Raad St Maarten Brand wonden INGEZONDEN bedek ze dadelijk met akkers Kloosterbalsem Alkmaarsche Kaasmarkt Herdenking van de verloving van Prinses Juliana en Prins Bernhard; tevens herdenking van het jubileum van wethou der Glas. Aanbieding van de begrootingen, dienst 1937. Een leening, groot i 28.800 voor af koopsom van de R.K. school te Rijpje. De heer Bijpost be noemd tot armvoogd. Een gezamenlijk verzoek bezit meer kracht. Houdt men el kaar vast na den zang te Valk koog? Het moet wel, maar anders deed men het tochl Vergadering van den raad op Vrijdag 23 October 1936, 's morgens om halï tien. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemees- ter, tevens secretaris. De raad is voltallig. Na opening zet de Voorzitter het vol- Alvorens aan de afwerking van de agen da te beginnen wil ik eerst in deze verga de ring een kort woord spreken. Hebben we medegeleefd en deelgenomen in de dagen van droefenis, welke ons or stenhuis in de laatste jaren heeft fen door het overlijden van Hare .Majes teit onze algemeen beminde Koningin-Moe der en Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins Gemaal, thans doelen wij niet min der mede in de vreugde die aldaar en in het geheele land zich doet kenmerken, we gens de verloving van onze Prinses Julia na met Prins Bernhard von Lippe-Biester- feld. Ons werd daarvan officieel mcdedeeling gedaan, waarop ik namens de ingezetenen telegrafische gelukwenschen heb verzonden aan H. M. onze geëerbiedigde Koningin cn aan het Verloofde Paar. Ik spreek de wensch uit dat hierop een gelukkig huwelijk zal mogen volgen, tot heil van ons Vorstenhuis en tot heil van het Nederlandsche volk. Eveneens heeft na de vorige vergadering een gebeurtenis in onze gemeente plaats gehad, die ik niet ongemerkt voorbij wil laten gaan. De heer Glas, Wethouder, heeft n.1. de functie van lid van den Raad 25 jaren bekleed. Veel heeft U mijnheer Glas in die jaren mede gemaakt en aan veel dat hier is behandeld en tot stand gekomen, heeft U uwe medewerking kunnen verlee- nen. Ik betuig U daarvoor mijn dank en wensch N nog vele jaren deze functie in ge zondheid en tot uw genoegen en in het algemeen belang der gemeente te mogen bekleeden. Ik feliciteer U met deze herdenking en hoop in de ruim twee jaren, die ik hoop hier nog als uwen Voorzitter te mogen fun- geeren, op een aangename samenwerking, waar de gemeente ook wel bij zal varen. DAMES! Uw figuur is van het grootste belang. Ook voor Uw gezondheid is een- goed pas send MAATCORSET „KALASIRIS" een eerste vereischte. A.s. Woensdag 28 October, van half elf tot halfvier is CORSETSPECIALISTE in onze zaak aanwezig. Ook gelegenheid tot AANMETEN VAN ELASTIEKEN KOUSEN. Fa. G. DE WAARD - Schagen. Deze toespraken werden door de raads leden staande aangehoord. De heer Glas had niet venvacht, dat hij zou worden toegesproken. Het had spr, wel bevreemd, dat de vorige vergadering juist belegd was, daags voor hij jubileerde. Spr. heeft er toen aan gedacht, dat dit een uiting van de minder goede verstandhou ding die tusschen den voorzitter en hem be staat, kon zijn. Nu bemerkt spr. evenwel dat deze gedachte minder juist is geweest. Want dan zou het feit ook nu onbespro ken zijn gebleven en daarom dank ik U voor de woorden tot mij gericht, zoo .zegt spr. tot den Voorzitter. De voorzitter wil ed niet veel van zeggen maar beweert op zijn woord van eer, dat hij van het jubileum niets wist, later maakte men spr. er op attent. De' ge volgtrekking, die den heer Glas maakte is dan ook een verkeerde Spr. zou dat -kin derachtig hebben gevonden. De notulen worden zonder op- en merkingen goedgekeurd. Mededeeling'en. Ingekomen zijn de verslagen gasfabriek Warmenhuizen en Keuringsdienst voor waren. Proces-verbaal van kasverificatie bij den gemeente-ontvanger en den secretaris boekhouder van het Burg. Armbestuur. Voorloopig .vastgesteld is het quostiënt, bedoeld in het 2e lid van artikel 16 van het financieele verhoudingsbesluit voor het rekeningsjaar 1934. Aangeboden wordt de gemeente- en ar- menbegrooting dienst 1937 alsmede de be grooting van den Vleeschkeuringsdienst De gemeentebegroting sluit op een be drag van f 68.164.73, onvoorzien f 783.24, de armenbegrooting in ontvangsten en uitga ven op f 15.750; onvoorzien f 214.— ter wijl de subsidie van de gemeente vermeld staat met f 5000. B. en W. stellen voor, in verband met de bemerking van Ged. Staten, de verordening op de openbare vermakelijkheden, vastge steld op 4 Sept. j.1. te wijzigen Het be treft hier geen ingrijpende veranderingen. Aldus wordt besloten. 'Aangaan eener geldleening B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan op annuiteit, voor den tijd van 40 jaren, tegen een rente van zoo mo gelijk ten hoogste 4/4%, voor afkoopsom groot f 28.800,der R.K.school te Rijpje. Door den Voorzitter worde de volgende toelichting gegeven: Ingevolge de wijziging van art 205 der Lagerondenvijswct 1920 heeft het Bestuur der R.K. school te Rijpje, het verzoek ge daan aan hen 80% uit te keeren van de waarde waarop die school in 1921 is ge schat. Die schattingssom bedroeg f 36000. waar door het bedrag nu gevraagd is f 28.800.- Indien dat niet was verzocht zou de ge meente verpjlicht zijn 5% van 36.000.- of 1800.- per jaar te moeten uitkeeren. B. en W. hebben hierover een conferen tie gehouden met het schoolbestuur om uit een billijkheidsoogpunt te trachten de afkoopsom op een lager bedrag te verkrij gen, van meening zijnde, dat door het zeer hooge rentepercentage n.1. 6 1/4%, veel meer is kunnen worden afgelost in de af- geloopen 14 jaren dan f 7200.en het dan ook onbillijk zou zijn tegenover onze in financieele moeilijkheden gerakende ge meente, nog meer te verlangen dan het resteerende hunner schuld betreffende ge noemde. school kan zijn. stonden De schoolbestuursafgevaardigdcn stonac daar niet afkeerig ^faruK ba- ^"'rredaan dat f met het oog op hunne financieele toestand daartoe niet konden overgaan. De door ons getaxeerde aflossing, schn] ven zij bovendien, zal wel met geheel juist zhn daar zij in de eerste jaren ongeveer de zelfde rente moesten betalen als het bedrag van de gemeente ontvangen. B en W. hebben daarna besloten aan gezien vóór 1 November a.s. een 1beslissing moet worden genomen aan het K. iv. schoolbestuur een bedrag te voldoen van f 28800en voor die som, behoudens De- sluit van den Raad, een annuiteitsleening aan te gaan voor den tijd van 40 .jfJte* gen een rente van zoo mogelijk niet hooger dan 4)4%, waardoor de schuld per jaar wordt verminderd met een bedrag van f 1565.08. Na verloop van dien tijd is de schuld afgelost, terwijl wanneer geen ver zoek was ingekomen alleen aan uitkeermg jaarlijks blijvend moet worden betaald f 180Ó.— B. en W. hebben het besluit genomen na zeer ernstige overweging en hieraan de navolgende voorwaarden verbonden: lo. dat het aanwezige schoolgebouw met bijbehoorenden grond niet mag worden ver vreemd of met hypotheek mag zijn of wor den bezwaard: 2o. dat in de verzekeringspolis moet wor den vastgelegd dat ingeval van geheele of gedeeltelijke vernietiging van het school gebouw door brand, de assurantiepenningen ter beschikking van het gemeentebestuur worden gesteld; 3o. dat het bestuur der school vóór de uitbetaling van de som van f28800.zich tegenover het gemeentebestuur moet ver binden, dat het gemeentebestuur voor zich of zijn gemachtigden, het recht van toe gang tot het gebouw en zijn lokaliteiten en tot den daarbij behoorenden grond ver krijgt voor toezicht op het onderhoud van het gebouw1 met toobehooren. Ged. Staten hadden, tegen een annuiteits leening geen bezwaar. Den heer Breed verwondert het, dat geen bezwaar wordt gemaakt tegen de periode van 40 jaar. Alhoewel, moest worden af gelost in 30 jaar, dan hebben we nog voordeel. De Voorzitter deelt mede, dat men in Schagen een zelfde leening wilde sluiten af te lossen in 50 jaren. Dit moest echter worden teruggebracht tot 40 jaar. De Bank van Nederl. Gemeenten berichtte echter wel bezwaar te hebben tegen de periode van 40 jaar. Spr. zal eens informeeren, waar de gemeente Schagen haar leening gesloten heeft. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. s. aangenomen. Eervol ontslag als armvoogd. Benoeming van een opvolger. B. en W. stellen voor, om aan den heer J. Schermerhorn eervol ontslag te verlee- nen, op zijn verzoek, als armvoogd, met in gang van 1 November a.s. en tevens om met ingang van dien datum een opvolger te be noemen, waarvoor de aanbeveling van het Armbestuur luidt: No. 1. W. Bijpost; No. 2 J. v. d. Ham Sr. Het eervol ontslag wordt met algemeene stemmen verleend, terwijl tot armvoogd wordt benoemd de heer W. Bijpost met 6 stemmen; de heer v. d. Ham verwierf 1 stem. Na het opmaken van de agenda kwam een verzoek in f25.— te willen beschikbaar stellen voor den cursus '36'37 van het Instituut van A.-O. afd. Harenkarspel-St. Maarten, te houden in de o.l. school te Dirkshorn, en waaraan 13 a 14 cursisten uit onze gemeente deelnemen. Dit verzoek ging vergezeld van een begrooting. Het verzoek werd ingewilligd. De rondvraag. De heer Breed vraagt, hoe het staat met de tewerkstelling in werkverschaffing. Spr. ziet heel wat hengelaars en "wanneer kun nen ze weer aan het werk? De Voorzitter zegt, dat de gelegenheid weer zal bestaan om bagger- en slootwerk in werkverschaffing uit te voeren. Door de benoeming van een controleur is een en ander vertraagd, doch Sloof heeft van morgen de stempelaars medegedeeld, dat ze Maandag kunnen beginnen. Op een desbetreffende vraag van den heer Eenhoorn deelt de heer Sloof mede, dat er 12 stempelaars zijn. Werken op eigen bedrijf. De heer Breed herinnert aan het verzoek van de afd. van den N.T.B. inzake de te werkstelling van kleine tuinders op eigen bedrijf. Spr. weet wel, dat de gemeente daar geen verandering in kan brengen, maar nu B. en W. hebben geadviseerd, zich in verbinding te stellen met de neven organisaties, en die nog steeds geen bericht zonden, vraagt spr. of B. en W. geen stap pen kunnen doen, zooals in het verzoek zijn aangegeven. De controleur kan volgens spr. net zoo goed controleeren, of men nu bij elkaar werkt, of in het eigen bedrijf. Maar misschien bekijkt spr. het wel ver keerd. Spr. wijst er dan op, dat van alle Drie weken hulpeloos in bed Rheumatische rugpijn nu absoluut verdwenen „Ik wil graag dat U weet wat ik aan Kruschen Salts te danken heb. Een jaar ge leden had ik verschrikkelijke rheumatische lijnen in mijn rug, en ik moest drie we ten liggen. Ik kon in bed niet eens opzitten. Ik besteedde een paar gulden aan pillen, maar het gaf niets. Toen schreef ik mijn moeder en vertelde mijn misère. Per kee- rende post ried zij mij dringend aan Kru schen Salts te probeeren. Ik kocht onmid dellijk een kleine flacon en kan op eere woord verklaren dat, voordat ik mijn vijfde dosis had gebruikt, ik al weer kon zitten. Ik ging ermee door en "binnen twee weken was ik weer op de been, zonder die ver schrikkelijke pijn. Ik heb Uw wonderbaar middel altijd bij mij, en ik ben overtuigd dat de kleine dagelijksche dosis mij levens lustig en gezond houdt. Ik kan Kruschen Salts niet hoog genoeg roemen, en telkens als zich de gelegenheid voordoet,raad ik het aan." Mevr. A. G. te F. Indien de afvoerorganen in Uw lichaam te traag werken, ontstaat een ophooping van afvalstoffen, welke Uw bloed veront reinigen. Schadelijke stoffen zullen zich maar al te dikwijls oorzaak is van rheuma- vormen, o.a. het gevreesde urinezuur, dat tische pijnen. Kruschen Salts bestaat uit zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen tot betere werking aansporen, waardoor de afvalstoffen op geheel natuurlijke wijze volkomen en geregeld worden verwijderd. Uw lichaam wordt van overtollig urinezuur bevrijd en de rheumatische pijnen zullen geleidelijk afnemen om tenslotte geheel weg te blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f 0.40, f 0.70 en f 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam voorkomt. kanten drang in deze richting wordt uit geoefend. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. het verzoek hebben behandeld. Zij oordeel den het evenwel beter, wanneer het ver zoek gedaan werd door de 3 standorganisa ties gezamenlijk. Afwijzend staat men niet tegenover het verzoek. De heer Breed merkt op, dat het nu zoo'n tijd ophoudt en hier toch van een groot belang voor de kleine tuinders gesproken kan worden. De heer Glas deelt de gedachte, dat van het verzoek meer kracht Uitgaat, wanneer de andere 2 standsorganisaties er zich bij aan sluiten. Anders krijgen we straks mogelijk een schrijven van de andere standsorgarïi- saties met dezelfde strekking. Sluiten zij zich bij het verzoek aan, dan zullen we er direct werk van maken. De heer Breed zegt, dat de andere orga nisaties zoo spoedig mogelijk bericht heb ben gehad, maar nog altijd is het antwoord uitgebleven. De voorzitter zegt toe, het verzoek direct in behandeling te nemen wanneer de overige organisaties zich er bij aansluiten. Ook de heer Eenhoorn vindt het organisa torisch juister wanneer het verzoek van de drie organisaties gezamenlijk uitgaat. Besloten wordt het antwoord van de anderen af te wachten. De verlichting te Valkoog. De heer Eenhoorn heeft vernomen dat een weggedeelte te Valkoog, n.1. het gedeelte tusschen de wed. Bijpost en Reindert Bijpost Janzoon zeer slecht verlicht is. Door de bocht die de weg daar maakt, heeft men aan.de lampen niot en kan het er zeer donker zijn, zoo donker, dat men zoo'n beetje op de tast moet loopen. Uit de zang moeten de men- schen elkaar vast houden. De heer De Pee: Dat doen ze evengoed! (Hilariteit). De heer Eenhoorn vervolgt zijn betoog, hoe donker het wel is en waarom en merkt op, dat er al iemand te water gereden is ook. Een lid: Maar daar heeft niets van in de krant gestaan! (Vroolijkheid). De voorzitter zegt dat we ons zullen wen den tot het PEN met het verzoek een onder zoek te willen instellen. Hierna volgt sluiting. HIJ MOEST TE LANG OP ZIJN PRIJS WACHTEN. Geachte Redactie, Naar aanleiding van het stukje over bovengenoemd onderwerp zou ik gaarne weer even een kleine, plaatsruimte van U willen hebben waarvoor bij voorbaat mijn dank. In het stukje wordt gemeld dat de 2e prijs bestond uit 2 complete racewielen, wat zeer juist is. Doordat het rijwiel geheel aan de Beer moest worden gegeven kon op het zelfde moment niet voldaan worden aan de tweede prijs. Deze zouden door een bekende firma hier ter plaatse worden geleverd en deze gaf daarvoor een briefje af. Deze firma bleef echter ingebreke zonder dat de uit voerder der prijzen, in casu de penning meester hiervan iets wist. Op 30 September j.1. kreeg ik het verzoek van den penning meester der Arnhemsche Wielerclub „Voor waarts", den heer W. G. van Kuijk namens den renner Jo Meijer om de wielen aan hem te zenden. Ik heb toen navraag gedaan bij den penningmeester, die vertelde dat 't reeds lang in orde was. Bij navraag bij de firma die ze zou leveren bleek dat deze de wielen niet had verzonden. Onmiddellijk is toen een andere rijwielhandelaar opdracht gegeven deze te leveren. Zij werden besteld en j.1. Zaterdag werd mij gevraagd om het adres. Naar aanleiding van het schrijven van 30 September van den heer van Kuijk werden derhalve de wielen naar hem gezonden. De rijwielhandelaar heeft dan ook in geen enkel opzicht een verkeerd adres gekregen maar het juiste. De politie is een en ander dan ook reeds bekend en de zaak is voor elkaar. Schagen, 22 October 1936. Eutjeharms Jr, VISCHVANGST AAN DE KUST VAN IJSLAND Het zware net, vol met visch wordt binnen boord gehaald. DAMES! Niet alleen de BLEYLE JAPONNEN, maar ook de WOLLEN ONDERJURKEN en DIRECTOIRS is voor U de ideale dracht. Wie BLEYLE kent, koopt BLEYLE. Alleenverkoop voor Schagen en Omstreken. la. G.de Waard, Schagen Uit onze Omgeving BERGEN BERGER SPORTVEREENIGING. Het eerste moet morgen winnen om z'n kans te behouden. Zullen de reserves hun zege- tocht voortzetten? De a-ad- spiranten zullen moeten toonen of ze aanspraak maken op de eerste plaats. De jongste pleeg zal het niet moeilijk heb ben. Inderdaad, het eerste elftal der Berger Sport Vereeniging, dat morgen Z.V.V. 3 op bezoek krijgt, zal moeten winnen, om in de running té blijven voor het kampioenschap. Immers, als morgen de derde nederlaag wordt geleden, zijn de Bergenaren zes punten kwijt en wordt de toestand pre cair. Doordrongen van deze wetenschap, zullen de "jong Gris zeker in het veld komen bezield met den ernstigen wil om te winnen. En als dat inderdaad het geval is, als er ge zwoegd wordt van het begin tot het einde, ja, dan geven we B.S.V. een kans en is het niet onwaarschijnlijk, dat beide puntjes in Bergen blijven. Veel hangt er van af, hoe de midden linie het doen zal. Verleden week het zwakste deel van de ploeg zullen de drie middcnspelers er ongetwijfeld alles opzetten om te toonen, dat ze beter kunnen. Het elftal is ongewijzigd gebleven. De reserves vat! de Berger club gaan Koedijk 2 in eigen huis bestrijden. Dat wordt zeker geen „walkover" voor de be zoekers, maar toch hebben we zoo'n idee, dat ze hun zegetocht voortzetten. Het tweede heeft weer een aanwinst ge kregen; Piet van Exter, vroeger een handig en goed spelertje, heeft zicb wederom als lid doen inschrijven. Natuurlijk zal hij zich eerst moeten inspelen, maar als de aanleg er is, dan zal hij ongetwijfeld spoedig weer als van ouds zijn. Door de opneming van van Exter in de voorhoede, is deze linie eenigszins gewijzigd cn ziet er nu van rechts naar links als volgt uit: C. Kroon, P. van Exter, A. ten Herkei, H. v. d. Bergh, J. Halff. Het overige deel van het elftal is onver anderd gebleven. Na de nederlaag van Dirkshorn tegen M.E.V.O. 2 verleden week, hebben de B.S.V.- reserves zelfs nog een kansje op de eerste plaats, vooral als straks na 1 November Jacob Nieuwland en Folkert Smit de ploeg komen versterken. De a-adspiranten, die het tot op heden wel heel gemakkelijk hebben gehad, zul len morgen in het Alkmaarsche Sportpark hebben te toonen, dat ze inderdaad, aan spraak maken op de eerste plaats in af- deeling K. Dat zulks tegen Alcm. Victrix a niet zoo heel gemakkelijk zal zijn, is wel zeker. Maar de ploeg is o.i. toch goed genoeg om een gooi te doen naar het kampioen schap. Het zal morgen de taak van Jan Eriks als leider van den aanval zijn, het spel op de vleugels te openen. Maar dan hebben Dirk Mosk en Piet Wijers te zorgen, dat ze op hun plaats zijn en onmiddellijk ge reed om er snel met den bal vandoor te gaan. Dus Jan; geen kort solospel, maar profiteeren van de kansen die de anderen je geven. Ook de beide binnenspelers Hans Busselman, en Nick v. d. Berg zijn van puik gehalte en ieder goed voor een doel punt, als ze de ruimte maar hebben. Voor de achterhoede hebben we geen vrees. Good luck; boys! De b-adspiranten hebben het tegen Alcm Victrix cl o.i. heel wat gemakkelijker en zullen zich zeker op eigen terrein de twee puntjes niet laten ontnemen. ZIJPE SINT MAARTEN Tot controleur der werkverschaffing en steunverleening is door B. en W. benoemd de heer J. v. Schagen te Rijpje. LANGENBIJK BROEK OP LANGENDIJK UITSLAG PUBLIEKE VERKOOPINÖ Ten overstaan van Notaris C. J. de Lan ge te Alkmaar werden publiek verkocht 5 woonhuizen met schuren en erf staande aan de Prins Hendrikkade alhier en eigen dom van den heer P. Hoogland. Kooper in massa werd J. Kloosterboef Pz. te Sint Pancras voor de som van f 2813. VEREENIGING „ORANJE BOVEN'* Alhier is opgericht een vereeniging ge noemd „Oranje Boven" die in samenwer king met de bestaande „Oranje-vereeniging ten doel heeft meerdere luister bij te zet ten, aan nationale feestdagen. Het ligt in de bedoeling bij het huwelijk van Prinses Juliana een revue op te voeren en zal voor bestrijding der kosten daarvan in den loop der maand November een bazar gehouden worden. SINT MAARTENSBRUG OPENING NIEUWE ZAAK Blijkens advertentie in dit nummer zal de heer K. Bekker in het perceel voorheen bewoond door den heer Bas Zeeman, Dins dagmorgen 10 uur een dames-en heeren kapperszaak annex sigarenwinkel openen. Den heer Bekker, die een goed vakman is en tevens voor de damessalon een goede dameskapster heelt .zal het ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbreken, zijn pijnlijk, ze genezen moeilijk en laten va&k lilteekens na. Behandel ze daarom zorgvuldig, de pijn verdwijnt direct, de wonden of blaren blijven zuiver en genezen snel. WIERINGEN. „De Zesdaagsche" De Haan. in Cinema Voorafgegaan door een goed verzorgd voor-i programma, kunnen de bezoekers van Cine ma de Haan op a.s. Zaterdag en Zondagi genieten van een niet te overtreffen grap pige film „De Zesdaagsche", waarin Joa Brown van het begin tot het einde het pu-i bliek doet amuseeren. Wie Joe Brown kent uit zijn andere films, zal de verwachtingen hoog spannen, maar. dat geeft geen zier De bezoeker zal weldra bemerken, dat het zijn verwachtingen zal overtreffen. Kostelijk zijn zijn gedragingem tijdens de Zesdaagsche, welke hij met» kunst en vliegwerk zich onder het rijden» verkleedend, weet te winnen, om maar niet te spreken van de momenten dat hij» met zijn uitzonderlijk snuitwerk de aan-t wezigen laat brullen van den lach. De markt was heel stug. Die me- dedeeling is langzamerhand niets zeldzaams. Maar zoo stug als van daag hebben we het toch in lang niet meegemaakt. De prijzen liepen dus terug. Het duurde geruimen tijd alvo rens de hoogste prijs bekend werd, het was f 19.Enkele andere sta pels van prima kwaliteit wisten f 17.50 en f 18.te besommen, de groote hoeveelheid echter ging weg tegen f 16.—- k t 16.50. Waarmee de gang stellig een gulden lager was dan verleden week. Het begon al hard naar half twaalf te loopen, toen de markters, die nog niet had den kunnen besluiten, eindelijk geld voor hun kaas kozen. De aanvoer blijft groot. Wel Is die successievelijk wat afgenomen, maar er blijft veel komen. De voor raden zijn belangrijk en de vraag is te gering. Ieder ziet uit naar een „vleugje", bij voorkeur uit Neder land of België, want de andere afzet gebieden werpen nauwelijks nog gewicht in de schaal. Maar het blijft uit.

Schager Courant | 1936 | | pagina 16