Kroosschouw De Ronde van Schagen Slootwerk Advertentiën. Niedorper Polder. op Maandag 5 Oct. het slooten van plm. 7000 M. Wegsloot in drie perceelen. Schoorl. Mooie Rontenieiswoning, Kermis Burgerbrug P. HAGTINGIUS - Burgerbrug Vrouw tc Rotterdam vermoord Amoniakfabriek in puin Winst der soc. dem. in Zweden Marktberichten. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed ten onze huize, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer C. Hollenberg Cz, Wedn. van A. DE GEUS, in den ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam, G. SINGER. Barsingerhorn, 20 Sept. 1936. HET BESTUUR, Het Bestuur van den Polder Waard en Groet is voornemens op 26 September a s. aan te besteden: Aanwijs 25 Sept. n.m. 1 uur, te be ginnen bij de Bouwhoeve De Hoop in den Waardpolder. door P. REMPT, Opzichter. Te huur: met mooie Tuin, gel. a. d. Verkeersweg. Dir. te aanv. Huurprijs billijk. Te bevr. bij K. P. ZUURBIER, Tel. 4, Schoorl. Wanneer U voor de kermis iets bestellen wil, bestelt dan iets goeds. - Wij hebben een flinke sorteering prima GEBAKJES 7 cent per stuk. Tevens lekkere Allerhande 25 cent per half pond ALLES EIGEN FABRIKAAT. Beleefd aanbevelend, Schager Roosjes. Gevraagd: door jonge man, eenvoudig net Kosthuis in Schagen. Brieven onder letter A A Bureau van dit blad. KRIEL te koop gevraagd. I. v. d. OOR D, Dorpen D 7, Schagen. Tel. 118. Terstond gevraagd: goed frame voor een Motor aanhangrijwiel. Aanbiedingen met naasten prijs te zenden aan S. HALFWEEG, Bakkerij, De Haukes, Wieringen. Uitstekend geslaagd'' Wielerconcouis met een minder aangename prijsuitreiking tot slot. Deze courses zouden eerst geen doorgang kunnen vinden op het parcours waar gistermiddag dan toch de wedstrijden zijn verreden. Zaterdagmiddag is er nog hard aan gewerkt en ook Zondagsmorgens, zoo dat om 10 uur kon worden begonnen om de eerste ronde van Schagen te laten beginnen met de serie beginnelingen. Het weer was mooi, wat een prachtige strijd in de hand heeft gewerkt. De deelname van deze categorie is overweldigend groot. 190 renners staan ingeschreven. Een kleine twintig waren niet op het appel verschenen, zoodat toch nog 170 renners elkaar de eerste plaats moesten betwisten. Het spreekt vanzelf dat al deze renners niet in een serie konden rijden. Besloten werd dan ook deze in twee series te rijden met een finale. Gereden zou dan wor den 3 ronden voor elke serie en 4 ronden voor de finale. 25 renners werden voor de finale geplaatst Het spreekt vanzelf dat hierdoor eenige renners de minder sterke geregeld lieten trekken om zoodoen de deze dan honderden meter achter zich te laten als de laatste ronde zou ingaan. Als het startsein is ge geven gaan alle deelnemers mooi kalm weg. Geen enkele valpartij doet zich bij den start voor. Een mooi gezicht een groep van tachtig renners te zien ver trekken. Als een zwerm vogels zien we ze over den Westfrieschen dijk gaan. Alles blijft bij elkaar. Er wordt letterlijk geen enkele poging ondernomen om weg te komen. Na de eerste ronde leiden Belien, Beverwijk, waar achter N. Versteeg van Amsterdam en de Purmeren- der Mollevanger. Het gaat dan toch een beetje snel ler, waardoor er even meer teekening in den strijd komt. Eenige valpartijtjes van niet al te ernstige oor zaak maken dat het peleton een weinig slinkt. Wanneer voor de tweede maal de finislijn gepasseerd wordt, heeft de Amsterdammer Versteeg de leiding overgenomen. Achter hem ligt thans Katuin uit Me demblik, die aan z'n wiel meetrekt de Haarlemmer Matzen. Deze Maarlemmer rijdt niet op z'n volste kracht, maar laat hem trekken, waardoor hij minder vermoeid raakt. Nog even worden de tanden op el kaar gezet, en dan vliegt de Purmerender Greuter de leiders voorbij, aan zijn wiel hangt Kuilbaar uit Warmenhuizen, die op zijn beurt Bijhouwer van Winkel aan zijn wiel heeft. Nog twee fiksche du wen op het pedaal en Versteeg is gepasseerd. Uit slag eerste serie: 1. G. Greuter, Purraerend; 2. C. Kuilboer, War menhuizen; 3. Bijhouwer, Winkel; 4. W. van Ess, Medemblik; 5. N. Eenhoorn, Alkmaar; 6. J. Huizinga, Purmerend; 7. N. Versteeg, Amsterdam; 8. H. Koe- lewij, Haarlem; 9. G. Mollevanger, Purmerend; 10. J. Kat, Amsterdam; 11. A. van Sprundel, Haarlem; 12. A. Drcnth, Velzeroord; 13. Bouwman, Haarlem; 14. J. Blank, Amsterdam; 15. R. Engel, Oostzaan; 16. B. Matzen, Haarlem; 17. J. Stet, IJmuiden; 18. H. Ensink, Hoorn; 19. L. Ditvorst, Amsterdam; 20. P. dc Jong, Purmerend; 21. K. Haveland, Hoorn; 22. J. Bruin, Alkmaar 23. A. Katuin, Medemblik; 24. H. v. d. Paal, Hoorn; 25. Overdiek, Amsterdam; 26. K. Hop man, Oostzaan; 27. J. Oorbals, Amsterdam; 28. P. Visser. Leeuwarden; 29. A. Ensink. Hoorn; 30. G. van Lobbrecht, Amsterdam. De tweede serie staat inmiddels gereed. Allen klaar en daar gaan ze. Prachtig mooi gaan ze weer weg. Geen enkele valpartij bij de start. Het is direct te zien bij het ingaan der tweede ronde, toen de Alk maarder Ottenbros de leiding had, gevolgd door Of- man uit Krommenie en Bos van Haarlem, dat deze serie niet zoo hard gereden zou worden als de voor gaande. In deze ronde vinden weer eenige valpartijen plaats, wat heel wat materiaal kost. De Eerste Hulp van het Roode Kruis van Alkmaar krijgt het druk. Vooral de hoofdpost op den hoek van den Oudendijk moet verschillende malen eerste hulp verleenen In en kele gevallen moest Dr. H. U. Nanninga hulp verlee nen. Er wordt nog aardig gejacht op den Westfrie- schendijk. Een drietal renners zonderen zich af en gaan onbedreigd over den eindstreep. -. W. Lubbers, Amsterdam, 2. J. Schaap, Amsterdam, 3. J. Reek, Zaandam, 4. W. Vonk, Haarlem, 5. J. Roggeveen, Zaandam, 6. Terburg, Haarlem, 7. Thoma, 8. S. Bos, beiden van Haarlem, 9. De Leeuw, Alkmaar, 10. J. Dekker, Grootebroek, 11. .T. de Boer, Den Helder, 12. B. Hollander, Den Helder, 13. C. B. Paap, Zaan dam; 14. J. P. Stampe, Amsterdam, 15. C. Bakker. Zaandam, 16. D. Claassen, Haarlem, 17. J. Hussaarts, Schagen, IS. A. C. de Veer, Alkmaar, 19. Ottenbros, Alkmaar, 20. W. Langcndijk, Enkhuizen, 21. J. Bos, 22. P. Bakker, 23. J. Laan, allen te Haarlem, 24. II. Strubel, Enkhuizen, 25. E. Bos, Noordscharwoude,26. W. Brouwer, Leeuwarden, 27. P. Schoppen, Leeuwar den, 28. II. van Dijk, Haarlem, 29. Th. Rem, Zaan dam. De tijd van de eerste serie bedroeg 26 minuten 57 seconden. Van de tweede serie 29 min. 40 sec. Finale Beginnelingen. Een kleine pauze, waarin de heeren finalisten zich gereed konden maken voor de finale over 4 ronden van 5,5 K.M. en we gingen weer draaien. Zoo langza merhand kwam er veel publiek op de been en het werd rondom de ronde een gezellige boel. Zoo af en toe draaide radio-Groot een gramofoonplaatje, wat de feeststemming verhoogde. Alles ging weer naar wensch. De 59 renners gingen allen prachtig weg. Zeerlangzaam wordt de snelheid verhoogd. Weer wordt er op den dijk even strijd gegeven. Matzen damarreert, maar wordt weeri ngehaald. Een poging van den Purmerender Greuter loopt op niets uit, daar hij in de bocht in dc berm komt en weer inge- v-Avdt. pe hooft do Uooriommer Matzen de leiding, gevolgd door Dekker van Groote broek. Het tempo wordt even opgevoerd, wat tot re sultaat heeft dat verschillende renners op moeten geven. Bij de tweede ronde heeft Eenhoorn uit Alk maar de kop met den Amsterdammer Versteeg. Ver steeg vlucht weg, achterna gezeten door het gehecle peleton, wat grootendeels bij elkaar blijft, met een groep van 25 man. Daarachter liggen verschillende renners verspreid. Vlak na de gevaarlijke bocht naar den Oudendijk komt Greuter opzetten en passeert Ver steeg. Een jacht ontstaat wat de volgorde doet ver anderen. Bij het ingaan van de laatste ronde heeft nog steeds Eenhoorn uit Alkmaar de leiding. Greu ter volgt hem direct, op de hielen, waarachter v. d. Paal, Hoorn, Martin, Bergen en Matzen, Haarlem zit ten. De jacht duurt voort, waardoor weer verschil lende slachtoffers vallen wegens het springen van banden etc. Op volle snelheid vliegen de renners op de finish aan. Greuter heeft de leiding overgenomen en wordt op fraaie wijze 1, gevolgd door Versteeg en Eenhoorn van Alkmaar; 4. B. Matzen, Haarlem; 5. B. Hollander, Den Helder, 6. H. Ensink, Hoorn, 7. J. Martin, Bergen, 8. H. Hopman, Oostzaan, 9. P. Schop pen, Leeuwarden, 10. K. Engel, Oostzaan, 11. G. van Lobbrecht, Amsterdam, 12. H. Koelwijn, Haarlem, 13. Ottenbros, Alkmaar; 14. J. J. G. Smit, Amsterdam; 15. C. Kuilboer, War menhuizen; 16. J. Mollevanger, Purmerend; 17. W. van Ess, den Helder; 18. J. de Boer, den Helder; 19. J. Stet, IJmuiden; 20. A. C. de Veer, Alkmaar; 21. A. Drcnth, Velscroord; 22. Krom, Haarlem; 23. D. Claassen, Haarlem; 24. N. Prins, Zaandam; 25. P. de Jongh, Purmerend; 20. J.'Bruin, Alkmaar; 27. J. HuL zinga, Purmerend; 2S. Overdiek, Amsterdam; 29. A. van Sprundel, Haarlem; 30. H. Strubel, Enkhuizen; Van de 59 gestarte renners kwamen er slechts 30 binnen. De anderen hadden opgegeven of een onge val gehad. De Nieuwelingen werden voor de draad geroepen. 56 Betere renners zouden elkaar de prijs bestrijden. Na de start gaan de heeren reeds zeer vlug weg. Bij de eerste bocht krijgen we reeds de eerste uitvallers. Geerlings van Wieringen' neemt de kop en wil meteen wegvluchten. Ho, zegt de Amsterdammer Panman, dat gaat niet. Hij zet den vluchteling na, maar ook de Kromme- niër Van Buren, dc winnaar van cle ronde van As sendelft, gaat mee. Gezamenlijk zetten ze de vluch teling Geerlings na, die ze inhalen vlak voor de fi nishlijn. Een poging van de heeren om verder weg te loopen mislukt. De eerste ronde is voor Geerlings op de tweede plaats van Buren en Panman. De Me- demblikker Fokke Nijboer zet inmiddels een achter volging in. Drie ronden lang jacht deze achter de vluchtelingen aan. Geerlings zakt af. Alleen Pan man en van Buren zitten aan den kop na de derde ronde. Langzaam maar zeker komt Nijboer erbij en gedrieen gaan ze verder. Efen premie in de zesde ronde is voor Panman. Na zeven ronden is Fokke Nij boer aan de kop, waarachter Panman en van Buren. Daarachter op een 300 M. zit de rest. De achtste ron de is voor Panman op de tweede plaats van Buren en als derde Nijboer. Nijboer begint teekenen te geven van vermoeidheid. Als de 10e ronde ingaat heeft van Buren de leiding met Panman. Nijboer heeft inmiddels kans gezien een ander groepje te vormen met Visser, Alkmaar en Blauw, Amsterdam. Ze pro- beeren nog even de vluchtelingen te achterhalen, maar tevergeefs. Panman en van Buren zijn reeds te ver. Uitslag: 1. Jan Panman, Amsterdam, tijd 1 u. 32 m. 42 sec.; 2. van Buren, Krommenie, 3. W. Visser, Midden Beemster, 4. Theo Nijboer, Medemblik; 5. W. de Blauw, Amsterdam; 6. D. Veld, Venhuizen; 7. P. Boer, 8. Roskam, beide Amsterdam; 9. F. Zoons, den Helder; 10. F. de Roeij, België; 11. J. de Koning, Edam; 12. P. C. Kors, Amsterdam; 13. T. van Essen, Edam; 14. A. v. d. Werff, Schagcrbrug; 15. H. Schek- kerman, Wijdenes; 16. C. H. Overweg, Amsterdam; 17. K. Godfriedt, Benningbroek. In deze course viel bijzonder op het rijden van den jeugdigen renner Frans Zoons uit Den Helder. Dit is een 16-jarigen renner waarvan men nog ple zier kan beleven. De amateurs. komen thans aan de start. Hieronder zijn buiten- landsche renners, o.m, een Franschman, een Belg en een Duitscher. Het is een course over 16 ronden van 5.5 K.M. De beste der beste amateurs staan in deze course ingeschreven en het belooft dan ook een grooten wedstrijd te worden. Bij de eerste ronde brult de loudspeaker een premie uit. De Amsterdam mer de Beer is daarvoor niet doof en wint deze op glorieuze wijze. Frappeerend is het daarom dat hij de tweede ronde bijna geheel achter in het peleton zit en geen moeite doet om weg te loopen. De Am sterdammer Bofinger wint de tweede ronde, 2. Th. de Boer, Harlingen, 3. J. Terpstra, Leeuwarden. Ver schillende renners komen te vallen, waardoor ze worden uitgeschakeld. De derde ronde brengt ons weer andere renners aan den kop. 1. N. Kemp, Zandvoort; 2. Beuving, Schagen; 3. H. van 't Hof, Zaandam. De Schagenaar Beuving en Ridderbos zitten steeds in de kopgroep. De vierde ronde is de kop alweer veranderd: 1. Beu ving, Schagen; 2. N. Kemp, Zandvoort; 3. C. H. Eikeren, Amsterdam. De Beer ligt op de 17e plaats en spant zich nog niet in om weg te komen. Bij het ingaan van de vijfde ronde ontketent de Alkmaarder Jan Groot een jacht zoo grootsch en mooi dat we denken hem een paar honderd meter te zien uitloo- pcn. Alles er achteraan, Bofinger uit Haarlem hin dert bij het neergaan van den dijk, waardoor de leidende renner Beuving komt te vallen, Groot valt over hem heen en komt midden in de sloot te staan. Weg zijn de mooie kansen. De Beer komt meer naar voren en ligt thans op de zesde plaats. Dan, in de negende ronde is het de Beer genoeg. Weg moet hij, Het kost wat het kost. Dan maar los van alles. Meter na meter komt hij naar voren. Bij de negende ronde heeft Joop Meijer, Velp. de leiding. 2. N. Kemp, Zandvoort; 3. Th. de Boer, Harlingen, 4. R. Bofin ger, Amsterdam; 5. De Beer. In de tiende ronde gaat de Beer er vandoor op den Westfrieschen Dijk. Een demarrage zoo fel en zoo mooi dat de anderen hem niet meer kunnen houden. Kemp krijgt in deze ronde pech en moet een andere band monteeren, wat hem zooveel tijd kost, dat hij de kopgroep niet meer kan bereiken. De Beer heeft een voorsprong van 50 Meter in de 10e ronde. De elfde ronde is het reeds 300 Meter. El ke ronde vergroot hij z'n voorsprong. Na de twaalf de ronde is het reeds IV2 minuut. 14e ronde 2 min. 35 sec. De laatste ronde gaat in. De Beer is weg en blijft weg voor de anderen. De overwinning kan hem niet meer ontgaan. Hij passeert als eerste de eindstreep met een voorsprong van 4 minuten 29 seconden op Joop Meijer in een tijd van 2 uur 2S minuten 36 sec. 2. Joop Meijer, Velp; 3. A. Andries- sen, Leeuwarden; 4. Verdronk, Zaandam; 5. J. Rus ter, Amsterdam; 6. A. Maas, Halfweg; 7. Jaap Schip per- 8. C. Hoekstra. Leeuwarden; 9. A. M. Koomen, Amsterdam; 10. N. Kemp, Zandvoort; 11. B. Schild, Spaarndam; 12. J. Ridderbos, Kolhorn; 13. J. Tiche laar, Den Helder, 14. W. van Goinga, Noordwolde, 15. G. Greve, Amsterdam. De prijsuitreiking. vond na afloop plaats in liet clubgebouw Jac. Prins, Markt. Schagen. De waarnemend voorzitter tracht hier op de beste manier de prijzen uit te reiken, doch de renners maken het hem bijna onmogelijk wat te zeggen wegens hun luidruchtigheid. Dit was jam mer, daar het wielerfeest op zich zelf buitengewoon is geslaagd. Naar wij vernamen is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen eenige renners, wegens rijden in de Ronde van Schagen. HA AU LIJK IN EEN ACHTERKAMER GE'7t 'NEEN MAN DOOF. DE POLITIE GEARRESTEERD In oen achterkamer op Je tweede verdieping van iweel 273 aan de Oranjeboomstraat te Rotterdam heeft de politie gisteravond het lijk gevonden van de 38-jarige gescheiden vrouw M. E. Oms;reeks tien uur werd d<> politie gewaar schuwd door een kennis van den as. man van iroi. E die momenteel in het ziekenhuis ver pleegd uerdt Mej. K. had beloofd dat rij hom in den loop van den Zoud.is een bezoek zou bren gen. doch zij was niet romen opdagen. Haar do man dit niet vertrouwde, waars.-hmvdo hij de politie, die een onderzoek ter plaatse ging in stellen. T<tPn een aaent mor de deur. 'die toegang gaf tot de avartemenian van Mej. K. ver scheen. bleek het, dat de deur afgesloten was. Met eigen middelen ogende de agent de deur en toen vond hij hel ontzielde lichaam van de vrouw, in een bloedplas achter de deur liggen. Haar kleeren waren door drenkt van bloed, terwijl ook in de kamer bloedsporen aanwezig waren. Be aparte- menten waren voorts geheel in disorde en alles wees er op dat. voordat de vrouw den slag heeft gekregen een heftige worsteling tusschen dader en vermoorde heeft plaats gehad. De politie-geneesheer dokter J. M. Kolff. Heeft direct een lijkschouwing gehouden, waarbij bleek, dat de vrouw tengevolge van em gapende wonde aan het achterhoofd overleden moet zijn. In het huis woonden verscheidene kostgan gers, die echter geen van allen iets verdachts hebben bemerkt in den loop van den Zondag. De politie heeft reeds verscheidene menschen een verhoor afgenomen en tegen middernacht is een arrestatie verricht, welke man in het bu reau Sandelingplein is ingesloten. Het onder zoek wordt nog voortgezet. Ernstiae ontploflinaen in ftaliaan- sclie fabriek - Twee verkoolde lijken aeboraen, 7 zwaar aewonden. Rome 21 Sept. (ANP) Gisteravond heeft in een ammoniaklabriek te Braano na bij Savona. een ernstiae ontploffina vlaals aeliad. Uit de puinhoopen heeft men tot midder nacht twee aeheel verkoolde lijken aebor aen. Zeven personen, waaronder vier inae- nieurs. zijn levensaevaarliik aewond. Men twijfelt of zij er hel levend zullen afbren- aen. Stockholm 21 Sept. (ANP) Om twee uur vannacht waren de verkiezingsresultaten be kend'uit 17 van de 28 districten. Op dat oogenblik hadden de sociaal-democra ten een winst van 8 zetels Voor de eerste maal zullen de socialisten en communisten een meer derheid hebben en wel van 123 op de 230 zetels De tweede kamer van den Zweedsehen Rijks dag bestaat uit 230 leden, welke bij vrijwel al gemeen kiesrecht van mannen en vrouwen ho ven 24 jaar voor den tijd van vier jaar worden gekozen Het stelsel is dat van evenredige ver tegenwoordiging WIER1VGERMEER Balmasqué* Uitgaande van de Wieringermeer Turnver W.M.T.j werd Zaterdagavond in Hotel Smit te Middenmeer een goed geslaagd balmasqué gehouden. Voor cle. deelname was een bevredigende belangstelling, ter* wijl het aantal belangstellenden groot was. De cos* tuums gaven een leuke aanblik, terwijl velen ih hun gissingen omtrent zekere personen, er vaak naast waren. Ook de varieerende maskers brachten: nogal de lachspieren-in beweging en bracht er de stemming goed in. Op waardige wijze vervul den sommigen hunne rol. o.a. de im. Prinses Juliana en Prins Bernhard, de dames van Ford V 8, alsmede de Volendammers. De jury, bestaande uit de dames mevr. Prummel, mevr. Klare, de dames mej. A. en M. Onderwijk, alsmede de heer Van Vegten, had dan ook voor toekenning der prijzen een ongemak, kelijke taak. Prijzen werden toegekend: Voor enkelingen; le prijs „Hulde aan het Vorsten-» paar; 2e prijs Pinquin; 3e prijs Blue Bandmeisje; 4e' prijs 5e prijs Huzarendame; 6e prijs De Nar; 7e prijs Zwarte Picrrette; 8e prijs Page; 9e prijs Pierrot, 10e prijs Liftboy, 11e prijs Pierette, 12e prijs de Nacht; 13e prijs Vlinder. Prijzen toegekend aan paren werden gewonnen- door: le prijs im. Prinses Juliana en Prins Bernhard 2e prijs Dames Ford; 3e prijs Opa en Opoe naar bed 7 4e prijs Volendammers; 5e prijs Straatacrobaten; 6e prijs Adspiranten W.M.T.. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door een Enk-» huizer band en werd algemeen geroemd. Het bal stond onder leiding van den heer Van Schie, en was zeer gezellig. Flevo IHollandia IH, 17w De eerste inzet voor deze competitie was Zondag voor ons team niet fortuinlijk. Hollandia III wist to kloppen met 7—1 en heeft hiermede overduidelijk eiï verdiend gewonnen. MIDDENMEER. Vergadering Voetbalvereei.iging „Flevo", Onder leiding van haar voorzitter, den heer J. Vos, was de voetbalvereeniging „Flevo" Zondagmiddag in Hotel Smit te Middenmeer in vergadering bijeen. De opkomst was bevredigend. Nadat de voorzitter, de aanwezigen hartelijk had verwelkomd en afhande* ling volgde van de gewone plichtsplegingen, kwam: in bespreking de komende werkzaamheden in ven» band met de komende competitiewedstrijden. De fi-« nanciën werden daarop geregeld. De door het bestuur voorloopig benoemde elftalelncommissie, werd door de vergadering goedgekeurd, zoodat deze thans per* manent is. Na afhandeling voorts nog van eenige interne zaken, rakende het sportieve leven der ver* eeniging, sloot de voorzitter hierop cle vergadering met dank voor de opkomst en geanimeerd gevoerde be* sprekingen. LANGEND1JK RUPSEN Naar verluidt heeft men op de k'oclakkers ta melijk veeHast van de rupsen. Er schijnen frroö te legers van deze vraatzuchtige diertjes op de' kool te zitten. NOORDSCHARWOUDE BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING Door de afdeeling Noordscharwoude-Oudkar~- spel van den bond voor Staatspensionneering ie besloten ook deel te nemen aan de groote demon: stratie van dezen bond welke met Maart a.s.- zal plaats vinden in den Haag met 't oog op de' verkiezingen voor de Tweede Kamer. Voor dit' doel is reeds een spaarfonds gevormd en naar. ons werd medegedeeld, hebben zich nu reed4 125 deelnemers opgegeven, zoowel mannen als vrouwen. Verwacht wordt, dat nog meerderen zich op zullen geven. LEZING OVER LUCHTBESCHERMING ENZ. Naar wij vernemen zal door Dr. Wilmink voor de afdeeling van de E.H.B.O. een lezing gehou den worden over luchtbescherming enz. Voor deze vergadering zullen de B en W/s der Lan- gendijker gemeenten worden uitgeuoodigd. ALKMAAR, 19 September. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer er prijzen als volgt: 8 paarden f175375, 14 melk* koeien f 160—210; 4 nuchtere kalveren (slacht) f10— 12; 3 bokken en geiten f 3—12. ALKMAAR, 19 September. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor; groothandel 70Tl1/? cent en kleinhan del 70—75 ct. Handel goed. Kipeieren (groothandel)' f 44.25. handel goed en Eendeieren f 2.50. ALKMAAR. 19 September. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer: 125.000 kipeieren: 5860 Kg. f 4—4.20, 00 —62 Kg. f 4.05—4.35. 62-fU Kg. f 4.10—4.40, 64—66 Kg f 4.254.60, kleine eieren f 2.053.70. MEDEMBLIK. 19 September. Aardappelen: f 1—1.05, kleine muizen 65—70 ct., blauwe 8085 ct., bevelanders 70—75 ct., Geldersche grove f 1.151.20, uien 70—75 ct., gele nep f 1.65— 2.05, slaboonen 4550- ct. WARMENHUIZEN, 19 September. Schotsche muizen f 1—1.40, id. grove f 1.90—2, driel. f 1.501.80, eigenheimers f 1.402.10, blauwe aardap pelen f 1.20, gele nep f 3.20—4, uien f 0.801.50, id* drielingen f 0.96—1.20. id. grove f 1.50—1.80, roode kool f 11.40, gele kool f 1—1.20, witte kool f 0.70 0.80. slaboonen f 4.20—S. NOORDSCHARWOUDE, 21 Sepember. Aanvoer: 7100 Kg. Aardappelen: Schotsche mui zen f 1.30—1.40, grooten f 2.10—2.20. bl. eigenheimers f 1.60—1.70. drielingen f 1.50, 5700 Kg. uien. f 1.20— 1.30, dretlingen f 0.S0—1, grove f 1.40. gele nep 3.SÓ' 4.10, peen 0.80, spercieboonen f 3.30—11.70, kroten1 80 ct.. roode kool f 1.30. witte kool 80—90 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Sept. 6650 kg. aardappelen: Bevel, f 1.40—1.60; eigenhei mers f 1.50; bl. dito f 1.90—2.10; bl. aardappelen f 1.801.90; drielingen f 1.70, 19000 kg. uien fl1-50, drielingen f 0.90—1.20; grove f 1.30—1.50; gele nep f 3.804.10; 2850 kg. peen f 0.703.0, 780 kg. spercie boonen f 3—7.50. 950 kg. rammenas f 2.30—2.80, 1000 kg. kroten f 0.50—1.60; 4000 kg. roode kool f 1.10— 1.50: 101.000 kg. witte kool f 0.80—0.81; 2650 kg. gele kool f 1—1.30, 525 kg. groene kool f 1.20—1.80, 5000 st. bloemkool f 46.30, 2e soort f 1.501.80. ALKMAAR. 21 September. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 83 vette koeien f 135—235, handel matig; 29 gras- kal veren f 2432, vette aklveren f 40—70, per Kg. 50-70 ct. 55 nuchtere, kalveren f 6—14, 287 vette varkens f 0.38—0.40, handel matig.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3