Opleiding van dienstbnden. l/ii Bergen Relletjes aan een school De Bestuurdersbond „Amsterdam" Berger Sportvereeniging. NUTS SPAARBANK TE ALKMAAR Maandbericht Aug. 1936 In den loop der maand Augustus werd er op de spaarbankboekjes ingelegd, ƒ214.702.65 en terugbetaald ƒ153.130.44 Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans ƒ3.976.650.84 Het aantal in den loop van Augustus nieifw uitgegeven boekjes bedraagt 60. Ingetrokken werden 78 boekjes. Het aantal i nomloop zijnde boekjes bedraagt thans 12.128. Van dit aantal behooren 8310 aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2188 aan personen elders woonachtig en 1630 aan schoolspaarders. Onder de in Augustus uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 8 boekjes voor jonggebo renen (op deze boekjes plaats de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging in den loop der maand Augustus van 259 spaarbusjes leverde een bedrag van ƒ3252.36 aan kleine besparingen op. van L. Boyer, beide fraai gespeeld. Hierna „Les Lu- percales", poèmc symphonique van Wormser, een zeer zwaar concoursnummer met een mooie midden passage, gevolgd door „Stella", een melodieuse con certouverture van Boyer, een zeer mooi nummer. Tot slot de „Marsche finale" en nog een marsch toe. Het concert werd bijgewoond door veel publiek iri den tuin en op de straat en herhaaldelijk klonk een hartelijk applaus, zoowel voor „Excelsior" als voor „Onder Ons". Opmerkelijk was de prettige stilte tijdens de gc- heele uitvoering. Mag dit wellicht verklaard worden door de betrekkelijk zachte muziek der Harmonie» een aardige afwisseling met de Fanfaremuziek, waar aan we hier gewend zijn? Een goed geslaagd concert. Ons compliment aan den genialen directeur. WAARLAND. Aanbesteding. Voor rekening van den heer P. Nieuwboer is aan besteed den aanbouw van een schuur annex vee stallen. Ingekomen waren 22 biljetten. De laagste inschrijvers waren D. v. d. Gulik, tim merwerk f 2094, C. Langedijk, H.H.Waard (Noord) metselwerk f 1723, en C. v. Trienen, schilderwerk, f 120. De gunning is aangehouden. LANG ENDIJK Noodweer in Zwitserland HUIS INGESTORT EN ZEVEN BEWONERS BEDOLVEN. Bern. Verschillende deelen des lands zijn gisternacht en gistermorgen door een buitengewoon zwaar noodweer geteisterd. Tus schen Bern en Luzern veroorzaakte het nood weer talrijke aardverschuivingen, waardoor te Schuepfheim een huis instortte, de 7 bewo ners onder de puinhopen bedelvend. Men heeft reeds de lijken van twee hunner gebor gen en heeft weinig hoop de anderen nog in leven te zullen vinden. In het Kanton Wallis heeft een bergstroom de Simplon-spoorlijn ondermijnd, in ver bond waarmede internationale treinen thans over iBern en Loctschberg worden geleid. Ouders en buren trekken partij tegen het hoofd van een school; deze loopt een klap op. In de Jan Mayonstraat te Amsterdam zijn sedert gister cenige oploopen voor de Jan Evertsenschool. Een dpr leerlingen aan deze school zou door een onderwijzer gekastijd zijn, met als gevolg, enkele blauwe plekken. De moeder van dezen leerling heeft daarvoor haar beklag ingediend bij de politie, maar heeft ook de huren in de straat waar ze woonde van het geval in kennis gesteld. Deze hebben dadelijk partij getrok ken tegen liet hoofd der Jan Evertsenschool. Het ge volg was dat Donderdagmiddag een oploop ontstond, waaraan de politie met eenige krachtige maatregelen een eind heeft gemaakt. De moeder van den gesla gen leerling werd naar liet politiebureau op den Adm. de Ruytorwcg gebracht. Gistermorgen hebben zich de relletjes herhaald en daarbij heeft het hoofd van de school een klap opgcloopen. De politic verspreidde ook ditmaal de menigte. Cursussen zijn er wel, doch de leer lingen ontbreken. Men schrijft ons uit Amsterdam: In het reeds jaren tekort aan dienstboden is in 'den laatstcn tijd wel eenige verandering gekomen, tengevolge van de gewijzigde economische toestan den. Men mag thans aannemen, dat er voldoende dagmeisjes zijn, maar de nood van dienstboden voor dag en nacht is nog lang niet overwonnen, zoodat Duitsche en Oostenrijksche meisjes nog bij honder den in betrekking zijn. Nu het niet onwaarschijnlijk is dat er bepalingen gemaakt zullen worden om aan de invasie van Duitsche en Oostenrijksche meisjes ren einde te maken en haar getal hier te lande sterk te doen verminderen, moet daartegenover staan, dat ook gezorgd wordt, dat er een voldoend aantal Noderlandsehc dienstboden ter beschikking komt. Er zijn reeds jeugdorganisaties, die dienstbo dencursussen hebben opgericht, meisjes, die vroeger in werkplaatsen en fabrieken haar brood verdien den, maar door de gewijzigde omstandigheden huiten betrekking zijn geraakt, worden daar opgeleid tot dienstbode. Haar getal valt echter niet mee, omdat zij veelal nog afwachten om in haar oude emplooi te worden opgenomen. Er zijn echter in de gezinnen nog tal van meis jes, die zeker voor dienstbode in aanmerking zou den kunnen komen. Het is echter moeilijk deze meis jes te vinden. Voor deze meisjes en vooral degenen, die dienstbode voor dag en nacht willen worden, zijn opleidingen opgericht of in voorbereiding. Die cursussen zijn tweeledig. Er bestaan reeds interna ten van Roomsch-Katholiekc en Prot. Christelijke zijde, waar de meisjes in tweemaal drie maanden tot volslagen dienstboden worden opgeleid. Deze cur sussen bestaan in Haarlem en Breda, maar in een vijftigtal steden van ons land zijn ook cursussen, waar de meisje in drie maanden zooveel kennis wordt bijgebracht, dat zij voldoen aan de eischen, die men een dienstbode stellen mag. Deze meisjes worden betrekkingen bezorgd door een plaatsings bureau. Ook te dezer stede (Amsterdam) zal men over gaan tot het opleiden van dienstboden. De organi satie daaryoor is kant en klaar. Leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs zullen de meisjes, die bo ven de IS jaar moeten zijn, de kennis bijbrengen, die een dienstbode behoort te. weten. Voor de leerlingen van de cursussen, die drie maanden duren, zijn er geen kosten aan verbonden. Zij worden in hoofdzaak door het Rijk betaald. Echter, voor deze cursussen ontbreken deleer lingen. Door de vereeniging van huisvrouwen zijn onlangs alle besturen van vrouwenvereenigingen bijeenge roepen, die het dionsthodenvraagstuk van het huidi ge oogenblik onder het oog hebben gezien. Er is. een commissie benoemd, die besprekingen zal hou den niet verschillende organisaties, die contact heb ben met de gezinnen. Langs dezen weg hoopt men leerlingen te krij gen voor de cursussen, waarvan dc opening is vast gesteld op 26 September. SYNTHETISCHE RUBBER Interessante ontdekkingen in Italië Rome Men heeft interessante ontdekkingen gedaan inzake het vervangen van rubber. Twee planten Guyaule en Taraxacum, leveren een stof welke zeer goed rubber kan vervangen. Men .beeft derhalve besloten deze beide plan ten in massa- aan tekweken. teneinde Italië on afhankelijk te maken van het buitenland. DUITSCHE BALLON IN RUSLAND GEDAALD. Moskou De Duitsche luchtballon „Deutsch- land" welke deelnam aan de Gordon Bennett wedstrijd, is op 1 September in Karelie in een woud nabij het station Nadwoizv van den Ni- rowspoorweg gedaald. De drie inzittenden wer den 3 September door jagers gevonden en paar Nadwoizy gebracht. En een steunverlaging Amsterdam 4 Sept. In Krasnapolsky hield de bestuurdersbond „Amsterdam" der Neder- landsche vakcentrale Donderdagavond een al- gemeene bestui*envergadering ter bespreking van de door den minister van sociale zaken aangekondigde wijzigingen in de steunregeling De heer Eering, lid van het bestuur der N. V. C. en van de contact commissie tuscben den minister en de vakcentralen, leidde de bespre kingen in en critiseerde vooral de aankondig de intrekking van den huurbijslag en de invoe ring der standaard'loonen. welke beide maatre gelen vooral voor de vakarbeiders en de ïntel- lectueele werknemers funeste uitwerking zul len hebben. De vergadering betuigde met algemeene stem men adhaesie an de resolutie aangenomen in het bestuurdersbonden congres der N.V.C. op 22 Augustus, welke resolutie ook ter kennis van den minister is gebracht en besloot tot verzen ding van bet navolgend telegram aan den mi nister'van sociale zaken:' Be bestuurdersbond Amsterdamder Nederlandsche vakcentrale in besturenver- gadering bijeen op Donderdag 3 September 1936betuigt volledige instemming met den inhoud der resolutie van 22 Augustus van de Nederlandsche Vakcentrale inzake de aangekondigde wijzigingen in de steun regeling en verzoekt uwer excellentie drin gend, eiken maatregel achterwege te laten, welke de uitkeeringen der werkloozen ver laagt In het bijzonder verzoekt de bestuur dersbond Amsterdamde noodzakelijke verlaging der woninghuren langs wettelij- ken weg te doen geschieden. CORRUPTIE-PROCES IN TURKIJE Voor een speciale rechtbank zullen naar Reu ter meldt 22 ambtenaren terechtstaan, die al len min of meer betrokken zijn bij ernstige on regelmatigheden, die men geconstateerd heeft in de wijze waarop uitvoervergunningen zijn verleend. RECORDHOOGTE BEREIKT DOOR RUS- SISCHEN VLIEGER De vlieger Wladimir Kowkeki heeft met een tweemotorig vliegtuig met een nuttige last van 2.000 kg. een hoogte bereikt van 10.400 meter hetgeen aanzienlijk hooger is dan het bestaande wereldrecord. Morgen de demi-finales en finales van de Bekerwedstrijden en het Adspirantcn- tournooi. Morgen is het de tweede dag van de wedstrijden om den wisselbeker „De Berge naar" en het Adspi- ranten-tournooi, georganiseerd door de Berger Sport vereeniging en zullen op haar terrein aan den Ker- kedijk de demi-finales en de finales worden gespeeld. liet sportfestijn vangt 's morgens om 10 uur aan met een adspiranten-wedstrijd tusschcn Schoorl a en Vrone a. Na dezen wedstrijd zullen dc eerste elftallen van het Alkmaarsche M.E.V.O. en van Ursem den strijd aanbinden. Door hard werken veroverde M.E.V.O. zich de vorige week een plaats in den halven eind strijd, terwijl Ursem, door het niet opkomen van Alem. Victrix 5 er heel gemakkelijk in kwam. Het wordt ongetwijfeld een spannende strijd! Om 12.40 uur treden B.S.V. a en Alem. Victrix c aan. Zonder te spelen kwamen de jonge B.S.V.'ers in de demi-finale, daar verleden week Koedijk a weg bleef. Alem. Victrix had in de voorronde weinig moeite met Alkm. Boys b en vertoonde een spel, dat dc Berge naren tot nadenken heeft gebracht! Onge twijfeld is het nog een open vraag welke der beide ploegen den eindstrijd hereiken zal. De Berger ploeg komt geheel volledig uit, doch heeft een kleine wij ziging ondergaan. Om twee uur volgt dc wedstrijd B.S.V. 1—Schoorl 1. Dat kan dc clou van den dag worden. Wij schrij ven expres „dat kan", omdat daarvoor noodig is fair spel aan beide zijden. Wie de overwinning zal behalen, durven we niet te voorspellen, we gelooven dat in dezen wedstrijd het eerste doelpunt beslissend kan zijn. De Bprgenaren missen hun back Cor Coevert, die met vacantie in Luxemburg vertoeft. Zijn plaats wordt ingenomen door Huig Killet, terwijl als links- midden de tweede-elftalspeler Roei Koning staat op gesteld. Het volledige programma. Het volledige programma voor den dag van morgen laten wij hieronder volgen: 10 uur—11.10 Schoorl a—Vrone a. Scheidsrechter: D. Stam. 11 20—12 30 Ursem 1—MEVO 1. Scheidsrechter: Chr. Friedt. 12.40—1.50 B.S.V. a—Alem. Victrix c. Scheidsrechter: D. Stam. 23.10 B.S.V. 1Schoorl 1. Scheidsrechter: J. A. Geervliet. 3.20—4.30 Finale Adspiranten-tournooi. Scheidsrech ter: D. Stam. 4.40—6.25 Finale Bekerwedstrijden. Scheidsrechter: J. A. Geervliet. Dadelijk na afloop heeft op het terras van het Clubgebouw dc prijsuitreiking plaats. SOEPETENDE GASTEN. Dezer dagen kwamen een hoer en een dame het café-restaurant „Onder de Linde" aan de Hoflaan binnen stappen en vroegen, nadat ze aan een ta feltje hadden plaats genomen, of ze ook ieder een bord soep konden krijgen. De eigenaar antwoordde bevestigend en begaf zich naar de keuken om bet soepje voor z'n gasten in gereedheid te brengen. De heer en de dame benutten den wachttijd met het bezichtigen van alles wat er aan de wanden hing. Toen dc eigenaar het soepje bracht, vroegen ze met een maar naar een tweede bordje. Nadat beiden al dus den inwendigen mensch hadden versterkt en voor het genotcne hadden betaald, kwam de eigenaar van het café tot de minder aangename ontdekking, dat z'n geldkistje, hetwelk zich onder het buffet op een plank bevond, spoorloos was verdwenen, hetgeen een verlies beteekende van vijftig gulden aan bank papier. Daar het geld in dézen moeilijken tijd meer dan dubbele waarde heeft, stelde de caféhouder de politie met het geval in kennis. Deze zoekt nu ijverig naar de twee socpetende gasten. PAS OP VOOR UW BELASTINGPLAATJE. Bij hakker R. aan de Kerkstraat werd een zoo goed als nieuwe fiets gestolen. Dc politie vond het rijwiel in het bosch terug, maar het daarop bevestigde be lastingplaatje was verdwenen. Een waarschuwing om voorzichtig te zijn, aange zien men zich niet ontziet op klaarlichten dag een fiets weg te halen, alleen om in het bezit te komen van het plaatje. Ook bij den bakker D. aan de Dorpsstraat werd van een fiets, welke voor dc zaak stond, het plaatje gestolen. Men zij dus voorzichtig en plaatse de fiets niet onbeheerd langs den weg! Toen dc heer R., die gisteravond zijn familie aan den Lijtweg een bezoek had gebracht, huiswaarts keerde, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat zijn rijwiel, dat hij voor het huis had geplaatst, verdwenen was. Den volgenden morgen werd het rijwiel terugge vonden in het langs den Lijtweg gelegen bosch je, ech ter zonder rijwielplaatje. Men zij voorzichtig met het onbeheerd laten staan van zijn rijwiel. Het hein- en krooswerk langs de wegen, dijken en eigendommen der gemeente is door het gemeente bestuur opgedragen: Voor perceel a. aan de heeren N. Schotten en C. F. Roobcek voor f135.perceel b aan Jan Bijl en C. Dekker voor f 100.perceel c. aan Jac. Bijl en I). Wokke voor f148.— en perceel d. aan den heer J. N. Pepping voor f 147. Gevonden. Een alpacca vulpotlood: donkerblauwe wollen had- nak; metalen vulpotlood; wit schort; twee brillen in hoornen montuur; wandelstok; blauw hoedje; wit mutsje; bril met zwart montuur; groen-wit gebreid jasje; bril met zwart montuur; dunne zilveren ket ting; blauw blasertje; blauw trico manteltje; klein sleuteltje; grijze ceintuur. Verloren. Een zilveren armband van kleine knoopjes; belas- tingnlaatje aan een touwtje; kaart van Noordhol land; groene damesring met brillant; ijzeren ring; rood gestreept badmanteltje; belastingplaatje met naam; paars-rood badpak in handdoek; een zilveren beursje met klein schaartje; rijwielplaatje in étui; portemonnaie met geld en Linssleutel; elastieken kous; zilveren beursje; donkerblauwe korte cape; bruine lieerenportemonnaies; geel doosje met dames horloge en doublé schakelketting; grijze heerenhoed: autohand met velg; strandnarasol; zilveren broche; blauwe slip-over; belastingplaatje in étui met naam. BOUW VAN ARBEIDERSWONINGEN. Bergen, 4 Sept. 1936. Geachte Redactie! Tot onzen spijt wilden B. en W. niet overgaan tot het houwen van arbeiderswoningen. De indruk werd hierbij gevestigd, dat het „Werk- loozen-Comité" „kastwoningen" wilde laten bouwen tegen „hongerloonen". Niets is minder waar. De bedoeling van het „Werk loozen-Comité" is, behoorlijke arbeiderswoningen te bouwen met steun van de Regeering, welke voldoen aan alle te stellen bepalingen. De aannemer, waarmede wij in onderhandeling zijn, wil minstens 25 woningen a f 1400.per stuk bouwen met een inhoud van circa 200 M3., één ka mer, keuken, hal, W.C., drie slaapkamers, zolder en schuurt .ie. Wanneer de gemeente voor f 200.— grond wil af staan, dan is de zaak in orde. Deze woningen kunnen dan worden verhuurd a f 1.25, wanneer het Rijk een renteloos voorschot geeft. Wil de Regeering b.v. 2 rente, dan blijven deze woningen nog beneden een huurprijs van f2. per week. Er kan gebouwd worden onder toezicht van onzen gemeente-opzichter, die voor deze taak zeker bere kend is. Het komt ons voor, dat de werkloozen beter ge baat zijn met deze niéuwe woningen, dan met een ver laging van huur der „Tuindorp" woningen, wat toch geen uitkomst kan geven, daar zij ook niet in staat zijn f4.— i'i f5— te verwonen. Dankend voor dc plaatsing. Het „Werkloozen-Comité": D. BERGMAN. Voorzitter. J. SCHAPER, Secretaris. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Donderdagavond werd onder begunstiging van mooi, zacht weder in den muziektuin van den heer T. IJff geconcerteerd door de Harmonie „Excel sior" van Noordscharwoude en het fanfarecorps „On der Ons" van Dirkshorn, beiden onder leiding van den heer P. Pranger. Het concert werd geopend door „Excelsior" met een mooie, pittige marsch van Blankenburg: „Ter- ritorial", gevolgd door Ouverture „Piqué Dame" van Fr. von Suppé, waarin onder meer een mooie fluit- passage, en „A Toi" van Waldteufel, beide goed ge speeld. !t Fijnste nummer vonden we echter: Ouver ture „Lc Roi d'Yvetot" van Adam-Pranger, welk nummer keurig werd afgewerkt. Na de pauze trad op „Onder Ons" met de marsch „Unter dem Siegesbanner" van Von Blon, gevolgd door de mooie zangerige Ouverture „La Reine Maud" Men deelt ons mee, dat de Commissie voor dc werkloosheidsbestrijding in het ressort Broek op Langendijk e. o. (centrumgemeente Broek op La gendijk) zal bestaan uit de burgemeesters der 7 be trokken gemeenten. Volgende weck zal deze commis sie eeny vergadering houden, waarin eventue.elc werkverschaffingsobjecten zullen worden besproken Behalve dat er dit jaar veel andijvie is uitgc- plant als nateelt ter vervanging van blóemkool, is de stand van dit gewas, naar men ons meedeelde, heel goed. Men mag dus verwachten, dat dc voorraad andijvie aanmerkelijk grooter zal zijn dan verleden jaar. Het Hoofdbestuur van het Holl. Bloembollen Genootschap besloot, de beslissing, omtrent de vraag, of inlevering van leverbare bollen gcwenscht is, ccn maand op te schorten. Met meerderheid van stem men sprak het zich uit tegen inlevering van plant goed van vroege tulpen. Unaniem verklaarde het zich tegen inlevering van plantgoed van Hyacinthen late tulpen en narcissen. Besloten werd, alsnog het mogelijke te doen, om te verkrijgen, dat de 85 van vroege tulpen over het teeltjaar 1934—1935 worden uitbetaald. BROEK OP LANGENDIJK. Een mooi resultaat. Het Chr. gemengd koor Halleluja heeft onder lei ding van den heer Paul Kole, op het gehouden con cours te Wijckel (Fr.) een lsten prijs behaald in de superieure afdeeling met 365 punten en het Chr. Fan farecorps Advendo onder leiding van den heer G. van Kalken een lsten prijs met 321 punten in de lc afdeeling, terwijl daarnaast in de eere-wedstrijd des avonds door het corps eveneens den lsten prijs werd behaald. Waar door de jury in de. processen-verbaal met lof werd gewaagd over de prestaties der beide vereeni- gingen en de bekwame leiding der directeuren, mag zeer zeker van een mooi succes gesproken worden. Bloembollenveiling. Vrijdagmorgen werd in het veilingsgebouw van do Langendijkor Groenten Centralfe alhier de zesde dro ge bloembollenveiling gehouden. Er was evenwel zeer weinig belangstelling, zoowel van de zijde der aanvoerders als van de kooplieden De aanvoer beliep 125.000 stuks bollen. Hiervan werden slechts enkele partijen verkocht. De prijzen waren als \olgt: Darw. Prinses Elisabeth z 12 en op f 1.30; z 11 f 1-15 en z. 10 f 0.90; Darw. Will. Copland z 12 en op f 1.30 en ELT Inglesc. Yellow z 12 en op f 1.30, alles per 100 stuks. De andere soorten liepen weer door. Diploma Zwemmen. Bij de deze week gehouden Zwemproeven in de Zweminrichting te Broek op Langendijk werd het diploma behaald door Jan Mulder, Kees -Bodegra ven en Wim Kloosterboer, allen beneden 16 j. en wo nende te Sint Pancras. ZUIDSCHARWOUDE. In deze gemeente is de baggerrcgeling weer in werking getreden. Een achttal werkloozen zijn daar bij aan het werk gesteld. In de gisteravond gehouden vergadering van het Crisiscomité is besloten, dit nog niet op te hef fen, doch de werkzaamheden voort te zetten, o.a. door in den a.s. winter een bazar te houden. HOOGWOUD FIETS WEGGENOMEN. Dader zou in dronkenschap hebben ge handeld. De rijksveldwachters te Hoogwoud en Obdam heb ben ten huize van een inwoner dezer gemeente een heerenfiets in beslag genomen, welke in den nacht van Zondag op Maandag j.1. te Harenkarspel was weggenomen. De verdachte verklaarde in dronken schap gehandeld te hebben en de fiets bij vergissing te hebben meegenomen. Naar de waarheid van 's mans verhaal wordt een onderzoek ingesteld. GEREEDSCHAPPEN GESTOLEN. Bij de politie te Hoogwoud is aangifte gedaan van diefstal van gereedschappen van betonwerkers, werkzaam aan een landbouwschuur in den Wierin- germeerpolder. De politie heeft de zaak in onder zoek. W I E R I N G E N Auto-ongevaL Donderdagmorgen omstreeks 10 uur heeft alhier op den betonnen Rijksweg achter de O. L. school een aanrijding plaats gehad, die wonder boven wonder nog vrij goed afliep. Uit Westelijke richting kwam een oude Ford met aanhangwagen, genummerd G 46718, waarachter een groote vrachtwagen van den vrachtautodienst „Hema" Holland—Friesland reed. Ter hoogte der school wilde de Hema-wagen pas- seeren. Op hetzelfde moment kwam echter een nieuwe luxe wagen als tegenligger aanrijden. De chauffeur van de Hema-wagcn merkte dit nog juist bijtijds en gooide zijn sfuur om. doch kon niet ver hoeden, dat nu de Ford met aanhangwagen geraakt werd. Deze werd door de botsing een slag in de ron de geslingerd en kwam toen op den herm terecht. De aanhangwagen stond toen echter niet meer achter doch naast de Ford. De inzittenden der Fordauto, twee heeren en een jongetje, kwamen met den schrik vrij. De Hema-wagen hekwam bijna geen ma- terieele schade. De Ford echter was totaal vernield. Ongeluk. Toen Woensdagmiddag j.1. de heer Wolters met zijn motorfiets in de richting den Oever reed, werd ter hoogte van Smerp, zijn duo-rijdster, mej. H. van de duo geslingerd. Dadelijk werd de dokter geroepen Mej. H. had een lichte hersenschudding bekomen, terwijl tevens een ader gesprongen was. SCHOORL Geslaagd- De heer S. Boterhoek slaagde op het op 2 Sept. 1936 gehouden examen te Amsterdam voor het po- litiediploma A.N.P.B,

Schager Courant | 1936 | | pagina 14