SPORT VAN ZONDAG Sportberi Den Helder. chten uit K.N.V.B. Maandag 21 September 1936. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 10067 N.H.V.B.=uitslagen Berger Sportvereeniging. B.K.C.=Texel 1=3. Het Westen opent met tal van verrassin gen. N.A.C. slaat P.S.V. Velocitas en Be Quick spelen gelijk. Overzicht van 20 September. AFDEELING L De nieuwe Rotterdamsche eerste klasser C.V.V. is met een goede 31 zege in IJmuiden op Stormvo gels begonnen. Rotterdam kwam trouwens toch bij zonder uit den hoek. Xerxes klopte n.1. R.C.H. met 0—2. Daar zal Lagen daal het zijne aan gedaan heb ben. Excelsior, de derde Rotterdammer in afd. I, speelde evenals de vorige twee uit en won in het Stadion met 31 van Blauw Wit. Een slecht begin voor de Amsterdammers. D.H.C. verraste door thuis met 32 van A.D.0. te winnen, dat op zoo fraaie wijze den Zilveren Bal heeft veroverd. Het Delftsche veld behoudt intus- sohcn de eerenaam van „kerkhof der kampioenen". Ajax heeft tenslotte met 31 van D.F.C. gewonnen. Met Ajax zal het wel weer losloopen. AFDEELING IL Ook hier kwamen de Roterdammers goed te voor schijn. Feijenoord hield D.W.S. er met 5—2 onder. Sparta won met 20 van V.S.V. en Hermes D.V.S. uit het aangrenzende Schiedam klopte Z.F.C. in Zaandam met 20. De Zaanlcanters hebben dus nog geen eind gemaakt aan de bezorgdheid over hun zwakte. Ook K.F.C. zou, naar de berichten luidden, een zwaar jaar hebben. Intusschcn is het gelijke spel (11) in Den Haag tegen de verjongde V.U.C.- ploeg al heel aardig vertrouwenwekkend. H.B.S. is er blijkbaar volslagen uit. Ondanks Bakhuys' mede spelen verloor ze nu met 50 op eigen veld van Haarlem. Deze laatste had intusschen al eerder 'blijk gegeven van haar goeden vorm. AFDEELING III. In het Oosten zijn de uitslagen tamelijk normaal. Enschedé won de altijd zware en lastige plaatselijke strijd tegen de Boys met 21. Go Ahead ging op het goede pad voort door Z.A.C. in Zwolle met 42 te slaan. In P.E.C.'s kracht heeft men zich vergist. Tubantia won nu ook al van de Zwollenaren (2^1) zoodat N.E.C. blijkbaar geen wonderen verricht heeft vorige week toen ze P.E.C. klopte. Volkomen sluit, hierop aan de nederlaag die N.E.G. nu thuis moest sliklcken tegen Heracles (24). WageningenA.G.O.V.V., in welke laatste ploeg Weber bijzonder uitblinkt, werd 12. AFDEELING IV. De „belangrijkste wedstrijd van den dag" zooals de groote pers alom schreef, N.A.C.P.S.V.'"is'door N. A.C. met 21 gewonnen. We weten niet wat wat we voorop moeten stellen: de verbazing over N.A.C.'s plotseling herstel of de teleurstelling over P.S.V. na de goede inzet, die de Eindhovenaars vorige week hebben gedaan. N.O.A.D. sloeg Bleijerheide met 51 en wil blijkbaar niets weten van nieuwe degradatie gevaar. Juliana klopte tot verrassing M.V.V. (21). Roer mond deed Longa sneuvelen (4—2). wat ook geens zins verwacht werd en tenslotte gaat ook Eindhoven B.V.V. met zijn 40 overwinning voor eerstge noemde buiten de lijn der voorspellingen. AFDEELING V. Velocitas heeft het met haar grootendeels verjong de ploeg tegen de kampioen Be Quick toch nog tot een gelijk spel weten te brengen (22). Sneek won van Leeuwarden (10). G.V.A.V. won van H.S.C. 50), Veendam en Hoogezand deelden de punten (1—1), terwijl Friesland sterker bleek dan Achilles (5—3). K.N.V.B.'ERS IN NOORD-HOLLAND. Velox, de kampioen van vorig jaar, is begonnen met een 10 overwinning op Vriendenschaar, „uit", wat een goed begin is, omdat Vr. vorig jaar tot de allerbeste behoorde. West Frisia kon het tegen Hercules in Utrecht niet bolwerken (12), wat van de Enkhuizers tegen valt. O.V.V.O. verloor met 21 van Z.V.V. W.F.C., goed overgezomerd, klopte Zeeburgia met 2—0. Hil versum deed goed werk door O.S.V. met 32 te ver slaan. Knaloverwinning van Alcmaria. Alcmaria pleegt het seizoen goed in te zetten en dan tot medio October met overwinningen door te gaan, om daarna af te dalen tot een peil, waarop men nauwelijks aan het degradatiegevaar kan ont snappen. In aansluiting op dat gedrag klopte Alc maria Zohdag H.F.C. met 6—1, wat een geducht com pliment waard is. Laten de Alkmaarders dit nu zoo volhouden! Laat niet spoedig weer het oogenblik daar zijn waarvan onze Alkm. correspondent vorig jaar schreef: „Ze kwamen op het veld zooals ze dat hadden behooren te verlaten: zegebewust! Te wei nig waren ze er van doordrongen dat tusschen dat opkomen en het verlaten een wedstrijd lag H.R.C. heeft het in haar eerste wedstrijd niet tot succes kunnen brengen. E.D.O. hield haar er met 31 onder in Haarlem. Dit behoeft echter geen on rust te wekken. E.D.O. is ongetwijfeld weer een van de allersterksten. Spartaan, thans weer over een uitstekend elftal beschikkend, klopte de nieuweling Kennemers (30) B.F.C. en A.F.C. maakten ieder vier doelpunten (4-4). Bloemendaal startte met een 1—5 nederlaag tegen 't Gooi, dat ook al pleegt mee te do'en aan de wed loop naar de eerste plaats. 3 A. Helder heeft wel op zeer degelijke wijze alle onge rustheid over haar vorm geloochenstraft. Met 6—0 verpletterde ze Alkmaar, dat dus al bijzonder zuinig begonnen is. Succes heeft het ook zeer goed gedaan. Hadden we niet veel vertrouwen in een goede afloop van hun vi site aan Zaandijk, de Wieringers hebben als ant woord daarop een 42 overwinning mee naar huis gebracht. De Alkmaarsche Boys zijn er, in tegen stelling tot de verwachtingen, niet in geslaagd van Beverwijk te winnen. De uitslag was 31 voor Be verwijk. Hollandia hield Purmersteijn er met 40 onder. Kinheim, de pas gedegradeerde, had een goed debuut. Assendelft moest er met 30 aan gelooven. Vol spanning wachten we de volgende resultaten m*\ar weer af. 4 A. Texel, bij velen opnieuw favoriet, vooral omdat èn Succes èn Alkmaar naar hoogere sferen zijn over gegaan, heeft haar supporters steun gegeven in dat bij voorbaat geschonken vertrouwen. Ze hebben B.K.C. met 31 geklopt, de eilanders, maar men meene niet dat het spelpeil reeds aan de eisch vol doet om daarop een vrij zekere kampioenschapskans te grondvesten. Het spel vertoonde nog vele onver zorgde onderdeelen door langen tijd rust. Inmiddels staan de andere clubs er ongetwijfeld niet beter voor (B.K.C. althans ook niet, zooals we zelf zagen) en zoodoende zal het voor Texel nog niet noodig zijn direct de oude vorm te hervinden. Zooals het uit voerige verslag U zal vertellen, heeft B.K.C twee protesten ingediend, bij toekenning waarvan de uit slag in een gelijk pel zal worden veranderd. Sparta heeft de verre reis naar Strandvogels met een 10 overwinning bekroond. Een bevredigend be gin derhalve. De nieuwelingen Watervogels en MFC toonden een flink krachtsverschil. De kampioen van 1 D, de thuispelende Vogels, won met 52 van de Medemblikkers. De uitslag van N. NiedorpD.T.S. was ons Zondagavond bij het neerschrijven van dit verslag nog niet bekend. 20 September. 1D: Atlas—Helder 3 1—2; H.R.C. 4-Held. Boys uitgesteld; Petten—Zeemacht 3—6; Schoorl—Wierin- gerwaard 42. 2F: Helder 5B.K.C. 2 05; Texel 2Oudeschild 13; M.L.D.Watervogels 2 74; H.R.C. 5Succes 2. 4-8. 3F: Cocksdorp—Atlas 2 40; Succes 3H.R.C. 6 5 1; Zeemacht 2—B.K.C. 3 80. 4H: B.K.C. 4—Dirkshorn 2 29; N. Niedorp 3 Callantsoog 1 38; Sparta 3DOSKO. 2 112; Wie- ringerwaard 2Succes 4 niet bekend. Adsp. R: Helder a—H.R.C. b 19—0; H.R.C. a—Hel der b 82. Adsp. S: Atlas aHelder c 11; H.R.Q. cSucces b &-0. Adsp. T: Callantsoog aHélder e 50. Junioren: Z.F.C. aHelder a 25. Overzicht, Ziedaar, de eerste lijst van uitslagen uit onze omge ving. Telefoontoestellen hebben gerinkeld, melkau- to's hebben de groene landouwen doorkruisd, bus- chaufeurs hebben hun plicht gedaan, alles om. onze krant in staat te stellen reeds Zondagsavonds over de complete lijst te beschikken. Veel houvast is er nog niet aan. Alleen zou men kunnen zeggen dat de meeste keepers het doelver- dedigen verleerd zijn. Werden er ooit. zooveel goals gescoord? Of zouden er een aantal Bakhuizen opge staan zijn?. -We laten-deze eerste opgave dus nog maar zon der commentaar. Men make derhalve voorloopig zelf zijn gevolgtrekkingen. Over eenige weken kun- nen de standjes opgemaakt worden en dan kunnen we weer heerlijk gaan voorspellen en.er glad naast zijn op zijn tijd. HET VOETBALSEIZOEN GEOPEND. HELDER I—ALKMAAR 1. Helder behaalt een 60 overwinning. Voor rust een matige wedstrijd. Zooals wel eenigszins in de lijn der verwachtingen lag, heeft Helder haar eerste competitiewedstrijd ge wonnen. Zoo gemakkelijk is het. echter niet gegaan, al wekt de uitslag dat vermoeden. Vooral voor rust heeft Helder hard moeten werken om een 1—0 voor sprong te verkrijgen, want Alkmaar bood zoo'n tegen stand, dat het heelemaal niet gek was geweest, als de kaasstedelingen de leiding hadden genomen. Dat dit niet gelukt is, moet geweten worden aan de voor hoede, die weinig productief was, en 't goede verde digen van de withemden. Toen Alkmaar evenwel eenmaal goed achterstond, waren ze uilgespeeld.Alk- maar zal een zware dobber krijgen om zich uit de onderste regionen op te werken. Ook bij Helder, dat een nieuwe opstelling probeerde, moet. nog het een en ander bijgeschaafd worden, al is de voorhoede niet van onproductiviteit ontbloot. We zijn zeer be nieuwd naar den wedstrijd van a.s. Zondag; 't lijkt ons, dat, 't. een zeer spannende wedstrijd zal worden. Uitblinkers waren er niet veel, of 't zou Burgers moe ten zijn, terwijl de nieuwe linkshalf Van Wijk ook uitstekend voldaan heeft. Bij Alkmaar was de keeper zeker de beste man, ondanks de zes doelpunten. De wedstrijd. Alkmaar wint de toss en speelt eerst, met den wind in den rug en de zon in 't gezicht. Om half drie geeft de scheidsrechter 't. beginsignaal en stelt Helder zich alsv olgt op. Van rechts naar links: Kossen; Schreu ders; Burgers; Trap, B. de Boer (wegens blessure van Kiessewetter) en Van Wijk; Kiljan, Bijl, Godschalk, Boslooper, Wieren. Direct na den aftrap onderneemt Helder een aan val, maar deze loopt op niets uit. Ook Alkmaar krijgt door slecht schieten geen kans. Er zit nog niet veel in, maar na ongeveer 10 minuten ontstaat de eerste goede Helder-aanval. een voorzet van Kiljan, maar de heelc voorhoede mist. Alkmaar komt nu in de meerderheid. Bij een A.-aanval loopt Kossen uit doel, maar de rechts binnen schiet naast. De wit-zwarte verdediging moet nu alle zeilen bijzetten, maar Alk maar slaagt er niet in te scoren. Eindelijk begint Hel der een beetje los te komen. Een goede voorzet van den naar buiten gezwenkten Godschalk wordt door Kiljan overgeschoten. Nogmaals een kans, maar God schalk kopt uit don voorzet, van Wieren net naast. Alkmaar zakt iets af en Helder komt in de meerder heid. De voorhoede is echter nog niet goed op dreef, terwijl keeper Duiveman ook eenige zeer lastige bal len weet weg te werken. Een doorbraak van Alkmaar levert een corner op, die niet benut wordt. Dan komt de A. rechts buiten alleen voor doel, maar hij schiet jammerlijk naast. Helder lefdt. Als er nog ongeveer vijf minuten te spelen zijn, krijgt Kiljan een corner te nemen. Bijl kopt in, maai de bal wordt nogmaals corner gewerkt. Wieren zet goed voor en 't is Bijl, die na eenig missen het eerste' doelpunt in deze competitie scoort, 1—0. Veel gebeurt er nu niet meer en de rust gaat in met denzelfden stand. Deze voorsprong was zeker verdiend, maar meer ook niet. De tweede helft. De egrste twintig minuten gebeurt er niet veel en hebben we niets kunnen noteeren, of 't zouden de ge miste kansen moeten zijn. Het leek veel op een vriend schappelijk partijtje. Voorsprong vergroot. Uit een goed opgezetten aanval geeft Wieren den bal netjes door aan Boslooper, die niet aarzelt den bal in den uitersten hoek te knallen, 2—0. Vijf mi nuten later ontstaat uit een voorzet van Wieren het derde goal; Boslooper schiet in, maar de back werkt weg en Kiljan, die naar binnen gekomen is, plaatst den bal kalm in doel, 3—0. Alkmaar is nu geslagen en Helder blijft in den aanval en als er nog onge veer tien minuten gespeeld moeten worden is 't al 40. Als de Alkmaar-keeper uit doel is, schiet Wie ren in, maar de back, die zich netjes op de doellijn heeft opgesteld, schiet den bal weg, maar dat mocht niet baten, want als de bal bij Kiljan belandt, is het vierde doelpunt geboren. Vijf minuten later is het weer Kiljan, die doelpunt, 50. Eenige minuten voor tijd maakt Godschalk het mooiste doelpunt van den wedstrijd. Op handige wijze passeert hij de backs en onhoudbaar verdwijnt de bal in het doel, 60. Voor Helder hopen we, dat ze de spreukvan „Een goed beginbewaarheidt. WATERVOGELS 1—M.F.C. 1. Onze nieuwe K.N.V.B.-er heeft 't seizoen ook met een overwinning ingezet. Haar slachtoffer was de andere Benjamin in de 4e klasse, M.F.C. Watervogels heeft de overwinning ten volle verdiend, want 't grootste deel van den wedstrijd zijn ze in de meerderheid ge weest. Er werd ten minste met enthousiasme ge speeld. Zoo doorgaan, Watervogels, en de onderste plaats blijft jullie gespaard. M.F.C. zal 't zwaar te verantwoorden krijgen, maar als er wat meer „opge zeten" wordt kan succes niet uit blijven. Watervolgels speelt eerst tegen wind en is direct in den aanval. Een corner en een vrije schop op het M.F.C.-doel leveren niets op. Na ongeveer een kwar tier spelens komen de Medemblikkers op goedkoope wijze aan een doelpunt. Als de Waterv. keeper de bal zal uitschieten, loopt een M.F.C.'er toe en de bal springt van diens rug in doel, 01. Watervogels laat zich hierdoor geenszins ontmoedigen en na twin tig minuten komt op even goedkoope wijze de ge lijkmaker. Uit een voorzet schiet een van de M.F.C. backs uit benauwdheid de bal in eigen doel. Water vogels komt nu in de meerderheid en weet voor rust nog twee maal te doelpunten, zoodat de stand op 31 gebracht is. In de tweede helft maakt M.F.C. nog één maal en Watervogels nog twee maal een doelpunt, zoodat. de wedstrijd eindigde in een verdiende 5—2 zege voor Watervogels. K.N.V.B. UITSLAGEN. Edo 1—H.R.C. 1 3—1 H'.R.C. 2—Alcm. Victrix 2 8—1 H.R.C. 3-W.F.C. 3 3—2 Geen gelukkig begin voor het eerste elf tal en de b-adspiranten. Het tweede elf tal behaalde het eenige puilt op dezen eersten competitiedag. Het eerste elftal der Berger Sportvereeniging 'is gister niet bijster gelukkig gestart in de nieuwe com petitie. Nu troffen de jongens het niet, dat ze al da delijk den lastigen uitwedstrijd tegen C.S.V. 1 in Castricum te spelen kregen. Het C.S.V .-terrein toch zit vol voetangels en klemmen en is zoo effectvol en zoo ongelijk, dat behoorlijk spel vrijwel onmogelijk is. Het wordt daardoor meer opporniteitsvoetbal en wie Fortuna dus op z'n hand heeft, heeft daarin een uitstekende bondgenoote. En als die partij dan nog de welwillende medewerking geniet van een scheids rechter, die alle mogelijke beslissingen in haar voor deel neemt, dan wordt het kwaad vechten. De heer A. Schoen nu was zoo kennelijk op de hand der Castricummers, dat het werkelijk verras send was. Wij willen met het bovenstaande geens zins zeggen, dat alleen door deze beide factoren B.S.V. de nederlaag leed, maar dat ze van grooten invloed zijn geweest op het spel der Bergenaren, staat wel vast. Dat spel viel intusschen bitter tegen en was lang niet van 't gehalte, zooals we het in den laatsten tijd van de blauwhemden gewend waren. Er werd veel te onbesuisd gespeeld, waardoor het plaat sen zeer veel te wenschen overliet en keer op keer de bal een prooi werd van de hard werkende Cas tricummers. In den beginne ging het nog, was B.S.V. zeer merk baar in de meerderheid, maar toen na ongeveer een kwartier spelen C.S.V. op fraaie wijze doelpuntte, werd het spel der Bergenaren veel minder agressief. Tot 30 voerde C.S.V. de score op, voordat Koster er kort voor het einde in slagen kon op meesterlijke wijze de eer te redden. Helaas heeft B.S.V. dezen wedstrijd verloren, maar daarom behoeven de blauwhemden den moed nog lang niet op te geven. Laat het den Bergenaren tot troost zijn, dat zeker meer ploegen op dit voor voet bal feitelijk ongeschikt terrein, twee punten zullen kwijt raken. De B.S.V .-reserves bonden op eigen terrein den strijd aan tegen Alkmaar 3 en zij waren de eenigen, die één puntje voor de Berger club boekten. Het ge lijke spel (2—2) viel ons genoeg mee, en ware het niet, dat de spil ten Herkei een strafschop had ver oorzaakt, dan had hot tweede elftal nog gewonnen ook. In tegenstelling met het eerste had het tweede Fortuna wel op z'n hand, want het doel van Arie van Diepen ontsnapte keer op keer als door een wonder aan een doorboring. Voor den wind spelende wist B.S.V. 2 zich een 2—0 voorsprong te veroveren. Het eerste was een vlie gend schot van H. v. d. Bergh. hard en zuiver ge plaatst, het tweede ontstond door een fout van den Alkmaar-doelverdedigcr, waarvan Dik Oosterling handig profiteerde. Toen kwam de bovenvermelde strafschop, waaruit Alkmaar den stand op 21 bracht. In de rust gaven we niet veel voor de Bergensche papieren. Met wind tegen zou het ongetwijfeld een zware dobber worden. In die tweede helft hebben de Berger jongens geweldig gezwoegd, vooral achter hoede en middenlinie en in laatste instantie keeper van Diepen weerden zich echter zoo fel, dat Alk maar nog slechts één doelpunt scoren kon en zich dus met een gelijk spel moesten tevreden stellen. N.H.V.B. De eenige wedstrijd uit deze afdeeling was hier Atlas 1 tegen Helder 3. Ook was vastgesteld de wed strijd H.R.C. 4—Heldersche Boys 1, maar om begrij pelijke redenen werd die hedenmorgen nog uitge steld. De strijd op het Atlas-veld is een zeer matige ge worden. Van beide kanten werd niet veel goeds ver toond. Atlas hield het spel te kort en vooral voor doel werd er ontzettend geknoeid, waardoor eenige goede kansen om zeep werden gebracht. Ook Helder speelde niet, zooals we van hen gewend zijn, al lie ten ze af en toe zien, dat ze het toch wel konden. Dat Helder toch nog met de punten ging strijken zat hem hier in, dat Helder beheerschter speelde en haar kan sen benutte, terwijl Atlas, zooals gezegd, die ver knoeide. Over het spel verloop nog het volgende. Atlas speelt eerst met den wind in den rug en zet al dadelijk een krachtig offensief in. Doelpunten blij ven evenwel uit. Na ongeveer twintig minuten spe len volgt een doorbraak van Helder, waaruit de mid denvoor doelpunt. De strijd gaat nu gelijk op, maar Atlas is toch een beetje onder den indruk van dezen achterstand, omdat ze die, gezien hun overwicht niet venvacht hadden. Tot de rust blijft de stand onver anderd. De tweede helft zet Atlas weer met krachtige aan vallen in, maar door slecht schieten en te ver willen doorvoeren van het samenspel, blijven doelpunten uit. Langzamerhand verplaatst het spel zich en gaat de strijd gelijk op. Bij Atlas begint men op elkaar te schelden. Dit blijft natuurlijk zonder resultaat. Hel der daarentegen weet de stand uit een goede aanval, door haar middenvoor op 0—2 te brengen. Als er nog ca. een halve minuut gespeeld moet worden, weet Atlas de eer nog te redden en met een onhoudbaar schot op 1—2 te brengen. Er wordt niet meer afge trapt, want de scheidsrechter blaast voor het einde. Helder 3 heeft de competitie dus met de overwin ning ingezet, maar er zal nog veel aan haar spel moe ten veranderen, willen ze beslag krijgen op de eerste plaats. H.R.C. 5. heeft 't er tegen Succes 2 slecht afgebracht. Als eenig excuus zou hier het feit kunnen gelden, de spelers van het vijfde in de veronderstelling waren, dat H.R.C. 4Heldersche Boys 1 uitgesteld zou worden. Het gevolg was, dat H.R.C. met eenige invallers ver scheen. Dat neemt echter niet weg, dat. Succes 2 ver diend heeft gewonnen. Ze was bijna voortdurend in de meerderheid. De Wieringers hebben in hun nieu we omgeving dus goed gedebuteerd. Als ze zoo door gaan, zal het verloren terrein wellicht heroverd wor den. Het is een doelpuntrijke wedstrijd geworden. Als er tien minuten gespeeld zijn, neemt H.R.C., door een misverstand in de Succes-achterhoede, de leiding, 1— 0. Succes laat het hier niet bij zitten en al spoedig brengt de middenvoor de partijen op gelijken voet, 11. Ongeveer een kwartier voor rust neemt Succes door een penalty de leiding, al spoedig gevolgd door een derde doelpunt van den voet van den rechtsbin nen, 13. In de tweede helft wordt het een ware doelpuntenregen. Succes weet namelijk nog vijf en H.R.C. nog drie keer te doelpunten, zoodat het einde komt met een welverdiende 4—8 overwinning voor Succes 2. Aan het B.S.V.-elftal moet nog heel wat gepolijst worden, wil het een beetje dragelijk figuur in de competitie slaan. De nieuwe aanvoerder Roel Koning zal er goed aan doen, z'n noodige aandacht te wij den aan meer homogeniteit in de ploeg, want daar aan ontbreekt nog zoowat alles. De b-adspiranten konden het, zooals we reeds Za terdag voorspelden, tegen Koedijk a niet bolwerken en gingen met 41 ten onder. Geen wonder, want het mecrendeel der Koedijker jongens was in grootte en lichaamskracht de Berger adspiranten verre de baas. Koedijk opende de score, maar Kees Jansen maakte op keurige wijze gelijk en toen het met rust 21 voor Koedijk stond, zagen we het zoo somber nog niet in. Immers: na de pauze kroeg B.S.V. den straffen wind in den rug en wij beschouwden dit als een machtigen bondgenoot. Hoe geheel anders zou het resultaat zijn! Van de voorhoede ging niet de minste kracht meer uit en de achterhoede bleek te veel van haar krachten te hebben gevergd, om nog op volle kracht te spelen. Dat er tenslotte niet meer dan twee doelpunten bijkwamen, was voor het groot ste deel te danken aan Dik Bakker, die zijn doel op kranige wijze heeft verdedigd. De elftalcommisie zal goed doen, het elftal voor al wat betreft de voorhoede grondig te herzien. Want op deze wijze wordt niets bereikt. Beide nog niet op toeren. Twee protesten tengevolge van zwakke leiding. (Van onzen sportredacteur.) In den Polder had Zondagmiddag de belangrijkste ontmoeting van onze omgeving plaats, tusschen de nummers 2 en 3 van de vierde klasse: Texel en B.K.C. Het Texelsche elftal, dat vorig jaar in de beslissing tegen Alkmaar sneuvelde, was op enkele punten ge wijzigd. Zoo zijn Theo Lap, Jo Ran, Zuidewind en P. Neijens, deels voorloopig, deels heelemaal niet meer ter beschikking. De opstelling der eilanders was nu; Dukers; T. Neijens en K. Dros; Gieles, G. Witvliet en A. Huizinga; H. Ran, M. Vlaming, N. de Graaf, I. Boon en Kikkert. Dit Texel-elftal is weliswaar van dezelfde stoer heid en het beschikt vrijwel over dezelfde persoon lijke capaciteiten,de oude gang, het doortastende en overrompelende ontbraken er aan in vergelijking met hetgeen de groenzwarten ons in de laatste helft van het vorige seizoen lieten zien. De ploeg is merkbaar nog niet ingespeeld. fen evenzoo was het al met B.K.C., waar de achter hoede zich nu en dan aan fatale foutjes bezondigde en waarvan de voorhoede geen enkele keer het juiste geheel wist te vormen. Er werd wel hard ge werkt, maar er was nog geen eenheid. Ook hier moet de motor nog op toeren komen. Was dus het spelpeil vrij middelmatig, de volle animo van de spelers handhaafde den wedstrijd vrij wel voortdurend als een interessant kijkspel. Span nende oogenblikken waren er voldoende. Zwakke leiding. Scheidsrechter Geervliet had een slechte dag. Zijn zwakheid lag niet in het nemen van verkeerde be slissingen, maar in zijn onzeker optreden. Hij stond niet sterk en er had een kampioenschap op moeten staan om er een janboel van te maken. Dat het nu een rustige sfeer bleef behoudens wat gemopper

Schager Courant | 1936 | | pagina 5