NEEN Plaatselijk Nieuws. Lederwaren. J. HOLTZ meer dan een jaar geleden Snipverkouden DAMPO daar lucht je van op. Groente-invoer in Duitsch land gecentraliseerd INGEZONDEN Het einde van het Engelsch pacifisme Dankbetuiging Ondergeteekenden betuigen hierbij hun hartelijken dank aan ieder die ons hulp en bij stand hebben verleend tijdens en na den brand en aan de Brandverzekering Oudkarspel voor de goede afwikkeling van zaken. K. ZANDER, Heiloo. C. J. ZANDER, WieringerWaard. Hiermede maken wij bekend, dat wij onze artikelen uitge breid hebben met een pracht collectie LEDERWAREN. Damestasschen in kalfs saffian en rundleder, de nieuwste modellen. Ook PORTEMONNAIES en PORTEFEUILLES - AVOND TAS CHJES, enz., zonder prijs- verhooging. Beleefd aanbevelend, LAAGZIJDE B 11. SCHAGEN. Maar ze zien er nog zo gloednieuw uil omdat ik ze altijd met Vim heb onderhouden. Vim zal ook Uw potten en pannen, aanrechten en gootste nen - kortom, alles in Uw keuken - geheel vrij van vet en vuil houden en overal glans en helder heid brengen. Vim kan nooit krassen en doet zijrt werk grondig en snel. Het is het doelmatigste rei nigingsmiddel dat U voor Uw geld kunt krijgen. maar alleen Vim en waardeloze namaak Wij betuigen hiermede onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling voor en bij ons Huwelijk on dervonden. G. SCHOORL. A. M. SCHOORL-Slikker. Schagen, October 1936. Te koop: 2 halfdrachtige ST.B. ZEUGEN, Tevens 11 merken. P. BREEN, Hoekstr. 20, Oosterend, Texel. ARBEIDERS gevraagd voor dorschen. P. BLAAUBOER Cz., Barsinger- weg, Wieringerwaard. Te koop: Een AFGEKALFDE KOE, met veel melk en een kalf- dragende, kalftijd einde De cember. P. SLOTEMAKER. Noord, Schagen. Uit onze omgeving LANGENDIJK Onder het opschrift „Dc invoer van groen ten en fruit in Duitschland gemonopoli seerd" maakt De Tuinderij gewag van een door de Duitsche Rijksregeering uitgevaar digde wet, waarbij een Rijksbureau wordt .ingesteld, hetwelk alle groenten, vruchten, planten en zaden bij invoer zal aankoopen en deze volgens behoeften verdeelen. Na de werking van dezen maatregel te hebben toegelicht en er op te hebben gewezen, dat volgens haar meening de Duitsche Regee ring door middel van de Devisenbescheini- gungen practisch den invoer reeds geheel in handen had, drukt De Tuinderij de vrees uit, dat de nieuwe bepalingen ten doel hebben, om den invoer van tuinbouw producten langzamerhand te oentraliseeren. Reeds geruimen tijd was er in Duitschland een streven waar te nemen, om den invoer van bepaalde artikelen uit Nederland te doen geschieden door ccntralen inkoop en controle-levering En verder: Een centraal geregelde Duitsche inkoop achten wij niet in het belang van onzen tuinbouw; de tal- looze persoonlijke relaties tusschen de Ne- derlandsche en de Duitsche handelaren zou den er door worden verbroken, waardoor weer een der waarborgen voor handhaving van ons afzetgebied zouden teniet gaan. Wij vertrouwen, dat onze Regeering ook ibij de besprekingen over het voor 1937 te sluiten Nedcrl.-Duitsche handelsverdrag we derom dit standpunt zal handhaven. Onze handel in Duitschland is reeds eerder te veel dan te weinig „gemassregelt". We vernemen, dat het aantal leerlin gen van de gemeenschappelijke U.L.O.school bij de 3 eerste tellingen zoodanig was, dat er geen vrees bestaat, dat de derde leer kracht voor rekening van de gemeenten zal moeten worden betaald. Waar dat reeds het geval is geweest, is deze toeneming van 'net aantal leerlingen een verheugend verschijn sel. OUDKARSPEL. Devaluatie en baar gevolgen. He afd. van de C.P.N. hield Zaterdagavond een openbare vergadering in het lokaal van den lieer C. Vis alhier. Als spreker trad op de heer H. de Weerdt, met als onderwerp „De devaluatie en haar gevolgen". De opkomst was vrij groot, waarover voor zitter K. Borst Jr. zich verheugde. De politiek van Colijn was tot de devalua tie er een van deflatie, de aanpassing. Met al de moeilijkheden er aan verbonden, zoo als de verminderde exportmogelijkheid naar het buitenland. Het loon der arbeiders was door de aan passingspolitiek zoo gedaald, dat zij niet vol doende voor de producten konden betalen, met alle gevolgen van dien, de contingentee- ringen enz. De politiek van de kapitalisten is steeds liet behoud van de winst en van het ka pitaal. Dat is hier op meesterlijke wijze ge beurd door de aanpassing, al moet men het sterk afkeuren. Daardoor heeft de regeering- Colijn Nederland en Ned.-Indië tot armoede gebracht Wij leven echter niet op een eiland. Er «moest rekening gehouden worden met de omringende landen. De regeering heeft de markten van het buitenland afgeknepen. Spreker behandelde dan de oorzaak der devaluatie, de devaluatie in Frankrijk en de andere landen, die daarop gevolgd waren. De regeering verbood de uitvoer van goud, waar door de waarde van den gulden is gedaald. Men kan zeggen dat door devaluatie de prijzen stijgen of dat de loonen dalen. Daar hebben wij nog niet veel van gemerkt, omdat het een geleidelijk proces is. Maar het komt tenslotte toch onherroepelijk. Alle buiten- landsche producten werden direct met 20 verhoogd. Er moet heel veel uit het buiten land komen. De groothandel heeft de prijs echter al verhoogd van den voorraad. De kleinhandel mag niet duurder verkoopen, zoo dat de middenstanders in de knel geraken. Hier ziet spr. in, dat de politiek van de re geering dezelfde is gebleven, nl. de rijken be schermen. De beursspeculanten hebben in die paar dagen 632 millioen gulden verdiend. De middenstand en de arbeiders zitten in de knel. Dc communisten zeggen niet, dat de devaluatie voor den Nederlandschen land bouw van veel nut zal zijn. Dat hangt niet af van de waarde van het geld, maar van de koopkracht der bevolking. In zijn verder betoog zet spr. dan uiteen wat de communisten willen en waarschuwt hij tegen het fascistische gevaar. Na de pauze werden enkele vragen beant woord en declameerde Jan Lemaire ver schillende gedichten. LANGENDIJK. Duitsche invoer. De totale invoer in Duitschland van groen ten, zoowel wat de waarde als de hoeveel heid betreft, geeft over Augustus een ver hooging aan. Deze is toe te schijven aan de belangrijk grooteren invoer van tomaten, daar de invoer van de meeste groenten- soorten is achteruit geloopen. Aan groenten werd totaal 33.824.000 Kg. ingevoerd, ter waarde van f 3.120.800 tegen 30.868000 K.G. ter waarde van f 2.706.000 in Aug. 1935. Wat nu den invoer van tomaten betreft, deze bedroeg 24.495.000 Kg. (tegen 14.510.000 Kg. in 1935), ter waarde van f 2.215.800. Neder land leverde daarvan 4.976.000 Kg De in voer van boonen is zoowel naar de hoeveel heid als naar de waarde verminderd: 2.250000 Kg. ter waarde van f 199.S00 tegen 4.076.000 Kg. met een waarde van f 300.000 in Aug. 1935. Geen invoer van uien en versche groenten in Frankrijk. De Fransche regeering heeft het contin gent voor uien en andere vcrsche groenten, die uit Nederland in Frankrijk mogen wor den ingevoerd, voor het vierde kwartaal 1936 op nihil bepaald. In vroegere jaren werden in het 4e kwartaal ook veel uien en witte kool naar Frankrijk uitgevoerd, doch sinds in 1934 een belasting op de invoerver gunningen werd ingesteld van f 500 per wa gon van 10.000 Kg., was de uitvoer bijna onmogelijk. Deze uitvoer bedroeg de laatste 4 jaar ongeveer 250.000 Kg. per jaar. Thans is deze export geheel vernietigd. Nu de aardappelen zijn uitgeziekt, is het gebruik van het U.C.B.-merk voor dit artikel weer toegestaan. Vanaf 10 Juli 1.1. was het verboden. NOORDSCHARWOUDE. Schaakver. „Schaakmat". De uitslagen van de onderlinge competitie wedstrijden zijn als volgt: Eerste naam wit, 2e naam zwart: N. Kaan—W. Kaan 1—0; K. Bierman—J. Klinkert 01; H. BouwensJ. Heidsma 10; G. MoraalK. de Vries 10; D. KoornH. Hart 1—0; H. Stins—J. v. d. Meulen 10. OUDKARSPEL. Bij de gehouden examens voor kantoorste nograaf is o.m. geslaagd met 130 lettergre-. pen per minuut, onze plaatsgenoot W. J. v. d. Stok alhier. Dan wat Dampo diep opsnuiven. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten. W ARMENHUIZEN Opening Mica. Zaterdagavond omstreeks acht uur had onder groote belangstelling de officieele ope ning van de Mica plaats in de zaal van den heer Jac. Wester. Na inzet van een paar vroolijke marschen gegeven door het fanfarecorps Soli Deo on der leiding van den heer Th. van Baar, open de de Voorzitter van het Mica-Comité de heer Jac. Mooij, deze bijeenkomst, allen har telijk welkom heetende, in het bijzonder Bur gemeester en Wethouders, de Jury, voor wie 'n zware taak is weggelegd om de puzzles en raadsels te beoordeelen. Verder werden het bestuur van de zustervereeniging, het mu ziekcorps en de pers verwelkomd. Voorzitter hoopte, dat door het houden van dezen avond een extra band mag worden ge legd tusschen middenstander en ingezetenen. Hierna verkreeg de Burgemeester het woord. Officieele epening met wat humor. Spreker begon op te merken, dat het Bur gemeesterschap toch een eigenaardig ambt is. Vroeg men mij voor een paar jaar terug, wat betcekent Mica, dan had ik even zoo goed als alle anderen met een mond met tanden gestaan. Nu echter is het door heel Nederland Mica en iedereen is thans verliefd op Micaatje. Het meisje zullen wij 't echter maar niet over hebben en houden ons maar bij den oude, den vader. Waardeerende woorden richtte spreker tot de plaatselijke Middenstandsvereenigingen, voor de ondernemingsdurf en speciaal ook tot de drie Nederlandsche Middenstandsbon den wat betreft de samenwerking. Wij weten allen dat de Middenstand is de kurk waar alles op drijft. Door deze attractie nu zal ge tracht worden de omzet te vergrooten en wij hopen dat zij volkomen en ten volle hierin moge slagen. Hiermede verklaarde spreker de Mica voor geopend» Voorzitter dankte spreker voor de harte lijke woorden en hoopte dat die zullen wor den bewaarheid en de plannen in optima forma mogen slagen. Hierna volgde het nieuwe lied, speciaal gewijd aan de Mica cn door de aanwezigen met.begeleiding van piano-muziek uit volle borsh werd meegezongen. Rede voorzitter van de plaatselij ke afd. K.N.M.B. De heer Dissel als voorzitter van de plaat selijke afdeeling van den K.N.M.B., gevoelde zich verplicht een enkel woordje te spre ken namens de vereeniging. Hij sloot zich bij de woorden van den voorzitter van het Mica- Comité aan om den Burgemeester dank te brengen voor de gesproken woorden en stel de de aanwezigheid van de heeren Wethou ders en Jury zeer op prijs. Spreker hoopte op medewerking van de burgerij en wel door plaatselijk te koopen en niet zooals het nog veel gaat, zich laten mis leiden door te koopen in groote zaken, wat maar al te vaak goedkoop lijkt. Door de ingezetenen wordt het nog te wei nig begrepen in hoeverre de middenstander hun terwille is. De nood der tijden wordt door den middenstander zeer goed gevoeld en stellen zich tevreden met dat wat momenteel wordt verkocht, dit wordt betaald. Wat het achterstallige betreft, "hierover worden de burgers niet lastig gevallen, waarom niet, omdat de middenstander begrijpt dat zij on machtig zijn. Zooals vélen zich nog zullen herinneren was voor een paar jaar terug het te vorderen bedrag van de gezamenlijke middenstanders f 80.000 U zult dus volko men begrijpen, dat niet alleen u, maar niet minder de middenstander het kwaad te ver duren heeft. Daarom nogmaals ingezetenen, koopt bij ons middenstanders, gij verricht daarmede goed werk en daardoor steunen wij elkander. Een speciaal woord richtte spreker tot het bestuur van de Hanze. Nog zeer goed herin nerde spreker zich dat eens op een gecombi neerde vergadering door hem gezegd is, hoe meer concurrentie hoe liever. Deze woorden werden nogal kwalijk genomen. Spreker re leveerde nogmaals deze woorden en vond het niet erg, mits het maar eerlijke concur rentie blijft, want juist oneerlijke concurren tie is voor ons middenstanders uit den boo- ze. Laat ons daarom vriendschappelijk menwerken en bouwen en de belangen van onzen middenstand hoog houden. Ter afwisseling volgden enkele zangnum mertjes, ten beste gegeven door de fam. Van Baar, voordrachten van mevr. Vogelaar, Jac. van Baar Jr. en Th. Ooyevaar. Dit viel bui tengewoon goed in den smaak bij het pu bliek en hadden dan ook een welverdiend applaus in ontvangst te nemen. Wethouder Molenaar spreekt. Schertsend ving spreker aan met de woor den: U heeft geluisterd naar de bezoldigde Burgemeester, luistert nu nog eens naar de onbezoldigde of eerst naar de nachtegaal en nu naar de kraai. Spreker memoreerde de door hem gespro ken woorden van verleden jaar, ter gelegen heid der opening van de Middenstandsten- toonsteling. Dat Warmenhuizen trotsch kon zijn een Middenstand te bezitten die het aan durfde gezien de tijdsomstandigheden, zoo iets op touw te zetten en toch zoo schitte rend geslaagd is. Ook de toen door mij ge sproken woorden, wanneer het regent op de ingezetenen, dan drupt het op den midden stand. Ook dit is een feit en valt niet te ont kennen. Het deed spreker veel genoegen dat de bei de middenstandsvereenigingen de handen in elkaar hadden geslagen om weer vriend schappelijk samen te werken. Let wel: Een dracht maakt Macht en tweedracht verzwakt. Spreker eindigde met den wensch uit te spreken dat hij hoopte dat de plannen zoo goed mogen slagen als dezen ayond. De voorzitter van de Mica dankte den heer Molenaar voor de mooie woorden en verder allen, die tot het welslagen van dezen mooien avond hebben medegewerkt. Tevens kwam de mededeeling dat de Burgemeester had toegestaan een dansje na te geven. Een luid hoera weerklonk en er werd een druk gebruik van gemaakt. Het Mica-Comité kan op een goed geslaagden avond terugzien. ZURE DE MICA. Ook onze gemeente heeft zijn Midden stands) Ca(mpagne), welke j.1. Zaterdag is begonnen. De middenstandsvereenigingen te Schagerbrug, 't Zand en Oudesluis werken tot dat doel samen en hebben een Mica krant uitgegeven. In ieder dier drie dorpen is een Mica-comité en een jury voor het beoordeelen van slagzinnen. Zondagmiddag werd een Mica-reclame- IN PLAATS VAN KAARTEN Geboren: ALBERT, Zoon van J. DE GROOT. M. DE GROOT—Eriks. Burgerbrug 11 Oct. 1936. Gevraagd: Een FLINKE NETTE JONGEN voor diverse werkzaamheden, in of extern. Br. onder lett. T met voll. inlichtingen aan het Bureau van dit blad. INGEKOMEN SCHEPEN IN DE HAVEN VAN SCHAGEN- Van 1 t.m. 5 Sept. 2541 ton, 14 schepen Van 7 t.m. 12 Sept. 1692 ton, 17 schepen Van 14 t.m. 19 Sept. 2119 ton, 16 schepen Van 21 t.m. 26 Sept. 2299 ton, 16 schepen Van 27 t.m. 31 SepL 2006 ton, 17 schepen optocht gehouden door de geheele gemeen te, waarin een kleine 30 automobielen mee reden. Op ieder der wagens waren doeken cn reclames bevestigd, aangevende de ar tikelen enz. welke alzoo bij de verschillen de middenstanders in de gemeente zijn te verkrijgen. Een doelmatige reclame, welke mede door de in den optocht meegevoerde gramofoonmuziek, veel belangstelling trok. Gaarne wenschen wij den middenstand le Zijpe succesvolle sveken. OUDE NIEDORP DOODELIJK ONGEVAL. Zaterdagmorgen om half 12 heeft in deze gemeente een droevig ongeval met doodelij- sen afloop plaats gehad. De heer P. Helder, wonende aan den Leijerdijk in deze gemeen te, had zijn dochtertje Klazina meegenomen op z'n driewielde kar. Onderweg viel het. kind van de wagen en kwam met het hoofd op den asphaltweg terecht en was op slag dood. De consternatie in het gezin is begrij pelijk zeer groot. HOOGWOUD Langereïs. In verband met den nieuwen provincialen weg Verlaat—Hoorn, zal nog een brug wor den gebouwd over de ringsloot bij het Groo te Mallegat, bij Veenhuizen. Op 22 Oct. a.s. zal deze brug in het openbaar te Haarlem worden aanbesteed. Zoo is er toch weer eeni- ge voortzetting merkbaar. Nekslag voor onze exporteurs. Door de Duitsche regeering is enkele da gen geleden een wet uitgevaardigd waarbij een Rijksbureau wordt ingesteld met het doel alle groente, planton, vruchten en za den bij invoer aan te koopen en naar be hoefte te verdeelen. Voorloopig treft dè regeling nog slechts enkele groenten, maar het is te vreezen dat ze geleidelijk op alle importsoorten zal worden toegepast. De voedselschaarschte in Duitschland dwingt de regeering te Berlijn tot strenge distributie. Helaas dreigt dit te leiden tot monopoii- seering van den invoer van groente, hetgeen de nekslag zou beteekenen voor tal van exporteurs, om van de schade voor de tuin ders maar niet te spreken. Doordat Duitsch land eenhoofdig aan de markt komt zal een prijsdruk niet zijn te ontgaan. ZESTIEN VARKENS IN DE VLAM MEN OMGEKOMEN. Hofstede bij Eist uitgebrand. Eist, 11 October Gistermiddag om streeks half vier is in de groote War- moezeniershofstede van de weduwe H. Wolters te Ressen gemeente Bemmel, brand uitgebroken. Aangezien de be woonster afwezig was, kon men zich niet direct toegang tot de woning ver schaffen, zoodat slechts een klein ge deelte van den inboedel kon worden ge red. Ook een zestiental varkens kwam in de vlammen om. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is, doordat vonken uit den sohoorsteen op het rietendak zijn gevallen en dit daardoor vlam heeft ge vat. De schade wordt door verzekering gedekt. FABRIEKSBRAND TE LUINJEBERD. Gistermorgen vroeg is brand uitgebro ken in de houtfabriek van de gebr. Pet ter te Luinjeberd (Fr.) Het vuur greep snel om zich heen en in weinige oogenblikken stond de gehee le fabriek in lichter laaie De brandweer uit Heeren veen kwam met de motorspuit ter plaatse, doch zij kon niet verhinde ren, dat de fabriek in de asch werd ge legd. Zij moest zich slechts beperken tot bet nathouden van de belendende perceel en De hoeveelheid opgeslagen hout en en kele machines vielen den vlammen ten prooi. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. De aangerichte scha de wordt door verzekering gedekt. STAKEND AUTOBUSPERSONEEL UIT LONDEN GAAT WEER AAN HET WERK. De 750 stakers van het personeel van de Londensche autobussen, die Zaterdag in staking zijn gegaan, besloten gister het werk weer te hervatten, aangezien de bond waartoe zij bebooren, besloot met het transport-comité hun eischen inzake de werkuren gedurende den win ter te bespreken» Te zamen 10657 ton, 80 schepen Zegge tienduizend zes honderd zeven en vijftig ton. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende liet kantoor der poste rijen te Schagen. In den loop der maand Sept. 1936 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd f 23147.27 en terugbetaald f 27801.17. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 4656.90. Het aan tal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 17. HET SCHAGER RUSTHUIS. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot verkoop van het terrein der oude school heeft mij teleurgesteld. Moet nu om het sommhtje van f5000.Schagen voor altijd de kans ontgaan om op een prachtig punt een monumentaal gebouw te krijgen?, In heel Schagen vindt men toch een derge- lijk terrein niet meer waar onze oudjes hun welverdiende rust kunnen genieten, vlak bij de Muziektuin cn met een mooi uitzicht „Schagen in". En laat men toch ook beden ken, al is het een bijkomstigheid, dat spe ciaal op dit terrein een jong kunstenaar 'n prachtige gelegenheid krijgt zijn geboorte plaats met een fraai bouwwerk te verrijken en daarmee de grondslag te leggen voor zijn toekomst. Er is alle reden voor den gemeenteraad het voorstel van B. en W. niet aan te nemen. De val van de gulden zal zeer zeker het) opgepotte kapitaal weer mobiel maken, f Voor de beleggers, die tot nu toe hun geld- niet gaarne op lange termijn uitleenden, iQ er thans geen gevaar meer, dat hun obliM gatien door devaluatie in waarde zouden*» dalen. a Gemeenteraad van Schagen, verwerpt 't)j' voorstel van B. en W., Rusthuiscommissie,) stelt U in verbinding met de gemeenteraacy en tracht nog een half jaar optie op het| terrein te krijgen. En dan de handen uit de mouwen en getracht een obligalielecning tel nlaatsen, niet bij een groot-geldgever, maar* bij allen, die belang hebben bij den bouw' van het rusthuis of een veilige, goed-rendee- rende belegging voor hun geld zoeken. Het kan nog, dushet moet! M. MEN WIL ZICH NIET MEER LATEN VERRASSEN. Londen, October 1936. De veranderingen in de Engelsche mentaj liteit hebben voor Britsche verhoudingen op het oogenblik een bijna revolutionnair snel tempo aangenomen. Het op 't Congres van de Arbeiderspartij tc Edinburgh genomen besluit het gigantische bewapeningspro gramma van de regeering Bahlwin goed te keuren, is een novum in de geschiedenis van Groot-Brittannië. De Engelsche Arbei derspartij is niet slechts de meest conserva tieve van alle arbeiderspartijen ter wereld, maar tegelijkertijd ook dc meest pacifisti sche. Pacifistische. doctrinairen, zooals Landsbury, hebben tientallen jaren lang den. koers van de partij bepaald. Lansbury zelf legde verontrust het ambt van voorzitter in het vorige jaar neer, toen zijn collega's in het Italiaansch-Abessijnschc conflict een zéér actieve santiepolitiek wenschten. De doctrine van het Engelsche pacifisme ver wierp tot nog toe iedere mogelijkheid, dio tot een of ander conflict zou kunnen leiden. De sancticpolitiek tegenover Italië heeft den eersten inbreuk in de mentaliteit van de Engelsche pacifisten veroorzaakt. De jeugd vooral begint te begrijpen, dat Enge- lands „splendid isolation" een droom van. gisteren en eergisteren is. Wat er ook van daag of morgen moge gebeuren, beroert de belangen van het empire en eisclit een on middellijke en actieve reactie. Ook in dit opzicht was het Abessijnsche voorbeeld leer zaam en wat er in dit jaar gebeurd is, zij het in Spanje, zij het in Palestina, zij het in China, zij het in Portugal, o.f zij het in Dant- zig, heeft millioenen Engelschen tot de over tuiging gebracht, dat het abstracte pacifisme op het oogenblik nipt slechts een lecge for mule is, maar bovendien een gevaar voor de instandhouding van den wereldvrede be- teekent. Tot nog toe heette het „Wait and see!", thans geeft de Arbeiderspartij' zelf de leuze uit „Arm and see!" (Wapen en wacht af). Dat is een wending van 180 graden, een ab soluut laten vallen van een traditie. En dit feit zal verstrekkende binnen- en buiten- landsche politieke gevolge hebben. Op z'n minst zal dc Arbeiderspartij nu eischen, dat het Kabinet-Baldwin in dier wijze hervormd zal worden, dat het de oppositie mogelijk zal zijn, een aantal eischen vervuld te krijgen, en in de toekomst in velerlei opzicht, op de besluiten van de regeering invloed kan uit oefenen. Men zal eischen dat Hoare en Si- mon aftreden, men zal een sterken druk op Eden uitoefenen en men zal vanzelfsprekend dat is het laatste restje van de traditie, wat overblijft eischen, dat aan de Engel sche bewapening iedere agressiviteit ontno men wordt, Maar men wil zich niet meer laten verrassen en de waarschuwingen van Hoare en Neville Chamberlain, dat hot En gelsche prestige in de wereld geleden heeft en dat vele dingen in don laatsten tijd niet gebeurd zouden zijn, indien men sterk ge noeg ware geweest, hebben hun indruk tot diep in de rijen van de orthodoxe pacifisten niet gemist»

Schager Courant | 1936 | | pagina 3