Gemeenteraad Zijpe* GRATIS SCHAGER COURANT Donderdag 10 September 1936.SCHAGER COURANT. Vierde blad. No. 10060 De raad wenscht H.K. Hoogheid geluk. - Is Wethouder Naniils de aangewezen persoon om de belan gen der middenstanders te be hartigen? - De rouleerregellng - De rekening 1935 sluit met een ba tig saldo van ruim I 10,000,—. - Te dure dameshoedenl - Tot het bouwen van een ambtswoning voor den burgemeester besloten. - Deskundigheid ln twijfel getrok ken. - Maar nimmer schaakmat gezet. De contTole op de werk- loozen.Bij bouwen van arbeiders woningen heeft de gemeente slechts een aanvullende taak. - Verwijten over en weer. - Een of- ficleele plechtigheid I Vergadering van den Raad van Zijpe op Woensdag D September 1936, des namiddags half twee. Voorzitter de heer Mr. D. Breebaart Kz., burge meester; secretaris de heer J. A. de Boer. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering in de nieuw- gerestaureerde raadzaal en zegt daar thans niet over te zullen uitwijden, doch er is een veel belangrijker aangelegenheid, nl. de verloving van H. K. Hoog heid de Prinses. Daarover spreekt de Voorzitter zijn groote vreugde uit en hij stelt voor, namens den Raad aan H. K. Hoogheid een telegram te zenden, waarin de Raad zijn gelukwensch aanbiedt. Aldus wordt besloten. Van de mededeel ingen en ingekomen stukken ver melden we de kennisgeving van Ged. Staten, dat de zitting van dit college waarin de eventueele ver- 'eeniging van de gemeente Zijpe en Callantsoog zal worden behandeld, zal plaats vinden op Woensdag 16 'September a.s. Omtrent de samenstelling van de plaatselijke ad viescommissie voor het Middenstandsfonds „Hollands Noorderkwartier" wordt medegedeeld, dat als voor zitter is aangewezen de heer Nannis, terwijl de bei de plaatselijke middenstandsvereenigingen en de Vereeniging van Neringdoenden zijn verzocht 6 verte genwoordigers, van elk dorp 1, te willen aanwijzen. De heer Doedens vond het geen bezwaar, dat de Voorzitter, lid Hoofdbestuur, tevens voorzitter van de plaatselijke commissie is. De Voorzitter is het hier niet mee eens, als lid pan het Hoofdbestuur moet men alle aanvragen on- partij'dïg beschouwen, bovendien vonden B. en W. den lieer Nannis alleszins geschikt. De heer Doedens onderschrijft deze laatste mee ning niet, het is nog geen jaar geleden, dat de heer Nannis spr. vroeg wat middenstanders zijn. De Voorzitter zegt, dat de heer Nannis die vraag ïn een ander verband heeft gesteld en overigens ge aioeg getoond heeft, ook door de aanneming van de benoeming, dat hij voor den middenstand gevoelt. Ook de heer Doorn begrijpt niet dat B. en W". zon der meer hun linker buurman maar aanwijzen, on geacht de goede hoedanigheden als mensch is de heer Nannis niet bij machte te oordeelen over de mid dens/landsbelangen. Spr. wenscht dat B. en W. deze zaak nog eens in overweging nemen. De Voorzitter acht dat niet noodig, alles is al be klonken, de functies dienden te worden verdeeld en bovendien er zitten nog 6 andere personen, de voor zitter dient slechts leiding aan de zaken te geven. De heer Doorn trekt juist in twijfel dat B. en W. Sen voorzitter mogen aanwijzen. De Voorzitter zegt, dat het toch zoo ïs, het ge meentebestuur is het Dag. Bestuur. De heer Doorn zegt, dit vandaag voor *t eerst te Eooren. De heer Nannis betoogt, dat men moet afwachten öf hij al dan niet bekwaam is die functie naar be- hooren te vervullen. Spr. is thans in de gelegenheid iets voor den middenstand te doen en spr. doet een beroep op de commissie om gezamenlijk dat te be reiken wat maar eenigszins mogelijk is. Spr. doet voor die medewerking ook een beroep op den heer Doedens. Inzake de Instelling van een werkverschaffings- tommissie, kring Schagen, wordt eraan herinnerd, dat in een der bladen heeft gestaan, dat Zijpe als centrum-gemeente zou worden aangewezen. De Voor zitter zegt in Haarlem te kennen te hebben gegeven, geen bezwaar er tegen te hebben dat Schagen als cen trum-gemeente zou worden aangewezen, ook al ter- wille van de goede samenwerking en thans is Scha gen dan als centrumgemeente aangewezen. Voorts worden mededeelingen gedaan omtrent de benoeming van tijdelijke leerkrachten aan de school te Schagerbrug en betreffende de invoering van een rouleerregeling inzake werkverschaffing en steunre geling. De nieuwe regeling zal ingaan 21 September a.s. en zal bestaan in 4 weken in de steunregeling tegen 8 weken in de werkverschaffing. De heer Veltman dringt er op aan te wijzen op het feit dat door deze nieuwe regeling de werkloozen in onze gemeent in zooveel ongunstiger positie komen. De Voorzitter wil daar den Inspecteur Kikkert nog Wel eens op wijzen, spr. merkt op, dat de toestand anders zou worden, wanneer de Zijpe en Hazepolder meer dan 10 in de werk-objecten bijdroeg, want bij een bijdrage van 10 worden de kosten voor jonze gemeente nu eenmaal te hoog. Verschillende inlichtingen worden nog over de rou leerregeling gevraagd. Bij de voorstellen inzake het bouwen van een ambtswoning voor den Burgemeester te Schagerbrug, Zal tevens behandeld worden de correspondentie-J. de Moor inzake het te koop aanbieden van zijn huis als "ambtswoning voor den Burgemeester. Van J. Henstra was ingekomen een verzoek om vergoeding ingevolge art,. 13 der L. O. wet 1920. Het verzoek wordt aangehouden, omdat B. en AV. nog een nader onderzoek zullen instellen naar de finantieele draagkracht van den aanvrager. De rekeningen over 1935. San He orde wordt gesteld 'de voorloopïge vaststel ïlng van de gemeenterekening, dienst 1935, en goed keuring van de rekeningen van het Algemeen Arm bestuur en het Algemeen Weeshuis, dienst 1935. 'De gemeenterekening sluit met een batig saldo wat Hen gewonen dienst betreft, van f 10.403,61, de kapi- laaldienst met een batig saldo van f987.50; de reke ning van het Algemeen Weeshuis sluit met een batig saldo van f 2197.47! die van het Burgerlijk Armbe stuur met een nadeelig saldo van f32.84. De rekeningen waren nagezien door mevr. Vries man en den heer Bruin, (de heer Jansma was ver hinderd) en alles werd in de beste orde bevonden; alleen wat de rekening van het Algemeen Weeshuis betreft, werd opgemerkt, dat enkele dameshoeden die werden gekocht, aan den hoogen kant waren. De rekeningen worden aldus vastgesteld. Behandeld worden verzoeken om ontheffing school geld en hondenbelasting. Aan den heer S. Jaring wordt op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als lid van de Commissie tot wering .van schoolverzuim te Schagerbrug. Verkeer op de vlotbruggen. B. en W. "stellen voor te bepalen dat op de vlotbrug- jen over het Noordhollandsch Kanaal te Burgervlot- jrug, te St. Maartensvlotbrug en te 'tZand het ver keer van de West- naar de Oostzijde van het Ka naal den voorrang heeft boven dat van de Oost- naar de Westzijde. Aldus wordt besloten. Een ambtswoning voor den Burgemeester. Aan de orde worden gesteld de voorstellen van B. en W. inzake het bouwen van een ambtswoning voor den Burgemeester te Schagerbrug. In een comitévergadering, die des morgens werd gehouden, vond een bespreking omtrent dezen even- tueelen bouw plaats, waarbij de architect de heer Wieger Bruin van toelichting diende. Allereerst wordt mededeeling gedaan van de cor respondentie met den heer Jb. de Moor, die zijn woning met aanhoorigheden tegen een nader te noe men bedrag te koop aanbiedt en waarop B. en W. antwoordden, dat zij bezwaarlijk over dat aanbod prae-advies aan den Raad kunnen uitbrengen, als zij vooraf niet met het bedrag der koopsom op de hoogte worden gesteld. Bovendien had de raad B. en W. reeds opgedragen een ontwerp-plan te doen ma ken, terwijl het bekend was, dat de burgemeester en diens echtgenoote verre de voorkeur geven aan een nieuwe woning. B. en W. wijzen er in dat schrij ven verder op, dat koopsom plus kosten van ver bouw wel niet beneden het bedrag van nieuwbouw zou zijn, en dat de burgemeester niet gedwongen kan worden een ambtswoning te betrekken. Om deze redenen geeft het college den heer De Moor dan ook in overweging zijn aanbod in te trekken. In een tweede schrijven wijst de heer De Moor erop, dat hij betwijfelt of de Burgemeester met de inrichting van het huis bekend is, beneden is het zeer geschikt voor ambtswoning, alleen boven zal iets veranderd moeten worden en hij verklaart zich bereid het bedrag der koopsom te noemen. De op gegeven prijs bleek f 10.000 te zijn. B. en W. stellen voor dit aanbod voor kennisge ving aan te nemen en stellen voor van den heer Abr. Jongerling te Schagerbrug aan te koopen een perceel grond, groot 28 bij 38 M. tegen den prijs van ongeveer f 1.50 per M2. of in totaal f 1575, en op dat terrein te doen bouwen een waardige, eenvou dige ambtswoning, kostende met inbegrip van ho norarium architect en kosten voor aanleg van cen trale verwarming f 9950, en de huur voor deze wo ning te bepalen op 15 pet. der jaarwedde van den Burgemeester. De bouw openbaar aan te besteden. De heer Van der Sluijs wijst erop dat B. en AV. in de eerste plaats gelet hebben op het financieele gedeelte en in de tweede plaats de wenschelijk- heid, ja, de noodzakelijkheid, dat de burgemeester in de gemeente woont, naar voren is gekomen. De bouwkosten worden dus geschat op f 9950, of rond f 10.000, daarbij komt aankoop van grond f 1575 plus kosten van overschrijving en diverse andere onkosten, is f 2000, zoodat het geheel zou kosten f 12000. De geldleening aan te gaan voor 40 jaren, aflossing dus f 300 per jaar, rente eerste jaar f 510 (41/4 pet.) wordt totaal f 810, waar tegenover staat een huur van f 600. Spr. wijst verder op de opbrengst aan personeele belasting, maar men kan deze bron van inkomsten ook uitschakelen. Wat de aanbieding van den heer De Moor betreft, gewezen wordt op de kosten van verbquw en de kosten voor aanleg centrale verwarming, zoodat deze exploitatierekening er ongetwijfeld ongunstiger zou uitzien. Bovendien de gemeente had bij benoeming van den burgemeester geen ambtswoning beschik baar en dus kan de burgemester niet verplicht wor den om een bepaalde woning te betrekken. De wethouders hebben aangestuurd op een zoo laag mogelijk bedrag aan bouwkosten, maar hebben tenslotte moeten zwichten voor de inzichten van den architect, dat gebouwd diende te worden een woning die de naam ambtswoning mocht dragen, maar op de meest sobere wijze zou worden gebouwd Den heer Bruin stemt het ontevreden, dat nu een bedrag van bijna f 10.000 wordt genoemd, terwijl vo rige keer een bedrag aan bouwkosten van pl.m. f 6000 werd genoemd. Spr. zou graag gezien hebben dat de bouwkosten minder waren. De Voorzitter zegt dat voor een minder bedrag geen waardige ambtswoning kan worden gebouwd. Bovendien, bij dat lagere bedrag dat genoemd werd zou de huur ongeveer f 4-50 worden, die wordt nu f 600, zoodat voor de gemeente de rekening dezelfde blijft. Spr. wijst op ambtswoningen die elders zijn gebouwd en zegt dat bij het ontworpen plan van luxe allerminst sprake is. Het gebouw moet niet te royaal, maar ook niet te bekrompen zijn, met het oog op een eventueel en opvolger. De heer Bruin oordeelt dat over het huis van den heer De Moor niet valt te praten, die prijs is spr. te gengevallen. Ook den heer Doedens is deze prijs tegengevallen. Wat de exploitatierekening voor de nieuwe woning betreft, wijst spr. op de onderhoudskosten ad f 100. en spr. berekent dat de opbrengst aan huur verte genwoordigt een exploitatiecijfer van 8 pet van f 7500 Spr. is dat verschil tusschen f 12000 en f 7500 veel te groot en spr. zou dan ook willen dat een vrije prijsopgave voor architecten werd uitgeschreven, ten einde op deze wijze een goedkooper plan te krijgen. De Voorzitter wijst op de kosten, die daaraan zijn verbonden en op de werkzaamheden, die reeds door den heer Wieger Bruin zijn verricht; werkzaamhe den die dus betaald zullen moeten worden. Als nu het werk weer aan een anderen architect zou wor den opgedragen, zou men aan de waardigheid der gemeente te kort doen. Het idee van den heer Doe dens lijkt spr. toe een schuiven op de lange baan. Persoonlijk heeft spr. de overtuiging dat het plan zoo sober en zoo goedkoop mogelijk is gehouden. Spr. wijst verder op de waarde, die het perceel ook na 40 jaren zal hebben en op de personeele belasting, en dat zijn vrouw en hij in t' voorjaar graag zouden willen verhuizen. De heer Doedens is overtuigd dat er bij een prijs opgave verschillende goede en goedkoopere plannen zullen komen, de prijs voor het thans aanhangige plan is nu eenmaal voor onze gemeente te duur. De Voorzitter gelooft niet dat de gemeente goedkoo per klaar komt, in de genoemde kosten zit het ho- i norarium voor den architect ad f 1000, ongeveer 800 voor aanleg centrale verwarming, zoodat de eigenlijke bouwkosten al niet meer dan ruim f 7000 bedragen. Spr. acht het niet noodzakelijk de dooi den heer Doedens aangegeven richting in te slaan en meent dat men een zonderling figuur zou maken tegenover den heer Wieger Bruin. De heer Doedens zegt dat bij hem altijd heeft voor gezeten een anderen architect te raadplegen; wij zouden, omdat wij aangesloten zijn bij de Advies commissie, krijgen de noodzakelijke bepalingen enz. De heer Nannis oordeelt dat de raad met een ge rust geweten tegenover de ingezetenen dit plan kan aannemen en wijst dan op de waarde van het per ceel na 40 jaren. De heer Doorn is van meening dat B. en W. op 't moment een zaak probeeren te verdedigen, die zij zelf niet juist achten. B. en W. hebben in comitéver gadering alleen opdracht gekregen om na te gaan wat de kosten van een ambtswoning zouden zijn en op eigen houtje heben zij den architect Wieger Bruin in den arm genomen. Als wij het voorstel aanvaardden, zouden wij overmoedig te werk gaan. AVij zijn, zegt spr. in staat andere objecten voor te leggen, want ik heb bij mij een album, waarin 40 burgemeesterwoningen voorkomen. Nooit hebben wij opdracht gegeven aan B. en W. plannen te doen ma ken. De Voorzitter zegt den heer Doorn erkentelijk te zijn voor dit kleine verwijt, maar langzamerhand houdt spr. daar weinig rekening mee. Als het op zaken doen aankomt, speculeert de'heer Doorn te veel op de openbare mecning; wij gaan in de eer ste plaats te rade met ons geweten, wij zullen naar eer en geweten handelen, ook al is de openbare mee ning dan anders dan wij het zien. Het ovorstel-Doe- dens zou beteekenen uitstel van een goed ding, en B. en W. handhaven dan ook hun voorstel. Spr. wijst er dan verder op dat de architecten georgani seerd zijn en dan ook geen goedkoopere plannen zul len kunnen aanbieden. Of zij zouden beneden de markt gaan en spr. zou er nooit aan mee helpen dit in de hand te werken. De heer Doorn zegt te handelen naar eigen inzicht en verstand en alleen het zakelijke naar voren te brengen. Hij is overtuigd dat de bouwkosten van dit plan niet minder dan f 13000 zullen bedragen, zoo ze ker als een duit een duit is. Dat is niet te verant woorden. De Voorzitter zegt dat het plan naar een bedrag van ten hoogste f 10.000 is; als het duurder wordt, staan we weer vrij, aan bouwkosten van f 13000 zou •spr. zijn stem niet geven. De heer Jansma berekent dat bij een annuiteits- leening de exploitatiekosten bedragen f 550, onder houdskosten f 100, is totaal f 650, waar tegenover een huuropbrengst van f 600, zoodat de jaarlijksche kos ten voor de gemeente f 50 bedragen, of in 40 jaar f 2000. Voor dat bedrag is het gebouw na 40 jaren eigendom van de gemeente. Spr. kan dus niet in zien dat de bouwsom te hoog zal zijn. De heer Blom wijst op het oordeel van de deskun digen, de heeren Doedens en Doorn en vraagt wat er op tegen is dat deze heeren een ander plan uit werken. Dan zijn we beter verantwoord. De Voorzitter zegt dan veel minder verantwoord te zijn, dan met de deskundigheid van een architect. Bij een ander agendapunt zal wel blijken dat de heer Doorn zijn deskundigheid niet gestand heeft kunnen doen. De heer Doorn: Daar weet U niets van. U heeft me nog nooit schaakmat gezet. De Voorzitter zegt, dat hij aan 't woord is en her haalt dat hij minder vertrouwen heeft in de des kundigheid van den heer Doorn. Maar wij behoeven op die deskundigheid ook niet af te gaan, want de gemeente kan zich houden aan den officieelen des kundige. De heer Doedens zegt, dat de Voorzitter afdwaalt en noemt dan enkele voorbeelden, waaruit blijkt dat andere architecten wel met plannen komen die, wat kosten betreft,, ver beneden de aanvankelijke ra ming bleven. Spr. is het eens met den heer Doorn, dat de heer Wieger Bruin met den door hem ge noemden prijs niet klaar komt. De heer Van der Sluijs kan zich indenken, dat de heer Doorn vasthoudt aan de voorloopige bespre king, maar B. en W. moesten toch een volledige be rekening overleggen. De wethouders hebben de zaak bekeken met voorbij zien van de wenschen van den Voorzitter. Nadat het aanbod van den heer De Moor zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving is aange nomen, worden de voorstellen van B. en AV. aange nomen met 74 stemmen, tegen stemden de hee ren Bruin, Doorn, Doedens en De Boer. De heer Bruin krijgt de toezegging van den Voor zitter, dat als de totale kosten meer dan f12000 zul len moeten bedragen, de raad daarmee in kennis zal worden gesteld en de Voorzitter zegt dan zijn mede werking toe een opgave van verschillende archi tecten te krijgen. Verzoek van J. de Jager te Keinsmerbrug om ver goeding in de kosten van schoolbezoek (als bedoeld in art. 13, le lid, der Lager Onderwijswet 1920), naar de school voor Christelijk Nationaal Onderwijs te Schagen. Het vervoer geschiedt per autobus. De kosten bedragen f63.48, per jaar. B. en W. stellen voor aan J. de Jager, voornoemd, een tegemoetkoming van f50.per jaar toe te ken nen, ingaande 23 Juli 1936. Allen voor. Alsvoren van A. Zeeman en A. Blokker te Keinsmer brug. Aangezien de afstand van de woningen van adres santen naar de school (school voor Christelijk Na tionaal Onderwijs te Schagen) geen 5 K.M. bedraagt, stellen B. en W. voor, afwijzend op de verzoeken te beschikken. Uit de bespreking blijkt, dat de heer Blokker de af stand berekent langs den grooten weg gaande, doch wethouder Nannis heeft den afstand via de Schager- trap gemeten. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. De benoeming van een tijdelijk ambte naar ter secretarie. B. en W. stellen vervolgens aan de orde, de benoe ming van een tijdelijk ambtenaar ter secretarie, be last met de administratie en controle der werkver schaffing en steunverlecning en vaststelling van de jaarwedde van dezen functionaris. B. en W. stellen voor de jaarwedde te bepalen op f1000.waarvan f700.beschouwd wordt als ver goeding voor controlewerkzaamheden en f 300.voor de overige werkzaamheden. Het Rijk vergoedt 50 van het bedrag, dat door de gemeente voor controle wordt uitgegeven, in dit geval dus f350. De Voorzitter doet uitkomen, dat het hier niet be treft een idéé van B. en W., doch een wensch van den Minister, en dat de werklooze bona fide arbei ders de controle op prijs stellen. Door B. en W. zal de heer Ott worden benoemd en het vele secretariewerk maakt het noodzakelijk, dat een andere volontair wordt aangesteld, doch tegen een schrijfloon van f150. De heer Doorn zegt de laatste te zullen zijn die dezen jongenman de betrekking misgunt, maar het spijt hem dat een dergelijke belangrijke zaak wordt opgedragen aan een jongenman van 20 jaar, zonder ervaring. De Voorzitter zegt, dat de benoeming aan B. en W. is, en geschiedt in overleg met het departement van Sociale Zaken, 't Is waar, de heer Ott is jong, maar de jeugd mag geen bezwaar zijn. Hij is volkomen be rekend en geschikt voor die taak. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle in de maand September verschijnende nummers Contributiebijdrage voor ziekenfondsleden. Volgt een voorstel van B. en AV. inzake het verlee- nen van een bijdrage in de contributie, verschuldigd voor ziekenfondsleden. Het is B. en AV. bekend, dat het betalen van bedoelde contributies voor een bepaalde groep menschen lang zamerhand te bezwaarlijk wordt. B. en AV. stellen dan ook voor een bijdrage, als hierboven bedoeld, te ver- leenen overeenkomstig de volgende regeling: de ge meente en het fonds elk 1/4 gedeelte der contributie en de verzekerde y2 gedeelte, zulks met ingang van 1 Januari 1937 en met bepaling, dat geen grooter be drag dan f500.— per jaar ten laste der gemeente komt. De commissie zal als volgt worden samengesteld: Mr. D. Breebaart, J. A. de Boer, G. v. d. Sluijs, de bei de doktoren, C. Nannis, Hollander, Keuris en Meijer. Op de vraag van den heer Dignum wordt geant woord, dat als aan het einde van 1937 mocht blij ken dat f500 onvoldoende was, zoo mogelijk per suppletoire begrooting aanvulling kan plaats vinden. De heer Blom dacht dat bij de opgezette berekening er al geen mensch af kon en toch kwam men al tot f 600.—. Mevr. Vriesman vraagt of in de regeling ook opge nomen worden, de menschen die uit nood als lid be dankten. Deze vraag wordt bevestigend beantwoord. Den heer Bruin heeft het bevreemd, dat geen der beide R.K. Armbesturen in de commissie worden ver tegenwoordigd. Zij zijn op de hoogte met den toe stand van de menschen. Zal in worden voorzien door de benoeming van een lid van het R.K. Armbestuur te Zuid-Zijpe. De heer Veltman noemt het voorstel van B. en AV. een klein stapje in de richting die de circulaire van den Minister 2 jaar geleden aangaf en in welke cir culaire gesproken werd van een regeling voor werk loozen. Spr. stelt voor alle werkloozen de 1/3 regeling in te voeren en voor de overige gevallen de commis sie in te schakenen. De Voorzitter oordeelt dat de gemeente dat niet be talen kan cn de heer Nannis doet ook uitkomen dat de 1/4 regeling door hem is aanvaard in verband met de gemeentefinantiën. Het voorstelVeltman wordt verworpen; voor stemden mevr. Vriesman en de heer Veltman. Het voorstel van B. en W. werd vervolgens aangenomen. Van de afd. Schagen e.o. van den Ned. Bond van Koffiehuis- en Restauranthouders en Slijters en van de Café- en Koffiehuishouders in deze gemeente, zijn adressen ingekomen, houdende verzoek verlichting te willen aanbrengen in den druk der Personeele be lasting t.a.v. koffiehuis-, restaurant- en dergelijke be drijven. Na eenige bespreking en toelichting door den Voorzitter wordt in verband met de voorschriften van hoogerhand afwijzend op de verzoeken beschikt B. en W. stellen voor de Kroon ontheffing te vra gen van de verplichting om een z.g. capitulanten- verordening vast te stellen. Allen voor. Ingekomen is een verzoek van het Hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, houdende verzoek tot wijziging en aanvulling van de Verordening, regelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de veldwachters dezer ge meente. In het adres wordt verzocht: a.de jaarwedde te verhoogen; b. den kindertoeslag te verhoogen: c. vrije genees- en heelkundige hulp voor de veld wachters en hunne gezinsleden; d. toekenning van een toelage voor een gecertificeer- den politiehond (voor onderhoudskosten). B. en AV. stellen voor op de verzoeken sub a, b en c afwijzend te beschikken en het verzoek sub d in te willigen, ingaande 1 Januari 1937, nl. een vergoeding van f 25 per jaar, te betalen voor één kind. De heer Veltman ziet het nut er niet van in, iemand die voor zijn pleizier een hond houdt, moet ook een rijksdaalder betalen en kan er geen kwijtschelding voor krijgen. Laat de politie, als zij een hond wil houden, de kosten maar zelf betalen. De heer Van der Sluijs weerspreekt deze redenee ring, ook de heer Dignum en het resultaat is dat het voorstel van B. en AV. wordt aangenomen, te gen stemden de heeren Doorn en Veltman. Besloten wordt tot wijziging van de Verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van de veldwachters dezer gemeente, mede in verband met de invoering van het capitulanten- stelsel. Voorziening in de woningbehoefte, doch door een particulier. Volgt het voorstel van B. en AV. om niet over te gaan tot het bouwen van woningen te Oudesluis van gemeentewege of door middel van de AVoningbouw- vereeniging „Zijpe", in verband met voorgenomen voorziening in de woningbehoefte door een particulier. De Voorzitter zegt dat deze zaak langzamerhand een lijdensgeschiedenis is geworden. Hij herinnert aan de concessie door B. en AV. om met de twee des kundigen in den raad, de heeren Doedens en Doorn, met den opzichter een bespreking te houden om na te gaan, dat bouwen van arbeiderswoningen met een huur van minder dan f 2.50 mogelijk was. Die con ferentie heeft plaats gehad, de beide deskundigen zouden met een particulier een bespreking houden, doch B. en AV. hebben er officieel niets meer van gehoord. AVel van andere zijde, dat zij de bewering, dat beneden een huurprijs van f 2.50 te bouwen was, niet gestand konden houden. .Van een particulier, den heer Jonker, ïs nu de

Schager Courant | 1936 | | pagina 11