijk schijnt te zijn, aangezien na onderzoek zou zijn gebleken, dat een andere auto vóór hem uitreed, welke het hem onmo gelijk maakte eventucele teekens waar te ne men. Er is nog niets wat er op wijstdal zij in Duitschland kunnen blijven Naar aanleiding van verschillende berichten uit Berlijn, waaruit blijkt dat in kringen van de Nederlandsche kolonie aldaar, een aan staande intrekking van het besluit der Duit- sche regeering, om vier Nederlanders uit te wijzen wordt verwacht, wordt medegedeeld dat men hier te lande geen aanwijzingen heeft, wel ke deze optimistische zienswijze zouden wettigen De correspondent van de N. R. Ct. te Berlijn telefoneerde gisteravond: Voor het bericht, weergegeven in ons avond blad van 31 Aug. volgens hetwelk ten opzichte van het uitwijzingsbesluit gisteren een defini tieve beslissing werd verwacht en er niet aan getwijfeld werd, dat deze gunstig voor onze landgenooten zou luiden, bestond, naar wij van bevoiegde zijde vernemen, geen grond. Ook de mededeeling, dat het hoofdcommis.sa- riaat van politie te Berlijn den uitgewezenen hoop op intrekking van de uitwijzing zou heb ben gegeven, blijkt bij nadere informatie onjuist te zijn. De onderhandelingen duren nog voort. AANBESTEDING. ASPHALTEEREN VAN WEGEN IN ALKMAAR. Ten stadhuize te Alkmaar is gister aanbesteed het asphalteeren van den Kennemersingel en Geesler- slngel, met bijkomende werken en het vernieuwen van de Kennemersingelbrug en Hoeverbrug. Hoogste inschrijver: G. Hulscbosch, Bloemendaal, voor f98.000. Laagste: Bitumenweg N.V., Utrecht, voor f52.460. PURMEREND. 1 September 1936. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, we gende 51.000 K.G. Handel matig, hoogste prijs f 17.50. 13 stapels kleine Boerenkaas f 19, per 100 kilo mot rijksmerk; 8 stapels Goudsche kaas f 22, handel goed. II8IV2 Kg. boter 1.38—1.46. vveiboter f 1.14—1.36 per kilo. Runderen, totaal 779 stuks. 365 vette koeien 34—02 ct. per kilo, handel stug; 210 gelde koeien f 80—145 per stuk; 110 melkkoeien f 110—215 per stuk; 94 stieren 3844 ct. per kilo; 5 paarden f60—130 pe;- stuk; 119 vette kalveren 2550 ct. per kilo; 260 nuchtere kalveren: voor de slacht f5—12, voor de fok f1015 per stuk; 242 vette varkens voor de slacht 3841 ct. per kilo, handel matig: 35 magere varkens f 1426 per stuk, handel stug; 237 biggen f6—12 per stuk, handel stug; 847 schapen f10—22 per stuk, handel stug; 54 bokken f3—13 per stuk, handel matig; 558 lammeren f59 per stuk; kip eieren f33.60, eendeieren f2.25 per 100 stuks; piep kuikens 5055 ct. per kilo, oude kippen en hanen 22V2—32^ ct. per kilo, jonge hanen 30—35 ct., konij nen f 0.251.40 per stuk; eenden 1545 ct. per stuk; duiven 40 ct. per paar. 216 Eendeieren A f 2.30, 1320 Kipeieren A f3.40—4.10. 206 idem B f2.30—2.60. Coöp. Centrale Eierveiling Purmorcnd G.A. Aanvoer: 60 000 Eendeieren f 1.95—2.50 55.000 Kip eieren: 70—80 Kg. f3.60—4.30, 65-66 Kg. f3.25—3.35, 63—64 Kg. f3.203.30, 60—62 Kg. f 3.10-3 25. 58-59 Kg. f3.10—3.20, 50-57 Kg. f3—3.10, 53—55 Kg. f2.80 —f3.—, 50-52 Kg. f 2.702.80, 45—49 Kg. f2.30—2.70. ROTTERDAM, 1 September 1936. Veemarkt. Totaal-aanvoer 3632 stuks: 161 paar den, 27 veulens, 1279 magere runderen, 62S vette runderen, 121 vette kalveren, 389 graskalveren, 571 nuchtere kalveren, 406 schapen en lammeren, 17 varkens, 33 bokken en geiten. Prijzen per Kg.: vet te koeien, le kw. 60 ct., 2e kw. 56 ct., 3e kw. 42—48 ct.; vette ossen, lo kw. 54 ct., 2e kw. 50 ct., 3e kw. 4248 ct. Stieren, le kw. 58 ct., 2e kw, 50 ct., 3e kw. 46 ct., vette kalveren, le kw. 85 ct., 2e kw. 75 ct., 3o kw. 50—55 ct., schapen, le kw. 40 ct., 2e kw. 37 ct., 3e kw. 28 ct.; lammeren, le kw. 39 ct., 2e kw. 33 ct., 3c kw. 27 ct.; graskalveren, le kw. 50 ct., 2e kw. 38 ct., nuchtere kalveren, le kw. 44 ct., 2e kw. 36 ct., 3e kw. 30 ct., slachtpaarden, le kw. 44 ct., 2e kw. 10 ct., 3e kw. 38 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f21, 2e kw. f16, 3e kw. f 11lammeren, le kw. f14, 2e kw. f 10. 3e kw. f 8; nuchtere slachtkalvcren, le kw. f 12, 2e kw. f9, 3e kw. f7; nuchtere fokkalvéren, lo kw. f 16, 2e kw. f 14, 3e kw. f 12; slachtpaarden, le kw. f180, 2e kw. f140, 3c kw. f95; werkpaarden, 1e kw. f250, 2e kw. f150, 3e kw. f 110; hitten, lc kw. f145, 2e kw. f 110, 3e kw. f70; veulens, le kw. f115, 2e kw. fSO, 3e kw. f50; stieren, le kw. f280. 2e kw. f215; 3c kw. (115; kalfkoeicn, lc kw. f225, 2e kw. f 185, 3e kw. f125; melkkoeien, le kw. f235, 2e kw. f200, 3e kw. f140; varekoeien, le kw. f 155, 2e kw. f135, 3e kw. f100; vaarzen, le kw. f135, 2e kw. f95, 3e kw. f75; pinken, le kw. f 110, 2c kw. f85, 3o kw. f70; graskalveren, le kw. f50, 2e kw. f35, 3e kw. f20; bokken en geiten, le kw. f7, 2e kw. f5, 3e kw. f2. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel traag, lc kw. koe, le en 2c kw. os iets minder, overigens onveranderd, prima koe 64 ct.. os 58 ct. Stieren, aanvoer iets minder, handel tamelijk, prijzen liooger. Vette kalveren, aanvoer matig, han del redelijk, prijzen als gister, prima 95 ct. Schapen en lammeren, iets meer aanvoer, handel kalm, prij zen als gisteren. Nuchtere slacht- en fokkalvercn, aan voer iets ruimer, handel matig, prijzen als vorige week. Veulens, aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen als vorige week. Paarden, aanvoer iets kor ter. handel redelijk, prijzen slachtpaarden cn werk paarden gemakkelijk te handhaven, hitten hooger. Kalf-en meikoeien, aanvoer iets korter, handel ma tig, prijzen staande. Vare koeien, aanvoer flink, handel kalm, prijzen iets hooger. Vaarzen en pinken, aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen stabiel. Gras kalveren, aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel goed, ruim prijshoudend. Bokken en geiten, aanvoer on veranderd, handel vlug, prijzen als vorige week. GRONINGEN, 1 September 1936. Graanheurs. Inlandschc rogge f7—7.80, winfer- gerst f5.405.60, zomergerst f5.506.05, haver (wit) f5.756.20. zwarte haver f5.25—5.75, groene erwten (6.509, koolzaad f7—9.60, karwijzaad (nieuw) f 14 f20.50, idem (oud) f 1621.50: buitenlandsche gerst f6.66—6.80, ronde mais f6.40—6.60. WARMENHUIZEN, 1 September 1936. Schotsche muizen f 1.70—2.10, id. grove fl.70—1.80, eigenheimers f 1.40—2.50, gele nop f3.40—3.60, uien f 1.20—1.60, drielingen f 0.86—1,30. roode kool f 1—1.30 gele kool f 1.40, witte kool f 0.70—1, per wagon f 104, slaboonen f 3.70—7.20, snijboonon f 6.40—7.60. Aan voer: 16.900 Kg. aardappelen, 4600 Kg. gele nep, 2775 Kg. uien, 12200 Kg. roode kool, 700 Kg. gele kool, 17300 Kg. witte kool, 3360 Kg. slahoonon, 55 Kg. snij-

Schager Courant | 1936 | | pagina 7