Scheermesjes Nat. Kolfwedsrijden van den Nederl. Kolfbond DAAN en TOMMY Cinema De Haan ,BOLTE S Landbouw cursus HERFST EN WINTER!! Lichte Cavalerie PACIFIC Nieuwe soorten fa. Schmalz Schagen Schagen Burgerbrug Woensdag 8 uur: een mooi vrij staand Landhuis, EXECUTORIALE VERKOOP Adverteert dit blad. in CHAGEN P.T.T. floreert Tragisch auto-ongeluk Heden overleed, zacht en kalm, na langzaam verval van krachten, onze geliefde Moeder en Groot moeder. Mej. Engeltje Bakker, Wed. van A. Wit, in den onderdom van 75 jaar en 10 maanden Haar geliefde Dochter, M. WIT en kinderen Valkoog, 15 Sept. 1936 Anna Paulowna Aangifte Leerlingen vóór 20 September bij N. RAAP. Aanvang der cursussen op 5 OC- TOBER a.s., 's avonds 5.30 u. in de garage van den heer C. BOONTJES. Aangifte bij den heer J. P. H. SETTELS, Stille Laan. Maandag 28 Sept. komen bij LANGEDIJK. Entrée 75 cent. Plaatsbesprek ng vanaf heden. Ontvangen voor 't komend seizoen, de nieuwste stalen voor Costuums, Overjas, Regenkleding en Mantels. Wij garanderen prima afwerking en pasvorm. Wenscht U zelf te maken, wij verkopen ook per el, Water proof Mantels en [assen reeds vanaf f 16.— I U r D A N 7 ET N Kleermakerij en Herenmodes W 1 Iti Mm Ci ll Molenstraat 53 Schagen Telefoon 7 Wieringen Nogmaals de groote Circusfilm In de hoofdrol: MARIKA RöKK en FRITZ KAMPERS. Uitgebreid voorprogramma. Populaire prijzen. Zaal f 0.30, f 0.40. Balcon f 0.75. Gebruik Wat zijn ze best. Te koop: Aan verbonden een Pluimveebedriji en Boerderijtje, alles aanwezig, Vee enz. Te aanvaarden bij overeenkomst. Te bevragen bij C. ROOS, Schoorl. op Zaterdag 19 Sept. 1936, des voormiddags negen uur precies, door den Deurwaarder bij de Arron- dissements-Rechtbank te Alkmaar J. W. A. van HUIX, op het bedrijf van den Heer B. MOO- MENAAR a.d. Molenvaart Driebruggen, gem. Anna Paulowna, van ongeveer 70 Hectoliter diverse soorten TULPENBOLLEN, om contant geld. Te zien een half uur voor den verkoop. Afbraak te koop. Ramen, deuren, balken, planken, rib ben, latten en dakpannen, in prima staat, dagelijks op het werk wachters woning te Burgervlotbrug. Hollywood, zware qual., m. gekleurde noppen, 100 gr. 60 ct. Hawaij, astrakankwol, met nopjes 50 gr. 40 ct. Romano, etfen qual., nieuwe spinning, 50 gr. 39 ct. Parelwol, fijne zachte qualiteit, 100 gr. 67% ct. Koordwol, prima qual., ook voor camisols, 100 gr. 40 ct. Pullover Wol, driekleurig, zéér voordeelig, 100 gr. 32% ct. Crochet Wol, prima solide qualiteit, 100 gr. 55 en 40 ct. Jumper Wol, koordwol, in 20 kleuren 50 gr. 19 ct. Fidor Wol, met gouddraad, voor garneering, 30 ct. Ook In gewone soorten hebben wij een pracht sorteering. Krimpvrije Wol, zeer zachte qualiteit, 100 gr. 65 ct. Jaeger Wol, prima qualiteit 100 gr. 37% ct. Zwarte Sajet, bekende qualiteiten, 70 gram 32% en 26 ct. Gekleurde Sajet, solide qualiteit 70 gr. 26 ct. Sokken Wol, speciale prima qual. 100 gr. 55 ct. Camisol Wol, zeer voordeelige qual. 100 gr. 37% ct. Alle soorten hebben wij in diverse kleuren voorradig' Korpswedstrijd: De uitslagen. Ie Eereprijs: Een zilveren wisselbeker voor het korps, dat het hoogst aantal punten slaat in 3 series. Deze beker kan gewonnen worden en in eigendom overgaan aan de club, welke den beker driemaal achtereen wint of vijf maal in 't geheel. De winnende club ontvangt een oorkonde, telkenmale, wanneer deze gewonnen wordt. Gewonnen in 1933 door „Op Maat", Zuidscharwoude, met 431 p. In 1934 gewonnen door „Vriendenkring", Noordscharwoude met 439 p. In 1935 door „Gezellig Samenzijn", Zuidscharwoude niet 433 p. Thans gewonnen door „Gezellig Samén- zijn" te Zuidscharwoude met 426 p. Ie Korpsprijs voor gummiballen, een groote ver guld-zilveren medaille met 3 kleine zilveren herinne- ringsmedailles voor de korpsspelcrs: „Gezellig Samen zijn' te Zuidscharwoude, 426 p. 2e Korpsprijs voor gummiballen, een groote zilve ren medaille met 3 kleine bronzen herinneringsme dailles voor de korpsspelers: „Vriendenkring" te Noordscharwoude met 384 p. 2e Eereprijs: Een zilveren wisselbeker voor sajet- hallen, aangeboden door de Heineken's Bierbrouwerij Deze wisselbeker wordt eigendom van het korps, wel ke hem 3 maal achtereen wint of 5 maal in 't geheel. In 1934 gewonnen door T.O.G.I.D.O. te Krommenie met 273 p. In 1935 door Mik Wis te Koog aan de Zaan met 362 p. Thans gewonnen door Mik Wis te Koog aan de Zaan met. 415 p. Ie korpsprijs voor sajetballen, groote verguld zil veren medaille met 3 kleine zilveren herinnerings- medaillcs voor dc korpsspelers: Mik Wis te Koog aan de Zaan, 415 p. 2e Korpsprijs voor sajetballen, een groote zilveren medaille met 3 kleine bronzen herinneringsmedail les voor de korpsspelers: Prins van Oranje te Gocs met 343 p. Kampioensprijs: Een verguld zilveren medaille voor den kolver, die het hoogst aantal punten slaat met gummi of sajet. De prijswinnaar wordt daarbij het recht toegekend den titel van Kampioen Nederl. Kolf bond 1936 te voeren. Th Rijper Sr. te Zuidscharwoudo van Gezellig Samenzijn 151 p. Personeele wedstrijden: le prijs Gouden Horloge, benevens Wisselprijs, bestaande uit groote Zilveren Molen, aangeboden door den heer J. Smit, agent Hei neken's Brouwerij te Wormervecr. Deze wisselprijs wordt eigendom, wanneer hij 2 maal achtereen of driemaal in 't geheel gewonnen wordt. In 1930 ge wonnen door P. Gelder van Volharding te Oudkar spel met 152 p.; in 1931 door T. Tiemeijcr van Mik Wis te Koog aan de Zaan met 157 p.; in 1932 door J. Goed van Recht Door te Alkmaar met 162 p.; in 1933 door A. Berkhout van Op Maat te Zuidscharwoude met 160 p.; in 1934 door C. Vlug van Volharding te Oudkarspel met lol p.; in 1935 door J. Klopper van Sta Vast te Bovenkarspel met 159 p.. Th. Rijper van Gezellig Samenzijn te Zuidscharwoude, 151 p.; 2e prijs H. Ero van Mik Wis te Koog a. d. Zaan, 148 p.; 3e prijs Th. Rijper Jr. van Gezellig Samenzijn tc Zuidscharwoude, 147 p.; 4e prijs W. Visser van De Vier Eenen te Spanbroek, 145 p.; 5e prijs P. Dekker van Onderling Genoegen, Hoogkarspel, 145 p.; 6e prijs P. Scliuddeboom van Zaanstreek, Koog a. d. Zaan, 144 p.; 7e prijs P. Schaar, van idem, 144 p. Een verrassingsprijs voor dengene, die na den ze venden prijswinner het hoogste aantal punten slaat, aangeboden door Mik Wis te Koog aan de Zaan, Joh. Dil. van Mik Wis, Koog a. d. Zaan, 140 p. Een wisselbeker, aangeboden door N.V. Gulden Vlier Sigarenfabrieken, Tilburg, voor den sajetkol- ver, die in dezen wedstrijd het hoogste aantal pun- acn slaat, doch buiten de personeele prijzen valt: Joh. Dil, Koog aan de Zaan, 143 p. (Deze beker wordt eigendom, wanneer hij tweemaal achtereen of driemaal in 't geheel gewonnen wordt. brengen ibelen van Schmalz In onze Moderne Meubelzaak vindt U de NIEUWSTE MEUBELEN voor Huiskamer, Salon- of Slaapkamer. Leuke STOELTJES, TAFELS, enz. Wij brengen U een uitgebreide sorteering niet alleen in betere meubelen, maar ook in het gewone eenvoudige genre. Loopt U eens binnen, en kijkt U eens op Uw gemak naar al het moois wat wij hebben neergezet. - De prijzen vallen U beslist mee. Hoogzijde 114 In 1934 gewonnen door J. G. van Tongeren, Kromme nie, met 134 p. en in 1935 door W. Gorter, Kromme nie, met 137 p. Thans gewonnen door laatstgenoemde) Junioresprijs: le prijs Gummiballen, W. Keetman, N. Niedorp, 50 p.; 2e prijs, Sajetballen, Jac. Ero, Koog aan dc Zaan, 73 p. Serieprijzen voor gummi: Hoogste aantal punten in de le en 2e serie: G. Bei- ma, Hoogkarspel, 102 p. Hoogste aantal punten in de le serie: W. Teeling en G. Hoorn, Koog aan de Zaan, 54 p. Hoogste aantal punten in de 2e serie: J. Knol, Ven huizen, 56 p. Serieprijzen voor sajet: Hoogste aantal punten in de le en 2e serie: H. Vis ser, Koog aan de Zaan, 93 p. Hoogste aantal punten in de le serie: J. Schenk, Barsingerhorn, 53 p. Hoogste aantal punten in de 2e serie: J. A. Ver meer, Utrecht, 47 p. Bijzondere prijzen: Ero-prijs, Wisselprijs, bestaande uit een schilder stuk voor den gummi- of sajetspeler, die in de le en 2e serie de meeste punten slaat en geen personeelen prijs behaald heeft. Na 5 jaar wordt door de winnaars om het definitief bezit gestreden. G. Beima, Hoog karspel (Ons Gen.), 102 p. Hoogste aantal twaalven in de le en 2e serie M. Schots, Krommenie, 4 twaalven. Hoogste aantal elven in de le en 2e serie P. Toe poel, Nieuwe Niedorp, 4 elven. Hoogste aantal tienen in de le en 2e serie M. J. Ridder, Koog aan de Zaan, 5 tienen. Hoogste aantal zessen in de le en 2e serie P. Mo lenaar, Zuidscharwoude, 6 zessen. Uitsluitend voor Hoofdbestuursleden: hoogste aan tal punten in de le en 2e serie C. v. Kleef, Hoog karspel, 92 p. Voor den speler, die in de le en 2e serie een voor af bepaald aantal punten slaat of het meest nabij komt: A. Timmerman, Oudkarspel 63 p. Voor den speler uit Utrecht, die de meeste punten slaat: Van der Horst van „Utrecht" tc Utrecht, 122 punten. WINSTSALDO ƒ3 MILLTOEN HOOGER GERAAMD DAN VOOR 1936 Ontleend is aan de toelichting op de begroo ting der posterijen, telegrafie en telefonie voor 1937: In deze ontwerp-begrooting is als winstsaldo uitgetrokken 8.498.200, tegenover een winst saldo in de PT.T. begrooting voor bet dienst jaar 1936 van 5.549.000, dus 2.949.200 meer dan over 1936. De minister is tot bet uittrekken daarvan niet dan na rijp beraad overgegaan. Eenerzijds moet worden bedacht, dat de belangen der ge bruikers zooveel mogelijk aanpassing der tarieven door verlaging daarvan noodig ma ken en dat ten bate van de kapitaalpositie van het bedrijf ruime afschrijvingen juist in dezen tijd noodig zijn. anderzijds mag niet uit bet oog worden verloren, da-t in deze voor de schatkist uiterst moeilijke tijden het bedrijf moet doen wat maar eenigszins mogelijk is. om de nooden daarvan te helpen verlichten. Hoewel daardoor de kans ontstaat, dat de beide eerstgenoemde belangen niet in die male kunnen worden gediend, als op zich zelf wen- schelijk ware heeft de minister gemeend, voor ditmaal den noodzakelijken steun aan 's rijks middelen bet zwaarste te moeten laten wegen. Bij de posterijen zal het streven allereerst gericht blijven op een zoo economisch moge lijke inrichting van den dienst, om dit dienst onderdeel ten volle te doen blijven beant woorden aan zijn maatschappelijke taak en de verschillende diensten tegen een zoo laag mo gelijke vergoeding beschikbaar te stellen. Bij voortduring zal aandacht worden geschonken aan het verschaffen van gerief aan de gebrui kers. ook door het verbeteren van de postver bindingen. Het plaatsen van postzegelautomaten zal in 1937 worden uitgebreid tot de kleinere plaat sen; op de begrooting is biervoor 350.000 uitgetrokken. "1 Twee bejaarde menschen aangere* den Beiden aan de gevolgen over leden. Gisteravond omstreeks 8 uur is een ernstig verkeersongeluk gebeurd op den Loosduinscben; weg, voor den ingang van het gebouw der ge meentereiniging te 's-Gravenhage Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak is een auto. bestuurd door den heer P. S. uit Bloemendaal daar ter plaatse tegen een 69-ja- rigen voetganger, die vergezeld was van eptf 67-jarigen dame, aangereden. Het was de heer C.J.J.B. en mevrouw de we-! du we J. van der B.. beiden daar ter stede woon achtig. Be gevolgen van deze aanrijding waren zeer ernstig De man werd zoodanig ver wond. dal hij ov slag dood was. Zijn lijk werd door den geneeskundigen dienst over gebracht naar het ziekenhuis aan de Zuid- wal. Ook de vrouw werd zwaar gekwetst. In zorgwekkenden toestand bracht men haar naar het ziekenhuis aan het Westeinde doch bij aankomst bleek zij reeds overleden. De auto bekwam geen noemenswaardige! schade. NATIONALE VOORDRACHTWEDSTRIJDEN. Naar wij uit betrouwbaren bron vernemen, heeft de Schager Revue Vereeniging, de R.V.S., die in zoo menig opzicht van zich doet hooren, voor Schagen iets geheel nieuws in petto. Zij heeft n.1. het plan; opgevat in Januari een groote voordrachtwedstrijd te doen houden, waar b.v. dansgroepen zullen op treden en voordrachten worden gehouden. Deze wed strijden zullen 2 avonden in beslag nemen; aan het slot van den laatsten avond is het dan de bedoeling meteen de prijsuitreiking te doen plaats vinden. Reeds nu zijn uit verschillende plaatsen in ons land inschrijvingen binnengekomen, en waar de ani mo voor deze noviteit buitengewoon groot is, lijdt het geen twijfel of dc plannen van dc R.V.S. wom den met succes bekroond en staan ons weer 2 ge-< notvolle avonden te wachten. Maar dit is nog niet alles. Indertijd zijn pogingen gedaan om Schagen eens op z'n kop te zetten. Dat zou niet gemakkelijk gaan luidde het toen. Waarom niet? Och, men was hier zoo stijf, zoo conventioneel. Booze tongen beweerden, dat men de kat liever in het donker kneep. Hoe het ook zij, Schagen zou op z'n kop staan, Magnus van Schagen had zulks verordineerd. Welnu, Schapen hééft op zijn kop gestaan; in bonte maskerade-cos- tuums heeft men Vrijdag van de Kanaalfeesten uit bundig feestgevierd; de stemming zat er in. Jam mer was het. dat de deelname niet algemeen was, anders zou dit onderdeel \»n het feestprogramma nog meer tot zijn recht gelfomen zijn. De R.V.S. nu, in samenwerking met den heer Schenk, is voornemens Schagen haar jaarlijksche revue-carnaval te geven. Geen gewoon bal-masqué, met démasqué, nee, een oer-echt carnaval, zoo men die in Den Bosch pleegt te vieren. Dat dit voornemen door een ieder met een gewel dig enthousiasme wordt begroet, het is te begrijpen* Het kan dan ook niet anders of het Schager Carna val zal tot stand komen. Wat toegejuicht mag worden. Waarlijk, het ontbreekt de R.V.S. niet aan activi teit! GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Albert Hoogschagen, oud 22 jaren, brugbedienaar, en Johanna Elisaheth Wismeijer, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen. Getrouwd: Johannes Pieter Vogelzang en Chris- tina Molenaar. Overleden: Klaas Oud, oud 70 jaren, weduwnaar van Aafje Kamper. POLITIE. Gevonden: een portemonnaie met eenig geld en een rijwiel. Verloren: een sjaal, een rijwielplaatje, een handschoen, een armband, een portemonnaie. met eenig geld; twee rijwielbuitenbanden en ecu pakje.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3