Wielerbaan Wieringen. I Schagen - nieuws. Van de Alkmaarsche Sportvelden bewijst slechts dat de spelers in dezen eersten wedstrijd van de competitie nog in een vrij kalme stemming verkeerden. Niettemin zal de herinnering aan deze zwakke fluitpartij nog wel ecnigcn tijd blijven voortleven. Want zij heeft twee protesten tengevolge gehad, bei de ingediend door B.K.C. Achttien minuten was de tweede helft oud, toen bij een feilen B.K.C. aanval, de Schipper den bal door gaf naar Jan van Wees, die meteen scoorde. Het was daardoor 22, maar in de tribunes bestond al de ge dachte dat van Wees buitenspel had gestaan. Geer vliet wees al resoluut naar het midden, doch de Texel-aanvocrder, de T. keeper en T. grensrechter wisten hem meteen van zijn besluit terug te brengen. Zoodoende bleef het 21 voor Texel en al was het naar onze mecning inderdaad buitenspel en de af keuring terecht, de manier van doen van Geervliet vonden we heel onbevredigend. Wie resoluut naar het midden wijst en op de eerste aanmaning van de ecne partij op zijn besluit terugkomt, verzwakt het vertrouwen in zijn gezag. B.K.C. heeft tegen de annulcering van dit doelpunt geprotesteerd. Even daarna heeft B.K.C. weer een gevaarlijken aanval geforceerd op het door Dukers uitmuntend verdedigde doel. Jan van Wees brak keurig door, doch viel bij het ontwijken van een teruggekomen T. back jammerlijk; naar wij meenden over zijn ei gen voeten tengevolge van te grootc vaart, mede door een duw van den T. back. Achter de Texel-goal werd echter hevig geappelleerd voor haken. Verschillende menschen, waaronder een rijksveldwachter, zwoeren op onze navraag, dat v. Wees gehaakt werd. 'Dit ge val had Geervliet ook door laten gaan en het was de tweede aanleiding tot een B.K.C.-protest. Onmiddellijk na afloop heeft de Schipper hiervoor een penalty genomen en deze onhoudbaar langs Du- kers gejaagd. Mocht B.K.C. dus beide protesten er door krijgen, dan wordt de uitslag alsnog 3—3. We hebben dus maar af te wachten wat de protestcommissie er van zeggen zal. NIEUWE NIEDORP. VERGADERING VOETBALVEREEN. N. NIEDORP. Het bestuur had het noodig gevonden om nog voor dat de competitie een aanvang zou nemen, een leden vergadering te doen houden. Hoewel de agenda niet bijzonder belangrijk was, was de opkomst tamelijk goed. Als Grootes in zijn kwaliteit van voorzitter de vergadering opent, is het geheele bestuur aanwezig, behalve de zoo juist afgetreden lsten secretaris G. van der Stok. C. Koom neemt nu zijn taak waar en leest de notulen der vorige vergadering voor. Zon der op of aanmerking goedgekeurd. Ingekomen stukken. Voorzitter leest voor een schrij ven van G. van der Stok, waarin hij te kennen geeft dat hij als secretaris bedankt. Het vinden van een opvolger brengt nogal moeilijkheden met zich, het is ook niet gemakkelijk iemand daarvoor te vinden. Tenslotte wordt besloten T. de Jong hiervoor te vra gen. Vervolgens leest voorzitter een schrijven voor, dat is onderteekend door een tiental leden (derde elftal- Iers) die verlaging van buskosten wenschen. Terecht noemt Koorn dit een onsympathiek schrijven. Toch naar aanleiding van dit schrijven doet het bestuur de toezegging, dat als het de club financieel goed gaat, in de a.s. competitie bijv. de verste reizen zullen wor den vergoed. De opstandelingen gaan hiermee ac- coord. Bij de aanvang der competitie heeft secretaris Koorn een in Lotsy stijl geschreven, aan de leden gerichte formule samengesteld, welke hij onder de grootste aandacht der aanwezigen op enthousiaste wijze voor leest. Een hartelijk applaus is zijn loon. Hopelijk ne men de leden het goed ter oorc! Gekomen tot de rondvraag, heeft Bregman het over de training. Wordt besloten daarvoor den Donderdag avond te houden. Faus betwijfelt of we wel wat aan de verzekering hebben. liet bestuur zal onderzoeken naar de deugdelijkheid daarvan. Ook heeft Faus het over het gevoetbal der school jeugd op het voetbalterrein. Met het oog op het a.s. seizoen is het zeer wenschelijk daaraan paal en perk te stellen. Ook dit zal door het bestuur in orde wor den gebracht. Veel bijzonders levert deze rondvraag niet meer op, waarna voorzitter Grootes na nogmaals op het door Koorn voorgelezenc te hebben gewezen, de ver gadering sluit. NIEUWE NIEDORP—D.T.S., 0—0. Onbevredigende strijd. In een wedstrijd, welke slechts bij vlagen op be hoorlijk peil stond, is de voorhoede van D.T.S. en die van N. Niedorp na anderhalf uur spelens er niet in geslaagd ook maar eenmaal te doelpunten. Dit zou voor de beide verdedigingen een compliment zijn als die voorhoedes van beter kwaliteit waren als die welke we hedenmiddag aan het werk zagen. Want zoowel bij N. Niedorp als D.T.S. was de zwakke plek de voorhoede. Beide clubs hebben een goed backstel. Reijnc en Van Herwerden iets beter dan hun collega's. Daar staat tegenover dat de D.T.S. halflinie weer sterker speelde dan het trio Grootes, de Weerd en Faus. De Nicdorper aanval, bestaande uit van 1. n. r. Bregman, Kistemaker, Sepers, Peereboom en Deugd, zat als los zand in elkaar. De rechter wenk daargelaten was er van eenige samenwerking abso luut geen sprake. We gelooven dan ook niet, dat deze samenstelling lang behouden zal blijven. Het N Nie- dorper elftal had ter elfder ure nog een wijziging ondergaan. Peereboom Az. was verhinderd uit te ko men, in zijn plaats speelde »u Faus mee, welke aan vankelijk niet was opgesteld vanwege een opgeloo- pen blessure. Op de voor hem vreemde halfplaats heeft hij het er niettemin heel goed afgebracht. Met Peereboóm weer in de halflinie zien we Faus toch lie ver in de voorhoede, daarin hoort hij. Zeker driekwart van den strijd is N. N. het meest in den aanval ge weest. toch ging er van het minder aantal D.T.S. aanvallen evenveel gevaar uit .als die van N. Nie dorp. Kroon in het D.T.S. doel had een goede dag, verschillende malen heeft hij door zijn goede wer ken een zeker schijnend doelpunt weten te voorko men. Het was voor Bakkum, met 't oog op zijn nog niet genezen handen goed, dat hij niet bijzonder veel werk kreeg, het werk dat hij gedaan heeft was niettemin goed te noemen. Zoowel N. Niedorp als D.T.S. zullen zeker niet tot de kampioencandidaten gaan behooren, doch als in de elftallen nog wat gewijzigd wordt, zal met beiden terdege rekening dienen te worden gehouden. Rest nog te melden, dat de strijd, evenals het groot aantal voorgaande ontmoetingen in de allerbeste verstandhouding werd gespeeld. Scheidsrechter Anyés had dan ook een gemakkelijke taak. Met belangstel ling zien we het verder optreden van het eerste Nicdorper elftal tegemoet. A.s. Zondag SchagenN. Niedorp. Nieuwe Niedorp III—Callantsoog I, 38. Het zag er bij de rust niet naar uit dat het derde zoo n gevoelige nederlaag zou slikken. Toen toch was de stand nog 22, had N.N. zelfs de leiding gehad. Het bleek echter dat het niet medespelen van Greve- linski een te groote handicap was. N. Niedohp had zich voor de rust te veel ingespannen en was na de rust finaal uitgespeeld. Trainen mannen!» Callantsoog daarentegen zette er nog eens alles op, het gelukte hun dan ook om de score resp. op te voeren tot 3—2. Van Ham maakte er met een ver schot 8—3 van. Ab. Smit was de man die voor N. Niedorp het eerste doelpunt maakte in het seizoen 1936'37. Een schrale oogst op den eersten cornpc- titiedag. Gelukkig wint Schagen L Schagen I heeft de eerste winst binnengehaald. De pessimisten, die beweerden dat Schagen zelfs niet één punt zou krijgen hebben het leelijk misgehad. Want Schagen I demonstreerde te Broekerhaven een goede meerderheid over Strandvogels en het is slechts aan Strandvogels uitstekenden doelman, die Vrouwe Fortuna wel zeer op zijn hand had, te dan ken geweest, dat de eindstand slechts 1—0 voor Schagen was. Het was de Moor, die weer een uitnemende partij speelde, die het eenigste doelpunt van den wedstrijd scoorde, aldus de overwinning veilig stelde. Daar voor hadden reeds vele harde schoten op doellat en -palen gebeukt of waren in de veilige handen van den keeper terecht gekomen. Het zat niet mee, hoe men ook zwoegde, het bleef 10 en toen het eind signaal klonk, was de eerste zege bevochten; moge zij door meerderen gevolgd worden. Sparta 2 speelde thuis tegen O.K.B. 1 van Obdam. Voor de rust werd er zeer slordig gespeeld, het plaat sen van de halflinie vooral was zeer matig, terwijl men bovendien niet op den bal zat. De Ö.K.B.-ers daarentegon zaten er op als duivels en wisten een 2—0 voorsprong te verkrijgen. De algemeene ge dachte was nu, dat Schagen 2 na rust voor den wind spelende, haar achterstand wel zou inloopen en in derdaad begon het daarop te gelijken, toen Ruig scoorde (1—2). De Spartanen bleken evenwel met dit doelpunt al hun kruit te hebben verschoten. Hun spel was te lauw en zij konden niet verhinderen, dat O.K.B. nog 2 doelpunten aan haar score toevoeg de (14). O.K.B. heeft deze overwinning ten volle verdiend en al was haar spel niet beter, in menig opzicht kon Sparta 2 nog van haar leeren. Schagen 3 tenslotte bracht er heelemaal niets van terecht. Met niet minder dan 12—1 dolf zij het on derspit tegen DOSKO 2 cn dit nog wel op eigen ter rein. De veteraan Van Geelen maakte Sparta's doel punt. Het was een saaie, lustelooze vertooning. Slechts 2 waren er, die behoorlijk werkten, nl. Broers- ma en Naber, onder de anderen heerschte een ma laise, waarvan de een nog meer te lijden had dan de ander. Toch bracht DOSKO. geen geweldige com binatie in het veld, maar Sparta 3, zooals het gister speelde, is voor elke club een welkome prooi. De hoeren mogen wel beter aanpakken, anders komt er geen spaan van terecht! OUDORP 1—D.T.S. 2 5—4. In een doelpuntenrijken wedstrijd is het D.T.S. niet mogen gelukken de eerste 2 punten binnen te halen. Het liad anders wel gekund, want toen met de rust de stand gelijk was (3—3), kregen zij den wind mee, maar de Oudorpers wei-kten als paarden en het resultaat was, dat zij een 51 overwinning konden boeken. De eerste puntjes voor hen zijn dus binnen. Reeds 10 min. na den aanvang scoort Oudorp met een hard schot no. 1 (1—0). De D.T.S. rechtsbuiten weet met een liard schuin schot den stand op 1—1 te brengen, maar even later is het alweer 21 door toedoen van den Oudorp-linksbuiten. Eenige mooie kansen worden verknoeid, maar als de D.-linksbui- ten een kans krijgt, faalt hij niet (2—2). Voor de rust weten beide clubs nogmaals te sco ren. Spoedig na de hervatting neemt Oudorp weer de leiding en weer weet D.T.S. den stand gelijk te ma ken. Maar als 10 minuten voor het einde Oudorp voor de 5e maal scoort is het pleit beslecht. SCHOORL 1—WIERINGERWAARD 1 4—2. Een verdiende Schoorl-overwinniag. Hoewel meerdere keeren geschreven wordt, dat met de vriendschappelijke wedstrijden het z.g. „com- {jetitievuur" ontbreekt, moet het waarschijnlijk aan iet spelen van den eersten competitiewedstrijd toe geschreven worden dat er dezen middag nog veel aan enthousiasme ontbrak bij bovengemelde ontmoe ting. Doch we twijfelen niet, of bij den grooten strijd om de bovenste plaats en om die van eervolle plaat sen op de ranglijst, zal het enthousiasme wel komen. Wieringerwaard zag geen kans om met de traditie te breken, van de eerste competitiewedstrijd te ver liezen. Het ging niet naar wensch in de rood-witte gelederen. Het begin was voor WAV. geenszins ont moedigend, want reeds enkele minuten was het spel oud, toen W.W. de leiding reeds had. Na rust, welke met 2—2 inging, was het echter totaal mis. Het onderling gemopper bedierf den geest in het elftal en maakte het spel ver van aantrekkelijk. De wedstrijd. Het was kwart over twee, toen scheidsrechter Hakof het beginsignaal gaf cn het tegen wind spe lend W.W. de eerste aanvallen opzette. Reeds na enkele min. scoorde Hazcloop het 1ste doelpunt, 0—1. Luid aangemoedigd zette S. hierop een heftig offen sief in, met gevaarlijke aanvallen over de linker vleugel. Het was dan ook van dien kant, dat na 7 min. het W.W.-doel doorboord werd. Met dit doelpunt kwam het overwicht van Schoorl wat tot uiting kwam in de talrijke aanvallen op het WAV.-heiligdom. Weer denken we S. te zien doel punten, maar uit een kluwen van spelers werkt Saai tenslotte weg. Het was echter ook nu weer, dat het succes kwam, van dien kant, waar het niet ver wacht werd, want na 26 min. plotseling een aanval van W.W. over de linkervleugel. Rob plaatst hoog voor doel, keeper Geurts werkt onvoldoende weg en Hazeloop geeft z'n club opnieuw de leiding (1—2). Nog voor rust werd een Schoorl-aanval besloten met een keihard schot, wat doel trof (2—2). Bij het pu bliek heerschte toen de meening nog, dat W.W. het na rust nog zou redden, wanneer voor den wind gespeeld werd. Het liep echter anders. Na de rast. Schoorl opende reeds direct den aanval en iedere poging van W.W. werd door de goed spelende Schoorl defensie met keeper Geurts aan het hoofd, direct verijdeld. Deze verdediging was veel beter, dan we in het vorige seizoen van Schoorl gezien hebben. Het te doorzichtige spej van de WAV.-voorhoede was dan ook oorzaak, dat ze het windvoordeel niet in punten konden uitdrukken. Wel noteerden we nog een prach tig schot van v. d. Veen, maar keeper Geurts redde door een keurige safe. Na 23 min. werd het pleit be slist, toen Nap voor S. het derde doelpunt scoorde. Toen zakte W.W. als het bekende kaartenhuis in el kander. Enkele minuten hierna maakte Korver er 4—2 van en bracht S. in veilige haven. In dezen stand kwam geen verandering meer. VOORWAARTS 1—ALWAYS FORV/ARD 1, 3—3. Driemaal nam Forward de leiding. In een van beide kanten goed gespeelden wed strijd heeft Voorwaarts kans gezien om tegen de 2e klasser I.V.C.B.'cr gelijk te spelen en laten we da delijk zeggen, verdiend. Voor de rust had Fonvard het beste van het spel en wilde het bij de thuisclub niet erg vlotten, maar na de rust kwam Voorw. los en was ten slotte het gelijke spel de beste verhou ding. Als om 3 uur scheidsrechter J. v. Oeffeit, die de ALCMARIA SLAAT DE HAARLEMMERS MET 6—1. Voor vandaag stond voor Alkmaar alleen op het programma de wedstrijd Alcmaria VictrixH.F.C. De beide derde-klassers moesten op reis, maar de genen, die de gang naar het Sportpark hebben gemaakt, zijn op hun kosten gekomen. Uit den aard der zaak is er vooraf heel wat gedelibereerd over de kansen van onze withemden en dooreen genomen werden ze niet zeer hoog aangeslagen. Maar dat kwam vermoedelijk voor een groot deel omdat men nog meende te doen te hebben met het Alcmaria van verleden jaar. En dat moet gezegd worden, tusschen tóen en nu ligt een zomervacan- tie en in dien tijd zijn wonderen verricht. Zondag j.1. tegen West-Frisia hebben we daarvan reeds het een en ander kunnen zien. Met 8—2 won Alcmaria. Dat was echter een „vriendschappelijke" ontmoeting en de uitslagen daarvan zijn dikwijls niet zeer-veel- zeggend. Het het ook zij, de eerste competitiewedstrijd is achter den rug en daarin hebben de sportparkbewo ners getoond, dat zij, die de toekomst met vertrou wen tegemoet zagen, recht hebben gehad. In een treffen, waarin vooral voor de rust een uitstekend spel vertoond werd. moesten de witte Haarlemmers met niet minder dan 1 het onderspit delven. Onder leiding van scheidsrechter Ir. Boeseken werd op tijd begonnen. De volgende elftallen ston den in het veld: H.F.C.v. d. Togt; Dorsman, ten Have; v. Alphen, Beets, Lamp; Höck, Koper, Twiss, Drijver, Ghapon. Alcmaria: Brouwer; Koning, Bijlsma; Hoorn, Ger- ritse, Rootring; Hamstra, Homan, v. Wieringen, v. d. Poll, Keppel. Aanvoerder Gerritse verliest de toss en HFC kiest den wind in den rug. Reeds dadelijk was Alcmaria in den aanval. Jam mer was, dat Hoorn reeds heel spoedig na het be gin moest uitvallen. Hij werd door de Grand behoor lijk vervangen, hoewel afgaande op wat we de vo rige week van Hoorn te zien kregen, deze laatste spe ler ons wellicht toch iets beter bevalt. Al spoedig wisten de gastheeren hun overwicht om te zetten in een doelpunt. Van Wieringen kreeg den bal van links toegespeeld in vrijstaande positie. Naar onze meening stond hij buitenspel, doch de scheids rechter, die over het algemeen het spel niet voldoen de volgde, floot niet af. De Alcmaria-middenvoor bracht den hal even op en kalm, alsof hij wilde zeg gen: wie doet me wat, gaf hij v. d. Togt met een formidabel schot het nakijken. De eerste goal van de competitie was gescoord. Slechts weinige minuten later kregen we een keu rig staaltje driehoekspel te zien. Rootring gaf cor rect door naar v. d. Pol, die op zijn beurt een pass wedstrijd op uitstekende wijze leidde, beginnen laat, komen beide elftallen op zijn sterkst in het veld. Dadelijk wordt er flink aangepakt met Forward in de meerderheid, maar tot doelpunten komt het nog niet. Toch gelukt het Forward om de leiding te ne men," als de rechtsbuiten de bal krijgt toegespeeld, en hard in den uitersten hoek schiet, 01. Dan volgt een spel met aan weerszijden wisselende kansen, doch tenslotte trekt Voorwaarts ten aan val en schiet de. middenvoor op doel; de keeper stomp vallende weg, maar de linksbuiten, die er vlug bij is, knalt hard in, 11. Dan i9 het weer de beurt aan Fonvard, en een ware belegering volgt, maar de schoten, hoe goed ook gericht, worden dooi den Voorwaarts keeper gehouden. Toch hangt er een doelpunt in de lucht. Wat dan ook gebeurt, als bij een der vele aanvallen de achterhoede aarzelt, waarvan Fonvard dankbaar profiteert door hard en laag in den hoek te schieten, 1—2. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust is het succes eerst weer aan den kant van Voonvaarts; de stand is dan gelijk 2—2. Dan is het voor de derde maal, dat Fonvard de leiding neemt en de stand brengt op 2—3. Voonvaarts dringt nu Fonvard terug en de keeper krijgt handen met. werk, zoodat de gelijkmaker niet uit kan blijven en dit gebeurt dan ook 10 minuten voor het einde, als bij een snelle doorbraak van rechts, de achter hoede niet kan wegwerken. Wel springt de Fonvard keeper nog hoog in den hoek, maar het schot is te hard, en de bal verdwijnt boven in het net, 33. De laatste minuten krijgen beide nog kansen ge noeg, maar tot doelpunten komt het niet meer. Met Forward in den aanval kondigt de scheidsrechter het einde aan. Voor dezen wedstrijd speelden de oudgedienden tegen het 2e elftal. Wat ik dan ook verwachtte, is ge beurd, de oude Voorwaarts-spelers wonnen met 21, Zoo al met al was het een prachtige voetbalmiddag die door vele toeschouwers werd bijgewoond. ANNA PAULOWNA. Zondagmorgen opende B.K.C. het seizoen met een thuiswedstrijd tegen Dirkshorn 2. De opening ging niet vlot, want scheidsrechter Anneveldt was afwe zig, (had geen bericht van den Bond gekregen), zoo dat met beider goedvinden, onder leiding van den heer J. Krap werd begonnen. Intusschen was het toen al bij elven geworden. Niettemin is er, toen er een maal afgetrapt was, met enthousiasme gespeeld. In het veld wogen de partijen aardig tegen elkaar op. D. had een lichte meerderheid, doordat haar spe lers over het algemeen iets grooter en forscher wa ren, dan het B.-elftal, waarin bijv. een geheel bin- nentrio van adspirantén staat opgesteld. Dit gaf den doorslag; de forschere D.-ploeg kon daardoor veel en veel gevaarlijker zijn voor doel. Bovendien werd er van D. zijde aardig gescholen. De linksbinnen toonde zich wel heel duidelijk een scherpschutter. Dirkshorn 2 won deze match met 92. B.K.C. 2 heeft met 50 in den Helder van Hel der 5 gewonnen. B.K.C. 3 daarentegen bracht het er slecht af door zich een 8—0 nederlaag te laten toebrengen door Zee macht 2. B.K.C. 1 tenslotte verloor met 31 van Texel waar over een speciaal verslag meer vertelt. J.1. Zaterdagavond zijn de zoo lang voorbereide groote wielerwedstrijden op de Wieringer Wielerbaan verreden. Het weer was thans eens buitengewoon gunstig. Het bezoek was ook heel goed te noemen, naar schatting waren twee en oen half duizend be zoekers binnen da poorten van de baan. De laten de wedstrijduitslagen hier volgen. Wedstrijd no. 1: Ommium voor amateurs en nieuwe lingen: A. Afval-race. 1. Pronk, 2. Derksen, 3. Snijders, 4. Kreijger, 5. Baardman, 6. Snoodijk, 7. Tichelaar, 8. Bakker. Wedstrijd no. 2. Sprint-series Profs en Onafhankelijken over 3 ron- gaf naar Keppel. Deze speler, die sedert verleden jaar een onbegrijpelijke verandering ten goede heeft ondergaan, zwenkte even naar binnen en met een van zijn bekende keiharde en strakke schoten, was hij de maker van het tweede doelpunt. Het spreekt vanzelf, dat ook in deze periode HFC zich niet onbetuigd liet cn van haar kant alles in het werk stelde om den achterstand te vérkleinen. De Alkmaarsche doelman moest enkele keeren ingrij pen, doch de manier, waarop hij dit deed, liet niets te wenschen over. Bij deze aanvallen bleek zeer dui delijk, welk een nuttig speler Bijlsma is, nu hij het bekende pingelen achterwege liet en zijn terrein veelal met goed geplaatste ballen zuiverde. Goed zoo, Bijlsma! Enkele door H.F.C. zeer goed genomen corners zou den wellicht gevaar hebben kunnen opleveren, indien niet Brouwer deze ballen als het ware uit de lucht plukte. Met dezen keeper heeft de elftal-commissie wel een goede greep gedaan! Vermelding verdient een uitstekende safe van Ger- rit se, die, toen de linkervleugel van H.F.C. goed op bracht, een bijna zeker schijnend doelpunt nog wist te verhinderen. Deze speler verdient een extra woord van lof voor de manier, waarop hij zijn taak als derde back vervulde. Wij gelooven dat de voorhoede der gasten niet gevaarlijk kon worden door zijn resoluut ingrijpen en goed opbrengen. In den stand 2—0 kwam voorloopig geen verande ring meer. Wol noteerden we nog een uitstekend schot van Homan, maar het bracht geen verandering. Eindelijk echter was het v. d. Pol, die v. d. Togt voor de derde maal wist te verrassen, door een bal, waar hij even eerder bij was dan de H.F.C.-doelman, in het vijandelijk net te deponceren. Met den stand 30 kwam de rust. De tweede helft, De tweede helft was niet zoo aantrekkelijk als de eerste. Alcmaria was de meerdere. H.F.C. deed wel zijn best, doch de achterhoede van Alcmaria, gesteund door Gerritse, wist van geen wijken. Daartegen-" over bleef de voorhoede der gastheeren productief. Jammer was het, dat de Alcmarianen zich nog al al eens buitenspel lieten zetten, wat echter niet ver-" hinderde, dat dit voor de gasten ook eenig risico met zich meebracht. Successievelijk waren het Van Wieringen, Keppel, en wederom Van Wieringen, die de score opvoerden tot 60. Met een blanken stand zou Alcmaria echter niet winnen. Bij een aanval der Haarlemmers liepen en kele Alcmarianen elkaar in den weg en het was, naar wc mecnen, Bijlsma, die binnen de beruchte lijnen de bal met de hand raakte. Penalty voor H.F.C. De strafschop werd door Drijver goed geno men en de eer was voor de gasten gered. In dezen, stand kwam geen verandering meer. De eerste competitiewedstrijd was door onze twee de klasser gewonnen en verdiend gewonnen. Het kan zijn( dat deze 61 uitslag een weinig geflatteerd is, gezien het eerste buiten-spel doelpunt, terwijl het dubieus is of de bal later bij Alcmaria niet een keer over de doellijn is geweest, er kan geen twijfel aan bestaan, of de overwinning is behaald door dengen© aan wien ze toekwam. den: le rit. 1. de Bruycker 13.6 sec.; 2. van Schijndel 13.8 sec. 2e Bit: 1. v. d. Broek 13.4 sec., 2. Dieter- man 13.6 sec. 3o Rit: 1. Pelser 13.4 sec., 2. Verhagen 13.6 sec. 4e Rit: 1. v. Rijn 13.4 sec., 2. Braspenninx 14.sec. Wedstrijd no. 3. Koppel-inhaalwedstrijd, zonder aflossing, over max. 20 ronden (4 KM.). Hieraan namen deel de koppels Jan PijnenburgDetme Klink en Frans SlaatsJa- cob Kuiper. Deze inhaalwedstrijd bracht in de eerste helft geen verschil in afstand. Nadien was het Kuiper, welke van Slaats los kwam, waardoor het koppel Pijnenburg-Klink snel inhaalde. Ongeveer 50 Meter voor het einde der 20 ronden was het dan ook be-" slist, zoodat Pijnenburg-Klink winnaars werden. Wedstrijd no. 4. Demi-finale wedstrijd no. 2. De nummers 1 uit wedstrijd no. 2 kampen om de eer ste en tweede plaats, de nummers 2 om de derde en vierde plaats. 1 werd de Bruyker, 13 sec.; 2 werd Pelser, 13,1 sec.; 3 werd v. d. Broek, 13.4 sec.; 4 werd v. Rijn, 13,6 sec. Wedstrijd no. 5. Omnium B, klassement-race over 20 ronden. 2 klassementen, 8 deelnemers. Eerste klassement: 1. Derksen 8pt..; 2. J. Kreijger 7 p.; 3. Snoodijk 6 p.; 4. Nic. Bakker 5 p.; 5. Snij ders 4 p.; 6. Baardman 3 p.; 7. Tichelaar 2 p.; 8. Pronk 1 pt. Pronk werd achteruit gesteld wegens hinderen. Tweede klassement: 1. Snijders 8 p.; 2. Baardman 7 p.; 3. Derksen 6 p.; 4. Pronk 5 p.; 5. J. Kreijger 4 p.; 6. Snoodijk 3 p.; 7. Nica Bakker 2 p.; 8. Ti chelaar 1 p. Totaal uitslag: 1. Derksen 14 p.; 2. Snijders 12 p.; 3. J. Kreijger 11 p.; 4. Baardman 10 p.; 5. Snoodijk 9 p.; 6. Bakker 7 p.; 7. Pronk 6 p.; 8. Tichelaar 3 p.; Tijd 6 m. 6,4 sec. Wedstrijd no. 6, finale sprint-series: om de eerste en tweede plaats: 1. v. d. Broek 13.2 sec., 2. de Bruyc ker 13.3 sec. Om de derde en vierde plaats: 3. Pel ser 14.1 sec., 4. v. Rijn 14.2 sec. Wedstrijd no. 7: omnium C, tijdrace over 1 ronde met 2 looze ronden (classific) 8 deelnemers. Wie de kortste tijd maakt is no. 1 enz.: J. Kreijger 12.4 sec. Derksen 13 sec., Pronk 13.1 sec., Snoodijk 13.6 sec., Tichelaar 13.6 sec. Baardman 13.8 seconden; Snijders 13.8 sec. Nic. Bakker 14.1 sec. Totalisatie omnium: 1. Derkse, 2. J. Kreijger, 3. Snijders, 4. Pronk, 5. Baardman, 6. Snoodijk, 7. Ti chelaar, 8. Nic. Bakker. Wedstrijd no. 8: koppelwedstrijd 60 K.M., 300 ron den: profs en onafh., 4 klassementen. Na de voorstellingsronde wordt deze wedstrijd in kalm tempo ingereden. Na 15 ronden waagt Bras- penninckxDieterman uit te loopen, wat na 20 ron den door v. Schijndel—v. d. Broek wordt gevolgd. Alle koppels zonder uitzondering doen hun best. zoo dat het een jachten wordt met veel spanning. Na 40 ronden doet KlinkKuiper ook een poging, alles echter zonder succes. Als er 44 ronden zijn verreden zette Pijnenburg en Slaats een uitlooppoging in en zij heben succes; na 12 ronden is een ronde uitgeloo- pen. Het jachten gaat door met thans v. d. Broek— v. Schijndel aan den kop. Het eerste klassement wordt wegens de jacht uitgesteld. Na een half uur rijden is ruim 22 K.M. afgelegd en er is panning in den strijd. Het is Dieterman, welke veel strijd geeft Uitslag 3e klassement: v. d. Broek—v. Schijndel 4 pnt.: Pelser—v. Rijn 3 pnt.; BraspenninxDieterman 2 pnt.; de Bruycker Verhagen 1 pnt. Uitslag 4e klassement dubb. punten: Pijnenburg— Slaats 8 pnt.; Pelser v. Rijn 6 pnt. v. d. Broek v. Schijndel 4 pnt. Tenslotte is de einduitslag: 1. Pijnenburg—Slaats 12 pnt.; Op .een ronde 2. v. d. Broekv. Schijndel, 15 pnt.; 3. BraspenninxDieterman 7 p. 4. de Bruycker —Verhagen 3 pnt.; 5. KlinkKuiper 1 pnt. Op twee ronden 6. Pelser—v. Rijn 13 pnt. Diverse premies werden beschikbaar gesteld en 'n zilveren lauwertak werd door de winnaars Van Schijndel—v. d. Broek aan de Wielerclub „Wierin gen" afgestaan. De wedstrijden hadden een vlot verloop en geen enkele valpartij of dergelijke heeft plaats gehad. Aan het slot spreekt Pijnenburg nog enkele woorden voor de microfoon. Voor de directie der Wielerbaan was het zeker mooi te mogen vernemen dat de Wieringer Wielerbaan de mooiste baan was welke Pijnenburg ooit had be reden. Deze sluitingswedstrijden mogen dan als goed geslaagd beschouwd worden.

Schager Courant | 1936 | | pagina 6