Opnieuw autobotsing te Sciiagerbrug OMGEVINGNIEUWS Uit Alkmaar Marktberichten* TWEE VRACHTAUTO'S LOO- PEN OP ELKAAR EN KOMEN TEGEN DE BRUGLEUNING TE RECHT, DIE GELUKKIG WEERSTAND BIEDT. Een zeer gevaarlijk kruispunt Maandagmiddag ruim 12 uur heeft weer eens een aanrijding plaats ge had op den langzamerhand berucht geworden hoek Schagerweg-Groote Sloot, nabij café Kuiper. Op dat tijdstip kwam langs de Oostzijde van de Groote Sloot uit de richting St. Maartensbrug een vrachtauto aangereden, geladen met varkens en bestuurd door den heer C. Huijbers van Wieringen, terwijl op den Schagerweg uit de richting Schagen een vrachtauto met lijnkoe ken naderde, bestuurd door den heer C. Sneekes alhier. Beide wagens waren gelijktijdig op het kruispunt, waar de heer Huijbers poogde een aanrijding te voorkomen door snel het stuur om te gooien met de bedoeling de groote brug op te rijden. Deze manoeuvre mocht evenwel niet meer baten, hoewel hierdoor de botsing, welke volgde, wel minder hevig was. De wagens raakten elkander met een flinken klap in de flank en kwamen broe derlijk naast elkaar tegen de Noor delijke leuning van de brug terecht, die gelukkig voldoende sterk bleek om weerstand te kunnen bieden. Was dit niet het geval geweest, dan waren de wagens zonder twijfel in de Groote Sloot terecht gekomen en hadden de gevolgen wel eens zeer ernstig kunnen zijn geweest. De brugleuning werd terdege verbogen, terwijl de vlak bij de brug staande verkeersspiegel als slachtoffer van de aanrijding vieL De beide chauffeurs bekwamen geen letsel. Ook de levende have van de vrachtauto kwam er heel huids af. De wagens bekwamen ma- terieele schade en konden hun reis niet vervolgen. Do varkens werden in een andere vrachtauto overgela den en naar hun bestemming ver voerd. Naar wij vernemen werd er door geen van beide bestuurders te hard gereden en gaven zij beiden signa len. Door de gemeentepolitie is pro ces-verbaal opgemaakt. Voor de zooveelste maal is thans weer gebleken, dat bovengenoemd kruispunt zeer gevaarlijk is en dat men niet voorzichtig genoeg kan zijn. SCHAGERBRUG. „HET WITTE KRUIS". Algemeene vergadering van de afdeeling „Zijpc-Callantsoog" van „Het Witte Kruis", op Vrijdag 23 October 1936, des avonds te 8 uur, ten huize van S. Kuiper te Schager- brug. Aanwezig slechts 8 leden. Voorzitter: de heer Mr. D. Breebaart, vice- voorzitter. Secretaris de heer J. A. de Boer. Afwezig met kennisgeving van verhin dering do heeren J. de Moor, voorzitter en J. J. Boerma. 1. Opening - Notulen. Na opening der vergadering door den Voorzitter, volgt le zing en goedkeuring der notulen van het verhandelde in de vorige vergadering. 2. Mededeeling en ingekomen stukken. a. De Voorzitter wijst er op, dat indertijd besloten is het 40-jarig bestaan der ver- eeniging in den herfst van 1935 eenigszins feestelijk te herdenken. Door samenloop van omstandigheden is dit niet doorge gaan en aangezien de jubileumdag al weer ver achter ons ligt stelt het Bestuur voor, bedoelde herdenking te laten rusten. Allen voor. b. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat het Bestuur indertijd heeft besloten, pogingen in het werk te stellen om te ko men tot oprichting van een afdeeling „Zuid-Zijpe" van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolo- nies. In verband hiermede zullen binnen kort propaganda-avonden worden gehouden en wel op 2 Novemher te Schagerbrug op 3 November te St. Maartensbrug, op 4 No vember te Burgerbrug en op 5 November ie Petten. De bedoeling is, dat op elk dezer dorpen 2 personen worden aangewezen, die zitting in het Bestuur zullen nemen. Men krijgt dus een Bestuur dat uit 8 leden bestaat. c. Vervolgens wordt medegedeeld, dat de afd. Schagcn van het Roode Kruis dit jaar alhier twee cursussen «Eerste Hulp bij On gelukken" zal geven, indien er voldoende belangstelling is, n.1. een cursus te St.- Maartcnsbrug, onder leiding van Dr. Van Slooten en een cursus te Callantsoog, on der leiding van Dr. Boerma. In verband hiermede zal de afd. „Zijpe-Callantsoog'' van „Het Witte Kruis" thans niet overgaan tot het organiseeren van een dergelijken cursus. Het volgende jaar zal aan deze zaak wederom aandacht worden geschon ken. d. Circulaire van de Vereeniging voor Christelijke Gezondheids, en Vacantiekolo- niën in Nederland, waarin de aandacht op de aan genoemde vereeniging toebehoo- rende koloniehuizen wordt gevestigd. Voor kennisgeving aangenomen. e. Circulaire betreffende Algemeene Wit- te-Kruis-speldjescollecte in October 1936. Voor kennisgeving aangenomen. f. Jaarverslag 1935 van: de Commissie voor Kinderhygiëne in Noordholland; het Sanatorium Oranje Nassau's Oord bij Ren- kum; de Commissie voor de malariabestrij ding in Noordholland. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Bestuursverkiezing. Wordt overge gaan tot de verkiezing van twee bestuurs leden, wegens periodieke aftreding op 31 December 1936 van de heeren H. Jippes en C. Smit. Beiden worden herbenoemd en verklaren hun benoeming aan te nemen. 4. Rekeningscommissie. Tot léden der commissie voor het nazien der rekening over 1936 worden aangewezen Mej. G. Kuil man, L. Bestevaar en H. A. Wilbers, allen te St. Maartensbrug. 5. Beschrijvingsbrief algemeene vergade ring. Volgt behandeling van den be schrijvingsbrief voor de op 3 November a.s. te Amsterdam te houden algemeene verga dering der Hoofdvereeniging. Tevens wordt gelezen een van het Bestuur der afdeeling Haarlemmermeer ontvangen circulaire houdende aanbeveling voor de candidatuur van den heer H. G. Bult (voor lid van het Hoofdbestuur zulks in de plaats van het aan de beurt van aftreding zijnd lid Dr. Th. W. Boeker). Wordt besloten den afgevaardigde op te dragen de candidatuur-Beeker te steunen. Vervolgens wordt besloten de afgevaar digde op te dragen tegen de voorgestelde salarisverlaging van 10 pet. te stemmen. De vergadering was van oordeel dat, in dien de beschrijvingsbrief na de devalu atie was vastgesteld, dit voorstel niet op de agenda was vermeld geworden. 6. Benoeming afgevaardigden naar de algemeene vergadering der Hoofdvereeni ging. Wordt besloten de bestuursleden, die bereid zijn de vergadering te bezoeken, af te vaardigen. De heeren Mr D. Breebaart en J. A. de Boer verklaren de benoeming aan te nemen, terwijl Dr. Boerma, die de vergadering vermoedelijk ook wel zal wil len bijwonen, nog zal worden gevraagd. Bij de rondvraag bedanken de heeren Smit en Jippes in verband met hunne her benoeming tot bestuurslid voor het in hen gestelde vertrouwen. Sluiting. Verloting The Funny Boys. J.l. Zondagavond had in „Het Wapen van de Zijpe" de trekking plaats van de verlo ting ten behoeve van bovengenoemde ver eeniging. De hoofdprijs een lecslamp, viel op lot no. 278 van den heer Van der Pijl te Scha gen. COLLECTE BLINDEN. Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende inrichting. Plantage Middenlaan 64 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zuilen gevoelen: Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een weekloon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen.. De vereeniging beschik' tevens over een inter naat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde be scheiden Iconen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeniging hoopt, dat de inwoners van Zijpe en St. Maarten met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. De oudste verpleegde in het Tehuis voor Ouden van Dagen en Hulpbehoevenden alh., en voor zoover de op een na oudste ingeze tene dezer gemeente, Mej. E. M. de Graaff, is in den ouderdom van bijna 95 jaar overleden. De onlangs te Schagerbrug en 't Zand gehouden speldjes-collecte ten behoeve van het plaatselijk Crisiscomité alhier heeft ruim f40.opgebracht. De levering der brandstoffen voor de O.L. scholen en het Raadhuis voor het sei zoen 1936-'37 is wederom opgedragen aan den brandstoffcnhandelaar J. Nieman te Schagerbrug. St. Maartensbrug. Naar men ons mededeelt, is dezer dagen een rijwiel ontvreemd uit een boet bij den heer W, alhier. De politie heeft de zaak in onderzoek. BURGERBRUG. Aan den heer L. Smelik, Hoofd der O.L. school alhier, is wederom toestemming verleend om een dor lokalen dier school te gebruiken voor het houden van een cursus Engelsch. HOOGWOUD AARTSWOUD. Onder slechte omstandigheden speelde ons voetbalelftal een thuiswedstrijd tegen Hauwert. Regenachtig weer en dientengevol ge een glad terrein, waren oorzaak dat men niet kon spelen zooals men wilde. Het einde bracht een gelijk spel, 11, waarmee beide partijen tevreden waren. De bondssrheidsrechter was niet opgeko men, waardoor er gefloten werd door J. Schoonewil. WIER/NOEN AUTOBOTSING. In de bocht van de Nicuwstraat, nog al tijd een berucht punt wat betreft auto-bot singen had j.l. Maandag weer een aanrij ding plaats tusschen de luxe auto's van dr. de G. en de heer J. P. Beide auto's bekwa men materieele schade, en konden na de hotsing elk huns weegs vervolgen. Het on geval kwam dus nog best af. DE VERDUISTERINGSGESCHIEDENIS VAN DEN HEER N. Zooals men weet, werd de heer N. enkele dagen geleden opgespoord en in zooverre was daarmee de historie voorloopig ten ein de. Maar toch, ze is te pikant, te sensation- neel om te verwachten, dat de publieke opinie ze meteen ook heeft begraven. Er wordt druk over geredeneerd en zooals steeds in dergelijke gevallen, is nauwelijks meer uit te maken, wat „Wahrheit", wat „Dichtung" is. Wanneer ook slechts een deel van de in omloop zijnde verhalen juist is, moet deze man een dubbel-leven hebben gevoerd, zoo als schrijvers, die beschikken over de noo- dige fantasie, ons dat in hun romans plegen op te disschen. Er is geen twijfel aan of de heer N. was in zijn omgeving te Alkmaar bekend als een zeer in zich zelf getrokken iemand. Hij had weinig omgang met anderen, maar degenen, die hem kenden, kenden hem niet anders dan als den degelijken N., die uiterst cor rect zijn weg ging, die nooit alcohol aan raakte. Trouwens, het feit, dat zijn patroons tot op het laatste oogenblik in hem bleven gelooven, is het beste bewijs, dat aan zijn reputatie niets viel op- of aan te merken. Echter, er was ook nog een andere heer N. Een heer N„ die in de wandeling „Theo" genoemd werd. Die de knepen kende van de rennen, die voor groote bedragen op de paar den zette, die jij-en-jou zei tegen de jockey's, die met briefjes van duizend gooc.hlede.Want N. mag dan wel geld uit de kas van zijn pa troons hebben genomen, hij verloor niet al tijd. Soms stroomde het binnen. We boorden van vier courses, waarop de kleinigheid van acht mille zou zijn verdiend. Wanneer zooveel binnenkwam, werd dien overeenkomstig geleefd. Men weet het: waar geld valt op te maken, vindt men liefheb bers genoeg om daaraan mee te helpen. Hee ren zoowel als dames. Op de details willen we niet ingaan. Want onk wij kunnen de waarheid niet van de ver zinsels scheiden. Maar we twijfelen er lang ramerhand toch nauwelijks meer aan of we hebben hier te doen gehad met iemand, die het verstaan heeft geruimen tijd een soort dubbel-leven te voeren. De verhandeling voor het gerecht zal ons daaromtrent vermoedelijk wel nader inlich ten. De heer N. is er na zijn „verblijf" in de Zeeuwsch Vlaamsche duinen zoo slecht aan toe, dat hij niet langer in het Huis van Bewaring te Alkmaar kan worden verpleegd. Hij is daarom naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar vervoerd, waar hij ter be handeling is opgenomen. De werkzaamheden aan de Kennemer en de Geester Singels voor den aanleg van den breeden verkeersweg buiten Alkmaar om ter verbinding van den Helderschen weg met den Heilooërstraatweg, nemen hun voort gang. Met het plempingswerk is men reeds geruimen tijd bezig en de vorige week zijn de bruggenbouwers in actie gekomen. Hun opgave beperkt zich tot dusverre tot het aanbrengen van de noodige bekistingen. Heden, Dinsdag, gaan de bedrijven aan den arbeid. Het eerst worden waterleiding en rioleering aangebracht. Deze buizennetten liggen op de grootste diepte. Daarboven ko men straks de gasleidingen en de verschil lende kabels. GEMEENTEREKENING, DIENST 1935. Zoo even ontvingen we de juiste cijfers omtrent de gemeenterekening 1935, waarvan we de vorigew eek reeds meedeelden, dat deze sloot met een voordeelig saldo. De nauwkeurige uitkomst is als volgt: Inkomsten gewone dienst Uitgaven gewone dienst f3.635.351.73 f3.607.765.85 Batig slot f 27.585.8: Uitgaven kapitaaldienst Inkomsten kapitaaldienst f 4.921.073.82 f 4.573.765.01 Nadeelig slot f 347.308.81 Het batig slot van den gewonen dienst wordt naar den dienst van 1936 overgeboekt en zal moeten worden aangewend tot dek king van uitgaven, die ten laste van den dienst 1935 hadden moeten geschieden. Het gaat hierbij voornamelijk om de subsidie van den stadsautobusdienst, waarvan wordt voor gesteld deze over het eerste halfiaar van 1935 op f2000.te bepalen en verder om bijdragen van woningbouwvereenigingen. Het tekort van den kapitaaldienst wordt eveneens naar den dienst van 1936 overge bracht, om eerlang, voor zooveel noodig, in een leening te worden opgenomen. De raming van inkomsten cn uitgaven be droeg, onder inachtneming van de bij sup- oletoirc begrooting aangebrachte wijzigingen, f 3.859.G6L76. De inkomsten bleven dus f224.313.03, de uitgaven f251.898.91 beneden de raming. LANGENDIJK De Laitgendijker Winkeliers- Nering, en Vakvereeniging. Ons Weekblad. Het is al enkele jaren geleden, dat de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vak vereeniging haar 25-jarig jubileum vierde. Thans wordt binnenkort een jubileum ge vierd ook door hen, die bij deze Vereeni ging zijn aangesloten, dorh nu betrekking hebbende op hel 25-jarig beslaan van Ons Weekblad, het orgaan van die Vereeniging Als de leden tot het besluit zijn gekomen, dit feit feestelijk te herdenken, dan moet daartoe wel aanleiding bestaan. Wij ge looven met die leden, dat die aanleiding inderdaad aanwezig is. Uit den naam der Vereeniging is reeds op te maken .dat zij niet een vereeniging is van uitsluitend winkeliers. Neringdoenden r>n vaklui, ambachtslieden, kunnen er ook lid van zijn. Zoowel een melkventer als een verzekeringsagent kunnen als lid worden aangenomen. De grondslag is dus vrij breed genomen, zoodat bij het nemen van maatregelen, sommige belangen in sterke mate worden gediend, doch die van anderen geheel bui len het kader dier maatregelen vallen. Meermalen is dit ook voorgekomen. B.v. was dit het geval bij de actie vóór of tegen de winkelsluiting, toen er nog geen wette lijke regeling op het gebied dezer materie bestond. Een manufacturier, een hakker of een winkelier in meubelen, galanterieën e.d. was, dit. is duidelijk, veel meer bij een winkelsluiting geïnteresseerd dan een schuitenmaker of een metselaar, die even goed lid waren van de ..Winkeliersverecni ging". Door die moeilijkheid heeft men zich echter altijd weten heen te slaan, evenals door verschillende andere, waartoe ook de oprichting van Ons Weekblad heeft behoord. Deze oprichting is niet van een leien dak je gegaan. Er zijn heel wat vergaderingen, conferenties en besprekingen gehouden, alvorens de uitgave een feit was geworden. In dien tijd waren het in het bijzonder de heerpn H. Hart en nu, wijlen, P. Berkhout en R. Luijting. die een werkzaam aandeel in de totstandkoming van Ons Weekblad hebben gehad. De vereeniging besloot de administratie van Ons Weekblad gescheiden te houden van die van haar eigen financieele bemoei ingen. Er was een redacteur-administrateur aangesteld, als hoedanig thans de heer Jac. Prijs te Noordscharwonde fungeert. De re dactie moest natuurlijk streng neutraal worden gevoerd, daar de vereeniging leden telt van zeer uiteenlnononde nolitieke en godsdienstige gezindheid. We gelooven niet dat daar ooit teeen is gezondigd. Ware dit wel het geval, al spoedig zouden daar protesten tegen zijn gerezen. Ons is daar van niets hekend gedurende de 25 jaren, waarin wij de faits et gestos van het or gaan der Langendijker winkeliers hebben kunnen gadeslaan. NOORDSCHARWOUDE DE WAARDE DER DEMOCRATIE. In hotel Concordia hield de afdeeling Langendijk van het Instituut voor Arbei dersontwikkeling een avond, waar als spreker optrad de heer Jer. Hartog, met als onderwerp „De waarde der democra tie". De belangstelling voor deze avond was in vergelijking met andere avonden tame lijk groot. De heer Hartog gaf een duide lijke uiteenzetting van zijn onderwerp, wel ke uit den aard der zaak beknopt moest zijn Met dit onderwerp waren wel drie gehec- le avonden te vullen. De aanwezigen hebben de rede van den heer Hartog met groote belangstelling ge volgd. Na de rede werden door verschei dene personen vragen gesteld welke door den spreker werden beantwoord. Het was een goedgeslaagde avond. FEDERATIE N.HOLL. NOORDEN DER N.V. De Federatie Noord-Hollands Noorden van de N.V. tot afschaffing van alcohol houdende dranken hield een vergadering bij den heer Roos, huize „De Wielewaal" te Schoorldam. De opkomst op deze vergadering was heel goed. Alle aangesloten afdeelingen waren vertegenwoordigd. De vergadering werd door den voorzitter den heer J. Rutsen van Zuid-Scharwoude met een toepasselijk woord geopend, waar bij voorz. allen hartelijk verwelkomde en ook een welkomstwoord richtte tot den heer Abr. Gerhard, voorzitter van de Noord- Hol landsche Propaganda Commissie. Na vaststelling van de notulen van den secretaris, den heer J. Krijger van Anna aulowna werden eenige mcdedeelingen ge daan. De werkloosheid van de leden der onder scheidene afdeelingen werd besproken en in verband daarmede de afdracht van contri butie aan de federatie. Tot nu' toe moet voor de werklooze leden wel contributie worden betaald. Breedvoerig werd dit onderwerp bespro ken en van alle kanten bezien. Men kon echter niet tot een besluit komen en werd liet agendapunt daarom aangehouden tot een volgende vergadering. De heer Gerhard hield een inleiding over de winterpropaganda. Ook werd de actie in de Blauwe week aan een bespreking on derworpen. Men besloot, pogingen in het werk te stellen, om in Wamienhuizcn, waar nog geen afdeeling van dê N.V. bestaat iets te bereiken. Met eenige personen in Warmen- huizen zal men trachten in contact te tre den. Besloten werd, dat de volgende vergade ring weer in Schoorldam zou worden ge houden. HET DUITSCHE IMPORT-MONOPOLIE. Over het Duitsche import-monopolie voor verschillende tuinbouwproducten hebben wij verleden week eenige meeningen weer gegeven. Thans publiceert do „Tuinderij" het oordeel over de Duitsche maatregel van het orgaan van den Belgischen Boe renbond. De Belgische Boerenbond acht n. 1. gunstige gevolgen voor de land- en tuin- bouw-uityoer niet. uitgesloten. De Tuinderij staat hierover verstomd. Zij ziet. vooralsnog niet veel anders dan na deel voor onze tuiinhouwexport in de nieu we Duitsche instelling. Hoe België gunsti ge gevolgen voor zijn uitvoer kan verwach ten is haar een raadsel. DE LAATSTE STEUNBESCHIKKING. In verband met het feit, dat de laatstge- publiceerde lijst van producten welke voor steun in aanmerking komen, eenige pro ducten onvermeld laat, welke het Centr. Bureau hier wel op had verwacht, heeft het zich tot de Ned. Groenten en Fruit- Centrale gewend met een verzoek om in lichtingen. Hierbij werd het C.B. mede gedeeld, dat men over sommige artikelen geen advies had kunnen geven, omdat ver scheidene veilingen hun gegevens nog niet hadden opgezonden. Over de maand Sep tember waren de gegevens deze week nog niet binnen. Er waren nog 74 veilingen achterstallig met inleveren. Een toestand welke zeker niet ten goede komt aan de tuinders, die tegenwoordig elk bedragje, hoe klein ook best kunnen gebruiken. Als aansporing om de lijsten spoedig in te le veren heeft de Centrale besloten, dat de veilingen die per 26 October de maandsta ten tot en met. September niet hebben in geleverd, voorloopig niet in het bezit zul len worden gesteld van de gelden, benoo- digd voor de 2e steunuitkeering. CALLANTSOOG Brandverzekeringsbelasting. Naar we vernemen is door het gemeente bestuur Koninklijk goedgekeurd terugont vangen de verordening op de heffing van brandverzekeringsbelasting. Het tarief is an ders geworden dan over de twee voorgaande dienstjaren. Tc beginnen met 1937 zal dit bedragen f 0.25 per f 500 van het verzekerde bedrag naar boven afgerond. Wegenbijdrageverordening. Door Ged. Staten is het gemeentebestuur mededeeling gedaan, dat over 1935 aan deze gemeente geen uitkeering zal worden gedaan ingevolge de wegenbijdrageverordening. Brandstoffentoeslag. Met ingang van 1 November a.s. zal aan de tewerkgestelden bij de werkverschaffing in deze gemeente'Wederom een brandstof- fenbijslag worden gegeven ad f 1.— per week hoogstens. ALKMAAR, 26 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 34 vette koeien f130—250, handel redelijk; 12 graskalveren f2540, vette varkens f30 —80, per Kg. 60—85 ct. 52 nuchtere kalveren f616, 11 vette schapen f2026; 406 vette varkens f3841. ALKMAAR. 26 October. Andijvie f 0.50—1.50, appelen f 5.50—ll.oO, Bloemendaler kool f 23, bloemkool I f 6 9. II f 24, boerenkool f 2.803.80, bieten f 0.60—1.60, druiven f 7—15, gele kool fl.30 —2.20. groene kool f 1.50—4, kropsla f2.50—3, knolselderie f33.80. peren f 414, prei f4.60—5.60, postelein 26—52 ct„ radijs fl.40 —2.20, roode kool f 1—2 60, seldrie f1.50— 2.60, spinazie f 0.52—1.30, spruiten f 3.50^7, snijboonen f 1024, tomaten f 1.506, uien f 1—2.60, wortelen f 2—4, witlof I f 6.50— 9, II f 3—4. AMSTERDAM. 26 October. Binnen landsche granen. (Boerennotec- ringen). Rogge f7.758.15, chevalier gerst f7.758, wintergerst f7.257.75, ha ver f 77.40, duiveboonen f 89, paarde- boonen f 6.25—6.50, groene erwten f 8.50—9, vele erwten f 14-17, alles per 100 Kg., kar- wijzaad f 12—12.25. blauwmaanzaad f 11 11.50, alles per 50 Kg. ROTTERDAM, 26 October 1936. Veemarkt. Totaal aanvoer 2600 stuks. 446 vette runderen, 255 vette kalveren, 12 nuchtere kalveren, 1174 schapen en lamme ren, 712 varkens, 1 bok. Prijzen per Kg.: vette koeien, le kw. 58 ct., 2e kw. 52 ct., 3e kw. 3846 ct..; vette kalveren, le kw. 80 ct., 2e kw. 70 ct., 3e kw. 52—58 ct.; varkens (le vend gewicht), le kw. 43 ct., 2e kw. 42 ct., 3e kw. 41 ct.; schapen, le kw. 43 ct., 2e kw. 38 ct., 3e kw. 29 ct.; lammeren, le kw. 41 ct., 2e kw. 33 ct., 3e kw. 27 ct. Prijzen per stuk: schapen, le kw. f22, 2e kw. f 16, 3e kw. f 12; lammeren, le kw. f 14. 2e kw. f 10, 3e kw. f8. Omschrijving: Vette koeien en ossen, aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen eveneens als vorige week, prima koe tot 62 ct. Vette kalveren, aanvoer onveranderd, handel lui, prijzen le kw. la ger, 2e en 3e kw. onveranderd, prima ex. 90 ct. Schapen en lammeren, aanvoer groot, handel kalm, prijzen als vorige week Di. Varkens, aanvoer iets minder, handel stroef prijzen, dalende. Een klein partijtje schapen voor export verkocht. ROTTERDAM, 26 October. Vlasmarkt. Aanvoer: 3570 Kg. blauw, schoon 60—68 ct., 3000 Kg. Groningsch 60 65 ct., 4500 Kg. Hollandsch geel 60—68 ct., 600 Kg. dauwroot 5056 ct. per Kg. De markt was heden vast gestemd. Niet dat de prijzen zooveel hooger zijn, maar er is meer kooplust. Op het land word de vorige week ook veel vlas verkocht. Ter beurze is alles verkocht. ROTTERDAM, 26 October. Graannoteeringen. Binnenlandsche gra nen: Gerst chevalier f88.40, bruine boo- nen f 1214, haver f77.50, kleine groene erwten f7.50—9.25, Schokkererwten fll f 13.75. AMSTERDAM, 26 October. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 566 vette koeien, waarvan de prijzen wa ren: le kw. 57—61 ct., 2e kw. 4856 ct., 3e kw. 4046 ct. per Kg. slachtgewicht; 103 melk- en kalfkoeien f155220 per stuk, 78 vette kalverpn,"2e kw. 4654 ct., 3e kw. 40 —45 ct. per Ksr. levend gewicht; 62 nuchtere kalveren f69 per stuk, 54 schapen f2025 per stuk; 535 varkens; vlooschvarkens, we gende van 90110 Ke. 50—51 ct., zware varkens 4950 ct., vette varkens 4849 ct., per Kg. slachtgewicht; 6 paarden f80120 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht; Slacht runderen ruime aanvoer, handel stug en nriishoudend. Melkkoeien behoorlijke aan voer, priizen onveranderd, vette kalveren behoorlijke aanvoer, prijzen onveranderd, vette kalveren behoorlijke aanvoer, stugge handel en vaste prijzen. Nuchtere kalveren korte annvoer, stugge handel, lagere prij zen. Schanen korte aanvoer, zeer stugge handel, priizen hooger. Varkens behoorlijke aanvoer, matige handel, prijzen lager, en kele beste vleeschvarkens 1 ct. boven no teering. AMSTERDAM. 26 October. Aardannpi"i. (Bericht van den Mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f2.302.40, idem blauwen f2 302.40. idem eigenhei mers f 1.80190, idem bl. eigenheimers f 1.902. idem bonten poters f 1.501.60, idem blauwe poters f 1.501.60, alle soor ten honken fl.801,90. Snuische eigenhei mers f22.10. Spuische poters fl.501 60, alles per 70 kilo. Verder per 100 kilo: N H. bonten f33.20. idem blauwen f2.803, id. eigenheimers f2.602 80. idem blauwe ei genheimers f2.69—2.80. idem muizen f2 60 2.80, TJnolder en Haarlemmermeer Bevelan ders f1 701,80. dito blauwen eigenheimers f2.602.80. dito honten f33.20, dito blau wen f3—3.20. Hillegommer en Katwijker zandaardappelen f3.504. Nieuwlandsche ^andaardannelen uit Drente en Overijl per 100 kilo in balen van 50 kilo f 33.20, Dito bonken f2.40—2.60. WARMENHUIZEN, 26 October. Aanvoer: 750 Kg. roode kool fl.26350 Kg. witte kool f O.SO.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2