8-Octoberfeesten te Alkmaar Raad Zuidscharwoude Dreigende gevaren voor land- en tuinbouw Voetbal De raad dezer gemeente vergaderde Don derdagavond 8 uur in het raadhuis. De heeren Du Burck en De Geus waren afwezig. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Speng- ler, burgemeester; secretaris de heer G. G. Post. In zijn openingswoord wijdde Voorzitter eenige woorden aan de verloving van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Voorz. hoopte, dat de ingezetenen ook bij verdere feestelijkheden het goede voorbeeld zullen volgen van bij de verloving, door veel te vlaggen. Ingekomen stokken. Ged. Staten zonden twee wijzigingen van de gemeentebegrooting 1936 terug met eeni ge aanmerkingen, ten aanzien van de stor ting in het Middenstandsborgstellingsfonds, hetwelk niet over een jaar, doch over 5 ja ren moet worden verdeeld. Voorz. had hiertegen geen bezwaar, doch meende, dat als alle gemeenten zoo moes ten handelen, het middenstandsborgstellings fonds over te weinig geld zou beschikken. Aldus besloten. De raadsleden D. Bakker en P. de Geus Jz. stelden aan don Raad voor, B. en W. op te dragen in de eerstvolgende raadsvergade ring met uitgewerkte voorstellen tot vast stelling van het Reglement voor Maat schappelijk Hulpbetoon te komen. Namens B. en W. deelde Voorzitter mede, dat in de volgende vergadering mededee lingen zullen worden gedaan, ten aanzien van het indertijd genomen besluit. Ten aanzien van de gemeentebegrooting 1936 was een nota mei bemerkingen van Ged. Staten ontvangen. Na enkele opmerkingen wordt de begrooting gewijzigd. Hierna kwamen de heeren De Geus en Du Burck binnen, waarbij de laatste den voorzitter mededeelde dat zij een vergade ring van de Boerenleenbank hadden gehad, waardopr zij iets waren verlaat. De rekeningen 1935. De rekening 1935 van het Burg. Armbe stuur sloot in ontvangsten op f 8145.04, uit gaven f 8078.85, voordeelig saldo f 66.19. Gemeentesubsidie f 6250. De heer Weel rapporteerde dat alles in orde was bevonden, waarna vaststelling volgde. De rekeningen van de gern. lichtbedrij ven gaven aan voor het electricitcitsbedrijf een winst van f 10390.70, waarvan aan de gemeenten uitgekeerd een bedrag van f 10000 De rekening van het gasbedrijf gaf een verlies aan van f 1438.59. Aldus vastgesteld. De gemeentcrekening 1935 werd hierna behandeld. Deze rekening sloot in ontvang sten op f 99.003.94, uitgaven f 102.156.35, na- deelig saldo f 3152.42. De kapitaal dienst vermeldde in ontvang sten f 8482.40, uitgaven f 9055.46, nadeelig saldo f 573.0(5. De commissie had geen opmerkingen. De heer Weel echter vroeg hoe het stond met gebroken ruiten in woningen, die eigendom zijn van de gemeente. Spr. meende dat het fe woon te was, dat de huurder deze gebro en ruiten voor zijn rekening nam. Na eenige opmerkingen zeide voorz. dal alle" bewoners van gemeente-woningen de ruiten, welke expres of per ongeluk gebro ken zijn niet voor rekening der gemeente zullen laten repareeren. Nadat nog door verscheidene heeren hier over was gesproken, zonder een bepaald feit te noemen, stapte men hier van af. Na een paar opmerkingen volgde vast stelling der rekening. Bij de rondvraag vroeg de heer Dijkhui zen, hoe het stond met het in de vorige vergadering aangenomen besluit ten aan zien van de brug hij de Langehalk. Voorzitter antwoordde, dat er nog geen mandaat van f 160.000 was gekomen, hoewel de roodige spoed betracht wordt. Eergiste ren heeft voorz. een onderhoud gehad met een ingenieur van het werkfonds. Men doet goed niet al te optimistisch te zijn. Hierna sluiting. Uit onze Omgeving WINKEL Door Ged. Staten der Prov. Noordholland is bij hun besluit van 30 Sept, 1936, goed keuring verleend aan de begrooting dezer gemeente voor den dienst van 1936. De inschrijving voor den dienstplicht der lichting 1938 zal te Winkel plaats heb ben op 14 Octobcr a.s. des voormiddags 10 uur. Door Burg. en Weth. is toestemming verleend aan het bestuur van de Kleuter school te Winkel voor liet houden van een loterij. Door Burg. en Weth. is een bouwver gunning verleend aan W. Uiterdijk te Wie ringerwaard voor het bouwen van een garage aan het bestaande perceel van R. Schreur te Lutjewinkel. LANGENDIJK - ZUIDSCHARWOUDE. De Heer van Zuidscharwoude, Jhr. Mispel blom Beyer te Den Haag, heeft een bezoek gebracht aan deze gemeente. Hij heeft zich tijdens dat bezoek onderhouden met het Be stuur van het plaavaelijk Crisiscomité én de Kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk. Bei de colleges mochten tot hun groot genoegen constateeren, dat „de Heer" geheel meeleeft Inet de nooden en behoeften van vele ingeze tenen, waarvan hij blijk gaf door zich niet onbetuigd te laten in den vonn va.i een fi nancieel dotatie aan beide instellingen. Het bericht omtrent de weinige belang stelling in de bijeenkomst van de vereen. E.H.B.O., dient eenigszins gerectificeerd, daar men ons nader mededeelde, dat er één der uitgonoodigde autoriteiten aanwezig was, nl. de burgemeester van Noord- en Zuidscharwoude. NOORDSCHARWOUDE. De kwestie aan de lichtbedrljven. Naar wij vernemen is het heel goed mo gelijk, dat er in de vergadering van de Gas- ^eommissie, welke Dinsdag a.s. wordt gehou- Het was een dag, zooals Eikelenberg die bezingt in dé eerste regelen van zijn gedicht „Alkmaer ontzet, of Blyde Dageraat": „Op, Alkmaar, op! de morgenstondt Verspreid zijn blijde straaien." Want waarlijk, al was het Noordelijk windje bij tijden wat frisch, den geheelen dag heeft de stad zich gebaad in een lekker najaarszonnetje, dat straalde aan een effen blauwen hemel. Er stond heel wat op het program dit maal. Want de 8-October-vereeniging vier de haar 75-jarig jubileum, en de feestelijk heden waren daarom extra extra verzorgd. De geheele stad iiad meegewerkt om den traditioneelen Alktnaarschen feestdag een bijzonder cachet te geven: er was versierd, zooals we dat anders alleen plegen mee te maken bij koninklijke bezoeken. Tal van straten waren eenvoudig volgehangen met vlaggen en lampions, er waren cerepoorten, uitstekend geslaagde illuminaties, kortom de feestcommissie heelt alle reden om tevre den te zijn. 's Morgens had de reveille plaats, waar aan was verbonden een aubade aan den burgemeester. Van hall tien tot tien volgde koraal mu ziek op het bordes van het stadhuis en on middellijk daaraan sluitend beiaardbespe ling. Um 10 uur begon ook reeds de kinderop tocht met versieide fietsen en voertuigen. De Alkmaarsche jeugd had blijkbaar danig geprofileerd van de ervaring opgedaan bij de festiviteiten ter eero van de Koninklijke ver loving. Want het was werkelijk zeer de moeite waard, wal daar langs ons trok. Fraai versierde fietsen, aardige en goed gekleede groepjes en dan humor. Grappig is iets wat de jeugd blijkbaar graag wil zijn. Vaak is dat moeilijk, maai menig Alkmaardertje slaagde daarin ditmaal bijzonder. <>m half twaalf volgde de optocht naar het Victoriebeeld en om 12 uui de herdenkings rede van den voorzitter der 8-Octoberverceni- ginp, Mr. C. J. de I.ange. Zijn uitstekende rede waarin hij wees op de moeilijkheid dezer dagen, waarin hij een blik wierp in het verleden en wees op de band van vertrouwen, die is gegroeid tus- schen Nederland en Oranje, besloot hij met de woorden: Burgers van Alkmaar, wij willen aan dit Victoriebeeld een krans hechten en tegelij kertijd de vlaggen van ons vaderland en van onze stad ontplooien. Wij brengén daar mee tot uiting drieerlei: onze eerbiedige hul de aan de nagedachtenis van hen die hier en daar en ginds op de wallen van deze stad onze vrijheid hebben gegrondvest; onze lief de voor ons Vorstenhuis, ons Vaderland en onze goede Stad; en onze dankbaarheid je gens den Allerhoogste, die zooveel medelij den met dit volk heeft gehad. De krans, gedragen door in de stadskleu ren gekleede meisjes, werd opgehangen, de vlaggen werden ontplooid, een kinderkoor liet zich hooren Het was alles fleurigheid en zonneschijn. En als extra-bijzonderheid zijn te vermelden de meisjes, die samen me letters het woord 75-iarige jubileum vom den. Het oplaten van ballons door kinderen het Waagplein, om half twee, liep prima v: stapel. Het waren kinderen en er ontsna? dus wel eens een ballonnetje, maai dooro genomen ging het best. En toen het sein geven werd, stegen honderden hij honderd kleurige ballonnetjes het luchtruim in. De namiddag werd in beslag genomen doo den grooten üosterschcn optocht, schitteren der en beter uitgevoerd en georganiseerd dar sedert lang het geval was Een Japansehe Bruidsstoet trok aan ons voorbij, vervolgens een tafreel uit. „De Ka lief van Bagdad", met talrijke afdeelingen 'ersische en Tartaarsche ruiterij. Er was een praalwagen met negerslaven, een menigte burgers en burgeressen van Bagdad en een praalwagen met Alladin en zijn wonderlamp, omringd door zeven aardig uitziende goede en zeven eigenlijk ook aardig uitziende - kwade geesten, sloot de stoet. Om half acht was er kerkconcert in de Groote Kerk, maar daarbuiten duurde het feest in de versierde en geillumineerde stad voort Tot laat in den nacht. Het was een mooie en goed geslaagde dag. den, geen voorstel ter tafel komt om den ambtenaar die lid wordt van den Raad van een der gemeenten, op non-actief te stellen mei inhouding van het. salaris. Na de verga dering van liet G. O. schijnt men in het Dag. Bestuur te hebben besloten voorloopig geen voorstellen te doen. Men stelt zich nu de vraag, hoe de leden van de Gascommissie hierover zullen denken. Benoemd. De heer K. Boot Jz. alhier is uit een 20-tal sollicitanten benoemd als directeur van de gymnastiekvereniging „Simson" te Koog aan de Zaan. OUDKARSPEL. Volgens de in dit nummer voorkomende advertentie, spreekt H. de Weerdt over: Devaluatie en haar gevolgen. Voor dit ac- tuecle onderwerp zal wel belangstelling be staan, temeer daar de spreker op het platte land geen onbekende ts. Jan Lcmnire declameert. ZUIDSCHARWOUDE. Het Plaatselijk Crisiscomité ao- tiel. Voor vele menschen beteekent de intrede van den winter een zeer angstvallige peri ode; dit weten wij allen. En dat dit In voorbij gegane winters, dus in de zoo dik wijls-genoemde bewogen tijden, zeer ernstig geweest is, weten wij ook, of beter uitge drukt: wij nemen dit aan. Immers, nage noeg iedereen gevoelt de tijdsklop op de deur en daardoor kunnen wij des te meer geloo- ven hoe zeer ernstig de werkelijke armoede wet geweest is en ook.... nog wel zal zijn. Het plaatselijk crisiscomité heeft steeds op allerlei wijze gepoogd iets voor die men schen te kunnen doen. En dank zij mede de opoffering van de burgerij is het plaat selijk crisiscomité in het verleenen van steun op verschillende wijze geslaagd. Nu echter het Nat. CC. niet meer bestaat en het Plaatselijk Crisiscomité op zichzelf aangewezen is, worden middelen aange wend om te kunnen blijven doorgaan, zij het dan dat een veel geringer aantal men schen gesteund kan worden dan voorheen. In November a.s. zal een bazar worden gehouden. Per circulaire is de burgerij hier mede in kennis gesteld en doet het PI. C.C. ook op deze plaats een beroep op alle me dewerking. „Jong Leven" van Oudkarspel treedt de zer dagen in De Roode Leeuw op met een dolle klucht in drie bedrijven, genaamd: „I-Iocra, 't is een jongen!" Belangeloos treedt zij voor het crisisco mité op, dus ten bate van de arme men schen. Mogo inderdaad het comité door de lofwaardige medewerking dezer tooneelver. een ruim bafig saldo ten deel vallen. Aangemoedigd door de offervaardigheid der burgers en met grooten dank voor de daadwerkelijke belangstelling van den „heer van Zuidscharwoude" heeft het crisiscomi té zijn taak met de meeste bereidwilligheid weer aanvaard. HOOGWOUD De timmerman Keizer, wonende aan de Langereis, alhier, die deze week in de Wie- ringermeer het ongeluk had van een in aan houw zijnd huis te vallen, is in verband met zijn toestand, opgenomen in het ziekenhuis „De Villa" te Hoorn. Tot bestuurslid van de Commissie van Wijkverpleging in de provincie Noordholland is benoemd Dr. Pool, alhier. Op 12 October a.s. zal de inenting te gen diphtcrie en roodvonk op de lagere scho len plaats vinden. Des morgens zullen de kinderen van de o. 1. scholen te Hoogwoud en Aartswoud ingeënt worden, en des mid dags de kinderen van de R.K. school te Hoogwoud en de R.K. school te Sijbekarspel. Ook de kinderen, die de scholen nog niet be zoeken, en zich aanmelden, kunnen die be handeling ondergaan. De inschrijving voor den dienstplicht voor de lichting 1938 zal plaats vinden op 14 October a.s. Op het kruispunt BoekeiwegGouwe heeft Woensdagmiddag een botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto en een luxe auto. Beide auto's werden beschadigd, maar gelukkig waren er geen persoonlijke onge vallen te betreuren. De politie stelt een on derzoek naar de schuldvraag in. ZIJPE Naar wij vernemen is de Plaatselijke Com missie van advies van het Middenstands borgstellingsfonds „Hollands Noorderkwar tier" voor deze gemeente als volgt samenge steld: C. Nannis te Oudesluis, voorzitter; G. Geerligs te Oudesluis; W. E. J. Doedens te 't Zand; C. Brugman te Schagerbrug ('t Buur tje); M. Jansen te St. Maartensbrug: Jb. Tim merman te Petten en P. S. de Nijs te Bur gervlotbrug. Bouwvergunningen. Door B. en W. dezer gemeente zijn de vol gende bouwvergunningen verleend: aan A. Tamis té C.allantsoog tot het. op bouwen van een verbrande kap op een dub bele woning te Stolpen; aan P. Dekker Jz. te St. Maartensbrug tot het bouwen van een woning aldaar; aan wed. P. Kreijger te Oudesluis tot het bouwen van een woonhuis aldaar; aan K. Delver te Burgervlotbrug tot het vernieuwen van een woonhuis aldaar; aan W. Groefsema te St Maartensbrug tot het bouwen van een kippenhok aldaar. BurgerL Stand van 2—8 Oct. Geboren: Geene. Ondertrouwd: Aris van der Vlies, 38 jaar, netroleumventer en Neeltje Keetman, 43 jr., beiden te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Cornelia Wilhelmina Alkema de, 49 jaar, echtgenoote van Adam de Wit. PETTEN. Aan het bestuur van de voetbalvereeni ging „Petten" alhier is toestemming verleend tot het houden van een verloting. De bedoe ling is 500 loten k f0.25 uit te geven. BARS1NGERHORN Het Algemeen Burgerlijk Armbestuur de zer gemeente besloot in zijne laatstgehouden vergadering, de landerijen met ingang van 25 December a.s. voor een tijdvak van 2 ja ren publiek te verpachten. Naar wij vernemen zal de werkver schaffing in den Wieringerineerpolder, onder dagelijksch toezicht van de Ned. Heide Maat schappij en N.V. Grond-Mij., met ingang van 1 November a.s. tijdelijk worden stopgezet. BLOEMBOLLEN. VEILING WEST FRIESLAND. Te Bovenkarspel heeft de Bloembollen veilingsvereoniging West-Friesland gisteren haar 14e groote veiling van leverbare bloem bollen gehouden. De aanvoer bedroeg 60O.OOC stuks tulpenbollen, 1743 manden of kisten plantgoed (inhoud 61 000 kilogram), 103 manden narcissen, 20 manden lelies,, bene vens kleine partijen hyancinten. De g' heele aanvoer werd geveild in 1170 num mers. Aan de vergadering werd bekend ge maakt, dat op de veiling van Woensdag 1' October ook gladiolen aangevoerd kunnet worden, waarvoor dezen herfst vermoede lijk wel belangstelling bestaat. We notsei rlen nog de volgende prijzen: la reine, zif 10—11, 85 a 95 ct.; star, 12 en op f 2; de zelfde soort. 11—12, f 1.60175; la gran desse (hyacinten), 1617, f 3.50; dezelfde 17—18, f 4.40; dezelfde, 18—19, f 5-30; de /elfde, 19—op. f 6.40 per 100 stuks. William Pitt 16—11 75—80 ct., rosé la reine 11—12 85—95 ct., Gertrude (hyacinten) 18 en op f 5.50; dezelfde 1718 f 4.50; la reine 10 —11 0.90—1.00; lil. Regale (lelies) 16 en op f 1—1.70; dezelfde 14 en op 65—75 ct.; -dezelf de 20 en op f 2.703.20; dezelfde 18—12 f 2 —2.10; dubbele f 1.20; 1'Innocence (hvacin- then) 18-19, f 5.60; dezelfde 17-18 f 4.60: dezelfde 16—17 f 350; Inglec. Yellow 11—12 f 1—1.10; lelie teunifolium 8 en op 7580 ct.; couleur cardina! 11—12 f 1.151.20; nar cis Emperor I f 2.65; dito II f 3.30; dito III 53 ct; dito rond f 3.55. Men zendt ons het volgende communiqué: In verband met de door de regeering ge ïomen maatregelen als gevolg van den nieuwgeschapen toestand op monetair ge bied, kwamen de dagelijksche besturen der drie centrale landbouworganisaties een de zer dagen wederom in vergadering bijeen, om zich omtrent een en ander nader te beraden. Algemeen was men van oordeel, dat voor onzen land- en tuinbouw groote gevaren Ireigen. Nu eenerzijds de productiekosten zullen stijgen (kunstmeststoffen, machinerieën en anderzijds de regeering de eerste levensbe hoeften niet in prijs wenscht verhoogd te ',ien, zal het gevolg zijn, dat de wanverhou 'ing, welke reeds voor de loslating van den ouden standaard tusschen de beiooning an den arbeid ten plattelande en in an iere groepen van onze bevolking bestond wordt verscherpt. In den breede werden de verschillende genomen en te nemen maatregelen besproken. Voorts werd beslo ten zich te wenden tot den minister van Landbouw en Visscherij en het college van regeeringscommissarissen, teneinde in de gelegenheid gesteld te worden, de In den iand- en tuinbouw gevoelde bezwaren en gevaren mondeling te kunnen toelichten. M. de R. Mogen wij U eenige plaatsruimte vragen voor het volgende, wat wij lazen in „De Sport-Echo" van 30 Bept. j.1. onder het vol gende opschrift: WIJ HEBBEN DE RONDE VAN SCHAGEN MEEGEMAAKT en we hebben ons ge-ergerd. De heer J. Jansen, Leidschevaart 348 te Haarlem, verzoekt ons onder bovenstaanden titel het navolgende te willen publiceeren: Wij, en dan schrijf ik namens bestuursle den van Vitesse te Amsterdam, V. en R. club Voorwaarts te Rotterdam, D.O.K., den Hel der, R. en T.-elub Leeuwarden, H.R.C. De Jonge Kampioen te Haarlem en namens alle renners waarvoor geen bestuurders aan wezig waren. Wij hebben ons geërgerd hoe daar door de Ren- en T.C. West-Friesland de wielersport is bezoedeld op een wijze, welke spoedig zijn weerga niet zal vinden, waar renners en publiek hun schande uitspraken en wij niet allerminst tegenover een bestuur eener Sportvereeniging, dat het begrip ..Sport" niet kent. Hier werd een ronde georganiseerd door menschen, die hiervan niets, maar dan ook niets terecht wisten te brengen. Maar erger, deze menschen, die nog groen tjes in dit vak zijn, weerden raadgevingen van andere bekwame wedstrijdleiders af en deze werden op een onbehoorlijke manier afgesnauwd. Nu enkele feiten. Wij lezen op de raam biljetten de reclame van f 300.(zegge drie honderd gulden) aan prijzen. Toen wij in Schagen de prijzen zagen uit gestald, was een ieder het er over eens, dat hier nog niet voor de helft der waarde aan wezig was. Bovengenoemde bestuurders hebben zich direct in verbinding gesteld met het organi- seerende bestuur. Na lang aandringen kre gen wij het antwoord, dat alle prijzen niet uitgestald waren, maar dat deze er dien middag zouden zijn Ons verzoek om een schriftelijke verklaring werd beantwoord met: „Natuurlijk zijn er geen f 300.— aan nri'zen." Niet een renner was natuurlijk bij de prijsuitreiking tevreden. Tk wil hier niet uit voerig on ingaan maar wat den amateur de Beer overkwam zegt al genoeg: Op de raamhilje'ten staat duidelijk: „als orijzen Rijwielen, RiiwielondeHeelen, Kunstvoor werpen, enz." Dit rijwiel voor de amateurs stond dan ook des morgens bij de prijzen uitgestald. Maar hij de prijsuitreiking werd dit rijwiel netjes gedemonteerd en de Beer kreeg een frame aangeboden! Natuurlijk weigerde lui zijn prijs, 't Is mooi. een fiets uitloven en iemand met een frame af te schepen. Over de organisatie nog dit: bij de finish was het een chaos. Controle op den ^eg was er niet; renners verdwenen spoorloos uit den wedstrijd om dan weer plotseling op te duiken. De beginneling W. Egas. uit Amsterdam, kwam te vallen, brak pen sleutelbeen en he kwam een hoofdwond. Na een uur werd zijn fiets door een buitenstaander in de sloot ge vonden en hij de .Turv aan bestuursleden afgegeven. Dezen wisten nergens van en wilden ter plaatse gaan dreggen. Gelukkig voor Egas lag hij niet naast zijn fiets, al hoewel zijn ongeluk natuurlijk ernstig ge nneg is. Ik kan doorgaan met tientallen voorvallen h.v.; niemand kon dezen wedstrijd zien of moest voor de beginnelingen, nieuwelingen en amateurs 35 cent entrée betalen. Ik heb er, met alle eer voor de renners, grootere heeren voor gezien en ik vraag me dan ook af: Heeren was dit sport of een geldkloppe- rijtje! Inmiddels is aan de N.W.U. om een onderzoek verzocht. Gaarne ontvang ik op deze bijdrage ant- voord zoowel van hen, die het met mij eens 'in als van andersdenkenden. Met dank voor plaatsing teeken ik na- nens: J. Plas. voorzitter Vitesse. A'dsm; C. Schaft, bestuurder Vitesse, A'dam; P. H. Akeleijen, 2e voorzitter Voorwaarts. R'dam; J. Boeket. Commissaris Voorwaarts, R'dam; C. Berrevoet, 2e secretaris Voorwaarts, R'dam; P. J. Valentijn, voorzitter De Jonge Kampioen, Haarlem; J Jansen. Eerelid De Jonge Kamniopn, Haarlem; J. Pauw. secr.- penningm P.0 KD-m Helder; O. Ebbens, voorzitter R. en T.C. Leeuwarden. J. JANSEN. SCHAGEN-NIEUWS. Schagen 1—Watervogels L 2 uur. D. Arnoldus J. Peetoom, H. Middelbeek J. Weeland, A. Slikker, M. Slikker D. SchoorI, S.S.. L. Schoorl, M. de Haas Res. Jb. Molenaar. C. de Moor Sijbekarspel 1—Schagen 2. Aanvang 2.30, vertrek per bus 1 uur. T. Bij post A. de Wit, P. Boon T. Moransart, E. Rus, P. Boontjes J. Broer, G. Koch, P. de Vries, D. Ruig, Rés. S. Breebaart. J. Franzen Succes iSchagen 3. Aanvang 12 uur. Ver trek per bus 10.15. J. Everts S. Grootes, P. Kistemaker P. Slik, H. Naber, A. Willemse C. de Jager, J. Heemsbergen, P. Schoorl W. v. Geelen, Jb. Broersma Res.: W. Geerts, Jb. Schram. Schagen a—Helder b. Aanvang 12 uur. J. J. Slikker P. Dekker G. Zwaan K. Klaijer, A. v. d. Pijl, J. Oostwouder J. Slikker, J. v. d. Ben, R. v. Haren T. Schoorl, S. Vries. Res.: J. Molenaar, G. Anneveldt Lz. Alle spelers, zoowel van de hoogere elf tallen als adspiranten willen er wel voor zorgen op tijd bij de bussen of op het terrein aanwezig te zijn. Op de training is een pull-over achterge bleven. Terug te krijgen bij C. Keijzér, Lau- riestraat 20, Schagen. Predikbeurten ZONDAG 11 OCTOBER. Ned. Herv. Gemeente: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Be vestiging van lidmaten. Maandcollecte. Rarsingeri'orn, voorm. 10 uur, Ds Witkop. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. Los. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Baudet. Sint Maarten, voorm. 9.30 uur. Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 7 uur, Ds. Tinholt. Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Voorm. 11.15 uur Zondagsschool. Schoorl, zie Groet. Warmenhuizen, Ds. Van Baaien Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Kam. Dienst met de catechisanten. Hippolvtushoef, v.m. 1030 uur, Ds. v. Beek. Den Opver. nam. 2 uur. Ds. Van Beek. Anna Paulowna. v.m. 10 uur, Ds. Vorstman Rur^prbriig, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudeslu's. i"m. 2 uur, Ds. Witkop. Petten. ge*»n dienst. Schagerbrug. zie Oudesluis. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen (gewijzigd). Cnl,anf«oog, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wi chen. Zang (gewiizigd), Pirkshorn, voorm. 10 uur. Ds. de Leeuw. Onderwerp: Loon naar werk. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Winkel, geen samenkomst. Doopsgezinde Gemeente: Barsingerhorn. geen dienst. Oudesluis. voorm. 10 uur, Ds. R. v. d. Veen. Hinnolvtushoef, vm. 10 uur, Ds. Meihuizen. Middenmocr (Herv. Kerk), nam. 7.30 uur, Ds. Meihuizen. Geref. Kerk: Schagen, (voormalig gebouw Kantongerecht) nam. 5 45 uur. Ds. S. Greving. Dirkshorn. Kolhorn. voorm. 930 uur, de heer D. Visch. Nam. 2 30 uur, de heer D. Visch. HippoIvUishopf, voorm. 10 uur. Leesdienst. Nam. 2 30 uur, Cand. J. v. Eerden. Den Oever, voorm. 10 uur, Cand. v. Eerden. Nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie: Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Gravemeijer van Amsterdam. Rreezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3 30 uur, de heer Boon. Schagerbrug. Bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen.. Woensdagavond 8.15 uur, in Evangelisatiegebouw. The Star of Hope Misslon: Julianadorp, voorm. 1030 uur en nam. 7.30 uur de heer Looij van Rotterdam. Callantsoog, voorm. 10.30 uur, Br. Fernée, van Den Helder. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE, Alkmaar Geesterweg la), voorm. 10.15 uur en *s av. 7 u. Ds. Ruijs. Bij den kapper. Chef. U hebt toch immers gezegd, dat ik mij eerst op doode voorwerpen moest oefenen?

Schager Courant | 1936 | | pagina 6