Terreur in Spanje Hoe staat de gulden? BINNENLAND Groote verduistering te Soest Nederlandsche spoorwegen K* L* M. verkoopt de „Ijsvogel" Geraffineerde inbraak te Rotterdam Marktberichten* Schager Markt SPANJE ELK OOGENBLIK KAN DE STORMLOOP OP MADRID AAN VANGEN. Bijeenkomst van de Cortes Terwijl de stormloop der rebellen op Ma drid elk oogenblik kan aanvangen, heeft de regeering Largo Caballero zich gisteren aan het Parlement (de Cortes) voorgesteld. Er waren in en bij het Cortesgebouw uitge breide voorzorgsmaatregelen genomen. Op strategische punten en op de in de buurt ge legen gebouwen waren verscheidene mitrail leurs in stelling gebracht. Het aantal aanwezige afgevaardigden be droeg minder dan 100. Het waren de afge vaardigden der meerderheidspartijen: de re- publikeinsche linkerzijde, republikeinsche Unie, Catalaansche linkerzijde, socialisten, communisten en baskische nationalisten. De minister-president sprak een korte re devoering uit, waarin hij betreurde, dat de vertegenwoordigers van de C. N. T. niet aan zijn regeering deelnemen. Hij wees er op, dat het gemeenschappelijk doel de strijd tegen het fascisme is. De Cortes juichte Caballero hartelijk toe en sprak bij acclamatie het vertrouwen uit in de regeering, die enthousiast werd toege juicht. Baskenland autonoom. De eeuwenoude wensch der Basken is in vervulling gegaan. De Cortes heeft gisteren met algemeene stemmen het autonoom sta tuut voor het Baskenland goedgekeurd. Of dit de Basken veel zal geven is zeer de vraag. Vrijwel hun geheele gebied is in han den der nationalisten, die van een afschei ding niets willen weten. De vervulling van de vrijheidsdroom der Basken zal den ook geheel afhangen van den uitslag der burgerkrijg. Roode en witte terreur. Nu de strijdenden even uitblazen alvorens tot nieuwe aanvallen over te gaan, komen weer gegevens los over toestanden op het Iberische schiereiland, waar de geesel der burgerkrijg thans onnoemelijk leed over de bevolking brengt en de hartstochten doet op laaien tot 'n alles verterend vuur, waarin de meest slechte eigenschappon van den mcnsch zich uitleven. Schrikkelijke toestanden in Cata- lonië. Aan boord van den Franschen torpedo jager „Railleuse" zijn 51 Spaansche en 38 Fransche vluchtelingen uit Spanje te Oran aangekomen. Een van de Fransche vluchtelingen schil derde de roode terreur in Spanje, vooral in Catalonie. Hij verklaarde, dat alles, wat men over Spanje leest, in overeenstemming is met. de feiten. Te Barcelona heeft een enkele arts 5000 attesten van overlijden moeten opstellen voor slachtoffers van de roode terreur. Van Valencia tot Alicante heeft hij op de vlucht uit Spanje in de slooten langs den weg vele dooden zien liggen. Slachtof fers van de anarchisten en communisten. De regeering te Barcelona is volkomen machteloos en de werkelijke macht ligt in handen van de communisten. In een dorp nabij Lerida is geen leven meer te vinden, alles is hier vermoord en verbrand. Te Barcelona en elders in Catalonie is de elite van de bevolking uitgemoord. Iedereen werkt thans onder controle van do Iberisch-Anarchistische verecniging en wie zich niet aan de wetten hiervan wil onderwerpen, wordt eenvoudig tegen de muur geplaatst. lederen nacht worden woningen geplun derd. De opstandelingen geven in wreedheid niets toe. Het officieele Spaansche agentschap Fa- bra publiceert een uitvoerig manifest, dat door de Madrileensche advocaten tot de buitenlandsche advocaten en de openbare nxeening ter wereld gericht is en betrekking heeft op de „ontelbare misdaden en daden van wreedheid, die door de opstandelingen begaan zijn in de gebieden, die zij bezet ten". Het document zet uiteen, dat de mili tairen hun plicht verzaakt hebben en het volk bestrijden met de wapenen die het hun gegeven had te zijner verdediging. Het Spaansche fascisme, aldus gaat het. docu ment verder, dat niets gemeen heeft, met, het. fascisme in andere landen, doet een laatste poging om de normale ontwikkeling en vooruitgang, die van Spanje een modern land moeten maken, ,t.e beletten. Bisschoppen zegenen Mooren, die in Span je. komen vechten. „Wij vragen den moreelen steun van de wereld voor deze golf van bar- barv, die Spanje met den steun van de im perialistische begeerten van andere landen overweldigt. Het document geeft vervolgens een lange lijst van misdaden en gruwelen, die door de opstandelingen gepleegd zijn, om. de be kende executie te Badaioz van 1500 gevange nen, die in de arena met mitrailleurs zijn afgemaakt. In Sevilla zijn 9000 boeren en ar beiders gedood, vrouwen geschonden en ver moord, kinderen omgebracht,. Queipo de Llano heeft zich voor den radiozender van Sevilla niet ontzien dergelijke tooneelen te verhalen. Regeeringssuccessen De overwinning der regeeringsi r i Quinto wordt nader bevestigd. De militie nam stormenderhand de stellingen dec op standelingen, van wie zij er 415, waaronder 80 burgers, gevangen namen. Het bombar dement van Huesca duurt voort. Aanval op Malaga verwacht. In Gibraltar ontscheepte vluchtelingen heb ben medegedeeld, dat de luchtmacht der op standelingen hevig Malaga heeft gebombar deerd, waarbij talrijke slachtoffers zijn ge vallen. In de haven van Malaga bevindt zich nog slechts een duikboot der regeering. ^Twee stoomschepen der opstandelingen va ren voortdurend tusschen Ceuta en Algeci- ras heen en weer voor het vervoeren van Arabische troepen en groote hoeveelheden munitie, bestemd voor het komende offensief tegen Malaga. Burgos protesteert tegen goud- uitvoer. De leiding der opstandelingen heeft in een verklaring geprotesteerd tegen den gouduit- voer der Spaansche regeering, welke zij be schuldigd van plundering der schatkelders van de Bank van Spanje. De jonge Spaansche staat, die beukt tegen de poorten van Madrid, zegt de verklaring, wil hierbij verklaren, dat hij zich in principe verzet tegen iedere operatie der basis van dit gestolen goud en eventueel zullen die lan den, waarheen dit goud wordt gebracht, ver antwoordelijk gesteld worden voor de schade. Rust aan het Noordelijk front. Madrid. Het ministerie van oorlog heeft medegedeeld, dat aan het noordelijk front volkomen rust heerscht, met uitzondering van Oviedo, waar het beleg wordt voortgezet met lichte vuurgevechten tusschen de voor posten. Aan het front van Aragon versterken de regeeringstroepen de veroverde stellingen, terwijl de zware artillerie der regeering de troepenconcentraties der opstandelingen hef tig gebombardeerd heeft. De luchtvaart dor regeering heeft met uitstekende resultaten de versterkingen der opstandelingen in den sector van Caspe gebombardeerd. Aan het zuidfront blijft de vijand hevigen druk uitoefenen op Alcala, doch dank zij den moed der regeeringstroepen wordt hij tegengehouden. Aan het centrale front wilden de opstande lingen San Bargolome de Pinares aanvallen, doch zij werden met zware verliezen afge slagen. De regeeringsluchtmacht heeft de vijandelijke zone in het geheele Taag-gebied gebombardeerd. DE ONTWIKKELING VAN DE ENGELSGHE LUCHTVAART Londen 1 October (UPVPB) Welk een enorme vlucht het Engelsche lucht verkeer in de jaren na den oorlog heeft genomen, blijkt wel zeer duidelijk uit de statistieken die de Britsche luchtvaart autoriteiten over de steeds toenemende totale lengte der regelmatig bevlogen luchtvaartlijnen verzameld hebben. Ter wijl het in het jaar 1919 slechts 300 mij len waren, die regelmatig door verkeers- toestellen bevlogen werden, is dit cijfer tot op het oogenblik tot 200.000 gestegen en het einde van den vooruitgang is nog lang niet te zien. Tot in den herfst van 1919 was Parijs de eenige Europeesche hoofdstad, die van Londen uit direct per vliegtuig kon worden bereikt. Op het oogenblik kan men met het passagierstoestel naar 200 Europeesche steden reizen. De grootste Engelsche luchtvaartmaat schappij, de Imperial Airways, bevloog in het jaar 1924- lijnen, die tezamen slechts 1700 mijlen maten; op het oogen blik hebben de routes die door de Impe rial Aiways bevlogen worden, een totale lengte van meer dan 26.000 mijlen. Hier bij zullen in de tweede eerstkomende ja ren nog eens 16.000 mijlen komen. Eigen aardig voor huidige begrippen zijn ook deze cijfers; 17 jaren geleden bedroeg het aantal verkeersvliegtuigen, dat dagelijks in Londen landde, 2 thans zijn het 60 machines. En men moet bedenken dat de snelle ontwikkeling van het vliegwe- zen ook van invloed is geweest op de grootte en snelheid der verkeerstoestel- len. Indertijd had men vliegtuigen in dienst, die buiten den piloot slechts aan twee passagiers plaats boden, terwijl op het oogenblik de allergrootste toestellen die van alle mogelijke comfort zijn voor zien, reeds 40 passagiers en 4 man per soneel kunnen vervoeren. Ook de snelheid is ongelooflijk veel grooter geworden. In 1919 vloog men met een gemiddelde snelheid van 75 mij len per uur. Thans echter reist men met een gemiddelde snelheid van 206 mijlen per uur door het luchtruim, En nog snel Ier zullen de luchtverbindingen worden. De Impetial Airways willen bv. de vlieg tijd Londen-Calcutta, die op het oogen blik 6^ dag bedraagt binnen afzienba- ren tijd tot 4 dagen verkorten. ONGELUK EISCHT VIJF MENSCHEN- LEVENS, Oloron. Gisterochtend werd een wagen, waarop arbeiders zaten, die zich naar hun werk begaven, door een rotsblok getroffen. De wagen stortte in een ravijn, vijf perso nen kwamen om het leven. DE „HOOIT NAAR DE MIDDELLANDSCHE ZEE VERTROKKEN. r - Britsche slagschip „Hood" ->n Portsmouth naar de - Middel de uitgevaren, waar het dienst zal ..oen als vlaggeschip .van het cseader slag- 1 kruisers. - j Gisteren geen groote fluctuaties Rust beheerschte gisteren de wissel markt en belangrijke fluctuaties als Dinsdag en Woensdag kwamen niet meer voor. Natuurlijk was nog geen stabiliteit be reikt en brachten de affaires nog vrij groote risico's mede, maar er was toch meer grond onder de transacties en dat wil al veel zeggen. Het pond bewoog zich tenslotte op 9 a 9.05 en de dollar op ongeveer 1.83 zoodat de depreciatie van de gulden be droeg om en nabij de19 ER WERD MEER GRAAN GE LADEN EN VERVOERD DAN ER DOOR DE KLANTEN BE STELD WAS. De rijksveldwachter van Montvoort, te Soest had sedert eenigen tijd onregelmatig heden opgemerkt hij het vervoer van graan uit magazijn „Labor" te Soest. Hem was gebleken, dat herhaaldelijk meer graan werd geladen en vervoerd, dan door de clientèle was besteld. Er is komen vast te staan, dat het surplus door het personeel van de betrokken firma werd verkocht aan derden, afkomstig uit Amersfoort en Soest. In verband hiermede zijn eenige arresta ties verricht. Vier personen werden aangehouden, t.w. J. B., chauffeur te Soest, P. B., maalknecht te Amersfoort, N. J. V., bedrijfsleider van de firma, woonachtig te Soest en P. M., chauf feur te Soest. Allen hebben een volledige bekentenis af gelegd. Gebleken is, dat de verdachten reeds sedert een jaar de verduisteringen hebben ge pleegd. De omvang van de schade, die de firma hierdoor lijdt, staat nog niet vast. Het onderzoek is nog in vollen gang. Vermoedelijk zullen nog meer arrestaties volgen, daar men aanwijzingen meent te hebben, dat er heling in het spel is. De gearresteerden züllen ter beschikking van de justitie te Utrecht worden gesteld. In dit jaar de ontvangsten tot nu toe bijna 4 millioen minder dan vorige jaar. De definitieve ontvangsten van de maand Juni 1936 der Nederlandsche Spoorwegen (incl. die der geëxploiteerde spoor- en tram wegen) bedroegen: f 4.148.070.99 f .80.825.43 Brief- en pakketpost f .149.588.08 Goederen f 3.185.065.16 Levende dieren en lijken f .32.339.13 Diversen f .125.109.49 Reizigers Totaal f 7.720.998.28 Ontv. over Juni f7.720.998.28 f 8.339.321.00 Totale ontvangsten van 1 Januari, af f45.906.327.64 f 49.255.527.01 Gem. aantal K.M. in exploitatie van 1 Januari af 3429 3557 De ontvangst p. dag- kilometer was derhalve f 73.55 f 76.52 Naar vernomen wordt heeft de KLM dezer dagen een der oude F XVIII-toe- stellen, de bekende „IJSVOGEL" (PH- AIJ) naar het buitenland verkocht. De „Ijsvogel" heeft langen tijd op Indië ge vlogen en deed den laa-tsten tijd dienst op verschillende Europeesche lijnen. De laatste dagen was zij aan den dienst ont trokken en werd in de loods geheel nage keken. De KLM-emblemen zijn reeds vau het toestel verwijderd. Een van de laatste F. XVIII-maohines van de KLM is door dezen verkoop uit de KLM-volière verdwenen. Naar wij vernemen zijn er nog steeds onderhande lingen gaande over andere oude machi nes, doch deze besprekingen hebben haar beslag nog niet gekregen. POSTVLUCHTEN. „NACHTEGAAL" OP SCHIPHOL GELAND. Amsterdam. Gistermiddag om 16 uur 06 is het K.L.M. Tndië-vliegtuig „Nachtegaal" weer op Schiphol geland. RECHTBANK. Aanrijding met doode- lijken alloop Tegen automobilist f 1000 boete geëischt. Haarlem, 1 Oct. Voor de Haarlemsche rechtbank heeft terechtgestaan een 47-jari- ge bewoner van Bolsward, die op 29 Mei j.1. een aanrijding hoeft veroorzaakt, tengevol ge waarvan een berijder van een bakfiets is overleden. De verdachte reed dien dag op den Prov. weg te Koog aan de Zaan en haalde een bakfiets in. Hij reed hier tegen op en de bestuurder werd zwaar gewond. Deze is naar een ziekenhuis vervoerd en kort daar op' overleden. Hoe het ongeval gebeurd was, kon verdachte niet verklaren. Ook een ge tuige, die naast verdachte had gezeten, kon geen verklaring geven. De officier van justitie zeide, dat het, on geval aan onoplettendheid te wijten moet zijn en eischte een geldboete van f 1000, subs. 50 dagen hechtenis, met intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar. Mr. J. Sprenger pleitte clementie. De rechtbank zal op 15 October uitspraak doen. NOG EEN DOODELIJKE AANRIJDING. Drie maanden tegen chauffeur geëischt. Wegens dood door schuld had zich verder voor de rechtbank te Haarlem te verant woorden een 24-jarige, chauffeur uit Haar lem. Deze reed op 25 Juli in de Hoofdstraat te Hillegom. Hij is het trottoir opgereden, waar een man wandelde. De voetganger werd aangereden. Hij liep een schedelbasis- fractuur op en overleed aan de gevolgen daarvan. Een juffrouw, die in de straat gewandeld had, verklaarde, gezien te hebben, dat de chauffeur het trottoir was opgereden en daarna den voetganger had aangereden. De chauffeur wist niet wat de oorzaak was. De Officier van Justitie zeide in zijn re quisitoir dat jonge chauffeurs op den weg terdege moesten opletten. Hij wilde een voorbeeld stellen en eischte een gevange nisstraf van drie maanden met ontzeg ging gedurende zes maanden motorrijtui gen te besturen. De verdediger, mr. B. W. Stomps ver zocht met het oog op de jeugd van verd. een voorwaardelijke straf op te leggen. De rechtbank zal op 15 October uitspraak doen. Een kist met geld uit een posL wagen van de R. T. M. gestolen; de daders moeten goed op de hoogte zijn geweest. Gistermiddag is te dezer stede een bruta le inbraak gepleegd, waarbij de dieven een kist met geld in handen hebben weten te krijgen, welke kist even tevoren in een post wagen van de R. T. M. was geplaatst. Een bankinstelling te dezer stede had een geldzending ten vervoer aangeboden, bestemd voor een beetwortélsuikerfabriek op een van de Zuid-Hollandsche eilanden. Het geld was bestemd voor het uitbetalen van loon en en de zending bestond dan ook voor een groot gedeelte uit specie. Bij elkaar was het een zeer aanzienlijk bedrag, dat niet min der dan ruim tachtig kilogram woog. De verzegelde kist, waarin de geldzending was geborgen, is geplaatst in een postwagen van de R.T.M., welk rijtuig stond op het ter rein van de Gemeentelijke Handelsinrichtin gen, aan de Rosestraat alhier. Nadat de kist in den wagen was getild, heeft men het rij tuig afgesloten. Vrij kort daarna is personeel van de tram gekomen, om den postwagen achter een lo comotief te koppelen Op dat moment merkte men, dat de wagen open stond. Het. slot was geforceerd en weldra zag men ook, dat de wagen leeg was. In het zand naast de rails waren sporen, welke er op duidden, dat men de kist uit den wagen had gekanteld en op den grond had laten vallen, waarna de kist naar den iets verderop liggenden weg is ge sleept. Vermoedelijk is de kist daar op een wagen geladen, waarna de dieven er kalm pjes mee zijn weggereden. Terstond werd de politie met het ge beurde in kennis gesteld en de justitieele dienst van de afdeeling Zuid heeft dadelijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat gis teravond laat evenwel nog niet tot een po sitief resultaat had geleid. De omstandig heid, dat juist deze kist werd gestolen uit de vele goederen, welke zich te allen tijde op het terrein bevinden, duidt er op, dat hier dieven aan den gang zijn geweest, die met de situatie zeer goed op de hoogte waren. NAGEKOMEN OMGEVING ANNA PAULOWNA. Atbonta bestaat I2V2 jaar. De directie Naastepad van de autobus- onderneming Atbonta herdacht Donderdag het 12^4-jarig bestaan van het bedrijf. We gens de slechte tijden werd het feit zonder veel feestelijkheden gevierd. Toch liet de Spoorbuurt het niet geheel ongemerkt voor bijgaan. Namens de buurtbewoners boden de dames Verver en Daalder een fauteuil aan, waarbij mevr. Verver de directie met eenige welgekozen woorden feliciteerde. Ook de gezonden bloemen en bloemenman den getuigden van medeleven met het ju bileum van onzen bekenden busdienst. De r.k. voetbalclub Z.A.P. besloot tot stij ving van de kas op 18 October een gezelli- gen avond te organiseeren en dan met eigen krachten twee kluchten op te voeren, nl. Wonderkind van p. Gerdas en De moord, van J. Grossveld. De aanvoer van vette koeien had gister grooter kunnen zijn. Er waren veel koo- pers; de hoogste noteering was 32 ets. De duurste koe bracht f310.op, afkomstig van den heer Mosterd te Barsingerhorn; kooper werd slager Korver te Den Helder. Handel vlug, duur. De handel in' kalf- en geldekoeien was heel goed. Graskalveren hoogste noteering f50handel vlug. De nuchtere kalveren waren heel duur, vlugge handel, 10—18 gld., dat zegt wat. De handel in paarden was zeer goed. Oude slachtschapen 2230 gld., handel vlug. Jonge vette schapen, handel goed, hoogste noteering f 27.50. Deze prijs werd besteed door den. heken den schapenkoopman, den heer C. Hoogland te Alkmaar, afkomstig van Abr. Borst, Eeni- genburg. Magere schapen, handel goed. Vandaag heetten de lammeren overhou- ders. Deze golden 1319 gld. voor de slacht en 1822 voor de fok, handel best. Aan onze markt waren verbonden gere gistreerde ramlammeren of liever gezegd overhouders, pl.m. 200 stuks waren aange voerd. Dit ging uit van het Bestuur van het Texelsch Schapenstamboek in Noordhol- iand. Deze handel was zeer goed te noemen. Prijzen van 20—30 gld. Goede rammen wa ren best te verkoopen. Bokken en geiten weinig handel Handel in vette varkens goed, tot 21 ets. In biggen en schrammen handel iets beter. Op de kippenmarkt heel aardig drukte, prijshoudend. Er was vandaag veel bezoek en veel koo- pers, een echte ouderwetsche markt. Wat de aanvoer betrof, kon men best tevreden zijn. Het wordt aanstonds veel drukker, we komen, weer aan de groote markten. BOTERNOTEERING 's-Gravenhage 1 October Be com missie-noteering voor Nederlandsche bo ter is voor de week van 5 tot 10 October vastgesteld op 66 cent per kg DE DEENSCHE BOTERNOTEERING Kopenhagen 1 October De officieele Deensche boternoteering bedraagt voor. de komende week 220 kronen (89 cent) Boternoteering hooger 251 Kopenhagen 5 pet. gestegen. De Leeuwarder commissie-noteering voor boter werd gisteren vastgesteld op 66 cent per kilo (vorige week, dus vóór de gulden depreciatie, 53 cent). De stijging bedraagt dus 13 cent of 25 Kopenhagen noteerde gisteren 2.20 kroon of naar den koers van den dag circa 89 cent per kilo. Vorige week noteerde Kopenhagen 2.10 kroon of ongeveer 70 cent (toen nog goud centen)'. Uitgedrukt in kronen is Kopenhagen dus 5 gestegen en Leeuwarden, uitgedrukt in guldens, 20 Viervijfde deel ongeveer van de 13 centen prijsstijging, of wel een dubbeltje, komt der halve op rekening van de gulden-deprecia tie. Zooals wij reeds hebben gemeld, heeft de regeering dit gecompenseerd door verlaging van den crisisaccijns, met eveneens een dub beltje. In hoeverre zij de natuurlijke marktprijs stijging (van drie „nieuwe" centen) zal com- penseeren door nog verdere accijnsverla ging, zal heden pas blijken, wanneer de we- kelijksche accijnsvaststelling plaats vindt. (Alg. Hsbl.) SCHAGEN, Eierveiling 1 Oct. Aangevoerd: 30.000 kipeieren, 5658 Kg. f 4.50, 58—60 Kg. f 4.50—4.70, 60—62 Kg. f 4.60—4.80, 62—64 Kg. f 4.80—5, 42—46 Kg. f 2.803.10, 1000 eendeieren f 2.502.60. DEN HELDER, Eierveiling. 1 Oct. Aanvoer: 12776 kipeieren; 290 eendeieren, kipeieren 55—57 Kg. f A1.80, 5860 Kg. f 4.30—5, 61—63 Kg. f 4.60—5.20, 61—70 Kg. f 4.705.40, kleine eieren f 3—3.50, eend eieren f 2.302.40. HOORN, 1 Oct. Kaasmarkt. .1 stanel kleine fabriekskaas f 20, 9 st. kl. boerenkaas f 20.50, totaal aan voer 10 stapels, wegende 3392 Kg. Handel goed. W ARMENHUIZEN, 1 Oct. Aanvoer: 26750 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 1.401.50, grove f 1.902, drie lingen f 1.80, eigenh. f 1.702.40, bl. aardap pelen f 1.70, 1775 Kg. gele nen f 5.20—5.80, 3550 Kg. uien f 1.20—1.60, driel. f 1.20—1.60, 1200 Kg. roode kool f 1.50—1.60, 1225 Kg. gele kool f 11.10, 25200 Kg. witte kool f 0.80, id. per wagon f 81, 1000 Kg. slahoonen f 3.4011.90, 175 Kg. bieten kleine f 1.50. NOORDSCHARWOUDE, 2 October. Aangevoerd: 6300 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 1.40. grooten 2.10, bl. dito 2.10 2.20, d rei 1 in gen 1.60, uien 0.901.50, drielin gen 1.501.80, grove 1.50—1.80, nep 5.50-6.10 6400 Kg. peen f 0.701.20, 900 Kg. spercie- boonen f 3.406.80, 2100 Kg. kroten f 0.70 2.20, 3200 Kg. roode kool f 1.30—1.70, 64600 Kg. witte kool f 0.800.90, 3100 Kg. gele kool f 1. ANNA PAULOWNA. De r.k. heeren-tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" heeft het geestige „Elias weet 't beter", blijspel in 4 bedrijven, van J. Swer- ling en E. G. Robinson, in studie genomen en is van plan dit stuk tweemaal, nl. op 15 en 22 November op te voeren. BREEZAND. J. Timmer, die eerst ingedeeld was bij het 21e Reg. Inf. te Amersfoort, zal bij nadere toewijzing in dienst komen bij de kust-artil- lerie te Den Helder.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2