Floralia-Tentoonstelling Auto-ongeluk te Sctiootldam te Oude Niedorp GRATIS SCHAGER COURANT Lange reeks inbraken te Amersfoort opgehelderd. Ontploffing in meelfabriek te Rotterdam. Voetbal Den laatsten tijd ziin in Amersfoort tal van inbraken gepleegd, waarbij de daders vaak met groote brutaliteit te werk gingen. Aanvankelijk slaagde de politie er niet in een spoor van de inbrekers te ontdekken Dezer dagen had men echter meer succes. Een ongewenst'liN bezoe ker vervoegde zich des avonds aan een per ceel in do Bosboom Toussaintstraat. Toen hij geen gehoor kreeg en geen licht in het huis omdol.te. meende hij ziin slag te kunnen slaan. Dcor inklunming wist hij zich toegang tot een der v-rtrekken te verschaffen en ontstak al daar liet licht om zijn booze voornemens ten uitvoer te brengen. Op dat moment word de man \orrast door de vrouw des huizes, die wel dege'ijk thuis was, doch van het bellen geen no titie genomen had. De indringer maakte zich ijlings uit de voeten eu slaagde er in In verband met deze inbraak ging de politie laat in den avond over tot de arrestatie van een ongeveer 22-jarige jongeman uit Amersfoort H. genaamd. Ofschoon aangehoudene nog niet hekend heeft, is het vrij zeker, dat hij verschei dene inbraken op zijn geweten heeft Gistel en is wederom een goede vangst ge- Öaan. Door de recherche is n.1. de 20-jarige A. C. gearresteerd, tijdelijk te Amersfoort woon achtig. Deze heeft bekend zich aan een lango reeks inbraken te hebben schuldig gemaakt Het is niet onmogelijk, dat de twee personen die zich thans in arrest bevinden tot een complot bfdiooren, dat reeds langen tijd de stad onveilig heeft gemaakt. Het onderzoek hieromtrent is nog in vollen ïraug. Drie versonen lieht gewond Botterdam Gistermorgen is in de meelfa briek „De Maas" aan de Brielschele.au te Hot- terdani dcor nog onbekende oorzaak een kaar met bloem ontploft. Het 70 a 80 m2. groote dak werd ontzet en eenige zich in de ruimte bevindende appara ten werden beschadigd. De 37-jarige K. Luik de 49-jarige A. Verhoef en de 25-jarige H. Lagerwaard bekwamen lichte verwondingen. Nadat de eerste geneeskundige ,hulp was verleend, konden zij naar huis wor den vervoerd. Op Zondag en Maandag heeft in deze gemeente de Jaarlijksche Floraliatentoonstelling wederom plaats gehad onder goede weersomstandigheden. De opening vond om ongeveer half drie plaats. De jvoorzittcr van de vereeniging, de heer F. Leek, heet alle aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den Burgemeester en echtgenoote. Spr. zegt dat de heer Kriller wegens drukke werk zaamheden in andere corporaties als voorzitter heeft moeten bedanken, in wiens plaats spr. thans is ge kozen. Als secretaris-penningmeester werd de heer Poen aangewezen. Spr. hoopt, met aller medewer king, de Floraliavereeniging zoo lang mogelijk in het leven te houden. Vervolgens verzoekt spr. den Bur gemeester de tentoonstelling te willen openen. Do Burgemeester zegt gaarne aan dit verzoek gc- ivolg te geven, omdat spr. er van overtuigd is, dat de Floraliavereeniging in deze kleine plaats van groot belang is. Deze plaats is niet geschikt voor groote instituten van wetenschap en kunst. Deze taak wordt hier overgenomen door de Floraliaver eeniging, welke vereeniging de liefde voor cultuur ;en kunstvlijt aankweekt en spr. hoopt dat deze ver eeniging nog lang op den gcvolgden weg zal voort gaan. De woorden van den Voorzitter, zooeven gesproken, zouden den indruk kunnen wekken dat voor het le- jven van de Floraliavereeniging gevaar bestond, om- jdat spr. hierbij de hoop uitsprak de vereeniging „zoo lang mogelijk in het leven te houden.' Spr. spoort bestuur en leden aan, om wanneer dit gevaar mocht bestaan, door eendrachtige samenwerking dit gevaar te overwinnen en dat de vereeniging op een steeds hoogèr plan haar cultureele taak voor de be volking van Oude Niedorp kan blijven vervullen. liet gemeentebestuur is steeds bereid, ook in de toekomst, om hare medewerking voor deze tentoon stelling te verleenen door het beschikbaar stellen ivan het raadhuis. Deze keer heeft het eenige moei lijkheden mot zich meegebracht. Zaterdag was het raadhuis voor twee andere zaken noodig geweest. tVoor het eerste geval was het niet zoo'n groot ge- Vaar. Het tweede geval echter betrof de verloving Van Prinses Juliana met Prins v. Lippe Biesterfeld. .Wanneer de raadszaal niet bezet was geweest, zou spr. dc gemeenteraad bijeengeroepen hebben tot officiee- le herdenking. Dit was thans niet mogelijk. Eigenlijk .was dit de schuld van de vereeniging, en ik ben daarom zoo vrij om deze schuld thans met de ver eeniging tc vereffenen door van deze ongezochte ge legenheid gebruik te maken door het heugelijk feit Van deze verloving te herdenken en ik spreek daar bij de hoop uit dat Gods zegen op de aanstaande echtverbintenis zal mogen rusten tot geluk van het Koninklijk Huis en tot heil van vaderland en volk. Hoewel spr. nog niet de tentoonstelling in oogen- Schouw Heeft kunnen nemen, is spr. er van over tuigd, dat het bestuur en het damescomité weer hun uiterste best hebben gedaan om deze tentoonstelling t doen slagen. Ik zal Uw ongeduld niet langer op de proef stellen en verklaar hiermede deze tentoon stelling voor geopend. (Applaus). De tentoonstelling was op dezelfde wijze als ver leden jaar ingericht, zoodat we hierover kort kun- faen zijn. De bloemen waren tentoongesteld in de tent. de vruchten in den stal, huisvlijt in het raad hui en haakwerk etc. in de voorzaal van den heer Fcv3. Alles was propvol met tentoongestelde voor werpen en er waren weer zeer mooie inzendingen te kien. Alles was in de puntjes verzorgd. Programma voor Zondag. De „Sportkroniek" van Maandagavond bevatte ein delijk het K.N.V.B.-programma voor de eerste weken. Dat voor den eersten Zondag der competitie, 20 Sep tember luidt, wat de 2e, 3e en 4e klasse betreft, als volgt: 2A: O.V.V.O.—Z.V.V.; W.F.C.—Zeeburgia; Hercules Westfrisia; Hilversum—O.S.V.; Vriendenschaar- Vel ox. 2B: B.F.C.—A.F.C.; Alcmaria—H.F.C.; Bloemen- daal—'t Gooi; Spartaan—Kennemers; E.D.O.—H.R.C. 3A: Helder—Alkmaar; ZaandijkSucces; Kin- heim—Assendelft; BeverwijkAlkmaarsche Boys; HollandiaPurmersteijn. 4A: Watervogels—M.F.C.; Nieuwe Niedorp—D.T.S.; Strandvogels—Sparta; B.K.C.—Texel. Het programma voor den N.H.V.B luidt volgens het Groentje: IA: BergenC.S.V.; Alcmaria 4—Beemster; O.S.V. 3Q.S.C. 3; Vrone—W.F.C. 4; Z.F.C. 4r-Z.V.V. 3 1C> West-Frisia 3N. Niedorp 2; Twisk—Andijk 2; FlevoHollandia 3; Hoogk.—Berkhout. 1D: Atlas—Helder 3; H.R.C. 4—Held. Boys 1; J.V.C. DOSKO; Petten—Zeemacht; Schoorl—Wieringer- waard. 2D: o.a. Oudorp—D.T.S. 2; Koedijk 1—Alkmaar 2. 2E: o.a. O.K.B. 1Sparta 2. 2F: Helder 5—B.K.C. 2; Oudeschild-Texel 2; MLD. —Watervogels 2; H.R.C. 5Succes 2. 3D: o.a. Andijk 3Aartswoud; V.C.L. 1Twisk 2. 3E: Alkmaar 3—Bergen 2; C.S.V. 2—Egm. Boys 2; DirkshornVrone 2; UrsemSchoorl 2; Mevo 2 Koedijk 2. 3F: Cocksdorp—Atlas 2; Succes 3H.R.C. 6; Zee macht 2J.V.C. 2. 4F: o.a. D.T.S. 3—Ursem 2. 4H: B.K.C. 4—Dirkshorn 2; N. Niedorp 3—Callants- ©og l; DOSKO 2—Sparta 3; Wieringerwaard 2— Succes 4. 4J: o.a: And. Boys 2—Flevo 2. Adspiranten K: Bergen a—-C.S.V. a; Schoorl a— D.T.S. a. Adsp. M: Mevo a—D.T.S. b; Koedijk a—Bergen b. Adsp.: P: V.C.L. aTwisk b. Adsp. R: Helder aH.R.C. b; H.R.C. aHelder b. Adsp S: Atlas a—Helder c; H.R.C. c—Succes b; J.V.C. a—Helder d. Adsp. T: Callantsoog a—H.R.C. e. A.s. Zaterdag geven we eventueels wijzigingen en nadere bijzonderheden over den eersten competitie dag. In de zaal waren diverse attracties, zooals sjoel bak, vlotbrug, kegelbaan, ringwerpen en vischbak, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Ook werd er gezellig gedanst en er heerschte beide dagen een zeer gezellige sfeer. De uitslagen van de verloting, welke 's avonds om 9 uur gehouden werd, en het aantal punten, die bij de attracties behaald werden, zullen nader worden bekend gemaakt. Alleen kan thans vermeld worden dat in de krentenbol 1157 krenten waren, en het was Ineke Buddendorf, die hierbij het dichtste kwam. We laten hieronder een overzicht volgen van de behaalde prijzen. Afdeeling Bloemen. De mooiste binnen- buitenserie: le prijs Mevr Leek; 2e prijs mevr. Buisman. Serie binnenplanten; le prijs mej. H. Hallet; 2e prijs mevr. de wed. Sieuwertsen; 3e prijs mej. T. Boekei; 4e prijs mevr. K. Hollander.^ Serie buitenplanten: le prijs mej'. Jo Doorn; 2e prijs mevr. P. Blokker; 3e prijs mevr. Jl Doorn; 4e prijs mevr. J. Bakker. Eervolle vermelding mej. Annie Hollenberg, mevr. C. Slijboom, mevr. J. Bier steker, mevr. D. Ott en mevr. A. Stipriaan. Mooiste serie planten. Ster; le prijs mevr. L. Borst. Eervolle vermelding: mevr. A. Stipriaan, mevr. Fre- deriks en mevr. Berkenbosch. Geranium: le prijs mevr. wed. Semeins. Eervolle vermelding: mevr. B. Persijn, mevr. A. Hollenberg en mevr. Jb. Klaver. Begonia's: le prijs mevr. A. van Stipriaan. Eer volle vermelding mevr. K. Ruiter. Petunia's: le prijs mevr. D. Kriller. Eervolle ver melding mevr. C. Knip en mevr. L. Borst. Lobelia's: le prijs mevr. C. Knip. Eervolle vermel ding mevr. K. Ruiter. Mooiste bak cactussen: le prijs mevr. C. van Zoo- nen; 2e prijs mej. C. Rootjes; 3e prijs mevr. J. Buisman. Vetplanten: le prijs mevr. P. Blokker; 2e prijs mevr. Jb. Klaver. Vrije planten: le prijs mevr. J. Doorn, met coleus; 2e prijs mevr. Frederiks, met ster; 3e prijs mevr. A. van Zoonen, met begonia; 4e prijs mej. Marie Kriller met Moederplant. Eervolle vermelding mevr. C. Knip, met begonia; mevr. J. Doorn met begonia; mevr. S. Booi met fuchsia, mevr. J. Buisman met chrysant en mevr. Bouma met ster. Bloemstukken: le prijs mevr. Doorn; 2e prijs mevr. J. Buisman. Snijbloemen: le prijs mevr. H. Schrooder met as ters, 2e prijs mevr. A. van Zoonen met asters; eer volle vermelding mevr. F. Leek met asters en mevr. J. Biersteker met asters, le prijs mevr. J. Buisman met dahlia's; 2e prijs mevr. A. van Zoonen met zinnia's. Uitgereikte planten aan de schoolkinderen: Kers: le prijs G. Knip; 2e prijs Rie Lakeman; 3e prijs Jan Biersteker; 4e prijs G. Buisman; 5e prijs Cor Bruin; eervolle vermelding Rie Meereboer. Afrikanen: le prijs Ab. Jongsma; 2e prijs Gerrit Knip; 3e prijs Jannv Dekker; 4e prijs Bram Kooi; 5e prijs Lies Jongsma; Eervolle vermelding: Jb. Kla ver, Gerrit Bruin, Klaas Biersteker, Jan Biersteker, Nel Stipriaan, Flores Stipriaan en Maarten Dekker. Afdeeling Huisvlijt. Wol borduurwerk: le prijs mevr. Leek; 2e prijs mevr. Poen; eervolle vermelding mej. T. van Zoo- nen. Vrij breiwerk: le prijs mevr. J. van der Molen; 2e prijs mevr. P. Groen. Eervolle vermelding mevr. W. Heinis en mej. M. Groen. Nuttig breiwerk: le prijs mevr. F. Moeijes; 2e pr. wed. Sieuwertsen; Eervolle vermelding mevr. Booi en mevr. J. Dekker. Bprduurwerk: le prijs mevr. Schrooder; 2e prijs mevr. J. van der Molen; Eervolle vermelding mej. M. Groot. Fijn haakwerk: le prijs mej. Corrie Rootjes; 2e prijs mevr. P. Heinis. Eervolle vermelding mevr. D. Kriller en mej. G. de Geus. Spreien: le prijs mej. M. Liefhebber; 2e prijs mevr. L. de Wit. Eervolle vermelding mevr. H. Schrooder. Naaiwerk; le prijs mevr. J. van der Molen; 2e pr. niet toegekend. Teekenwerk: le prijs niet toegekend; 2e prijs mej. J. Heinis. Eervolle vermelding J. Buisman. Foto's: le prijs Dr. Postma; 2e prijs J. v. Zoonen. Houtarbeid: le prijs C. Groot; 2e prijs niet toege kend; 3e prijs mej. Marie Kriller. Werk kinderen 'beneden 14 jaar. Knutselwerk: le prijs Nic. Kroon; le prijs Marie Meereboer Pdr.; 2e prijs A. Leek; 2e prijs Gerie Fijma. Eervolle vermelding: Gerie Fijma. Borduurwerk: le prijs Marie Jongsma; 2e prijs Martha Schrooder; eervolle vermelding Jopie Groot. Breiwerk: le prijs Marie Jongsma; 2e prijs Gerie Fijma; eervolle vermelding Alie Groot en Jopie Groot. Inzendingen van niet-leden: Spreien: le prijs mevr. Rootjes, Noordscharwou- de; 2e prijs mej. Bets Bontekoning, Benningbroek; eervolle vermelding mevr. A. de Vries, Langereis. Fijn borduurwerk: le prijs mevr. van Baar; 2e prijs mej. Visser, te Nieuwe Niedorp; Eervolle ver melding Mevr. Bakker, Amsterdam. Nuttig breiwerk: le prijs mevr. wed. Meereboer, Heerhugowaard; 2e prijs mej. H. Toornstra, Nieuwe Niedorp. Eervolle vermelding mevr. Wed. Meere boer, Heerhugowaard en mevr. Hoogland, Schagen. Fraai breiwerk: le prijs mevr. de Vries, Noord scharwoude, 2e prijs niet toegekend. Nuttig haakwerk: le prijs mej. I. Kaai, Nieuwe Niedorp; 2e prijs niet toegekend. Eervolle vermel ding mevr. Talen, Den Haag. Fijn haakwerk: le prijs mevr. Schuil, Amsterdam 2e prijs mevr. Postma, Benningbroek. Eervolle ver melding mevr. Rootjes, Langendijk en mej. Bets Bontekoning, Benningbroek. Wol borduurwerk: le prijs mevr. A. de Groot, Heerhugowaard; 2e prijs A. Druif, Abbekerk. Eer volle vermelding mevr. Schuil, Amsterdam. Kantklos: le prijs mej. N. Berg, Langereis; 2e prijs niet toegekend, Eervolle vermelding mej. M. Bart. Winkel. Teekenwerk: le prijs D. Busker, Zijdewind. Houtarbeid: le prijs niet toegekend; 2e prijs E. Schaafsma, Langereis. Foto's: le prijs met lof, W. de Ruwe, Haarlem. Inzondingen van kinderen: Borduurwerk: le prijs niet toegekend; 2e prijs mej. A. Dekker, 't Veld. Eervolle vermelding mej. M. de Jong, Langereis. Breiwerk: le prijs mej. M. Bos, Opmeer; 2e prijs niet toegekend. Afdeeling land- en tnlnbouw. Aardappelen, Schotsche muizen: le prijs P. Heinis: 2e prijs A. van Stipriaan; eerv. verm. S. Doorn. - Po ters: le prijs A. van Stipriaan; 2e prijs C. Knip; eerv. vermelding J. Dekker. Blauwe eigenheimers: le prijs J. Schermer; 2e prijs C. Witsmeer; eerv. verm. C. Knip. - Poters: le prijs P. Heinis. Witte eigenheimers: le prijs W. Heinis; Poters: eerv. vermelding J. Klaver. Roode rabijn: le prijs L. Borst. Zeeuwsche blauwen: le prijs J. Schermer. Souveniers: 2e prijs C. Knip, le prijs niet toegekend. Bevelanders: Eerv. verm. G. de Groot. Wortelen: le prijs J. Liefhebber; 2e prijs J. Doorn. Uien: le prijs A. van Stipriaan; 2e prijs P. Heinis; 3e prijs L. Borst. Peulvruchten: le prijs E. Dekker; 2e prijs W. Win kel; eerv. verm. W. Winkel en L. Borst. Roode bieten: le prijs A. van Stipriaan; 2e prijs W. Heinis; 3e prijs D. van Zoonen. Komkommers: le prijs A. van Stipriaan; 2e prijs J. Doorn: eerv. verm. C. Knip. Rabarber: le prijs L. Borst; 2e prijs D. Joon. Kropsla: le prijs A. Mijts. Spinazie: 3e prijs A. van Zoonen; eerv. verm. D. Joon. Andijvie: le prijs A. van Stipriaan; 2e prijs D. Joon. Koolrapen: 2e prijs B. Persijn; 3e prijs J. Bood. Voerbieten: le prijs P. Heinis; 2e prijs J. Scher mer; 3e prijs B. Persijn. Denen kool: le prijs A. Beets; 2e prijs A. van Stipriaan. Gele kool: le prijs A. van Stipriaan. Roode kool: le prijs J. Klaver; 2e prijs A. Klomp. Boerenkool: le prijs J. Meereboer; 2e prijs D. Joon. Slaboonen: le prijs P. Heinis; le prijs J. Meere boer; le prijs J. Doorn; eerv. verm. D. van Zoonen. Snijboonen: le prijs D. Ott; eerv. verm. A. Klomp. Augurken: le prijs P. Heinis; 2e prijs J. Meereboer. Tomaten; 2e prijs J. van Zoonen. Champignons: 2e prijs T. Stadegaard. Afdeeling Fruit. Tafelappelen: le prijs M. Kind; 2e prijs A. Klomp; 3e prijs A. van Zoonen; eerv. verm. C. Slijboom. Stoofappelen: le prijs A. Klomp; 2e prijs Jb. van Zoonen; 3e prijs H. Fijma; eerv. verm. D. Kriller. Collectie appelen: le prijs A. Klomp; 2e prijs Jb. van Zoonen; 3e prijs A. Beets; eerv. verm. P. Blokker. Tafelperen: le prijs A. Klomp; 2e prijs H. Fijma; 3e prijs H. Fijma; eerv. verm. A. W. Feijs. Keukenperen: le prijs Jb. Doorn; 2e prijs W. T. J. Buddendorf; 3e prijs A. Beets; eerv. verm. H. Fijma. Pruimen: le prijs Jb. Doorn: 2e prijs H. Fijma; eervolle vermelding P. Blokker. Vrije inzendingen. Collectie fruit: le prijs W. Veerman; 2e prijs H. Wolfswinkel. Eetbare pompoen: le prijs C. Kroon. Sierkallebassen: le prijs A. W. van Zomeren; 2e prijs J. Lont. Ter opluistering: Collectie fruit van W. Veerman, eervolle vermelding met lof der jury. De jury bestond voor de afd. bloemen uit de hee- ren Kruit te Schagen en Bakker te De Gouw. Voor de afd. Huisvlijt de dames Vrieling en Van Die uit Noordscharwoude en de heeren Dirkmaat te Noordscharwoude en Band uit Opmeer. Voor de afd. Land- en tuinbouw de heeren Band tc Nieuwe Niedorp en Groenveld uit Noordschar woude. Voor dc afd. Fruit uit de heeren de Geus te Heer hugowaard en den heer Krap te Nieuwe Niedorp. WIERINGERWAARD Maandagavond vergaderde de afd. Wieringerwaard van de Holl. Mij. van Landbouw in het Wapen van Wieringerwaard. Voorzitter de heer P. Visser Az., secr. de heer D. Sleutel. Aanwezig 17 leden. Bij de opening sprak voorzitter zijn leedwezen uit over de steeds geringe opkomst waaraan wij zoo successievelijk wel aan gewoon zijn. Na voorlezing der notulen deelde voorzitter mede, dat in een vorige bestuursvergadering de vraag werd gedaan, hoe de verhouding nu was tusschen Land bouw en Maatschappij en de Holl. Mij. van Land bouw. In verband daarmee is een schrijven ontvangen van het Hoofdbestuur met de mededeeling dat dit punt in een eerstvolgende vergadering ter sprake zal komen. Van den Inspecteur der directe belastingen kwam bericht, dat hij zich kon vereenigen met de bedra gen door de afdeeling voorgesteld. Van den heer Hoedemaker werd een schrijven ontvangen, dat hij zich beschikbaar stelt om dezen winter alhier een lezing te houden. Een viertal on derwerpen werden opgegeven. Na eenige discussie werd het aan het bestuur over gelaten. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heeren V. de Wit, P. Visser Az. en A. Rezelman, niet her kiesbaar. Bij de eerste stemming werd de heer C. Waiboer Cz. gekozen; bij de tweede vrije stemming de heer Daan Kaan, terwijl als no. 3 werd gekozen de heer K. Koster, na herstemming met den heer K. Schagen. Volgende punt is bespreking eventueel te houden lezingen. Het bestuur had het voornemen om den heer Lle- nesch uit te noodigen voor een praatavond. De heer Daan Kaan deelde mede, dat de vorige week in een vergadering van Landbouw en Maat schappij ook was gesproken over te houden lezin gen of een cursus. In die vergadering werd aan Een autobus met militairen rijdt tegen brugleuning. Gistermiddag 12 uur reed een colonne-auto waarin soldaten en meerderen op de Heldersche weg nabij Schoorldam met bestemming Helder Een voorrijdende motorrijder, die naar Schoorl wilde afslaan, gaf geen richting aan. waardoor de chauffeur genoodzaakt was plotseling het stuur om te gooien, teneinde een aanrüdlng te vermijden. Dit gelukte inderdaad doch de auto waarin zich 17 militairen bevonden kwam met een slag tegen de brugleuning aan en werd vrijwel ge heel vernield. Vijf der inzittende militairen die vrij ernstige snijwonden bekwamen werden per ziekenauto naar het hospitaal in Den Helder vervoerd. De overige licht gewonden werden door Dr. Heringen en Dr. van Hesteren ten huize van den eerste verbonden. De motorrijder, die volgens ooggetuigen de oorzaak van het ongeval was. kwam te vallen, doch bleef ongedeerd. Ook het motorrijwiel werd niet beschadigd. spreker opdracht gegeven om in deze vergadering samenwerking te vragen, om als afdeeling tezamen met de Holl. Mij. een cursus te houden en daarvoor te vragen Ds. Eggink van Zuiderwolde. De heer H. Koster is niet tegen samenwerking, doch zou er beslist de politiek buiten willen houden. Na eenige discussie bleken er geen stemmen tegen te zijn, zoodat daartoe werd besloten. Het staat ge heel buiten het hoofdbestuur, doch is als gewoon plaatselijk te beschouwen. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief werd aan afgevaardigde opdracht gegeven om als lid van het Hoofdbestuur de candidatuur Joh. de Veer te steunen. Op voorstel van den heer H. Koster werd tevens besloten, dat indien de heer De Veer niet werd ge kozen als Hoofdbestuurslid, hem dan te kiezen als lid van de financieele commissie. De heer Hofste zou aan afgevaardigde willen ver zoeken op de algemeene vergadering te verzoeken de vergadering voortaan niet op een en denzelfden da tum te houden als F.N.Z. Bij de rondvraag werd door den heer C. Boekei opgemerkt, dat hij wel eens last had van honden in zijn land en vroeg of daar iets aan te doen was. Bij dit hondenpraatje werden diverse middelen voorgesteld, zooals doodschieten, vasthouden, aangif te doen bij de politie, enz. Ten slotte werd dit laatste het meest aanbevolen. De heer K. Koster zou als afdeeling overleg willen plegen met een betonwerker voor het maken van cementen platen voor silo ten dienste van eht in kuilen van gras. Dit werd aangehouden tot den praatavond met den heer Lienesch. Met een woord van dank aan leden en pers werd de vergadering gesloten. Daarna werd als nieuwe voorzitter gekozen de heer D. Rademaker en als vice-voorzitter de heer C. Wai boer Cz. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK. Andijvie-kweekers bijeen. Veilen op monster. Onder leiding van den heer S. de Boer werd Dins dagavond een vergadering gehouden van andijvie- kweekers in het betaalkantoor. Voorzitter memoreerde het voorschrift der Groen ten- en Fruitcentrale, hetwelk noopt tot verplicht veilen ook van het product andijvie. Waar dit echter iets nieuws is voor de kweekers, gingen er stemmen op, om als overgangsmaatregel op monster te veilen. Besloten werd dan ook deze wensch aan de Cen trale bekend te maken, terwijl daarnaast werd be sloten het product ongebonden aan te bieden, Wenscht men het echter gebonden, dan wordt 20 ct. per 100 krop meer gegeven dan de veilingprijs. In vaartuigen veilen is toegestaan. Het verplichte gewicht is 3 ons. Het aangevoerde monster zal als maatregel van controle gewogen worden. Eiken dag zal er gelegenheid bestaan tot veilen. Betreffende de stagnatie in de witte kool werd op gemerkt, dat er reeds lang aan gewerkt is een goede regeling te krijgen. Gememoreerd werd het niet loo- pen der regeling met de zouters in 1933 en dat 14 dagen terug een bespreking is gevoerd tusschen de Prov. Commissie en vertegenwoordigers der Groen ten- en Fruitcentrale, waarin bepleit werd een rege ling tot stand te brengen voor de witte kool. Na am pele bespreking is besloten de minimumprijs te ver bogen tot 80 cent, gegarandeerd tot half November. De verwachting werd uitgesproken dat binnenkort de zaak ter veiling wel weer zal marcheeren. Onze plaatsgenoot, de heer W. Kool, korporaal bij de Mil. Politie, is geslaagd voor het politie-diploma. Wie zich vanaf heden op de abonneert, ontvangt alle jn de maand September verschijnende nummers

Schager Courant | 1936 | | pagina 12