VROUW, WAXODt 1 ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels (liefst van iy2, 3 of 6 ct.) aan „Het Practisch Modeblad" Postbus 36. Den Haag, (Giro 203203), schitterende patronen franco 'toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren. dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kennissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. KINDERKLEEDING 1—3 JAAR. Succespatroon VKK 1987. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm. en verzendkosten. Het maken vgn kinderkleeding behoort tot de genoegens van vele moeders. Geen wonder, want de kleine stukjes schieten zoo gezellig vlug op en het loont dan ook alleszins de moeite. We zullen beginnen met het broekje en onderjurkje te bespreken. Een hemdje is hier niet bij. Omdat in den regel camisoles gedragen worden en het eerste kleeding- stuk min of meer op den achtergrond ge raakt. Katoen of gekleurd batist, soms ook met een klein bloemenmotiefje, wordt ge bruikt, terwijl de onderkant van broek en onderjurk met een smal gehaakt kantje worden afgewerkt. De jurk heeft een pas tot onder de mouwtjes en sluit aan de rugzijde. Aardig staan de kleine pofmouwtjes, waaruit de mollige armpjes zoo heerlijk te zien ko men. Recht hangertje, dat ingehaald wordt en tusschen de dubbele pas wordt gestikt. Het manteltje is van pastel-kleurige wol- 1 len stof gemaakt en sluit hoog aan het halsje. Flinke overslag met twee knoopen, Patronen voor meisjes van 13 jaar. WANDELJAPON. VOOR GEZETTE DAMES. Succespatroon VKK 2013. Prijs f 0.25 plus 5 cent voor adm. en verzendkosten. Deze japon, die b.v. met een bont losjes over de schouders gedragen wordt, is van niet te dun materiaal gemaakt, dat vooral van zuivere wol dient te zijn. Hij is zeer geschikt om als wandel japon gedragen te worden en kleedt bijzonder af; temeer, daar de taillelijn 5 c.M. lager dan de normale genomen wordt en het bovenlijf hierdoor langer lijkt. Schouderstukken alléén aan voorzijde, rug uit één geheel, smalle kraag en tame lijk lange revers. In de halsopening wordt een kanten of zijden vest gedragen. Rejhte mouwen met stofreepen, die met een knoop en loos knoopsgat worden afge werkt. Achterbaan, bestaande uit twee deelen,, en voorbaan met diepe, gedeeltelijk opge stikte stolpplooi. Figuurnaadjes aan vóór- en achterzijde. Patronen in de maten 46 t.m. 52. MODERNE GARNITUREN. MEVROUW MODE BEVEELT... Ieder voor- en na- Jaar kunnen wij weer een nieuwe collectie jumpers verwachten, die steeds volmaakter worden, wat coupe, materiaal en techniek betreft. Inderdaad ver vangen vele modellen de middagblouses en vooral de jongere gene ratie heeft in den regel een reeks jumpers in verschillende kleur, passend bij rok of en semble. Jammer ge-' noeg zijn deze, zoowel als blouses, kleed ing- MODEGRILLEN. De garneering van een japon draagt zeer veel bij tot het slagen van het geheel. Meermalen kan men een bestaande japon j herhaalde malen opfrisschen, vooral indien 1 men rekening houdt bij het koopen der stoffen door b.v. y2 M. meer te koopen. Men kan dan eventueel gesleten plekken op handige wijze verstellen, en desnoods een kleine bolero van maken. Het eerste garnituur heeft een smal wit kraagje met groote strik en slippen, die met plissé's ge garneerd zijn. Boven rechts is een glad sa tijnen kraag met garneering van plissé's, dat in crème of een pasteltint wordt uitge voerd. Tenslotte noemen wij het derde garni tuur, dat dubbele stolpplooien langs den buitenkant en een ruche om den hals heeft. Het laatste garnituur is bijzonder geschikt voor slanke figuren, dat erboven voor vol-slanke figuren. Van 's avonds tot 's morgens. De nachtkleeding der vrouw heeft zich in zooverre gewijzigd, dat pyama's steeds meer op den achtergrond geraken en echt vrouwelijke en flatteuse modellen er voor in de plaats zijn gekomen. De empire mo dellen met pofmouwtjes vallen wel bijzon der in den smaak. De morgenjaponnen hebben zich eveneens gewijzigd en de los se, wijde modellen, die meestal slechts door een ceintuur bij elkander gehouden werden, hebben nu een knoopsluiting. Men kan deze japonnen open dragen, zoodat zich twee lange revers vormen en men kan ze naar verkiezing dicht knoopen. Men kan ze van alle mogelijke materiaal maken, af hankelijk van het doel. Wil men zoo'n japon bij de eerste huise lijke bezigheden dragen, dan is imprimé katoen of flanel, dat waschbaar is het meest practisch. Bijzonder goed kleedt ook geribd flu weel, dat echter regelmatig gestoomd dient te worden. Zeer modern is de rok met aan sluitende casaque, die zich in het bijzonder leent om 's avonds gèdragen te worden, als men geen bezoek verwacht en het zich eens wat gemakkelijk wil maken. Het smalle kraagje en de stof reep langs de wij de mouwen zijn van afstekend materiaal. Bijzonder practisch voor zieken zijn de bedjakjes van doorgestikte, gewatteerde stof. HET PRACTISCHE HUIS. Het versieren van alle mogelijke klee- dingstukken en gebruiksvoorwerpen als kleedjes, vingerdoekjes, ontbijtlakens enz., met eenvoudige kruissteken, neemt meer en meer toe. Vele randjes of motieven zijn gewerkt volgens eigen ontwerp, waar door aan het geheel iets zeer persoonlijks wordt gegeven. Hoofdpijn vermindert als men het voor hoofd en de slapen inwrijft met peper muntolie, liefst neemt men hierbij een lig gende houding aan en zorgt, dat er niets in de oogen komt. WAT ZAL DE MODE ONS BRENGEN? i— Behalve verschillen de andere details, zal de komende mode ons veel bont en imitaties geven, die ons in staat stellen een zeer modern geheel te maken van min of meer uit de mo de geraakte japonnen. Oude bontmantels wor den vermaakt tot ca pes, die ook vooral veel op avondjaponnen ge dragen zullen worden. De nieuwe modellen hebben een meer of minder ovale halsuit snijding en opstaande kraag. Kleine, hooge hoedjes, zonder rand worden eveneens van bont gemaakt en met een kleine voile gedra gen. Op wandeljapon nen ziet men reepen bont over de mouwen, terwijl dit ook op de voorzijde wordt aan gebracht. Bonten knoo pen en zelfs ceintuurs ziet men dragen. Op de wintermantels zullen korte, breede revers, die min of meer in golvende lijn vallen als up to date gelden. Ook fluweel wordt veel als garneering gebruikt (rechts), b.v. als shawl in de hals opening, terwijl dan tevens knoopen en Wit linnen en ook andere grove weef sels o.a. reformstof, leenen zich zeer goed voor de uitvoering van deze techniek. De werkproef (links) geeft een uiterst een voudige randversiering voor een ontbijt- kleed aan in groote en kleine alsmede hal ve kruisjes uitgevoerd. Bijzonder aardige versieringen krijgt men door het verwerken van verschillen de kleuren, voor kinderjurken. Verschil lende randen gewerkt op voile of georgette geven een artistieke jabot, terwijl een aar dige pas verkregen wordt door het werken van rijen kruisjes in afstekende kleur in schuine richting. ZELF KLEEREN MAKEN! Een groote vreugde voor iede re vrouw. De veranderde financieele omstandighe den van den laatsten tijd zullen met zich medebrengen, dat steeds meer dames hun eigen kleeding gaan maken. Dit is niet alleen uit zuinigheidsoverweging verstan dig, maar dok omdat men nimmer zooveel vreugde van kleeren kan hebben als van zelfgemaakte. Hoe nu zelf kleeren te maken? Wij zouden willen zeggen: Neem „Herfstkeur" tc baat. Want uit „Herfstkeur" kunt u lee- ren, hoe U Uw kleeren zelf moet maken. Onze Herfstkeur-premie, komt dus nu wel zeer goed te pas. Wacht dus niet langer met het aanvragen van „Herfstkeur" bij Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels, of gireer twaalf cents op gironummer 203203 van Het Practisch Mo deblad te Den Haag. Niet uitstellen, vandaag nog doen! ceintuur van dit materiaal zijn. Lange klokkende volants vallen over nauwe rokken, terwijl we eveneens aan geknipte volants zien, die naar de rugzijde aanmerkelijk langer worden. NIEUWE OKKERNOTEN. De tijd van nieuwe okkernoten breekt weer aan en wordt door velen met verlan gen tegemoet gezien. De noten moeten eigenlijk van den boom geschud worden, wanneer de schaal open barst. Kan men hét omhulsel moeilijk ver wijderen, dan laat men ze eerst eenige da gen op een schaal liggen. Men kan noten geruim en tijd bewaren in een linnen zak, die men in een koel ver trek ophangt. verwijderen door verdunde spiritus en zoo noodig nog naspoelen met een slappe chlooroplossing, waaraan azijn is toege voegd. Goed naspoelen. Vlekken aan de handen verwijdert men met amoniak, azijn of citroensap en wrijft ze met een (toilet)puimsteentje af. OUDE BEPROEFDE HUISMIDDELTJES. Indien men moede voeten heeft is een bad van warm zout water aan te bevelen, waarin men de voeten pl.m. 10 min. baadt, daarna afwrijft met grove badhand doek en inwrijven met citroensap. Bij kleine snijwonden en dergelijke moet men steeds een weinig jodium over de gekwetste plek strijken met een klein pen seeltje of met een druppelfleschje enkele druppels op de wond laten vallen. Deze geneest spoedig en men voorkomt infectie. Appels en peren worden na het schillen spoedig bruin, waardoor de kleur van com pote vaak minder mooi is. In de eerste plaats moet men bij het schillen roestvrije messen gebruiken en ze onmiddellijk in water met azijn leggen, waardoor de stuk jes wit blijven. MOEILIJKE TIJDEN VOOR DE HUISVROUWEN. Het is voor die huisvrouwen, die niet over een ruime beurs kunnen beschikken zoo zijn er immers tienduizenden maar gelukkig, dat, toen Nederland op schrok bij de waardevermindering van den gulden, de regeering strenge maatregelen heeft genomen tegen prijsopdrijving. Want v/ij, huisvrouwen, zouden met nog meer moeilijkheden hebben te kampen gekregen wat betreft het besteden van ons huishoud geld. Als vrouwen bemoeien wij ons niet of weinig met politiek en van de financi eele gedragingen der regeeringen hebben wij geen verstand. Wel voelen wij maar al te spoedig de gevolgen daarvan in ons eigen klein staatje, dat wij ons gezin noe men. Evenals een regeering, moeten wij zien „rond" te komen. Hoe wij dat moeten doen, leert ons ondermeer de extra-premie, welke wij ter beschikking van onze le zeressen hebben gesteld. Deze premie is een boekje, dat de titel „De Huishouding in Crisistijd" draagt. De titel zegt al, dat het een belangrijk boekje is en daarom raden wij onzen lezeressen aan dit boekje ten spoedigste te bestellen door te schrijven aan „Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag, onder bijsluiting van twintig cents aan postzegels of door twintig cents te gireeren op postrekening 203203 van Het Practisch Modeblad te Den Haag. stukken, die alleen bij jeugdige of beter ge zegd, slanke figuren passen. Wij geven hier twee bijzonder goed ge daagde modellen weer, lie zeer gekleed zijn. Het bovenste model ïeeft raglanmouwen en een omgeslagen boord met jabot. Sluiting met cnoopen. De tweede jumper heeft een gar neering in donkerder toon, in den vorm van een hart, dat niet aan de linkerzijde, doch rechts aangebracht is!! Het model zelf is in geribd patroon uitge voerd. Aangezien noten een hooge voedings waarde bezitten, moeten zij zooveel moge lijk aan verschillende gerechten worden toegevoegd. Het vet- en eiwit-gehalte is zeer hoog, terwijl noten weinig koolhy draten bevatten. Wij laten hieronder eenige recepten vol gen, waarbij noten verwerkt worden. Notenstangen. Men mengt 14 pond gemalen okkerno ten met 14 pond boter en y4 pond fijne suiker goed dooreen, voegt er 2 eierdooiers bij en 150 gr. bloem, kneedt een elastische deegbal, die men uitrolt en aan reepen snijdt, die op een beboterd bakblik 15 min. in een warme oven worden gebakken. Okkernotencrême. Men maakt 250 gr. okkernoten fijn en ver mengt ze met een volle kop suiker en een pakje Vanillesuiker en voegt er 8 bladen witte gelatine bij, -die in 2y2 kopje heet water zijn opgelost. Men klopt y2 L. room stijf en voegt de okkernoten en overige ingrediënten hierbij; mengt alles luchtig door elkander en doet de massa in een gla zen schotel. Gemalen okernoten kunnen steeds aman delen vervangen in allerlei gebak. Vele huisvrouwen vinden de vlekken, die door de notenschalen ontstaan, hoogst onaangenaam. Men kan ze uit tafelgoed VKK 1987

Schager Courant | 1936 | | pagina 12