Uit onze Omgeving LANGBNDIJR De vaste lasten voor den tuinbouw Het Centr. Bureau voor de Veilingen geeft in de Tuinderij een schema aan, voor het verleenen van bijstand aan de in moeilijk heden verkeerenden tuinder. Dezen in moeilijkheden zitlenden tuinder zou hulp en bijstand moeten worden ver leend ten aanzien van het aangaan van regelingen tot behoud van het bedrijf door een commissie, bestaande uit: een bestuurs lid van de veiling, een bestuurslid van de boerenleenbank en een besturslid van elke plaatselijke afdeeling der drie standsorga nisaties (C.B.T.B, r.k. N.T.B. en N.T.B.) Hiervan worden goede resultaten ver wacht. Aangedrongen wordt op spoedig in grijpen, de zaak dient energiek en met spoed aangepakt. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. DE SCHIETPARTIJ TE BROEK OP LANGENDIJK. Gevangenhouding verlengd. De gevangenhouding van de drie bij de nachtelijke schietpartij betrokken schippers is met dertig dagen verlengd. EEN VERZOEK TOT DE REGEERING. Het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland heeft zich tot de regeering ge wend met het verzoek te bevorderen, dat de omrekeningskoers van den gulden ten spoe digste wordt vastgesteld, opdat de Genehmi- gungen voor onze producten door de Ueber- wachungsstelle zoo spoedig mogelijk aan de JDuitsche importeurs kunnen worden uitge reikt. Adressante verwijst daarbij naar het feit, dat onze tuinbouwproducten niet be- waarbaar zijn en ieder uur uitstel van ex portmogelijkheid voor onzen tuinbouw on berekenbare schade berokkent. Het C. B. ad viseert den tuinders met nadruk, geen groo- tere hoeveelheden ter veiling aan te voeren dan strikt noodzakelijk is en zooveel moge lijk rustig de ontwikkeling der dingen af te wachten. NOORDSCHARWOUDE. Gymnastiek. Onze plaatsgenoot, de heer K. Boot Jz., di recteur van de gymnastiekvereeniging Her cules en Hygiea, alhier, is uit een 20-tal sol licitanten, w.o. zelfs met M.O. diploma, voor gedragen als nummer 1, voor de functie van directeur van de gymnastiekver. „Simson" te Koog aan de Zaan. Hercules en Hygiea. Onze plaatselijke gymnastiekvereeniging Hercules en Hygiea, welke om verschillen de redenen gemeend heeft te moeten bedan ken als lid v. d. Turnbond Hollands Noorder kwartier, zal op de eerstvolgende vergade ring ©en beslissing nemen om al of niet op dit besluit terug te komen, dit als gevolg van een gehouden vergadering met den Turnbond en een vertegenwoordiger van het K.N.G.V. Een explosie. Zaterdagmorgen ontstond als gevolg van een lekke benzineleiding een explosie in de motorschuit van den vrachtschipper G. Groen te Waarland, wat naar omstandighe den heel goed is afgekomen. De knecht D. Bruin, kwam juist de machi nekamer uit, toen de explosie plaats vond. Hij werd op zij gesmakt, doch bekwam geen lichamelijk letsel. De brand, welke zich na de explosie openbaarde, werd spoedig gebluscht door personeel van Garage Mol en Blom, zoo dat erger werd voorkomen en alleen mate- rieele schade het gevolg was. Een en ander gebeurde nabij het veiling terrein. OUDKARSPEL. Vischwedstrijd. Bij den gehouden vischwedstrijd van de Jiengelclub alhier in de Bleekmeer waren de uitslagen als volgt: le prijs, v. d. grootste baars, 21J4 c.M., A. Visser; le prijs voor het grootste aantal maatbaars K. Drost, voor de grootste hoeveel heid F. Polman, 36 stuks; 2e prijs voor de grootste baars, 21 c.M., A. Timmerman Jbz., 2e prijs voor het grootste aantal maatbaar- zen, K. Dekker, 2e prijs voor de grootste hoe veelheid, zijnde 31 st., St. de Rijke. In het geheel werden 270 st. gevangen. De wedstrijd had als steeds een geanimeerd verloop, B ARS IN GE RE 0 RN DE ETALAGEWEDSTRIJD. Zooals wij hadden verwacht, was het Zon dag een ongewone drukte, veroorzaakt door de, door de middenstandsvereeniging geor ganiseerde Etalagewedstrijd. Het moet voor het bestuur ongetwijfeld een voldoening geweest zijn, dat niet minder dan 28 leden aan dezen wedstrijd deelnemen, verdeeld over Barsingerhorn (16), Kolhorn (9) en Haringhuizen (3). Op uitnoodiging van het Bestuur konden wij tegelijk met de dames- en heeren-jury- Ieden de etalages in_ oogenschouw nemen, zoodat wij daardoor in de gelegenheid wa ren een oordeel over het geheel' te vormen. Wat daarbij in de eerste plaats opviel, was, dat de meesten zich veel moeite en tijd en wellicht ook kosten, hadden getroost, om iets te bereiken. Op smaakvolle wijze was vaak geëtaleerd en de jury werd de taak dan ook verre van gemakkelijk gemaakt. Wij kunnen ons niet veroorloven om de ééne etalage hoven de andere speciaal te vermelden, omdat wij daarmee zouden vooruitloopen op de uitspraak van de jury, welke eerst Zondag a.s., ter gelegenheid van de officieele opening van de Mica in „de Fortuin" alhier, bekend zal worden gemaakt alsmede de publieksprijzen. Wat ons verder trof, was de belangstelling van de ingezetenen, waaraan de véle uit-, geloofde prijzen, zeker wel niet vreemd ge weest zullen zijn. In Haringhuizen ontmoet ten wij menschen uit Kolhorn en Barsinger horn en omgekeerd. De Middenstandsvereeniging kan uiter mate tevreden zijn over dit eerste uiterlijke vertoon, van haar bestaan. De leden toon den volop medewerking, terwijl de ingeze tenen, getuige de belangstelling, waardee ring bleken te hebben voor het streven, iets goeds te presteeren. Laten wij hopen, dat het devies van de Middenstandsvereeni ging „Koopt en laat werken bij en dooi den Middenstand", mede door deze actie, in tie komende weken zal worden bewaarheid-. Hengelsportver. „Vischlust". Zondag werd door „Vischlust" haar laat ste wedstrijd in dit seizoen gehouden te Groenveld. Het weer was goed, maar de vis- schen gaven niet thuis, daar door 53 deel nemers slechts 133 stuks werden buitge maakt, hetgeen danig tegenviel, daar op andere wedstrijden zooveel werd gevangen. De uitslag luidt: le prijs (grootste baars) H. Bergman met een exemplaar van 1S.5 c.M.; 2e prijs A. Aalbers, 11 st.; 3e pr. D. Bloem, 9 st.; -4e pr. Jb. van der Heide S st.; 5e pr. J. Bakker Gz.; 6e t.m. 26e pr. Th. Klos, W. Biesboer, J. v.d. Veer, Jb. Nierop, H. van Veen, N. Leijen, W. van Loo, J. de Smit, Jb. Aikema, Jb. v. Stipriaan, W. Krap, G. v. d. Klooster, H. IJzer, A. Rentenaar, G. v. Sti priaan, J. Buursma, A. de Maaijer, Joh. Schenk, C. Rentenaar, K. de Jong, J. Wilde man. Prijzen voor de controleurs: le D. van Twuijver met 9 visschers en 23 st.; 2e C. Smit 9 visschers met 22 st., 3e A. Zwakman 9 visschers met 19 st., 4e Joh. v. d. Klooster 5e G. Koster, 6e G. Geel, Extra-prijzen: le halfuur: A. Aalbers 4- st., 2e halfuur J. Duursma, 3e halfuur D. Bloem 4e halfuur J. Bakker Gz., 5e halfuur Jb. v. d. Heide. Extra-prijs voor het kleinste vischj'e: A. Aalbers, 8 c.M. Extra controleursprijs: D. v. Twuijver. Voorts werden voor de gedurende het ge- heelc seizoen (5 wedstrijden) behaalde re sultaten dc volgende prijzen toegekend: le prijs (wisselbeker, geschonken door W. Bies boer) Jb. v. d. Heide, totaal 83 stuks: 2e pr. (medaille, beschikbaar gesteld door K. Keu ris) A. J. Bergman. Grootste baars: le prijs A. Kuiper, klokje, beschikbaar gesteld door C. Smit; 2e prijs C. Rentenaar, medaille, beschikbaar gesteld door E. Noorman. Medaille, uitgeloofd door de controleurs, voor het nummer, waarop de meeste vis- schen waren gevangen: J. van der Veer, die 31 stuks op no. 1 ving (op dat nummer wer den gedurende de 5 wedstrijden 72 stuks ge vangen). Met dezen wedstrijd werd door „Vischlust" het seizoen besloten, een seizoen, waarop zij met groote voldoening kan terugzien, gezien den goeden geest en dc goede harmonie, die gedurende alle wedstrijden heerschten. De Rijkspolitie is er in samenwerking met de gemeentepolitie in geslaagd in den Waardpolder een tweetal stroopers, zekere L. en B. uit Schagen, op heeterdaad te be trappen. Nadat de politiemannen geruimen tijd op de loer hadden gelegen, werden de stroopers die zich van z.g. „lange honden" bedienden, gesnapt. Hun buit bestond toen reeds uit een vijftal hazen, die door de politie in be slag werden genomen. NIEUWE N 1 E DO RP Naar we vernemen zal hier weer eens een gemaskerd bal worden georganiseerd. Aan gezien het reeds tal van jaren geleden is, dat hier een dergelijk feest, gehouden is, zal er ongetwijfeld thans veel belangstelling voor bestaan, en belooft het een succes volle avond te worden. LAN GE REIS. Inbraak. Wij vernemen, dat ook hij den heer Jb. Kaijer aan den Boekeiweg is ingebroken. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden uit een schuur een paar rijwielplaat jes en een fietspomp ontvreemd. Men zei dus ook. hier op zijn hoede. Kermis. De eerste kermisdag verheugde zich weer over een groote belangstelling. Het tonknup- pelen met verrassing bracht velen op de been en de animo daarvoor wat de deelne mers betreft, was overgroot. Deze voor de Langereis nieuwe attractie viel in den smaak. In het café was eveneens veel publiek en een goede band zorgde voor do juiste stem ming. Dit is in handen'van den heer Brand- sen in orde. W 1ER1N QERUEER Benoemd. De heer C. P. Vergouwen, hoofd der W.- Meerschool te Middenmeer, is benoemd tot leeraar aan de Middelbare Landbouwschool te Voorhout bij Leiden. Het is nog niet be kend of de heer Vergouwen deze benoeming- zal aanvaarden. De heer Vergouwen nam op maatschappelijk gebied een vooraan staande plaats in. We denken hierbij aan het nog jonge Boerenleenbankleven en de onder zijn auspiciën opgerichte en krach tig uitgebreide vereeniging „Bijenteelt", afd. W.Meer, waar zijn adviezen zeer wer den geapprecieerd. Evenals voorgaande ja ren zullen ook in dezen winter een tweetal landbouwcursussen worden gegeven, waai'- aan de benoemde les zou geven. De eerste jachtdag. Ook in de W.Meer is Zaterdag door een tweetal jagersgroepen de eerste jachtdag in geluid en aangekondigd. Een flink vuur werd geopend op de langooren. Het jacht veld is behoorlijk voorzien. Men verzocht ons ons te onthouden van het geven van cijfers en jachtresultaten. WIERINGERWERF. Aan Mej. C. C. G. Rikaart, onderwijzeres aan de school te Slootdorp is op haar ver zoek een ziekteverlof verleend van 4 weken. De kortelings aangevangen Esperanto- cursus onder leiding van den leeraar R. Dupuis, mag zich steeds in toenemende be langstelling verheugen. Het leerlingenaan tal is zoodanig gestegen dat het gebouw van Maatschappelijk Werk, waarin de les sen gehouden werden te klein bleek te zijn. Thans maakt men gebruik van een der les lokalen van de school te Slootdorp. De in het voorjaar van 1936 opgerichte Chr. Vrouwenvereeniging heeft thans haar wekelijlcsche samenkomsten weer hervat. De leiding van deze vereeniging berust bij me vrouw G. Wassink van Garderen van Mid denmeer. De vergaderingen worden gehou den op Dinsdagavonden 8 uur in de cantine te Wieringerwerf. Zij, die nog geen lid zijn kunnen zich alsnog opgeven. BERGEN De Olympische Zwemploeg in De Rustende Jager. Als een loopend vuurtje ging het plotse ling gistermiddag tegen vijf uur door het dorp, dat de Olympische Zwemploeg, op weg naar de zwemwedstrijden in de „Overdek te" te Alkmaar, in de Rustende Jager alhier was afgestapt om eenige ververschingen te gebruiken. De jeugd liet zich niet onbetuigd en dromde alras samen voor het bekende café aan de Breelaan en bleven wachten tot de zwemmers en zwemsters naar buiten kwamen. Toen dit eindelijk het geval was, werd het een algemeene jacht op handtee- keningen en vol trots lieten de jongens ons eenige oogenblikken later hun buit zien, Eén verzekerde ons, dol-gelukkig, dat hij ze alle maal had! Onder luid hoerageroep vertrok daarna de groote bus naar Alkmaar, een eind weegs achtervolgd d.oor de Berger jeugd. 15-JARIG BESTAAN BERGEN'S MANNEN KOOR. Een druk bezochte receptie en ©en prachtig geslaagd avondfeest. Zaterdag heeft Bergen's Mannenkoor zijn derde lustrum op waardige wijze gevierd. In de middaguren had in de voorzaal van Oranje-hotel een druk bezochte receptie plaats. Het bestuur zat te midden van een schat van bloemen, alle plaatselijke ver- eenigingen hadden bloemen gezonden, voorts waren er mooie stukken van de V.V. V. en den Vereenigingsbond „De Eendracht" Een aardige attentie bereidde het accor- deonjeugdensèmble „Trudi" uit Amsterdam, het recioieerende bestuur, door voor het Oranjehotel en later in de zaal eenige nummers ten beste te geven. Het was bovendien tusschen 4 en 6 uur een va et vient van bestuursleden van plaatse lijke véreenigingen en van vrienden van het koor, die het bestuur kwamen compli menteeren In de avonduren had er in de tooneelzaal van het Oranje-hotel een feestavond plaats, welkevprachtig slaagde. Voor den aanvang zorgde de Sonny-Band er met vroolijke me lodieën en bekende schlagers voor, dat de stemming er al spoedig inzat. Tot die fees telijke stemming droeg niet weinig bij de fleurige bloemen welke bezoeksters èn bezoekers bij den ingang in ontvangst had den te nemen. Toen om ruim half negen de voorzitter, de heer W. van Vuuren den avond open de, was er geen plaatsje onbezet en had men, om alle belangstellenden van dit feest te doen ineegenieteïi, ook de voorzaal bij de tooneelzaal getrokken. De voorzitter begon met alle aanwezigen van harte welkom te heeten en zeide, dat de ze dag voor het koor een zeer heuglijke dag was, een dag was, waarop de vereeniging trotsch kan zijn. Want, aldus zeide spr., er is gewerkt, maar ook gestreden. Vooral in de laatste, voor iedere vereeniging, zoo moeilij ke jaren. Alle bloemen, welke men hier op het tooneel ziet, hebben het bestuur de over tuiging geschonken, dat niet alleen de leden, maar ook de inwoners van Bergen met ons sympathiseeren, zeide de voorzitter. Ook de vele brieven en telegrammen, w.o. aen van onzen oud-directeur, den heer Jonker, hebben van deze sympathie getuigd. Spr. zegde allen hartelijk dank voor de sympathie, het koor bewezen. Dank ook bracht de voorzitter aan allen die op dezen avond medewerking had den willen verleenen. In het bijzonder dankt spr. het Jeugd-cnsemble „Trudi" uit Amster dam en den violist den heer A. van Diepen, VARIA MYSTERIEUZE STEENENREGENS. Verhalen over „geheimzinnige steenen regens" zijn in Nederlandsch-Indië niet zeldzaam. Bij nuchter en grondig onderzoek blijken de „bovcnaardschc" krachten echter gewoonlijk te behooren tot de vrij beperkte capaciteiten van Amat of Sidin, die van den „toewan" of de „njonja" zijn „lepas" (ontslag) heeft gekregen, of een blauwtje heeft geloopen bij een baboe of een naaister uit de buurt. Zonder nochtans de mogelijkheid van be staan dezer gebeurtenissen, welke aan de stille kracht worden toegeschreven, te willen ontkennen, zal een ieder toegeven, dat der gelijke verhalen in ons fantasierijke Indië met een onsje zout moeten worden genomen De geschiedenis gewaagt van enkele ge vallen, die, kennelijk goed onderzocht, den toets der critiek kunnen doorstaan. De be kende gebeurtenissen ten huize van den assistent-resident van Soemedang in 1831, hebben zestien dagen aangehouden en zijn door velen waargenomen. In het rapport daaromtrent aan den gouverneur-generaal, onder aanbod van eede geteekend o.a. door den lateren generaal Michiels, is sprake van honderden steenen per dag, waaronder van „9 ponden zwaarte". De steenen vlogen van alle kanten het huis binnen, doch nim mer kon het begin van de baan worden waargenomen. De noodige maatregelen wer den getroffen, zooals omsingeling van het huis, zorgvuldig sluiten van deuren en ven sters, grondig onderzoek van wanden en zoldering, doch zonder resultaat: de steenen bleven vliegen. Gewoonlijk echter zal het bestaan van eenigen vorm van occulte werking spoedig genoeg uit te schakelen zijn en is een in tensieve bewaking in hinderlaag meestal voldoende om de „stille kracht" op heeter daad te betrappen, of het gooien te doen op houden. In het hierna te beschrijven geval lukte dit echter niet, doch werd de oplossing langs anderen weg verkregen. De familie O. (moeder, zoon en dochter) klaagde, dat herhaalde malen, zoowel 's avonds als 's nachts met steenen op het dak hunner woning werd gegooid. Door hen zelf werd verondersteld, dat kwajongens uit de buurt dit kattekwaad bedreven. De politieagenten in de wijk kregen op dracht het perceel bijzonder goed in het oog te houden, doch in de omgeving werd niets bijzonders waargenomen, terwijl desondanks steenen werden geworpen. Toen de klachten bleven aanhouden, en de ruiten van binnen- en achtergalerij er aan moesten gelooven, werd het onderzoek intensiever hervat. Agenten werden voor 't huis geposteerd, la ter rechercheurs ervoor in hinderlaag ge- voor hunne, welwillende medewerking. Na allen een genoeglijken avond te heb ben toegewenscht, verklaarde de voorzitter het feest voor geopend. ^Daverend applaus.) De voorzitter van het Feestcomité, de heer Wasbinder, trad daarna naar voren, om, zoo als hij zeide, als St. Nicolaas eenige surpri ses uit te reiken. Onder luide toejuichingen speldden eenige dames alle leden van het koor een herinneringsspeldje op de borst en herdacht vervolgens twee trouwe leden, die van de oprichting lid der vereeniging waren geweest. In de eerste plaats den heer Koster, den volijverigen penningmeester, wien hij dank zegde voor al het werk in het belang der Vereeniging verricht en wien hij een rook stel overhandigde (langdurig applaus). Voorts bood spr. den heer David de Groot, den tweeden trouwen medewerker, een sigarenkoker aan. De dames Koster en de Groot ontvingen elk een fraail bouquet rozen. (Applaus). De heer Koster sprak daarop nog een kort woord tot z'n trouwe strijders, zooals hij de leden van het koor noemde. Spr. wekte allen in de zaal, die zingen konden en nog geen lid waren van het koor, op, als zoodanig toe te treden, 'n Groote ver meerdering van het aantal leden, zou spr.'s grootste cadeau zijn. Hiermede was het officieele gedeelte af- geloopen en werd met de afwerking van het programma begonnen. Het zou ons te ver voeren alle nummers aan een afzonderlijke bespreking te onderwerpen en ook zou het niet passen in het kader van dezen feest avond, om een serieuse kritiek uit te oefe nen. Geopend werd door het Amsterdamsche Jeugdaccordeon-ensemble „Trudi" onder lei ding van z'n directeur, den heer Le Mar- chant. En, laten we het maar gerust zeggen, deze opening was er een, welke klonk als een klok. We hebben genoten van het heer lijke ensemble. Spel en de buitengewone maatvastheid van dit kleine troepje kinde ren. Met daverend applaus, dat dit eerste optreden beloonde, was dan ook volkomen verdiend. Daarna was de beurt aan het jubileerende koor, onder leiding van z'n dirigent, den heer Karei Böhne. De directeur werd bij z'n komst op het tooneel stormachtig toegejuicht en had een fraaie sigarettenkoker met in scriptie in ontvangst te nemen. Het koor zong het mooie „Tehuis" van Jac. Bonset. Jammer, dat de zaal door haar geringe oppervlakte en haar nog geringere hoogte, absoluut ongeschikt was voor koor zang. Het werk kwam daardoor niet ten vol le tot z'n recht. Niettemin beluisterden we zeer fraaie stemmen, w.o. een prachtige ba riton. Genoten hebben we ook van 'sheeren Van Diepen's vioolspel. De heer Van Diepen bleek over een uitstekende techniek en een fraaien streek te beschikken. De begeleiding was bij den heer A. Kooger in uitstekende handen. Na de pauze deed het Jeugdensemble zich nog eens hooren en verwierf het koor een geweldig en zeer verdiend succes met het grappige: „Er was ereis" van C. v. d. Lin den. Hierna was het de beurt aan de heeren Daan Pool en Tommy Bouman uit Oudesluis die met hun non-stopreveuc „Met volle zei len", ernst en luim brachten, Vermelden we nog, dat alle kinderen van het Jeugdensemble een lekker pak chocola de kregen als een welverdiende belooning voor hun kranig spel en dat de directeur een zilveren lauwerkransje in ontvangst had te nemen, hetwelk hij onmiddellijk aan z'n wakker troepje endosseerde. Een gezellig bal, onder leiding van den heer Jan Otten, met tal van attracties en een geanimeerde loterij, besloot dezen mooien feestavond. legd, met het gevolg, dat nu uitsluitend aan de achterzijde werd geworpen. Daarop heb ben een achttal rechercheurs in hinderlaag het huis omringd doch den ganschennacht niets bijzondez-s bemerkt. Toen evenwel mevrouw O. daagsch daarna meldde, dat er toch met steenen was ge gooid zij wist niets van dit cordon van rechercheurs werd bij het onderzoek een andere richting gevolgd. Verdenking was al gerezen: nimmer was een ander dan de drie genoemde personen tijdens het steenengooien in de nabijheid ge weest; als er agenten vóór het huis gepos teerd stonden, werd er uitsluitend achter gegooid; sommige steenen waren van een grootte, dat zij onmogelijk van veraf gewor pen konden zijn, terwijl de ligging van en kele stukgegooide ruiten weliswaar 'n worp van buitenaf niet uitsloot, maar door de kleine openingen, waardoor de projectielen konden binnenkomen, toch een voor tref el ijk schutter veronderstelden Kortom, de huisge- nooten zelf werden verdacht. Buiten medeweten van de familie O. wer den alle bekende kwajongens uit de buurt met een zoet lijntje verzameld ten huize van een van hen, op een paar honderd meter af stand van het bewuste perceel, tezwijl we derom een kring van hindei'lagen werd ge legd. Ook ditmaal toonde mevrouw O. mij daags daarna eenige steenen en de daarmee stuk gegooide ruiten. Bij nadere beschouwing werd hier echter het eerste houvast voor de gerezen verden- king gevonden. Een van die ruiten bevond zich nl. in de binnengalerij, grenzende aan de eetkamer. Achter die ruit stond op circa 12 c.M. de achterkant van een etenskast. De vrij zware steen, die onder de kast werd aangeti'offen, had een gat in de ruit geslagen van onge veer 15 c.M. middellijn, en zijn spoi*en op het hout van de kast achtergelaten in den vorm van een deuk, bezaaid met glassplin tertjes. Trok men de breuklijnen van het gat in de ruit door," dan kwamen zij vrijwel sa men in één punt, het punt waar de steen de ruit trof. De lijn nu, getrokkn van het tref punt op de kast door 't denkbeeldige tref punt op de ruit, wees zuiver op den tegen overgelegen „blinden" muur. Onomstootelijk stond dus vast, dat deze steen in het huis zelf was geworpen. Ook bij een andere ruit bleek dit, alhoewel min der duidelijk, het geval te zijn. Van deze bevinding werd de familie O. on kundig gelaten. Den volgenden dag bleek een verdere ra vage te zijn aangericht: vrijwel alle ruiten van de achtergalerij waren nu ingegooid en „bijna" de geheele vloer lag bezaaid met glas scherven. Tegenover deze galerij ligt het achtererf, geheel omringd door een stevig 2.20 meter lioogen bamboeschutting. Niet werd het tweede bewijs gevonden, dat de huisbewoners zelf de euveldaders waren. „Bijna" de .geheele vloer van de achtergalerij PAARDENSPORT. DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen van de gister gehouden dra- verijen te Duindigt luidden: Prijzendraverij vierde klasse, afstand 1740 M., om den zesden aanmoedigingsprijs: 1. IJsco (1700 M.), eig. A. G. Hibma, tijd 1 min. 37 3/5 sec.; 2. Xsia U720 M.), eig. Th. L. van der Sande, tijd 1 min. 37.8 sec. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heeren. Af stand 1800 M., om den Quinolaprijs: 1. Kertijs (eig. luit. J. J. Gruppelaar), 2 min. 4 sec.; 2, Beret, eig. stal Gruno, op 5 lengten. Prijzendraverij eerste klasse, afstand 2060 M., om den elfden lieerrijdersprijs: 1. Alle- gheny (2080 M.), eig. M. France, tijd 1 min, 28)4 sec.; 2. Olympia (2040 M.), eig. Ph. L, v. d. Sande, 1 min. 30 1/10 sec. Prijzendraverij tweede en derde klasse, af* stand 2040 M., om den Orchideeprijs: 1. X« Smiling (2080 M.), eig. J. Haan, tijd 1 min, 29 4/5 sec.; 2. Zora (2030 M.), eig. stal Valker veen, tijd 1 min. 31)4 sec.; Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerenrij ders en jockeys, afstand 2000 M., om den Quirinalprijs: 1. Mephistopheles, eig. The Bal- four Farm, tijd 2 min. 15 sec.; 2. Henyaj, eig, luit. G. F. Immink, op een lengte. Heatprijzcndraverij eerste klasse, afstand 1700 M., om den Ostaraprijs: Eerste heat: 1. Xoli (1700 M.), eig. A. Sierds^ ma, tijd 1 min. 28.4 sec. Tweede heat: 1. Allegheny (1760 M.), eig, M. France, tijd 1 min. 261/10 sec. Beslissende heat: 1. Allegheny (1760 M.)t eig. M. France, tijd 1 min. 281/10 sec.; 2. Xaverius (1720 M.), eig. M. Poelsma, tijd 1 min. 339/10 sec.; 3. Xoli (1700 M.)t eig. A» Sierdsma. =3 TENNIS. S.L.T.C.—„GAME" (Purmerend). Zondag speelde de Schager, Law Tennis» club een vriendschappelijken wedstrijd te» gen een team van „Game" uit Purmerend. De uitslagen der partijen luiden als volgtj le Heeren enkelspel: L. Niestadt slaat G* Vrijburg Sr. met 6—2, 64; 2e Heeren enkelspel: J. B. Schene slaat A. Witteveen met 63, 75; le Heeren dubbelspel: L. Niestadt en B. Schene slaan Ileijligers en Kistemalcer met 61, 63; 2e Heeren dubbelspel: Not. v. Veen en 7, Meijboom verliezen van Heijligers en Lake» man met 6—2, 7—9, 7—9. Dames enkelspel: mej. G. Boontjes slaat mevr. Heijligers met 6—2, 64; Dames dubbelspel: Mej. T. Barkman en; Mej. N. Visser verliezen van Mevr. Zadeits en mevr. Lakeman met 36, 63, 46. le Gemengd Dubbelspel: mej. G. Hettin» ga en J. Meijboom verliezen van mevr. Kis* temaker en Lakeman met 57, 26. 2e Gemengd dubbelspel: mej. C. Bronde* en Chr. J. Nonnekes slaan mevr. Zadeits en. Kist emaker.,roet 6—3 6—0. Als juniores speelden mej*. M. Brouwer en! P. Timmerman 'n mixed tegen mej. E. Vrij burg en G. Vrijburg Jr. De uitslag van die partij was 6—4, 6—I voor de Schagers. P. Timmerman speelde nog een enkelspel tegen G. Vrijburg Jr. De eerste set was 6—1 voor Vrijburg, in de tweede set haalde P* Timmerman op en wist die set met 75 te winnen. Om de beslissende, de 3e set, te spelen was echter geen tijd meer. lag bezaaid met scherven, zeer opvallend echter het gedeelte onder één der stukge gooide ruiten niet. Van deze ruit, kenbaar aan de velschillende soorten gekleurd glas lagen de scherven tot 4 meter diep in den tuin, in een lijn, loodrecht staande op die ruit. Waar ook hier de tegenoverliggende zijde van de achtergalerij bestond dit een. blinden muur, was er geen twijfel mogelijk* dat ook deze steen met kracht van binnen uit naar buiten was geworpen. Tot slot werd een beslissende proef geno* men. Onder een voorwendsel werd de familie uit het huis gelokt, waarna, voor zooveel doenlijk, alle steenen op voor- en achtererf door middel van een flitspuit worden be spoten met een oplossing van nap.thtianzure natrium. Van een hoop groote steenen, dia vlak onder de ruiten van de achtergalerij lag, worden er zooveel mogelijk met een lap, gedrenkt in dezelfde vloeistof, stuk vooc stuk ingewreven. De eerstvolgende dagen werden alle stee* nen, waarmede volgens mevrouw O. gegooid zou zijn, en die dan ook op haar aanwijzing? binnenshuis werden gevonden, verzameld* Naphtianzure natrium is op de steenen ge sproeid, onzichtbaar, doch vertoont, onder» de kwartslamp een sterk blauwachtig fluo*. sesceei'den glans. Van de 18 door mevrouw O. aangewezen steenen nu. bleken er 14 onder de kwarts* lamp min of meer bezaaid te zijn met blauw fluoresceerende spikkels, terwijl twee ervan blauwe strepen vertoonden en dus kennelijk afkomstig waren van bovenvermelden hoop steenen. Waar het achtererf stevig omheind is en; de familie het zelf uitgesloten achtte vooral in deze omstandigheden dat kwaA jongens over de schutting zouden kunnen klimmen, laat staan e.enige dagen achter een, was het duidelijk, dat een of meer huisgenooten de schuldigen moesten zijn. Daar op de aangegeven tijdstippen nie* mand in huis was, behalve het genoemde drietal, was hiermede de zaak voldoende op-» gelost. Zij bleven echter hardnekkig ontken nen en derhalve kon geen der drie personen afzonderlijk iets ten laste worden gelegd. Een vervolging ter zake van vernieling - het was een gehuurd huiswas daarom niet mogelijk. Over de motieven kan geen licht verkre* gen worden, doch vermoedelijk is een gees telijke afwijking in het spel, temeer daar later bleek, dat de dame al eens meer der gelijke geheimzinnigheden had beleefd. CHINEESCHE WIJSHEID. Vrouwen kunnen in tegenslag deelen, niet in voorspoed. Drie soorten menschen moet men niet ergeren: ambtenaren, klanten en weduwen. Een luie vrouw probeert alles te gelijk te doen.

Schager Courant | 1936 | | pagina 7