TROOPER INGEZONDEN K antongerecht te Alkmaar» Feuilleton Geachte Redactie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk ïn uw blad van Vrijdag j.1., zij het mij ver gund u te verzoeken het navolgende te wil len opnemen, waarvoor mijn dank. Inderdaad is genoemd stuk ook in de Sport-Echo verschenen. De N.W.U. heeft de Ren- en Tourvereeniging Westfriesland ge vraagd om ecnige ophelderingen, welke sa mengevat, een geheel rapport zullen vormen, wat nog niet voor publicatie geschikt is. In dien het zoover is, zullen wij niet aarzelen, indien de redactie, ons daarvoor ruimte af wil staan, om dit geheel te publiceeren, waardoor iedereen zal kunnen zien wat er zich voor en tijdens die wedstrijden heeft afgespeeld. Laat ik thans eerst beginnen dat de heer Jansen, de onderteekenaar, zelf in het geheel geen sportmensch is, daar deze toch bij de jury kwam met dergelijke woorden, dat deze hem geen antwoord wenschte te geven. De wedstrijden zelf zijn geslaagd, wie het tegendeel beweert, moet maar eens gaan kij ken bij de Kampioenschappen van Nederland ie Hoogerheide, georganiseerd door de N-W.U. Dan zegt hij niets meer! De Ronde van Schagen werd in de eerste instantie slechts door twee menschen op touw gezet, te weten do voorzitter en pen ningmeester; de anderen wisten van de uit voering der plannen niets af. Van afsnauwen is geen sprake geweest. Tijdens de wedstrijden heeft de jury geen enkel persoon te hooren. Protest is na de wedstrijden mogelijk op gepaste manier en tegen betaling van een zeker bedrag. Dit is niet geschiedt, zoodat we aan mogen nemen dat er geen sprake van ernstige tekortko mingen waren. Dat. er geen f 300.prijzen waren ten toon gesteld was juist. Er is echter voor een be drag van pl.m. f285.aangekocht. Gestolen is door heeren renners voor ongeveer een kleine f30.—. (Sportief?) Betreffende het rij wiel als eerste prijs der amateurs het vol gende. Gekocht werd een rijwiel wat ten toongesteld was voor de amateurs om te demonteeren. Aangekocht, zou worden een rijwiel van f35.als eerste prijs. Dit rijwiel had de heer De Beer moeten hebben, maar niet het aan hem verstrekte rijwiel. De man die hier over ging, was 's morgens ziek ge worden en zoo kon het voorkomen dat Slechts nog een bestuurslid van een en an der afwist en dat was de penningmeester. In het ingezonden stuk staat dat hot rij wiel aan de Beer niet is afgegeven. Dat is wel het geval. De Beer is naar Amsterdam vertrokken met een rijwiel geheel compleet wat f 69.heeft gekost en wat hem door den penningmeester is afgegeven. Dat, het bij de finish een chaos was, is ab soluut uit de lucht gegrepen. Dat daar ter plaatse veel menschen waren, is te begrij pen en komt bij eiken wegwedstrijd voor. Dat renners verdwenen en daarna de vol gende ronde weer in de course zaten is niet waar. Een en ander werd door de zitting hebbende jury behoorlijk onder de knie ge houden. Een lid van een der genoemde ver- eenigingen heeft het wel geprobeerd. Twee ronden bleef deze zoek maar tic controle posten hadden het genoteerd en zoo kon het gebeuren dat die renner na het uitrijden van de course bij de jury kwam met het ge zegde: ik ben vijfde. Neen, hij was in het geheel niet geplaatst, want hij had twee ponden gerust onderweg. Controle was er genoeg. 33 personen wa ren onderverdeeld over een traject van 5,5 KM. Waar komt dat voor bij een wegwed strijd? Nergens! Er waren langs de ronde 1 hoofdpost van het Roode Kruis en twee andere hulpposten, bestaande uit geoefende personen van het Roode Kruis uit Alkmaar. Betreffende het geval Egas kunnen we kort zijn. Het bestuur wist dat deze renner verbonden werd in de hoofdpost. Zijn rijwiel was nog zoek, doch werd later gebracht. Het laatste geschrijf van den heer Jansen kan ik ook reeds weerleggen. Er is in geen enkel opzicht een geldklopperijtje van ge maakt. Er is zelfs een groot tekort. Wil de heer Jansen en degenen die het stukje in de Schager Courant lieten zetten, soms een aandeeltje in de gemaakte winst? Ze kunnen het krijgen, geheel gratis. Verder kan ik nog niet op een en ander ingaan, daar eerst het officieele rapport moet zijn ingezonden en behandeld. Ik hoop de lezers dan een geheele afreke ning te kunnen aanbieden, zoodat ze kun nen waarnemen dat er hier in geen enkel opzicht sprake is of geweest kan zijn van een geldklopperijtje. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsruimte. LUTJEHARMS Jr. Schagen, 10 October 1936. Mijnheer de Red., Gaarne zagen wij 't onderstaande in 't be lang der suikerbietenverbouwers in Uw blad opgenomen. Bij voorbaat onzen dank. Aan de Heeren Suikerbietenverbouwers! Naar aanleiding van de circulaire, welke door de Fr. Gron. Coop. Beetw. Suikerfa briek en N.V. Noord-Ned.Beetw. Suikerfa briek aan verschillende bietenverbouwers dezer dagen werd toegezonden betreffende het verwijderen van zaad- of stokbieten uit de straks aan de fabriek te leveren suiker bieten zijn wij zoo vrij het volgende onder Uw aandacht te brengen. Is het U bekend: le. dat er een suikerbietenras genaamd Hilleshög bestaat, welke practisch vrij van zaadbieten is? Dit geldt niet alleen voor dit jaar, doch ook voor een reeks van ja ren terug. 2e. dat dit ras in de 12de Beschrijvende Rassenlijst van 1936 bovenaan staat? (Ver krijgbaar bij N.V. Leiter-Nypels, Maas tricht). 3e. dat er op het oogenblik een suiker bietenrassen-proefveld ligt bij den heer R. Dojes te Baflo, alwaar men zich van het bovenstaande kan overtuigen. Zelfs wordt in die circulaire gesproken om partijen te weigeren bij het voor komen van veel stokbieten. O.i. kan dit voor 100 pet. ondervangen worden, indien er door de suikerbietenverbouwers Hilles hög suikerbietenzaad wordt gezaaid, het geen bij de suikerfabrieken kan worden aangevraagd. J. BOERMA, Rottum (Gr.) M. DOORNBOSCH. Middelstum. Zitting van Vrijdag 9 October. Heiloo. PIET BLEEF STIJF OP ZIJN STUK STAAN, De heer Piet Dekker, 'n stevige Zaankan- ter, die nu zeker in Heiloo van zijn renten leeft, had ondèr die gemeente zonder acte of vergunning in vischwater, gepacht door de firma Dill, zitten poeren, met gevolg, dat brigadier de Koekkoek hem een bonne tje had overhandigd. Heden terecht staan de beweerde hij, dat het aan de eenc kant van Heiloo wèl en aan de andere zijde niet was vergund zonder acte te visschen. Zoowel kantonrechter als ambtenaar trachtten hem deze malligheid uit het hoofd te praten, maar tevergeefs, Piet bleef tot het eind toe vol houden en betaalde de twee gulden boete, hem opgelegd, blijkbaar om geen verdere capsones te maken. Maar overtuigd was hij niet. Egmond Binnen. DE SCHELPWEG WERPT BEHALVE, DUIN ZAND OOK NOG STOF OP! De Duinweg te Egmond Binnen, die uit het land van Sint Adelbertus door de Dui nen naar het Egmortdsche zeestrand voert, werd in vroeger jaren geregeld gebruikt door schelpvisschers en ook voetgangers beschouwden het als een soort previlege, deze duinweg te mogen bewandelen. De eigenaar, de heer v. d. Vliet, de jachtheer, wonende te Overveen mikte het ook zoo nauw niet en werd alléén gelet op stroopers en andere ongcwenschte elementen. De ge meente Egmond Binnen trok zelfs een cre- diet uit voor het onderhoud, doch de eige naar v. d. Vliet wenschte niet dat daarvoor aan de duinen zand werd onttrokken, dus dit vriendelijk plan viel in duigen. Maar toen kwam de provincie als eigenares op de proppen! Het was uit met alle oude rechten. Het bord met het gevreesde opschrift: Ver boden Toegang, art. 461, wetb. v. strafr. werd streng gehandhaafd en zoo had de jachtopziener Jan Diemeer junior dan de twee spruiten van den timmerman Joh. Ap peldoorn, Margaretha en Simon geverbali seerd en moesten zij heden terecht staan. Het bleek echter al spoedig, dat dit kleine krieleitje, zou uitdijen tot een struisvogelei, omdat het voor ambtenaar en kantonrechter nog geenszins vaststond of die Duinweg jura et facto was afgesloten. Vader Apeldoorn verscheen met een we genkaart, hem verstrekt tegen den civielen prijs van 4 pop en voorts waren getuigen a decharge een paar vergrijsde Egmond-bin- ners van boven de 70, de heeren van Duin, waarvan Cornelis, nog een oud lid van den gemeenteraad, die konden verklaren, dat bedoeld pad voorheen dagelijks door de schelprijders werd gebruikt. Ook vertelde oud-raadslid Kees nog hoe de gemeente voor nemens was geweest om het pad te onder houden, doch door weinige medewerking van den jachtheer was dit voornemen, zooals Kees het op zijn Egmonds zeide: „onder et peerd z'n boik raakt!" Voorts was nog present als getuige vader var. Diemeer, de jachtopziener en een den kelijk ouden onderwijzer in ruste, die ver slag kwam maken voor het plaatselijke winkelierskrantje. Kortom, het was een heele consternatie! Toch echter kon het mysterie niet tot op lossing worden gebracht, noch vastgesteld, welke rol de Duinweg speelde, speelt of zal spelen in het openbare Egmondbinnenle- ven en werd besloten, de zaak voor onbe- perkten tijd aan te houden. Nog eenige nieuwe getuigen zullen worden gedagvaard, o.w. de heer v. d. Vliet, de voorm. eigenaar. Jan Diemeer Sr. verklaarde alsnog, dat de Duinweg hem steeds als een verboden weg had bekend gestaan. Er is dan ook naast het pad een verbodsbord aangebracht. Bergen. DIE MALLE GRAP KOSTTE HEM 2 PIEK! De glazenwasscher Evert D. kreeg het idiote idee te Schoorl op den Damweg heel roekeloos over te steken en een eind links te gaan rijden, waardoor natuurlijk de grof ste verkeersongelukken hadden kunnen ont staan. Voor dit feit stond Evert terecht, vol komen tocgevendq, dat hij zich heel idioot had aangesteld. Hij werd ,dap ook duchtig gekapitteld en' de ambtenaar eischte tot Everi's groot e schrik f 7 boete of 7 dagon. Op zijn belofte van beterschap bleek echter de kantonrechter nog bereid, de straf tot f2 boete of 2 dagen te reduceeren. Barsingerhorm EEN ELLENDIGE VERKEERSWEG! Een ware bonnetjesfabriek is wel de z.g. Heerenvveg onder Oudorp. Met veel meer recht zou dien snertweg, die zoowat uit half fiets- en half-autopad is gemeleerd, de marielaarsweg genoemd kunnen worden. Ontelbare slachtoffers zijn al voor den kan tonrechter verschenen en ditmaal was de galanterie venter Piet R. uit Barsingerhorn, 'n broodmagere stumper met één oog, weer de pisang op grond van de omstandigheid, dat hij op 26 Juli met een gammele bak fiets op de z.g. rijweg had gereden. De stak ker beriep zich op zijn gebrek en zeide het niet breed te hebben, wat hij feitelijk niet eens had behoeven te annonceeren. De amb. tenaar durfde echter nog 2 gulden boete of 2 dagen te vorderen, maar de kanton rechter, die een pater familias is en dus beter weet wat het leven vraagt, legde de minste boete 50 ct. of 1 dag op en had nu ten minste de satisfactie, dat deze 2 kwart jes direct door Piet werden afgeschoven. Schermer hom. EEN KOPPEL KOEIEN ZIJN GEEN MAR MOTTEN, DIE JE ONDER JE VESTJE KUNT STOPPEN. De veehouder Piet K. te Schermerhorn zou met behulp'van zijn knecht onlangs 'n 6-tal koeien als kostgangers vervoeren naar het land van zijn vader, eveneens langs de N.-Noordervaart gelegen. Onderweg raakte er echter één koe los en om van de nood een deugd te maken, gaf Piet de resteeren- de 5 ook de vrijheid. Het was dan gemak kelijker het heele koppeltje bijelkaar te hou den. Doch uit vrees voor ongelukken met zijn onhandelbare gezelschap, koos Piet toen het rijwielpad, waardoor hij echter weer in conflict kwam met de Motor- en Rijwiel wet en deswege werd geverbaliseerd. De kantonrechter voelde echter heden heel veel voor deze landbouwersmisère en be paalde zich na kennisneming van Piet's bezwaren, tot slechts f2.50 boete of 1 dag, waarop Piet direct betaalde. Uit onze Omgeving NIEUWE NIEDORP Bijeenkomst der vereeniging van Boerinnen en andere Platte landsvrouwen. Voorzitster opent de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom aan de talrijke aanwezigen en in 't bijzonder mej. Strijker uit Wieringerwaard, die dezen avond de eer ste les zal geven met haar cursus: Kleine reparaties in de huishouding. Zij begon haar les met reparaties aan zeil en behang. Eerst wordt theoretische ken nis bijgebracht, waarna de practijk aan de beurt komt. Dit was weer een aangename en leerzame avond. Voorzitster dankte aan het einde der les mej. Strijker voor haar onderricht en richtte tevens nog ecnige woorden tot de drie nieu we leden, tenminste als ze deze dames als lid mag doen inschrijven. Hierna sluiting. Vrouwen Vredebond, afd. Nieuwe Niedorp. De avonden beginnen weer te komen. De tijd voor gezellige huiselijkheid staat weer voor de deur. Maar ook komt met het win tergroen de li^gt om te arbeiden voor onze idealen', te werken voor 't beste wat leeft in den mensch. Wij vrouwen die vervult zijn met het vredesicleaal. wij voelen ons weer gesterkt en frisch na het heerlijke wat dezen zomer ons weer te genieten gaf. Wij hebben weer nieuwe krachten opgedaan, die we zoo noodig hebben om vol moed ons propagan- da-werk te hervatten. Onze winterbijeen- komsten gaan weer beginnen. Onzen Bond telt ruim 140 leden, prachtig aantal, maar wij zijn nog niet tevreden, wij gaan door omdat we niet anders kunnen! Mannen, hèlpt ons in onzen strijd voor den vrede! Denkt niet die bond is een vrou wenclubje voor een gezellig winteravondbab beltje! Neen, die'strijd gaat in hoofdzaak om u! Om uw heele welvaart, uw heele gezin, dat toch ook u zoo lief is! Bezoekt zooveel mogelijk onze bijeenkomsten, staat naast uw vrouw en voor uw kind, opdat, mochten er moeilijke tijden komen, gij u niet in wan hoop afvraagt: Wat heb ik voor den vrede gedaan! WIERINGERWAARD Vergadering van het Dep. Wieringerwaard der Mij. tot Nut van 't Algemeen, op Vrij dagavond, in het Wapen van Wieringer waard. Voorzitter de heer H. K. Koster; secreta ris de heer S. Sieswerda. Aanwezig 8 leden. Voorzitter vindt de belangstelling niet groot, doch hoopt dat we de werkzaamheden even goed iot een goed einde zullen bren gen. De notulen werden goedgekeurd. Ingekomen stukken werden voor kennisge ving aangenomen. De rekening van den penningmeester, na gezien door de heeren Daan Kaan en W. Pee reboom, werd in orde bevonden. Ontvangsten f220.20, uitgaven f211.20, batig saldo f9.— Bij den leeskring waren de ontvangsten met inbegrip van '48.75, saldo vorig jaar f 149.25, uitgaven f 119.batig saldo f 30.25. Beide rekeningen werden onder dank goed gekeurd. Uit het jaarverslag hebben we aangetee- kend dat het ledental zijnde 45, weer iets terug is geloopen. De hoop werd uitgespro ken, dat er weer eens nieuwe leden zich zul len opgeven. Uit den leeskring werden 1434 boeken ge lezen, waardoor f38.60 leesgeld werd verkre gen. De romanleeskring telt 23 leden. En kele nieuwe leden zijn zeer welkom, in ver band met het vele werk dat door den secre taris voor 't Nut wordt gedaan. Dit wordt zeer op prijs gesteld en een woord van dank voor al dat werk is zeer zeker wel verdiend. Als bestuursleden moesten aftreden de hee ren S. Sieswerda en C. Haringhuizen. Eerst genoemde werd als secretaris herkozen, ter wijl in plaats van den heer Haringhuizen de heer Daan Kaan werd gekozen. Bespreking winteravonden. Na breed voerige besprekingen werd besloten de eer ste Nutsavond te houden op 27 November en daarvoor uit te noodigen den heer A. Alt, toonkunstenaar te Bolsward met het onder werp: „Faust". De 2e avond in Januari met eigen krach ten, waarvoor de heeren Daan Kaan en S. Sieswerda zich bereid verklaarden om dit voor elkander te brengen. De derde avond te houden in Maart.. Voor deze avond zal het bestuur zich in verbin ding stellen met den heer ten Bruggecate te Heiloo. De begrooting sloot op een bedrag van f 100.39. Verder werd door den secretaris ter sprake gebracht om evenals in 1935 in 1937 in overleg met den bond van Boerinnen, wederom een floraliatentoonstelling te hou den. Dit was in 1935 uitstekend geslaagd. Op deze tentoonstelling zou ook een expo sitie vruchten ingezonden kunnen worden. Wanneer een deskundige dan een kleine causerie over fruitteelt hield, zou dit aan leiding kunnen geven dat aan het fruit wat meer aandacht wordt geschonken. Een en ander werd goedgevonden. Rondvraag nihil, waarna sluiting. W ARMENHUIZEN Hieronder laten we volgen het op de vei ling alhier verhandelde gedurende de maand September 1936 en in gelijke maand in '35. September 1936 Septemb. '35 Roode kool 104.550 Kg. 93.275 Kg. Gele kool 37.250 Kg. 15.650 Kg. Gew. witte kool 635.525 Kg. 630.700 Kg. Slaboonen 36.125 Kg. 26.680 Kg. Snijboonen 495 Kg. 810 Kg. Gele nep 65.200 Kg. 57.500 Kg. Gewone uien 84.050 Kg. 45.225 Kg. Aardappelen 477.925 Kg. 394.700 Kg. Bieten 2.175 Kg. 4.050 Kg. Zilveruien 1.250 Kg. 800 Kg. Peen 1.000 Kg. De omzet bedroeg in September 1936 f 22.066.11 tegen f 25.445.18 in September '35. 28. Het was voor Larry een heele opluchting te weten, dat 't Keating niet om hemzelf té doen was geweest. Dat zijn heimelijke aanwezigheid op de partij van Raith was uitgelekt, leek on waarschijnlijk, maar er waren verschillende an dere redenen waarom Keating in zijn doen en laten belang kon stellen. Niettemin deed het hem onaangenaam aan, dat Dennis in een schietpartij was geraakt. Larry voelde voor Dennis iets ineer dan de kolonel gemeend had hoewel niet zoo veel. dat hij zich ninet voornam, eenige uren gerust te gaan slapen, in de veron derstelling. dat Keating voorloopig wei niet te rug zou komen. Maar hij vergiste zich. Om half acht werd hard op zijn deur geklopt. Hij stond op, vloekte en deed open. „Morgen5* bromde Keating, wiens humeur door de korte rust niet verbeterd was „Slapen jullie dan nooit?" vroeg Larry ver wonderd. en liet den i nspecteur binnen. „Niet veel, maar als we het doen, trekken we onze kleeren uit". Hij keek veelbeteekenend naar Larrys ver fomfaaid avondcostuum. „Niet onbescheiden zijn55 verzocht Larry Meteen opende hij het venster en snoof de mor genlucht op. „Kom je ontbijten?'5 vroeg hij. „Ik kan je uitstekend brood met kaas aanbieden als je deel wilt nemen aan mijn bescheiden maaltijd." „Het is hier anders niet. erg bescheiden" meende Keating en keek rond door de tamelijk weelderig ingerichte kamer. „Hoeveel kraakjes heb je moeten doen. voor je 5t zoover had? Brood en kaas paasen hier niet zoo goed als pa rels. Ik hoor, dat je vannacht bij Raith geweest bent". „Dat verbeeld je je maar" antwoordde Larry vriendelijk. „Ik heb vier alibi's alle Ader ver schillend. Welk wil je hebben?" Hii ging Tustig op de vensterbank zitten en keek Keating onschuldig aan. „Ik zal wel eens rondkijken" gromde Keating en begon de kamer te doorsnuffelen Hii vond niets. Dat kon ook niet anders want de parels hingen op dat oogenblik buiten aan een spijker in den muur. onder de vensterbank, waarop Larry zat. „Slim ingepikt. Waar heb je ze verborgen?" vroeg de inspecteur tenslotte, en hield op met zoeken. Larry bleef even onschuldig kijken ...Ben je alleen daarvoor gekomen?" vroeg hii. „Toch niet. De kranten nog niet gelezen"? „Nee. Ik lees niet, als. ik slaap" „Zoo? Nou, Dennis Teyst is vannacht hier ge weest. Wat weet jij daarvan?" „Niets Maar jij misschien wel. Je bent ook hier geweest" „Werkelijk?5 vroeg Keating bitter. „.In elk geval komt dat er niets op aan. Kom eens van je voetstuk, jongmensch. Heeft Dennis je'bijge val ook iets gegeven"? „Ik begrijp je niet". „Heeft hij je dan misschien iets verteld?" „Nee. en als hij 't wel gedaan had. zou ik er om durven wedden, dat je er toch niet achter kwam". Keating gromde. Hij kende Larry goed ge noeg. om de gegrondheid van die bewering te beseffen. „Dus je erkent dat hij je iets beeft gezegd. Kom er eens mee voor den dag". „Ik moest je zijn groeten overbrengen" geeuw de Larry en vroeg zich eenigszins bezorgd af, of niet de een of andere vrnefc opstaander het halssnoer onder bet vensterkozijn zou ontdek ken. ./Vannacht" vervolgde Keating bedaard, „heeft Dennis zijn broer Ralph van de rekening ge schrapt. „Dood" stiet Larry uit. „Vermoord?" „Zoo wordt het gewoonlijk genoemd. Ik volg de Dennis hierheen en we hadden een kleine onaangenaamheid. Die jongen is niet zoo zeker met een knapper als hij wel denkt. Hij ligt nou in 't ziekenhuis. Ik zou wel eens willen weten wat hij hier kwam doen. „Dan hoop ik. dat je dat te weten komt. „Dat zal ik. Ik ben er zoo goed als zeker van dat hij je iets gebracht heeft". „Voor 5t antwoord zie Old Moore's Almanak" grinnekte Larry. „We kennen elkaar nou al vijf jaar. Keating en verwacht je nou nog, dat ik op zoo'n vraag zal antwoorden? Ik vraag me af, waar ze jullie dan eigenlijk voor betalen Drink je een kop koffie?" Keating keek hem koel aan. „Kijk eens hier" zei hii. „Voor de kolonel hef aflegde, heeft hii zijn broers aanwijzingen ge geven, waar zij die smaragden kunnen vinden. Een van hen is dood. en de ander zoo goed als dood. Ik denk niet, dat 't geheim met hen het graf in zal gaan, en jij bent zoowat Dennis zijn vertrouweling dus laat maar eens hooren Larry". „Keating" zei Larry als je eens een inval hebt moet je er niet zoo lang over zagen. Zet eens een nieuwe plaat op. Inspecteur Keating zag niets grappigs in de opmerking. .Als ik nu eens dachtê zei hij onverwachts, „dat je een goeie bekende van den strooper ben hoe dicht zou ik dan bij de waarheid zijn?" Larry lachte hardop. „Ik geloof, Keating zei hij, „dat toen je nog een kind was, iemand je mutsje heeft laten val len. Toevallig zal je hoofd er net ingezeten heb ben. Dat was alles wat Keating van Larry te weten kwam. Hij liep nog tae vloeken toen hij langs South Audley Street op weg was naar Raith. Daar ontmoette hij Barbara. „Hebt u 't tegen mij glimlachte ze plagend. „Nee, maar tegen dat zwijn, waar zo parels voor gegboid hebben. Heb je de kranten al ge zien?" Ze schudde het hoofd en hij verwenschte zich zelf in stilte. Door zijn onhandigheid had hij haar er aan herinnerd, dat de kranten nog an der nieuws zouden bevatten dan dat van den diefstal bij Raith Hii keek haar berouwvol aan en trachtte haar af te leiden. „Je bent al weer vroeg op, na zoo.'n slechten nacht". „Ja ik heb niet veel geslapen" gaf ze toe. „Ik slaap trouwens toch slecht. Is dit niet het huis waar ze die parels gestolen hebben? Molly sprak er over vanmorgen" „Ja. Ik zal eens naar binnen gaan. Ik denk, dat die oude kat van Raith wel valsch zal zijn Neem me niet kwalijk, Barbara ik heb een maal het land" ,Weet u, de meeste kennissen van me noe men me Miss Teyst" zei ze ondeugend. „Ik ben geen kennis ik ben je engelbewaar der" „Geeft u dat het recht, om uw aardsche be schermelingen bij hun doopnaam te noemen?" „Natuurlik", zei hij. „Ik heb Larry Wade trouwens nog bij heel andere namen genoemd. Maar heb je geen lust mee naar binnen te gaan?55 (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1936 | | pagina 6