Oviedo door regeerings- troepen bestookt Brutale inbraak te Bemmel Consternatie te Waddinxveen De zwevende gulden Kieskring Helder S.D. A. P. Actie van het N.V.V. Marktberichten. !4 SPANJE MADRID IN STAAT VAN TEGENWEER Sovjet-steun aan Madrid Ter gelegenheid van den verjaar dag van den opstand van verleden jaar October hebben de regeerings- troepen een scherpe aanval ingezet op Oviedo, dat gisteren den geheelen dag heftig met bommen is bestookt. Meer dan 1000 granaten en 400 vliegtuigbommen zijn op de stad neergekomen. Tenslotte ondernamen de mijn werkers een gezamenlijke storm loop, welke hen tot in de buitenwij ken der stad voerde. Het schijnt echter, dat de „witten" stand konden houden en zelfs in een tegenaanval oorlogsmateriaal konden buitmaken. Deze krachtuiting der regeerings- troepen bewijst echter, dat de ver overing van het Baskenland, met name ook van Bilbao, nog niet zoo gemakkelijk zal gaan als door de leiders der nationalisten wel eens is beweerd. Blijkbaar zijn de regeeringstroepen in het Noorden nog allesbehalve ge demoraliseerd. Aanval op Malaga aanstaande. Uit Sevilla wordt vernomen, dat de op standelingen Donderdag of Vrijdag op de marinebasis Malaga een breed opgezette aanval zullen inzetten, waaraan zal worden deelgenomen door een landleger, de lucht macht en de vloot. Een geloofwaardige waarnemer van Britsche nationaliteit maakt melding van buitengewone drukte Op de marinewerven te Cadix. De voornaam ste eenheden der vloot van de opstandelin gen zouden sedert Donderdag te Cadix sa mengetrokken zijn. Nog steeds aanvoer van reserves uit Marokko. Men schat het aantal manschappen der opstandelingcntroepcn, met inbegrip van de Marokkaansche tirailleurs, die gisteren por vliegtuig en per boot van Marokko naar Cadiz, Jerez en Algeciras zijn overgebracht, op 16.000. Men gelooft, dat sinds het uitbreken van den burgeroorlog 40.000 man uit Marokko zijn gezonden. Vijf bewapende visschers- bóoten hebben gisterochtend 1000 Marokka nen aangovoèrd, van wie de meesten oor- en neusringen dragen. Behalve de manschappen die per schip kwamen, werden naar schatting ieder uur T0 Riff-Kabylen per vliegtuig uit Marokko Overgebracht, aan boord van zwartgeschi.1- derde Italiaanschc of Duitsehe vliegtuigap. Rusland helpt Spanje met geld. In 'geheel Sovjet-Rusland wordt de inza meling van geld voor levensmiddelen voor de vrouwen en kinderen in Spanje voort gezet. De arbeiders van de Duitsehe Wolga- repubiiëk hebben meer dan 200.000 roebel in het fonds gestort. In vele steden zijn meetings gehouden, waarin de solidariteit met Spanje werd betuigd. Overal werd met enthousiasme de uitnoodiging ontvangen om de gezinnen van de strijders te steunen. Op verschei dene plaatsen worden liefdadigheidscon certen gegeven, waarvan de opbrengst in het hulpfonds wordt gestort. Madrid in afwachting van den aanval der rechtschen. Ter verdediging der hoofdstad zijn drie rijen loopgraven en versterkingen aangelegd. Gisteren zijn te Madrid pamfletten ver spreid, waarin de bevolking wordt uitge- noodigd, aan de verdediging van Madrid deel te nemen. Wie hieraan geen gevolg geeft, wordt tot. staatsvijand verklaard en gefusilleerd. SPORT Engeland noodigt Hongarije uit Londen De beslissing is gevallen De commissie uit de footbaal associa- tion heeft besloten Hongarije uit te noodigen dit seizoen een wedstrijd te bomen spelen en wel op Woensdag 2 December a.s. op bet terrein van Arèe- nal Haar bekend waren Hongarije en Nederland de meest serieuse candida- ten voor een invitatie. Hongarije had de oudste rebten en gezien ook de uit stekende resultaten van dit land in de laatste interlandwedstrijden zullen dit wel factoren geweest zijn, die de schaal der stemmen in het voordeel der Hon garen beeft doen overslaan. POSTVLUCHTEN DE POSTVLUCHTEN Woensdagmorgen 7 October a.s. zal bet KLM vliegtuig de Perkoetoet van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van het vliegtuig zal bestaan uit de lieeren J.J. Duimelaar (eerste bestuurder) M. Pattist (tweode bestuurder) Chr. Biesheuvel (werktuig kundige) en J.W. Hoogland (radiotele- grafist) De past voor dit toestel moet uiterlijk Dinsdagavond te Amsterdam zijn. De Kwak (uitreis) bereikte gister Basra. Het thuiskomende Tndië-vliegtuig de „Rietvink" is gister om 16.20 uur qp Schiphol aangekomen. Contingenteering wordt soepeler toegepast Opheffing kan in eenige ge vallen worden verwacht. Naar wij vernemen, zullen dezer dagen worden ingetrokken de con- tingenteeringen van zooileder tuig en zaalleder, drijfriemen en tech nisch leder. In verband met de getroffen monetaire maatregel kan de opheffing van eenige andere contingenteeringsmaatregelen spoe dig verwacht worden. Tevens zal de toepassing van de contingentee ringsmaatregelen in het algemeen soepeler worden, teneinde prijsop drijving van de gecontingenteerde goederen te voorkomen Ten aan zien van de aanhangige contingen- teeringsaanvragen zal de regeering voorloopig een afwachtende hou ding aannemen. Indringer werd door de vrouw des huizes gegrepen, doch hij wist zich los te ruk ken. In den vorigen nacht is wederom een brutale inbraak gepleegd een der vele inbraken Waardoor in de Betuwe tusscben Nijmegen en Arnhem voortdu rend onrust ontstaat. Een onbekende man drong het huis van de weduwe N. te Bemmel (bij Nij megen) binnen. Toen de zoon des hui zes naar de markt was gegaan, is de dader door het achterhuis in de slaap kamer der woning binnengekomen. Hij zocht de geheele kamer af naar geld. dat onder het bed moest liggen. De man werd door de weduwe M. verrast en gegrepen. Hij wist evenwel te ontvluch ten met meenemen van 'n kistje waar in evenwel niet het geld doch papieren waren opgeborgen. Later heeft men het kistje terug gevonden op den. Maasdijk Men méént- te-doen te hebben met een man dié'in de" "omgéving "goéd bekend is. Be dader gearresteerd In verband met deze brutale inbraak is gistermiddag te Nijmegen zekeren G. J. uit Gendt gearresteerd. De gearres teerde heeft een volledige bekentenis afgelegd Hij verklaarde bij bet verhoor dat hem werd afgenomen, dat hij in de woning van de weduwe M. volkomen be kend was. Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus met Tube 60 en 40 ct. Doos 20 ct. IVOROL BURGEMEESTER DOOR VEN TER MISHANDELD. AAN SLAG IN EEN KAPPERSZAAK. Waddinxveen is gisterenmiddag in rep en roer gebracht door een sen sationeel e gebeurtenis. Een woest ge worden venter heeft een kapper be dreigd met een mes en voorts den burgemeester van Waddinxveen, die zich juist in den kapperssalon be vond, door een vuistslag in het ge zicht bloedend gewond. De dader is een broer van Marinus van der Lub- be, welbekend van den brand in het Rijksdaggebouw te Berlijn. Hieromtrent lezen we nog in de „Msb.": Aan de Oranjelaan te Waddinxveen is gevestigd de zaak van den kapper L. J. Schalkwijk. De heer S. heeft een dames- en heerenkapsalon en daaraan verbonden een zaak in tabaksartikelen. Door schuifdeuren zijn de lokalen van elkaar gescheiden. Gister middag kwam in den winkel een koopman met negotie, op het oogenblik dat de kap per den burgemeester van Waddinxveen, den heer P. A. Troost, aan het scheren was. De eigenaar van de zaak wilde niets van den man koopen en keerde terug naar den sa lon. De venter bleef evenwel staan en de heer Schalkwijk hield hem daarom in de gaten omdat hij bang was, dat de man het een of ander ongevraagd zou willen meenemen. Toen de kapper opnieuw naar voren kwam, is de venter kwaad geworden en met zijn negotietrommeltje sloeg hij naar den barbier die den slag nog juist kon ontwijken. De blikken doos kwam terecht tegen een ruit van een der deuren en rinkelend vielen de glasscherven op den grond. Direct hierop haalde de venter een mes uit den zak en liep daarmee dreigend op den 41-jarigen heer Schalkwijk toe, die door de deur met de kapotte ruit vluchtte. De ER ZIT NOG STEEDS BEWEGING IN. Rustig zoekt de gulden zijn plaats je temidden der andere valuta's. Het gaat nu nog maar met kleine stootjes, maar toch zit er nog bewe ging in en wel een dalende. Ponden en dollars gingen ook gis teren nog iets omhoog, waardoor het depreciatie-percentage van onze munt steeg tot 22.1 Ir. Albarda lijstaanvoerder voor de volgende Kamerverkiezing. Volgens het „Alg. Hdbld." moet het in de bedoeling van den Algemee- nen Raad van de S.D.A.P. liggen, om den leider van de soc.-dem. Kamer fractie, ir. J. W. Albarda als lijst aanvoerder te stellen in de kieskrin gen Helder, Haarlem en Amsterdam. ~oging van werkloozensteun /oering van groote werken -Jlt. In een gisterenmiddag gehouden verga dering van do hoofdbesturen van de bij liet N.V.V. aangesloten organisaties werd beslo ten aan te dringen op de uitvoering van groote werken en een verhooging van de werkloozensteun. Tevens werd aangenomen de conclusie, dat bij prijsstijging een looncompensatie zou dienen te volgen, daar de verlaging der loo- nen reeds de koopkracht van de massa te veel heeft aangetast. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarin werd aangedrongen op herstel van huurtoeslag. Al deze verlangens werden gemotiveerd door een beroep op de gewijzigde monetaire toestand, waardoor met de politiek van een zijdige aanpassing dient te worden gebro ken. W1ER1NGERMEER Bedrijfsongeval in de Kooltuinen. Gistermiddag omstreeks 3 uur viel de tim mermansknecht R. Keizer, van Hoogwoud, werkzaam aan-de in aanbouw zijhde boer derij - in de- Kooltuinen, a.- d. Molenweg, van een hoogte van circa zes meter omlaag. In zijn val kwam hij -terecht op een uitstekende balk. De man klaagde over hevige pijnen en Dr. Hoogkamer, die in allerijl ontboden werd, adviseerde om de getroffene per zie kenauto naar zijn woonplaats Hoogwoud te vervoeren. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan het feit, dat het spantwerk door den regen ietwat glad was geworden. 40 p.k. Rupstrekker rijdt in die pe kavelsloot. Gistermiddag reed een 40 p.k. Diegeltrck- ker, bestuurder Jac. Willemse, 'te W.wer'f, en werkzaam aan het bedrijf beheerd door opzichter Schoorl, op onverklaarbare wijze in de diepe kavelsloot, Door de kanteling, welke het zware gevaarte maakte, kwam do bestuurder met een smak op den uitste kenden uitlaat terecht, en liep daardoor een zware vleeschwond, alsmede een neus- fractuur op, welke spoedig door Dr. Hoog- koopman wilde hem achterna gaan doch de kapper zette zich achter de deur schrap. De aanvaller trachtte die toen in te trappen, maar de paneelen hielden stand. Op het geroep van den kapper kwam bur gemeester Troost den salon uitloopen om te zien wat er aan de hand was. Toen de forsch gebouwde indringer den heer Troost opmerkte, vroeg hij hem: Ben jij de burge meester? Op hetzelfde oogenblik dat deze bevesti gend antwoordde, gaf de venter den 58-jari- gen burgemeester met de vuist een harden klap in het gelaat, dat bloedend werd ge wond. De burgemeester liep onmiddellijk naar buiten 'om do politie te roepen. Van deze gelegenheid malUe de aanvaller ge bruik om op de vlucht te slaan. De gemeenteveldwachter G. de Prielle en de chef-veldwachter A. M: de Witte gingen den vluchteling achterna en vonden hem in een tuin achter een woning, waar hij zich had verborgen. Toen hij daar ontdekt werd, was zijn woede nog niet bekoeld en krachtig verzette liij zich tegen de politiemannen. Een hevig gevecht ontstond, waarbij veld wachter de Prielle aan gelaat en handen werd geblesseerd. De agenten grepen hun gummistok en na een regen van slagen gaf de venter zich tenslotte over. Zwaar geboeid is hij naar het gemeentehuis overgebracht en daar in de cel opgesloten. De burgemeester bleek een flinke wonde bij het linker oog te hebben bekomen. Na zich onder dokters behandeling te hebben gesteld, is hij naar huis gegaan. Dc gewonde veldwachter kon zichzelf behandelen. Dc dader is de 29-jarige J. C. v. d. L., reizend venter, gedomiliceerd te Dordrecht. De man heeft al verscheidene vonnissen ach ter den rug, o.a. wegens mishandeling. Zijn trommel, die in de zaak van den kapper lag en het mes een vlijmscherp aardappelmes dat hij weer bij zich had gestoken, zijn in beslag genomen. Dc toestand van den burgemeester was gisteravond redelijk, doch de heer Troost zal nog wel eenige dagen rust moeten nemen. In Waddinxveen, waar het geval groote verontwaardiging heeft gewekt, werd gister avond het gebeurde druk besproken. De da der is nog niet verhoord. Dit zal vandaag ge schieden. Morgen wordt hij ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis yan bewaring te Rotterdam overgebracht, Minister van Waterstaat voor de radio Wijziging in de verkeersregels toegelicht. Gisteravond heeft Zijne Excellentie Jhr. van Lidt de Jeude, Minister van Water staat een radiorede gehouden, waarin hij op de beteekenis van het gewijzigde motor en rijwielreglcment, dat gisteren in het staatsblad is verschenen en men in exten- so in dit blad vindt afgedrukt. Uitvoerig behandelde Zijne Excellentie de verschillende wijzigingen, waarbij hij als bijzonderheid mededeelde, dat de hoofdwe gen, duidelijk zullen worden aangegeven door langs deze voorgangswegen in bebouw de kommen oranjeborden met witten rand aan te brengen en buiten bebouwde kom men door oranjekleurige boveneinden van langs den weg geplaatste afstandpalen. Eindpunten voor een voorrangsweg wor den aangeduid door drie hoekige borden. Op de op een voorrangsweg uitkomende zij wegen worden op eenigen afstand van het kruispunt waarschuwingsborden geplaatst. Dit stelsel biedt het voordeel, dat de in voering geleidelijk kan geschieden, naar mate de wegen tot voorrangswegen worden verheven, zonder dat een plotselinge omme keer van een bestaanden verkeersregel op een bepaald tijdstip moet worden toegepast, hetgeen verwarring zou kunnen stichten. Nu late men zich niet in slaap, wiegen,, als zou door de invoering van voorrangs wegen alle gevaar als bij tooverslag zijn geweken. Zij, die van een zijweg een voorrangsweg naderen, zullen steeds eraan moeten denken dat onophoudelijk verkeer met sneltrein vaart van beide zijden den overgang ge vaarlijk kan doen zijn. Degenen, die zich op den voorrangsweg bevinden, moeten zich kamer werden .verbonden, 'n Buitengewoon gelukkige samenloop mag het heeten dat de man het er zoo goed afbracht. De trekker werd later door eenige zware collega's weer uit zijn ongunstige positie gehaald, waarbij bleek dat hij nogal ernstige averij had be komen. MIDDENMEER. Politie. Gevonden: Een motorhandschoen, een kin- derportemonnaie met inhoud. Verloren: Enveloppe, inh. eenige kwitan ties, tusschen SlootdorpMiddenmeer; 2' be lastingplaatjes en een kinderportemonnaie zonder inhoud. Inlichtingen bij politie Kramer, Midden- meer. ANNA PAÜLOWNA Opbrengst collecte. De opbrengst van de hier gehouden col lecte voor het Roodc Kuis bedroeg f 74.99. BREEZAND. Maandagavond werd ten overstaan van den te Wieringerwaard gevestigden Notaris J. Koomen, publiek te koop gepresenteerd een woonhuis met garage, erf cn tuingrond aan den Meerweg te Breezandf gró^t. 2^ Aren, 60 Centiaren, eigendom van derL.ïiécr T. van IJzendporn te Den Helder. De uitslag was dat het perceel in bod werd gebracht door den heer P. Wilms, als gemachtigde van de Betuwsche Hypotheek bank te Geldermalsum op f 2000. Bij afslag werd niet gemijnd. WIERINGERWAARD Politie. Gevonden: 1 paar pantoffels en 2 grijze jaeger pantalons. Warmenhuizen 5 October 1936. Gele nep f 5.40; Uien fl.40; Witte kool f 0.80. Aanvoer 225 kg. Gele nep, 225 kg. Uien; 33600 kg. Witte kool. ROTTERDAM. 5 October. Vlasmarkt. 600 Kg. Groningsch 0.55— 0.65, 9400 Kg. Hollnadsch geeld 0.500.66. Er was heden voldoende vraag naar vlas, maar de handel was niet gemakkelijker door de hooge vraagprijzen. Het bleek, dat de koo- pers de volledige daling van den gulden niet volgden. De prijzen waren. 1015 pet. hooger dan de depreciatie. Alle's werd ver kocht. ROTTERDAM, 5 October. Veemarkt. Totaal-aanvoer 2206 stuks. 568 vette runderen, 220 vette kalveren, 4 nuchtere kalveren, 875 schapen en lamme ren, 538 varkens, 1 bok. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 61 ct., 2e kw. 56 ct., 3e kw. 4248 ct., vette ossen, le kw. 56 ct., 2c kw. 50 ct., 3e kw. 444S ct., vette kalveren, le kw. 87 ct., 2e kw. 77 ct., 3e kw. 57—62 ct., varkens (levend gewicht), le kw. 43 ct., 2e kw. 42 ct., 3e kw. 41 ct., schapen, le kw. 43 ct., 2e kw. 39 ct., 3e kw. 29 ct.. lammeren, le kw. 40 ct., 2e kw. 34 ct., 3e kw. 27 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f23, 2e kw. f 18, 3e kw. f 12, lammeren, le kw. f 14.50, 2e kw. f 11, 3e kw. i 8. Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen iets hooger dan j.1. Dinsdag, prima koe tot 65 ct., os 61 ct. Vette kalveren: aanvoer als vorige week. handel willig, hooger prima 97 ct. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel ta melijk, prijzen iets stijver. Varkens, aan voer groot, handel vlot, prijzen hooger, beste ex. 1 ct. boven noteering. Een klein partijtje -schapen voor export verkocht. AMSTERDAM, 5 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 605 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 58—62 ct., enkele hooger, 2e kw. 4856 ct., 3e kw. <1046 ct. per Kg. slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien f125—220 per stuk; 99 vette kalveren: le kw. 2e kw. 48—54 ct., 3e kw. 40—46 ct. per Kg. levend gewicht; 76 nuchtere kalve ren f 8—14 per stuk; 71 schapen f 1823 per stuk; 437 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90—110 Kg. 51—52 ct., zware varkens 5051 ct., vette varkens 4849 ct. per Kg. slachtgewicht. Runderen grooter aanvoer, stugge handel door .hooge vraagprijzen, doch deze kunnen niet gemaakt worden en blijven als vorige week, enkele prima kwaliteit hooger. niet verhoovaardigen, dat zij zonder links of rechts te zien, het zijverkeer mogen vèr* achten, zij zijn evenwel verplicht de noo- dige oplettendheid en omzichtigheid in acht te nemen, en zij mogen bedenken dat bij verkeersongevallen niet de schuldvraag ovefi leven en dood beschikt. Speciaal vroeg de minister aandacht voor de zeer belangrijke wijziging welke wordt aangebracht, in het bestaande? stelsel bet treffende de* indeeling van wegen in drie klassen en voor de op die wegen geldende snelheidsbeperkingen en rijverboden. De nieuwe regeling komt hierop neer, dat de wegen worden verdeeld in twee in- plaats van drie klassen en wel in klasse -al en klasse b. S De maximum-snelheden b.v. voor autobus* scn worden verhoogd, terwijl het gebruik van massieve cushionbanden wordt tegen gegaan. - - i Tenslotte wijst de Minister er met nadruk op, dat zelfs door de meest voortreffelijke voorschriften de veiligheid op den weg niet voldoende verzekerd wordt, indien de weg gebruikers-daartoe hièt medewerken, ook al wordt het toezicht op de naleving dier voorschriften uitgebreid en verscherpt, zoo* als in de bedoeling ligt. Overtredingen gel* den niet alleen de wettelijke voorschriften, doch tevens de eischen van wellevendheid op den weg, die niet of slechts ten deele in wetsartikelen te omschrijven zijn, die elke weggebruiker behoort in acht te ne* men, doch die niet door eiken weggebrui ker betracht worden. Men behoeft slechts te letten op het onheilspellend aantal ver keersongevallen, welke te wijten zijn aan fouten van bestuurders van vervoermidde len, om de groote verantwoordelijkheid te beseffen, die elkeen persoonlijk draagt voor eigen en anderer leven. Door opleiding en opvoeding van den weggebruiker moet meer doordringen, dat langs den weg slechts geldt een stelregel „betracht steeds de uiterste waakzaamheid". Overeengekomen huur dient betaald Ondersteunde werkloozen ma* gen niet eigenmachtig de. huur verminderen. De minister van sociale zaken deeli het-volgende mede: Het is mij gebleken dat vele onder steunde werkloozen in verband met bet feit at hun huurbijslag met ingang van 13 September j.1. werd verlaagd* eigenmachtig een door hen zelf vastge-. stelde huur aan den huiseigenaar heb-» ben aangeboden of betaald. Een dergelijk optreden is uiteraard volkomen oiajuist. De tusscken verbuurder en huurder overeengekomen huur dient betaald te worden. ,J... ;Zij die biermede in gebreke blijven* 'stellen zich bloot aan alle' wettelijke gevolgen, daaraan verbonden. Vette kalveren korte aanvoer, handel rede* lijk met vaste, doch iets hoogere prijzen. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, vlug* ge handel, hoogere prijzen. Schapen, gewone aanvoer, handel stug, prijzen als vorige week. Varkens matige aanvoer, handel vlug, prijzen hooger. AMSTERDAM Aardappelmarkt, 5 Oct. Bericht van den mak. .Tac. Knoop. Per 70 Kg. Zeeuw Bonten f 2.152.25, Z, Blauwen f 2.152.25, Z. Eigenh. f 1.601.70, Z. blauwe Eigenh. f 1.60—1.70, Bonten èn. blauwen poters f 1.50—1.60, Alle' soorten Bonken f 1.601.80, Brielsche Eigenh. f 2 2.10, dito poters f 1.50—1.60. Geen aanvoëa van Flakk. en Spuische eigenheimers. Verder per 100 Kg.: Noordh. Bonken f 2.6d 3, id.blauwen f 2.402.80. id. bl. Eigenh, f 2.40—2.80, id. Eigenh. f 2 40—2.80, id. Be velanders f 2.202.40, Haarlemmermeer- en LTpolder Bonten f 33.60, id .Bevelanders zeer slecht gesorteerd f 2—2.50, ronde blau wen f 33.20, bl. eigenheimers f 2.40—2.80, blanke eigenheimers f 2.602.80, Ilillegom* mer en Katwijker zandaardappelen f 3-4, Drentsche en Overijsselsche zandaardappe len in 50 Kg. balen f 2.803; dito Bonken! gevraagd f 2-20—2.40. SCHAGEN, 5 October. October-paardënmarkt. 'Aangevoerd '157. stuks. Veulens 165-^140, U/o-jarige paarden f140—225, 214-jarige f175300, rijtuigpaór- den f 250—375, werkpaarden f206—350, slachtpaarden f 100—175, hitten f 86—275, Handel goed. ALKMAAR, 5 October. Aardappelen f 1.26—1.86, andijvie f Ö.56— 1.S0. appelen f 410.50, Bloemendaler kobï f 2.50, bloemkool I f 14. II f 1.56—5, boe renkool f 1.66—2.66. bieten f 0.66—1.60, drui ven f 7—20, gele kool f 1.101.60, gi;oejie kool f 1.50—3.50, kropsla f 0.50—2.90, knol* selderie f 23.30, komkommers f 1.50—5.50, meloenen f 6—15. peren f 413, prei f 1.50 —5.60. postelein 10—24 ct., raapstelen 0.90, radijs f 0.601.60, roode kool f 12.G0, spi* nazie 16—81 ct., selderie f 0.501.20, sprui ten f 3.507, snijboonen f 6—11, dubbele spercieboonen f 0.50—3, tomaten f 1.5Ö— 4.50, uien f 12.40, wortelen f 24, witlof I f 24. II f 8.509, zwarte bessen f 6.50. WINKEL, 5 October. Appelen f 3—9. peren f 311, druiven f8 9, noten f 17—18, slaboonen f 26, kool f 1 1.50, aardappelen f i1.20, spruitkool f 56, uien f 11.20, per 100 pond. Bloem kool f 5—6, andijvie 76—80 ct. per 100 stuks. PURMERENDER MARKT. 6 October. 380 vette koeien 3462 ct. per Kg., handel mati, 200 elde koeien f 80—150, 155 melk koeien f 116—220, 40 stieren 44—50 ct. pee K., 15 paarden f 60130, 120 vette kalveren 25—50 ct. 275 nuchtere kalveren slacht f 5—12, foS f 1015, 180 vette varkens slacht 387-43 ct., 40 magere f 18—28, 300 biggen f 8—13, 1800 schapen f 8—24, 60 bokken f 3—13.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3