Raad Schoorl Vit Bergen. Berger Sportvereeniging. Neem 'n "AKKERTJE" Cinema De Haan Verlaging huur onderwijzerswoning in het dorp Schoorl. Instructie Gemeen teontvanger aangenomen. Beëediging van den nieuwen gemeenteontvanger, den heer Belonje. Gistermiddag om twee uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare zitting bijeen, Voorzitter: S. G. L. F. baron van Fridagh, burge meester. Aanwezig: alle leden. Notulen. De notulen van de Raadsvergadering van 6 Aug. 1936 werden zonder op- of aanmerkingen gearresteerd Ingekomen stukken. Van de ingekomen stukken noemen wij de navol gende: a. schrijven van den heer C. J. van Wijk, ambte naar ter secretarie alhier, houdende dankzegging voor zijne benoeming tot administrateur vanden Vleeschkeuringsdienst in den kring „Schoorl." b. proces-verbaal van kasopname, afsluiting en overname bij den gemeenteontvanger tot een totaal bedrag van f 2499.32, met welk bedrag de betreffen de boeken overeenstemden. B. en W. stellen voor bovenstaande stukken voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. c. schrijven d.d. 4 Mei 1936 van den heer K. Bul stra alhier, houdende verzoek voor de door hem ge huurde onderwijzerswoning in het dorp Schoorl, huurverlaging toe te staan. Bij Raadsbesluit van 13 Mei j.1. werd bovenge noemd stuk in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Momenteel bedraagt de huur der woning f 280.per jaar, terwijl de bewoner voor het ge bruik van waterleiding per jaar f 30 verschuldigd is. B. en W. stellen voor de huur thans op f 250 te bepalen en de vergoeding voor het gebruik der wa terleiding ongewijzigd te laten. De huur zal ingaan 1 Juli 1936. Als voren. Instructie gemeente-ontvanger. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling met 1 Sep tember a.s. van een instructie voor den gemeenteont vanger, onder intrekking van de bestaande instruc tie. De Voorzitter las de instructie voor, welke zonder op- of aanmerkingen werd goedgekeurd. Beëediging Gemeente-ontvanger. 4. Beëediging van den nieuw benoemden Ge meente-ontvanger. De Voorzitter verzocht den nieuwen Gemeente- Buitengewone algemeene vergadering, waarop een prettige geest heerschte. Dinsdagavond kwam de Berger Sportvereeniging in een buitengewone algemeene vergadering bijeen in de zaal van café Spoorzicht aan de Breelaan. De voorzitter opende met een woord van welkom en deelde mede, dat de beschermheer, de heer E. J. Voute tot z'n spijt verhinderd was de vergadering bij te wonen. Spr. hoopte, dat de besprekingen een aan genaam karakter zouden dragen in het belang der Berger Sportvereeniging. Mededeelingen. De voorzitter deed daarop de volgende mededeelin gen, over hetgeen door het bestuur gedaan was in het tijdvak tusschen 7 Mei en 1 September: le. Dat het terrein der vereeniging voor den prijs van f25.verhuurd werd aan de S.D.A.P. voor het houden van haar Plandag. 2e. Dat de vereeniging had medegedaan aan een feestdag, georganiseerd door den Vereenigingsbond „De Eendracht". Een der programmanummers was een voetbalwedstrijd tusschen Alcmaria Victrix 1 en de Stormvogels uit IJmuiden. Ofschoon het weer al lerslechtst was, waren er toch nog 500 bezoekers en werd een bedrag van f109.— ontvangen. Aangezien de wedstrijd op f100.was begroot, werden dus de kosten gedekt. Niet echter was dit het geval met de uitvoering in het Openlucht-Theater, waarvan de kosten geraamd waren op f 150.Er werden slechts 50 kaartjes van 30 et. verkocht, hetgeen dus een be langrijk verlies beteekende. Elke vereeniging bleef garant voor een bedrag van f35.waarvan vermoe delijk f20.zal worden terugontvangen. De overige f 15.hoopt de Bond te halen uit een te houden Volksuitvoering, zoodat wellicht de geheele garan tiesom zal worden terugontvangen. 3e. Dat het kleedgebouw op het terrein gevaar beeft gcloopen te verdwijnen, aangezien de R.K. V.V. „Berdos" het plan koesterde dit te koopen. Spr. had zich, nadat hem dit ter oore was gekomen, dadelijk gewend tot het college van B. en W. Het gevolg der besprekingen is geweest, dat B. en W. den Raad zullen voorstellen het gebouwtje te koopen voor den prijs van f600.—. Dit voorstel komt a.s. Donderdag in openbare raadsvergadering. 4e. Dat de betonnen paaltjes om het terrein wel gekocht waren, doch dat de finantiën nog niet toelie ten de kapotte paaltjes door nieuwe te vervangen. Notulen. De notulen der jaarlijksche algemeene vergade ring van 7 Mei 1936 werden daarna voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen gearresteerd. Medische sportkeuring. De Voorzitter deelde vervolgens mede, dat op de laatste jaarvergadering van den N.H.V.B. besloten was, dat alle nieuwe leden, die nog nimmer in een vereeniging gespeeld hadden, aan een medische keuring onderworpen zouden zijn. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van het bestuur het Bureau voor Medische Sportkeuring te Alkmaar met de keu ring te belasten. Doch, aangezien dit Bureau slechts één- of tweemaal per maand zitting heeft., stelde spr. zich in verbinding met dr. van Gelder, die zich bereid verklaarde, de leden op dezelfde conditios te keuren als het Bureau; t.w. 75 ct. voor een gewoon lid en 40 ct. voor een adspirant. De vereeniging be taalt collectief 5 ct. per lid per jaar. Spr. achtte dit een mooie oplossing en bracht dank aan dr. van Gelder voor zijn bereidwilligheid. Bestuursverkiezing. De Voorzitter zeide, dat de heer L. Busselmann, die sedert Mei jl. secretaris was, door drukke bezig heden dit ambt niet meer kon vervullen en als zoo danig had bedankt. Het bestuur had den heer Q. Rovers bereid gevonden wederom zitting te nemen In het bestuur en dezen eandidaat gesteld. Spr. dankte den heer Busselman voor al hetgeen hij in deze korte periode voor de vereeniging had ge daan en betreurde zijn uittreden ten zeerste. ontvanger, den heer C. Belonje, de eeden van zui vering en trouw in zijne handen af te leggen. De heer Belonje legde daarop de vereischte eeden af. De Voorzitter wcnschte den heer Belonje geluk met zijn benoeming en hoopte, dat liefde voor en trouw aan Schoorl de leuzen zouden zijn voor den nieuwen ontvanger. De heer Belonje dankte den Voorzitter voor zijn woorden en hoopte zijn taak naar behooren te ver vullen. Spr. wijdde voorts een enkel woord aan zijn voorganger, den heer Smits. De wijze waarop Smits van Schoorl had afscheid genomen, had spr. zeer ge troffen. De ambtenaren zien nu pas in, wat het heen gaan van den heer Smits, die 23 jaar in Schoorl heeft gewerkt, voor de gemeente beteekent. Spr. zeide voorts, volkomen te weten, wat de wen- schcn van de ambtenaren ter secretarie waren en verzekerde, dat de belangen dier ambtenaren bij spr. in goede handen zouden zijn. Rondvraag. Een verzoek om een fietspad, naar zee. De heer Winder zou graag willen dat B. en W. het initiatief eens namen, een rijwielpad naar zee aan ts leggen. Ook de fietspaden in de duinen zou spr. gaarne voor het publiek opengesteld willen zien. De Voorzitter antwoordde, dat een en ander in B. en W. zou kunnen worden besproken, Wat de fiets paden in de duinen betrof, geloofde spr. niet dat het Staatschboschbeheer zal overgaan tot het openstel len van de rijwielpaden in de duinen voor 't publiek Wethouder Bijl (R.K.1) meende, dat het niet veel voordeel voor het dorp Schoorl zou opleveren als er een fietspad naar zee kwam. Misschien zal een fietspad vijf minuten korter zijn. De heer Winder was het hiermede niet eens. Wethouder Schermer (V.D.) merkte op, dat er plannen in de lucht hingen voor een fietspad naar zee, doch dat zou dan van Zuid naar Noord moeten loopen, door de kommen der verschillende deelen der gemeenten. Spr. wilde daarom den Raad aan raden, nog wat af te wachten, eraan toevoegende, dat een eventueel fietspad zooals dan zal worden geprojecteerd, een mooi werkobject zou zijn. De Voorzitter zeide, dat een en ander door B. en W. gaarne nader onder de oogen zou worden gezien De Julianaboom gerooid. De heer Dissel (S.B.) wees erop, dat de Juliana boom gerooid werd en vroeg, waarom dat noodig was. Die boom stond niemand in den weg, meende spreker. Wethouder Schermer antwoordde, dat B. en W. daar van niets hebben geweten. Tot de verbazing van spr. had ook hij gezien, dat die boom gerooid was. doch B. en W. kon daarvan geen verwijt worden ge maakt. De heer Blom (S.D.A.P.) wilde door werkloozen een zwembad gemaakt zien met geld van het Rijk. De Voorzitter antwoordde, dat deze zaak in voor- bereidnig is en dat B. en W. hierop zullen terug komen bij de aanbieding der begrooting over 1937. Hierna sluiting. Aangezien geen tegencandidaten waren gesteld, werd de heer Rovers met algemeene stemmen geko- Lid Elftalcommissie. Door het bedanken van den heer Q. Rovers als lid van de Elftalcommissie werd als zoodanig de heer J. Timmer gekozen, die deze functie aanvaardde. Commissie voor de verloting De Voorzitter deed voorts mededeeling, dat het bestuur besloten had voor de a.s. verloting een com missie te benoemen, bestaande uit drie leden. Van het bestuur zou de penningmeester daarin zitting ne men, terwijl de vergadering twee leden diende te kiezen. Spr. stelde de heer J. Bak, die zoo tal van jaren de verloting verzorgd had, candidaat. Bij vrije stemming werden in deze commissie ge kozen de heeren J. de Groot en N. Klinkhamer. Toestemming voor het houden der verloting zal zoo spoedig mogelijk bij het Gemeentebestuur wor den aangevraagd. Rondvraag. Deze leverde niets van algemeen belang op, daar uitsluitend interno kwesties werden naar voren ge bracht. Hiema sluiting. Het was een vlotte vergadering, waarop een zeer prettige geest heerschte; een bewijs, dat de Berger Sportvereeniging momenteel kerngezond is. LANGENDIJK GEEN PROVINCIALE DEMONSTRATIE VAN DEN N.T.B.? Zooals wij reeds in een uitvoerig verslag hebben vermeld, heeft het district Noord-Holland van den Nederlandschen Tuindersbond de vorige maand be sloten, een provincialen landdag te houden om den nood van den tuinbouw te bespreken en te trachten, ook in de andere provincies, waar de Bond is ge vestigd, provinciale landdagen op denzelfden datum te doen houden. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze provinciale landdag echter geen doorgang vinden, aangezien het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland heeft besloten, in samenwerking met de andere or ganisaties in het begin van September een groote openbare vergadering te beleggen voor den geheelen Nederlandschen Tuinbouw. Daarom wordt door het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Tuindersbond in overweging gegeven de voorbereidingen voor de provinciale landdagen op te schorten. De Nederlandsche Tuindersbond zal alle medewer king verleenen aan het streven van het Centraal Bureau voor de Veilingen. In de vergadering van het districtsbestuur van den N.T.B. werd ten aanzien van de tewerkstelling van tuinders in het eigen bedrijf besloten, tot de afdee- lingen een circulaire te richten, met het verzoek, zich met de B. en W.'s der gemeenten in verbinding te stellen en met dezen te bespreken de mogelijkheden van deze tewerkstelling. Getracht dient dan te wor den, de gemeentebesturen een verzoek tot den Minis ter te doen richten om deze tewerkstelling in het eigen bedrijf te verkrijgen. De tewerkstelling bij an deren heeft funeste gevolgen gehad voor de eigen bedrijven. LANGENDIJK. Men deelt ons mee, dat het R.K. Schoolbestuur be sloot aan het gemeentebestuur van Noordscharwoudc een uitkeering in eens te mogen ontvangen, gelijk aan 80 pet. van de schattingswaarde van het school gebouw volgens art. 205 van de L.O. wet. Als we goed zijn ingelicht, is die waarde f80000. Ned. Tuindersbond. In de vergadering van het Hoofdbestuur van den Ned. Tuindersbond zijn uitvoerige besprekingen ge houden voor de beperking inzake de toekenning van misoogststeun, nadat deze volgens opzet, onderzoek en officieelo bekendmaking landelijk zou gelden. Er bleek groote ontevredenheid over te bestaan in ver band met groote onbillijkheden. De verzamelde ge gevens geven het H. B. aanleidng, met allen aan drang te trachten, daarin alsnog verandering te brengen. In verband met den dreigenden toestand in den tuinbouw moet alles gedaan worden om aan de voortdurende exploitatietekorten en bedrijfsonder- mijning een einde te maken. Gaarne zal daarom me dewerking worden verleend aan een eventueele ac tie van het Centraal Bureau van de Veilingen voor bij Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn. W 1 E R 1 N O E N „Zwarte Rozen". In de film „Zwarte Rozen", die vanaf Vrijdag in Cinema De Haan draait, speelt Lilian Harvey de rol van de Russische danseres en zij, die zoo vaak oppervlakkige figuren had uit te beelden, welke bijna cliché voor haar geworden waren, maakt iets heel fijns van deze rol. Willy Fritsch als Collin. de revolutionnair, heeft werkelijk iets goeds van zijn rol gemaakt, zoo ook Willy Birgel, die voor den gou verneur speelt. Paul Martin is de regisseur van deze uitnemende film Er zit gang en spanning in deze film er zijn on verwachte ontknoopingen en overal hebben stamp volle zalen het sublieme spel van de vertolkers be wonderd. „Dit emotioneel gegeven is bijzonder knap en boeiend door Paul Martin in beeld gebracht schrijft de pers. „en Fritsch zoowel als Harvey hebben niet te leurgesteld. Integendeel „Harvey wist prachtig het frêle wezentje van de danseres uit te beelden. De razende rit, welke zij te paard met den gouverneur aanbond, was een ware oogenlust. Willy Birgel liet zich weer zien als een zeer sterk karakterspeler Iets over Lilian Harvey tijdens de op namen van „Zwarte Rozen". Vijftig danseressen zweven als elven rond. Muziek weerklinkt. Men herkent de wereldberoemde melo dieën uit de Italiaansche opera „Gioconda", de „Danza delle ore", de studentendans. Muziek, bewe ging, kleur en licht streelen oog en oor. Plotseling worden de muziek en dans afgebroken, het licht dooft uit, de kleuren verzwakken. Dan eerst merken we, dat we niet in een theater, bij een werkelijke voorstelling, waren, doch filmopna men hadden bijgewoond. Dan zien we ook Lilian Harvey, de Prima ballerina van dit ballet. De schijnwerpers gaan weer aan, weer komen kleur en beweging in het beeld. En Lilian danst! Ze doet dat met zooveel gemak en bekoorlijkheid, dat een ieder, die een paar minuten te missen heeft, in de filmhal komt, om Lilian Harvey te zien dan sen. De regisseur, de componisten, zij zijn allen ver rukt. Men zal Lilian en het ballet uit verschillende ge zichtshoeken te zien krijgen. Maar meer dan dertig maal moest de dans onderbroken worden, meer dan dertig maal moest steeds weer bij volgende maten van voren af aan begonnen worden. De muziek weer klinkt bij de opname der dansscènes uit luidsprekers Wekenlang heeft het ballet geoefend. Nóg hangt er een sfeer van feestelijke kunstbewondering in de tot in den nok gevulde schouwburgzaal. Maar spoedig zullen zwaar bewapende kozakken binnenstormen. De vrijheidsstrijd van jonge Finnen tegen de Rus sische heerschappij leidt tot bloedige botsingen. Li lian Harvey, als Russische danseres, staat in het ■middelpunt van dezen politieken strijd. Zij vecht voor het welzijn van den man, dien zij liefheeft. En gaat daarbij zelf ten onder. een groote landelijke vergadering, en, zoo deze niet tot stand komt, in de week van 7—12 Sept. in alle provincies openbare algemeene vergaderingen te be leggen. Bijzondere aandacht moet worden gevestigd op uitkeering van 100 pet. productieprijs, bevorde ring van den export, verlaging van de vaste lasten, kosten en wijze van distributie, leemten in de tuin- bouwcrisismaatregelen en de geheimzinnigheid om trent de productieprijzen. ZUIDSCHARWOUDE. De Vrouwenclub Onder Ons is voornemens om in Januari a.s. een liuisvlijttentoonstelling te organi- seeren. W I E RIN G E RW A ARD Voor de a.s. Zondag te houden harddraverij zijn niet minder dan 20 paarden ingeschreven, t.w. Don Juan, eig. Makken, Groningen; Loblied, eig. Kers bergen, Den Helder; Marie P, eig. J. Wagenaar, Amsterdam; Ciel.v, eig. C. Honing, Beemster; Xiphi- as, eig. J. van Twisk, Beemster; Fatima, eigen. J. Haan Jr., Wijde Wormer; Anna Bradford's Guy, eig. dezelfde; X Smiling, eig. dezelfde; Vitesse S.W., Stal Bakkum, Baklcum; Emilie van Bongershof, eig. dezelfde; Ulijse, eig. K. Korver, Oterleek; Roulette, eig. G. Vos, Midwoud; Cador, eig. Davidson, Wes terblokker; Noma B. eig. N. J. Silver, Oudesluis; Gretchen H., eig. dezelfde; Madrigal, eig. K. Nottel- man, Schagen; Our Uhlan B, eig. J. A. Mooij, Wie- ringerwaard; Amateur, eig. dezelfde; Minni M, eig. J. A. Bakker, Wieringerwaard; X. H., eig. dezelfde. Het kan dus een mooie draverij worden. Ter secretarie kunnen inlichtingen worden ver kregen omtrent een gevonden rijwielmerk. ANNA PAULOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. A. C. Kossen van Schagen; D. Tromp en gezin van Oterleek; Mej. I. D. A. Huijg van Wateringen. Vertrokken: G. Hijman naar Oost- en West Sou burg; P. Kooij naar Alkmaar; Mej. C. Kouseband naar Den Helder; S. Tijsen en gezin naar Hoorn; C. Zwagerman naar Hoorn; Th. J. Hauer en gezin naar Sassenheim. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. N. Warmerdam en C. Q. Rotte veel; P. Voorthuijsen en C. M. Niermeijer; H. G. van Drie en A. C. Kossen. Gêtrouwd: C. Colijn en J. J. Dwarswaard. Overleden: C. Cornelissen—Kooiman, oud 57 Jaar; E. KousebandLastdrager, oud 83 jaren. POLITIE. Verloren: belastingplaatje. Aan ko men loopen: klein, zwart hondje. Z.A.P. Het eerste elftal van Z.A.P. is voor het komend seizoen als volgt samengesteld: D. Schabbing, doel; C. v. d. Hoek, G. Philipsen achter; N.N., F. Alke made, N. Strooper, midden; A. v. "d. Berg, P. Alke- made, G. Hensy, W. Alkemade, J. Mcvcr, voor. Het tweede elftal: H. Elfring doel; Braam en J. v« Nuland achter; J. v. d. Berg, J. v. d. Hoek, J. v. d« Voort midden; J. Rozenbroek, G. Scholten, N.N., G< Schabbing, T. Preyde voor. Bij den eerstvolgenden oefenwedstrijd worden da spelers voor de plaatsen aangeduid met N.N. aan- gewezen uit G. v. Veen en P. Alders. Algemeen re serve J. Leyen. De heer L. F. Schlamann zal tot de alg. jaarver gadering naast het voorzitterschap ook de functia van penningmeester waarnemen. De eerste wedstrijd; van Z.A.P. op 13 Sept. zal gespeeld worden tegen Geel-Zwart I van 't Zand op 't, voormalig R.C.B.-tcr- rein te Breezand ten bate van het Gezellenhuis. Z I J P El De zwerver* Een onzer medelijdende lezers, die, gedrongen door de ingeving van zijn goede hart zich had laten: leiden, heeft ons een treffend beeld opgehangen over, het zware leven van een in de Zijpe aangetroffen zwerver. En deze figuur heeft de geachte schrijver, zóó geïdealiseerd, dat wij vol medelijden waren en zeer zeker nog talloos velen met ons met dezen ar-* men tobber, die het leven zoo wreed behandelde. Maar en ook hier komt het hinkende paarcf achter aan, deze zwerver was niet zoo braaf als hij werd uitgeschilderd, niet zoon goed mensch als de lyrische ontboezemingen van den medelijdenden schrijver ons wilden doen gelooven. Immers, kwamen n.1. weldra via officieele weg ons minder goede berichten ter oore, thans staat het vast dat deze zwerver door de Schager politie is aan gehouden voor het opgeven van een valschen naam bij een arrestatie wegens dronkenschap. Aan dit euvel schijnt deze kleine man zich nog al eens schuldig te maken. Meer zullen wij er niet van zeggen, maar wij acht ten dit mee te deelen, toch noodig, opdat niet aan verkeerden steun en hulp wordt verstrekt. Schie dam verzwelgt reeds geld genoeg! CALLANTSOOG Burgelij ke stand over de maand Aug. Geboren: Greta, dochter van F. Onderweegs en G. Biersteker. Gehuwd: Gerrit ten Boekei, arbeider, oud 22 jaar en Catharina Kater, zonder beroep, oud 19 jaar. Overleden: Hendrik Melis, kantoorbediende, oud 3£ jaren, wonende te Amsterdam; Alb. N. Kramer, oud 8 maanden, wonende te Baarn. Loop der bevolking. Ingekomen: K. Rietvink en gezin van Den Helder, wijk A no. 5; P. J. de Wit van St. Michicls-Gestel, wijk C. no. 63. Vertrokken: Jacoba Wagenaar, wijk A 25, naar Leeuwarden. SINT P AN C R AS, Burg. Stand over de maand Augustus 1936. Geboren: Derkina, dochter van Jan Kuitwaard en, Trijntje Romkes; Jana Maria, dochter van Cornelis de Ruijter en Antje Meurs. Gehuwd en overleden: geene. Ingekomen personen: Dirk Kok en echtgen., zui velhandelaar, van Broek op Langendijk naar No. 132; Antje Davids en kinderen, van Alkmaar naar No. 2; Dieuwertje Jannetje van Dijk, huish., van Alkmaar naar No. 15; Leonardus van Horick en gezin, spoorwegbeambte, van Haarlem naar N. 341. Vertrokken personen: Arianus Sieverts, schoen maker, van N. 198 naar Apeldoorn; Cornelis de Rui ter en gezin, z. b., van No. 341 naar Oudorp", Rense ten Wolde, arbeider, van No. 37 naar Uitgeest. WARMENHUIZEN AUTO-ONGEVAL TE KRABBENDAM. Dinsdagnamiddag gingen enkele jongelui van War- menhuizen en Krabbendam een auto-tochtje maken. Daarvoor hadden zij een vrij nieuwe auto van den heer P. de Goede te Dirkshorn gehuurd. Met een „vaartje" van 40 a 50 K.M. ging het van Krabben dam richting Warmenhuizen, toen bij de gevaar lijke bocht in den Westfrieschendijk tusschen de wed. P. Prins en Q. Jonker de autobestuurder, de heer Diepsmeer Junior van Krabbendam de macht over het stuur kwijt raakte, en met zijn 5 andere kor nuiten den dijk afgleed en in het water terecht kwam. De auto bestuurder kwam er nog het slechtst af. Met verwondingen aan hand en hoofd heeft men hem in bewusteloozen toestand laten liggen en heeft men een dokter gewaarschuwd. Dr. Groenhart uit Dirks horn kwam het eerst ter plaatse en heeft de auto bestuurder, die inmiddels weer bij kwam, verbonden. De andere inzittenden kwamen wonder boven won der met den schrik vrij. De zoo goed als nieuwe auto is in een gehavenden toestand naar Dirkshorn gesleept. Voor de betrok kenen is dit 'n tamelijk financieel schadepostje. In tegenstelling met de geruchten, bad naar wij uit goede bron vernamen de autobestuurder wel een rijbewijs. Burg. Stand over de maand Augustus 1936. Geboren: Marie Guurtje, dochter van C. de Boer en S. Jonker; Agatha Cornelia, dochter van S. Tes- selaar en M. Klankec; Jan Maria, zoon van P. M. Pronk en L. A. de Groot. Ondertrouwd: P. Smit, oud 31 jaren, tuinbouwer en G. A. C. Hoogeboom, 28 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Warmenhuizen. Getrouwd: P. Smit en G. A. C. Hoogeboom, beiden alhier. SINT MAARTEN ST. MAARTEN, VVALKKOOG. Begunstigd door best kermisweer, heeft onze drie- daagsche kermis voor hier haar beloop weer gehad. Zonder wanorde, doch in bruilotfstemming, vond zij haar einde. Als voorgaande jaren, hadden ook nu weer volks- en kinderfeesten plaats, welke de ge heele bevolking op de been brengt en hun eenige uur tjes de vlugheid en behendigheid van Valkkoog's bevolking voor oogen toovert. Op Maandag was het de schooljeugd, welke met zakloopen en vlag in een stoof steken zulke goede beurten maakte, dat de commissie besloot voor elke deelnemer(ster) een prijsje uit te reiken, wat na tuurlijk in grooten dank werd aanvaard. Dinsdag was het de beurt der ouderen om hun vlugheid te toonen en wel de mannen met het ton- rijden en de dames met de muilenrace en tegelijk met bal op een bordje loopen. Hierbij was Guurt natuurlijk no. 1, die liep zoo hard, dat het stof van de grintweg je neus verstopte De beide spelen hebben de aanwezigen gezelligheid gebracht waar het dan ook per slot om te doen is. De prijzen voor ouderen bestonden in con tanten, terwijl voor de jeugd kunstvoorwerpen wa ren aangekocht. Voor Maandagavond had de heer Kuiper het too- neelgezelschap van St. Maarten geannexeerd, welke opvoerde: „De Doofpot" van Jaap van der Poll, blij spel in 3 bedrijven. Gezegd kan owrden dat dit gezelschap er goed in is geslaagd dit blijspel te vertolken zoodat de aan wezigen ten hoogste voldaan over stuk en spelers waren. Een woord van lof voor hun mooi es pel is dan ook wel op zijn plaats. Wij willen dan ook hopen dat bij hun optreden a.s. Maandag in café „Rust en Lust" een even mooi spel mag worden gegeven, dan zal ook daar genoten worden. POLITIE. Verloren: een gouden broche. Gevon den: een jongensportemonnaie.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7