De salarissen van het overheidspersoneel Vergiftiging te Spekholzerheide Limburgsche mijnen over stelpt met orders? De Zuiderzeewerken bij Lemmer Mica-vliegtuig maakt nood landing te Beek Duitschland protesteert te Parijs KvttSïtiiTad De Bilt seint Nederland treedt Marktberichten» De race om de wereld VERLAGINGEN, DIE REEDS IN WORDING ZIJN MOETEN DOORGAAN. MINISTER BE ROEPT ZICH OP BILLIJK HEIDS GRONDEN. 't Gravcnhage. Een deputatie uit het comité van zes, gevormd uit de Moderne, Christelijke en Roomsch-Katholieke Alge- meene bonden van ambtenaren en werklie den in overheidsdienst, is door den minister van binnenladnsche zaken in buitengewone audiëntie ontvangen. De deputatie bestond uit de hoeren W. van der Have, L. F. Guit en W. Luberti. Zij kreeg in ruime mate gelegenheid te bepleiten, dat in verband met de door de re geering getroffen monetaire maatregelen, alle nog loopende onderhandelingen terzake ver dere salarisverlagingen voor het personeel der lagere organen zouden worden opge schort en dat de minister medewerking zou verleenen om die verlagingen, waarvan een gedeelte nog op een lateren datum in wer king zal treden, eveneens te doen uitstellen. Ondanks de toelichting en de argumenten door de deputatie aangevoerd, bleek, dat de Minister niet bereid was aan deze verzoe ken te voldoen. De Minister stelde zich n.1. op het standpunt, dat de verlagingen, waar over de onderhandelingen gaande zijn, de reeds vastgestelde en de nog in gedeelten uit te voeren verlagingen uit een oogpunt van rechtvaardigheid tegenover de vele ge meenten, die reeds tot de door de regeering verlangde aanpassing overgingen, moeten doorgaan. Wel gaf de minister toe, dat, met het oog op den onzekeren toestand waarin ons land, voor wat de prijsbeweging betreft, verkeert, eventueel4verdergaande maatregelen voors hands dienen achterwege te blijven. Waarschijnlijk hebben de over ledenen de hand aan zichzelf geslagen. Het dorp Spekholzerheide was gisteren in rep en roer door een tweetal vergiftigings- gevallen, welke onder zeer verdachte om standigheden hadden plaatsgevonden. De caféhouder Lemmens en de werklooze onderwijzer Fisschers overleden namelijk kort na elkaar aan vergiftiging. Aanvankelijk dacht men, dat aan beide mannen vergift was toegediend door iemand met wien zij een paar uur tevoren ruzie hadden gehad. De politie stelde onmiddellijk een diep gaand onderzoek in, waaruit bleek, dat bei de slachtoffers in zeer penible finantieele omstandigheden verkeerden. Het schijnt wel zeker dat zij de hand aan zichzelf 'hebben geslagen en van misdrijf geen sprake is. Arrestaties werden niet ver richt. De lieer Wijnkoop heeft de volgende vra gen gesteld aan den minister van Handel Nijverheid en Scheepvaart: I§ het don minister bekend dat de staats mijnen reeds ongeveer 10.000 ton anthra- cict in hun leveringen ten achter zijn en overstelpt zijn met orders? Kan de minister meedeelen of deze ach terstand aan voldoende productie te wijten is of aan commercieele overwegingen, en zoo dit laatste het geval mocht zijn, aan welke? Welke maatregelen denkt de minister te nemen niet alleen om voor voldoende huis brandkolen zorg te dragen, maar ook om ervoor te zorgen, dat voor deze brandstof geen prijsstijging plaats vindt? Is de minister niet van meening, dat door de belangrijke prijsstijging van Engclsch^ cn Belgische huisbrandkolen ernstige con currentie van die zijde niet meer is te duchten, en dat weer in verband met die hoogere prijzen de animo om deze kolen te inporteeren is verminderd, het noodzakelijk wordt om de belemmeringen in den aan voer van die brandstoffen thans op te heffen? Wil de minister maatregelen treffen, op dat ten spoedigste ten minste de contin- gentcering van Engelsche en Belgische huisbrandkolen wordt opgeheven, opdat bij een eventueel strengen winter ons land niet voor een kolentekort zal komen te staan? Men schrijft uit Lemmer aan de NRCt. Met het maken van een opslagterrein en werkhaven, noodig voor de toekomstige in poldering van den noordoostelijken polder, is men nog slechts enkele weken bezig, maar het beeld in zee is in dezen tijd al belangrijk veranderd. Reeds is een deel van het toe komstige opslagtcrrein boven den waterspie gel verrezen en twee baggermolens zijn iede- ren dag bezig met het op diepte brengen van de toekomstige werkhaven. Een derde baggermachine baggert de sluisput op een diepte van 9.75 M. N.A.P. Dan is daar een grondgraafmachine van ge weldige capaciteit, die reeds eèn keileemdam van circa 400 M. lengte in zee heeft opge worpen, waartegenaan straks het opslagter- rein zal komen en de wal van de werkhaven zal vormen. Thans is deze machine bezig met het maken van den dijk om den sluisput. Ook is het noodige rijshout reeds aangevoerd en zijn enkele zinkstokken gelegd. De keileem wordt aangevoerd bij de Gaas- terlandsche kust vandaan en het zand voor het terrein vindt men westelijk van de buitenhaven. Een zandzuiger zorgt voor het opspuiten van het terrein. Het is een groote bedrijvigheid. Eener zij ds ziet men het wegvoeren van den op- gebaggerden grond en anderzijds den aan voer van zand en keifèem. Sleepbooten met baggerbakken varen af en aan en het stam pen en kreunen van de machines wordt vermengd met het gesis en getoeter van de sleepbooten. Het lied van den arbeid klinkt weer op bij Lemmer en bij velen is de hoop leven dig geworden, dat thans de crisis hier een einde gaat nemen, omdat verwacht wordt, dat het volgend jaar de inpolderingswerk zaamheden zullen worden voortgezet. Beek (L) Het vroegere vliegtuig P. H.-J.A.C., bestuurd door den militairen vlie ger Reintjes uit den Haag, met als passa gier de heer Clignet eveneens uit den Haag in dienst van de Mica-campagne, van den Nederlandschen Middenstands Bond, cir kelde gistermiddag boven Beek. Omstreeks vijf uur was het toestel ten gevolge van den dikken en laaghangenden mist genoodzaakt op het gemeentelijk sportterrein van Meerbeek een noodlanding te maken, welke moeilijke manoeuvre zon der materieele schade afliep, terwijl de beide inzittenden van het vliegtuig onge deerd bleven. Bij goed weer zou het toestel hedenoch tend om negen uur weer opstijgen om haar campagne-taak voort te zetten. Tegen de ernstige beleedigin- gen van Hitier door den com munist Thorez. Naar vernomen wordt, heeft de minister van buitenlandsche zaken den Duitschen zaakgelastigde te Pa rijs opdracht gegeven, bij de Fran- sche regeering met nadruk te pro testeeren tegen de „ernstige beleedi- gingen van Hitier en het Duitsche volk door de woorden, gesproken door den secretaris-generaal der Fransche communistische partij, Thorez." De zaakgelastigde heeft reeds gistermid dag deze opdracht vervuld. In gezaghebbende kringen te Parijs wordt nader vernomen, dat de Duitsche zaakge lastigde, Forster, gisteravond een bezoek heeft gebracht aan Bargeton, directeur van de politieke en handelsafdeeling van het ministerie van buitenlandsche zaken, waar bij Forster de aandacht vestigde op zekere omstandigheden, waaronder de communis tische vergadering te Straatsburg heeft plaats gehad. Volgens aanvullende informaties heeft Forster speciaal het oog gehad op een caricatuur van Hitier, die zou zijn opgehangen in de zaal, waar Thorez het woord voerde. Het eenige gevolg van deze demarche, al dus merkt men op, zou kunnen zijn, dat de Duitsche ambassade een vervolging zou kunnen instellen tegen de organisatoren der bijeenkomst. Forster heeft dergelijke maat regelen echter niet aangekondigd. Het stenografisch verslag zal uitspraak doen. Het bureau der Fransche Communistische Partij deelt mede dat het zeer binnenkort het stenografisch verslag zal publiceeren van de redevoering, welke Thorez Zondag te Straatsburg heeft uitgesproken, opdat men zal kunnen constateeren, dat Thorez vooral een beroep deed op de vereeniging van het volk van den Elzas met het Fransche volk in den boezem der democratie. Ten aanzien van Hitier heeft de spreker zich er toe bepaald „Mein Kampf" aan te halen, waarin de Führer op schimpende wijze over Frankrijk spreekt. Uit onze omgeving 'T ZAND. Plundering van auto's Dader gepakt. Naar we uit betrouwbare bron vernamen heeft de Rijksveldwachter alhier in samen werking met de gemeentepolitie, gisternacht öm half een een man in arrest gesteld, die er een sport van maakte stilstaande automo bielen te plunderen. Jassen en andere kle dingstukken, alles was van zijn gading, ja zelfs rijbewijzen en wegenkaarten waren voor hem niet veilig. Hij werd aan een streng verhoor onderworpen, maar er was niets uit hem te krijgen. Vermoed wordt, daarom, dat men hier met een doofstomme, althans een stomme te doen heeft. Immers ook het stelen van wegenkaarten e.d. kan voor den dief tot gecnerlei voordeel strek ken. De man zal op transport worden gesteld. NIEUWE NIEDORP Vergadering Middenstandsvereeniging, op Maandag j.1. ten huize van H. J. Kossen, alhier. Aanwezig 9 leden, benevens de heer H. J. Hagelen Hz. te Den Haag, chef van de Hoofdafdeeling Handelsbelangen van het Bureau van den K.N.M.B., die zal trachten het doel en het nut en de noodzakelijkheid van de landelijke organisaties uit een te zet ten en tevens zal behandelen het contri- butievraagstuk. Ook is vertegenwoordigd het Bestuur van Winkel. De Voorzitter, de heer Ph. Komen, opent de vergadering met welkom. De notulen, gelezen door den secretaris, den heer M. Oly, worden goedgekeurd. Vervolgens is aan de orde verhooging le dencontributie of ontbinding der vereeni ging. De heer Hagelen licht oe, dat het bedan ken als lid van den Bond, overeenkomstig Verwachting: Meest matige wind uit westelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken, kans op regenbuien, kouder. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 70i. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 9 gr. C. is 48 gr. F. OVERTÓLLIG HAAR verdwijnt onmiddel lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN" ONTHARINGSCRÊME. Prijs groote tube 75 ct TERLEP's DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - .SCHAGEN. de Statuten, zonder meer niet mogelijk is. De bestaande contributie is echter niet vol doende, om aan de verplichtingen tegenover den Bond te voldoen, dus zal er iets moeten gebeuren. Alvorens echter tot stemmen over te gaan, tracht de heer Hagelen het nut en de noodzakelijkheid van het Lidmaatschap van den Bond duidelijk te maken, waar over zich een tamelijk drukke discussie ontspint. De vergadering geeft te kennen, het in veel gevallen niet met den heer Ha gelen eens te zijn. Naar voren wordt gebracht dat het nut en de noodzakelijkheid voor de plattelands gemeenten lang niet opweegt tegen de ge vraagde contribut.iën. De vergadering meent dat men in de steden niet is doordrongen van de groote nooden ten platte lande, en wat de Middenstand heeft te leiden van de zeer geringe steun die op het platteland wordt verstrekt. De heer Oly memoreert het verzoek ge daan aan den Bond om terzake het rou- leeringssysteem stappen te doen om ver betering te krijgen voor het platteland. Een dergelijke motie is ook ingediend op de districtsvergadering, gehouden te Alk maar. Van deze motie is tot heden echter nimmer meer iets vernomen. Verder brengt de heer Oly het snelle te ruggaan van de kas van het vorig jaar ter sprake, waaruit wel degelijk blijkt, dat zon der contributieverhooging het onmogelijk is lid van den bond te blijven. Verder is de vereeniging zeer ontevreden over de re geling van de Mica. De toekenning van plaatselijke prijzen geeft groote vereenigingen de gelegenheid om veel kostbaarder prijzen beschikbaar te stellen, zoodat het koopend publiek naar de steden wordt getrokken ten koste van het platteland. Verschillende sprekers komen nog om trent een en ander aan het woord en de heer Hagelen tracht de nuttige zaak van den Bond zooveel mogelijk te verdedigen. Tenslotte wordt tot stemming overgegaan om de contributie al of niet te verhoogen. Met algemeene stemmen wordt besloten niet tot contributieverhooging over te gaan, waaruit is te constateeren, dat het gespro ken woord van den heer Hagelen geen be vredigende resultaten heeft opgeleverd. Na deze uitslag gaat de heer Hagelen de ver gadering verlaten. De vergadering spreekt zich uit, dat de gehouden stemming in beginsel ontbin ding der vereeniging inhoudt. Alvorens ech ter hiertoe definitief over te gaan, wordt besloten met een lijst langs alle leden rond te gaan en hun handteekening te vragen: a. Voor verhooging contributie (of) b. ontbinding der vereeniging en overeenkomstig die uitslag te hande len, waarmede den bond in kennis zal wor den gesteld. Het bestuur is overtuigd, dat wanneer de ledencontributie wordt verhoogd, het leden aantal zoo zal verminderen, dat het voort bestaan der vereeniging niet mogelijk is. Voorzitter Komen sluit onder dank de ver gadering. WIERJNGEN Brandstoffenbljslag. In het tijdvak 1 November 1936 tot en met 3 April 1937, zal evenals den vorigen winter is geschied, aan ondersteunde en bij een werkverschaffing geplaatste werkloo- zen een brandstoffenbijslag van ten hoogste fl.— per week mogen worden verstrekt. Voor dezen bijslag komen in aanmerking gehuwde en ongehuwde kostwinners en voorts zij die den steun voor alleen-wonen den ontvangen. Aan hen die bij anderen in wonen, mag geen brandstoffenbijslag wor den verstrekt. Zij, die geen volle week bij de werkver schaffing zijn geplaatst, dan wel periodiek zijn tewerkgesteld, kunnen den bijslag slechts ontvangen voor de dagen of weken, gedurende welke zij bij de werkverschaffing arbeiden, bijv. 4 dagen plaatsing dus maxi maal 4/6 van een gulden. Huurbijslagr«geling. In verband met de wijziging der monetaire nositie van ons land is de huurbijslag te re kenen van 4 October af geheel afgeschaft. De ondersteunden zullen van dien datum af een overgangstoelage op den steun ontvan gen, welke zal worden berekend volgens dp regeling van den huurbijslag welke vóór 13 niet toe tot het monetair verbond Bij navraag ter bevoegder plaatse is ons gebleken, dat de Nederlandsche regeering nog geen mededeeling van de tusschen Ame rika, Frankrijk en Groot-Brittannië getrof fen overeenkomst, waarbij de goud-afgifte tusschen de wisselkoersfondsen dezer drie landen geregeld wordt, ontvangen heeft, en dus op het oogenblik zelfs geen gelegenheid voor haar aanwezig is, om te overwegen, of er aanleiding zou bestaan om zich bij een dergelijke regeling aan te sluiten. Van andere zijde vernemen wij nog, dat de Nederlandsche regeering niet t.ot de ge troffen regeling tusschen de drie bovenge noemde landen zal toetreden, aangezien dit plan niet verstrekkend genoeg wordt geacht. Men wil de kat eerst eens uit den boom zien. September j.1. bestond, met dien verstande dat als huurbedrag zal worden aangenomen de huur, die de betrokkene moest betalen, dus de huur, die tusschen verhuurder en huurder was overeengekomen, op 30 Septem ber 1936. Wijziging van den hurprijs zal dus geen wijziging tot gevolg hebben van de toelage. Bij verlaging van de huur dan wel ver huizing naar een goedkoopere of duurdere woning, zal de toelage derhalve berekend blijven naar den huurprijs van 30 September j.1. Voor de overgangstoelage komen in aan merking: a. diegenen, die op 1 October in ondersteu- "ning waren; b. diegenen die na 1 October in ondersteu ning komen uitsluitend indien zij ook reeds korteren of langeren tijd steun ge noten hebben in het tijdvak 1 Maart t.m. 30 September 1936. Het besluit tot afschaffing der huurbijslag komt niet geheel onverwacht. Reeds ingaande 30 Augustus was wijziging in de huurbijslag aangebracht. De Minister liet daarbij de overweging gelden, dat de huurbijslag op de algemeene -aanpassing van de huur aan een lager niveau, een sterk remmenden invloed uitoefent en mitsdien af schaffing van den huurbijslag dringend ge- wenscht is. Bouwvergunning. Vergunning is verleend aan den heer P. C. Vijn te Den Helder tot het oprichten van een garage aan den Mekkenstuinweg, achter zijn reeds bestaande woning. KOEGRAS JULIANADORP. Opening van den Landbouwwin- tercursus. Dinsdagavond had in een der lokalen van de O. L. school alhier, de officieele opening plaats van den tweejarigen landbouwwin- tercursus. Deze cursus, die georganiseerd wordt door de Afdeeling Den Helder van de Hollandsche Maatschappij, mag zich steeds in een voldoende belangstelling verheugen, getuige de feiten, dat reeds 5 tweejarige cur sussen gehouden zijn en dat ook voor dezen cursus een aantal van 20 leerlingen is inge schreven. Voor de afdeeling voornoemd waren als af gevaardigden aanwezig de heeren I. J: Schroevers en C. J. Maters, terwijl eerstge noemde ook het hoofd van den cursus is. De heer Schroevers, allereerst sprekende als voorzitter der afdeeling, zeide dat de afdee ling zich gelukkig acht, dat dit cursuswerk weer kan worden hervat en voortgezet. Het is geen kleinigheid voor deze streek, om maar steeds weer niet een nieuwe cursus te kunnen beginnen, daar zulks in vele streken een heele toer is, of soms ook wel eenige jaren stil ligt. Er zijn hier reeds vele oud leerlingen, die nu kort geleden een vereeni ging hebben opgericht. Spreker achtte het ook van groot nut voor „Het Koegras". Dit werk brengt steeds nieuwigheden met zich en de bedrijven hebben ook een heel andere bedrijfsvoering noodig in onze dagen, dan in den tijd van onze grootvaders. Spr. spoort de aanwezigen aan van deze nieuwigheden ken nis te nemen, doch dit niet te doen als een wekker, die opgedraaid wordt en steeds maar met 't zelfde gangetje loopt. Neen, 't is mijn bedoeling U op het een en ander een heel andere kijk te geven. In de tweede plaats, als onderwijzer spre kende, zegt spr., dat de jongelui een betrek kelijk zware taak op zich genomen hebben. Wij willen hebben een leerzaam en gezellig samenzijn, maar dat neemt niet weg dat U twee winters lang twee avonden per week opoffert om hier aanwezig te zijn. Dat de cursus evenals de voorgaande, op een aan gename manier, zal verloopen, hoopt spr. van ganscher harte, Maar U moet er zich ook van bewust zijn, dat U tegenover Uw onderwijzer staat, niettegenstaande er zal zijn een band tusschen onderwijzer en leer lingen. En verder dat ik aan U mag hebben ijverige cursisten, verklaar ik deze land- bouwwintercursus officieel voor geopend. Daarna worden eenige zaken omtrent het werkprogramma enz. besproken en vastge steld dat de cursus gehouden zal worden op Dinsdag- en Donderdagavond om 7 uur in de school. Het Gemeentebestuur stelde hiervoor weer een lokaal beschikbaar. De wethouder voor de onderwijszaken, de heer W. de Boer, kon niet aanwezig zijn. Hier mede was deze avond teneinde, hetwelk velen zeer welkom was, want het hart was niet in Heidelberg verloren, maar aan 't Zand, en was het nu niet raadzaam lang stil te staan bij de problemen die op een landbouwcursus aan de orde komen. Veel succes heeren. ROTTERDAM, 13 October. Veemarkt. Totaal aanvoer 5498 stuks. 155 paarden, 13 veulens, 2213 magere run deren, 839 vette runderen, 114 vette kalve ren, 473 graskalveren, 557 nuchtere kalveren, 557 schapen en lammeren, 2 varkens, 75 bokken en geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien, le kw. 58 ct., 2e kw. 52 ct., 3e kw. 3746 ct., vette ossen, le kw. 53 ct., 2e kw. 47 ct., 3e kw. 4044 ct.; stieren, le kw. 58 ct., 2e kw. 50 ct., 3e kw. 44 ct.; vette kal veren, le kw. 8Q ct., 2e kw. 70 ct., 3e kw. 52 De vrouw geeft niet op. Ekins voor San Francisco gestart. Terwijl Ekins zich op het strand te Ma nilla zat te verbijten over het noodlot, dat een zoo hevige typhoon op zijn weg voerde, waardoor zijn vertrek werd vertraagd, joeg zijn vrouwelijke concurrente Miss Kilgallen in een Havilland Puss Moth-toestel over een goed deel van Azië om te Hongkong te trachten de boot naar Manilla nog te be reiken. En ze is geslaagd! Op het allerlaatste moment, eenige mi nuten voor het vertrek, stoof de auto van Miss Kilgallen de kade op en de doortasten de Amerikaansche had nog nauwelijks voet aan boord gezet of de „President Pierce" stoomde de haven uit, op weg naar Manil- la. Intusschen kwam zoo juist een bericht binnen, dat Ekins vanmorgen te 5.20 pi- tijd met de „Hawaiian Clipper" naar San Fran cisco is gestart. —58 ct,; schapen, le kw. 41 ct., 2e kw. 37 ct., 3e kw. 29 ct; lammeren, le kw. 39 ct, 2e kw. 33 ct., 3e kw. 27 ct.; graskalveren, le kw. 48 ct., 2e kw. 3S ct..; nuchtere kalveren, le kw. 44 ct., 2e kw. 3S ct., 3e kw. 34 ct.; slachtpaarden, le kw. 42 ct., 2e kw. 39 ct, 3e kw. 37 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f21, 2e kw. f16, 3e kw. f 12; lammeren le kw. f 13. 2e kw. f 10. 3e kw. f8; nuchtere kalveren, le kw. fll, 2e kw. f8, 3e kw. f5; nuchtere fokkalveren, le kw. f 15, 2e kw. f 13, 3e kw. f 12; slachtpaarden, le kw. f175, 2e kw. f140, 3e kw. f90; Werkpaarden,- le kw. f250. 2e kw. f150, 3e kw. f 110: hitten, le kw. f145, 2e kw. f 110. 3e kw. f70; stie ren, le kw. f280, 2e kw. f230, 3e kw. f115; kalfkoeien, le kw. f225, 2e kw. f 180, 3e kw. f120; melkkoeien, le kw. f235. 2e kw.^f 195, 3e kw. f 130: varekneien, le kw. f 145, 2e kw. f125. 3e kw. f85; vaarzen, le kw. f135, 2e kw. f95, 3e kw. f75, pinken, le kw. f 110, 2e kw. 85, 3e kw. f70; graskalveren, le kw. f45. 2e kw. f35. 3e kw. f 18; bokken en geiten, le kw. f8. 2e kw. f5, 3e kw. f2. Omschrijving. Vette koeien en ossen, aan voer groot, handel traag, prijzen lager, pri ma koe tot 62. prima os tot 58. Stieren, aan voer korler, handel tamelijk, prijshoudend. Vette kalveren, aanvoer iets kleiner, handel stroef, prijzen dalende, prima kalf tot 90. Schapen en lammeren, aanyoer ruimer, wei nig handel, aflooponde prijzen. Nuchtere slacht- en fokkalveren. aanvoer aanmerke lijk ruimer, handel redelijk, prijzen iets min der. Paarden, aanvoer minder, handel lui, werkpaarden en bitten prijshoudend, slacht paarden lager. Kalf. en melkkoeien, aanvoer ruim, handel kalm, prijzen le kw. handh., 2e en 3e kw. dalende. Varekoeien, aanvoer zeer ruim, handel stil, aanmerkelijk min dere prijzen. Vaarzen en pinken, aanvoer groot, handel sleepend, prijzen als vorige week, neiging tot dalen. Graskalyercn, aan,- voer iets korter. Kandel stug, prijzen af gaand. Rokken en geiten, aanvoer ruim, handel vlol. prijzen als vorige week. Er was op de markt een afdeeling t.b.c.-vrij vee. PURMEREND, 13 October. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par tijen, wegende 56.000 Kg. Handelt matig. Hoogste prijs f 21. 8 stapels kleine Boe renkaas f 21 per 100 kilo met rijksmerk. 2 stapels volvette f 2o per 100 kilo m. rijks werk, handel goed. 915 Kg. boter f 1.45—1.50. weiboter f 1.30— 1.42 ner kilo. Runderen, totaal 573 stuks. 350 vette koeien 3860 ct. per Kg., handel stug; '155 gelde koeien f 80150 per stuk, handel stug; 29 melkkoeien f 110—220 per stuk,-handel stug', 39 stieren 3645 ct. per kilo, handel stug; 7 paarden f 60—130 per stuk, handel stug; 85 vette kalveren 2550 ct. per kilo, handel stug; 373 nuchtere kalveren, voor de slacht f 512, voor de fok f 10—15 per stuk, han del stug; 230 vette varkens voor de slacht 4044 ct. per kilo. handel vlug; 67 magere varkens f 1527 per stuk, handel matig; 367 higgen f 7—13 per stuk. handel matig; 1559 .schapen f 826 per stuk, handel matig; 105 hokken f 313 per stuk. handel matig; kip eieren f 4.755.25, eendeieren f 2.50 per 100 stuks; piepkuikens 5060 et. per kilo; oude kippen en banen 22V2—37V? ct. per kilo, konijnen f 0.401.40. per stuk; eenden 20 40 ct. per stuk; duiven 40 ct. per paar; ganzen f 2.25—2.80 nqr stuk; jonge hanen 3040 ct. per Kg. 250 Eendeieren A f 2.50, 443 kipeieren A f 5 40, 360 kipeieren B f 4.10 Coop. Centrale Ei er veiling Pu-rmerend. Aanvoer: 120.000' eêndeieren f 2.252.90, 60.000 kipeieren: 70—80 Kg. f 5—5.30, 65—66 Kg. f 4.75—4.S5. 63—64 Kg. f 4.65—4.75, 60—62 Kg. f 4.50^-4.70. 58—59 Kg. f 4.50-4.60. 56—57 Kc. f 4.45—4.55. 53—55 Kg f 4.10—440. 50— 52 Kg. f 3.60—3.90, 45—49 Kg. f 2.90—3.60. GRONINGEN, 13 October. Graanbeurs. Tnlandsche rogge f 88.20, win tergerst f 7.507.85. zomergerst f 7.75 8.15. haver (wit) f 7—7.50, zwarte haver f 7 7.40, groene erwten f 7—9.25, paarden- boonen 6—7, wierdeboonen f 67, Waal- schè boonen f 6.507.25, koolzaad f 813, karwiizaad f 18—22.75. gele mosterdzaad f 1014.50. kanariezaad f 12.15, buitenland sche gerst f 8—8,.20, ronde mais f 7.25—7.45, Overzicht; Aanvoer ruim, roggepriizen lager, gerst hooger, haver-onveranderd. Voor erw ten prijzen lager. Zaden iets beter, uitgezon derd blauwmaanzaad. WARMENHUIZEN, 13 October. Roode kool, le kw. f 1.70—2.10, witte kool, le kw. 80—90 ct., nep f 5.70—6, drielingen f 2.502.80, uien f 1.101.80, grove uien f 1.902, peen f 1.20, blauwe aardappelen f 1—2.20, eigenheimers f 2—2.60, Schotsche muizen f 1.50—1.90, slaboonen f 10 30—16, bieten f 0.401.30. Aanvoer: 650 Kg. roo de kool, 44000 Kg. witie kool, 1425 Kg. nep, 7025 Kg. uien, 475 Kg. peen, 20400 Kg. aard appelen, 120 Kg. slaboonen, 6650 Kg. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 14 October. Grooten muizen f 2.20—2.40. bl. dito 1.80 —2.10, drielingen 1.60. uien 1.60—1.80, drie lingen 2.30—3, grove 1.70, gele nep 5 60—6, peen 7090 ct., spercieboonen 915.70. kro ten f 1, roode kool f 1.40—1 80, witte kool 0.800.83, gele kool f 11.20, Deensche wit te kool f 1.

Schager Courant | 1936 | | pagina 3