Sparta I - D.T.S. I Plaatselijk Nieuws. De tol aan het verkeer Holl. Maatschappij van Landbouw Zondag a.s. Balans van een dag in de week K O E G R A S JULIANADORP. Verloting Oudercommissie. Bovengenoemde verloting, die eenigen tijd uitge steld is geworden, zal thans gehouden worden op a.s. Maandagavond 7 September. Naar ons werd medegedeeld, zal op een perceel grond aan den Van Foreestweg, een huis met berg plaats worden gebouwd voor den heer A. Delis, die voornemens zou zijn, daar tevens een pluimveebe- drijf op te richten. Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in Ne derland, Aideeling Den Helder. Donderdagavond vergaderde bovengenoemde afdee ling met 15 leden in de Chr. School te Koegras. De Voorzitter, de heer T. Speur, opent de bijeenkomst met een woord van welkom, spreekt zijn voldoening over de opkomst der leden uit, en zegt voorts dat dit jaar, als zijnde zeer slecht voor de imkerij, in de annalen kan worden opgeteekend. Verder geeft spreker een kleine toelichting over de suikerlDestelling en meent dat de distributie daarvan dit jaar wel eens een offertje van de kas kon vragen. Dit worclt echter ondervangen door de mededeeling van een lid, die daarbij dan geheel belangeloos zijn diensten wil presteeren. De notulen worden door den secretaris, den heer Schellinger gelezen en vastgesteld. Tal van mededeelingen en ingekomen stukken worden ter tafel gebracht, gelezen, besproken en .verder voor kennisgeving aangenomen. Het stembiljet voor een Hoofdbestuurslid wordt staande de vergadering in orde gemaakt. De suikerbestelling had voor de vergadering plaats gevonden. De levering en distributie zal plaats vin den door de commissie bestaande uit de heeren T. Speur en S. van Scheijen. Over honingverkoop wil men liever niet spreken, men mag zich eerst wel afvragen of er honing is. Volgt een punt besprekingen, waarbij gevraagd wordt of het niet gewenscht is, om het bestuur uit te breiden. Hierover wordt het pro en contra naar voren gebracht, en acht men het maar het beste, de bestaande toestand te handhaven. Een lid, die in de Wieringermeer zijn beide volken verspeelde, zal uit de kas geholpen worden aan twee andere kolo nies. Door een lid wordt de zoo gevreesde bijen wolf getoond, door hem medegebracht van de Naar- derheide. Een ander kwam met de ontstellende mededeeling, dat wellicht dit euvel zich ook hier reeds voordoet. Het cadaver zal ter onderzoek wor den opgezonden. Verder wordt gesproken over een soort technische commissie in te stellen en om een soort reserve-fonds te stichten, om daarmede leden die verliezen hebben geleden te helpen. Diverse leden brengen naar vo ren dat steeds naar beste weten hulp onderling ver leend wordt en er voorts tal van bezwaren zijn om een dergelijke commissie en fonds in het leven te roe pen. Beide voorstellen worden ingetrokken. Om op de aanstaande pluimveetentoonstelling te Den Helder met een stand uit te komen, wil men zich nog even beraden. Daarna volgde sluiting der vergadering. EEER-HUGOWAARD Vergadering Boerinnenbond op Donderdagavond 3 Sept. 1936 in café Rus. Aanwezig waren 26 leden. De presidente opende dezen nieuwen jaargang met leen woord van welkom aan de leden, aan de ex-pre sidente, die haar oude woonplaats niet kan vergeten en aan Mevrouw Mol, de spreekster van dezen avond Op onderhoudende wijze deed mevr. Mol daarna mededeelingen over den verkregen indruk en de be zienswaardigheden tijdens een excursie naar Rus land. De presidente dankt Mw. Mol voor haar voortref felijke voordracht die pok het licht deed vallen op de toestanden van onze oostelijke naburen, en ver eerde haar met een klein geschenk. Vervolgens was de bestuursverkiezing aan de beurt. De presidente stelde zich wederom beschikbaar, en werd op voorstel van Mw. v. d. Meer bij acclamatie herkozen. De vice-presidente, Mw. v. d. Meer, stelde zich niet meer herkiesbaas, dientengevolge was door het Be stuur een drietal opgemaakt. Gekozen werd Mw Moejes. Voorzitster bedankt vice-presidente, voor den arbeid door haar verricht en verlaat met Mw. Mol de vergadering. De secretaresse brengt een keurig in elkaar gezet •jaarverslag uit, dat algemeene bijval oogst, evenals dat van de penningmeesteresse waaruit blijkt, dat er dit jaar een batig saldo overblijft van f 8.66, bij het vorige jaar f 0-62. De vischverkoop bracht op f 8.13. Voor de maand October heeft Mw. Hittema-Vet zich bereid verklaard eenige vroolijke voordrachten te leveren. Een gedachtewisseling volgde weer over al of niet bedanken als lid van het hoofdbestuur. Een oplos sing werd gevonden om voorloopig het lidmaatschap te behouden en een der naburige vereenigingen te verzoeken daarvan hier ter plaatse mededeeling te komen doen, zoodat op deze wijze de reiskosten kunnen worden bespaard. Wat de tandverzorging betreft op school, wordt die in handen genomen van de Ouder-Commissies van de christelijke en de openbare scholen en zal eerstdaags ter sprake komen. Na enkele huishoudelijke aangelegenheden volgde sluiting. Z 1 J P E SCHAGERBRUG. Jong Leven in „Het Wapen van de Zij- pe." Tijdens de kermis 1936. Over de vertolking door de tooneelvereeniging Jong Leven, van de „Privé-Secretaresse" zie de adver tentie in dit nummer hebben wij voor ons liggen een recensie, waaruit ten volle blijkt dat ons met deze kermisuitvoering een bijzonder mooie avond wacht. In die recensie lezen wij b.v.: Wij zouden eigenlijk kunnen volstaan met te schrij ven dat het een schitterend geslaagde avond is ge worden en de aanwezigen naar hartelust hebben genoten van het spel der vertolkers (sters) ware het niet, dat waarlijk wel eenige complimentjes mogen worden gebracht. Er is met een natuurlijke losheid gespeeld en wel zoodanig dat men kon wanen het gebeuren in wer kelijkheid te beleven, en dat wil voor de vertolking van een blijspel heel wat zeggen. De wijze waarop de vertolking van dit blijspel heeft plaats gehad, verdient groote bewondering en waardcering en wij willen het ronduit bekennen, wij die geen minnaars zijn van blijspelen hebben ons kostelijk geamuseerd bij de Privé Secretaresse. Zuiver van uitbeelding, fijntjes van intonatie is dit stuk gemaakt tot iets waarachtigs. Zoo heeft Jong Leven weer eens getoond dat aan haar veel kan worden toevertrouwd en wij willen dan ook vanaf deze plaats de vereeniging de lof brengen, die haar toekomt, die daarmede natuurlijk terugvalt op haar regisseur den heer H. Slikker, die weer eens getoond heeft over een groote tooneelken- nis te beschikken niet alleen, maar begrip van wat de schrijver met zijn werk heeft willen zeggen. Burgerl. stand van 28 Aug. t.m. 3 Sept. '36. Geboren: Greetje, d. v. Jogchem Kreijger en Grietje Mulder. Ondertrouwd: Anthonie Groet, 29 jr., landbouwer, te Sint Maarten, en Trijntje Vader, 28 jr., te Zijpe. Cor- nelis Droog, 27 jr., grondboorder, te Barsingerhorn en Anna C.ntharina Buisman, 22 ir., (e Zijpe. SINT MAARTEN Jubileum wethouder Glas. 5 Sept. 1911 werd bij de toen plaats hebbende Ge meenteraadsverkiezing de heer J. Glas als raadslid benoemd in de plaats van den heer P. de Boer, zoo dat Zaterdag 5 Sept. 1936 een tijdsperiode van 25 jaar is verstreken, in welken tijd de heer Glas de gemeenschap naar zijn beste weten en krachten heeft gediend. Was het de eerste 12 jaar als raadslid, de faatste 13 jaar heeft hij als wethouder zijn krachten aan de gemeente gegeven, gedurende welke tijd veel, mede door hem, is gewrocht. Uw correspondent feliciteert van hier uit den heer Glas met zijn jubileum en spreekt de hoop uit, dat het hem gegeven moge zijn om nog lange jaren voor de gemeenschap werkzaam te zijn. NIEUWE N 1 E DO RP De werkzaamheden voor de a.s. te houden Huis vlijt- en Floraliatentoonstelling zijn weer in vollen gang, en gezien de voorbereidingen kan men weer op een paar gezellige dagen rekenen. Naast de too- neelzaal wordt een tent geplaatst, voor attracties. Tevens een dansvloer voor het bal champètre. Ver der zal door medewerking een onzer plaatsgenooten een lusthof van Dhalia's worden tentoongesteld. Een theetuin verzorgd door de firma Holsmuller te Alk maar, muziek door A. Oudendijk. Buiten groote verlichting en versiering met Zon dagavond Buitenconcert door Excelsior. Door een 18-tal winkeliers wordt, een etalagewed strijd gehouden met publieksbeoordeeling. Vanaf he den worden pok bij aankoop bonnen verstrekt, wel ke kunnen worden gebruikt voor de attractie der ten-, toonstelling. Zie deelneemerskaart in de etalage's. Zie verder advertentie en aanplakbiljetten. OOOOQOOOQOOiOOOOiOOiOQOCSOOO Aanvang half drie. QOQOOtOOiOOOQOQOQOQOOOQOQO HANDELSWINTERAVONDSCHOOL. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U een plaatsje voor het vol gende: Eerstdaags beginnen de lessen der Handelsavond school weer en zo ooit dan is er nu reden voor de jongeren om de gelegenheid te benutten de lessen dezer school te volgen. Het is zo langzamerhand wel tot iederen zaken man doorgedrongen, dat boekhouden een noodzake lijkheid is. Nu komt daarbij, dat de regering een wetsontwerp heeft ingediend, waarin o.m. bepaald wordt, dat aan den middenstander alleen dan het recht van vestiging zal toegestaan worden als hij in staat is zijn eigen boekhouding te voeren. De han delsavondschool biedt nu de gelegenheid op uiterst gunstige voorwaarden deze kennis te verwerven. Daarom richt ik tot allen, die in de termen vallen, de opwekking: geeft u op voor dit onderwijs. Men bedenke ook, dat er velen zijn, die, hoewel op dit ogenblik geen middenstander zijnde, door de loop der omstandigheden dit kunnen worden. Het zij mij vergund nog even de aandacht te ves tigen op de volgende zaken: le de cursussen in de Engelse en Duitse taal zijn de enige goedkope gelegenheid in Schagen om van deze talen enige kennis te verkrijgen. Het is te hopen, dat nu de regeering de voorwaar den om hiervoor subsidie te verkrijgen heeft ver zwaard, men door groote deelname deze cursussen in stand houdt. 2e. Het bestuur overweegt opening van een cursus in Dubbel Boekhouden voor Oud-leerlingen. Dit staat in verband met de vestigingseischen. Slechts, wan neer er voldoende leerlingen zijn is het houden van zulk een cursus mogelijk. En daarom is een opwek king tot het volgen dezer lessen zeer zeker op zijn plaats. Met dank voor de plaatsing, D. BROUWER, Dir. der Handelsavondschool SPARTA-NIEUWS. Zondag a.s. is voor Sparta 1 weder een thuiswed strijd vastgesteld en komt D.T.S. I uit Oudkarspel op bezoek. De elftalcommissie heeft Sparta 1 voor de a.s. competitie eenigszins gewijzigd en naar wij ho pen en vertrouwen ten goede. Door het wederom meespelen van Middelbeek is het backstel voor 100 pet. safe en hierdoor aange spoord zal ook Arnoldus alleen z'n beste capacitei ten in het doel vertoonen. Spil is natuurlijk A. Slik ker, terwijl J. Weeland en M. Slikker hem zullen assisteeren, om de voorhoede zoowel als de verdedi ging te steunen. De voorhoede is versterkt, doordat M. de Haas mid- voor staat. Links- en rechtsbinnen S. S. en L. Schoorl 2 spelers, welke ongetwijfeld ook hun best zullen doen, met als buitenspelers D. Schoorl en C. de Moor. Met deze opstelling kunnen de Schagers vol ver trouwen de competitie tegemoetzien en wij twijfe len er ook niet aan of D.T.S. zal morgen hard moeten werken, om deze laatste oefenwedstrijd te winnen. Daar ook de D.T.S.'ers als faire en sportieve tegen standers bekend staan, kunnen de vele voetballief hebbers uit Schagcn cn omgeving rekenen op een spannende en faire wedstrijd. De aanvang hiervan is half 3. De afdeeling Schagen van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw vergaderde Vrijdagavond jl. onder presidium van den heer P. Eenhoorn, in het Nrd.-Hollandsch Koffiehuis. De opkomst was zeer gering; aanwezig waren nl. in het geheel 7 personen, welk getal in den loop van de vergadering nog een weinig aangroeide. Om pl.m. half negen opende de Voorzitter en heet te in het b.ijzonder welkom, den heer Blaauboer, hoofdbestuurslid. Spr. betreurde de geringe opkomst en memoreerde de veranderingen die hadden plaats gevonden sinds de laatste algemeene vergadering. De economische toestand heeft zich zoodanig gewij zigd, dat de financieele uitkomsten met iets meer optimisme kunnen worden bezien. De verwachtingen die men van de zuivelprijzen koesterde, zijn intus- schen iet in die mate in vervulling gegaan, als ver wacht werd. De steun werd verlaagd en zoo raken we al verder van de productiekosten verwijderd. Toch wild© spr. d© steunverlaging niet verwerpen, waar consumptie-vergrooting het beste helpt. Wat de organisatie betreft, het is in de Maatschappij een roerige tijd cn spr. hoopt, dat de geest zal ver beteren. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer Joh. de Veer, werden hierna zonder op- of aanmer kingen goedgekeurd. Van de ingekomen stukken vermelden wc het re sultaat van den landbouwcursus te St. Maarten, dat we reeds eerder vermeldden en welk resultaat succesvol is tc noemen. De wensch werd dan ook uit gesproken, om wederom een cursus tot stand te brengen. De heer Wolters zegde bereids zijne me dewerking toe. Algemeen was men van oordeel, dat een zoodanige cursus beter te St. Maarten tot zijn recht komt, dan te 't Veld. Door een advertentie zullen binnenkort nadere bijzonderheden omtrent den cursus bekend worden gemaakt. De Voorzitter deed een beroep op de leden om het bezoek aan dezen cursus te bevorderen. De heer Wolters zond een dankbetuiging p voor de bijdrage in de 2-daagsche excursie. Het collectief snoeien en spuiten, waarvoor de heer Kruit Sr. zich aanbeval, achtte men van weinig belang voor deze afdeeling. Waar een secretaris moest worden benoemd in de propaganda-commissie voor den zuivel, werd hier voor aangewezen de heer P. S. Eenhoorn. De landbouwconsulent stelde de uitkomsten van de proefvelden ter beschikking van dc leden. De Voorzitter dankte hiervoor den heer Ir. Lie- nesch. De heer Joh. de Veer candidaat voor het Hoofdbestuur. Aan de orde kwam nu de beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering te Den Haag. Voor de verkiezing van een hoofdbestuurslid, we gens aftreden van den heer H. K. Koster, Wicringcr- waard, had de afd. Zijpe e.o. besloten een candida- tuur G. v. d. Sluijs te steunen. Tegon deze candida- tuur zijn echter eenige bzwaren in te brengen en bij de samenspreking van de afd. Zijpe, Koegras en Schagen op 29 Aug. j.1. is besloten de candidatuur Joh. de Veer die zich bereid had verklaard deze te aanvaarden te steunen. De vergadering begroet te deze mededeeling met applaus. Een aanbeveling is naar verschillende afdeelingen gezonden. Ingekomen was nog een aanbeveling voor een ak kerbouwer, maar de candidatuur-De Veer blijft ge handhaafd. Men oordeelde het toch logisch de can didatuur van een veehouder te ondersteunen. Vragen voor het Hoofdbestuur. Gevraagd werd e VERSCHEIDENE AUTO-BOTSINGEN OP EEN DAG, WAARVAN EEN DRIETAL MET DOODELIJKEN AF LOOP. Voor een dag in de week is het aantal on gevallen langs den weg gister zeer zeker on gewoon hoog geweest. Verscheidene botsin gen en aanrijdingen hebben plaats gehad, waarbij helaas, buiten het groote aantal ge wonden, ook weer dooden zijn te betreuren. Zoo werd bij Roermond een 59-jarige dame, die achter op 'n motorfiets zat, bestuurd door haar zoon, gedood, terwijl bij Oss een 50-jarige kolenhandelaar, zonder op te letten, den weg overstak en door een auto tegen den grond werd geslingerd, waarop hij bijna onmiddel lijk overleed. Tenslotte geraakte te Doetinchem een jon gen onder de wielen van een wagen en werd op slag gedood. Voor het leven van sommigen der ernstig gewonden wordt nog gevreesd. Inderdaad, er zijn dagen, dat de tol aan het verkeer wel zeer hoog is. ERNSTIG MOTORONGELUK BIJ ROERMOND. Haagsche dame gedood, haar zoon ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks kwart over twee is op den Maastrichter weg nabij Roermond, een ernstig mo torongeluk gebeurd, waarbij een dame het leven heeft verloren. Uit de richting Maastricht naderde een motorrijwiel, op de duo waarvan de 59-jarige me vrouw de Fremert geb. Rochebrune, wonende aan de Laan van Nieuw-Oost-Indic te 's-Gravenhage, was ge zeten. Haar zoon bestuurde de zware „Triumpf"-mo- tor. Nabij de brug in den weg, tegenover het Shell- tankstation, is de motor, waarschijnlijk door een olieplek op den weg, geslipt. De bestuurder verloor de macht over zijn stuur en twintig meter verder sloeg het rijwiel met beide berijders met een harden smak tegen den grond. Beide personen bleven bewusteloos liggen. IJlings toegeschoten hulp constateerde, dat de dame zware hoofdwonden had opgeloopen en dat zij vrijwel onmiddellijk dood moet zijn geweest. Haar zoon werd naar het nabijgelegen huis van dr. Iloyng over gebracht en vandaar naar het St. Laurentius-zieken- huis te Roermond vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Het stoffelijk overschot van mevrouw de F. is eveneens naar het St. Laurcntius-ziekcnhuis overge bracht. OVERSTEKEN ZONDER TE WAARSCHUWEN. Aanrijding met doodelijken afloop onder Oss. Gisteravond heeft op den Rijksweg Nijmegen— 's Hertogenbosch ter hoogte van kilometerpaal 22 op de grensscheiding van Berghem en Oss een ernstige aanrijding plaats gehad, waarbij de 50-jarige kolen handelaar L. Brands uit Berghem wérd aangereden en nagenoeg op slag gedood. B. wilde even voorbij het woonwagenkamp onder de gemeente Oss den rijksweg oversteken. Hij deed dit, zonder achter om te zien. Op hetzelfde oogen- blik naderde uit de richting den Bosch een perso nenauto bestuurd door den heer G. uit Apeldoorn Deze trachtte nog een aanrijding te vermijden, doch dit was niet meer mogelijk. B. werd ter zijde aan gereden en tegen den grond geslingerd. De heer G. stopte onmiddellijk. Ziende, dat de aanrijding zeer ernstige gevolgen had gehad, reed hij zonder dralen met een der buurtbewoners terug naar Heesch, waar hij telefonisch de politie, een dokter en een priester waarschuwde. Dr. Slotz was zeer spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood constatceren. Kapelaan Teurlings uit Heesch diende het slachtoffer nog op levensgeesten de H.H. Sacra menten der Stervenden toe. De motorbrigade der Koninklijke Marechaussee uit Oss cn dc manschappen van dc brigade Geffcn of er iets op tegen was indien bedrijven andorö dan meerwaardige bedrijven gelegenheid werd gegeven boventaligc kalveren aan te houden, ook al moest men er dan een grootcr bedrag voor betalen. De heer Blaauboer gaf een toelichting waaruit bleek, dat bet dan zoo zou worden, wie het betalen kan, wordt meerwaardig. De heer Brak bracht zijn bezwaar, een practisch be zwaar naar voren, wat werd overgenomen cn zoo ral verzocht worden, kalfschetsen, die in eonig jaar wor den uitgegeven, en die door bedrijfsomstandigheden niet wordeng ebruikt, voor het volgende jaar tc la ten gelden. De heer Eenhoorn zal de afd. op de alg. verg. vertegenwoordigen. Rekening. De rekening sloot met een batig sal do van f 67.95 cn was begonnen met een saldo van f 71.78, zoodat men iets was ingeteerd. Een en an der werd nagekeken, in orde bevonden, en goedge keurd onder dankzegging. Verkiezing nieuw bestuurslid, aftr. P. Eenhoorn, niet direct herkiesbaar. Gekozen werd de heer T, Rens Az., die zijn benoeming aannam. Verkiezing voorzitter. Gekozen na 2 vrije stem mingen de heer Ir. G. Lienesch, die, hoewel hij er op wees, niet iemand uit de practijk te zijn, gezien de uitslag der stemming, de functie aanvaardde. Fe licitatie volgde. Rondvraag. De heer Ir. Lienesch merkte op, dat er een vraag is gesteld naar het resultaat yan de actie voor werving van ieuwe leden. Het definitieve ant woord is nog steeds uitgebleven. De Voorzitter onderstreepte dit en er zal op publi catie in het Orgaan worden aangedrongen. De Voorz. bracht tenslotte in bespreking het pro gramma voor de winteravonden. Men oordeelde het de beste oplossing om buiten Schagen, b.v. in Valkkoog, in November 2 of 3 cur susvergaderingen te houden in combinatie met de tuinbon wvereeniging. De heer Ir. Lienesch achtte b.v. de veevoeding, die toch ieders belangstelling heeft, een dankbaar on derwerp. Nadat de Voorzitter toen nog z'n medebestuursle den had bedankt voor de prettige medewerking, gedurende de korte periode, waarin hij het voorzit terschap had waargenomen, volgde sluiting. GEDIPLOMEERD. Onze plaatsgenoot, de heer G. Oom, mocht het ge noegen smaken in het bezit te worden gesteld van het diploma P.B.N.A. ('t Nederlandsch Technicum), en wel als meterijker. De heer Oom verwierf dit di ploma met een zeer mooie punten!ijst. waren eveneens in zeer korten tijd; ter plaatse,, even als de burgemeester van Nistelrode! Onder leiding van wachtmeester Eftink uit Oss werd het onderzoek naar de toedracht van het ongeval ingesteld. liet stoffelijk overschot van B., die een vrouw met zes kinderen achterlaat is per autobiancard naar het St. Anna Ziekenhuis te Oss overgebracht. Wielrijder steekt zijn hand niet uit. Op den Rijksstraatweg den Bosch—Eindhoven is gisteren nabij Liempde de 45-jarige landbouwer M. van Abeelen uit Liempde, die per rijwiel plotseling den weg overstak door een passeerende auto gegre pen en ernstig gewond. liet slachtoffer werd door omwonenden opgenomen en in een woning binnen gedragen. Een ontboeien' geneesheer eonstateerde.dat de man beide beetien had gebroken en zware kwetsuren aan het hoofd had bekomen. Nadat, de eerste hulp was verleend werd het slacht offer naar liet ziekenhuis te Boxtel vervoerd. HEVIGE AUTOBOTSING TE BAARN. Twee auto's, die op elkaar inreden, vrij wel geheel in elkander gedrukt. Drie personen gewond. Omstreeks zes uur heeft gisteravond te Baarn een ernstige autobotsing plaatsgehad op den hoek van den Amsterdamschen straatweg en de van Heem stralaan. Een auto met vier personen, komende uit de richting Amersfoort en bestuurd door den heer G. G. uit Enschede, verliet plotseling de file van voertuigen, omdat een voor hem rijdende auto rem de. Door deze manoeuvre kwam de wagen in botsing met een tegenligger, bestuurd door dr. J. H. E. uit Amsterdam. De botsing kwam zoo hevig aan. dat beide auto's vrijwel geheel in elkaar werden gedrukt Van de inzittenden uit de Enschedesche auto werd de bestuurder, de beer G. G. ernstig gewond. Hij kreeg een scheur in het achterhoofd cn een ernstige hersenschudding. Zijn vrouw bekwam minder ern stige verwondingen. De beide andere personen, de schoonouders van den heer G. G. bekwamen builen en schrammen. Van de Amsterdamsche auto, waarin gezeten waren dr. J. H. E., mr. A. H. P. en de heer W. V. C. bekwam de heer C lichte hoofdwonden en wonden aan de knie Beide andere ^personen kwa men met den schrik vrij. De heer G. G. cn diens vrouw zijn naar een ziekenhuis te Baarn overge bracht. De auto's zijn in beslag genomen. AUTOBOTSING OP DEN HAAR LEMMERWEG. Geen persoonlijke ongelukken. Gistermiddag te omstreeks kwart over drie is op den Haarlemmerweg tusschcn Slotcrwijk en Half weg een uit de richting Amsterdam komende two- seater, welke juist don weg was overgestoken, van achteren aangereden door een personenauto, welke met groote snelheid van den anderen kant kwam. Het wagentje kreeg alleen schade aan de achter bumper De aanrijdende auto vloog de trambaan cp en kwam tegen een kabelmast tot stilstand, waarbij het voorstuk van den wagen geheel werd ingedrukt. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan te hard rijden van de uit Haarlem komende auto. De bestuurder van den two-seater, de heer M., heeft al vorens naar links te zwenken, de richtingwijzer uit gestoken en zich overtuigd, of de weg in heide rich tingen vrij was. Toen zich nog slechts het achter stuk van de auto op den rijweg bevond, naderde de andere auto met zulk een vaart, dat deze niet meer kon uitwijken. Het vernielde voertuig is per kraan wagen naar Halfweg gesleept. AUTOS BOTSEN OP ELKAAR. Drie gewonden. Nabij Woudschoten onder Zeist heeft een vrij ernstig anto-ongeval plaats gehad. Op het moment, dat een kleine D.KAV. wagen een vrachtwagen wil de passeeren en hiervoor naar links uithaalde, werd deze wagen gegrepen door een Haagsche auto, die achterop kwam. De eerste wagen werd geheel ver nield en de inzittenden, twee dames en een hoer, allen uit Zeist, liepen ernstige verwondingen op. Tegen den I-Iaagschen automobilist is proces-ver baal opgemaakt. JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond is de zevenjarige eenige zoon van den arbeider Wissink, te Doetinchem, toen hij op een kar wilde springen om mee te rijden onder dit voer tuig geraakt. De wielen gingen hom over horst cn hoofd, waardoor de dood onmiddellijk intrad.

Schager Courant | 1936 | | pagina 15