Plaatselijk Nieuws STRO® PER KIJKEN is KODPEN bij CLOECK Ook volkstuintjes in Schagen? Schager Markt Feuilleton Vrijdag 9 October 1936 BAAD VAN SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Maandag den 12den October 1936, des namiddags kwart over zeven uur. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen: Woningbouwvereniging „Schagen' jaar verslag 1935. Proces-verbaal opname boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. Commissaris der Koningin, mededeeling benoeming bezoldigd Gemeente-veld- wachter. Ged. Staten, mededeeling quotiënt art. 16, 2e lid Fin. Verhoudingsbesluit. Verslag Gas- en Electriciteitsbedrijf '35. Ged. Staten, bericht van ontvangst wij ziging algemeene politieverordening. Ged. Staten, goedkeuring besluit nadere regeling borgstelling Gem.-ontvanger. Ged. Staten, opmerking raadsbesluit geldleening f 56823.80. 3. Voorstel tot het aanvaarden van een bedrag voor het eeuwigdurend onder houd van een graf. 4. Vaststelling suppletoire begrooting, dienst 1936. 5. Voorstel tot verkoop van bouwterreinen. 6. Voorstel tot grondruil. 7. Vaststelling verordening op de heffing en invordering van schoolgeld. VOORSTEL TOT GRONDRUIL. In verband met den aanleg van den pro vincialen weg, wegvak Dorpen- de Loet, wordt door B. en W. voorgesteld een grond ruil aan te gaan met -Mevr. de wed. J. Mo lenaar. VERKOOP VAN BOUWTERREINEN. Ook van het terrein der oude O. L. school. B. en W. stellen den Raad voor de na volgende bouwterreinen te verkoopen aan de aanvragers hieronder vermeld: 1. De Westelijke helft van het terrein der oude O. L. school ter grootte van pl.m. 733 M2. aan H. Willemse te Schagen, voor de som van f 2500. De N.-Oostelijke helft van het terrein der oude O. L. school ter grootte van pl.m. 733 M2., aan L. van Rijswijk voor de som van f 2500. 3. Een perceel bouwterrein gelegen aan de Oude Slotstraat ten Oosten van het per ceel van H. P. Fellinga ter grootte van pl.m. 180 M2. aan Joh. Schenk te Barsinger- horn voor den prijs van f 6.per M2. 4. Een perceel bouwterrein gelegen aan de Heerenboschstraat ten Westen van het perceel van C. Bontes, ter grootte van pl.m. 607 M2. aan het Rijk voor den prijs van f 5 per M2. AFLOSSING IN 40 JAAR, IN PLAATS VAN IN 50 JAAR. Van Gedeputeerde Staten dezer provincie is terug ontvangen het besluit van den Raad van 11 Sept. 1936 tot het aangaan van een geldleening groot f 56823,80. voor de uitkee- ring aan het R.K. schoolbestuur van 80 pet. van de geschatte waarde van schoolgebouw en terrein. Ofschoon B. en W. nog op het standpunt staan dat 't schoolgebouw mins tens 50 jaar een goede gebruikswaarde heeft, meenen zij toch aan het verlangen van Ge deputeerde Staten te moeten tegemoetkomen betreffende het aflossen van de geldleening in 40 jaren. De geldschietster heeft tegen aflossing in 40 jaren geen bezwaren. De halfjaarlijksche annuiteiten ten laste der gemeente komende zullen bij aflossing in 40 jaren groot zijn pl.m. f 1506. B. en W. stellen den raad voor onder in trekking van het besluit van 11 September 1936 bedoeld besluit te nemen. RESTAURATIE HOTEL IGESZ. Een actieve directie. Hotel Igesz is gerestaureerd. En hoe! We kennen allen den ouden toestand nog en als we die met den huidigen vergelijken wat valt er dan een enorm verschil te con- stateeren. De drie zalen en suite leveren een keu- rigen aanblik op. De plafonds, verlichting, vloerbedekking, de betimmering, het is al les even smaakvol uitgevoerd. Een en an der is bovendien op uiterst vakkundige wijze gemeubileerd, waarbij de grootste eenvoud is betracht. Door de vestibule komt men in de voor zaal, die aan ruimte heeft gewonnen, door dat het gedeelte, dat vroeger gang was, er is bijgetrokken. Naast deze voorzaal kan men in de comfortabele salon verpoozing vinden. Deze salon wordt aan de andere zijde begrensd door de eetzaal, waar het nuttigen van een maaltijd, ook al door de goed getroffen stoffeering U tot een waar genoegen moet worden. Een groote verbetering mag ook worden genoemd de verandering van de ramen aan de wegzijde, die door het wegnemen van de spijlen en het aanbrengen van glas en lood het pand een veel rianter aanzien geven. Ja, hotel Igesz is door deze restauratie weer volkomen modern geworden en kan een vergelijking met wat elders op dit ge bied is te zien, glansrijk doorstaan. Daar komt nog bij, dat de heer Igesz, als de za ken goed marcheeren en dat hopen wij van ganscher harte van plan is ook de EEN APPARAAT, WAARMEE MEN KAN ZIEN, WAAR DE SCHOEN WRINGT Hierboven ziet men de Engelsche hardlooper Whitlock een nieuwe uitvinding probeeren, een z.g. voetmeterMet dit apparaat zou het mogelijk zijn zelfs de kleinste gebreken aan de voeten te kunnen opsporen en die dan te behandelen. achterzaal een goede beurt te geven; maar dat is van later zorg. De directie neemt overigens de exploitatie krachtig ter hand en zoo wil ze trachten te komen tot het houden van wekelijksche matineés op Zondagmiddag, wat de vele dansliefhebbers als welluidende muziek in de ooren moet klinken. Voor a.s. Zondag staat er heel iets bij zonders op het programma. Dan toch staat er een groot bal op het programma, waar van de muziek door niemand minder ver zorgd zal worden dan door de band van de Hodlars, de populaire accordeon-virtuozen, die hun faam hebben doen doordringen tot ver over de grenzen, welbekend van radio en gramofoon en die ook hier in den om trek tal van lauweren hebben geoogst. Dat belooft wat! We zien intusschen, dat de directie lang niet stil zit. Laten we hopen, dat zij loon naar werken zal krijgen. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Pieter Cornelis, zoon van Cor- nelis Petrus Stam en van Tijtje Aaltje Geer tje Hendriks. Overleden: Cornelis Burger, oud zes-en tachtig jaren, wedn. van Anthonia Over toom. Politie. Verloren: bruin leeren dames-portemon- naie met inhoud. EEN ADRES AAN DEN RAAD. Door den Schager Bestuurdersbond en den R.K. Volksbond is een adres gericht aan den gemeenteraad om een terrein beschikbaar te stellen voor volkstuintjes. Naar ons wordt verzekerd zijn er onder de leden der beide vereenigingen veel lief- De Schager markt van gister kenmerkte zich door een grooten aanvoer van vette koeien. Ofschoon niet zoo best als de vorige week was de handel toch nog wel goed te noemen. Er werd nog 30 cent per pond be steed. Hoogste prijs maakte de heer H. van I-Ioorn te Wieringerwaard, die voor zijn dier f 230— maakte; gekocht door den heer Dijkshoorn van Den Helder. In kalfkoeien was de handel matig; hoog ste noteering f 220. Voor gelde koeien waren veel koopers en kijkers, met het gevolg dat de handel in dezen hoek zeer levendig en goed was; hoogste noteering f 170. Voor het eerst sedert weken waren er ook weer pinken aangevoerd. Ofschoon hier prijzen betaald werden van f 80 tot f 125, Tweede blad DE „TEDDY" IN HET OERWOUD Tot de vroolijkste bewoners van het oerwoud behoort ongetwijfeld de Kaola, een kleine Australische beer, die langen tijd, om zijn pels bij millioenen werd gejaagd en daardoor uitgeroeid dreig de te worden. Het dier staat thans onder bescherming van de Australische re geering. Hierboven een aardig snapshot van dit grappige beest met zijn jong, dat het op zijn rug pleegt te dragen. heette het toch een matige handel. Zoo werd ook gezegd, dat de handel in graskalveren stug was, ondanks de prijzen van f 28 tot f 55, welke noteeringen volgens een der handelaren toch ongetwijfeld prijs houdend genoemd konden worden. Handel in nuchtere kalveren was goed; de prijzen iets minder vergeleken bij die van de vorige week. Aanvoer van paarden was er niet als ge volg van de Maandag gehouden paardon- markt. Met den handel in schapen ging het trek kend. Oude slachtschapen van 18 tot 25 gulden. Magere schapen tot f 19. In jonge vette schapen was de handel beter, prijzen tot f 28. De handel in overhouders daaren tegen weer stug; tot 16 gulden. Rammen voor de slacht tot f 17, voor de fok zijn er verkocht voor f 22. Er waren zeer weinig vette varkens aan gevoerd; hoogste noteering was 23Yz cent. In verband met het buiten werking stel len van de heffing op varkensvleesch is hier misschien wel een vluggere handel te verwachten. Handel in biggen was stug en de prijzen voor schrammen waren ook niet hooger. Op de kippenmnrkt was aardig leven; een zeer goede handel. Over het geheel genomen een levendige markt met zoowel een goede aanvoer als een goed bezoek. BEVORDERD. Met ingang van 10 Oct. a.s. is de werkman bij den technischen dienst der Rijkstelegrafie en telefoon, de heer J. H. de Jong alhier, be vorderd tot werkman le klas. Ingekomen personen gedurende de maand September 1936: Timmermans J. J. G. M. en zuster, C 4, van Bergen (N.-H.); Knüwer Her man J., C 43, van Voorhout; van Vliet Hen drik II., C 34 van Beverwijk; Bernards Marg. J. W., C 14, van Heiloo; Burger Corne lis, C 34, van Venhuizen; Kinnaer Fred. W., D 103, van Bergh (G.); Kauwenberg Wilh„ E 146, van Ossendrecht; Greben Meintje Sij- bren, D 141, van Haarlem; Bamkras Janne tje M., C 9 van Westwoud; van Maanen Corn. S., C 190, van Renkum; Wolf Johannes Fr., B 86, van Alkmaar; Bos Hilligjc, B 24, van Wieringen; de Vries Klaas, D 148, van Texel; Swart Pieter en vr., C 95c, van Alk maar; Landman Trijntje, B 1, van Zijpe; Pranger Jan en gezin, F 61, van Wieringen; Igesz Ige en vr., E 121, van Roermond; Veu- ger Neeltje, F 102, van Zijpe; Worp Immetje (wed. J. Boon), E 44, van Velsen; Wijben- ga Jan en Anne, A 72, van Dantumadeel. Vertrokken personen gedurende de maand September 1936; Marie I. Timmerman naar Amsterdam, Gabriël Metsustraat 8; Beemster Hermen A., naar Oostzaan, Kerkstraat 191; Ranke Jan naar 's-Gravenhage, Schevenin- gen, Stevinstraat la; Sluis Neeltje (wed. J. Leijen) naar Venhuizen, Kerkwcg; Molenaar Christina naar Zijpe, St. Maartensvlotbrug D 56; Schram Jan en vr. naar Beverwijk, Simon Runipingstraat 7; Lammerts Reinier W. naar 's-Hertogenbosch, Koninginneweg 7; Faber Jitze naar Zuid-Afrilca, Johannes- burg; Broekhuizen Aafje naar Den Helder, Ruijghweg 38; de Vries Baulcje naar Ned. Indie, Magclang; Bron Aafkc (echtgen. B. de Jong) en zoon naar Alkmaar, Wildeman- straat 1; van der Meulen Aafke naar Sint Maarten, Stroet; Rietman Willem en gezin naar Franekeradeel, Midlum M 61; Schager Jacobnaar Grootebroek, Lutjebroek, p.a. Wed. Bakker; Vermeulen Johannes B. naar Norg, B 11; Middelhof Jantje naar Steertwijker- wold, Wetering; Hoogschagen Albert en vrouw naar Zijpe, Stolpen F 48b; Koenis Cornelis naar Hoorn, Munickenveld 25; Spaan Wijbrand Pieter naar Schoorl, Burg. Peecklaan C 248; Waag Neeltje naar Haren karspel, Dirkshorn F 67; Stam Margaretha naar Alkmaar, Jan Scorelkade 27. GEMEENTE SCHAGEN. Burg. Stand. hebbers voor zoo'n eigen stukje grond. Bezoek Commissaris der Koningin Maandagmiddag, 2 uur, zal de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Hol land, Jhr. Mr. Dr. A. Röell zijn gewone vier jaarlij ksche inspectiebezoek aan onze ge meente brengen. Het nieuwe gebouw van de Rijkstelefoon Verleden week publiceerden wij reeds eenige gegevens over het in Schagen te stichten gebouw, ten behoeve van de aan staande automatiseering der telefoon, waarbij Schagen knooppunt zal worden. In de raadszitting van a.s. Maandag zul len B. en W. voorstellen om aan het Rijk te verkoopen een perceel bouwterrein aan de Heerenboschstraat, naast het perceel van den heer C. Bontes. waar dus het be doelde telefoongebouw zal verrijzen. Bestemming van het Oude School terrein BOUWPLANNEN VOOR ZES HUIZEN. Blijkens de hierboven opgenomen raads stukken, zullen B. en W. in de raadsverga dering van a.s. Maandag voorstellen de wes telijke helft van het terrein der oude O. L. school te verkoopen aan den heer H. Wil lemse en de oostelijke helft aan den heer L. van Rijswijk. Naar wij vernemen zullen elk der beide hceren daar in gezamenlijk overleg een drie tal onder architectuur te ontwerpen huizen laten bouwen. Wij twijfelen er niet aan of, wanneer onze Raad de verkoop van dezen grond zal goed- beuren, er over eenigen tijd de plaats waar de oude school heeft gestaan, zeer aan lokkelijk en vriendelijk zal uitzien. Schagen vooruit! Keating wendde zich tot den man. die het huis bewaakt had. „Ga jij achterom naar de garages van de2e huizen en let op, dat hij daar niet langs ont snapt" De man salueerde en Keating ging de hal bin nen Brown en Barbara volgden hem. Wat Bar- bara betreft, hij wilde haar niet mee hebben naar boven. „Jonge dame' zeide hij ernstig. ..jij blijft hier Barbara had dienaangaande wel andere op vattingen, maar zij begreep, dat het niet de ge schikte tijd was om die bekend te maken. De hal was haar. te donker, te eng; zij knikte Keating echter toe, dat zij gehoorzaam zou zijn Keating sloop de trap op met Brown in zijn gevolg en Barbara in de achterhoede. De trap was van steen, leidde met haarspeldbochten naar boven Er was een kleine open ruimte naast, zoodat men op den bovensten omloop iemands nade ring kon gadeslaan. Dat deed Dennis dan ook. Zoodra hij de ze kerheid had. dat er iemand naar boven kwam, trok hij zich terug in Lary's zitkamer en sloot onhoorbaar de deur. Hij was niet geheel on voorbereid op het bezoek en hoewel hij onderweg alle mogelijke listen had aangewend om even- tueele vervolgers kwijt te raken, had hij toch een voorzorgsmaatregel getroffen. Die maatregel be stond in een haastig gekrabbeld briefje dat hij nu in een enveloppe deed. waarna hij in de aangrenzende slaapkamer ging en onderzoekend rondkeek. Een oogenblik later was de enveloppe veilig onder een laag dure sigaretten verborgen in een gesneden houten doos. Toen dat gedaan was, ging Den nis de derde kamer binnen de badkamer Lenig sprong hij op een tafeltje, opende het bovenlicht en klauter de op het dak. Drie voet van hem af stond een wijde -schoorsteen en deze zou den man, die zich daar had meenen te verschuilen, ook wel verborgen hebben, als de maan niet zoo on welwillend was geweest, plotseling te voorschijn te komen en verradelijke schaduw te werpen „Wade's flat is op de bovenste verdieping, mijnheer" zei de gestalte, toen Keating haastig de stoep op liep. „Teyst is ongeveer twintig mi nuten boven" „Denk je. dat hij ie gezien heeft?" „Neen, bijna zeker niet" „Wees daar maar niet a>l te zeker van. Je moet verduiveld handig zijn. als je een Teyst schaduwen wilt. Heb je een sleutel voor deze deur?" „Neen mijnheer' „Hier is weer iets voor jou" zei hij „Beproef je krachten eens op die deur". Al bestond Brown's meest op den voorgrond tredende en vrijwel eenige bekwaamheid in het op een andere dan de gewone manier openma ken van deuren, deze deur kostte hem toch vier minuten, zooals Keating die er met zijn horloge in de hand bij stond, ontevreden vaststelde. Gedurende dien tijd reed de taxi, die Barba- ra's auto vanaf Brook Street gevolgd was, hen voorbij en stopte aan het einde van de straat. Een warm ingepakt h. stapte uit en ging 't huis binnen waarvoor de taxi stond. Zijn voorne mens zouden Keatings levendige be langstelling opgewekt hebben, als deze ze had gekend. Maar buiten een terloopshen blik. toen de taxi passeerde en een instinctieve beweging om zich in de schaduw der portiek te verschui len. schonk de inspecteur geen aandacht aan het geval. Hij bleef verdiept in Browns manoeu vres met een kleinen stalen cylinder. „Je hadt liever inbreker moeten worden dan politieman" merkte hij op. „Dat zou misschien ook voordeeliger geweest zijn" gaf de ander terug terwijl hij de deur o- pende. Barbara's kleine Rover had den weg gauw afgelegd, maar Keating was erg gejaagd en be schouwde elke minuut als verloren. Bovendien scheen Brown. diehalf boven op hen zat, elke honderd meter zwaarder te worden. Op Kea tings verlangen stopte Barbara op den hoek van de straat en de twee mannen stapten uit. Zoo dra zij zich bij hen had gevoegd liepen ze lang zaam in de schaduw der huizen voort Tien ze bij 12 A kwamen zagen zij in de donkere portiek fcen gestalte. Dennis zag dat en sprong zonder aarzelen weer door het bovenlicht terug. Het raam was al op zijn plaats en van binnen gegrendeld voordat de man op het dak het bereikt had. Intusschen begreep Dennis, dat hij in de val zat. en zijn gewone bedaardheid dreigde hem te verlaten. Hij ging terug naar de zitkamer, beide deuren achter zich sluitend en draaide de peer uit de lamp Een poosje stond hii roerloos te luis teren. Hij hoorde een raspend geluid en herken de dat; iemand was bezig, het slot te foreee- ren. Dennis wist niet dat het Brown was, die zijn kunsten vertoonde, maar hoorde wel dat daar een meester in het vak aan den gang was Geheel onverwacht vloog de deur open en een hand reikte naar den schakelaar Dennis hoorde den zwakken klik en lachte grimmig, toen het even donker bleef als tevoren. Hij wachtte, tot dat twee figuuren zich in de buitenste duister nis begonnen af te teekenen, smeet toen de peer op den gron en wierp zich op de detectieves. Het was zijn eenige kans. Hij maakte zich wei nig illusies, maar kende ook geen vrees meer De korte knal viel samen met de botsing en Keating en Broivn raakten een oogenblik de kluts kwijt. Dennis sloeg Brown's hand terug slingerde Keating tegen de balluatrade. nam in één sprong de bovenste trap en wilde al naar beneden vliegen, toen hij plotseling zijn vaart inhield. Er kwam iemand naar boven! Had hij geweten, dat het Barbara maar was, die Keatings verbond trotseerde, dan zou Den nis haar eenvoudig neergeslagen hebben en ont snapt zijn. Nu keerde hij zich vertwijfeld om. Op dat oogenblik verscheen Keating boven aan de trap. „Halt!" schreeuwde de inspecteur „blijf waar je bent. of.verduiveld!" Zij vuurden bijna tegelijkertijd, Denriis een fractie van een seconde te laat. Hij wankelde en tuimelde met het hoofd vooruit naar beneden om aan de voeten van de ontstellende Barbara ineen te krimpen. Zij gaf een gil en Keating kwam de trappen afstormen. (Wordt vervolgd)

Schager Courant | 1936 | | pagina 5