Nieuws. Stormweer Uii Alkmaar srwiiMl <1 e lilt semt Abonneert U op dit blad Uit onze Omgeving CALLANTSOOG, 27 October. De Zuidwesterstorm loeit en raast. Met moeite kan men zich op de been houden. Tegen den wind in gaan we de strandkluft op naar het duin. De lucht is loodgrauw, cie wolken jagen voort en af en toe schiet een bleeke zonnestraal door het wokendek. Voorovergebogen, de koppen ingetrokken, worstelen we voort. Een gesprek is haast ondoenlijk. Af en toe kunnen we een flard van ons gesprek verstaan. De woorden worden uit den mond gerukt en slaan weg als een springende zeepbel. Ja, het heeft er in de vroege morgen wat aan gedaan, en het is nog niets minder geworden. Een uur na middernacht was het hoogwater, en nu, negen uren daarna, staat de zee nog slechts even beneden de toen bereikte hoogte. Het water kan niet weg. De wind dwingt het. De uitloopende golven slaan tegen de duinen. Als witte vogels vliegen de schuimvlokken omhoog. Over de duinenrij, over het dorpsplein Het sneeuwt. De dorpelingen gaan af en aan. De mannen staan bij elkaar en turen over het wijde watervlak. Ze zoeken beschutting tegen den wind, het water en het zand. Het gesprek gaat over in nood zijnde schepen. Vanmorgen is er geseind dat 40 mijlen N. N.O. van het vuurschip „Haaks" een Zweedsch schip zinkende was. Sleepbooten zijn ter assistentie uitgevaren. Wat zal er gebeuren? Later komt het bericht van het droevige ongeluk te IJmuiden met een haringlogger. Vier menschen met de stuur hut over boord en verdronken. De meedoo- genlooze zee. Zij is geheel wit. Met geweld slaan de golven tegen elkaar. Bergen van schuim waaien over het strand. Een machtig ge zicht, deze geweldige watermassa's. Tij dens de vorige storm was men genoodzaakt het beneden-gedeelte van de strandstrap te verwijderen, nu is ook het boven-gedeelte weggehaald. In de strandtent zitten de ei genaren in afwachting van wat komen zal. Zij zijn er ditmaal niet erg gerust op. Iemand merkt op dat hij zelden zulk slecht weer heeft meegemaakt. Die op merking is juist. In jaren is het niet zoo geweest als vannacht en vandaag. Er zit inderdaad climax in de elkaar sneller op volgende najaarsstormen van dit jaar. We gaan voor de wind „vliegende" naar huis. Eerst eens luisteren of er nog iets over de radio komt. Op 150 tot 175 M. golf lengte komen de kustwachten en lichtsche pen. Geregeld zijn er nu gesprekken tus- schen „Kijkduin", „Brandaris" en het licht schip „Terschellingerbank". Zoo juist wordt medegedeeld dat een Duitsche boot met de stoomfluit S.O.S. geseind heeft toen hij langs het vuurschip „Terschellingerbank" ging. Opgevangen werd voorts dat het schip ingeslagen voorluiken heeft. Sleep boothulp wordt verzocht. De reddingboot „Brandaris" zal uitvaren. Dit is al het vijfde noodgeval dat in den Joop van dezen morgen opgegeven is. Interessant is het volgen van de gesprek ken die onderling gevoerd worden. Door het slechte weer blijkt er veel verloren te gaan. De berichten moeten herhaalde ma len opnieuw doorgegeven worden. Het ziet er momenteel niet naar uit dat het weer bedaren zal, de lucht is zeer „bonkig". „Kijkduin" met „Brandaris" in gesprek: „Hallo, hallo, kustwacht Brandaris, hier kustwacht Kijkduin; hallo, hallo, kustwacht Brandaris, hier kustwacht Kijkduin; hallo, hallo, verstaat U mij? Ik ga luisteren; ik ga luisteren". Dan antwoordt kustwacht „Brandaris" dat hij het verstaat. „Kijkduin":. „Het weerbericht heeft U al, het weer bericht heeft U al. De „Haaks" heeft weer een reddingboei verspeeld. De verlichting is naar beneden gedraaid de verlichting is naar be neden gedraaid. Het schijnt daar ook storm te wezen. Ja het schijnt daar ook storm te wezen. Nou gegroet en tot we- derhooren. Over en stop. Hieruit blijkt dus wel dat het er te doen is. WIERINGEN RUILVERKAVELING. Vervolgcursus HoIL Mij. van Landbouw, afd. Wleringen. Do vervolgcursus van de Hol!. Mij. van Landbouw is jl. Maandag weer begonnen. De heer O. J. Bosker, voorzitter der afdee- ling, sprak het openingswoord. Spr. wees op de tijden van heden, en vindt het onbe grijpelijk, dat niet alle leerlingen, welke de vorige cursus bezochten, aanwezig zijn. De landbouwer en veehouder van heden is beslist goede wetenschappelijke voorlichting van noode. Het is dan ook te wenschen, dat op den volgenden cursusavond alle cursisten aanwezig zijn. De in de vorige cursus behandelde hoofd punten zullen nu worden voortgezet, en wel: Het, algemeen grondonderzoek (door het Rijksinstituut voor Grondonderzoek te Gro ningen) dat thans reeds in alle provinciën wordt toegepast en de ruilverkaveling. De directeur van het Instituut voor Grond onderzoek heeft de plaatselijke toestanden reeds opgenomen en zal zijn bevindingen op een eerstvolgende vergadering uiteenzetten, waarbij de cursisten dan aanwezig zijn. Over de ruilverkaveling zij vermeld, dat deze zaak bij het departement van sociale zaken aanhangig is. De minister is bereid de ruilverkaveling op Wieringen in werkverschaffing ter hand te nemen. Zoo ooit een ruilverkaveling op Wieringen tot stand zal komen, is het nu daarvoor wel de gewenschte tijd, omdat het departement van sociale zaken het leeuwen aandeel der kosten op zich neemt. Zoo'n ge legenheid zal nimmer terugkeeren. De leeraar de heer Heering vond dit punt ook hoogst belangrijk en zal dit speciaal in den komenden cursus behandelen. Op de avonden waar grondonderzoek en ruilverkaveling aan de orde zijn, zullen de oud-cursisten mede worden uitgenoodigd aanwezig te zijn. Tot zoover de voorzitter. De hoer Heering neemt dan het woord en zegt dat het hem zeer aangenaam heeft getroffen, dat thans het grondonderzoek, ook thans op Wieringen zal worden ingevoerd. En verder ook omdat thans eens over ruil verkaveling wordt gedacht. Ruilverkaveling is te Wieringen meer dan waar ook noodig, en spr. zal met plezier hieraan eenige avon den werken. De voorzitter zegt dan nog, dat het moge lijk is een excursie te houden naar Stap horst, waar de ruilverkaveling in vollen gang is. Daar ziet men één gedeelte geheel gereed en in volle cultuur, één gedeelte is onder handen, en één gedeelte ligt nog in de oude toestand. Daar kan men dus de geheele beweging in oogenschouw nemen. Dit is niet alleen nuttig voor de cursisten, doch voor alle landgebruikers op oud Wieringen ook. Het bestuur zal alle moeite doen deze zaak met bekwame spoed voor te bereiden. Reeds de volgende week heeft een voorloo- pige bespreking ten gemeentehuize met B. en W. plaats (voor wat betreft de werkver schaffing). Voor het landbouwgedeelte zal het bestuur der afd. Holl. Mij. van Landbouw reeds binnenkort een voorbespreking kunnen hebben, waarna dit punt in een algemeene vergadering behandeld kan worden. Voorzitter dringt ook op de volle mede werking der cursisten aan, ook wat betreft het grondonderzoek. De cursus is hiermede geopend en spr. hoopt dat deze vervolgcursus evenveel vrucht zal afdragen als de voorgaande. BERGEN Wederinvoering een er kermis? Een verzoek der hotelhouders. Door een commissie van café- en hotel houders in deze gemeente is een verzoek aan den Raad gericht om tot wederinvoering van de kermis over te gaan. Adressanten vesti gen er de aandacht op dat in de omliggende gemeenten op verschillende data een jaar- kermis wordt gehouden, waarvan door de be drijven in Bergen de nadeelen worden onder vonden. Zoo wijzen zij er op dat tijdens de Alkmaarsche kermis het mcerendeel van het uitgaande publiek daar haar verteringen maakt, zoodat invoering van een Berger kermis voor vele ingezetenen een extra voor deel kan beteekenen, ongeacht nog de voor deden die voor de gemeente zelf zijn te be halen wegens te ontvangen pachtsommen voor standplaatsen e.d. Volgens adressanten zal de kermis het beste kunnen worden gehouden in de eerste week van Juli op het gemeentelijk parkeer terrein. In dit verband herinneren wij er aan dat de Raad in 1924 besloot tot afschaffing der Septemberkermis (met 4 tegen 3 stemmen). In de Raadsvergadering van 3 September j.1. werd een verzoek van dezelfde adressanten behandeld, waarbij werd verzocht een slui- tingsfeest voor het zomerseizoen te organi seeren. De Raad wimpelde dit toen af met 5 tegen 4 stemmen, waarbij echter eenige te genstemmers uitdrukkelijk te kennen gaven in principe niet tegen wederinvoering der kermis te zijn. Ongetwijfeld is het kermisvermaak nog steeds een amusement dat door zeer vele zomergasten en ingezetenen gewaardeerd wordt. Een kermis in het zomerseizoen zal er zeker belangrijk toe bijdragen meer ver tier in de gemeente-te-brengen voor de op amusement beluste pensiongasten. Met eeni ge spanning zieii wij daarom 's Raads beslis sing tegemoet Een slecht begin! Tegen den caféhouder B. werd proces-ver baal opgemaakt wegens te laat, sluiten van en het doen maken van muziek in zijn café ter gelegenheid van de opening daarvan, zonder dat de vereischte vergunningen wa ren aangevraagd. Stopzetting werkverschaffing. Naar wij vernemen is de werkverschaffing aan de Bergervaart in verband met den fei len storm gisteren tijdelijk stopgezet. Benoeming. Aan de St. Ursulaschool is mej. M. J. Am merlaan uit Den Haag aangesteld als kwee kelinge met acte. WARMEN HUI ZEN Bij Koninklijk Besluit van 24 October 1936 is benoemd tot lid van den Voogdijraad te Alkmaar: H. Nolet, burgemeester der ge meenten Harenkarspel en Warmenhuizcn, wonende te Warmenhuizen. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. De storm. De storm heeft alhier ook nog schade aan gericht. Een paal van de straatverlichting voor de gasfabriek brak precies bij den grond af en kwam over de straat te liggen. Het kwam gelukkig nog zonder persoon lijke ongelukken af, hoewel het weinig scheelde of een auto werd er door getroffen. Spoedig werd door het personeel van de fa briek een nieuwe paal geplaatst. WIERINGERMEER GEMEENTE-AVOND NED HERV. EVANGELISATIE. In tegenstelling met wat Zondag j.1. in de kerkdiensten werd afgekondigd zal de ge meenteavond der Ned. Herv. Evangelisatie gehouden worden op Vrijdag 30 October a.s. des avonds 7.30 uur precies, in de Ned. Herv. Kpr1- tp S'nofdorp. Voor de leden van Wieringerwerf en Mid- denmeer en omgeving zal e^.i bus rijden, iie om 7 uur vertrekt van het Raadhuis te Wie ringerwerf en eveneens om 7 uur van Hotel Smit te Middenmeer. In deze bijeenkomst zal do nieuw benoem de hulpprediker de Eerw. Heer H. van Vliet, tot zijn werkzaamheden worden ingeleid door Ds. J. C.J. Dijkstra, Ned. Herv. Predi kant te Opperdoes. In verband met bovenvermelde vergade ring zal het Vrijdagavond a.s. geen vrouwen vereeniging zijn. SCHOORL Vergadering V.P.N. De pluimveevcreeniging van de V.P.N. nfd. Schoorl, zou hedenavond haar verga dering in de Roode Leeuw houden, doch door het zeer slechte weer waren slechts 1 lid en 2 bestuursleden opgekomen, zoodat de agenda tot 'n volgende vergaderingwerd uitgesteld. Alleen werden enkele punten van de agenda der bondsvergadering op 28 Nov. te houden besproken en tot afgevaardigden daarvoor aangewezen de heeren M. W. v. d. Garde en N. Kaag. Door den Bond van Staatspensionneering wordt naar ons wordt meegedeeld een pro- pagan da-avond gehouden in de Roodc Leeuw. Medèwerkers voor dien avond zul len de bekende Daan en Tommie zijn. JUBILEUM J. HELDER. Heden herdenkt een onzer employc's, de heer Jan Helder, den dag waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij onze firma. Daar het jachtige dagbladbedrijf nu een maal geen onderbreking, hoe gering ook, gedoogt, vond gisterenmiddag na de beëin diging van de dagtaak een korte ceremonie plaats, waarbij den jubilaris en zijn echtge- noote werden toegesproken door onzen oud sten directeur, den heer H. de Raat, die na mens directie en commissarissen dank bracht aan den heer Helder voor de juiste vervulling van zijn taak en zijn figuur schil derde naar aanleiding van het gevleugelde woord „Nauwgezetheid is de lievelingszus ter van de eerlijkheid." f Namens directie en commissarissen werd den jubilaris een cadeau overhandigd. Vervolgens sprak uit naam van het per soneel de heer Woudenberg, die in welge kozen bewoordingen gewaagde van de plichtsbetrachting van den heer Helder, maar daarnaast ook roemde zijn oprechte omgang met zijn collega's. Namens het per soneel werd den jubilaris dan ook een fraai geschenk overhandigd. Ten slotte richtte de heer P. Trapman een persoonlijk woord tot den jubilaris, hierbij uiting gevend aan zijn waardeering voor diens werk en sympathie voor zijn per soon, hem huldigend als een vlijtig employé der firma met wien het hem een genoegen was geweest 25 jaar samen te werken. Ook deze spreker bood den jubilaris een cadeau aan. De jubilaris, die jnet zijn vrouw daarna de gelukwenschen van het geheele personeel in ontvangst had te nemen, dankte harte lijk voor de hem gebrachte hulde. VOLKSONDERWIJS. Dc afdeeling Schagen van Volksonderwijs vergaderde Dinsdagavond bij den heer Ph. Roohol. Aanwezig 7 personen. Na opening van den Voorzitter, den heer De Groot, volgt lezing en vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. O.m. een circulai re, houdende aanbeveling lid te worden van den kring Kennemerland. Hiervan werd het nut niet ingezien, ter wijl weer een contributie verschuldigd is. N.a.v. een schrijven van het betreffende comité, deelt Voorzitter mede, dat namejis onze afdeeling f 1 is gestort voor huldiging Klaas de Vries, secretaris-penningmeester Hoofdbestuur. Een schrijven van den heer Jb. Nieuwland, Schagerbrug, waarbij hij bedankt als be stuurslid. Gekozen tot bestuurslid wordt de heer Folkerts (Schagen), die de benoeming voor een jaar aanneemt. Medegedeeld werd dat zich 4 collectanten hadden opgegeven; getracht zal worden er nog meer bij te krijgen. Benoemd tot afgevaardigde naar de Alg. Vergadering op 7 en 8 November werd de heer Poldermans, bij acclamatie. Propaganda-avond. We zullen weer de noodige reclame maken, aldus de Voorzit ter, misschien zullen er dan 25 a 30 men schen komen. Dan zal spreken de heer Lantinga, de bekende VARA-medewerker, JAARLIJKSCHE TENTOONSTELLING K. Z. O. D. Door het teekengenootschap „Kunst zij ons doel" zal van Zaterdag 31 Oct. a.s. tot en met Zondag 15 November a.s. in het tcekenlokaal „De Nieuwe Doele" aan de Doelenstraat, de jaarlijksche tentoonstelling worden gehouden, waarin door haar leden schilderijen aquarellen en teekeningen zul len worden geëxposeerd. De tentoonstelling zal dagelijks geopend zijn van 15 uur en bovendien des Zaterdagsavonds van 710 uur, Op Zondagen van 105 uur. STORMSCHADE. Over het algemeen mag worden gezegd, dat Alkmaar van de razende Zuidwester niet te veel te lijden heeft gehad. De schade beperkte zich in hoofdzaak tot wat afgewaaide dakpannen. Omstreeks den middag geraakte een reep lood los aan het dak van het nieuwe po litiebureau en aan gezien hierdoor gevaar ontstond, moest terstond worden ingegre pen. Zooals in de groote steden steeds het geval is, was ook de Alkmaarsche brand weer paraat en met behulp van de magy- rusladder, waarover ons korps enkele we ken geleden de beschikking heeft gekre gen. kon liet dak worden bestegen en het euvel worden hersteld. Onnoodig te zeggen, dat dit klusje zich mocht verheugen in een groote belangstel ling van het publiek EEN GOEDE BUUR IS BETER DAN EEN VERRE VRIEND. Gedurende de zomermaanden heeft de voetbalvereeniging Alkmaar hard gewerkt om haar terrein in een goede conditie te brengen. Te dien einde werd de grasmat er af genomen, de grond overal op gelijke hoogte gelegd om vervolgens weer met de plaggen te worden bedekt. De vereeniging heeft gemeend een feest avond te moeten organiseeren, ten einde de ingebruik-neming van het terrein, men mag wel zeggen van het nieuwe terrein, luister bij te zetten. Van de gelegenheid werd gebruik ge maakt een tweetal buren, die zich steeds bijzonder hulphereld hadden getoond, met een gravure te vereeren. De heer de Jong, lid der vereeniging, die bij de werkzaam heden steeds als baas is opgetreden het geheele werk is uitgevoerd door clubleden ontving een vulpen en een vulpotlood, terwijl ten slotte aan den leider van het technische bureau te Haarlem, die had ge adviseerd, een kistje sigaren werd geof freerd. Het was een gezellige avond en we hopen, dat Alkmaar op dit nieuwe terrein spoedig dusdanige resultaten mag boeken, dat deze op zich zelf weer reden zijn tot verdere festiviteiten. Uitbreiding plan Overdie In de vorige Raadsvergadering werd een voorstel omtrent deze aangelegenheid voor- loopig aangehouden, omdat de heer Ma- thijsen de groote primotor van de combi natie, die de in de Overdiepolder liggen de gronden bouwrijp wil maken, in een aan den Raad gericht schrijven had ge sproken van een werkverschaffingsobject van niet minder dan een half miRioen gul den, verdeeld over vijf jaar. Dit bedrag imponeerde den betreffenden wethouder zoodanig, dat hij zich van de bijzonderhe den van het ingekomen stuk nader op de hoogte wilde stellen. De kwestie tusschen de gemeente en de bezittere van de grond, die al jaren loopt, gaat voornamelijk om de verkaveling van de grond. Het uitbreidingsplan zou deze op zoodanige wijze voorschrijven, dat daar door een bouwrijp maken van het terrein ten eenen male onmogelijk zou worden aan gezien te grote stukken voor stratenbouw zijn aangewezen of van dusdanige vorm en afmeting worden, dat een loonende exploi tatie is gegarandeerd. Na jarenlange strubbelingen schijnt thans een oplossing meer naar de zin der grondbezittere een serieuze kans te maken. Men dient daarbij te overwegen, dat welis waar ook de stad bouwterrein bezit, maar dat dit is gelegen aan den Bergerweg, dus geheel open voor de Westewinden. Met den verkoop gaat het zeer traag, wat waar schijnlijk niet in de laatste plaats aan bovenvermelde ongunstige toestand is toe te schrijven. En met den grondverkoop staat natuurlijk ook de woningbouw stil, een tak van bedrijf, welke voor Alkmaar van het uiterste gewicht is. Naar we vernemen zou op het 26V» H.A. groote terrein een ruimte zijn gereserveerd voor een publiek gebouw, wat hier zou be teekenen een R.K. kerk. Dit feit vooral zou reden zijn geweest, dat de eveneens R.K. wethouder Klaver, onder wien de uitbrei dingsplannen ressorteeren, van kerkelijke zijde moeilijkheden zijn gemaakt Intusschen wordt ons van verschillende zijden verzekerd, dat men ten stadhuize veel milder staat tegenover het door de bezitters voorgestelde plan, dan vroeger het geval was. Het gebrek aan werk hier ter stede zal intuschen ook wel gewicht in de schaal werpen. Huldiging Prinses Juliana en Prins Bernhard ter gelegenheid van hun huwelijk. Door den burgemeester zijn uitnoodigin- gen verzonden aan verschillende daarvoor in aanmerking komende personen voor een vergadering op Vrijdagavond as. des avonds 8 uur ten gemeentehuize te houden ten einde te komen tot de oprichting van een comité voor de huldiging van Prinses Ju liana en Prins Bernhard ter gelegenheid van hun huwelijk. Uit den aard der zaak zijn ook uitnoodi- gingen gericht tot enkele personen uit de kringen der S.D.A.P.. Het is bekend, dat deze partij haar hou ding jegens het koningshuis begint te wij zigen, daarbij uitgaande van de gedachte, dat men den regeerenden vorst dient te beschouwen als het symbool voor de een heid van ons volk. Terwijl daarnaast de S.D.A.P. meer en meer de gedachte, dat haar leden een onverbreekbaar deel vor men van dit volk, begint te aanvaarden. Het doet ons dan ook genoegen hieraan te kunnen toevoegen, dat, naar we hoorden, verschillende S.D.A.P -ere sympathiek staan tegenover de vorming van gezegd comité. Zulks zou o.a. het geval zijn met den heer v. d. Vall, voorzitter van de S.D.A.P.-raads- fractie. HET PLAN VAN DEN ARBEID. Over dit onderwerp zal hedenavond in de bovenzaal van café „Central" voor een aan tal genoodigden spreken de heer Ir. Z. Y. v. d. Meer, uit Den Haag. De avond is ge organiseerd door de Vrijzinnig-Democrati sche Unie, afd. Alkmaar. DE BURGER-IJSCLUB. Bovgenoemde vereeniging heeft zich tot de Alkmaarsche burgerij gewend niet de volgende mededeeling: De weerprofeten voorspellen een strengen winter; wc zullen hopen, dat ze ongelijk krijgen, maar de kans is toch zeker groot, dat de voorspelilng zal worden bewaarheid. De Burgerijsclub heeft daarom gelijk, dat zij voor den wintervoorraad gaat zorgen. Dezer dagen worden lidmaatschapskaarten aangeboden. Voor f 1.10 bent U lid en, wat het mooiste is, U kunt zelf bepalen welk ge zin van Uw gave kan genieten, want aan de kaart zit een bon en die bon geeft aan het gezin van Uw keuze recht op een flink stuk spek, een prachtig groot brood, een zak heerlijke groene erwten en een zak pri ma rijst, terwijl er nog verschillende verras singen aan toe worden gevoegd, zooals brandstof, enz. Vorig jaar kwamen 500 gezinnen hun gaven halen en U moest eens zien hoe het wordt uitgereikt, met tact en met veel fijn gevoeligheid. Wie geen lid is steune deze vereeniging en wie lid is, blijve lid er van. Secretaris is de heer J. Jonker Czn., Ver- dronkenoord 3, Alkmaar. KLEEDING. EN DEKKING-COMITé. Het Kleeding- en Dekkingcomité hoopt 4 November a.s. een inzameling te houden van dekking en kleeding. Want hoe dank baar het bestuur ook is voor de giften, welke in geld zijn ontvangen, toch is 't nog niet toereikend om aan alle aanvragen te voldoen. Daarom wordt U nu in de ge legenheid gesteld om in natura te steunen. Kijkt uw kleerkasten eens na. U hebt nog wel iets, dat in goeden staat is en waarmee een ander geholpen kan worden. Er is vooral veel vraag naar meisjes- en jongensschoenen. Als algemeen leider van de inzameling treedt op de heer M. Spruit. Voorts verleenen hun medewerking de heeren J. H. Bastmeijr, A. Bergsma, J. Besteman, J. Z. Bierman, B. N. M. Broers, de Jonge, D. M. Kuijsten, S. E. Leuw, J. H. Merkx, Wagenaar en A. A. Wiese. Onderneemt nu reeds een speurtocht door Uw huis, zoodat op 4 November a.s. Uw gave klaar ligt. Verwachting; Krachtige tot matige weste lijke tot noordwestelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke ojklaring, waar- schijlnijk regen- of hagelbuien. Verdere vooruitzichten: Nog buiig. Hierboven BAROMETERSTAND v. HEDENMORGEN 8 UUR: 756. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. OVERTOLLIG HAAR verdwijnt onmiddel lijk, door de volkomen onschadelijke „DULMIN" ONTHARINGSCRÊME. Prijs groote tube 75 ct. TERLEP's DROGISTERIJ, Apothekers-Assistenten, HOOGZIJDE 103 - TEL. 99. - .SCHAGEN. over ,de natuur in onze samenleving", toe gelicht met gekleurde lichtbeelden Gememoreerd werd nog de propaganda- nvond met Ds. Westmijse, die zeker zeer belangstelling had verdiend. Toch werden op dien avond nog 18 leden gewonnen. Getracht zal nog worden een spreker van het Hoofdbestuur te krijgen, of andere den heer Marinus (Den Helder) van de propa- gandacommissie, uit te noodigen een propa ganda woord te willen spreken. De heer J. J. de Vries had verschillende bemerkingen op den beschrijvingsbrief, waarvan de vergadering goede nota nam. De heer Dc Vries qualificeerde de hande lingen van het Hoofdbestuur als dictatuur. Het Hoofdbestuur trekt alles aan zich, terwijl meer en meer de af deelingen worden uitge schakeld. De heer Slotemaker noemde de afdeeling net een lap die er bij hing. Gehoord de besprekingen, werd besloten ook den heer J. J. de Vries naar de Alg. Vergadering af te vaardigen. Rondvraag. De heer Slotemaker vroeg inlichtingen omtrent de bijdrage van de gemeente in de vervoerkosten van kinderen. Medegedeeld werd, dat het gemeentebe stuur verplicht is bij te dragen, wanneer het een afstand van meer dan 5 K.M. betreft. Men weet echter wel gauwigheidjes te vin den om aan deze bijdrage te ontkomen. Hierna gratis verloting en sluiting onder dankzegging. OVER NEDERL. OOST INDIë In café „De Beurs" van den heer C. Boontjes, hield de heer C. ten Bruggencate te Heiloo de bekende reisleider van de N.V. H.A.B.O. voor de afdeeling Schagen van de Nederl. vereeniging van Huisvrou wen een lezing over Nederl. Oost-Indië. Behalve voor leden was de bijeenkomst ook toegankelijk voor niet-leden. Ondanks het slechte weer was de belangstelling groot en de heer Ten Bruggencate die als een aangenaam causeur bekend staat heeft zijn gehoor, gedurende den geheelen avond geboeid. Verduidelijkt door zeer mooie lan taarnplaatjes heeft hij vele bijzonderheden over dit schoone werelddeel medegedeeld, ons op de hoogte gebracht van de gewoon ten, levenswijze enz. van diverse volks stammen en gewezen op de tegenstellingen die men er aan treft. Het was een bijzonder interessante avond en de Presidente me vrouw Bronder, was de tolk van de aan wezigen toen zij den heer Ten Bruggenca te in hartelijke bewoordingen dank bracht voor den leerzamen prettigen avond die hij de aanwezige dames en heeren had bezorgd. VERKOOPING. In het Noord-Hollandsch Koffiehuis van den lieer J. Schenk had gisteren ten over staan van Notaris C. L. van den Bergh, alhier de tweede zitting plaats, inzake de openbare verkooping van een Boerenplaats, beslaande uit huizen, erven, wei en bouw land te Koegras gemeente den Helder, te zamen groot 37.35.80 H.A.. De verkooping geschiedde ten verzoeke van de eigenaresse. Jonkvrouwe Dr. C. M. Laman Trip te 's-Gravenhage. Bij opbod was een en ander gekomen tot een totaal van f 39876.06. Heden bij afslag der perceelen afzonderlijk werd alleen per ceel no. 8 dat stond in bod op f 5431.76 ge mijnd op f 1.- terwijl bij de nu volgende combinatiën de perceelen 1, 2 en 3 die te zamen stonden op f 23527.30 deze nog wer den gemijnd op f 2.- Hierdoor kwam nu het geheel op f 39879.06 Bij alslag der geheele boerderij werd deze gemijnd op f 2000.- in totaal dus f 41879.06 Kooper was de heer G Hoogschagen te Heilo.

Schager Courant | 1936 | | pagina 2