Raadhuis van Steenbergen door brandjrerwoest De bestuurswisseling in Nederl. Indië Zal Landon winnen? Huwelijk door onbe voegde voltrokken Ongeluk of misdaad? Korting op steun aan Zuiderzeevisschers Insluiper gearresteerd Uit onze omgeving. Marktberichten. Gisteren heeft in een speciale zitting van den Volksraad de vertrekkende Gouverneur-Generaal, Jhr. de Jonge het bestuur van onze Koloniën in de- Oost overgedragen aan zijn ambtsopvolger Jhr. Tjarda van Starkenborgh. In zijn rede herinnert Jhr. de Jonge aan de moei lijke bestuursperiode die achter hem ligt, wijst op de reeds bereikte resultaten en erkent dat voor zijn opvolger nog veel te doen overblijft om Indië zich aan de gewijzigde omstandigheden te doen aanpas sen. Met de bede dat God zijn werk moge leiden en steunen, draagt hij dan het bestuur aan zijn op volger over. De nieuwe Gouverneur-Generaal herinnert aan de meer dan schitterende? diensten door den scheiden den Gouverneur aan den lande in zijn hooge func tie bewezen en spreekt zijn dankbaarheid er over uit, dat de regeering hem als boodschapper heeft willen gebruiken, om aan Jhr. de Jonge de Ko ninklijke erkenning daarvan te mogen overbren gen in den vorm van diens benoeming tot Groot kruis in de Orde van Oranje Nassau. Zij, die, zegt Jhr. Tjarda' in deze vergadering of daar buiten mochten denken thans van mij een standpunt te vernemen met betrekking tot de con crete vraagstukken, welke in de aandacht van de landsregeering staan, zullen teleurgesteld worden. Voor de eerste maal zet ik voet aan wal in deze ge westen, rechtstreeksche bemoeiing met de zaken van Ned.-Indië had ik tevoren nooit. Ik sta vreemd tot den taak, die mij is gesteld. Het zou lichtvaardig zijn een uitspraak te doen, waar onvoldoende kennis der verhoudingen aanwezig is. Na te hebben gewezen op de noodzaak om gezag en orde te handhaven, en bij verschil van inzicht den weg naar overeenstemming te zoeken door ge meenschappelijk overleg, aanvaardt -dan de nieuwe Gouverneur-Generaal zijn ambt met den wensch, dat een heilzaam gevolg voor onze overzeesche gewesten het loon van zijn arbeid moge zijn. VOORBIJGANGERS ONTDEKTEN ONGEVEER MIDDERNACHT HET VUUR. Te omstreeks middernacht is te Steenber gen een felle brand uitgebroken, waarbij het gemeentehuis gedeeltelijk in den asch is ge legd. Voorbijgangers, die het Vuur ontdekten, waarschuwden onmiddellijk de politie, brand weer en den burgemeester, die allen spoedig ter plaatse verschenen. De brand nam reeds direct een geweldigen om vang aan en spoedig sloêgen de vlammen dan ook reeds door het dak heen. Ook een torentje dat op het stadhuis stond, vatte vlam en stortte omlaag. De brandweer van Steenbergen was met al haar mate riaal ter plaatse verschenen en tastte niet zes stra len het vuur aan. De burgemeester van Steenbergen riep voorts nog de assistentie van de brandweren van Bergen op Zoom en Roosendaal in, die elk met een motorspuit verschenen. Daar het materiaal niet paste, konden deze ech ter niet dadelijk aan de blussching deelnemen, doch later werd met vereende krachten den strijd tegen liet vuur aangebonden en om twee uur kon gezegd worden, dot men den brand onder den knie had. Bij het uitbreken van den brand was men er nog in geslaagd het bevolkingsregister alsmede een hoe veelheid geweren en patronen van den bijzonderen vrijwilligen landstorm in veiligheid te brengen. De waardevolle stukken lagen alle in een brandvrije kluis opgeborgen, zoodat deze wel behouden zullen zijn. Van het gebouw, dat uit de 16e eeuw dateert en vroeger toen Steenbergen nog een vesting was, als commandantshuis had gediend, brandde de boven verdiepingen totaal uit, terwijl de raadszaal en de overige localiteiten en kantoorruimten groote water schade opliepen. De schade moet ongeveer een halve ton bedra gen. Zij wordt grootendeels door verzekering gedekt. De gemeente-secretarie zal voorloopig onderge bracht worden in een oude teekenschool. PRIESTER-WEDUWNAARS WILLEN HERTROUWEN In het klooster Betchovo in de Rodopibergen in Zuid-Bulgarije hebben 150 jonge priester- weduwnaars een huwelijksplechtigheid in het groot gehouden. Volgens de wetten van de or thodoxe kerk mogen priesters slechts eens in hun leven trouwen, doch de bovengenoemde 150 jonge weduwnaars, veelal met jeugdige kinde ren. wensch ten te hertrouwen. Vergezeld van de meisjes van hun keuze hiel den zij een massa-vergadering in de bergen en besloten de kerkelijke wetten te trotseeren en te hertrouwen. Om beurten trouwen zij elkaar. 500.000 PND. VOOR STRTEGISCHE WEGEN IN EGYPTE Kairo De kosten van de strategische we gen, welke Ismailia zullen verbinden met Alcx- andrie worden geraamd op 500.000 pond ster ling. hierbij zullen twee bruggen gebouwd moe ten worden. Vermoedelijk zal het werk in October a.s. worden begonnen. DE JAPANSCHE KEIZER SCHENKT PAARDEN Tokio De keizer heeft twee volbloedpaar den uit de keizerlijke stoeterij geschonken aan de Japansche ruitersportbond teneinde de Ja- pansche ruiterkunst op te voeren voor de Olym pische spelen, welke in 1940 te Tokio gehou den zullen worden. „AS MAINE GOES, SO GOES THE NATION EEN SLECHTE DAG VOOR ROOSEVELT. De sterk gereserveerde houdin, welke gisteren op de Amsterdamsche Effectenbeurs tot uiting kwam, vond grootendeels haar oorzaak in de onzekerheid met betrekking tot den uitslag dor verkiezingen in den staat Maine. Welnu, de uitslag is thans bekend en beteekent een succes voor Roosevelt's tegenstan ders, de republikeinen. De senator White behaalde een meerderheid van 8000 de gouverneur Barrows een meerderheid van niet minder dan 40.000 stem men, een verschil, waaraan het persoonlijk element wellicht niet vreemd is. „As Maine goes, so goes the Nation", (zooals Maine stemt, zoo stemt Amerika), zegt men in Amerika, en Wallstreet in de eerste plaats hoopt, dat dit gezegde bewaarheid mag worden. LANDON. Wallstreet hoopt op een zege van den republikein Landon bij de komende presidentsverkiezingen. Van ouds gaan haar sympathieën naar de republikeinen uit. want van een republikeinscli President verwacht men in de laatste plaats een overheidsbemoeiing in den effecten- en geldhandel. De strijd Roosevelt ver sus Landon treedt thans in een acuut stadium, maar hoe de uitslag ook moge luiden, men acht het uit gesloten, dat de opwaartsche tendens der markten hierdoor beinvloed zal worden, daarvoor ligt de Amerikaansche herstelbeweging te stevig geankerd in den economisch en structuur en daarvoor zijn de gun stige berichten uit het bedrijfsleven te talrijk. De verkiezingen in Maine werden door mooi weer begunstigd, hetgeen mede de opkomst der kiezers be vorderde. Aan dezen dag was een verwoede propa gandacampagne vooraf gegaan, waarin de leiders der republikeinen en de leiders der democraten voorspelden, dat hun partij de overwinning zou be halen. Zooals reeds gemeld, is èn bij de verkiezing van een senator èn bij de verkiezing van een gouverneur de republikeinsche partij in de meerderheid geble ven. Maine is dus om. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. 7ó-jarige wielrijder bij de pont te Velzen door vrachtauto gegrepen. IJmuiden, 15 Sept. Gisteravond is op den Sta tionsweg nabij de pont te Velsen een 7b-jarige blin de man, Jurg gcheeten, verpleegde in het oude man nenhuis, terwijl hij door een jongen over den straat weg werd geleid, door een vrachtauto overreden. De man werd met ernstige kneuzingen naar het An thoniusziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. POMPSTATION IN JERUZALEM OPGEBLAZEN. Het pompstation van Ainfarah aan den weg naar Jericho (Jeruzalem), is gisteravond opgeblazen. Het .leed nog steeds dienst als hulppompstation, terwijl het voorheen een onderdeel vormde van de water voorziening van Jeruzalem. Door een bom, die in een Joodsche dakpanfabriek nabij Jaffa werd geworpen, zijn twee Joodsche werk lieden gewond. RECHTBANK. De secretaris moest naar de bruiloft en toen moest de ambtenaar het maar doen. Arnhem: Voor de Arnhemsche rechtbank heb ben gisteren terecht gestaan een tweetal ambtenaren van het gemeentehuis te Wehl, benevens de ge meentesecretaris van Wehl.- Op 16 Juni j.1. moest een paartje in den echt wor den verbonden. Dit diende te geschieden door den gemeentesecretaris, doch aangezien deze elders een bruiloft wilde bijwonen, verzocht hij den ambtenaar J. J. G. D., die daartoe niet de bevoegdheid bezat, de huwelijksplechtigheid te verrichten. Deze heeft dit ge daan en stond deswege voor de rechtbank terecht. Hij verklaarde dat hij het verzoek van den gemeen tesecretaris moeilijk had kunnen weigeren. Zoowel tegen dezen verdachte D. als tegen een an deren ambtenaar V. A. M. V., die op denzelfden dag een acte van geboorte had opgemaakt, zonder daar toe de bevoegdheid te bezitten, eischte het O. M. f75 boete, subs. 30 dagen hechtenis. Vervolgens heeft de gemeentesecretaris van Wehl de heer M. B. A., terecht gestaan. Hem was valscli- heid in geschrifte ten laste gelegd. Hij bekende de huwelijksacte te hebben geteekend zonder bij de vol trekking van het huwelijk tegenwoordig te zijn ge weest. Hij verklaarde dit ondoordacht te hebben ge daan. De subst.-officier van justitie, mr. Graaf van Lim burg Stierum, zeide in zijn requisitoir, dat blijkens deze zaak in Wehl toestanden heerschen. welke streng ingrijpen noodzakelijk maken. Het feit is des te ernstiger, aangezien het door het hoofd der secre tarie is gepleegd. Spr. eischte tegen den verdachte een week gevan genisstraf en vijf jaar ontzegging van het recht een functie als ambtenaar. In zijn pleidooi wees de verdediger Mr. Ploeg uit Arnhem op de omstandigheid, dat ter gemeente-secre tarie te Wehl de ambtenaren als gevolg van verkeer de zuinigheid, werk kregen te verrichten, waartegen zij niet opgewassen waren. Ook de lokaliteit laat veel te wenschen over. PI. drong aan op een geldboete of een voorwaardelijke straf. Uitspraak 29 September a.s. Een man, die in beschonken toestand verkeerde, kwam gisterenavond een verlofzaak binnen in de Binnen Dommerstraat te Amsterdam, en vroeg daar naar drank. Deze werd hem geweigerd en toen viel .iij plotseling neer. Tot ontsteltenis van dengene, die hem ophielp, had hij een groote wonde in zijn rug, veroorzaakt door een schroevendraaier. Aanvankelijk rees de gedachte, dat men hem met het instrument had gestoken. De politie die gewaarschuwd werd, stelde een onderzoek in. Verschillende personen wer den gehoord. De man zelf, die naar het gasthuis is overgebracht, waar hij is opgenomen, kon niet ge boord worden. Uit de afgelegde verklaringen bleek 'chter, dat hier ook van een ongeluk sprake kan zijn. Vermoedelijk heeft de man de schroevendraaier bij zich gehad en is in zijn dronkenschap daarop ge vallen. Het onderzoek zal worden voortgezet met het liooren van liet slachtoffer zelf, welks toestand giscr- avond naar omstandigheden redelijk wel was. Indien zij op andere wijze iets verdienen. Het Tweede Kamerlid Drop, heeft aan den Minister van Waterstaat het volgende gevraagd: 1. Is het waar, dat aan Zuiderzeevisschers, o.a. te Urk, die tegemoetkoming ontvangen volgens artikel 13 der Zuiderzeesteunwet, indien zij hetzij bij de visscherij, hetzij op andere wijze iets verdienen, een korting wordt opgelegd tengevolge waarvan zij aan tegemoetkoming en verdiensten te zanien niet meer ontvangen dan het bedrag, dat hun volgens de normen maximaal aan tegemoetkoming zou toekomen, zoodat meermalen de bedoelde aftrek meer dan twee derde van het verdiende loon bedraagt? 2. Indien vraag 1 bevestigend moet worden beant woord, acht de minister dezen aftrek dan billijk? Zoo neen, is hij dan bereid te bevorderen, dat de aftrek wegens verdiensten niet meer bedraagt dan 25 pet. van die verdiensten, gelijk geruimen tijd regel is ge weest? Op de Nassaukade bij het Nassauplein te Amster dam, belden gistermiddag een man en een vrouw aan. Zij vroegen de bewoonster van het eerste bovenhuis te spreken. Van deze gelegenheid hebben zij gebruik gemaakt om het huis binnen te gaan. De man be gaf zich, naar later bleek, naar de derde verdieping, waarvan de bewoners niet thuis waren. De buren van de tweede étage hadden zijn aanwezigheid echter op gemerkt. Zij vertrouwden de zaak niet, temeer omdat de vrouw inmiddels was verdwenen. Zij waarschuw den de politie en toen deze kwam, was de man spoor loos verdwenen. Hij kon echter het huis langs den gewonen weg niet hebben verlaten. De omtrek werd afgezet en op het dak werd een onderzoek ingesteld. Aanvankelijk leverde dit geen resultaat op. Doch een agent, die reeds 23 huizen verder was, hoorde lawaai op een zolder. Toen hij naar binnen ging, ontdekte hij een man, die zijn aanwezigheid niet kon verklaren. Het bleek inderdaad den gezochte te zijn, die overgebracht werd naar het bureau Spaarn- dammerstraat. Naar de vrouw wordt door de politie gezocht. GAA.T GREA GARBO TROUWEN? Riga. De „Sevodnja" deelt mede, dat Greta Gar- bo zich te Riga zou bevinden in gezelschap van den Zweedschen graaf Wachtmeister. Laatstgenoemde zou voornemens zijn te scheiden en vervolgens met Greta Garbo in liet huwelijk te treden. Het bericht heeft hier zeer de aandacht getrokken. Langs den weg. DE GEZONDHEIDSPILLEN VAN EEN 150-JARIGE Dezer dagen was ik op bezoek bij een oude kennis, die al eenigen tijd niet lekker was. doch nu weer monter en vroolijk in de hoek z'n pijp zat te rooken. Ik zag direct dat zijn gezondheid perfect in orde was en toen ik hem vroeg, hoe gaat het ouwe baas. kreeg ik onmiddellijk ten antwoord, nou perfect en ik gevoel me als een jonge kerel, ja ik ben wel 86, maar de gezondheidspillen hebben me zoo opgekwiekt, dat ik over dood gaan heelemaal niet meer denk. Zoo. zoo, heb je gedroomd, vroeg ik. Niks hoor. zei hij, ik zal je vertellen, hoe ik er aan ben gekomen en hij begon zijn verhaal: Voor 14 dagen op Zaterdagavond was ik in de Mo lenstraat aan Den Helder op de markt en daar stond een ouwe koopman te schreeuwen, dat hij het middel had om oud te worden en dat was het gebruik van zijn gezondheidspillen: nou ik denk dar moet ik meer van weten en trachtte er wat korter bij te komen, maar dat ging niet makkelijk, want de dokter had het bar druk. hij had handen te kort. zoo zelfs dat hij er een knecht bij had. die hielp in te pakken. Enfin, eindelijk was ik bij hem en vroeg hem ook een doos pillen,; meteen vroeg ik hem, hoe oud hij was: hij zei 150 jaar, ik ben nog familio van Zora Agar. die vorig jaar op 160 jarigen leeftijd is overleden en die gebruikte de pillen ook; ik keek de man verwonderd en ongeloovig aan, want hij was nog minstens zoo kras als ik, hij gaf me de doos gezondheidspillen en verzocht mij zijn knecht te betalen; ik naar de knecht en dacht jonge, daar moet ik moer van mij weten? ik zeg tegen z'n bediende, ie baas vertelt me. dat hij 150 jaar is. maar dat komt me wel wat ongeloovig voor. ken je me ook zeg gen of hij de waarheid wel vertelt. De knecht keek me even aan en gaf heel lakoniek ten antwoord: nou precies weet ik het ook niet, want ik ben pas honderd jaar knecht bij hem WARMENHUIZEN De muziekvereeniging Soli Deo onder leiding van den heer Th. van Bnar, heeft op het muziekconcours dat gehouden werd in den Dierentuin te Amsterdam, een eerste prijs behaald in de 2e afd. met 347 punten. Met den marschwedstrijd behaalde deze vcreeniging een 2e prijs met 45Y* punt. C'A LLANTSOOG Mutatie Kustwacht. Naar we vernemen, is de heer G. v. Delft' ontslag aangezegd als kustwacht te Callantsoog. In zijn plaats zal worden benoemd in genoemde functie de heer A. Vader, alhier. HOOGWOUD Daar de voetbalverecn. Aartswoud niet meer de beschikking heeft over haar terrein in den Wierin- germeer, heeft zij verzocht om van het gemeentelijk voetbalterrein aan de Langereis gebruik te mogen maken. Met de voetbalvereen. V.CL., die tot nog toe, alleen van dit veld gebruik maakte, is een overeenkomst aangegaan, waarbij de eene Zondag V.C.L. geheel de beschikking overh et terrein heeft en de andere Zondag Aartswoud vanaf 2 uur des namiddags of zooveel vroeger als noodig mocht blijken te zijn. Voor het op Maandag a.s. te houden bloemen corso zal met een inteekenlijst in de gemeente wor den rondgegaan. Een ieder wordt opgewekt om naar zijn vermogen bij te dragen, daar alleen dan het feest naar behooren zal kunnen slagen. OUDE NIE D 0 E P Floralia. Hieronder laten we de uitslagen volgen van de behaalde prijzen bij de attracties. Kegelbaan: le prijs G. de Heer met 32 punten. De heeren K. Vormer en J. Biersteker behaalden ieder 31 punten. Bij loting verkreeg de beer Vormer den 2en prijs. Sjoelbak: De heeren C. Blokker en P. Schermer behaalden ieder 23 punten. Bij loting behaalde P. Schermer den eersten prijs. Vlotbrug: le prijs S. Klaver met. 69 punten. Ringwerpen: le prijs T. v. d. Vliet met 77 punten. 2e prijs P. Lapgedijk met 72 punten. Maandagavond was de zaal druk bezet en tot ruim 2 uur is er gezellig gedanst. In het slotwoord dankte de Voorzitter, de heer Leek, allen, die aan 't slagen van dit feest hebben medegewerkt en zeide, dat al was hij bij den aanvang een beetje pessimis tisch geweest, hij en van overtuigd was, dat wan neer de floraliafeesten in Oude Niedorp zoo goed worden bezocht als dit jaar, men niet bang behoef de te zijn, dat deze feesten in Oude Niedorp zouden verdwijnen. Politie. Gevonden: een fiets. Inlichtingen ter secretarie. PURMEREND, 15 September 1936. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, we gende 4700 Kg. Handel goed. Hoogste prijs f 18. 11 stapels Kleine boerenkaas f 19 per 100 kilo, kalm; 3 stapels volvette f 22 per 100 kilo; 1255 Kg. boter f 1.38—1.45, weiboter f 1.211.36 per kilo. Runderen, totaal 683 stuks. 345 vette koeien 3462 ca. per kilo, matig; 1S0 geldekoeien f80—140 per stuk, matig; 150 melkkoeien f 110—215 per stuk, ma tig; 53 stieren 3845 ct. per kilo, matig; 12 paarden f 60—130 per stuk, matig; 107 vette kalveren 25—50 ct. per kilo, stug; 277 nuchtere kalveren: voor de slacht f5—12, voor de fok f 1015 per stuk, stug; 1S6 vette varkens voor de slacht 3640 ct. per kilc. vlug; 43 magere varkens f 1422 stuk, stug; 333 biggen f6—12 per stuk, stug; 199 schapen f 10—22 per stuk, matig: 89 bokken f313 per stuk. matig; 889 lammeren f 59 per stuk, matig; kipeieren f3.75 —4.25, eendeieren f2.10 per 100 stuks; piepkuikens 50—55 ct. per kilo, stug; oude kippen en hanen 22J/2 —37% ct. per kilo, stug; konijnen f 0.30—1.50 per stuk; eenden 2045 ct. per stuk; duiven 40 ct. per paar jonge hanen 27%35 ct. per stuk; eendeieren A f2.25, 2394 kipeieren A f3.80—4.50, 551 idem B f 2.10—2.40. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 35.000 eendeieren f 1.652.25, 70.000 kip eieren: 70—80 Kg. f 4.10—4.80. 65-66 Kg. f 3.80—4, 63—64 Kg. f 3.70—3.S5, 60—62 Kg. f 3.50—3.70. 58—59 Kg. f 3.50—3.65, 56—57 Kg. f 3.50—3.60, 53—55 Kg. f 3.10—3.50, 50-52 Kg. f 3—3.10, 45—49 Kg. f 2.50- 2.90. ROTTERDAM, 15 September 1936. Veemarkt. Totaal aanvoer 3868 stuks. 163 paar den, 13 veulens, 115 magere runderen, 718 vette run deren, 95 vette kalveren, 423 graskalveren, 844 nuch tere kalveren, 445 schapen en lammeren, 13 varkens, 46 bokken en geiten. Prijzen per K.G.: Vette koeien, le kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct., 3e kw. 4048 ct., vette ossen, le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., 3e kw. 42—46 ct.ï stieren, le kw. 58 ct., 2c kw. 4-8 ct., 3e kw. 42 ct.; vette kalveren, le kw. 92 ct., 2e kw. S0 ct., 3e kw. 50—55 ct.; schapen, le kw. 42 ct., 2e kw. 38 ct., 3e kw. 27 ct.; graskalveren, 3e kw. 40—50 ct.; nuchtere kalveren, le kw. 45 ct., 2e kw. 40 ct., 3e kw. 36 ct.; slachtpaarden, le kw. 44 ct., 2e kw. 40 ct., 3e kw. 38 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f22, 2e kw. f 17, 3e kw. f 12; lammeren, le kw. f 14, 2e kw. f 10, 3e kw. f8: nuchtere slachtkalveren, le kw. f 13, 2e kw. f10, 3e kw. f7; slachtpaarden, le kw. f180, 2e kw. f 140, 3e kw. f95; werkpaarden, le kw. f250, 2e kw. f150, 3e kw. f 110; hitten, le kw. f145, 2e kw. f 110, 3e kw. f70; veulens, le kw. f115, 2e kw. f80, 3o kw. f50; stieren, le kw. f280, 2c kw. f 215, 3e kw. f115; kalf- koeicn, le kw. f220, 2e kw. f180, 3e kw. f120; melk koeien, le kw. f230, 2e kw. f195, 3e kw. f135; vare koeien, le kw. f150. 2e kw. f130, 3e kw. f95; vaar zen, le kw. f135, 2e kw. f95, 3e kw. f75; pinken, le kw. f110, 2e kw. f85, 3e kw. f70; graskalveren, le kw. f50, 2e kw. f40, 3e kw. f20; bokken en geiten, le kw. f7, 2e kw. f5, 3e kw. f2. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aanvoer gelijk vorige week, handel kalm, prijzen iets stijver, prima koe 65, os 58. Stieren, aanvoer iets korter, handel willig, prij zen voor le kw. onveranderd, 2e en 3e kw. iets min der. Vette kalveren, aanvoer klein, handel stil, prij zen van vorige week, behoudens die voor le kw. iefs stijver. Schapen en lammeren, aanvoer onveranderd, handel levendig, prijzen als gisteren. Zuiglammercn aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel tamelijk, prij zen onveranderd. Paarden, aanvoer iets koter, han del matig, prijzen werkpaarden traag. Kalf- en melkkoeien, aanvoer iets minder, handel kalm, prij zen als vorige week, met neiging tot dalen. Vare koeien, aanvoer als vorige week. handel vlot, prij zen van vorige week gemakkelijk te handhaven. Vaarzen en pinken iets korter aanvoer, handel ma tig. prijzen stabiel. Graskalveren, aanvoer iets rui mer, handel redelijk, prijzen hooger. Bokken en gei ten, aanvoer onveranderd, handel vlug, prijzen on veranderd. Veulens, aanvoer gering, weinig handel. GRONINGEN, 15 September 1936. Graanmarkt. ïnlandsche rogge f7.50—8.10, win- tergerst f5.30—5.70, zomergerst f5.60—6.20, haver (wit) f 5.756.15. zwarte haver f 5.50—6.10, blauw- peulerwten f 10—12, groene erwten f 6.50—9, kool zaad f 7.1010.25. karwijzaad f 1619, blauw maan zaad f 1318, hnitenlandsche gerst f 6.706.90, ronde mais f 6.55—6.75. Aanvoer iets kleiner, stemming granen vast, uitgezonderd witte haver. Zaden verla ten. WARMENHUIZEN. 15 September. Schotsche muizen f 1—1.20, id. grove f 2—2.10, id. drielingen f 1.90—2.20, eigenheimers f 1.30—2.20, bl. aardappelen f 1.90. gele nep f 3.80—4.30, drielingen 0.901.10. grove f 1.601.90. roode kool f 12, witte kool f 0.700.S0. slaboonen f 3—10. uien 0.80—1.50. Aanvoer: 42300 Kg. aardappelen. 1925 Kg. gele nep, 5700 Kg. uien, 1400 Kg. roode kool, 27100 Kg. witte kool, 1410 Kg. slaboonen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6